dupiate forum

Z życia wzięte ;) - pranie dywanu i "łóżka"

p4cz3k - Pią Mar 21, 2008 23:13
Temat postu: pranie dywanu i "łóżka"
no wlasnie wie ktos jak to zrobic ? nie dysponuje niestety pralnia ... ani komfortem pozostawienia dywany na "kilka dni" aby sie wysuszyl ...

to samo z lozkiem...chce wyczyscic tapicerke...czy sa jakies plyny pianki ?:] a jesli tak czy np dostane cos takiego w jakims hipermarkecie ?

krzys - Pią Mar 21, 2008 23:14

p4cz3k, vanish do dywanów :))
Dorothea - Pią Mar 21, 2008 23:18

Proszek Vanish do dywanów i wykładzin 750g

Sposób użycia:
● Czyszczenie wstępne: dokładnie odkurz dywan / wykładzinę odkurzaczem,
● Aplikacja: rozprowadź równomiernie proszek Vanish do dywanów i wykładzin na czyszczonej powierzchni,
● Wetrzyj proszek szczotką,
● Poddaj dywan /wykładzinę czyszczącemu działaniu proszku pozostawiając go na minimum 20 minut,
● Po wyschnięciu proszku dokładnie odkurz dywan / wykładzinę.

W zależności od stopnia zabrudzenia i rodzaju dywanu 750g proszku wystarcza do oczyszczenia następujących powierzchni:
● lekko zabrudzone - 9 do 15 m2,
● średnio zabrudzone - 6 do 10 m2,
● mocno zabrudzone - 4 do 7 m2.


Spry Vanish Oxi Action do dywanów i tapicerek został stworzony, aby całkowicie usunąć nawet najtrudniejsze plamy z Twoich dywanów i tapicerek. Wzbogacona aktywnym tlenem formuła wnika głęboko we włukna dywanów rozpuszczając plamy na twoich oczach. Ponieważ to Vanish więc nie zawiera chloru i dlatego jest bezpieczny do dywanów i tapicerki Usuwa plamy z czerwonego wina, herbaty i kawy, soku z czerwonej porzeczki.

p4cz3k - Pią Mar 21, 2008 23:21

jutro sprobuje :) najpierw sprobuje to kupic...a pozniej mam nadzieje ze zadziala ;d


mam ostatnio manie dbania o wlasny "kat"

Dorothea - Pią Mar 21, 2008 23:24

jeszcze jest vezyr i mysle, ze jest lepszy od vanisha
p4cz3k - Pią Mar 21, 2008 23:25

ale to sa jakies pianki ? jakies spraye ?:] bo mama mowi ze kiedys stosowala jakis "vanish w plynie" i byl ...do "czterech liter" :)

tuchałowa napisał/a:
Jak dobrze mieć chłopaka, który lubi sprzątać... :]


kochanie :) ja zawsze o wszystko i wszystkich dbam :)

Dorothea - Pią Mar 21, 2008 23:30

p4cz3k napisał/a:
ale to sa jakies pianki jakies spraye


to jest proszek ktorym sypiesz dywan i pozniej odkurzasz, ale lepszy jest vezyr pierzesz piana nadmiar "mokrosci" usuwasz suchymi recznikami i po nim plamy nie "wychoszą" jak po vanishu

p4cz3k - Pią Mar 21, 2008 23:31

ok ok :D poszukam :]
kisia - Pią Mar 21, 2008 23:34

p4cz3k, Wiesław Kondeja ul. Saturna 8/9, tel 32/234-95-89 lub 603-935-147 czyści dywany,wykładziny,tapicerki,żaluzje odkurzaczem Karcher w domu klienta.
Prał mi dywany, fotele,tapczany chyba ze 3 razy. Jestem z niego zadowolona, nie pamiętam niestety cen bo ostatnio był u mnie z rok temu. Dywan po wypraniu jest bardzo lekko wilgotny wysycha po godzinie.

p4cz3k - Pią Mar 21, 2008 23:42

kisia napisał/a:
Wiesław Kondeja


kurcze dobrze wiedziec :) ale obawiam sie ze ten Pan nie pojawi sie u mnie jutro :P wiec bede musial probowac zdzialac cos sam :) za pozno mi sie zachcialo...

kisia - Pią Mar 21, 2008 23:49

p4cz3k napisał/a:
obawiam sie ze ten Pan nie pojawi sie u mnie jutro
pewnie nie, ale to tak chociaż na przyszłość. Daleko nie ma
Reb - Sob Mar 22, 2008 08:38

Ja zawsze dywany myłem, tzn prałem sam.. składałem takiego delikwenta i do łazienki prałem w wannie (wanna 180cm, dywan 250cm) :rotfl: A potem szedłem z wypranym dywanikiem do suszarni i tam się go wieszało po czym tata pryskał jakimś płynem i po 16 godzinach wracał spowrotem na podłoge.. Brzmi dziwnie prawda? :D :rotfl:

A te vanisze i inne środki to dobre są? :/, na reklamie wszystko wygląda cudownie...

Aither - Sob Mar 22, 2008 15:32

a ja na swieta pozwolilam komus zarobic... przyszedl facet co ma wlasna firme prania dywanow i zaplacilam 50 zl za dywan 2x2 i dwa rozkladane tapczany w pizdziec poduszek do tapczanow i moje lozko... przybyl facet z karczerem (nie wiem jak to sie pisze) i w ciagu 2 h zrobil za mnie robote :)
frohike - Sob Mar 22, 2008 16:07

p4cz3k, na sikorniku na czapli jest pralnia dywanów

biorą jakoś 7,5 czy 8,5 za m2

kisia - Sob Mar 22, 2008 16:42

frohike, ale piorą w domu klienta czy trzeba zanieść ?
frohike - Sob Mar 22, 2008 17:17

trzeba zaniesc, no ale to chyba lepiej zaniesc niz jak maja u kogos w domu czyscic
ziutek997 - Sob Mar 22, 2008 17:27

Z łóżkiem może być gożej ale dywany to faktycznie wygodne... bo taki dywan potem długo schnie...
kisia - Pon Mar 24, 2008 16:50

dla mnie wygodniej jak ktoś przyjdzie i wypierze niż samemu tachać dywan do czyszczenia. Poza tym w większości mam wykładziny, a to już jest niemożliwe by zanosić do czyszczenia :)
lakszmi - Czw Mar 04, 2010 22:47

Witam serdecznie!
Przywiódł mnie do Waszego forum temat prania dywanów, od 8 lat siedzę w branży czyszczenie wykładzin na naszej stronie znajdują się informacje i zdjęcia dla tych spośród Was którzy chcą spróbować prać dywan na własną rękę :)

Można wypożyczyć odkurzacz piorący i spróbować szczęścia samemu. W razie pytań chętnie postaram się pomóc.

P.S.
Ależ macie tu Panią Moderator... Fiu, fiu... ;)

[ Komentarz dodany przez: kisia: 5 Marzec 2010, 01:08 ]
uważaj, bo ta pani moderator może dać Ci bana za rekalmowanie sie na forum :P :zabanowany:

lakszmi - Pon Mar 08, 2010 20:47

Witam raz jeszcze!

Faktycznie jakoś tam trzeba się reklamować. Ale skoro tu jestem... Gdybyście mieli pytania odnośnie techniki, jakości czyszczenia- służę uprzejmie :)

W temacie jestem w sumie 9 lat więc jakieś pojęcie mam.

A co do Pani moderator... Gratuluję uwagi i trzymania porządku!

Pozdrawiam!

wiko04 - Pon Kwi 05, 2010 17:20

lakszmi,

Dzięki za miła reklamę dotyczącą prania dywanów,
szkoda że podany tel jest nieaktualny, ale w następnych postach jest podany nr domowy
Pozdrawiam

look - Wto Kwi 06, 2010 10:31

A słuchajcie czy te środki zostawiają jakiś nieprzyjemny albo intensywny zapach po takim praniu?bo mam alergię.
lakszmi - Wto Kwi 06, 2010 11:29

Witaj look!

Są dwie metody:
- czyszczenie preparatami dedykowanymi dla alergików,
- my stosujemy drugą metodę-
po czyszczeniu materiał zostaje płukany czystą wodą z dodatkiem środków antystatycznych.

Metodę tę stosujemy od lat, sprawdza się bardzo dobrze!

kisia - Wto Kwi 06, 2010 11:33

lakszmi napisał/a:
po czyszczeniu materiał zostaje płukany czystą wodą z dodatkiem środków antystatycznych.
hmmm to prane rzeczy sa bardzo mokre ?
lakszmi - Wto Kwi 06, 2010 15:17

kisia napisał/a:
lakszmi napisał/a:
po czyszczeniu materiał zostaje płukany czystą wodą z dodatkiem środków antystatycznych.
hmmm to prane rzeczy sa bardzo mokre ?


Miło mi widzieć Panią Moderator :)

Mam nadzieję, że Święta minęły w dobrym nastroju?

Ilość wody użytej do płukania zależy od stopnia zabrudzenia czyszczonego dywanu czy tapicerki.

Przykładowo rzeczy które są niezbyt brudne wymagają niewielkiej ilości wody- odświeżanie tkaniny. Nakłada się mgiełkę wody i odsysa za pomocą odkurzacza. Materiał schnie w kilka godzin.

Jeśli rzeczy są bardzo brudne płucze się je tak długo aż woda która wraca do odkurzacza jest w miarę czysta. Czas schnięcia do 24 godzin.

Pozdrawiam :)

look - Wto Kwi 06, 2010 20:28

Ok.dzięki za info:)
jarilitmanen - Sro Lut 02, 2011 15:12

Zwykły Vanish za 20 zł i nic więcej nie potrzeba
alenda - Sob Lut 12, 2011 16:49

ja użyłam środka dla alergików, nie kichałam ale ręcę i stopy mam całe w bąblach :/
lakszmi - Sob Lut 12, 2011 18:43

alenda: a jakiego środka użyłaś? Może firmy Karcher? Mają taki chm... śmierdzący który powstrzymuje rozwój alergenów przez około 6 miesięcy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group