dupiate forum

Taniec - taniec towarzyski

jastrzab - Sro Kwi 18, 2007 21:32
Temat postu: taniec towarzyski
hejka:)
prosze mi powiedziec jak mam sie nauczyc tanca towarzyskiego bez chetnego do tanca partnera??:P

Mariusz - Sro Kwi 18, 2007 23:04

A to musi być już ? :P
Bo ja z kolei w sierpniu jadę na fajne wesele i nie umiem tańczyć ... także będę musiał pomyśleć o zapisaniu się na jakieś fajne tańce :)
Ktoś mi powie ile czasu potrzeba ?

kisia - Czw Kwi 19, 2007 00:29

kursy tańca dla poczatkujących zazwyczaj trwaja 3 miesiące :)
Alhambra - Czw Kwi 19, 2007 10:24

Jak co roku planujemy przez pierwsze dwa tygodnie lipca i ostatnie dwa tygodnie sierpnia zorganizować warsztaty taneczne w ramach Letniej Akademii Tańca - zajęcia bedą dłuższe 1,5 -2 godz. codziennie od poniedziałku do piatku wie jest szansa w krótszym czasie opanować podstawy. Zapraszam :) Do tego czasu raczej nie bedzie nowego kursu tańca towarzyskiego dla poczatkujących (są coprawda jeszcze miejsca na majowe zajęcia tańca weselnego (4 spotkania x 1,5 godz. a w programie nauka walca wiedeńskiego, angielskiego i "uzytkowego". W maju ruszy grupa poczatkująca latino solo tak jak obiecałam ;)
Alpha Centauri - Czw Kwi 19, 2007 16:34

Mariusz napisał/a:
Ktoś mi powie ile czasu potrzeba ?

Kisia napisał/a:
kursy tańca dla poczatkujących zazwyczaj trwaja 3 miesiące

Sporo zalezy od wrodzonych zdolnosci, poczucia rytmu etc.
Ale jesli nigdy nic w tym kierunku nie robiles, to 3 miesiace (zalozmy raz w tyg) to minimum.

sebek - Czw Paź 30, 2008 20:46

Mam taką prośbę, jeśli znacie jakieś szkoły tańca towarzyskiego w Gliwicach i macie jakieś namiary, to czy mozna by się nimi podzielić ? :hyhy:
smooth - Czw Lis 13, 2008 22:11

No jest Szok, Iskra, Alhambra, Copa Cabana... no i nie wiem czy jeszcze istnieje GCT :) tzn 7 lat temu jeszcze bylo jak tanczylem :]
trunks - Sro Lis 26, 2008 07:47

a czy ktos ma jakies opinie o studiu tańca Aspekt ?
h t t p;//w w w aspekt-taniec, c o m/

sebek - Sro Lis 26, 2008 13:28

ok dzieki za info, niestety troche się pokiełbasiło z nauką i czasu jednak w tym semestrze nie bedzie, może w następnym :dobani:
krzys - Nie Lis 30, 2008 02:22

trunks, ja polecam !! Nie będe się tu rozpisywał, bo nie o to teraz chodzi.
Aspekt to szkoła, w której są osoby, które kochają taniec !! Tyle powiem ;))

kisia - Pon Gru 01, 2008 12:05

a ja polecam ALHAMBRE, tam tez są osoby, które kochają taniec i wspaniale uczą :D
krzys - Pon Gru 01, 2008 18:37

ale Aspekt lepszy chyba, skoro niektórzy z Alhambry przechodzą do Aspektu :d, :hyhy: , może chodzi tez o koszta, bo Aspekt jest tańszy z tego co mi wiadomo ... :rotfl:
Alhambra - Pon Gru 01, 2008 23:32

Oj! Krzysiu, zadziorny z ciebie facet. Szkołę "Aspekt" otworzyła instruktorka, która pracowała przez pewien czas w Alhambrze i siłą rzeczy jej uczniowie przeniesli się do jej szkoły (to normalne , że ludzie (szczególnie młodzi) przywiązują sie do instruktora a nie miejsca). Niektórzy wracają.... i to dla mnie jest wspaniałe :)
Koszty.... niestety uczestnicy zajęć ponoszą koszty czynszu, remontów (młode szkoły jeszcze nie zdają sobie sprawy że podłoga zdziera się błyskawicznie, ciągle trzeba coś malowac, naprawiać, wymieniać), dobrzy instruktorzy chcę dobrze zarobic (a nie jest ich zbyt duzo); wiele szkół nie odprowadza "haraczu" dla STOARTU, ZAIKSU i jeszce 6 podobnych ciągle niezaspokojonych finansowo firm.... dopóki ich nie namierzą :kwasny: i wtedy niestety szkoła jest deficytowa i pozostaje jej zamknięcie.
Wybierajac szkołę patrzymy nie tylko na cenę ale równiez na mozliwość dojazdu, zaparkowania samochodu, dogodne godziny zajęć, czy grupy są małe czy duże (niewiele mozna się nauczyc w grupie np. 30-osobowej ale może ktos tak lubi), jaka jest atmosfera na zajęciach, przed i po... i oczywiście jaki jest instruktor......
Fajnie że powstaja nowe szkoły, bo to konkurencja konstruktywna - wymaga podniesienia poziomu i wiecej osób zainteresuje się tańcem... i coraz wiecej fajnych ludzi przychodzi do Alhambry i zaprzyjaźnia się z nami, uczestniczą nie tylko w zajęciach ale i tworzą wspaniały klimat szkoly - sa to ludzie dla których naprawdę warto dalej prowadzić szkołę i do których warto dołączyć!

tanguero - Pią Gru 05, 2008 16:54

W Alhambrze zajęcia z tańca towarzyskiego wciąż prowadzi Martyna?
Jeśli tak, to mogę polecić, bo Martyna instruktorką jest bardzo dobrą, a przy okazji sympatyczną.

Dorotka - Czw Lut 17, 2011 08:19

A czy ktoś z Was miał jakiś kontakt z Iskrą? czy ktoś tam się uczył tańca, ma jakieś doświadczenia związane z tą szkółką?

Chodzi mi o to, że zamiaruję pokazać moim bączkom zajęcia z tańca i zachęcić je do chodzenia na nie. Do tej pory skupiałam się na różnych innych zajęciach sportowych dla nich (może dlatego, że sama jestem kompletnie nie tańcująca), ale teraz się okazuje, że oboje mają jakieś swoje osobiste prywatne skłonności do tańca (chyba nie wrodzone ;) ). Matik bardzo fajnie tańczy i lubi to najwyraźniej, Anka chętnie go naśladuje, więc pomyślałam sobie, że może je zapiszę gdzieś, gdzie ktoś, kto się na tym zna pokaże im co i jak.

Iskrę mamy rzut beretem od domu bo w Ikarze, wygląda na to, że mają zajęcia i dla młodzieży i dla małych bączków. Na razie posprawdzałam rozkład zajęć w necie i wychodzi na to, że po małych roszadach z angielskim uda nam się wstrzelić. Ale chciałabym wiedzieć, coś więcej o szkole, żeby się nie okazało, że chciałam dobrze a wyszło źle bo zniechęcę dzieci do tańcowania.

Na razie mam plan taki, że Matik (11 lat) mógłby sobie chodzić na zajęcia w tygodniu popołudniami a Anka (4 latka) na razie na jakieś małe tańce w soboty. I Iskra jakby "ogarnia" przekrój wiekowy obojga, więc moglibyśmy się jakoś ogólnie "zaprzyjaźnić" ze szkołą, ale....

Harcerka - Pią Lut 18, 2011 20:18

ja che isc z KLara na MINIMINI:) w sobote na 10ta;)
o tym mowisz?
:rotfl:

tanguero - Pią Lut 18, 2011 21:16

Dorotka napisał/a:
A czy ktoś z Was miał jakiś kontakt z Iskrą? czy ktoś tam się uczył tańca, ma jakieś doświadczenia związane z tą szkółką?

Ja miałem bardzo długi i intensywny kontakt z Iskrą i mam do niej wielki sentyment, ale niestety moi instruktorzy już w Gliwicach zajęć nie prowadzą - Michał stał się bytem telewizyjnym, a Ola prowadzi oddział w Zabrzu. Wtedy dzieciaczki prowadziła bardzo fajna dziewczyna, którą mogłem polecać bez wahania, ale tu też jak widzę zmiana. Justynę, która według rozkładu zajęć prowadzi je teraz, znam tylko jako koleżankę z grupy i trudno mi zgadywać jakie może mieć podejście do dzieci...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group