dupiate forum

Forum Ogólne - 1% podatku-na jaką organizację ?

kisia - Czw Mar 06, 2008 01:14
Temat postu: 1% podatku-na jaką organizację ?
Niejednokrotnie zastanawiamy sie na jaką Organizację Pożytku Publicznego przekazać 1% naszego podatku. Można co prawda na str Ministerstwa Sprawiedliwości zapoznać sie z opublikowaną na dany rok listą, ale nie raz mamy dylemat na jaka organizację sie zdecydować.
Napiszmy tutaj komu zdecydowaliśmy sie przeznaczyć część naszego podatku, może choć trochę podpowiemy niezdecydowanym, jak ktoś chce moze uzasadnić swój wybór.
Pamiętajmy, ze w tym roku na zeznaniu podac należy dodatkowo nr KRS organizacji, dzięki temu wpłaty podatku dokona za nas Urząd Skarbowy.

Ja swój 1 % przeznaczam na KATOLICKIE STOWARZYSZENIE NIEPE?NOSPRAWNYCH I ICH PRZYJACIÓ? "MODLITWA I CZYN" W ZABRZU, KRS 0000223459
Stowarzyszenie mieści sie przy ul. Bytomskiej 39 można o nim poczytać na str w w w modlitwaiczyn.alleluja, p l
Dlaczego to Stowarzyszenie ?
poniewaz mam w rodzinie kuzyna z zespołem Downa i należy do tej organizacji. Od kiedy tam jest jego oczy sa radosne. Ma tam swoich przyjacół, wie ze nie jest osamotniony w chorobie. Już od jakiegoś czasu Stowarzyszenie podejmuje starania o to by założyć Rodzinny Dom dla osób niepełnosprawnych. Mają juz budynek, mają zrobiony projekt remontu i rozbudowy, starają się o dofinansowanie ze środków PFRON, Dla Stowarzyszenia jest ważny każdy grosz dlatego w tym roku postarali się o status OPP by szybciej mogli stworzyć tak bardzo potrzebny Dom
No, i właśnie dlatego :)

Frycek - Czw Mar 06, 2008 07:12

ForumGliwice, c o m :P
no ja przekaze napewnon na cos ,nie dam panstwu

troyek - Czw Mar 06, 2008 12:40

ja swoj 1% oddaje dla chorej Karoliny Pyrki.

więcej info tutaj. :)
h t t p;//w w w karolinapyrka, p l.tl/


i zachęcam również innych, o dobrych serduszkach, o 1% dla Karolinki :padam: :zawstydzony:

asik - Pią Mar 07, 2008 19:35

my z Gosią od kilku lat przekazujemy na schronisko dla psów w Zabrzu

h t t p;//w w w psitulmnie, p l/

Admike - Sob Mar 08, 2008 07:53

ja jeszcze nie zdecydowałem...tyle jest tych organizacji...
Max - Sob Mar 08, 2008 11:55

Jesli ktos chcialby odpisac swoj 1% to tu jest link do apelu: h t t p;//horyniec.one, p l/apel

(lub w wersji MS Word: h t t p;//horyniec.one, p l/Apel.doc)

Malwinka to moja siostrzenica ktora od urodzenia choruje na dzieciece porazenie mozgowe. Mimo, ze ma 11 lat jeszcze nie chodzi. 4 miesiace temu przeszla skomplikowana (i niestety kosztowna) operacje ktorej nasz wspanialy NFZ nie refunduje nawet w malym procencie. Rehabilitacja nadal trwa ale zeby byl efekt potrzebne beda rowniez kolejne operacje.

kisia - Sob Mar 08, 2008 12:22

Admike napisał/a:
ja jeszcze nie zdecydowałem...tyle jest tych organizacji...
dlatego postanowiłam założyć ten topik :)
MacSen - Sob Mar 08, 2008 18:22

Zaś ja się zastanawiam czy dać komukolwiek ten 1% :/
Na okrągło komuś gdzieś pomagam(finansowo czasem tez) ale jak dotąd jeszcze nikt mi nigdy nie pomógł :/
I tak toleruję jedną fundację która widać że coś robi " WOŚP" ... reszta to fitulitki :/

Gmeras - Sob Mar 08, 2008 18:36

MacSen, to im przekaż h t t p;//w w w wosp.org, p l/fundacja/index.php/60/2
Max - Sob Mar 08, 2008 19:30

MacSen napisał/a:
I tak toleruję jedną fundację która widać że coś robi " WOŚP" ... reszta to fitulitki


I tu sie bardzo mylisz. Zarowno na temat innych fundacji jak i nieskazitelnosci WOSP :) Ale to jest wybor indywidualny kazdego z nas.

kisia - Sob Mar 08, 2008 23:20

MacSen napisał/a:
toleruję jedną fundację która widać że coś robi " WOŚP"
Max napisał/a:
I tu sie bardzo mylisz. Zarowno na temat innych fundacji jak i nieskazitelnosci WOSP :)
dokładnie też tak uważm, to że o kimś nie jest tak głośno jak o WOŚP nie znaczy, ze nic nie robi, ale to nie temat na ten temat
Frycek - Nie Mar 09, 2008 12:24

Max napisał/a:
Jesli ktos chcialby odpisac swoj 1% to tu jest link do apelu: h t t p;//horyniec.one, p l/apel

(lub w wersji MS Word: h t t p;//horyniec.one, p l/Apel.doc)

Malwinka to moja siostrzenica ktora od urodzenia choruje na dzieciece porazenie mozgowe. Mimo, ze ma 11 lat jeszcze nie chodzi. 4 miesiace temu przeszla skomplikowana (i niestety kosztowna) operacje ktorej nasz wspanialy NFZ nie refunduje nawet w malym procencie. Rehabilitacja nadal trwa ale zeby byl efekt potrzebne beda rowniez kolejne operacje.


My z Ania przekazalismy :)

Max - Pon Mar 10, 2008 00:21

Frycek napisał/a:
Max napisał/a:
Jesli ktos chcialby odpisac swoj 1% to tu jest link do apelu: h t t p;//horyniec.one, p l/apel

(lub w wersji MS Word: h t t p;//horyniec.one, p l/Apel.doc)

Malwinka to moja siostrzenica ktora od urodzenia choruje na dzieciece porazenie mozgowe. Mimo, ze ma 11 lat jeszcze nie chodzi. 4 miesiace temu przeszla skomplikowana (i niestety kosztowna) operacje ktorej nasz wspanialy NFZ nie refunduje nawet w malym procencie. Rehabilitacja nadal trwa ale zeby byl efekt potrzebne beda rowniez kolejne operacje.


My z Ania przekazalismy :)


Bardzo dziekuje w imieniu mojej siostry oraz Malwinki :) Swoim oczywiscie rowniez :)

Matrix - Sro Mar 26, 2008 11:45

asik napisał/a:
my z Gosią od kilku lat przekazujemy na schronisko dla psów w Zabrzu

h t t p;//w w w psitulmnie, p l/



ja i moja rodzina tez, gdyby gliwickie schronisko miało status organizacji pozytku publicznego to pewnie oni by dostali, wiem ze te pieniadze napewno zostana dobrze spozytkowane

Aither - Sro Mar 26, 2008 12:02

ja co roku wydaje 1% na odbudowe nawszego teatru gliwickiego :) jak juz mam dawac to na cos NASZEGO :)
Admike - Sro Mar 26, 2008 15:08

Aither napisał/a:
ja co roku wydaje 1% na odbudowe nawszego teatru gliwickiego :) jak juz mam dawac to na cos NASZEGO :)


no proszę proszę jaka lokalna patriotka, a na mafijną organizację Padre Dictattore to nie łaska?? przecież utrzymanie tego Audi A6 drogo kosztuje... :rotfl:

a tak poważnie to świetnie,że teraz te krwiopijce z US muszą się troszczyć o to,by pieniążki dotarły na konto danej organizacji czy tez fundacji

Harcerka - Sro Mar 26, 2008 15:12

wcale nie swietnie - bo wiekszosc "ladies" a US ma w glebokim powazaniu fakt iz trzeba doklepac "imie i nazwisko" konkretnej osoby aby ta otrzymala ten 1%.
w przeciwnym razie idzie wszystko do jednego wora....
dlatego jesli komus zalezy to musi isc do US i sprawdzic Panienke jak wklepuje dane...

Admike - Sro Mar 26, 2008 15:15

Harcerka, a czy istnieje możliwość sprawdzenia po jakimś czasie,że te hieny z US rzeczywiście przelały naszą forsę tam gdzie sobie tego życzyliśmy? ja wyślę swe rozliczenie pocztą i nie mogę patrzeć tym padlinożercom na ręce,dlatego pytam
Harcerka - Sro Mar 26, 2008 15:25

moim zdaniem nie:(
jak Max pisal powyzej - mamy w rodzinie taki przypadek i z tego co wiem to mama dziecka na ktore mozna wplacac pieniadze posiada pozniej tylko informację o tym ile pieniedzy przyszlo na jej dziecko.
Nie wiadomo wiec od kogo i nie mozna sprawdzic czy na koncie calej fundacji nie wisza przelewy/srodki ktore byly przeznaczone dla dziecka a przez Paniusie z okienka pieniadze pojda pewnie na jakies gigant premie dla obslugi...

Moi rodzice skladali juz PIT'a i gdyby matke nie "przypomniala" w okienku pani ze ma wpisac imie i nazwisko to Lady by nie wpisala... udala ze zapomniala...
moim zdaniem US robi to na zlosc... za to ze ktos w ogole im kaze te przelewy robic...

Bot - Wto Kwi 01, 2008 14:08

Ja 1% przekazuje na h t t p;//w w w toz, p l/jedenprocent.php]Towarzystwo Opieki zwierząt

PS. Dodana ankieta zapraszam do głosowania.

Monique - Sro Kwi 02, 2008 13:48

Ja wplacilam w tym roku na hospicjum Koszalinskie.. bo wiem jaka tam bieda.. jest wogole u nas ostatnio o tym hospicjum jest glosno i zbieraja pieniazki na ulicach i roznych imprezach i zawsze wrzucamy jakies datki..
katarzyna35k-ce - Sro Kwi 02, 2008 15:51

wszyscy klepia o tym ze przekaza a w ankiecie wiecej nie przekaze niz przekaze :D
krzys - Sro Kwi 02, 2008 18:15

ja nie przekazałe, bo po prostu niewiedzialem co i jak, moze za rok ...
Harcerka - Sro Kwi 02, 2008 22:25

jak to nie wiedziales;)
przeciez wystarczylio wpisac kRS i numer konta w PITcie;)

my bezapelacyjnie przekazujemy:)
zwlaszcza ze mamy pełny podglad na beneficjentke tych pieniedzy:) i na jej poczynania w chodzeniu:)

krzys - Sro Kwi 02, 2008 22:53

Harcerka, pit mi zanosił mój ojciec i nie miałem czasu szukać po forum jakichś krs'ów czy co tam jest potrzebne :P
Harcerka - Czw Kwi 03, 2008 14:33

to indywidualna sprawa;) nie kwestionuje tego...
nie mozna zmusic nikogo do datków;)

Bot - Czw Kwi 03, 2008 15:04

Cytat:
nie mozna zmusic nikogo do datków;)

Tak tylko "datek" idzie nie z twoich pieniędzy tylko z podatku, który i tak przepada gdzieś w kieszeniach rządzących ;) Więc lepiej mozę już go przeznaczyć gdzieś na coś konkretnie. 1% to nie wiele ale tych 1%ów będzie więcej to juz coś.

Harcerka - Czw Kwi 03, 2008 15:45

khaman... jesli poczytasz kilka postów wczesniej to sie dowiesz ze ja jestem jak najbardziej ZA takim przekazywaniem....

zwlaszcza ze my osobiscie mamy dla kogo przeznaczyc te pieniadze i widzimy jak sa wykorzystane....
ponadto wiadomo ze dziecko za cos trzeba leczyc a takie 1% od kilku osob to dodatkowe zasilenie:)))

ale nie zmusisz ludzi zeby wpisywali na PITcie cokolwiek kiedy dla wielu samo wypełnienie PITU to juz skrajne wycieńczenie...:) a za innych robia to jeszcze inni:)

Ogloszen fundacji jest wiele:) wiec zawsze jest co wpisac:) zwłaszcza ze wystarczy obecnie TYLKO wpisac i nie trzeba nawet wczesniej tej kasy przelewac;))

karinapyrka - Sro Kwi 09, 2008 23:32

Jakbyscie chcieli przekazać w tym roku swój 1 % podatku dla mojego syna - Rafałka to informacje na ten temat znajdziecie na stronce o Rafałku w w w rafalpyrka, p l.tl
Jesli macie kogos kto chciałby tez przekazac 1% to podajcie ten adres stronki dalej.

w w w rafalpyrka, p l.tl nawet symboliczne kwoty mogą pomóc w leczeniu dziecka

Kajka - Wto Lut 17, 2009 09:37

zawsze mam mieszne uczucia widząc dzieci w potrzebie
z jednej strony jakaś niewielka kwota - nie miałaby dla mnie znaczenia
z drugiej - przecież wszystkim nie pomogę
zaczepiaja cię ludzie na ulicy oblepieni plakietkami - zaświadczenia od lekarzy itd
a potem inf w TV - że grupa oszustów zalożyła fundacje i nieźle z tego żyła
w ubiegłym roku swoje 1% przekazałam na fundację Ochojskiej
co o tym sądzicie ???
jakiego dokonujecie wyboru ?

Arex30 - Wto Lut 17, 2009 11:41

Ja 1% mam w opisie :)
i to wiem że sporzytkuje to dobrze.
:)

Admike - Sro Lut 18, 2009 07:41

jeszcze się nie zdecydowałem,podobno jest ok. 8 tys. pozycji na tej liście...
Deszcz - Sro Lut 18, 2009 21:36

Ja już oddałem, Fundacja "Nadzieja" w Gliwicach (zawsze taki "patriotyzm" lokalny).
Arex30 - Sro Lut 18, 2009 22:22

a ja mam w podpisie na kogo daje ale jak kto chce mnie wspomagać nie mam nic przeciwko :)
h t t p;//photos.nasza-klasa, p l/21015650/26/main/517bae0294.jpeg]masz tu wszystko co potrzeba a ja będę miał łatwiejszą pracę z dziećmi :)

----------------
Now playing: h t t p;//w w w foxytunes, c o m/artist/micheal+flatley/track/cry+of+the+celts]Micheal Flatley - Cry Of The Celts
via h t t p;//w w w foxytunes, c o m/signatunes/]FoxyTunes

Kajka - Wto Lut 24, 2009 09:41

nie mogę doczytać - czy polecacie jakieś organizacje o których wiecie napewno że nie zmarnotrawia pieniedzy
Arex już podał
chodzi mi o to że mam z tym zawsze kłopot
przekazując pieniądze Ochojskiej - wysyłam je gdzieś daleko
a wolałabym pod domem
we własnym ogródku :)

Arex30 - Wto Lut 24, 2009 11:12

Kajka, Wiesz ja bvede chwalił swoje bo wiem na co potrzebuje.
jesli chcecie to opowiem
:)

MajkeL - Wto Lut 24, 2009 14:04

Kajka napisał/a:
czy polecacie jakieś organizacje o których wiecie napewno że nie zmarnotrawia pieniedzy

WOŚP

Aither - Wto Lut 24, 2009 15:54

Ja swój podatek przeznaczam na cel taki co Arex30 :) i podatek moich rodziców też :DD ale oni jeszcze o tym nie wiedzą :DD
Arex30 - Wto Lut 24, 2009 16:37

Aither, ja swoje podatki tez przeznaczam na swoj cel..... a jak miałas okazję widziec to dla tych urwisów warto zainwestować
mam ich juz 20 i ciagle to rośnie.
A sprzet biwakowy niestety kosztuje. 1% chciałbym przeznaczyc po pierwsze na sprzety własnie biwakowe oraz na dofinansowanie szkoleń i biwaków. W planach jest tez Kurs Ratowniczy / Kurs Żeglarski / Kurs Jeździecki / Kurs Wspinaczkowy.

Bot - Wto Lut 24, 2009 17:42

Kajka, zawsze możesz poszukać organizacji w pobliżu. Ja ostatnio wsparłem Schronisko dla zwierząt a w tym roku znajomą, która urodziła córeczkę bez rączki...
Aither - Wto Lut 24, 2009 21:33

Arex30 napisał/a:
Kurs Żeglarski

mam znajomego od Pawła co na Pławniowicach robi szkolenia :) też chciałam robić ale zrezygnowałam :)

Frycek - Sro Lut 25, 2009 19:06

Ja tak jak i w tamtym roku przekazalem na siostrzenice Maxa
Harcerka - Sro Lut 25, 2009 23:54

Dziekujemy:)))
Jeżeli ktos jeszcze bylby tak mily:) i chcial przeznaczyc na Malwine 1% podatku bedziemy wdzieczni:))

Malwina od urodzenia jest chora na dzieciece porazenie mózgowe i obecnie majac lat 12 uczy sie chodzic...

Arex30 - Wto Mar 17, 2009 17:12

Przypominam tym co się nie rozliczyli jeszcze :))))
Solid_Wood - Wto Mar 17, 2009 21:27

Co roku rozliczam kilkanaście pit'ów, a zamiast opłat wybieram organizację OPP. Po prostu warto, bo grosz do grosza...

Proponuję:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Mała Laura, córeczka kolegi z pracy.

h t t p;//w w w fundacja.dzieciom, p l/3753

wystarczy wpisać nazwę organizacji, KRS 0000037904 i przeznaczenie "na leczenie i rehabilitację: Zawada Laura (3753)"

Ragbiniu - Nie Sty 24, 2010 20:19
Temat postu: Jeśli możesz - pomóż: to tylko 1 %
Jeśli chcesz przeznaczyć swój 1 % na konkretny cel - mój syn Emil bardzo go potrzebuje, gorąco namawiam i dziękuję. ( w w w dziamski, p l )
alenda - Wto Cze 08, 2010 22:33

Hospicjum dziecięce
Aither - Sro Cze 09, 2010 08:03

ja w tym roku wpłaciłam na dziewczynkę po wypadku... namiary dostałam od kolegi ktory na nią wpłąca co roku... kiedyś zawsze płaciłam na schroniska dla zwierząt ale w tym roku zrobiłam wyjątek :)
kisia - Pon Lut 25, 2013 01:54

odświeżam temat bo jest aktualny

jak ktoś nie wie komu przekazać 1% polecam

h t t p;//modlitwaiczyn, p l/index.php?q=baner

od kilku lat tam ląduje mój skromny procencik :)

alenda - Pon Lut 25, 2013 19:37

h t t p;//antoninawieczorek, p l/
llaneta - Wto Lut 26, 2013 14:21

h t t p;//w w w calanaprzod.org/index.php
A przy okazji jeśli ktoś zainteresowany rozliczeniem PIT za 2012 mogę pomóc nieodpłatnie ( warunkiem jest przekazanie 1% na GLIWICKĄ ORGANIZACJĘ )

Arex30 - Sro Lut 27, 2013 09:59

h t t p;//twierdza.gliwice.zhp, p l/system/application/files/inne/cytadela/1procent_cytadela.pdf
kropka75 - Sro Mar 06, 2013 09:54

W tym roku nie mam problemu z wyborem, bo mam to w domu i zbieram 1% na synka.
kisia - Pią Mar 08, 2013 00:37

ojej kropka75, za późno napisałaś :(
kropka75 - Pią Mar 08, 2013 07:47

:*
spoko spoko

Nawet nie chciałam tu agitować. :)

tier - Sro Mar 20, 2013 14:35

Pamiętajcie o 1% na rzecz OPP
O historii Filipa poczytacie na blogu:
h t t p;//w w w filipkubacki, p l/]h t t p;//w w w filipkubacki, p l/
nr KRS Fundacji Iskierka:
0000248546

Trzeba jeszcze wpisać cel szczegółowy:
Kubacki Filip



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group