dupiate forum

Um Gliwice - Prawo jazdy z ograniczeniem

FlashMan - Nie Kwi 15, 2007 13:28
Temat postu: Prawo jazdy z ograniczeniem
Witam,

W związku z tym, że w ostatnim okresie mam trochę więcej czasu, to postanowiłem zapisać sie na kurs prawa jazdy. Wszystko ładnie, pięknie, ale... - przyszła lekarka i wpisała, że z powodu tego, że noszę okulary prawo jazdy będę posiadał do 5 lat, następnie ponownie muszę iść do okulisty i zbadać wzrok... Wszystko jest do tej pory dla mnie zrozumiałe...

Tutaj nasuwają się mnie następujące pytania:

1. W jakim czasie przed upływem tych 5 lat mam się zgłosić do jakiegoś organu?
2. Gdzie mam się zgłosić do UM w Gliwicach, do WORD-u, LOK-u, czy gdzie?
3. Skoro prawo jazdy nie jest książeczkowe, tylko takie w formie plakietki, to jak data ważności będzie na nim poprawiana/skreślana czy co?
4. Czy ja za zmianę tej daty w prawie jazdy będę musiał płacić, a może w ogóle będe musiał nowe prawo jazdy wyrobić?

Na chwilę obecną to tylko, będę wszystkim bardzo wdzięczny za odp. na którekolwiek z pytań. Pozdrawiam!

frohike - Nie Kwi 15, 2007 14:06

1. W jakim czasie przed upływem tych 5 lat mam się zgłosić do jakiegoś organu?

powiedzmy ze wyrobienie prawka trwa miesiac wiec najlepiej miesiac wczesniej zacznij zalatwiac papiety

2. Gdzie mam się zgłosić do UM w Gliwicach, do WORD-u, LOK-u, czy gdzie?

badania robisz w przychodni ktora posiada uprawnienia do wydawania zaswiadczen dla kierowcow
a pozniej uderzasz do UM

3. Skoro prawo jazdy nie jest książeczkowe, tylko takie w formie plakietki, to jak data ważności będzie na nim poprawiana/skreślana czy co?

Musisz wyrobic prawko na nowo

4. Czy ja za zmianę tej daty w prawie jazdy będę musiał płacić, a może w ogóle będe musiał nowe prawo jazdy wyrobić?

Alez oczywiscie ze bedziesz musial zaplacic + musisz miec aktualne fotki wiec ogolnie (...) blada z tymi prawkami tymczasowymi, z tym ze ja tez dostalem najpierw na 5 lat a nastepnie na 10 wiec az tak wielkiej tragedi nie masz

najlepszym rozwiazaniem jest zalatwienie sobie bezterminowego

FlashMan - Nie Kwi 15, 2007 14:24

Dziękuję za odpowiedź... Cholera jasna... - strasznie to głupie
FlashMan - Nie Kwi 15, 2007 14:45

a czy będąc w okularach nie mogę zrobić bezterminowo?

od 4 lat gdy noszę okulary, miałem wymieniane szkła 3 razy z powodu zmiany wzroku na lepsze...

Czy to nie może być jakiś dowód?

Piotrulek - Nie Kwi 15, 2007 15:32

Nie doszukuj sie mądrości w tym państwie i wsrod jego urzedników,ten kraj jest tworzony przez tych ludzi...wiec jak bedzieszz potrzebowal coś za 5 lat to daj mi znać,znam lekarza-orzecznika w tej kwestii...madry czlowiek jest,naprawde...

A jeżeli chodzi i prawo jazdy z ograniczeniami to ja też mialem przypadek wielkiego burdelarstwa w tym UM Gliwice... to nic nowego,naprawde

kobi - Nie Kwi 15, 2007 19:05

FlashMan napisał/a:
a czy będąc w okularach nie mogę zrobić bezterminowo?

Oczywiście, że możesz. Sam noszę okulary od dawna a lekarz bez problemu dał zaświadczenie, że nie ma żadnych przeciwwskazań i bezterminowo może być :) Tylko pani w okienku, która wydawała prawko, nagle poczuła się ważna i nie chciała wydać bo przyszedłem bez okularów a na zdjęciu miałem no i nie było żadnej adnotacji, że muszę prowadzić w okularach :rotfl: Myślałem, że ja zabiję śmiechem :rotfl:
A z lekarzami jest tak, że może po prostu trafiłeś na takiego co chciał co nieco "dorobić" ;) Nie jest powiedziane, że okulary automatycznie dyskwalifikują Cię :)

FlashMan - Nie Kwi 15, 2007 21:05

Piotrulku - będę pamiętał, bardzo dziękuję

Kobi, to co napisałeś, spowodowało, że troszkę mi ulżyło... :)

Wieczorny - Nie Kwi 15, 2007 21:21

ja mam ten sam problem, właśnie jestem po badaniach. mało tego, że za okulistę musiałem zapłacić dodatkowe 40, to tak samo dostałem tylko na 5 lat.
a z tym wymienianiem prawka, to lipa.
ile potem coś takiego kosztuje?

FlashMan - Nie Kwi 15, 2007 21:32

Wieczorny, obawiam sie, że to kosztuje tyle samo co nowe prawo jazdy... :/
veronica - Nie Kwi 15, 2007 23:01

Tez nosze okulary ale bardzo niechetnie i rzadko. Na kurs jak sie zapisalam to nie zakladalam wcale zeby ni dali bezterminowo, ale jak sie okazalo bylo wiecej osob okularników, i niektorzy przychodzili w okularach a i tak dostali bezterminowo. Lekarza nie trzeba bylo sobie samemu zalatwiać, choc jak ktos mial ochote to mogl to zrobic. Badania byly na pierwszych zajeciach - 50 zł i bez problemu wszystko sie da zalatwic, choc pan doktor troche byl impertynencki, ale najwazniejsze ze mam bezterminowo :D (jak wszyscy z grupy). Bardzo polecam to miejsze. Jak chcesz sie dowiedziec (lub ktos jeszcze zainteresowany) gdzie to jest to na privie. Tu nie napisze bo nie chce reklamy robic ;) :P
Dorotka - Pon Kwi 16, 2007 18:28

ja dostałam pierwsze prawko na pięć lat - nie z powodu okularów (z pewnych względów poszliśmy do lekarza, który nieszczególnie przejmował się wzrokiem) ale dlatego, że pan doktor zmierzył mi ciśnienie :(
szczęśliwie przy następnych badaniach o ciśnieniu wogóle nie było mowy i dostałam bezterminowe - za opłatę prawie standartową za badania i kilka fajek (pan doktor był palący a akurat mu brakło i był w potrzebie ;) )

chaoss - Pon Kwi 16, 2007 20:16

nie wiem jak przebiega teraz procedura, ale moze sie da isc jeszcze raz do innego lekarza, ktory zbada na nowo? Zas 50 zl wydac, ale moze orzeknie co innego
FlashMan - Pon Kwi 16, 2007 21:30

Chaosie, dokładnie chodzą po mojej głowie od jakiegoś czasu takie same myśli. Najgorsze jest to, że lekarka w ogóle nie zbadała mojej (małej) wady wzroku. Zobaczyła, że mam okulary i powiedziała, że pan niech nie siada przed tablicą z literkami/cyferkami. Zapytała się mnie o wadę, nie zmierzyła ciśnienia. Wolę zainwestować jeszcze raz 50 złotych, ale chciałbym pójść do jak najbardziej bezstronnego lekarza. Na to mam nadzieję nie jest jeszcze za późno...
Yeti - Czw Kwi 26, 2007 20:30

Tak sobie wtrącę...

...przy dziś obowiązujących przepisach, wszystkim starającym się o to, życzę prawka bezterminowego!... oraz uczciwego i poważnego potraktowania przez uprawnionego lekarza! :)

Gdyby to jednak zależało ode mnie, to takowe pojęcie w ogóle by nie istniało... Moim zdaniem, każde uprawnienia, których wydanie ma związek ze stanem zdrowia, powinny być terminowe!... A prawo jazdy do takich należy!

Być może dziś jestem (albo za parę lat będę) psycholem z kurzą ślepotą, ale mam prawo zagrażać życiu innych ludzi!... Bo ćwierć wieku temu miałem dobry wzrok! :]
...a że starałem się na prawko amatorskie (a nie zawodowe), to poza wzrokiem już niewiele tego lekarza interesowało!...
:P

Uważajcie na mnie, gdy pojadę z przeciwka!... ;)

krystian - Czw Kwi 26, 2007 21:47

jesli badania kosztuja 50 zl a lekarz wam powie, ze terminowo. wystarczy wyjac 100 i nic sie nie odzywac. lekarz sam bedzie wiedzial co robic :D
Mariusz - Czw Kwi 26, 2007 22:26

krystian napisał/a:
lekarz sam bedzie wiedzial co robic :D

Lekarz się wystraszy, że CBA nasłało na niego kontrolę i zadzwoni na Policję mówiąc, że pacjent proponował mu łapówkę w zamian za błędne badania lekarskie.

krystian - Pią Kwi 27, 2007 09:06

Cytat:
że pacjent proponował mu łapówkę
przeczytaj jeszcze raz co napisalem. tylko tym razem ze zrozumieniem:) nawet gdyby bylo tak jak mowisz...wiesz co wtedy powiem policjantom?? ..."nie panie wladzo...p. doktor mnie zle zrozumial. mi chodzilo o to, czy ma wydac ze 100 zl" i wiesz co ci policjanci beda mogli mi zrobic??domysl sie. a moj post jest z zycia wziety wiec tak sie robi:) wiem co mowie :D :D :D poza tym lekzre nie sa glupi i maja zawsze 50 zl na stoliku. w razie gdyby byla jakas glupia sytuacja to zawsze ,moga powiedziec, ze reszta lezy na stole, tylko pacjent jej chyba zapomnial. tam nie ma lapowek rzedu 1000 zl od pacjenta, ze lekarz moglby sie obawiac, ze wpadna panowie policjanci i go zrewiduja.
Bogna - Pią Kwi 27, 2007 22:17

jak robilam prawko 3 lata temu to lekarz byl zalatwiony przez instruktorow.. oplata 50 zl.. pytania czy chorowalam na to i na to.. i przeczytanie 2 literek z tablicy.. prawko bezterminowo... hmm
thiago - Pon Maj 14, 2007 14:37

A co jak nosze soczewki? Chodzi mi o to czy mam sie przyznawac lekarzowi czy tez nie? Bo jezeli ktos nie wie, ze mam soczewki to za nic w swiecie tego nie zauwazy... Jak myslicie?
Grabarz - Pon Maj 14, 2007 16:29

Cóż, to raczej zależy od Twojego sumienia, bo pewnie nie ma restrykcji prawnych za zatajenie tego faktu
Mariusz - Pon Maj 14, 2007 19:51

Rozumiem o co Ci chodzi Krystian ... i tą opcję można obejść.
mefkm - Pon Maj 28, 2007 09:30

witam

ja pierwsze prawko dostalem na 5 lat - okulary

nastepne tez na 5 lat - bo wczesniej byly i sa okulary

teraz bylem na badaniach okresowych i w rozmowie z okulistka - dowiedzialem sie, ze przy mojej wadzie - a jest to astygmatyzm (czyli czlowiek juz rodzi sie z wada wzroku i w moim przypadku mimo iz zaczynalem ze szklami od 0,5 teraz nosze 2 - a docelowo bedzie max 2,5) - bezsensowne jest dawanie pozwolenia ino na 5 latek - poniewaz ja juz mam scisle okreslona wade wzroku (2,5) i gorzej nie bedzie

tak wiec umowilem sie z nia na badania za 30zł i pozniej poszedlem do lekarza, ktory ma uprawnienia, i dostałem od niego papiery z zaswiadczeniem o bezterminowisci i bez adnotacji o okoluarach.

fakt ze teraz w dzien nie jezdze w okularach - ale wieczorkiem i w nocy zawsze.

Major - Pon Maj 28, 2007 13:49

mefkm, to lepiej jezdzij caly czas z okularami, bo jak Cie policja zlapie to zaplacisz albo duzy mandat, albo Ci prawko tymczasowo zabiora.
mefkm - Pon Maj 28, 2007 18:32

ale czemu mieliby mi zabrac prawko - ja bylem u okuluistki, ktora po ustaleniu mojej wady, wydala zaswiadczenie, ze nie musze jezdzic w okularach - a dopiero lekarz specjalista wystawil mi papiery z zaswiadzceniem na bezterminowo

ja jestem w zgodzie z prawe - dodam, ze nie dawalem zadnych lapowek czy tez nie robilem zadnych przekretow - w razie czego w mojej kartotece jest, ze nosze okulary -- ale nie sa wymagane do jazdy - w prawku tez nie mam zadnej adnotacji - wiec czemu mialaby sie do mnie doczepic policja??

Major - Pon Maj 28, 2007 19:16

A sorki, myslalem ze w prawku masz adnotacje. W takim razie nie moga sie przyczepic do Ciebie. Sorki za nieporozumienie.
mefkm - Pon Maj 28, 2007 20:35

heh - nic sie nie stalo, ale wolalem wyjasnic
waldek79 - Sro Kwi 02, 2008 20:48

witam chcę trochę odgrzać temat mam problem taki że żona zapisała sie na prawo jazdy no i lekarz podpisał jej na 5 lat była przeziębiona i coś tam pomyliła czytając i teraz pytanie iść do okulisty po zaświadczenie że jest wszystko dobrze i z powrotem do tamtego żeby poprawił czy może odraz do innego żeby dał bezterminowo poradźcie co zrobić żeby kasy nie tracić waldek
krystian - Sro Kwi 02, 2008 21:04

waldek79 napisał/a:
poradźcie co zrobić żeby
olej temat. za 10 lat twoja zona pojdzie do tego lekarza, powie, ze wszystko jest ok i bedzie miala bezterminowo. terminowe prawo jazdy nie przeszkadza w codzinnej egzystencji wiec bez paniki;P
Harcerka - Sro Kwi 02, 2008 22:17

przeciez maja wprowadzic terminowe wszystkie prawa jazdy:)
powinny byc obowiazkowe badania co 5 lat>

Bogna - Czw Kwi 03, 2008 11:19

tez jestem za regularnym badaniem.. ale te badania co robia to jakas lipa... powinni cos innego sprawdazac.. hmm nie wiem, podzilensoc uwagi?refleks?

moja matka kiedys dostala terminowe prawko-okulary, pozniej nie chcieli jej w ogole dac a czemu?bo byla w ciazy;/, pozniej po 15 latach tez terminowe-okulary ale zalatwila sobie bezterminowe co dla mnie ejst glupota przy jej schorzeniu (nadcisnienie w galce ocznej czy cos takeigo i postepujaca jaskra..) ona jedzie i nie widzi, ze auto przed nia hamuje itp;/ juz wiele razy na nia sie darlam zeby hamowala czy cos;/

szczescie w nieszczesciu jest takie, z eona ejzdzi tlyko po miescie.. bo juz do m1-zabrze mnie wsadza za kolko bo sama sie boi jechac.. oburzyla sie troche jak jej powiedzialam co mysle o jej jezdzie itp.. ale przezyla to;/ tak czy siak badania ale bardziej rozbudowane niz teraz sa... chociaz i tutaj nie byloby super.. bo kazdy zcasem ma gorszy dzien.. ja np bardzo zmeczona i prawie nieprzytomna za kolko nie wsiadam.. moge jechac jak automat.. ale nie o to chodzi;/

katarzyna35k-ce - Czw Kwi 03, 2008 14:57

a co powiedzie o starszych ludziach ktorzy dostaja prawko cały czas przedłuzane a maja rawie 90 lat? Pomimo pełnej sprawnosci ruchowej i psychicznej ( jak na ten wiek) jezdza nieostroznie i czesto nie umieja przewidziec sytuacji na drodze. Czy powinno sie wydawac takim ludziom jeszcze prawko czy juz nie?
Bogna - Czw Kwi 03, 2008 15:07

no pewnie, ze nie powinno!
Szamanka - Czw Kwi 03, 2008 18:52

Uwazam, ze w ktoryms tak wieku ( nie wiem, moze 70-75 lat) powinno sie sprawdzac umiejetnosc starszych osob i to jak zachowuja sie za kierownica. Wiem, ze ktos moze czuc sie oburzony i powie, ze tacy ludzie posiadaja prawko dobre 40 lat. Jednak tak jak napisala katarzynka
Cytat:
jezdza nieostroznie i czesto nie umieja przewidziec sytuacji na drodze

Major - Sob Kwi 05, 2008 16:56

Tylko w takim wypadku robienie okresowych badan jest smieszne, bo w starszym wieku to nawet pol roku moze duzo zmienic, a koordynacja ruchowa w zaleznosci od osoby zmieniac sie w naprawde roznym tempie. Takie cos byloby sadze trudne do obiektywnego ocenienia i stworzenia systemu, ktory przy okazji nie dyskwalifikowalby calej grupy wiekowej.
wonski - Nie Lut 08, 2009 12:51

Hehe, mi sie przypomina jak ja robilem prawko, 6 lat bedzie jakos w lutym i wtedy jak mialem lekarza to on tak patrzy na mnie i sie mnie pyta czy okulary nosze(powinienem nosic ale poszedlem wtedy bez okularow :P ) ja mowi ze nosze, ale tylko do czytania, do kompa i do tv :P I sie pyta mnie jakie to sa ja mu mowie ze minus 0.5 a on no to luz moze byc bezterminowo :D
Ale to jest jeszcze nic, bo jak moj kolega jakies 4 miechy wczesniej robil prawko w tej samej L szkole i u tego samego lekarza to dialog wygladal tak:
-Widzisz?
-Widze
-Slyszysz?
-Slysze
-Bezterminowe
:D

L szkola na ul: Wieczorka bodajze, lekarz nie wiem jak sie nazywal ale taki grubszy:)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group