dupiate forum

Programy - Windows Vista

krystian - Czw Lis 29, 2007 22:01
Temat postu: Windows Vista
mam pytanie do znawcow tematu. czy jest moze ms office do windowsa visty?? czy stary office ktory byl np. do xp bedzie wspolgral z vista? mam cos a'la office, nazywa sie: Microsoft Works Task Launcher. ale powiem szczerze dziala mi na nerwy. wolalbym stergo office'a
trunks - Czw Lis 29, 2007 22:25

ten najnowszy Office 2007 jest na Viste
Lama71 - Czw Lis 29, 2007 22:59

znam kilku co mają Vistę. Nie znam nikogo, kto che mieć Vistę.
MacSen - Czw Lis 29, 2007 23:45

Lama71 bo z Vistą jest to samo co było z chwilą gdy pojawił sie Me to jest system przejściowy pomiędzy XP a Seven(z tego co mi wiadomo na dziś oparty ma być częściowo o windows server 2008 ale w jakim stopniu i co dokładnie tego nie podali jeszcze)
krystian - Pią Lis 30, 2007 00:10

ja chce miec viste, nie zamienilbym go na zadnego innego
MacSen - Pią Lis 30, 2007 00:14

krystian napisał/a:
ja chce miec viste, nie zamienilbym go na zadnego innego


Zwariowałeś czy tylko się piwa za mocno opiłeś :P
Pokaż mi co ma Vistuś a czego niema XP poza DX10 i chorendalnie wysokimi wymaganiami.
Nie mówię tu o Aero bo to by było pierwsze co wyłączył bym po instalacji.

Lama71 - Pią Lis 30, 2007 00:25

a ja nawet powiem, że byłem na seminarium, gdzie ludziki omawiali oprogramowanie różne, zachwalali, że chodzi pod Vistą, że super, screenschoty, że stabilne, że można architekturę wieloprocesorową wykorzystywać. że że że... Ale ja jestem upierdliwy, i się zapytałem, czemu nie pokazują jak to fajnie chodzi pod Vistą, a pokazują pod XP. I wiecie co mi odpowiedzieli? To było najlepsze. Za zadanie takiego pytania dostałem oryginalną koszulkę Microsoftu :zawstydzony:
krystian - Pią Lis 30, 2007 00:56

MacSen napisał/a:
Zwariowałeś czy tylko się piwa za mocno opiłeś :P
pewnie to pierwsze bo alkoholu nie pije:)
ale powaznie mowiac, najpierw mi sie nie podobal. nic nie potrafilem na nim zrobic. pewnie dlatego, ze poprzednie wersje widowsow byly bardzo podobne do siebie, a vista jednak wygladem jest juz calkiem inna. ale po prawie miesiacu przekonalem sie do niej. bardzo fajnie mi sie na niej pracuje. jest dosc wygodna.
negatywne opinie na temat visty mysle, ze nikogo nie szokuja. pamietam jak wchodzil xp to wszyscy jak jeden maz krzyczeli, ze to chlam. nic pod nim nie chodzi etc. teraz wyszedl nowy system i to on jest najgorszy a xp najlepszy. normalna kolej rzeczy.
na samym poczatku vista miala swoje problemy...ale wraz z nowymi uaktualnieniami, problemy znikaly. teraz nie widze juz zadnych minusow

MacSen - Pią Lis 30, 2007 01:39

Lama71. Genialne pytanie. Piąteczka dla ciebie :D
kobi - Pią Lis 30, 2007 08:35

krystian napisał/a:
czy jest moze ms office do windowsa visty??

Jasne. Office 2003 chodzi bez problemu pod Home Premium 64 ;)

Skotnik - Pon Gru 03, 2007 09:51

Kupiłem laptopa z Vista. Jak narazie nie zawiesil sie i nie spowodowal zadnych problemow a ma juz ze 3 miesiace. Ten sprzet jest przygotowany dla Visty. Wyglad ma fajny ale to tylko tyle. Nie zmienie go narazie na nic innego tak jak nie zmienie systemow w pozostalych 2 kompach. Jak dziala to nie ruszam =]
Lama71 - Pon Gru 03, 2007 21:31

tak w kwestii Visty. Ciekawy artykulik pod linkiem:
h t t p;//dobreprogramy, p l/index.php?dz=8&a=123
ale jeszcze ciekawsze komentarze do niego.

loki - Wto Gru 04, 2007 09:53

od 2 miesiecy uzywam Visty Business.... narazie nie moge powiedziec za wiele zlego o tym systemie poza UAC, ktore albo trzeba skonfigurowac albo wylaczyc... zyc normalnie z tym sie nie da ;)

Vista wykryla mi wszystkie urzadzenia ze starego komputera i obsluguje je prawidlowo (o ironio... nawet te ktore sa na liscie urzadzen nieobslugiwanych przez Viste :D ).

Jednak odrazu przyznaje,ze komputer mam nie najgorszy (ocena wg MS to 5,6 na 6 punktow mozliwych) z Core2Duo podkreconym z 1,8 na ponad 2,5GHz, 2GB RAMu i Radeonem X1800XT z 512MB na pokladzie... jednak pierwsza instalacja poszla na 1GB RAMu i juz nie bylo tak milo jak na 2GB... powiedzialbym, ze kazdy nowy komputer uciagnie Viste... ale komfortowo z interfacem Aero oraz innymi wlaczonymi aplikacjami pracuje sie dopiero przy 2GB pamieci operacyjnej

Bot - Sro Sty 16, 2008 13:29

Koledze Vista posypała się po otwarciu Live CD z Ubuntu... O ironio Liv CD nic nie robi na dysku... czyżby złośliwość micro$oftu :rotfl:
p4cz3k - Czw Sty 17, 2008 19:32

u mnie siadlo juz wszystko podczas instalcji visty :)


ale to inna kwestia bo pochodzenie tego bylo "szemrane" chcialem poprostu zobaczyc jak to wyglada ;]

tuchałowa - Pią Sty 18, 2008 02:00

A u mnie chodzi bardzo dobrze :D Cóż widać vista nie lubi chłopców :]
Bot - Pią Sty 18, 2008 09:13

tuchałowa napisał/a:
Cóż widać vista nie lubi chłopców :]

Ja wiedziałem że to system dla dziewczynek ;)

MacSen - Pią Sty 18, 2008 09:35

Ja czekam na "Windows Seven" praktycznie wszystkie portale IT nawet sam M$ twierdzi że Vista to system przejściowy coś jak W. Millenium.
Zresztą to widać po czasach supportu Visty i XP. Vista do 2010 a XP do 2012.
I prawdę powiedziawszy to co oferuje Vista Linuxy mają od dawna i są nadal bezpieczniejsze od Windy.
Zresztą zauważyłem bardzo ciekawe zjawisko... Otóż klienci nowi którzy mają windowsa ciągle przychodzą z jego naprawami i otwarcie mówią że coś tam kombinowali i się wysypał.
Zaś Ci nowi którzy postawili na Linuxa(nieważne jakie Distro) sami mówią że system uczy ich myślenia i respektu. Gdyby nie awarie sprzętowe to by się nie pokazywali w ogóle w serwisie.
A skąd wiem że nie instalowali linucha przed przyjściem do serwisu??? Zostawiam po prostu w systemie podczas instalacji coś na wzór odcisku palca(nieszkodliwy pliczek o którym wiem tylko ja) i po prostu swoją robotę poznam.

Bot - Pią Sty 18, 2008 11:34

MacSen napisał/a:
wszystkie portale IT nawet sam M$ twierdzi że Vista to system przejściowy coś jak W. Millenium.

Dokładnie to takie Millenium, które miało dość krótki żywot.
MacSen napisał/a:
Vista Linuxy mają od dawna i są nadal bezpieczniejsze od Windy.

Choćby UAC. Niektórzy podobno to wyłączają bo niewygodne a to akurat coś co Linuxy miały dawno i szkoda że tego juz w XP nie zaimplementowali.

Co do Vista to jedyne co wkurza to, że prawie wszędzie wciskają to do nowych kompów. Kumpel kupił laptopa wysypała mu się Viśta, wkurzył się zainstalował XP ale nie mógł znaleźć wszystkich sterowników bo laptop zrobiony pod Viśte :zdegustowany: (nawiasem mówiąc zainstalowane Ubuntu bez problemu wykryło karte wifi)...

MacSen - Pią Sty 18, 2008 12:07

Co do Vista to jedyne co wkurza to, że prawie wszędzie wciskają to do nowych kompów. Kumpel kupił laptopa wysypała mu się Viśta, wkurzył się zainstalował XP ale nie mógł znaleźć wszystkich sterowników bo laptop zrobiony pod Viśte :zdegustowany: (nawiasem mówiąc zainstalowane Ubuntu bez problemu wykryło karte wifi)...[/quote]

1/. Marnie się starał. Ostatnio do niby lapa pod viste znalazłem stery do XP-eka
2/. Bo Ubuntu tworzą i używają ludzie rozgarnięci
3/. Serwery Ubuntu to naprawdę zajebaszcza :D baza danych i trzeba mieć naprawdę egzotyczny sprzęt żeby do niego sterów nie było...Ja jeszcze kompa nie spotkałem co by ubuntu do niego sterów nie miało...zawsze jakimś cudem znajdowały się jakieś...drajwerki :P

krystian - Pią Sty 18, 2008 20:11

ja mam viste wgrana "fabrycznie". jakbym chcial to na stronie toshiby mam sterowniki do mojego kompa prawie pod kazdy system operacyjny. wiec tak jak mowi MacSen
MacSen napisał/a:
Marnie się starał

nie narzekam na viste tera juz w ogole, co chwile sa nowe upgrade, wiec system smiga bez zarzutu. na moje potrzeby jest ok.

Arex30 - Sob Sty 19, 2008 18:38

Zamienie orginał Visty 64 na 32 :( premium
CrazyZELL - Pią Gru 12, 2008 20:23

Dla mnie tragedia.
Czasem musze zrobic wydruki na "lapku" z "pendrakow" 10-20 obcych ludzi (nigdy nie mialem ich pendrakow na kompie) Szukanie wirusow i inne (...) viscie zajmuja 3-5 minut, a klienci sie niecierpliwia.

MacSen - Nie Gru 14, 2008 13:23

CrazyZELL napisał/a:
Dla mnie tragedia.
Czasem musze zrobic wydruki na "lapku" z "pendrakow" 10-20 obcych ludzi (nigdy nie mialem ich pendrakow na kompie) Szukanie wirusow i inne (...) viscie zajmuja 3-5 minut, a klienci sie niecierpliwia.


To zainstaluj sobie Slacka albo FreeBSD albo co tam chcesz i będzie szybko miło i przyjemnie a z wirków to się będziesz śmiał. Mam Ubu na lapie i zero problemów z wirusami. :D

Albo poszukaj o "DragonFly BSD" i wymiatasz.

kobi - Pon Gru 15, 2008 15:31

CrazyZELL, a może to wina antyvira? Miałem Nortona i faktycznie łaził jak krew z nosa (nawet na ty samym sprzęcie i pod XP), a np. z Avastem nie ma kompletnie żadnego problemu.
Fenix - Pon Gru 15, 2008 16:31

Aktualnie używam McAfee Internet Security z Vistą 64 i jestem bardzo zadowolony na pen drive błyskawicznie wykrywa Wirusy jeśli takowe istnieją na XP też śmiga szybko....
Arex30 - Pią Sty 23, 2009 10:36

Coraz częściej si emówi że Vista to takie coś jak ME
czyli niewypał :)

MacSen - Pią Sty 23, 2009 13:22

Arex30 napisał/a:
Coraz częściej si emówi że Vista to takie coś jak ME
czyli niewypał :)


Arex...nie coraz częściej tylko od chwili w zasadzie jak się pojawiła na rynku.
Obecnie testuje na maszynie wirtualnej betę windowsa 7 i na razie jest lepiej niż pod Vistą.
I z mojej strony przy przydzielonym 1GB ramu i 40GB powierzchni dysku 7-ka ma lepsze wyniki niż na analogicznych nastawach Vista.
Zresztą dokończę testowac ..to postaram się jakiś tekścik z tego naskrobac.
Na teraz jednak...poza brakiem niektórych sterów (mój tuner) i tak jest lepiej jak z Vista.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group