dupiate forum

Umów się większą paczką - Flash Mob

olol - Nie Maj 27, 2007 09:41
Temat postu: Flash Mob
Flash mob to określenie, którym przyjęło się określać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. W akcji uczestniczą nieznani sobie ludzie znający jedynie jej termin i planowane działanie. Zazwyczaj akcje takie są organizowane za pośrednictwem Internetu.

Myślę że możemy zorganizować takie coś na rynku.
Można by flash moba zrobić 24 czerwca po zakończeniu roku szkolnego.

Do 24 czerwca jest jeszcze chwilka więc ugadamy all w temacie

Pzdro

super_sonic - Nie Maj 27, 2007 10:18

no to raczej nie bedzie niespodziewana akcja jesli miesiac wczesniej sie na nia umowic :D
olol - Nie Maj 27, 2007 10:23

To ma poprostu polegać na wielkim skupisku ludzi na rynku :D :D wiesz o co mi chodzi
Krzysio - Nie Maj 27, 2007 11:51

a co będziemy robić ? :D
Tasior - Nie Maj 27, 2007 12:00

najlatwiej zrobic burde :D
Szamanka - Pon Maj 28, 2007 16:08

Tasior a to znajda sie chetni ;) :rotfl:
dade - Pon Maj 28, 2007 17:56

swego czasu razem z paczką zrobiliśmy pseudo "flashmoba" na Balicach. Wpadliśmy ok. północy na lotnisko i zaczęliśmy się pytać o to czy nie widzieli Johna McKintosh, który właśnie miał lądowanie (oczywiście pierwszy samolot lądował tam za kilka godzin ) .
O dziwo żaden z oczekujących nie zajarzył że żaden samolot nie lądował ostatnio a pierwszy jeszcze nie wystartował i zgodnie wszyscy twierdzili ze takiego a takiego pana nie widzieli :P

Do tej pory często się z tego śmiejemy jak gdzieś idziemy - a nuż John znowu do nas przyleci ;)

kisia - Pon Maj 28, 2007 20:29

pomyślałam sobie że można by wykorzystac flash mob do zareklamowanie naszego forum, ale zasięgnęłam języka i jest to sprzeczne z ideologią flash moba :suchy: ale skoro ta część
olol napisał/a:
W akcji uczestniczą nieznani sobie ludzie
zostanie trochę naruszona, bo my się znamy ze spotkań forumowych, to może i ideologię flash moba da sie trochę naruszyć :D
chaoss - Pon Maj 28, 2007 22:50

o ile wiem flash moba oglasza sie wszedzie, gdzie sie da czy to forum czy gadu. Pare lat temu bylo ich troche na rynku m.in. obleganie fontanny. Nawet niezla zabawa, ale za trzecim flashem jest juz nudno, a jak jeszcze chca takiego robic co tydzien :/
olol - Sob Cze 09, 2007 17:28

ej to zrobmy wielką akcje pod forum 28 czerwca :) :hurra:
kisia - Sob Cze 09, 2007 17:55

olol napisał/a:
ej to zrobmy wielką akcje pod forum 28 czerwca
jakis pomysł, co mielibyśmy robić ?
Gmeras - Nie Cze 10, 2007 03:19

anty reklame ich skierowana pozytywnie w nasza strone
kisia - Nie Cze 10, 2007 16:16

to będziemy chodzić i krzyczeć w w w forumgliwice, c o m :D
olol - Nie Cze 10, 2007 21:38

ej oglądał ktoś kiedyś na vivie co się wydurniało tych 2 ziomów w zakopcu i sciągało tłum?? :D można by podobną akcje zrobić :)
kisia - Nie Cze 10, 2007 22:37

olol napisał/a:
oglądał ktoś kiedyś na vivie co się wydurniało tych 2 ziomów w zakopcu i sciągało tłum??
ja nie oglądałam
Zafira - Pon Cze 18, 2007 11:21

raz na rynku byl flashmob - grupa ludzi, ktora sie zgadala na gg o 17.00 wylegla przed fontanne Neptuna i pokazujac na niego palcem zaczela wydawac okrzyki zgrozy. glupie ale zabawnie wygladalo :rotfl:
super_sonic - Pon Cze 18, 2007 12:09

"ej to zrobmy wielką akcje pod forum 28 czerwca "
ale po co?? ja wole pojsc do Forum :D

Gmeras - Pon Cze 18, 2007 13:57

Cytat:
ale po co?? ja wole pojsc do Forum :D
jak tam pójde jak sie uspokoi troszke ;p
mikel1994 - Pią Paź 10, 2008 19:56
Temat postu: Flash Mob
Witam wszystkich, pierwszy post na forum :)

Z gory mam prosbe, nie zrazajcie sie wiekiem, ani tym ze nie pisze polskich liter, rozni sa ludzie, bledow tez nie mam zamiaru robic, ale kazdemu sie zdarzy.


Otoz w temacie jest nazwa, szukalem tego na forum, lecz nie znalazlem (tak opcja szukaj tez...), opis Flash Moba wziety ze strony h t t p;//w w w andegrand, p l/forum/index.php?a=topic&t=34349. Tam macie tez zdjecia.



Cytat:
FLASH MOB to określenie, którym przyjęło się określać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. W akcji uczestniczą nieznani sobie ludzie znający jedynie jej termin i planowane działanie. Zazwyczaj akcje takie są organizowane za pośrednictwem Internetu.


Pomysł organizowania błyskawicznego tłumu narodził się w Nowym Jorku – pierwszą akcję tego typu zaplanowała w początku 2003 roku osoba lub organizacja określająca się, jako Mob project. Zabawa polegała na zgromadzeniu się w sklepie Macy's i dopytywaniu się sprzedawców o "dywanik miłości dla komuny". Kolejne akcje polegały na oddawaniu pokłonów ogromnej figurce pluszowego dinozaura ustawionej w jednym ze sklepów z zabawkami na Times Square, klaskaniu wewnątrz ekskluzywnego hotelu albo obserwacji fikcyjnego przedstawienia. Uczestniczyły w niej setki osób. Pomysł na flash mob szybko rozpowszechnił się także w innych miejscach świata, także i w Polsce. W pierwszą rocznicę powstania ruchu flash mob odbył się tak zwany Drugi Globalny Flash Mob, którego scenariusz nawiązywał do nowojorskiego "dywanika miłości dla komuny".
Największą polską grupą flash mobową jest Warszawski Front Abstrakcyjny, który od 2003 roku zrealizował kilkadziesiąt akcji.

Jednym z pierwszych miast Polski, w którym odbył się Flash Mob, był Radom - to właśnie tam tłum 60 osób zachwycał się doskonałością bułek z serem. Także tam, 200 osób, maszerując czwórkami, zaśpiewało pieśń "Przybyli ułani pod okienko".

Największy Flash mob w Polsce został zorganizowany w Poznaniu 12 maja 2007 roku w CH Stary Browar przez grupę POGO. Wiele młodych ludzi spontanicznie zebrało się i przez 3 minuty strzelało do siebie z wyimaginowanych pistoletów.
.


Nie, to nie ma byc temat do dyskusji, kilka razy sie to odbywalo w Polsce, u gory macie napisane kiedy.




Moze by w Gliwicach to zorganizowac? Moze jakas bojka? Nie, to zbyt dziecinne i huliganskie, moze wzorowac sie na pomysle panow z Poznania? Nie fajnie by to wygladalo jak by na naszym pieknym rynku zebralo sie 100 osob i zaczelo robic z siebie "Debili"? No dobra, zaczelo udawac ze strzelaja, lub w forum? Wyrazcie swoje opinie, prosze.

Arex30 - Sob Paź 11, 2008 10:55

hmmmmmmm wiem ze szukacz nie działa ale juz czas jakiś temu wydawa mi sie ze był taki temat ....
mikel1994 - Sob Paź 11, 2008 14:09

... no to close
kisia - Nie Paź 12, 2008 01:35

nie pamiętam czy był oddzielny topik (jak znajdę to scalę ) , pamiętam że były próby zrobienia Flash Moba w Galerii Forum czy na Rynku :)


/znalezione-scalone :D /

olucha69 - Sro Lis 05, 2008 21:04

Organizuje Flash mob w Katowicach 29 listopada bieżącego roku godzine dokładnie napiszę w połowie przyszłego tygodnia ;)... jutro oddaje pismo z prośbą o kręcenie filmu w Tesco w Silesi city center... zobaczymy czy się zgodzą :) plan jest następujący... wchodzimy do Tesco i na dźwięk gwizdka stajemy bez ruchu ;) jeśli nie wypali zostaje rynek w Katowicach... jak macie jakieś pytania piszcie moje gg 12312534... bo liczy się dobra zabawa :D
olucha69 - Wto Lis 18, 2008 00:02

więc to znowu ja ;) Flash mob odbędzie się 29 listopada o godzinie 15 w silesi city center w Katowicach... miejsce koło fontanny :) akcja: stanie nieruchomo przez 5 minut :) mam nadzieje, że i Ty przyjdziesz... Bo liczy się zabawa :)
POZDRAWIAM :D

colutea - Pią Kwi 03, 2009 19:40

a moze by tak reaktywacja flash mobow? :) a raczej ich aktywacja w miescie? :) ktos sie pisze? mozemy zrobic przemarsz gesiego od Rynku powiedzmy do swiatel na koncu Zwyciestwa naprzeciw dworca PKP :) trasa moze i troche dluga, ale mysle ze po drodze mogloby sie tez sporo osob przylaczyc :D a na swiatlach po prostu..... kazdy w swoja strone :)

w Opolu flash moby to juz chyba tradycja... siostra mnie troche zarazila tym :P conieco mozemy "zgapic" a potem mogloby sie juz samo rozkrecic :)


pisalby sie ktos?? :hyhy: mozemy ustalic date i czas i zabrac sie za powiadomienie jak najwiekszej ilosci osob ;)

kisia - Pią Kwi 03, 2009 21:23

colutea, jak coś zorganizujecie to damy wam ulotki forumowe, porozdajecie przy okazji ;)
colutea - Pią Kwi 03, 2009 21:25

nie przy okazji ulotki :P tylko: TAK tak ja tez jestem chetna! :P
colutea - Pią Kwi 03, 2009 21:27

wyobrazacie sobie taki wezyk z ludzi dlugosci powiedzmy od UM do dworca PKP? :D a to mozliwe! tylko trzeba zebrac ludzi! i trafic z dniem i godzina :) jesli bedzie sporo mlodziezy sie krecilo po Zwyciestwa, to na bank sie ktos przylaczy :D
Agatka2008 - Pią Kwi 03, 2009 22:00

u mnie juz byly organizowane 2 happeningi z flash mob
1. to grupka zebranych osob strzelala do siebie przez kilka minut po czym sie rozeszla.
2. grupka zaczela tanczyc do piosenki tutti fruti i tez sie rozeszla:)
oba zebrania odbyly sie w samo poludnie na rynku.
najwazniejszy jest spontan, nikt nie zostaje na rynku i nie dyskutuje co i jak sie zrobilo tylko sie rozchodzi a wieczorem w knajpie sie omawia :hyhy: najlepiej popytac wsrod uczniow i studentow , mlodzi szybciej sie wkrecaja w takie "głupotki" i sa bardziej elastyczni czasowo

colutea - Nie Kwi 05, 2009 19:59

a ze tak spytam... u Ciebie czyli gdzie? :P
Agatka2008 - Pon Kwi 06, 2009 08:03

a sorki:) w Nysie ;)
wolaba - Wto Kwi 07, 2009 20:42

Frozen People

Data:
9 maja 2009

Miejsce akcji:
Pasaż Centrum Handlowego 'Platan'
Zabrze, Plac Teatralny 12
zbiórka ok 15.55

Zapewne niektórzy z Was widzieli jedną z bardziej znanych akcji, polegającej na zastyganiu ludzi w miejscu (jeśli nie, to odsyłam do linka z filmikiem znajdującym się poniżej). Akcja jest dosyć prosta: na dźwięk gwizdka wszyscy zamierają i starają się zostać w takich pozycjach do kolejnego sygnału, bez poruszania się.

Wszelkie szczegóły dotyczące akcji znajdują się na forum - h t t p;//w w w flash-mob.cba, p l/forum/

Liczymy na Waszą pomoc i obecność. Możecie wesprzeć akcję, rozsyłając znajomym link do strony - h t t p;//w w w flash-mob.cba, p l

Czym jest Flashmob?
h t t p;//pl.wikipedia.org/wiki/Flash_mob

Filmik z innej tego typu akcji:
h t t p;//w w w youtube, c o m/watch?v=90hK8oIeY0g

Pozdrawiamy!

wolaba - Sro Cze 03, 2009 23:49

Zapraszamy wszystkich na flash moba do Zabrza w najbliższą sobotę 06.06.09:




Pozdrawiamy!

MajkeL - Czw Cze 04, 2009 09:43

Sylwester 2009 + 1/2 :D
Spoko :D
Przeszedłbym się, ale będę wtedy na ślubie.

wolaba - Czw Wrz 03, 2009 09:12


daro24 - Sro Cze 29, 2011 21:49
Temat postu: Czy to jeszcze zadziała?
Witam no to może by odświeżyć wątek i tworzyć kolejne akcję ???
wojw5 - Czw Lip 28, 2011 22:35
Temat postu: Flash mob
Witam wszystkich!

Od roku studiuję w Gliwicach i już jakiś czas temu wpadłem na pomysł, żeby rozruszać towarzystwo poprzez zorganizowanie flash moba.

Postanowiłem stworzyć stronę, na której będą pojawiały się informację o nowych akcjach.

Zapraszam wszystkich na h t t p;//flashmob-gliwice, p l]flashmob-gliwice, p l oraz do zapisania się do newslettera, aby być na bieżąco i stwierdzić ilu jest chętnych.

Mam nadzieję, że znajdę wśród forumowiczów osoby, które dołączą do inicjatywy.
Bardzo miło by było, gdybyście powiedzieli znajomym, że coś takiego będzie organizowane.

Wiem, że jeszcze sporo czasu do października, ale wtedy proponuję zrobić właśnie pierwszą akcję - przyjadą studenci i myślę, że przez to będzie więcej chętnych.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam,
Wojtek

kisia - Pią Lip 29, 2011 20:18

jeszcze nigdy nie natrafiłam na flash moba :niepewny:
wojw5 - Nie Sie 07, 2011 20:16

Liczyłem na troszkę większe zainteresowanie.
Do końca tygodnia na stronie postaram się zamieścić szczegółowe informację na temat pierwszego flash moba. Możecie zaproponować jakąś akcję, albo polecić miejsce, gdzie kręci się sporo ludzi.
Pozdrawiam i zapraszam na h t t p;//flashmob-gliwice, p l]stronę flash moba.

wolaba - Nie Paź 02, 2011 21:45



MAPKA:
h t t p;//g.co/maps/9pdjz

FACEBOOK:
h t t p;//w w w facebook, c o m/event.php?eid=294997047184214



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group