dupiate forum

Z życia wzięte ;) - Kim dla ciebie jest dzisiejszy człowiek??

trauti - Pią Paź 29, 2004 23:04
Temat postu: Kim dla ciebie jest dzisiejszy człowiek??
Prosze o wasze opinie i refleksje na ten temat... :|
Fenix - Sob Paź 30, 2004 07:28

Co piszesz wypracowanie z j polskiego ... Takie pytanie zawsze wymaga głębszego zastanowienia ...
Frycek - Sob Paź 30, 2004 12:46

Moze zacznijmy od tego kim jest czlowiek ??



Czlowiek istota rozumna:



"Człowiek rozumny, człowiek mądry (Homo sapiens), gatunek ssaka z rodzaju Homo, z rodziny człowiekowatych, z rzędu naczelne. "



A kim jest dzisiaj ?? musze sie zastanowic ,ciezkie pytania padaja ostatnio :roll:

kazidelko - Sob Paź 30, 2004 12:49

Ja dzisiaj będę "homo (ledwo)sapiens...taaaaaka impreza się szykuje...hehe
kisia - Sob Paź 30, 2004 12:54

Pascal powiedział niegdyś: "Człowiek jest trzciną myślącą".
kazidelko - Sob Paź 30, 2004 13:01

Mówisz poważnie Kisiu?...a już chciałem z nim gotować...To ci dopiero numer z niego... :P
kisia - Sob Paź 30, 2004 13:17

Człowiek jest arcydziełem Bożym, w którym miłość i mądrość wypowiedziały się najpełniej - powiedział to chyba Ks. Kardynał Stefan Wyszyński
trauti - Sob Paź 30, 2004 13:31

No dobra, ale co dzisiejszy człowiek przedstawia swoim zachowaniem :?:
kisia - Sob Paź 30, 2004 13:55

Co przedstawia swoim zachowaniem???

z jednej strony to, że stał się istota bezwzględną i czesto głupią.

Podporządkował sobie przyrodę, z której się narodził. Dysponuje on władzą i wiedzą. Nie jest już igraszką przypadkowych procesów. Nie on musi się przystosowywać do przyrody, ażeby nie zginąć, lecz odwrotnie: Dopasowuje przyrodę do siebie i do swoich potrzeb.

Coraz częściej postępów cywilizacyjnych używa na szkodę ludzi: dla wojny, zniszczenia, ucisku i manipulacji. W ostatnich latach zagrożenia wynikające z postępu stały się dla nas bardziej oczywiste: nowe choroby cywilizacyjne (stres, nadwaga); zanieczyszczenie powietrza i wody pitnej; choroba, okaleczenie i śmierć w wyniku trucizn; odpady atomowe i przemysłowe, których masa zaczyna nas przytłaczać.



Na razie to tyle, bede pó?niej, ponieważ taki jeden człowieczek swoim zachowaniem przypomina mi, że poza bardzo rozgadaną forumowiczka jestem jeszcze mamusią :D

Frycek - Sob Paź 30, 2004 14:31

Nie mowicie mu to wypracowania nie napisze :P
Asienka - Sob Paź 30, 2004 16:39

Mnie sie bardzo spodobało stwierdzenie:



Od strony ogółu swych predyspozycji dziedzicznych człowiek jest umiejscowionym w jądrze rozwijającego się jaja, długim na sześć stóp, molekularnym pasmem atomów węgla, wodoru, tlenu, azotu i fosforu, tworzących strukturę DNA (kwas dezoksyrybonukleinowy).

(Lederberg, amerykański genetyk)

kisia - Sob Paź 30, 2004 17:35

:x trauti, jeżeli naprawde to temat Twojego wypracowania, to bardzo nieładnie z Twojej strony że zmuszasz nas do takiego wysiłku, powinieneś dostać ,poszukaj sobie w internecie :]
trauti - Sob Paź 30, 2004 21:14

Musze was niestety rozczarowac ja nie musze z tego napisać wypracowania poprostu chciałem znać wasza opinie :P :D
trauti - Sob Paź 30, 2004 21:17

Jejku Kisia ile nad tym myślałaś :?: ten fragment z biczowaniem - główka musiała parować :P
MajkeL - Sob Paź 30, 2004 21:18

.....od kiedy zacząłem poznawac ludzi (niektórych) bardziej polubiłem zwierzęta.....
trauti - Sob Paź 30, 2004 21:24

Dosć mocne slowa :( , lecz czasami szympans jest mądrzejszy od niektórych :D
Asienka - Nie Paź 31, 2004 01:30

MajkeL napisał/a:
.....od kiedy zacząłem poznawac ludzi (niektórych) bardziej polubiłem zwierzęta.....




to tak jak ja :D

Bea.tka - Czw Lis 04, 2004 23:40

>> Ludzie to taki nieludzki gatunek ... : P
lisza - Sob Lis 06, 2004 00:13

z tego co widze to wiecej jest negatywnych odpowiedzi.. hmm ja ne dzien dzisiejszy nie jestem w stanie odpowiedziec na te pytanie ot tak . ;)
Aither - Sro Kwi 27, 2005 11:26

bardzo zyciowy temat...

Czlowiek... "jednosta niezdolna do samodzielnego myslenia" ? czy tez moze jedyna jednosta, ktora posiadla taka umiejetnosc? Jest nas duzo na tym swiecie a miejsca coraz mniej... co widzisz w przechodzacym czlowieku obok... czym jest dla Ciebie "czlowieczenstwo" i na czym ono wg Ciebie moze polegac ?
Wiec jesli widzimy w czlowieku to co dobre... to dlaczego traktujemy sie czasem jak odwieczni wrogowie...
Co ksztaltuje teraz czlowieka? Co nas wychowuje... i nie mam na mysli rodzicow... ale wszystkie bozdce zewnetrzne...
Wypowiedzcie sie prosze :)

Piotrulek - Sro Kwi 27, 2005 14:11

Aither napisał/a:
Co ksztaltuje teraz czlowieka?



Kasa,kasa i jeszcz raz kasa,można dodać znajomości i znajomości...

limnea - Sob Kwi 30, 2005 22:48

Piotrulek napisał/a:
Kasa,kasa i jeszcz raz kasa,można dodać znajomości i znajomości...

Są jednak i tacy co nie biorą - nazywają się ryby

Piotrulek - Nie Maj 01, 2005 13:16

limnea napisał/a:
Są jednak i tacy co nie biorą - nazywają się ryby



Tak tylko ryby nie biorą...

Dana - Nie Maj 01, 2005 21:26

mnie się nasuneło że dzisiejszy człowiek jest zagrożeniem sam dla siebie

w ludziach obok mnie widze siebie
mam wszystkie zalety i wady innych ludzi
mam nadzieje że moje zalety wystarczają aby pokryć moje wady i rachunek sumienia nie będzie na minusie :D

darkenstein - Nie Maj 01, 2005 23:19

czlowiek? jednych akceptuje jednych nie nigdy nie probuje nikogo zmienic
Dana - Pon Maj 02, 2005 21:55

Cytat:
jednych akceptuje jednych nie nigdy nie probuje nikogo zmienic

Jakien to piękne , nie zmieniać tylko korzystać ,podziwiać lub żyć obok
Świat Idealny !
:padam: chce żyć w świecie takich ludzi !

Dim - Wto Maj 03, 2005 15:57

wiec i ja dorzuce swoje 5 groszy ;)
Czlowiek w dzisiejszych czasach.. hmmm.. (nie bedzie tu mowa o wsyztskich ale o sporej wiekszosci ;P ) bezwgleny egoista, czesto idiota nie zdajacy sobie z tego sprawy ;) materialista nie doceniajacu uczuc, postac ktora pragnie tylko i wylacznie swojego sukcesu i przyjemnosci nie zwracajac uwagi na innych. Czesta cecha jest wrecz chora ambicja. Czlowiek to istatto stworzona przez Boga ale jakos niezbyt doskonala, nie zauwazajaca i nie doceniajaca piekna tego co posiada i tego co otacza go na codzien... jest to cos co ma myslec ale nie zawsze mu to wychodzi, cos co kojarzy mi sie ze zlem i szatanem.. skzoda tylko ze ja tez jestem czlowiekim :P

Dana - Wto Maj 03, 2005 16:10

Dim napisał/a:
skzoda tylko ze ja tez jestem czlowiekim


ja też jestem człowiekiem i to jest piękne ,a że nie doskonałym - nie tylko ja więc w stadzie łatwiej :P

darkenstein - Wto Maj 03, 2005 22:49

tak naprawde to mam taka czarna liste gdzie sa ludzie ktorzy mi wyrzadzili jakas krzywde z ktorymi nie rozmawiam nazywam tych ludzi "bez prawa do rechabilitacji ", prawde mowiac przed niektorymi mnie ostrzegano ze mnie wyroluja bac cos tam , ale ja zawsze jak to ja nie mam nic do kogos dopuki sie sam nie przekonam na wlasnej skorze nie przeszkadza mi ze ktos jest lysu ,gruby,czarny .innego wyznania tak naprawde to sam niewiem jakiego jestem jedynie to nie lubie pedalow sam niewiem dlaczego moze dlatego ze nie zauwazaja piekna kobiecego ciala kurcze ale sie rozpisalem to tyle na koniec powiem tylko jeszcze ze z ludzi najbardziej lubie kobiety.
Piotrulek - Sro Maj 04, 2005 19:33

darkenstein napisał/a:
nie przeszkadza mi ze ktos jest lysu ,gruby,czarny .innego wyznania



To fajnie,że ci nie przeszkadza,bo ja jestem gruby,ale nie łysy i nie czarny... :) :)

darkenstein - Sro Maj 04, 2005 21:44

Piotrulekto spokojnie mozemy sie napic :hyhy:
ANIUS - Czw Maj 05, 2005 09:40

dla mnie kazdy człowiek jest bardzo ważny i każdego nalezy szanowac. Nie duzo nas kosztuje nie wyrzadzac ludziom krzywdy. Nie skreślam ludzi ubogich, czy nawet takich, ktorzy zeszli na zla droge. Kazdy moze w zyciu zladzic. Nie odwracam sie od takich ludzi. Niektorzy mowia, jak lezy to mozna kopnac...wlasnie , ze nie. Doslownie podchodzac, jak lezy, to moze trzeba mu pomoc? Niekoniecznie musi byc pod wplywem alkoholu:)
Aither - Wto Maj 10, 2005 06:27

czlowiek teraz jest nikim, inni nie licza sie z jego zdaniem ani nic... nie ma podstawowych umiejetnosci jakie natura dala nam w "nagrode" nie potrafimy rozmawiac, nie potrafimy sluchac [slyszec tak] ani racjonalnie myslec... jak roboty, ktore po nacisnieciu jakiegos knefla robia dokladnie to co im sie kaze... brak spontanicznosci i iskry walki o godnosc czlowieka. Dziejszego "ludzia" ksztaltuje praca, kasa i to jak wysiudac kogos z posady...
Tia diametralnie zmienia sie myslenie czlowieka, gdy sie okazuje, ze najblizsi pracownicy... ludzie z ktorymi sie pracuje od 5 lat... po prostu (...) w papiery jak tylko sie da... a tylko po to aby zajac czyjes miejsce.
Wspolczesny czlowiek nie potrafi pracowac w grupie... liczy sie tylko "JA" i "MOJE" nie ma juz nasze czy my...
a przeciez czlowiek przetrwal dzieki pracy w grupie, dzieki zjednoczeniu... czlowiek schodzi na "tygrysy" bojowe, samotne i agresywne... zabic dla przyjemnosci...

Basik - Wto Maj 10, 2005 21:04

Aither
Musialas miec wiele zlych doswiadczen ze tak surowo wypowiadasz sie o ludziach. Moze po prostu nie spotkalas w zyciu nikogo dobrego by miec nadzieje, ze gdzies tam po Ziemi chodzi jakis dobry czlowiek.

frohike - Wto Maj 10, 2005 21:52

Aither po prostu ostatnio ma zly humorek,
ale za miesiac jak bedzie lepiej napisze cos milego o ludziach

limnea - Sro Maj 11, 2005 11:35

Aither napisał/a:
Tia diametralnie zmienia sie myslenie czlowieka, gdy sie okazuje, ze najblizsi pracownicy... ludzie z ktorymi sie pracuje od 5 lat... po prostu (...) w papiery jak tylko sie da... a tylko po to aby zajac czyjes miejsce.
Wspolczesny czlowiek nie potrafi pracowac w grupie... liczy sie tylko "JA" i "MOJE" nie ma juz nasze czy my...

Tak, widzę żę nabierasz doświadczenia życiowego. Dla mnie żadna nowość.
Ja tylko od siebie dodam krótko: W PRACY NIE MA KOLEGÓW. Oni pierwsi podłożą Ci nogę...
Podobnie jak z rodzinką z którą najlepiej wychodzi się ...na zdjęciu.

of - Sro Maj 11, 2005 11:40

khmmm khmmmm, ze tak sobie chrzakne...

bracie przyslowia ludowe najlepiej sprawdzaja sie w basniach ludowych... i tego takze powinienes z wiekiem sie dowiedziec

czasem jest dobrze, a czasem zle... wszystko zalezy od ludzi... prosze nie uogolniac! Znam takich co widza tylko czubek wlasnego nosa i takich
co promieniuja dobrocia i altruizmem... w rodzinie i nie tylko... :]

Aither - Sro Maj 11, 2005 13:21

limnea tutaj Ci przyznam racje w pracy nie ma kolegow... kazdy patrzy aby tylko wysiudac Cie ze stanowiska i zajac Twoje miejsce...

frohike nie sadze aby miesiac w te czy w druga strone zmienil jakos moje nastawinie do tych ludzi... moze jak osfald powiedzial nie nalezy uogulniac... ale poki co mam zle zdanie...

Basik nie wiem czy wiele... do tej pory nigdy nie mialam problemu z kontaktami miedzyludzkimi i prawde mowiac jestem ludziem co z takimi rzeczami klopotow miec nie bedzie... ale nie mozna nic na sile robic jesli ktos z kim sie wspolpracuje podklada swinie na kazdej plaszcyznie na jakiej sie da... i to czasem wykorzystujac na prawde chamskie srodki....

darkenstein - Pią Maj 20, 2005 00:36

jesli o facetow na ulicy to zwykly przechodzien a co do kobiet to juz obiekt dzialajacy na wyobraznie :P
Aither - Nie Maj 22, 2005 01:14

hmmm... :hyhy:
Dana - Nie Maj 22, 2005 01:43

Kim dla ciebie jest dzisiejszy człowiek?
-Anonimem
-Czasami perłą z lamusa tak jak Wy moje perły Forumowe :]

trauti - Nie Maj 22, 2005 19:33

Ciekawe postrzeganie czlowieka Dana :)
Aither - Nie Maj 22, 2005 21:17

Dana ... ale wiesz cos w tym jest... moze powinnismy teraz zadac pytanie czym jest czlowieczenstwo a nie sama fizyczna postac czlowieka...
Dana - Pon Maj 23, 2005 21:16

Aither człowiek jako ciało,wygląd - to widzimy wszędzie w medjach na ulicy- podziwiamy ,oglądamy,oceniamy,porównujemy do siebie
Ale wnętrze dzisiejszego człowieka jest jak forteca -dlatego anonim
W pracy ,na wakacjach,w kawiarni,na ulicy - mijamy się obojętnie,nie przeszkadzajac jeden drugiemu,nie zwracając na siebie uwagi-jeśli nie wejdziemy na siebie przez przypadek - zwykle przepraszam i tyle tak się kończy kontakt dzisiejszego człowieka
NO NO NASZE FORUM TO WYJ?TEK
Nie wiem jak jest w szkołach ponad podstawowych- na kursach podobnie j/w opisałam takie jest moje osobiste odczucie :/ :]

niezgrzeszona Stysia - Pon Maj 23, 2005 21:58

kim jest człowiek??

człowiek to istota taka jak Ty , taka jak ja. Istoty które ukrywają w sobie miliony myśli, które czasem są wypowiedziane ( które rania albo rozśmieszją) a czesem zostają w "nas" (i może lepiej...)

Aither - Pon Maj 23, 2005 21:59

Dana tak prawde mowiac to zauwazylam, ze ludzie z naszego forum to tacy jacys bardzo otwarci ludzie :) nie sadzilam, ze tak otwarcie beda przyjmowac nowo przybylych uzytkownikow :) nie mowie ze zle :D ale to takie mile bylo :) dla mnie czlowieczenstwo jest niczym innym jak wyimaginowanym przez masmedia czlowiekiem, ktory nie znajduje racji bytu w rzeczywistosci... czasem wrecz zaprzecza prawdzie... a czym powinno byc... ciezko odpowiedziec na to pytanie... gdzie rzadzi kasa, agresja i wladza... czyzby czlowieczenstwo zanikalo ? a moze juz nie rozumiemy tak na prawde co to wogole jest...
kisia - Pon Maj 23, 2005 22:06

Dana napisał/a:
Kim dla ciebie jest dzisiejszy człowiek?
-Anonimem

To prawda i ta anonimowosć pogłebia się z roku na rok. Pamietam jak moja córka chodziła o przeszkola to prawie wszyscy rodzice sie znali, odwiedzalismy sie, pomagliśmy sobie. A teraz nie znam prawie nikogo z rodziców od kolegów mojego synka w szkole. Kontakt z rodzicami ogranicza się tylko do przymusowego spotkania się na zebraniu. Nawet jeżeli dzieci się kolegują ze soba i odwiedzają się w domu to rodzic odprowadza je tylko do drzwi, zaproszony przeze mnie do domu na kawe jest zdziwiony, speszony i odmawia, a ja badzo chętnie poznałabym rodziców kolegi mojego syna by dowiedzieć się z kim moj syn sie koleguje. A tu niestety nie da się BO LUDZIE TO ANONIMY :( :( :zalamany:

Aither - Pon Maj 23, 2005 22:12

kisia to trzeba po prostu wyjsc takim ludziom na przeciw... mi sie to udaje... czasem zaczynam byc po prostu "upierdliwa" bo wymuszam rozmowe... ale innego sposobu nie ma... kontakty miedzyludzkie po prostu zanikaja... :) mam nadzieje, ze tutaj na forum nigdy nie zabraknie takiego kontaktu i bedziemy zawsze otwarci :)
niezgrzeszona Stysia - Pon Maj 23, 2005 22:14

kisia napisał/a:
BO LUDZIE TO ANONIMY Smutny Smutny Zalamany



a bedzie jeszcze wiecej takich ludzii..... ciągła bieganina, brak czasu na przyjemności, obowiązki ,stresy, brak zaufania do dugiej osoby, dązenie do celu na oślep .... te rzeczy robią z ludzi anonimów (ludzi = nas)

Aither - Pon Maj 23, 2005 22:18

No ale jesli skulimy glowe to staniemy sie takimi samymi szarymi Anonimami jak reszta... moze czas pokazac ze w grupie da sie wiecej zrobic... czas jakos milej plynie i czlowiek nie dziczeje... a przeciez stosunki miedzyludzkie sa takie wazne... jakos sobie nie wyobrazam aby kiedys tak idac do sklepu podac tylko karteczke z lista zakupow i nie odezwac sie slowem do sprzedawczyni... powinnismy umiec rozmawiac ze soba... to podstawa, a jesli to w nas zaniknie... to ja jakos nie potrafie sobie tego wyobrazic....
Dana - Pon Maj 23, 2005 22:22

Aither napisał/a:
mam nadzieje, ze tutaj na forum nigdy nie zabraknie takiego kontaktu i

urodzinki Forum pokazały że jesli się chce to można,wiek nie gra roli liczy się chęć wyjścia do ludzi i z ludzmi - wiecie tak sobie mysle że to takie fajniste i zadziwiajace w tych czasach

Cytat:
bedziemy zawsze otwarci

ja mysle że na kontakt z drugim człowiekiem zawsze trzeba być otwartym to jest antydotium na dzisiejszą znieczulice :]

Aither - Pon Maj 23, 2005 22:24

Dana :D hehehehehehheeee :) no ba z takimi ludzmi jak u nas to trudno siedziec na spotkaniu z opuszczona glowa i patrzec na wszystkich wzrokiem typu "Jezu co ja tu robie" :D
Po prostu nasze forum jest kapitalne :) trafia do nas cala smietanka Gliwic, na szczescie taka co potrafi sie dogadac ze wszystkimi :) a jak nie potrafi o sie takowa osobe wezmie w obroty i szybko nauczy :)

kisia - Pon Maj 23, 2005 22:26

Aither napisał/a:
kisia to trzeba po prostu wyjsc takim ludziom na przeciw
staram sie wychodzić ale nie bede ich zmuszac do rozmowy ze mna jeżeju nie mają takiej ochoty i przeciez nie wciągne ich do domu za fraki jak nie chca wejść na kawe
Dana - Pon Maj 23, 2005 22:28

Aither napisał/a:
moze czas pokazac ze w grupie da sie wiecej zrobic... czas jakos milej plynie i czlowiek nie dziczeje...


Tak ale ciebie w tej grupie nie może zabraknoć - jesteś jednym z motorków napedowych :D przy tobie nawet anonim powie jak ma na imie
masz sposoby - czasami blesne ........ ała :P
Ale jest OK

Aither - Pon Maj 23, 2005 22:28

Masz w sumie totalna racje... ale trzeba ludzi namawiac do tego :) ja jakos nie mam problemu... czasem po prostu stawiam przed faktem dokonanym :D kazdy sposob jest dobry :)
Harnaś - Wto Maj 24, 2005 11:04

Dla mnie dzisiejszy człowiek to CHOMOLEDWOSAPIENS czyli człowiek jakotako łażący :rotfl: .jak czasem idę korytarzem w akademiku to widze tych biednych wyewoluowanych człowieczków co to normalnie wcale nie sypiają i prawie nic jeść nie muszą, ale za to przypominają kaktusy bo sa ciągle nasączeni :rotfl: .?azi to to takie marne i ledwo dycha ale niewiadomo skąd bierze siłę na utrzymanie butelki w dłoni.Jak mawiali starozytni piekarze "Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce" tak więc mnie tez nie ominął ten etap ewolucji, aczkolwiek zdaje się, że mam go już za sobą.Dzisiejszy człowiek jest dla mnie...HOMOLEDWOSAPIENSEM :rotfl: .Dziś innych ludzi nie widziałem.
Aither - Wto Maj 24, 2005 11:15

:) nie no jesli patrzecv na nasza akademicka mlodziez... to racja nie ma na co patrzec... przykladu to oni nie daja :P
niezgrzeszona Stysia - Wto Maj 24, 2005 12:28

a po co akademicka młodzież ma dawać przykład ???
oni tylko są studentami na politechnice :P
kiedy skończą (ewentualnie) studiować to moze wtedy ;)

Piotrulek - Wto Maj 24, 2005 13:43

Dana napisał/a:
wiek nie gra roli liczy się chęć wyjścia do ludzi i z ludzmi



Jestem konkretnym przykladem różnicy pokoleń i nawet polubilem Demmo i Frohika pomimo kompletnie innego zdania na wiele tematów,a gdybym pierwszy raz nie "spudłował" to mógłbym mieć syna w ich wieku...to się nazywa tolerancja pokoleniowa... :) :) :)

Aither - Wto Maj 24, 2005 13:46

Stysia ... z tym ze czlowiek sie nie zmienia :) i jesli za studenta mial ciagutki to i pozniej mu cos z tego zycia studenckiego zostanie :) wiem po sobie :D :D :D

Piotrulek tak to zauwazylam :) potrafisz zintegrowac sie z ludzmi o jedno pokolenie mlodszymi od Ciebie :D respect :)

kisia - Wto Maj 24, 2005 23:25

Aither napisał/a:
z tym ze czlowiek sie nie zmienia

a ja uważam że człowiek bardzo się z wiekiem zmienia :)

Harnaś - Sro Maj 25, 2005 07:21

kisia napisał/a:
a ja uważam że człowiek bardzo się z wiekiem zmienia

Ja się z tym stwierdzeniem zgadzam w 100%.

niezgrzeszona Stysia - Sro Maj 25, 2005 10:57

Aither napisał/a:
studenta mial ciagutki to i pozniej mu cos z tego zycia studenckiego zostanie wiem po sobie



mam nadzieje :D

Aither - Sob Maj 28, 2005 09:32

czlowiek moze dorasta zmienia punkt widzenia na wiele spraw... ale zawsze cos zostaje w nim z tych czasow kiedy to bunt ogarnial wszystkie sfery zycia... czyli studia :D
Piotrulek - Sob Maj 28, 2005 09:41

kisia napisał/a:
a ja uważam że człowiek bardzo się z wiekiem zmienia



To prawda,zmienia go doświadczenie życiowe w pierwszej kolejności... :)


Aither napisał/a:
czyli studia



Nie mialem okazji być studentem,więc nie wiem co studia robią z człowieka... :)

Aither - Nie Maj 29, 2005 18:06

wiem jedno... czlowiek do ktorego zywi sie na prawde piekne uczucia... potrafi czynic cuda :) ale... wszystko zalezy od czlowieka :] powiem krotko... szara jednostka z milionowego tlumu....
Szamanka - Wto Gru 13, 2005 19:36

Czlowiek,jest dla mnie...czlowiekiem.To ktos taki jak ja,podobny do mnie,choc czasami inny...lepszy lub gorszy....jest jednak czlowiekiem....

..to ktos,kto czasami potrzebuje pomocy i w blaganiu wyciaga reke....to taj jak ja...czlowiek

...to ktos,kto potrafi kochac i okazywac swoje uczucia,jak nikt inny...

Pamietam tez,ze jestem czlowiekiem i tak chce byc traktowana...jak czlowiek,wiec biore pod uwage otaczajacych mnie ludzi,ktorzy zapewne mysla podobnie

Biore jednak pod uwage,ze kazdy ma inne myslenie i inna osobowosc,tj.to inne " ja"

pscoua - Wto Gru 13, 2005 20:31

Dla mnie natomiast, człowiek jest istotą nieludzką... :| Ludzie pozbawieni są człowieczeństwa w coraz większym stopniu.. I to mnie przeraża.. Ta oziembłość panbującawokoło..
Parę razy usiłowano zrobić mi krzywdę - zawsze broniłam się sama... :dobani:
Parokrotnie byłam świadkiem wypadków i jednocześnie gapiów, zamiast ludzi, którzy powinni pomóc. Potrafili zatrzymać się metr od leżącej starszej pani, by móc dyrygować ludźmi starającymi się jej pomóc...
Czy to wstyd, że chcesz pomóc? Czasem tak sie zastanawiałam.. I to jest straszne...

Człowiek jest głupcem w swej mądrości.
Uważa się za najmądrzejszego, bo co? Potrafi myśleć? Mówić? Które zwierze zabija dla przyjemności? Jeśli nawet - jest wybrykiem natury i należy mu się unicestwienie przez nią. A człowiek? To już normalka, że żyjemy w czasach wojen, morderstw, gwałtów, zboczeń, etc etc etc....

W dodatku jest taki brzydki! ;)
Popatrzcie.. Co w nas - ludziach - pięknego? ?ysi, owłosieni tylko częściowo... Wywiniete śluzówki na miejscu ust, pełno wystających chrząstek (uszy np), powyginani, wymiętoszeni, pomarszczeni.. ;)

Ale lubię towarzystwo ludzi.. :) Na imprezach :P :hyhy:

Krzysio - Wto Gru 13, 2005 21:26

Cytat:
Popatrzcie.. Co w nas - ludziach - pięknego?

jedrne posladki ? :hyhy:

Major - Sro Gru 14, 2005 00:52

Jędrne piersi :P
pscoua napisał/a:
To już normalka, że żyjemy w czasach wojen, morderstw, gwałtów, zboczeń, etc etc etc....


Tu się troche z Tobą niezgodze pscuko :) Obecne czasy są jednymi z najspokojnieszych w historii ludzkości. Kiedyś żyło się tylko w czasach wojny i każdy region świata żył w konfliktach. Teraz tak nie jest. Większość państw nie musi się obawiać ataków innych nacji.

a co do tematu:

Krótko napisze Człowiek to maszyna do niszczenia. W swym wielkim tworzeniu i kreowaniu świata pozbawia całą reszte: uroku i życia.

kobi - Sro Gru 14, 2005 08:53

Ludzie mają w (...) innych. Gdy ktoś ma problemy to się odwracają od niego... Żałuję, że przyszło mi żyć w takich czasach gdy każdy myśli tylko o sobie...
Dorothea - Sro Gru 14, 2005 12:41

kobi, nie zawsze tak jest, znam wielu wspaniałych ludzi, ktorzy potrafią wyciągnąc reke kiedy tego potrzebujesz.Ostatnio wielką pomoc duchową (i nie tylko)okazały mi osoby z naszego forum. :D
niezgrzeszona Stysia - Wto Sty 31, 2006 09:03

człowiek jest tylko drążkiem, ktory popchniety przez los uruchamia machinę życia
Aither - Sro Lut 01, 2006 00:00

hmmm... ponawiam :) z dnia na dzien powieksza sie liczba osob ktora dyskretnie moze mnie cmoknac w tylek :)
manexxl - Sro Lut 01, 2006 00:13

[quote="pscoua"]Dla mnie natomiast, człowiek jest istotą nieludzką... :| Ludzie pozbawieni są człowieczeństwa w coraz większym stopniu.. I to mnie przeraża.. Ta oziembłość panbującawokoło..
Parę razy usiłowano zrobić mi krzywdę - zawsze broniłam się sama... :dobani:
Parokrotnie byłam świadkiem wypadków i jednocześnie gapiów, zamiast ludzi, którzy powinni pomóc. Potrafili zatrzymać się metr od leżącej starszej pani, by móc dyrygować ludźmi starającymi się jej pomóc...
Czy to wstyd, że chcesz pomóc? Czasem tak sie zastanawiałam.. I to jest straszne...



Ale są różni ludzie. Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. To jaki kto jest to tylko kwestia jego wychowania. Nie pomógł starszej pani? Widocznie takie wzorce już wyniusł z domu. Powiem ci że dla mnie to żaden wstyd ani problem przeprowadzić staruszkę przez ulicę czy pomóc kobiecie wnieść wózek do autobusu. Prawda wiele osób patrzy teraz tylko swojego tyłka i nic ich nie obchodzi ale nie wszyscy!

ziutek997 - Sro Lut 01, 2006 00:18

Chmm.. dzisiejszy człowiek... :?: oj... można by wiele o tym napisać... i wiele ludzi mogło by się poczuć obrażonych...
ale dzisiejszy człowiek pozbawiony jest coraz bardziej człowieczeństwa.... karmiony papka podawaną przez media i wpatrzony w kolorowe reklamy... jest maszyną do zarabania i wydawania pieniędzy... w życie ządzi konsumpcjionizm... nawet uczucia takie jak miłość odchodzą dzisiaj na dalszy plan...

Dana - Sro Lut 01, 2006 01:03

Kim dla ciebie jest dzisiejszy człowiek??

...szybkie skojarzenie .....takie zwierze w puszczy ,które biegnie na oślep nie widzi ,nie słyszy/za szybko biegnie /biegnie i szuka swojego gatunku ,a jak znajdzie to nie zwsze potrafi żyć w zgodzie i szczęściu mimo iz już przestał biec :]

Major - Sro Lut 01, 2006 01:26

?adne określenie "papka". Nawet idealne.
Śmieszy mnie, że w dzisiejszych czasach wstydem jest nie wiedzieć kiedy np była jakaś wojna lub czym jest imiesłów, albo jeszcze coś innego w stylu kim był Kucydupa z powieści Koguszewskiego (oczywiscie to wymysł). Ludzi karmi się coraz to bzdurniejszą wiedzą, robi się masło z mózgu. Coraz mniej jest fachowców od danej dziedziny, a coraz więcej inżynierów do spraw nieistotnych. Świat swoją wymianą informacji zaczyna błądzić w złym kierunku.

klaus - Sro Lut 01, 2006 11:41

czym jest ??
jest pustą wewnętrznie - duchowo ,powłoką na noszenie trzewi i płynów ustrojowych.

wsp.człowiek sam siebie wynaturzył ,przestaliśmy być naturalni a stajemy sie zakładnikami cywilizacji i samych siebie.

rżadzi nami moda ,pieniądz ,zawiść ,zobojętnienie i łatwizna.

jest to oczywiście ogólna teoria ,bo znam wiele wartościowych osób (forum hihi),ale spróbujcie przeczytać to jeszcze raz i się zastanowić tak szczerze ,do bólu czy któraś z tych cech nie pasuje do was.

Szamanka - Pon Sie 13, 2007 19:44

Czlowiek jest tym, kim kaza mu byc okolicznosci jego zycia, otoczenia i z tym z czym styka sie na codzien. Trudne sytuacje i cierpienie zmieniaja ludzi. Czlowiek czesto jest zdolny do tego, o co przeciez nikt by go wczesniej nie podejrzewal lub zalamuje sie i popada w depresje.
Warto wiec sie zastanowic nad tym, jak w zyciu postepujemy - badzmy wiec takimi ludzmi, ktorzy nigdy nie beda przyczyna czyjejs krzywdy czy cierpienia.

Człowieczeństwo nie jest stanem,
w którym przychodzimy na świat.
To godność, którą trzeba zdobyć.

Jean BRULLER



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group