Gliwickie Forum Dyskusyjne

Forum charytatywnie - IV akcja Charytatywna- jakieś propozycje??

mefkm - Sob Lip 14, 2007 08:10
Temat postu: IV akcja Charytatywna- jakieś propozycje??
jestem od niedawna na tym forum, ale spodobalo mi sie to co wspolnie robicie - mam na mysli akcje charytatywne, stad tez zaczolem nowy post z pytaniem czy bedzie akcja i na jaki cel tym razem.

w klikku postach pzeczytalem, ze ogolnie idea jest skierowana na pomoc dzieciom i bardzo dobrze, to moze w tym roku uszczesliwilibysmy dzieci (mam tu na mysli podarowanie dzieciom prezentow na mikolaja - tak wiec czasu jest niewiele, heh) z domu dziecka w Gliwicach - sa do dyspozycji 3 placowki (jednej z nich DD nr 3 juz pomagaliscie w zeszlych latach) plus rodzinny dom dziecka:

* Dom Dziecka nr 1 ul. Toszecka 13a [mapa] , tel. 231-46-22 , fax 231-46-22
* Dom Dziecka nr 2 ul. Zygmunta Starego 19 [mapa] , tel./fax 231-56-57
* Dom Dziecka nr 3 ul. Św. Barbary 4 [mapa] , tel./fax 231-42-10
* Rodzinny Dom Dziecka ul. Toszecka 25 [mapa] , tel. 270-52-85

DD nr 2 ma swoja strone internetowa www

kisia - Sob Lip 14, 2007 10:35

mefkm napisał/a:
i bardzo wielu sponsorów
mefkm napisał/a:
Dom Dziecka nr 3 ul. Św. Barbary 4 [mapa] , tel./fax 231-42-10
jak wspomniałes temu DD juz pomagalismy i z tamta pania dyr bardzo cięzko sie współpacuje, nie podała nawet pełnej listy dzieci, przez co 2 nie dostała prezentów :/
Jeżeli mamy wybietać sposrod DD to ja wybrałabym ten na Toszeckiej, ale jednak beda jakies inne propozycje ? piszcie prosze, potem zrobi sie ankiete i wybierze :)

Krzysio - Sob Lip 14, 2007 10:45

kisia napisał/a:
mefkm napisał/a:
i bardzo wielu sponsorów

Racja, oni mają coś takiego jak klub piłkarza, cała piłkarska polska im pomaga, przyjeżdzają piłkarze, działacze, trenerzy, zostawiają masę prezentów.
Kilka tygodni temu na Stadionie Piasta był rozgrywany mecz na rzecz DD2 :] Zebrano kilkanaście tys zł. Oni raczej naszej skromnej pomocy nie potrzebują :P

Jeśli rzeczywiście mamy się skupić na dzieciach, to chyba zostaje nam ten DD1 :]

Aither - Sob Lip 14, 2007 12:42

W zeszlym roku ktos wspomnial (chyba Jacek) o chospicjum... nie ma tam dzieci ?
Piotrulek - Sob Lip 14, 2007 14:14

Aither napisał/a:
W zeszlym roku ktos wspomnial (chyba Jacek) o chospicjum... nie ma tam dzieci

rzeczywiście można by wrocić do tego tematu...

mefkm - Sob Lip 14, 2007 19:59

tylko jest jedno ale - jak pomoc umierajacym ludziom .... jak sie spytac ich czego by potrzebowali - jezeli odpowiedz bylaby jedna ....

ja i tak wespre kazda akcje, ale jestem bardziej za pomoca dzieciom z DD - przyznam szczerze, ze boje sie podejmowac dyskusji na temat potrzeb i samej pomocy hospicjum.

kisia - Sob Lip 14, 2007 21:23

mefkm napisał/a:
jak pomoc umierajacym ludziom
mozna zaopatrzeć hospicjum w środki czystosci, podkłady higieniczne, czasami potrzebny jakis sprzet medyczny
Krzysio - Sob Lip 14, 2007 22:47

Dobra skoro cel zbiórki jest jeszcze do przedyskutowania, to może coś z innej beczki?
Czy ktoś kto zamierza organizować tą akcję, myślał nad formą akcji? Bo chyba nie będzie to zbiórka do kapelusza jak co roku?
Może w tym roku jakiś koncert w stylu Live Aid na Kraku :D

kisia - Nie Lip 15, 2007 01:04

Krzysio, ostatnia akcja, jak dobrze wiesz nie była zbiórka do kapelusza. Był fajny turniej.
Krzysio napisał/a:
w stylu Live Aid
wydaje mi sie, że opłaty związane z impreza na kraku sa napewno dużo wieksze niż zeszłoroczna opłata za wynajecie sali, żeby zebrać na tyle kasy by porobić związane z impreza opłaty i żeby zebrać fajną kwotę, trzeba zaprosić gwiazdy lub chociaz jedną znaną gwiadeczke, a akcja charytatywna z udziałem wiekszych czy mniejszych gwiazd nigdy nie jest z ich strony charytatywna.
Szamanka - Nie Lip 15, 2007 08:18

mefkm, napisal
Cytat:
tylko jest jedno ale - jak pomoc umierajacym ludziom .... jak sie spytac ich czego by potrzebowali

pomys dobry a i pytanie ciekawe.....

Stykam sie na codzien z ludzmi, ktorzy umieraja.....i wiem ( takie jest moje zdanie), ze takim osobom nie potrzebne sa nowe firany czy tez pachnidla w pokojach....oni potrzebuja bliskosci, drugiej osoby by moc porozmawiac, by mozna im bylo cos poczytac lub wziasc na spacer i pokazac zielen.
Napewno wiele takich placowek boryka sie z problemami finansowymi i personel ucieszy sie gdy dostanie tak jakkisia, napisala
Cytat:
środki czystosci, podkłady higieniczne, czasami potrzebny jakis sprzet medyczny

Aither - Nie Lip 15, 2007 13:46

kisia napisał/a:
opłaty związane z impreza na kraku sa napewno dużo wieksze niż zeszłoroczna opłata za wynajecie sali,

to mozna zawsze zalatwic... nie koniecznie na kraku ale w innym miejscu :) kwestia odpowiedniego podejscia do sprawy :> zeszloroczna hala (tylko ze bylaby to hala w sosnicy) bylaby za darmoche gdyby "wladze" chcialy ze mna o tym pogadac... wszystko da sie zalatwic :)

co do pomyslu jaki dal w zeszlym roku Jacek uwazam, ze to nie jest zly pomysl... dlatego ja bym glosowala za.

Szamanka - Nie Lip 15, 2007 17:15

Aither napisala
Cytat:
co do pomyslu jaki dal w zeszlym roku Jacek uwazam, ze to nie jest zly pomysl.
..

:kwasny: , ups nie pamietam....mozesz przyblizyc?

kisia - Nie Lip 15, 2007 17:42

Szamanka, własnie Jacek w tamtym roku proponował hospicjum
Krzysio - Wto Lip 17, 2007 15:10

kisia napisał/a:
wydaje mi sie, że opłaty związane z impreza na kraku

Z tym Krakiem to tylko żart był :D
Ale występ jakiegoś fajnego zespołu w jakimiś fajnym klubie to by było coś :)
Nie wiem w ogóle jak sobie wyobrażacie tegoroczna akcje. Ja tylko daje propozycje.
W końcu to w miarę logiczne, że z roku na rok akcja jest większa i kwota zebranych pieniędzy też :P

Aither napisał/a:
bylaby za darmoche gdyby "wladze" chcialy ze mna o tym pogadac... wszystko da sie zalatwic :)

A dasz radę w tym roku ? :] Tylko nie mów, że ten kierownik to Twoja rodzina :D
Nie obrażaj się, przecież to ja z p4cz3kiem zdecydowaliśmy, że gramy na jasnej :zdziwko:

Piotrulek - Wto Lip 17, 2007 19:54

Krzysio napisał/a:
Ale występ jakiegoś fajnego zespołu w jakimiś fajnym klubie to by było coś

nie sprzedawaj za szybko swoich trafnych pomysłów... :D :D

Krzysio - Wto Lip 17, 2007 21:41

Cytat:
nie sprzedawaj za szybko swoich trafnych pomysłów... :D :D

Myślisz, że ktoś mógłby mi je podkupić ? :zdziwko:
Kto taki jest odważny? no no pokazać się :D :evil:

Noemi - Nie Lip 22, 2007 13:23

;) ...chyba nawet była juz taka osoba... :P ale teraz sie juz boi... :)
:kibol: :kibol: bo stoisz na strazy :pol: :kibol:

Aither - Nie Lip 29, 2007 10:18

Krzysio napisał/a:
A dasz radę w tym roku Tylko nie mów, że ten kierownik to Twoja rodzina
Nie obrażaj się, przecież to ja z p4cz3kiem zdecydowaliśmy, że gramy na jasnej

Nie obrazam sie Krzysio :) piszac - "wladze" - tym razem nie mialam na mysli adminow tylko Was :P w tym roku... przeciez slyszalam ze nie udzielasz sie w tegorocznym turnieju :P a co do kierownika... o tym juz rozmawialismy wczesniej :D znasz moje powiazania z tym "kierownikiem" :rotfl: a tak serio jesli chcesz hale to bym musiala juz to zalatwiac... z powodu terminow w listopadzie czy grudniu moge miec ograniczone pole manewru :) wiec jak cos to pomysl to zaczne sie dowiadywac :)

co do zespolu... mam jeden zaprzyjazniony zespol punkowo rockowy sadze ze jakbym zapytala o zagranie na rzecz akcji to by nie odmowili :)

Krzysio - Nie Lip 29, 2007 12:38

Aither napisał/a:
... przeciez slyszalam ze nie udzielasz sie w tegorocznym turnieju :P
Też to słyszałem, nawet sam to mówiłem. Ale zawsze można zmienić zdanie :]
Akcja nie jest dla forum i forumowiczy tylko dla potrzebujących ;)

Aither napisał/a:
a tak serio jesli chcesz hale to bym musiala juz to zalatwiac... z powodu terminow w listopadzie czy grudniu moge miec ograniczone pole manewru :) wiec jak cos to pomysl to zaczne sie dowiadywac :)

Pewnie działaj :)

Rafał - Nie Lip 29, 2007 12:40

Jak na szczytny cel to i ja się piszę :)
Krzysio - Nie Lip 29, 2007 13:18

Rafał, wystarczy jak oddasz swoja wypłatę :D
Rafał - Nie Lip 29, 2007 15:35

Hmmm muszę się nad tym poważnie zastanowić...ale dajesz gwarancje, że nie schowasz jej do kieszeni tylko dasz potrzebującym? :znudzony:
Piotrulek - Nie Lip 29, 2007 17:08

Krzysio napisał/a:
Też to słyszałem, nawet sam to mówiłem. Ale zawsze można zmienić zdanie
Akcja nie jest dla forum i forumowiczy tylko dla potrzebujących

Brawo Krzysiu,tak trzymaj...język masz ciety i dobrze,ale serce wielkie...to bardzo dobrze...

Aither napisał/a:
mam jeden zaprzyjazniony zespol punkowo rockowy sadze ze jakbym zapytala o zagranie na rzecz akcji to by nie odmowili

kurde...czy to przyciągnie wielu słuchaczy??jak myslisz Aither??moze coś lżejszego,bardziej disco(tekowego)...pogadajmy,wszak jeszcze troszke czasu mamy...a jeśli chodzi o hale to śmialo rezerwuj,tak powiedzmy na 8-9.12 i nazwijmy to II Turniejem Mikołajkowym Forum Gliwice w ........................i tu sie należy zastanowić w czym...w pilce halowej...w koszykowce ulicznej...a moze zaprosić na pokazową rozgrywke nasze Sośnicowickie Piłkarki Ręczne...trza pogadać z ich trenerem Haraldem Tłuczykontem...nie wiem czy on jeszcze jest na stanowisku...no jak myslicie :) :) :) :) :) :)

Krzysio - Nie Lip 29, 2007 17:50

Rafał napisał/a:
ale dajesz gwarancje, że nie schowasz jej do kieszeni tylko dasz potrzebującym? :znudzony:

Pewnie :D A ty myślisz, że za co będziesz grał cały przyszły sezon? :rotfl: żart :P

Piotrulek napisał/a:
i tu sie należy zastanowić w czym...w pilce halowej...w koszykowce ulicznej...a moze zaprosić na pokazową rozgrywke nasze Sośnicowickie Piłkarki Ręczne...

Jeśli o mnie chodzi to tylko piłka halowa, bo wtedy jestem w stanie skombinować duża ilość drużyn i ludzi. Ewentualnie jak paczek się czegoś nauczy w Arsenalu to pokaże to w przerwie finału :)

Piotrulek napisał/a:
kurde...czy to przyciągnie wielu słuchaczy??j

Młodych na pewno :D Ewentualnie można się zapytać Mandaryny czy nie pośpiewa :P
Poza tym nie koniecznie musi być to zespół który będzie grał tylko i wyłącznie swój repertuar. Zawsze można pograć covery :)

Piotrulek - Nie Lip 29, 2007 18:06

Krzysio napisał/a:
Ewentualnie można się zapytać Mandaryny

chodzi mi Krzysiu o dyskotekowy show...w takim razie trza bedzie sporo innych rzeczy zabezpieczyć(ochrone,wejściowki za grosze ,ale zawsze)...w zasadzie trza by bylo sie spotkać z dowodztwem forum...aby uzgodnić co jak i dlaczego... bez wzgledu na względy oczywiście...

Krzysio - Nie Lip 29, 2007 18:16

Piotrulek napisał/a:
w takim razie trza bedzie sporo innych rzeczy zabezpieczyć(ochrone,wejściowki za grosze ,ale zawsze)

W takiej sytuacji najlepiej jakby jakiś lokal współpracował z forum. Wtedy oni właściwie wszystko zorganizują. Akcja przyciągnie ludzi, a grosze za wejściówki zasilą konto :)

Z Mandaryną to był żart :D

kisia - Nie Lip 29, 2007 18:17

Piotrulek napisał/a:
i nazwijmy to II Turniejem Mikołajkowym Forum Gliwice
jeżeli bedziemy zbierac dla dzieci to nazwa jest ok, ale jak narazie padła propozycna hospicjum wiec to "Mikołajkowy " to trochę dziwnie jakos brzmi, poza tym I turniej mial nazwe "I Charytatywny Turniej ForumGliwice, c o m" więc moze przy tym zostańmy
Aither - Nie Lip 29, 2007 21:13

Piotrulek napisał/a:
trenerem Haraldem Tłuczykontem

ooo to nie wypali :D tego stanowiska juz dawno nie ma :) co do zespolu punkowo rockowego to sadze ze wielu moze przyciagnac wszak nie powiedzialam ich nazwy :) a disco... to ja raczej nie znam :/

kisia napisał/a:
jak narazie padła propozycna hospicjum

to nie jest jedyna propozycja wyszly tez inne o domach dziecka ale nikt ich nie poparl a o hali zaczne juz marudzic komu trzeba :)

Krzysio - Nie Lip 29, 2007 22:18

Piotrulek napisał/a:
w zasadzie trza by bylo sie spotkać z dowodztwem forum

Hmmm :P Ja ze swojej strony mogę powiedzieć tylko tyle, że turniej chcę zorganizować. Tyle, że sam sobie dobiorę ekipę z którą to zrobię. Sami przygotujemy, sami przeprowadzimy i sami zakończymy, a pieniążki przekażemy po turnieju.
Po prostu chce uniknąć niemiłych sytuacji z tamtego roku :)
Jeśli mam zielone światło to zacznę działać :)

Aither napisał/a:
o hali zaczne juz marudzic komu trzeba :)

No i bardzo dobrze, ludzie będą śpiewali o Tobie pieśni chwalebne :P

Szamanka - Pon Lip 30, 2007 06:58

To moze jednak tym razem niech bedzie hospicjum.
Trzeba sie popytac co potrzebuja a chyba potrzeby sa wielkie od poscieli do srodkow czystosci.
A moze popytac w jakims przedszkolu czy tez w klasach od 1-3, by nie narysowali obrazkow, powycinali z papierow jakis listkow itp.....mozna by bylo czyms takim troche rozweselic pokoje lub korytarze w takim osrodku.

Aither - Pon Lip 30, 2007 08:54

Krzysio napisał/a:
Ja ze swojej strony mogę powiedzieć tylko tyle, że turniej chcę zorganizować. Tyle, że sam sobie dobiorę ekipę z którą to zrobię.

ja tez ja tez :D chce chlopakow do szatni odprowadzac hehehehe :) Krzysio a to stowarzyszenie pilkarsie co bylo rok temu tez bedzie wspolorganizatorem ? bo jesli tak to ulatwi mi to sprawe hali :)

Gmeras - Pon Lip 30, 2007 20:29

Szamanka napisał/a:
A moze popytac w jakims przedszkolu czy tez w klasach od 1-3, by nie narysowali obrazkow, powycinali z papierow jakis listkow itp..
brawo pomysł na piątkę z plusem i do tego niekosztowny :]
Szamanka - Wto Lip 31, 2007 07:16

Bo pamietam, ze u mnie tez byla taka akcja, przedszkolaki rysowaly jakies tam rysunki, a potem kazdy wreczyl je osoba gdzie pracuje. Starsi ludzie byli zachwyceni, a u niektorych do dzis na scianie wisza te malowidla.
Mozna by bylo pomyslec.....

Aither - Wto Lip 31, 2007 12:31

Szamanka napisał/a:
przedszkolaki rysowaly jakies tam rysunki, a potem kazdy wreczyl je osoba gdzie pracuje.
Hmm... tego to ja nie bardzo rozumie... kuzynka jest przedszkolanka wiec moge o tym pogadac czy cos takiego jest mozliwe :)
Szamanka - Wto Lip 31, 2007 12:39

W ramach akcji, dzieciaki namalowaly by cos na temat ( np zachod slonca, tecze, lato itp) po odebraniu tych rysunkow, mozna by bylo wybrac te najladniejsze i rozweselic np sciany hospicjum ( jesli sie na to zgodza)

Przedszkolanki maja rozne pomysly, potrafia z kartek papieru wykonac cuda....a przeciez nie na darmo powiedziane jest ze " male a cieszy"

Monique - Wto Lip 31, 2007 12:44

A czy wszystkie akcje z tamtego roku juz zostaly zakonczone??
Hospicjum to dobra sprawa..

Aither - Wto Lip 31, 2007 15:04

Szamanka napisał/a:
po odebraniu tych rysunkow, mozna by bylo wybrac te najladniejsze i rozweselic np sciany hospicjum

bardzo ciekawe, wybacz zle to zrozumialam :) :D nie wiedzialam o co chodzilo z ta praca :)

Krzysio - Wto Lip 31, 2007 19:05

Aither napisał/a:
chce chlopakow do szatni odprowadzac hehehehe :)

Jak załatwisz halę w Sośnicy to będziesz miała co robić :D
Co do szczegółów dogadamy się na GG jak wrócę z urlopu :P

Szamanka napisał/a:
W ramach akcji, dzieciaki namalowaly by cos na temat ( np zachod slonca, tecze, lato itp) po odebraniu tych rysunkow, mozna by bylo wybrac te najladniejsze i rozweselic np sciany hospicjum ( jesli sie na to zgodza)

Ja też mogę coś narysować? Rysuje prawie tak jak 5 latki :D Nikt się nie zorientuje, że nie rysowało tego dziecko :D

Hmm czyli rozumiem, że hospicjum zostało już wybrane czy czekamy z decyzją do końca sierpnia ? :)

Aither - Wto Lip 31, 2007 20:40

Krzysio napisał/a:
Jak załatwisz halę w Sośnicy

juz Ci mowilam na jak to zalatwie :wstyd:

Krzysio napisał/a:
Rysuje prawie tak jak 5 latki

mwahahaa :rotfl: moge Ci pomoc :)

Krzysio napisał/a:
Hmm czyli rozumiem, że hospicjum zostało już wybrane czy czekamy z decyzją do końca sierpnia

sadze ze przydatna bylaby jakas ankieta ze wszystkimi propozycjami jakie wyplynely od uzytkownikow :) mozna ustalic termin do konca sierpnia ale cos mi sie wydaje ze ten cel juz zostal obrany ;)

Krzysio - Wto Lip 31, 2007 20:57

Aither napisał/a:
mozna ustalic termin do konca sierpnia ale cos mi sie wydaje ze ten cel juz zostal obrany ;)

Osobiście wolałbym dom dziecka :(

Aither - Wto Lip 31, 2007 21:24

sadze ze ten problem powinna rozwiazac ankieta :) mnie osobiscie jest to obojetne :)
Arex30 - Czw Sie 02, 2007 15:05

Jak dla mnie to chciałbym aby akcja odbyła sie dla hospicjum.
Ale to moja prywatna opinia i jest związana z osobistymi sprawami.

marti_ka - Pon Sie 06, 2007 13:45

widze ze rusza kolejna akcja charytatywna, bardzo mi sie podoba wasze zaangazowanie... a co do pani dyrektor z DD na Sw. Barbary, no coz... wydaje mi sie, ze na tym miejscu znalazla sie nieodpowiednia osoba... :/
kisia - Nie Wrz 30, 2007 23:35

to może w końcu zaczniemy działać bo juz październik nas dopadł :przestraszony:
kto ma jakieś pomysły niech poda, zrobimy ankietę,wybierzemy i do dzieła :D
moje propozycje, w zasadzie nie moje ale jestem za
* Dom Dziecka nr 1 ul. Toszecka 13a
* Rodzinny Dom Dziecka ul. Toszecka 25
lub
*Gliwicki Ośrodek Adaptacyjno-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
ul.Słowackiego 58b - h t t p;//w w w goar, p l

Szamanka - Pon Paź 01, 2007 04:27

Ma sie znaczyc, ze hospicjum odpada?

jesli mam wybierac to ostatnia propozycje....

Arex30 - Pon Paź 01, 2007 14:31

a dla czego
Szamanka napisał/a:
hospicjum odpada?
??
Szamanka - Pon Paź 01, 2007 16:42

Arex no nie wiem, kiska nie podala to w propozycji :niepewny:
Frycek - Pon Paź 01, 2007 16:57

jesli chodzi o
*Gliwicki Ośrodek Adaptacyjno-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
ul.Słowackiego 58b - h t t p;//w w w goar, p l

to moja siostra tam pracuje :)

Wydaje mi sie ze w tym roku akcja moze sie nie odbyc

Szamanka - Pon Paź 01, 2007 16:57

Frycek, a to dlaczego?
kisia - Pon Paź 01, 2007 20:09

Szamanka napisał/a:
Frycek, a to dlaczego?
przyłaczam sie do pytania :niepewny: :niepewny:
Aither - Sro Paź 03, 2007 10:11

Frycek napisał/a:

hmmm... no prawde mowiac jest troszke zapozno na jakiekolwiek "zalatwianie"... jesli w tym roku ma byc cos lepszego niz w zeszlym to raczej z czasem kiepsko.

Frycek - Sro Paź 03, 2007 11:43

np. dlatego

Aither napisał/a:
hmmm... no prawde mowiac jest troszke zapozno na jakiekolwiek "zalatwianie"... jesli w tym roku ma byc cos lepszego niz w zeszlym to raczej z czasem kiepsko.

Szamanka - Sro Paź 03, 2007 16:07

No a cos malego by sie nie dalo przygotowac?

Szkoda by bylo zeby w tym roku nie bylo o Forum glosno.

Piotrulek - Sro Paź 03, 2007 16:37

Aither napisał/a:
Frycek napisał/a:

to jest głupie wytłumaczenie,a moze lepiej napisać,ze powietrze ulecialo z forum...co???????????????????????????????????????????,ze nie ma kto tego zorganizować,co???????????????????????????????????no to pieknie...tylko benzynka olać i podpalić...

Gmeras - Sro Paź 03, 2007 17:11

Aither napisał/a:
mozna zaczac w tym roku zakończyć w przyszłym

albo

Szamanka napisał/a:
No a cos malego by sie nie dalo przygotowac?

np skromne prezenty na Boże Narodzenie lub mikołaja dla dzieciaków ;)

Frycek - Sro Paź 03, 2007 17:22

no tak , mozna prezenty ale teraz dla kogo ?? i jak szybko uda nam sie zebrac kase bo wiecie ze z tym ciezko
kisia - Sro Paź 03, 2007 17:25

4 lata temu zaczęliśmy robić akcje z okazji Swiat Bożego Narodzenia, i z tego co pamiętam tylko ona zakończyła się w okolicy świąt. Z następnymi akcjami finiszowaliśmy w lutym/marcu. Wiec chyba i w tym roku nie będzie to jakimś problemem. Nie ma chyba większego znaczenia w jakim terminie akcja jest organizowana, najważniejsze żeby była, żeby zebrać pieniążki i w sposób jaki możemy i potrafimy pomóc potrzebującym.
kisia - Sro Paź 03, 2007 17:42

Frycek napisał/a:
mozna prezenty ale teraz dla kogo ? ? i jak szybko uda nam sie zebrac kase bo wiecie ze z tym ciezko
jeżeli miałaby byc szybka akcja, można np wybrać DD na Toszeckiej, dowiedzieć się ile jest dzieci ( ja się mogę dowiedzieć ) i każda osoba z forum, która będzie chciała pomóc wybierze sobie jedno dziecko i kupi mu prezent. Ustalimy mniej więcej kwotę prezentu żeby były mniej więcej równej wartości.jeżeli będą osoby, które by sie chętnie dołączyły ale nie moga wyłożyć całej kasy na prezent może sie dogadać i inna taka osobą i kupić wspólny prezent :) chyba nie zagmatwałam ?
Aither - Czw Paź 04, 2007 10:42

kisia napisał/a:
każda osoba z forum, która będzie chciała pomóc wybierze sobie jedno dziecko i kupi mu prezent

bez obrazy ale to glupi pomysl... jeden dostanie w tej "okreslonej" kwocie zabawi a drugi droga bombonierke... jak cos kupowac to dla wszystkich to samo a nie "entliczek pentliczek wybieram Ciebie" to jak reklama w TV o dozywianiu dzieci... glupia wyliczanka.

Cytat:
no to pieknie...tylko benzynka olać i podpalić..._

chetnie uzycze Ci zapalniczki...

Szamanka napisał/a:
Szkoda by bylo zeby w tym roku nie bylo o Forum glosno.

em... a to ma byc glosno o forum ? to chyba nie jest istota corocznych akcji :zdegustowany:

kisia - Czw Paź 04, 2007 16:55

Cytat:
to glupi pomysl
Jezeli ktoś ma inne pomysły może się nimi podzielić.
Aither napisał/a:
jeden dostanie w tej "okreslonej" kwocie zabawi a drugi droga bombonierke
jak ktos głupio myśli to może by i kupił głupi prezent typu bomboniera, ale po pierwsze nie sądzę zeby takie osoby były na forum, po drugie wszystko można dogadać i ustalić.Generalnie chodzi o to że gdy jest mało czasu to chyba lepiej jak każda chętna osoba do pomocy kupi jeden prezen, niż czekać aż zbierze się kasa i obarczać zakupami jedną czy kilka osób, które będą miały bardzo mało czasu na to. Chociaż cały czas uważam, ze wcale nie trzeba mieścić się w czasie do Bożego Narodzenia i mozna zorganizować fajną imprezkę na miarę tej z ubiegłego roku, tylko do tego trzeba chęci , a widze ze ich już nie ma :(
Piotrulek - Czw Paź 04, 2007 17:05

kombinujecie jak konie pod góre z tymi prezentami...mial być ponownie turniej z niego miala być kasa,a za kase mieliśmy zaopatrzyć gliwickie hospicjum.a tu na raz diametralna zmiana planów...dlaczego??
kisia - Czw Paź 04, 2007 17:58

Piotrulek napisał/a:
mial być ponownie turniej
miał być,ale ale ponoc już jest za późno cokolwiek to znaczy.
Piotrulek napisał/a:
mieliśmy zaopatrzyć gliwickie hospicjum
a to to jakas nowość, bo to nie zostało ustalone, w wakacje padła tylko taka propozycja.
Piotrulek - Czw Paź 04, 2007 18:01

kisia napisał/a:
bo to nie zostało ustalone, w wakacje padła tylko taka propozycja

tak padla propozycja...za to w tej chwili propozycji nie ma tylko zostalo narzucone ,ze zbieramy na paczki dla DD...

kisia - Czw Paź 04, 2007 18:06

Piotrulek napisał/a:
zostalo narzucone
nic podobnego
kisia napisał/a:
można np wybrać DD na Toszeckiej,
chyba nie trzeba tłumaczyć co znaczy np ? :P, a zaproponowałam DD bo naszym celem była zawsze pomoc dzieciom i niby nie ma czasu na wielką akcję :/
Aither - Czw Paź 04, 2007 19:00

Piotrulek napisał/a:
mial być ponownie turniej z niego miala być kasa

mial byc... jednak wiele sie zmienilo po krotce wyjasnie o co chodzi.
mialam zalatwiac hale sportowa za friko o czym rozmawialam z bzykim i dostalam wolna reke w tej sprawie, ale termin dokladny musialam znac w polowie czerwca najpozniej polowa sierpnia aby chodzic i zalatwiac - terminu nie mozna bylo ugadac tak wczesnie bo wciaz byla mowa "gdzies w grudniu", ja musialam znac konkretne dni (turniej mial byc 2 dniowy). Niestety ale z powodu braku terminu nie moglam nic zalatwic i zrezygnowalam.

kisia moj przyklad byl totalnie wymyslony na poczekaniu z tymi prezentami... osobiscie uwazam, ze albo cos co sie przyga odolowi... a jak juz sie chce z osobna kazdemu cos... to kazdy to samo

Szamanka - Czw Paź 04, 2007 19:03

A co jesli np. dokonczylibysmy ciag dalszy dla DSM ?

Napewno tam jeszcze wiele brakuje, i i dzieciaki pluszakami sie uciesza.
Przeciez akcja nie musi sie zakonczyc koncem roku.....

kisia - Czw Paź 04, 2007 19:13

Szamanka, w DSM nie ma prawie wcale dzieci.Jak byliśmy tam by przekazać zakupione rzeczy było ich tylko dwoje. DSM tak dokładnie chyba nazywa się jakoś trochę inaczej i przebywają tam zazwyczaj samotne, ubogie z różnych powodów kobiety
Szamanka - Pią Paź 05, 2007 15:08

A ja myslalam, ze tam dzieciakow do 3 roku zycia jest wiele

...hmmm...

a co np jak by zrobic mala akcje w szpitalu dla chorych dzieci?

One nie potrzebuja przeciez wiele, cieszy je zwykla rzecz, ktory tylko nie tyczy sie mur szpitalnych.
Ja wiem ze czasu jest malo i na wielkie pomysly nie am co liczyc.
Gdyby tak zorganizowac np z tymi dzieciakami jakies spotkanie, pospiewac piosenki, cos pomalowac.....to kosztuje tylko dobre checi i czas.....dorzucic do tego jakies maskotki?
i co?

Piotrulek - Pią Paź 05, 2007 15:35

Szamanka napisał/a:
Ja wiem ze czasu jest malo i

czasu jest sporo ...tylko nikomu nie chce sie mysleć i podejmować decyzji...

tuchałowa - Pią Paź 05, 2007 15:51

Aither napisał/a:
(turniej mial byc 2 dniowy).
To mozna chociaz na jeden dzien hale zalatwic, a przeciez nie jedna jest w Gliwicach. Trzeba tylko zmobilizowac odpowiednich osobnikow. (zajme sie tym) I z tego co pamietam w zeszym roku bzyk zalatwial hale wlasnie w pazdzierniku, wiec nie bedzie problemu i w tym....
Jacek13 - Pią Paź 05, 2007 16:54

A wy w kółko to samo!!!!!!!!!!!!!!DSM, domy dziecka itd.W tym mieście jest chyba więcej osób które potrzebóją pomocy!!!!!!!!!!!!Nie tylko rozwydrzone bachory!!!!!!!!!!!!!!!Są ludzie chorzy i to śmiertelnie,pomóżmy im GODNIE ODEJŚć Z TEGO ŚWIATA,kupując sprzęt(pampersy,wenflonyitp)co im ułatwi tą końcową wegetację!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gmeras - Pią Paź 05, 2007 17:24

Jacek13 napisał/a:
Nie tylko rozwydrzone bachory!!!!!!!!!!!!!!!
tak sie przyjeło że tylko tym sie głównie pomaga
Jacek13 napisał/a:
Są ludzie chorzy i to śmiertelnie,pomóżmy im GODNIE ODEJŚć Z TEGO ŚWIATA,kupując sprzęt(pampersy,wenflonyitp)co im ułatwi tą końcową wegetację!
zgadaza sie
kisia - Pią Paź 05, 2007 18:18

Piotrulek napisał/a:
Szamanka napisał/a:
Ja wiem ze czasu jest malo i
czasu jest sporo

też tak uważam, jak nie zdąży się do świąt to sie dokończy po świętach, chyba żaden problem
Cytat:
Nie tylko rozwydrzone bachory
tylko bez takich określeń, dobrze ? :zdegustowany: , nawet jezeli takie sa to może dlatego ze sa własnie w DD, nie prosiły sie o to żeby tam być :kwasny:
jeżeli chodzi o hospicjum to można można zrobić dla nich zbiórkę. Nie chce mi juz pisac dlaczego zaproponowałam DD
Czy hospicjum w Gliwicach na ul. Daszyńskiego ?

Piotrulek - Pią Paź 05, 2007 19:06

tuchałowa napisał/a:
Trzeba tylko zmobilizowac odpowiednich osobnikow.

Brawo Martusiu...wlasnie o to mi chodzilo...za późno na hale za darmoka to trudno,wiec zróbmy za kase ,ale niech to bedzie coś naszego jak zwykle godnego naśladowania i wspanialego...ja funduje puchary...moze bede nawet wieksze niż rok temu...

Aither - Sob Paź 06, 2007 10:54

heheheheee... czytajac tutaj niektorych smiac mi sie chce :) uklon w strone jacusia13 :rotfl:

kisia napisał/a:
też tak uważam, jak nie zdąży się do świąt to sie dokończy po świętach, chyba żaden problem

uwazam ze to nie jest problem :)

tuchałowa, jestes w stanie zorganizowac ten turniej bez bzyka ? :)

Arex30 - Sob Paź 06, 2007 11:19

Zapytam Daniele czy pomoże nam w sprawie Hospicium.......
jeśłi bedzie taka okazja to w przyszłym tygodniu ciś bede wiedział.
We wtorek będę też w Raciborzu w Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i mogę zapytać czy byliby w stanie nas wspomóc np pobieralnią krwi na rzezc Hospicium.

Jacek13 - Sob Paź 06, 2007 14:54

kisia napisał/a:
nawet jezeli takie sa to może dlatego ze sa własnie w DD, nie prosiły sie o to żeby tam być
A co mają powiedzieć ludzie umierający w hospicjum!!!!!!!!!!!!!!!??????????Czy oni są tam z własnej woli/?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! :zdegustowany: :zdegustowany: :zdegustowany:
kisia - Sob Paź 06, 2007 21:59

Arex30 napisał/a:
mogę zapytać czy byliby w stanie nas wspomóc np pobieralnią krwi na rzezc Hospicium.
yyy a tego nie rozumiem za bardzo :niepewny:
Jacek13 napisał/a:
Czy oni są tam z własnej woli/?
nie będe z Toba tutaj na ten temat polemizować tak czy siak to dzieci nie bachory :zdegustowany:
kobi - Nie Paź 07, 2007 10:05

Jacek13 napisał/a:
Nie tylko rozwydrzone bachory!!!!!!!!!!!!!!!

A dlaczego mamy zbierać na te Twoje "stare pierniki"? :zdegustowany:
Komentarz jak najbardziej nie na miejscu. Przy takich argumentach raczej nikt Cię nie poprze :dobani:

Piotrulek - Nie Paź 07, 2007 12:08

kobi, Jacek13, po co tyle gorączki...
bedzie co bedzie,a jak nie bedą to Wasze propozycje to sie po prostu nie dołożycie i tyle,wazne,aby jednak sie jakas kwesta popart czymś mądrym i kasodajnym za razem,odbyła...ja jestem za hospicjum :) :)

kisia - Nie Paź 07, 2007 23:55

aby sie nie kłócić i nie rzucać niestosownych słów zrobiłam ankietę, można glosować,jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje niech napisze dodam do ankiety, a w między czasie jak się da możemy już coś załatwiać.
Sale.
Aither nie masz już możliwości załatwienia hali w Sośnicy za free lub za kase ?
Czy poza halą na Jasnej jest jeszcze jakaś z widownią w Gliwicach ? Może w jakiejś szkole ?
Turniej.
Czy są osoby, które mogłyby załatwić drużyny, zająć sie organizacją turnieju ? Najlepsze byłby te osoby, które w tamtym roku bo maja już jakieś doświadczenie i turniej był świetnie zorganizowany. Wpisowe ustalamy tak jak w tamtym roku 150 zł ?

Aither - Pon Paź 08, 2007 13:09

kisia, Z hala na grudzien bedzie klopot... pogadam ze znajomymi moze uda mi sie ustalic najwczesniejszy termin "wolny" jak nie za free (a wolalabym) to moze za jakas symboliczna kase :)

kisia napisał/a:
Najlepsze byłby te osoby, które w tamtym roku bo maja już jakieś doświadczenie i turniej był świetnie zorganizowany.

sadze ze tutaj kluczowa i najwazniejsza role odegral bzyki... jesli uda sie go przekonac... albo poprosic o pomoc to bedzie polowa sukcesu. Tak prawde mowiac nie wyobrazam sobie organizacji turnieju pilkarskiego bez bzyka... jest jaki jest ma niewyparzona mordke ( cmokal mordziago :D :* ) ale w roli organizatora turnieju jest nie do zastapienia... kto jak kto ale on zna chyba najlepiej te srodowisko od nas.

kisia - Pon Paź 08, 2007 20:09

Aither napisał/a:
Tak prawde mowiac nie wyobrazam sobie organizacji turnieju pilkarskiego bez bzyka... jest jaki jest ma niewyparzona mordke ( cmokal mordziago :D :* ) ale w roli organizatora turnieju jest nie do zastapienia... kto jak kto ale on zna chyba najlepiej te srodowisko od nas.
jestem tego samego zdania :)
p4cz3k - Sro Paź 10, 2007 08:49

czasem jak tak czytam to sie smutno robi, w tamtym roku hala byla zalatwiona pod koniec pazdziernika jesli nie na poczatku listopada, a zaliczke za hale zaplacilismy z bzykim dopiero w polowie listopada...

druzyny tez byly zbierane w zasadzie na ostatni gwizdek...

najwiekszym problemem byli "sponsorzy"...bo oprocz piotra ktory zafundowal puchary i rozy ktora dostarczyla kwiaty do DSM to nie wiem co jeszcze dostalismy...

---

nie wiem jak wyglada sytuacja bzyka i jego postawa jesli chodzi o organizacje turnieju...ale mysle ze nie jest za pozno...ja niestety nie mam w tym roku zbyt duzo do powiedzenia bo wracam dopiero w polowie grudnia i raczej ciezko bylo by dzownic i negocjowac cokolwiek z anglii... (jak chcecie to wam zalatwie turniej charytatywny w hyde parku )

a co do obiektow z widownia... to oprocz jasnej / sosnicy / jest jeszcze hala politechniki slaskiej ...

kisia - Sro Paź 10, 2007 16:00

p4cz3k napisał/a:
nie wiem jak wyglada sytuacja bzyka i jego postawa jesli chodzi o organizacje turnieju
napisałam do niego i obiecał, że się zastanowi :)
Piotrulek - Sro Paź 10, 2007 19:27

kisia napisał/a:
napisałam do niego i obiecał, że się zastanowi

hahaha,skoro tak powiedzial to znaczy ...że jest gotowy do dzialania...tylko musi sie troszke poprzekomarzać i jak ja to nazywam...podbić swoja cene...Bzyki naprawde w tej kwestii jest doskonaly...

kisia - Sro Paź 10, 2007 22:45

Piotrulek napisał/a:
skoro tak powiedzial to znaczy ...że jest gotowy do dzialania

nie myliłeś się :D Od niedzieli przystępujemy do działania. Najpierw spotkanie osób zajmujących się organizacją.

tuchałowa - Czw Paź 11, 2007 19:39

Zawsze wiedziałam, że mój brat jest ''dziwny''..... :] :zawstydzony:
Piotrulek - Czw Paź 11, 2007 19:44

kisia napisał/a:
Najpierw spotkanie osób zajmujących się organizacją

jestem gotowy w niedzielę,nie ma sprawy daj tylko znać gdzie i kiedy,czyli o ktorej...

tuchałowa napisał/a:
Zawsze wiedziałam, że mój brat jest ''dziwny''.....

on nie jest dziwny ,on zna swoja wartość i to szanuje...a ja szanuje jego...hahahahahaha

kisia - Czw Paź 11, 2007 19:58

spotkanie jest w niedziele o godz 19 w Casa Austria. Jeżeli sa osoby które chcą pomóc w organizacji, tzn mają, np pomysł na sponsorów również są zaproszone :D
Aither - Pią Paź 12, 2007 09:32

na 90% mnie nie bedzie mam robote... jakby co bzyki bedzie moim adwokatem :)
Frycek - Pią Paź 12, 2007 11:18

dzisiaj otrzymalem taka wiadomosc

Witam,
W zwiazku z nietypowo szybko organizowana impreza charytatywna na rzecz w w w ratujmymaje, c o m, p l chciałabym zaprosić Państwa do udzialu w akcji lub wsparcia jej.
Wszelkie niezbędne dane można uzyskać tutaj h t t p;//w w w betame.eu/1/c/...maje_com_pl.pdf
Ze względu na naglący nie tylko nas organizatorów czas proszę o nadanie sprawie trybu pilnego.

kisia - Sob Paź 13, 2007 01:38

Cytat:
jakby co bzyki będzie moim adwokatem
Bzyki dobrze Cie reprezentował :) , przybył na spotkanko w Babilonie wiec spotkanie niedzielne zostało odwołane. Osoby chcące włączyć sie do pomocy w organizacji proszone sa o kontakt na PW czy jak kto woli PM ze mną.
Frycek napisał/a:
Ze względu na naglący nie tylko nas organizatorów czas proszę o nadanie sprawie trybu pilnego
zostało to napisane w tym topiku, czy mamy rozumieć ze to ma byc celem naszej akcji ? :niepewny: z całym szacunkiem, ale mieliśmy organizować akcje dla placówki gliwickiej i wspólnie mieliśmy zdecydować dla jakiej (ankieta). Dlaczego mamy zbierać niejednokrotnie ciężko zarobione pieniążki i wpłacać na jakąs fundację ? Zawsze podstawową zasadą jaką kierowaliśmy się w akcjach był zakup konkretnych potrzebnych rzeczy za zebranie pieniądze, a nie wpłacanie gotówki na jakieś tam konto. Bardzo współczuje temu dziecięciu i jej rodzicom,ale jest wiele kontrowersyjnych kwestii. Wpłacając pieniądze na jakąś fundację nie będziemy zupełnie widzieli co sie z nimi stało.
Cytat:
Cena wyjściowa : 500tyś USD
to ogromnie dużo pieniędzy i nasza zbiórka była kroplą w morzu. Ja wiem że grosz do grosz i sie uzbiera ale .... :/
Do każdej akcji dokładam sie finansowo tak jak tylko mogę i wolałabym zostać przy naszej regionalnej akcji, ponieważ chce widzieć i wiedzieć na co konkretnego zostały przeznaczone moje pieniążki.

Frycek - Sob Paź 13, 2007 15:24

kisia napisał/a:
czy mamy rozumieć ze to ma byc celem naszej akcji

opublikowalem to co dostalem...pod temat rozwazan. Nic innego nie mialem na celu.
Mimo to ForumGliwice, c o m - przylaczylo sie jako patron medialny tej akcji

Jacek13 - Nie Paź 14, 2007 09:45

[quote="kisia"]i nasza zbiórka była kroplą w morzu,Kropeleńką!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :przestraszony: :przestraszony: :przestraszony:
Aither - Nie Paź 14, 2007 09:54

ze cos powiem nie jako patron medialny... nadzwyczajnie wstawiles banner - to nie jest patronat medialny :niepewny: dosc czesto - patronat - jest tu naduzywane :P

Co do akcji... czyli co domniemam ze dzis nie ma tego spotkania w CA ? bo wzielam specjalnie wolne :(

kisia - Nie Paź 14, 2007 16:39

Aither, Krzysio powiedział ze bedziesz pracowac, a cos na temat hali bedziesz wiedzieć we wtorek, wiec skoro przyszedł do Babilonu uznaliśmy, że można już cos obgadać bo i tak w niedziele więcej nikogo nie spodziewaliśmy się. i'm sorry
Piotrulek - Nie Paź 14, 2007 18:37

kisia napisał/a:
i'm sorry

przepraszam bardzo Szefowo,ale to jest temat o celu naszej akcji charytatywnej na ten rok,a nie o j.angielskim... :/ :/

Aither - Pon Paź 15, 2007 08:58

kisia, mhm no okej nic sie nie stalo :) cos o hali bede wiedziec moze jutro moze w srode zalezy co mi powie osoba z ktora staram sie to zalatwic :)

Piotrulek, przeciez nie omawia gramatyki j. angielskiego... nie czepiaj sie bezpodstawnie :zdegustowany:

Monique - Pon Paź 15, 2007 15:34

ponawiam swoje pytanie.. czy wszystkie rzeczy w tamtym roku ZOSTALY juz przekazane dla domu dziecka??
Merii - Pon Paź 15, 2007 16:14

kisia napisał/a:
Dlaczego mamy zbierać niejednokrotnie ciężko zarobione pieniążki i wpłacać na jakąs fundację Zawsze podstawową zasadą jaką kierowaliśmy się w akcjach był zakup konkretnych potrzebnych rzeczy za zebranie pieniądze, a nie wpłacanie gotówki na jakieś tam konto. Bardzo współczuje temu dziecięciu i jej rodzicom,ale jest wiele kontrowersyjnych kwestii. Wpłacając pieniądze na jakąś fundację nie będziemy zupełnie widzieli co sie z nimi stało.
nie musisz przelewać pieniążków na konto nikt cie nie zmusza, informacja głównie dotyczy imprez jakie mają mieć miejsce w Gliwicach i w Zabrzu w dwóch lokalach z gwiazdami, wystarczy że pójdziesz zapłacisz wstęp napijesz sie piwka i się pobawisz, a pieniążki za wstęp pójdą na rzecz Maji. Narazie tyle co mogę powiedzieć bo nie chcę czegoś przekręcić.

Cytat:
W związku z prowadzona akcja do działania przystąpili ludzie niebędący rodzina a chcący
pomoc.
Dzień, w którym chcemy zoorganizować sprzedaż cegiełek zapewne zostanie w pamieci wszystkich na długo.
Chęć swojej bezinteresownej pomocy zaproponowały osoby:
DJ ADAMUS
DJ C-BooL
Alchemist Project
East Clubbers
DeeCee
Casteam
Not Complete DJs
Ann- D
Jesica Max
Disco Lovers
Dj Hogat
AliB

W dniu 31 października planujemy cykl imprez skierowanej do ludzi bez górniej granicy wieku. W związku, z czym zaproponowano współprace z 2 lokalami gdzie planujemy
zorganizować imprezy charytatywne: VIP Zabrze- impreza klubowa, Promil Gliwice – impreza hiphop’owa (proponowani artysci: Felix,Styl VIP, Sound system, Wspólny mianownik).
Na imprezach pojawi sie także wielu utalentowanych i młodych dj'i, przewidujemy także pokaz
tanca Break Dance oraz wiele innych niespodzianek.
Także proponowana przez nas oprawa muzyczna akcji ma wszechstronny oddzwiek nie jest to akcja skierowana tylko do jednej grupy ludzi.
Pragniemy nadmienić, iż każdy uzyskany podczas akcji grosz zostanie przekazany na koszta związane z powrotem Mai do zdrowia.

Jacek13 - Pon Paź 15, 2007 17:30

Monique napisał/a:
czy wszystkie rzeczy w tamtym roku ZOSTALY juz przekazane dla domu dziecka??

CHYBA NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :zdegustowany: :zdegustowany: :zdegustowany: :zdegustowany: :zdegustowany: :zdegustowany: :zdegustowany:

kisia - Pon Paź 15, 2007 21:02

Monique, dlaczego to piszesz w tym topiku. próbujemy zorganizować nowa akcję i sprawa poprzedniej jest zamknięta, przynajmniej ze strony forum. Za pieniądze, które zebraliśmy zostały zakupione rzeczy o czym było pisane w odpowiednim topiku.
Merii, doskonale rozumiem akcje zbierania kasy dla Maji i nie podważam szczytności tego celu. Jednak zostało to napisane w tym topiku bez żadnych wyjaśnień i wyglądało tak jakbysmy mieli zbierac właśnie na ten cel.

Merii - Wto Paź 16, 2007 08:02

właśnie zauważyłam bo głównie się podaje link fundacji która zajmuje się sprawą Mai, myśmy podali informację do frycka, bo chcemy żeby jak najwięcej osób wiedziało o imprezie, faktycznie zostało to nie do końca dopowiedziane, ale w ostatnim poście wyjaśniłam o co chodzi ;) więc co mogę jeszcze dodać - zapraszam na imprezę ;)
Aither - Wto Paź 16, 2007 09:36

co do hali niestety ale musze znac konkretna date turnieju, czy bedzie 1 czy 2 dniowy i od ktorych godzin... konkretnie nie rozmawialam bo nie znam terminow ale sadze ze to da sie zalatwic ^.^
Monique - Wto Paź 16, 2007 14:07

kisia, to w jakim mam to napisac?? Mysle ze jesli to odtyczy akcji w tym roku nalezy wykonac to solidnie i jesli jakies osoby sie deklaruja do pewnych rzeczy to pozniej powinny byc z tego rozliczone.. chyba ze nie bylo to zwiazane z forum tylko z inwencja wlasna ??
kisia - Wto Paź 16, 2007 23:47

Monique, wszystkie co było związane z forum zostało sfinalizowane i przekazane.
Aither,
Aither napisał/a:
niestety ale musze znac konkretna date turnieju
dla nas to chyba raczej bez znaczenia, w tej kwestii musiałby sie Bzyki określić do kiedy zdąży zebrac drużyny.
Aither napisał/a:
czy bedzie 1 czy 2 dniowy
1 dniowy
Aither napisał/a:
od ktorych godzin
11 godzin - od 9 do 20 ( ustalone z Bzykiem)
tuchałowa - Sro Paź 17, 2007 01:21

kisia napisał/a:
od 9
Heh, Krzysiowi nie chce się wstawać o 5.00 jak w zeszłym roku :hyhy: :hyhy: :P
Aither - Sro Paź 17, 2007 10:20

co do terminu umowie sie z bzykim i pogadam z nim... zreszta wszystko z nim obagadm :)
Noemi - Czw Lis 01, 2007 19:33

kisia,
..ja sie jeszcze zastanawiam :)

Gmeras - Czw Lis 01, 2007 20:26

dzis przy cmentarzach zbierano na hospicja
katarzyna35k-ce - Czw Lis 01, 2007 20:48

Ja w tym roku sie dołacze finansowo do akcji ale cel wybierzcie sami . W sumie kazdy kogo wspomozemy bedzie potrzebował pomocy .
kisia - Czw Lis 01, 2007 22:29

w zasadzie klaruje nam się cel tegorocznej zbiórki

Zauważyłam, że parę osób zaznaczyło "inną propozycję", czy te osoby mogą napisać jaka mają inną propozycję ? Jak nie chcecie oficjalnie na forum pisać to zapraszam na pw lub gg Chętnie je poznam i w następnym roku możemy je wziąć pod uwagę przy sporządzaniu ankiety do głosowania :)

syrena - Pią Lis 02, 2007 19:55

Ludzie ktorzy czekaja na smierc nie zawsze potzrebuja sprzetu medycznego , lekow pampersow ale najnormalniejszej ludzkiej dobroci , czasem usmiech i mały prezent działaja cuda, byleby były dane od serca >zblizaja sie swieta moze to bedzie okazja do obdarowania tych ludzi , bo moze to bedzie ich ostatni prezent .Teraz placowki zdrowia nie swieca juz pustkami i nie brakuje w nich bandazy , igieł i lekow > taka jest moja sugestia .Jest jeszcze inna placowka o ktorej chyba juz wszyscy zapomnieli - Dom Zasłuzonego Nauczyciela na Sikorniku , moze tam jest twoj wychowawca ??????
kisia - Pią Lis 02, 2007 22:57

Cytat:
Ludzie ktorzy czekaja na smierc nie zawsze potzrebuja sprzetu medycznego , lekow pampersow ale najnormalniejszej ludzkiej dobroci , czasem usmiech i mały prezent działaja cuda, byleby były dane od serca >zblizaja sie swieta moze to bedzie okazja do obdarowania tych ludzi , bo moze to bedzie ich ostatni prezent

aby się tego dowiedzieć, wybiorę sie do hospicjum jezeli wyjdzie z ankiety na rozmowy

Gmeras napisał/a:
dzis przy cmentarzach zbierano na hospicja
no i ponoć na gliwickie hospicjum zebrano 65 tys. tak jak myślałam to placówka której pomaga wiele instytucji, dlatego ja bardziej jestem za pomocą dla jakiegoś małego domu dziecka, o którym mało kto pamięta, ale jak wyjdzie z ankiety tak będzie. Mam nadzieje tylko ze nie zdarzy się coś takiego jak przy piewszej akcji gdzie placówka była dofinansowywana przez prezesa GZE więc gdy przyszliśmy z Fryckiem z naszymi podarkami dla dzieci po prostu nas olała :(
Frycek - Sob Lis 03, 2007 12:42

kisia napisał/a:
Mam nadzieje tylko ze nie zdarzy się coś takiego jak przy piewszej akcji gdzie placówka była dofinansowywana przez prezesa GZE więc gdy przyszliśmy z Fryckiem z naszymi podarkami dla dzieci po prostu nas olała

to malo powiedziane...mam nadzieje ze Pani dyrektor juz wie ile ma tam dzieci pod opieka...

Jacek13 - Sob Lis 03, 2007 15:35

syrena napisał/a:
Teraz placowki zdrowia nie swieca juz pustkami i nie brakuje w nich bandazy , igieł i lekow > taka jest moja sugestia

Taka sytuacja może jest na onkologii!!!!!!!!Dofinansowywanej ze wszelakich żródeł.Ale w innych placówkach jest z tym kiepsko!!!!!!!!!!!!!!!!

Aither - Nie Lis 04, 2007 10:02

powiem krotko... co do hali mamy dwa wyjscia (nie wiem dlaczego Krzys nie napisal)
1. hala na jasnej jednodniowa 23 grudnia
2. hala w sosnicy dwudniowa 22-23

Mamy tydzien na podjecie decyzji... znaczy juz mniej niz tydzien :P

Co do celu... jest problem jak zwykle... ale to niestety nalezy juz do was :) jak cos to dajcie znac jak najszybciej na co zbieramy... jest to potrzebne do ustalenia "co i jak" z funduszami dyplomami i moze nawet sponsorami... wiec zamiast tracic czas... podejmijcie meska decyzje.

Szamanka - Nie Lis 04, 2007 17:01

Jestem za hospicjum

i nie wazne czy dostaja dofinansowanie czy tez nie, czy zbierane sa pieniadze z innego zrodla.
Tam na codzien potrzebne sa opatrunki, pampersy specjalne plastry na odlezyny, masci itp., ktore do tanich nie naleza.

p4cz3k - Nie Lis 04, 2007 17:54

a moze uzbieracie na powrot ponczka do domu ?:D
CrazyZELL - Nie Lis 04, 2007 20:25

Jesli chodzi o mnie to --> 1. hala na jasnej jednodniowa 23 grudnia.
Z pewnoscia beda mniejesze koszty, bo trzeba zaplacic za wynajem, za oswietlenie, sedzia oddelegowany z "5" tez kosztuje, do tego dochodza dojazdy organizatorow i pozostalych.

To jest moje skromne zdanie. My zagramy i tak, obojetnie na jakiej hali.

Aha, glosowalem za Hospicjum.

Pozdrawiam.

Noemi - Nie Lis 04, 2007 21:32

CrazyZELL napisał/a:
, glosowalem za Hospicjum.

Ja również :)
Jezeli faktycznie hospicjum by przeszło jestem jeszcze za np. zorganizowaniem->
" akcji swieta" w nim (z przedstawieniem i etc odezwe sie do Kisi) . :)
..a takze np. przez dany okres czasu chetni forumowicze=wolontariusze:)
mogliby odwiedzac tych ludzi z dobrym słowem :)

Szamanka - Nie Lis 04, 2007 21:38

Noemi napisala
Cytat:
przez dany okres czasu chetni forumowicze=wolontariusze:)
mogliby odwiedzac tych ludzi z dobrym słowem

:padam: :padam: :padam: , to naprawde dobry pomysl i czasem nie trzeba wiele, wystarczy usmiech, reka......napewno to docenia.

kisia - Pon Lis 05, 2007 02:08

CrazyZELL napisał/a:
bo trzeba zaplacic za wynajem, za oswietlenie
te opłaty są brane pod uwagę
Cytat:
sedzia oddelegowany z "5" tez kosztuje
na sedziego mam juz sponsora :D
Cytat:
do tego dochodza dojazdy organizatorow i pozostalych.
te koszty, to juz kazdy sam pokrywa.
Aither napisał/a:
1. hala na jasnej jednodniowa 23 grudnia
2. hala w sosnicy dwudniowa 22-23

jezeli to jedyne wolne terminy to proponuje przenieść turniej na styczeń. To sa ostatnie dni przed świętami :!: ludzie powyjeżdżają, a Ci co nie wyjada mogą być dość mocno zajeci
Noemi napisał/a:
.a takze np. przez dany okres czasu chetni forumowicze=wolontariusze:)
mogliby odwiedzac tych ludzi z dobrym słowem
to dobry pomyśl chociaż bardzo trudny, niestety nie każdy jest na tyle mocny psychicznie, zeby dać rade oglądać cierpienie tych ludzi i poradzić sobie z bezsilnością

Można juz chyba ustalić, że zbieramy na Hospicjum

Aither - Pon Lis 05, 2007 11:06

kisia napisał/a:
jezeli to jedyne wolne terminy to proponuje przenieść turniej na styczeń. To sa ostatnie dni przed świętami ludzie powyjeżdżają, a Ci co nie wyjada mogą być dość mocno zajeci

w zeszlym roku bylo przed swietami i nie bylo klopotu. Termin zostaje i hala w sonicy na dwa dni. Juz wszystko jest ugadane Konkrety beda troszke pozniej.

CrazyZELL napisał/a:
Z pewnoscia beda mniejesze koszty, bo trzeba zaplacic za wynajem, za oswietlenie,

na to tez jest "czesciowy" sponsor wiec mozemy sobie na to pozwolic aby byla hala na 2 dni.

kisia - Pon Lis 05, 2007 23:18

Aither napisał/a:
w zeszlym roku bylo przed swietami i nie bylo klopotu.
ale to chyba różnica 17 a 23 grudnia, no ale trudno nie ma innego terminu to musi być ten
Aither napisał/a:
Termin zostaje i hala w sonicy na dwa dni. Juz wszystko jest ugadane Konkrety beda troszke pozniej.
to ja już mam całkim sprzeczne informacje bo Bzyki mi napisał ze hala w sośnicy jest za droga (120 zl/godz), kwota za wynajem przewysza zebraną na turnieju kwotę, więc pozostaje termin 23 grudnia na Jasnej za połowe ceny
Aither - Wto Lis 06, 2007 09:28

tak teraz juz tak... niestety. Wczoraj sie dowiedzialam od Bzykiego, ze hala na sosnicy nie bedzie za 70 (jak to mialo byc) a za 125... wiec niestety ale musimy to teraz inaczej "rozegrac".
kisia - Wto Lis 13, 2007 00:41

Po wstępnych ustaleniach i przygotowaniach moge ogłosić, że:
celem IV akcji charytatywnej jest zbiórka na Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach
ul. Daszyńkiego 29.

Podobnie jak w ubiegłym roku organizujemy turniej piłki halowej, dzięki któremu, mamy nadzieję uda sie zebrać znaczną część pieniązków.
Turniej odbędzie się 23 grudnia 2007 r, na hali przy ul. Jasnej w godzinach 9-20.Bardzo serdecznie zapraszamy kibiców, a osoby które chcą zgłosić swoją drużynę do gry w turnieju proszone sa o kontakt na adres emailowy: turniej@forumgliwice, c o m

Basia K - Wto Lis 13, 2007 10:11

Sorry za może głupie pytanie (choc podobno takich nie ma ;) )
Jestem tu od niedawna,więc jeszcze dokładnie się nie orientuję co i jak....
W ankiecie zaznaczyłam opcję "obojętnie i tak się dorzucę"....no i tu mam problemik-nie będę na spotkaniu forumowym,a wiem,że tam będą zbierane datki....Jak mogę w inny sposób się dorzucic? Jakieś konto,cy cóś?

kisia - Wto Lis 13, 2007 12:07

Basia K, dzisiaj wieczorem ( mam nadzieje) podam nr forumowego konta, na które będzie mozna wpłacać pieniążki :)
Frycek - Wto Lis 13, 2007 14:36

Jak wpłacić :
Dla osób z obrębu Polski

[ konto nieczynne]

kisia - Sro Lis 14, 2007 02:24

jeszcze jedna informacja
na spotkaniu forumowym 17 listopada i byc może jak sie uda zorganizować spotkanie świąteczne w grudniu będa zbierane pieniążki do puszki :D, tak więc zapraszam równiez na spotkania :)

Frycek - Czw Lis 15, 2007 10:35

ja mam puszke :) ta ktora zrobila tuchalowa :)
kisia - Czw Lis 15, 2007 18:38

Frycek, i nie uległa zniszczeniu, bo Tuchałowa mówiła że raczej trzeba ją było zniszczyć zeby wydobyć pieniążki.
Musisz ją dostarczyć na spotkanie forumowe :P

tuchałowa - Czw Lis 15, 2007 19:14

No nadal mi się tak wydaje, bo była cała pozaklejana w środku ..hm, no ale jak jest to dobrze :D
Frycek - Pią Lis 16, 2007 18:26

jest w calosci :)
mefkm - Pon Gru 10, 2007 07:41

witam

takie pytanie do nr konta - czy jest aktualny??

Frycek - Pon Gru 10, 2007 07:50

tak ,jest aktualny

[konto nieczynne]

Admike - Sro Gru 12, 2007 19:04

do kiedy trwa akcja? do Polski przyjadę dopiero 22 grudnia a nie chcę tutaj w Niemczech w kafejkach internetowych z bankowości netowej korzystać...
Frycek - Pią Gru 21, 2007 10:44

Witajcie mam wielka prosbe .....potrzebuje to do artykulu ktory ma sie ukazac w Dzienniku zachodnim .
pomozcie stworzyc artykul do gazety odpowiadajac na pytanie pani redaktor:

... dlaczego tym razem wybraliście hospicjum, co forumowiczów uderzyło w tej placówce.

Potrzebuje to na sobote wieczor

Aither - Pią Gru 21, 2007 11:08

napisz " bo tak wyszlo z ankiety " i tyle... oklamac ich nie oklamiesz... propozycji bylo wiele a wygralo hospicjum, poza tym z tego co pamietam to juz w zeszlym roku bylo wspominane hospicjum ale wygralo DSM wiec w tym moglo wygrac Hospicjum :) zreszta... co to za glupie pytanie...
Frycek napisał/a:
co forumowiczów uderzyło w tej placówce
albo wiem :D napisz ze nie jestesmy w stanie wszystkim pomoc wiec droga ankiety wybierana jest jedna placowka :)
Szamanka - Pią Gru 21, 2007 11:08

Wieczorem mam wiecej czasu wiec moge napisac, jesli nie jest za pozno.

Mozna tez dodac, ze co roku pomagalismy dzieciom,ktorym wiadomo pomaga sie zawsze i jest wiele dobroczyncow...dlatego w tym roku postanowilismy pomoc ludziom starszym, chorym o ktorych najczesciej sie zapomina. Zamknieci w czterch scianach, przykluci do lozek, schorowani, tez czekaja na jakas pomoc.

kisia - Sob Gru 22, 2007 01:44

Frycek, a zanim sie ukarze to można przeczytac co bedzie napisane, bo bez urazy ale trochę mało wiesz o tegorocznej akcji
Frycek - Sob Gru 22, 2007 09:42

kisia napisał/a:
Frycek, a zanim sie ukarze to można przeczytac co bedzie napisane, bo bez urazy ale trochę mało wiesz o tegorocznej akcji

otrzymalem zapytanie i dlatgo pytam sie was na Forum w celu uzyskania informacji :

... dlaczego tym razem wybraliście hospicjum, co forumowiczów uderzyło w tej placówce.

prosze takze o wstepne przeliczenie srodkow zgromadzonych do tej pory ,pozniej doda sie sume zebrana z turnieju abym mogl podac wstepna sume

ps. Kisia czy ukaze sie artykul w Nowinach ??

kisia - Nie Gru 23, 2007 02:50

Frycek napisał/a:
czy ukaze sie artykul w Nowinach ? ?

nie wiem, narazie miałam inne rzeczy na głowie. Jak będzie po akcji może się ukaże jakaś informacja, ale nie artykuł.

kisia - Nie Gru 23, 2007 03:16

Frycek napisał/a:
co forumowiczów uderzyło w tej placówce.
nosz kurcze spadająca cegłówka mnie uderzyła :zdegustowany:
Po prostu chcielismy pomóc osobom potrzebującym. Kierują nami, a przynajmniej większości z nas, altruistyczne pobudki. Umieranie jest rzeczą naturalną, niestety nie każdemu los daje godne i z szcunkiem odejście z tego świata. Niejednokrotnie ludzie w hospicjum sa opuszczani przez swoje rodziny, bo te chciały pozbyć sie kłopotu. Umierających powinno sie traktować tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani pod koniec życia- z szacunkiem i jeżeli w jakikolwiek sposób możemy pomóc im godnie odejść jesteśmy z tego powodu szczęśliwi.

kisia - Pon Gru 24, 2007 00:26

krótkie podsumowanie.
W czasie turnieju wpadło do puszki, po odliczeniu niezbędnych kosztów 2242,81 zł Jest to troszkę więcej niż w ubiegłym roku :D) do tego dochodzą jeszcze pieniążki wpłacone na konto (Frycku ile ich jest ? ) po swiętach jak juz bedzie wiadoma ogólna kwota skontaktuje się z panią dyrektor Hospicjum by powiedzieć jej ile udało nam sie zebrać.Gdy podamy kwotę wtedy szefostwo będzie mogło się zastanowić na co można przeznaczyć nasze pieniążki. Do tego czasu Akcja jest jeszcze niezakończona i i dobre duszyczki mogą jeszcze wpłacić pieniążki. Jeżli ktoś woli przekazać mi osobiście proszę o kontakt.

Frycek - Pon Gru 24, 2007 11:49

kisia napisał/a:
wpłacone na konto (Frycku ile ich jest

niestety ale w tym roku na konto wplynelo tylko 100zl
tak wiec w sumie 2242,81 +100 = 2342,81zl

Piotrulek - Pon Gru 24, 2007 14:18

Frycek napisał/a:
w tym roku na konto wplynelo tylko 100zl

a moze by tak przeanalizować dlaczego tylko tyle kasy wpłynęło na konto...wnioski nasuwaja sie same...prawda??

Arex30 - Pon Gru 24, 2007 14:20

Piotrulek napisał/a:
.wnioski nasuwaja sie same
? za późno ? :D
kisia - Pon Gru 24, 2007 14:22

Piotrulek napisał/a:
wnioski nasuwaja sie same
nie wiem czy właściwa osoba je równiez dostrzega
Aither - Pon Gru 24, 2007 14:24

sadze ze Ci co chcieli dac to wrzucili do skarbonki na spotkaniach lub turnieju :) to moze byc powod lub... taki ze w tym roku jakby nie patrzec nie bylo takiego wielkiego HALLO o turnieju jak bylo w zeszlym roku, nie pokazaly sie artykuly w gazetach przed turniejem, nie bylo wspolpracy z innymi portalami czy forami... mozna powiedziec ze turniej odbyl sie w naszym forumowym gronie :) ale przyznaje ze zle mi z tym nie bylo... brak w tym roku wasni co do tresci artykulow w gazetach, wywiadow i innych takich, nie bylo klotni kto co mial zrobic kazdy robil swoje i wyszlo :) ja jestem zadowolona i dumna z wspolpracownikow :) bo sie udal :)
Piotrulek - Pon Gru 24, 2007 14:34

Aither napisał/a:
ja jestem zadowolona i dumna z wspolpracownikow bo sie udal

częściowo masz racje...ale jak wiadomo ta akcja ma a zadanie ściagniecie od ludzikow jak najwiekszej ilości kasy i to jest sukces dopiero...

Aither napisał/a:
nie pokazaly sie artykuly w gazetach przed turniejem, nie bylo wspolpracy z innymi portalami czy forami... mozna powiedziec ze turniej odbyl sie w naszym forumowym gronie

i dlatego stan kasy jest tak zaskakujacy(100zł)

Aither napisał/a:
ale przyznaje ze zle mi z tym nie bylo... brak w tym roku wasni co do tresci artykulow w gazetach, wywiadow i innych takich, nie bylo klotni kto co mial zrobic kazdy robil swoje i wyszlo

masz też racje,ale mozna sie nie wadzić i"zrobić"wiecej kasy...no nie??

Arex30 napisał/a:
za późno

czasem analiza mimo,ze późniejsza,pozwala na wyeliminowanie błędów w przyszłości...ale trza do analizy doprowadzić...

Aither - Pon Gru 24, 2007 14:42

Tak Piotrze masz calkowita racje :) naszym celem jest zbiorka pieniedzy i najlepiej oby bylo jej coraz wiecej :) sadze ze organizacja turnieju sie sprawdzila :) widzac wczorajsza radosc wygranej druzyny poplakalam sie w spikerce i teraz nie wiem czy ze smiechu czy z tego ze sie turniej udal :) sama satysfakcja z tego widoku robila swoje :)
W nastepnym roku postaramy sie troszke inaczej i wczesniej wszystko zalatwiac :) moze uda sie wieksza ilosc sponsorow zorganizowac albo cos :) damy rade :D

Piotrulek - Pon Gru 24, 2007 14:52

Aither napisał/a:
sadze ze organizacja turnieju sie sprawdzila

bylo to zrobione naprawde profesjonalnie...

Aither napisał/a:
W nastepnym roku postaramy sie troszke inaczej i wczesniej wszystko zalatwiac moze uda sie wieksza ilosc sponsorow zorganizowac albo cos

sponsorzy to podstawa sukcesu...

istotna kwestią jest rownież odpowiednie naglośnienie tej hali...wiesz kilka slow o sponsorze,zapowiedx kto z kim gra,jakim wynikiem zakończył sie mecz i podgrzewanie do dopingu i wreszcie zapowiedź ,ze"wychodzi" skarbonka na widownie i trza do kieszenie siegnąć...wiesz o co mi chodzi,prawda??

Aither - Pon Gru 24, 2007 14:58

tak wiem :) sadze ze takie "prowadzenie" turnieju jest sztuka :) naglosnienie... powiem krotko bylo do dupy. Caly ten sprzet powstawal chyba w chwili kiedy moja mama na porodowce lezala... az dziw bierze ze jeszcze dziala. Postaramy sie za rok wlasnie tak to zorganizowac :) mamy caly rok do organizacji nastepnego turnieju :)
Frycek - Pon Gru 24, 2007 15:50

Piotrulek napisał/a:
wnioski nasuwaja sie same...prawda??
kisia napisał/a:
Piotrulek napisał/a:
wnioski nasuwaja sie same
nie wiem czy właściwa osoba je równiez dostrzega

czy niby tu Problem do mnie macie??
Bo jesli tak prosze o pisanie w prost bo mam dosc czytania miedzy wierszami

Jacek13 - Wto Gru 25, 2007 14:52

Frycek napisał/a:
Bo jesli tak prosze o pisanie w prost bo mam dosc czytania miedzy wierszami

Jak by była możliwość pisania wprost to trzeba by zamknąć to forum. Raz napisałem to sie okazało że w głowie mi się poprzewracało.Zastanów się człowieku czego ty chcesz????????????????????????????????????????????????

kisia - Sro Gru 26, 2007 00:46

Aither napisał/a:
w tym roku jakby nie patrzec nie bylo takiego wielkiego HALLO o turnieju jak bylo w zeszlym roku, nie pokazaly sie artykuly w gazetach przed turniejem, nie bylo wspolpracy z innymi portalami czy forami
owszem nie było rozgłosu ale to nie rozgłos w tamtym roku spowodował ze ludzie z naszego forum byli bardziej akcją zainteresowani, czego w tym roku bardzo zabrakło
Aither napisał/a:
mozna powiedziec ze turniej odbyl sie w naszym forumowym gronie
i mimo tego osiągneliśmy troszke lepszy wynik niż w roku ubiegłym :) h t t p;//w w w forumgliwice.c...r=asc&start=240 ,cytuję:
Cytat:
Wysłany: 1 Styczeń 2007, 20:01
Oficjalnie zakanczamy akcje na rzecz DSM
kwota jaka uzbieralismy to 2 176,63

z tego powinniśmy sie cieszyć i zacząć obmyślac plan działania na przyszły rok.

Aither - Sro Gru 26, 2007 19:44

kisia, nie pogniewalabym sie gdybysmy w tym samym gronie zrobili kolejny turniej :D taka wspolpraca mi odpowiadala :D
kisia - Czw Gru 27, 2007 00:44

Aither mi również :)
Justyśka - Czw Gru 27, 2007 09:25

Witajcie ;)
od pewnego czasu jestem wolontariuszką w hospicjum,nie była to łatwa decyzja, ale trafna. Powiem Wam, że każda złotówka, którą udało się WAM zgromadzić będzie wykorzystana w odpowiedni sposób ;) i jest bardzo potrzebna temu miejscu ... na spotkaniu z okazji dnia wolontariusza podano nam sumy jakie nfz i frankiewicz przekazuje na hospicjum :kwasny: szkoda słów, więc tylko dzięki takim akcjom osoby znajdujące się w hospicjum odchodzą w spoób spokojny i godny. Dziękuję Wam w moim imieniu ;) :ok:

Aither - Czw Gru 27, 2007 10:57

Nasza suma nie jest jakas tam wielka ale sadze ze kazda suma sie przyda :) fajnie ze udalo nam sie cos zrobic i zebrac troszke kasy :)
kisia - Czw Gru 27, 2007 23:46

W poniedziałek postaram się dotrzeć do dyrekcji hospicjum
Aither - Pią Gru 28, 2007 09:08

ja po nowym roku wezme sie za te podziekowania :) poprawie je, wydrukuje i najwyzej sie umowimy to Ci je przekaze :)
kisia - Sob Sty 19, 2008 00:23

chciałam poinformowac że kwota jaką udało nam się zebrać wzrosła do 2500 zł i zaczęły sie juz pierwsze zakupy.
Dzisiaj został zakupiony ssak elektryczny dla pacjentów po tracheotomii

poniewaz jestem w trakcie zakupów dla hospicjum, osoby chcace dorzuciś jeszcze swój datek proszone sa o kontakt ze mną.

MajkeL - Sob Sty 19, 2008 10:51

Mam taki pomysł.
Może przydało by się na zakupione urządzenia nakleić "Forumową" naklejkę (logo lub adres www -> o ile taką posiadamy), tak jak to robi WOŚP.

kisia - Sob Sty 19, 2008 14:04

MajkeL napisał/a:
o ile taką posiadamy
niestety nie posiadamy, poza tym ze sprzętu zostaną zakupione jeszcze ciśnieniomierze, a za resztę pieniędzy środki opatrunkowe, higieniczne niejednokrotnie jednorazowe
MajkeL - Sob Sty 19, 2008 14:50

tuchałowa napisał/a:
MajkeL, tylko po co...

....a po co to robi WOŚP ?
Chodzi o symbolikę.
Akcja charytatywna została zainicjowana przez Forum więc może warto symbolicznie oznaczyć produkty "Forumowe" dla hospicjum (nie mówię tu o jednorazowych środkach).

kisia - Sob Sty 19, 2008 14:50

tuchałowa, myśle ze tak po prostu żeby było wiadomo :)
kisia - Wto Sty 22, 2008 15:07

miło mi jest Was poinformować, że zebrana kwota wzrosła do 2700 zł :D W imieniu Hospicjum i swoim bardzo dziękuję :)
Gmeras - Czw Sty 31, 2008 22:19

Frycek napisał/a:
Witam,
W zwiazku z nietypowo szybko organizowana impreza charytatywna na rzecz w w w ratujmymaje, c o m, p l chciałabym zaprosić Państwa do udzialu w akcji lub wsparcia jej.
Wszelkie niezbędne dane można uzyskać tutaj h t t p;//w w w betame.eu/1/c/...maje_com_pl.pdf
Ze względu na naglący nie tylko nas organizatorów czas proszę o nadanie sprawie trybu pilnego.

Z ogromna przykrością zawiadamiamy o śmierci maleńkiej dziewczynki o imieniu Maja. Wiele osób biorących udział w różnych akcjach na rzecz ratowania jej życia pogrążona jest w smutku i łączy się w bólu z rodzina dziewczynki. Bardzo nam przykro, że nic więcej nie mogliśmy zrobić. Módlmy się za tą osóbkę, bo tam gdzie obecnie jest nie zazna już bólu.

"Nie napiszę, że to pomyłka...bo tak nie jest.
Kolejne 3 wizyty bez Mai.... buuuuuuuuuu
Wchodzę tu, bo sama nie mogę w to uwierzyć...
Wróciłam do domu, nie zniosłabym kolejnej nocy w hotelu...
Wiedzcie, że Maja tego popołudnia naprawdę cierpiała, bolało ją...wbijała mi kurczowo paznokcie w rękę....Czułam, że...to poważne.
Cały czas tej walki o nią, reanimacji, byłam przy niej, pozwolono mi...
Modliłam się i żegnałam, powiedziałam Majcikowi, że jeśli ma tak cierpieć to pozwalam jej się poddać, że sobie poradzimy. Trzymałam ją za rączkę, głaskałam, całowałam, a lekarze nieustannie podawali leki reanimacyjne.
Specjalnie ściągnięto doktora, który zdecydował otworzyć klatkę i poszukać przyczyny krwotoku wewnątrz...ale jak wjechała na blok...serce Mai odmówiło współpracy...nie wykonano otwarcia...wróciła na oiom...była w agonii. Żegnałam się...a Marcin pędził z Gliwic by zdążyć...
Poprosiłam, żeby odłączono jej wszystkie kabelki, plasterki i rurki...umyto ją, zawinięto w rożek prześcieradła...i wreszcie mogłam wziąć ją na ręce...wyglądała jak porcelanowa laleczka, śliczna, bez skazy...tylko zimna....
Siedziałam tak z nią na rękach i powiedziałam, że jestem z niej dumna, że dała mi sporo radości, że jest wolna...że już nie będzie ją bolało.............................
Myślę, że Jezus mnie wysłuchał...bo cały czas prosiłam o wybawienie Mai z tej aparatury i o uzdrowienie....a także o litość dla mnie samej, bo to już naprawdę długo trwało. Nie mam mu nic za złe. Ja widzę w tym Boży cel ... - w mojej przemianie, w zbawieniu, w was i miłości, jaką od was wszystkich otrzymała moja mała rodzinka.
Kiedyś powiedziałam...że jakkolwiek będzie żle....nie odwrócę się od Boga...i choć moje życie znowu się rozpadło...wiem, że tylko on może pomóc mi je na nowo poskładać.
Nasza Maja była śliczną, silną dziewczynką, która nawet po takich przejściach, potrafiła się uśmiechać pod respiratorem - moje wymarzone dzieciątko...
Tak, boje sie... nie chcę oszaleć... tak bardzo tęsknię...

W poniedziałek podpiszemy zgodę na sekcję, aby poznać przyczynę...aby uchronić przed tym inne dziecko..."

Ekipa E-Club TV wraz z dj’ami i producentami polskiej sceny klubowej.

:(

kisia - Czw Sty 31, 2008 22:29

bardzo jest to przykre i współczuję rodzicom, ale mam pytanie czy wiadomo co z pieniędzmi zebranymi na ratowanie życia Maji ? Może ktoś uzna moje pytanie za nie na miejscu, ale niejednokrotnie jesteśmy proszeni o organizowanie czy uczestniczenie w akcjach zbiórki na rzecz ratowania czyjegoś życia i chciałabym wiedzieć co się dzieje z takimi pieniędzmi w przypadku śmierci ? Czasami jestem o to pytana.
GliwickiBaks - Czw Sty 31, 2008 22:34

Może wspomogą inne dzieci co potrzebują tych pieniędzy, a też nie wiadomo ile ich zostało, bo Maja odeszła niespodziewanie ( kryzys z 18 na 19 stycznia) więc na pewno wcześniej pieniądze poszły na lekarstwa i różne rzeczy.
Gmeras - Czw Sty 31, 2008 22:35

kisia napisał/a:
bardzo jest to przykre i współczuję rodzicom, ale mam pytanie czy wiadomo co z pieniędzmi zebranymi na ratowanie życia Maji ? Może ktoś uzna moje pytanie za nie na miejscu, ale niejednokrotnie jesteśmy proszeni o organizowanie czy uczestniczenie w akcjach zbiórki na rzecz ratowania czyjegoś życia i chciałabym wiedzieć co się dzieje z takimi pieniędzmi w przypadku śmierci ? Czasami jestem o to pytana.

prawdopodobnie zostaną na fundacji "zdążyć z pomocą" gdzie Maja była ich podopieczną
może pomogą innemu dziecku

p.s z tego co pamiętam 10% może ale nie musi zarobić fundacja z datków

Frycek - Pią Lut 01, 2008 07:37

Gmeras napisał/a:

...że jestem z niej dumna, że dała mi sporo radości, że jest wolna...że już nie będzie ją bolało..

skad ja to znam :(
Bardzo wspolczuje rodzicom, wiem jak sie czuja - jest to smutek bo odeszla i radosc z tego ze juz nie bedzie sie meczyc

kisia - Pią Mar 14, 2008 00:59

chciałam poinformować że kwota 2700 została w całości wydana
za ta kwotę zakupiono:
- ssaki
- ciśnieniomierze
- glukometry
- opaski uciskowe
- inhalator
- termometry

mimo bardzo małego rozgłosu jestem zadowolona z kwoty jaką udało się zebrać, bo była większa niż w poprzedniej aukcji. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które się do tego przyczyniły.
Czas rozkręcać kolejną aukcję :D

mefkm - Pią Mar 14, 2008 07:28

a czy są juz jakies propozycje na jaki cel bedzie zbiorka??
kisia - Pią Mar 14, 2008 09:45

mefkm, zapraszam do topiku V akcja charytatywna Forum Gliwice