dupiate forum

Nasze miasto - Dobra szkoła języków obcych w Gliwicach?

sandraan - Pon Lut 18, 2008 13:22
Temat postu: Dobra szkoła języków obcych w Gliwicach?
Witam,

zamierzam zapisać się do szkoły językowej na angielski, zależy mi w jak najszybszym czasie opanować dobrze język. Kurs zakończony certyfikatem. Możecie polecić jakąś dobrą szkołę w naszym mieście, macie jakieś złe/dobre doświadczenia?
Podzielcie się swoimi opiniami :)

inamorata - Pon Lut 18, 2008 14:29

Empik imo najlepszy.
Profi Lingua zdecydowanie odradzam. Niby tanio, ale tam wykładowcom nie zależy na tym, by przekazać wiedzę. Liczy się liczba frajerów, którzy dadzą się na to naciągnąć.

super_sonic - Pon Lut 18, 2008 17:37

dobre wrazenia i wiedze wynioslem od metodystow z klodnickiej:)
Wieczorny - Pon Lut 18, 2008 20:28

ja byłem zadowolony z deutsha.

odrazam, jak kolezanka: profi linqua, i dodatkowo od siebie acive school.

Wieczorny - Pon Lut 18, 2008 20:31

i tak btw: wszystko zależy od wykładowcy, nie ma znaczenia w jakiej uczy szkole.
jeśli osoba ta dobrze potrafi przekazać wiedzę i zainteresować tematem, to nie jest istotnie do jakiej szkoły chodzisz ;)


... co nie zmienia faktu że na dwóch szkołach powyżej się najzwyczajniej w świecie naciąłem.

Bot - Pon Lut 18, 2008 21:47

Ja po kursie co prawda innego języka też raczej Profi-lingua odradzam
Solith - Wto Lut 19, 2008 00:17

ja polecam Britam albo nawet lepszy ELC na Politechnice (h t t p;//w w w elc-gliwice, p l/). Do Britamy chodziłam łącznie 7 lat (z 14 podczas ktorych uczę się angielskiego) i wyniki chyba sa, bo 5 lat temu zdałam FCE a 2,5 roku temu CAE. Wprawdzie do egzaminów przygotował mnie właśnie ELC, ale myślę, że "podstawy" zaszczepił Britam, który chociaż wymagajacy bardzo, daje rezultaty.
W ELCu natomiast jest fajniejsza atmosfera - tv po angielsku, biblioteczka, videoteka, wszędzie magazyny angielskie dostępne dla słuchaczy, ciekawie prowadzone zajęcia, traktowanie ludzi jak normalnych ludzi, a nie dzieci, które trzeba karać niezaliczonym egzaminem powtórką z niego (jak w Britamie).
Britam to trochę rygor, ELC nie :) Polecałabym chyba bardziej ELC, bo mam o wiele milsze wspomnienia :)

w obu miejscach pod koniec każdego roku szkolnego/akademickiego dostajesz dyplom poświadczajacy ukończenie kursu, w Britamie nawet z ocenami z egzaminów ;)

sandraan - Wto Lut 19, 2008 12:35

dziekuje za wszystkie odpowiedzi, też słyszałam same nieprzychylne opinie na temat profi linguy - chociaż prawdą jest, że wszystko tak naprawdę zależy od wykładowcy...
Zobaczymy, profi lingue skreślam :)

Wieczorny - Wto Lut 19, 2008 20:32

napisz po jakimś czasie jaką szkołę wybrałaś, jak ci idzie, i jakie wrażenia :)
Mariusz - Sro Lut 20, 2008 16:57

Britam.
Maja - Pią Lut 22, 2008 15:06

Ja polecam szkołe GOLD SCHOOL . Ucze sie tam angielskiego, mam bardzo mała grupe- 4 osoby
, place tylko 141 zeta za miesiac , lektor tez jest spoko.Wiadac ze im zalezy bo sa nowa szkola.Sa tam oczywiscie jakies niedociagniecia ale pewnie w kolejnych latach je wyeliminuja .Ucza sie na błędach.

frohike - Pią Mar 14, 2008 21:12

ja się uczę w Speed Callan Method, ogólnie podoba mi się i polecam innym aby troszke przełamać barierę w mówieniu
tuchałowa - Nie Mar 16, 2008 00:09

Ja od tego semestru zapisałam się na niemiecki w profi...Akurat pasowała mi godzina i dzień. Osobiście polecam Britam, do którego chodziłam przez rok na angielski, a to dlatego, że jest większy dostęp do zajęć dodatkowych, np. konwersacje :]
Mikanka - Czw Cze 05, 2008 22:37

Od 4 lat chodzę do Britama i muszę przyznać, że tam się chyba nie da nie nauczyć :) Egzaminy naprawdę zmuszają do nauki, szczególnie słownictwa (przynajmniej mnie :P ) Podstawy angielskiego otrzymałam wprawdzie w szkole (owacja na stojąco dla mojej nauczycielki z podstawówki), ale Britam mnie zdecydowanie rozwinął, dzięki niemu umiem się teraz raczej bezproblemowo porozumieć w języku Szekspira :)
Czarnulka - Pon Mar 30, 2009 00:01

w w w angielskizdojazdem, p l :P
sunny - Pią Wrz 20, 2013 12:56

Odświeżam temat :)
Czy ktoś wie, czy ELC przy Pol. Śl. jeszcze istnieje? Przeszukałam internet ale nigdzie nie ma aktualnych informacji na jego temat :(

sebek - Sob Wrz 21, 2013 17:14

Że tak zapytam, co to jest ELC? :zawstydzony:
sunny - Sob Wrz 21, 2013 18:59

English Language Centre przy Politechnice Śl :) - centrum egzaminacyjne British Council, z bardzo dobrą renomą :)
Niestety jak wspomniałam nie mogę znaleźć info czy nadal istnieje - strony www już nie ma :(

Za to na stronie www Politechniki jest informacja o Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych i zastanawiam się, czy nie zastąpiło ono aby wspomnianego ELC....
Ale brak opinii... Nie wiadomo też kim są nauczyciele - czy wyłącznie wykładowcy PolŚl, czy również native speakerzy.

sebek - Sob Wrz 21, 2013 20:26

Wybierz się na wydział GiGu. Jak wchodzisz głównym wejściem to idziesz do samego końca po prawej i chyba 2 piętro jak się nie mylę ( już nie pamiętam dokładnie numerów pokoi bo już ze 2 lata na GiGu nie byłem). Jest tam studium języków obcych, podejdź i zapytaj o to o co ci chodzi. Najprędzej oni będą wiedzieć gdzie się udać.
Vuko - Pią Paź 25, 2013 19:39

Empik to masówka. Niekoniecznie muszą wszędzie trzymać poziom. Polecacie coś poza tym?
gumiś - Pon Lis 25, 2013 10:58

ja kiedyś chodziłem prywatnie. tak było mi lepiej, jakby co mogę dać info do kogo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group