dupiate forum

Dział Motoryzacyjny - Gliwickie drogi

Frycek - Czw Paź 28, 2004 15:23
Temat postu: Gliwickie drogi
Na ulicy portowej robotnicy rozbili swój obóz :( jadac w strone miasta zaraz za wiaduktem jest zwerzenie drogi.
kisia - Sob Paź 30, 2004 12:54

Zaczęto w końcu remontować ul. Kozielską. Na razie pierwszy jej kawałek od skrzyżowania "pajączka" do skrzyżowania ze styczyńskiego. ciekawe jak długo to potrwa bo bawią się z tym już ponad tydzień ;/
Frycek - Sob Paź 30, 2004 13:40

Kisiu- oni nie wymieniaja tylko nawierzchni ale takze rury wodociagowe, a to troche portwa. Ja w tej chwili unikam tamtej okolicy
kisia - Sob Paź 30, 2004 13:43

ahhhaa, ja niestety musiałam wczoraj jechać do US i myslałam że szlak mnie trafi, a co sie bedzie działo jutro czy pojutrze wole nie myśleś :cry:
kazidelko - Sob Paź 30, 2004 13:56

Dowiedziałem się mimochodem,że na ul.Toszeckiej od kąpieliska do Czechowic ustawiają w różnych porach dnia videoradar .UWAGA!...ustawiają go na 50km/h,bo nie ma znaku odwołania terenu zabudowanego.
kisia - Sob Paź 30, 2004 14:23

kurcze, a ja tam lubie sobie depnąć :(
MajkeL - Sob Paź 30, 2004 22:07

Cytat:
ciekawe jak długo to potrwa bo bawią się z tym już ponad tydzień




Całkowite zakończenie prac na ul. Kozielskiej nastąpi w czerwcu.... ;/

gregor¶l±sk - Sob Paź 30, 2004 22:33

kazidelko napisał/a:
Dowiedziałem się mimochodem,że na ul.Toszeckiej od kąpieliska do Czechowic ustawiają w różnych porach dnia videoradar .UWAGA!...ustawiają go na 50km/h,bo nie ma znaku odwołania terenu zabudowanego.




przecież wjeżdzając w las koło kąpieliska jest znak 70km/h.

kisia - Sob Paź 30, 2004 23:43

Cytat:
przecież wjeżdzając w las koło kąpieliska jest znak 70km/h.




też tak mi sie wydaje

Asienka - Nie Paź 31, 2004 18:09

Ja dzisaj usiłowałam dojechać na cmentarz Centralny , istna maskara po zamknieciu kozielskiej :|
kazidelko - Pon Lis 01, 2004 19:32

Na Przyszówce jest skrzyżowanie odwołujące ten znak...dobrze myślę?Droga czołgowa też jest drogą już miejską...Jak będziemy już zakodowani (tzn.zrobią nam zdjęcie)to już nie ma szans na wyłganie się...
kisia - Wto Lis 02, 2004 18:49

a'propos ul. Kozielskiej

Wkleję tu to co napisał Fenix w Aktualnościach



W poniedziałek, 8 listopada br., rozpocznie się generalny remont kolejnego fragmentu ul. Kozielskiej. Roboty drogowe będą prowadzone na odcinku od skrzyżowania z ul. Gagarina do skrzyżowania z ul. Czołgową. Ta część ul. Kozielskiej zostanie zamknięta dla ruchu kołowego do 30 kwietnia 2005 roku - zawiadamia Przedsiębiorstwo Ulic i Mostów w Gliwicach. Remont obejmie budowę kanalizacji deszczowej w obrębie drogi, przebudowę podziemnych rurociągów, poszerzenie oraz wymianę nawierzchni jezdni i chodników. Trasy objazdów będą prowadzić ulicami Andersa i Góry Chełmskiej, przy wyłączonej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kozielskiej, Styczyńskiego i Wyspiańskiego. Na odcinku ul. Kozielskiej od ul. Gagarina do ul. Wyspiańskiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. PRUiM prosi kierowców o przestrzeganie znaków drogowych, które będą obowiązywać w tamtym rejonie od godz. 7.00 w dniu 8 listopada br.



Informacje: Przedsiębiorstwo Ulic i Mostów w Gliwicach, tel. 270-40-00.



¬ródło: UM gliwice

FlashMan - Wto Lis 09, 2004 08:21

Kurcz, WOW< videoradar - tego po GLiwicach nie spodziewałem się, ale ja jak narazie to prędkości mogę osiagać dzięki rowerowi, na prawo jazy jestem jeszcze za młody :(....
kisia - Pią Lis 19, 2004 12:01

Ulica Jana Pawła II jest zamknięta, nie wiem jak długo więc może już o tym wiecie. Piszę to dla tych którzy jeszcze nie wiedzą, a wybieraliby sie w tamte tereny :D
Asienka - Pią Lis 19, 2004 12:19

no ja wczoraj pó?nym wieczorkiem tam przejeżdzałam i już cos zacynało sie dziac :D

Dzieki z info :)

Mariusz - Nie Gru 05, 2004 20:07

Dziura na dziurze itp. Reszte wy napisaliście odnośnie remontów.

Ja chcę jeszcze jeden wątek na temat fotodaradór. Jeśli jedziemy w miescie gdzie obowiazuje 50km/h i jedziemy z prędkosci&plusmn; 69km/h to i tak nam do domu nie przysla zawiadomienia o mandacie. Wszystko się zaczyna od momentu kiedy przekroczy się prędkosć o 20km/h. To na tyle.

Asia_:) - Nie Gru 05, 2004 22:20

a dla mnie drogi sa :spoko:

ale to pewnie dlatego że pierwszy raz dzis po nich je?dziłam

na swoim prawie jazdy, które niedawno dostałam :mg: 8)

delfin - Pon Gru 06, 2004 07:39

Asia_:) napisał/a:
a dla mnie drogi sa :spoko: ale to pewnie dlatego że pierwszy raz dziś po nich je?dziłam


a dla mnie drogi sa :spoko: ale to pewnie dlatego że chodze pieszo

a dla mnie drogi sa :spoko: ale to pewnie dlatego że jezdze tirem

a dla mnie drogi sa :spoko: ale to pewnie dlatego że latam samolotem

:-) kto da wiecej?

kisia - Nie Sty 16, 2005 23:52

i kolejny odcinek ul. Kozielskiej remontują
Jak pisza na str UM
W środę, 12 stycznia, rozpoczną się prace przy budowie kanalizacji deszczowej w obrębie ul. Kozielskiej, na odcinku od ul. Czołgowej do ul. ?abędzkiej – zawiadamia Przedsiębiorstwo Ulic i Mostów w Gliwicach. Objęty robotami fragment drogi zostanie wyłączony z ruchu kołowego, z wyjątkiem dojazdu do prywatnych posesji i firm usytuowanych w tamtym rejonie. Przewiduje się, że prace inżynieryjno-budowlane będą trwały miesiąc.

Moooni001 - Pon Sty 17, 2005 11:01

Wczoraj mialam przyjemność wjechać do dziury i urwałam wahacz!!!!
Fakt, że byl już trochę nadgnity, ale gdyby nei nasze wspaniałe, podziurawione drogi, to pewnie by jeszcze troche sie tam trzymał. No ale po co miał by się trzymać, jak mógł się zerwac.
Ja mam wyjątkowe szczescie, bo jak moj tata jedzie autem to nigdy mu się nie zepsuje, a mnie już się zepsuło trzeci raz. Ale wczoraj na szczeście do domu dojechalam, co prawda 20 km/h jechałam, ale dojechałam :D ;/
Od dzisiaj jeżdże rowerem!!!!! :]

PAKuS - Pon Sty 17, 2005 11:38

Moooni001 napisał/a:
Wczoraj mialam przyjemność wjechać do dziury i urwałam wahacz!!!!
Fakt, że byl już trochę nadgnity, ale gdyby nei nasze wspaniałe, podziurawione drogi, to pewnie by jeszcze troche sie tam trzymał. No ale po co miał by się trzymać, jak mógł się zerwac.
Ja mam wyjątkowe szczescie, bo jak moj tata jedzie autem to nigdy mu się nie zepsuje, a mnie już się zepsuło trzeci raz. Ale wczoraj na szczeście do domu dojechalam, co prawda 20 km/h jechałam, ale dojechałam :D ;/
Od dzisiaj jeżdże rowerem!!!!! :]


piykro Mi że spbie zepsułaś auto na naszych polskich drogach ale i tak te auto to tzreba teraz i tak naprawić

a sprawie tych naszich polskich drug i tak one so do kitu

LuKaSh - Wto Sty 18, 2005 20:07

Straszne są :/
Dana - Pią Sty 28, 2005 20:01

Droga dla żówi to Pszczyńska
dzisiaj jechałam od strony Zabrza na jedynce i drugim biegu co spowodowało że nie byłam nigdzie na czas w miescie bylo znacznie lepiej mogłam rozwijać szalone prędkości
co poprawiło mi humor i pozwoliło dojechać do domeczku na 17 -stą :)

Mariusz - Pią Sty 28, 2005 20:48

Moooni001 napisał/a:
Wczoraj mialam przyjemność wjechać do dziury i urwałam wahacz!!!!
Fakt, że byl już trochę nadgnity, ale gdyby nei nasze wspaniałe, podziurawione drogi, to pewnie by jeszcze troche sie tam trzymał. No ale po co miał by się trzymać, jak mógł się zerwac.

:]

Demmo - Sob Sty 29, 2005 15:27

a kozielska dalej rozkopana co widzę dobrze z okna... ;) i jakoś nie wygląda jakby mieli to niedługo kończyć...
ostatnio na wysokości US dłubali coś po nocach, wiec pewnie samo zdają sobie sprawę z faktu że są z czasem w plecy :P

w sumie mam nadzieję że w najbliższym czasie stan kozielskiej nie będzie mnie obchodził, a jedynie będę się wkurzał że przystanek przenieśli do góry i mam nieco dalej... ;)
moze to trochę nienormalne cieszyć się na myśl o tym że nie będzie sie miało auta, ale cóż.. nie chce mi się mieć tego auta ;P
a do czasu jak kupię kolejne to myślę że kozielską własnie będa kończyli i nie będę sobie rozpierdykał zawieszenia :]

PAKuS - Sob Sty 29, 2005 19:00

miejmy nadzieje że się oni zdążą się do tego czasu wyrobić
limnea - Sob Kwi 23, 2005 09:18

Obwodnica

To jest temat i rozwiązanie naszych bolączek.
Niech TIRy idą precz

Mariusz - Sob Kwi 23, 2005 14:39

Tam gdzie te duże skrzyżowanie dróg na Nowym Świecie i Jana Pawła II powstanie rondo. Na razie są tylko projekty...
frohike - Nie Kwi 24, 2005 17:47

Mariusz napisał/a:
Tam gdzie te duże skrzyżowanie dróg na Nowym Świecie i Jana Pawła II powstanie rondo. Na razie są tylko projekty...


no to niezle

ANIUS - Nie Kwi 24, 2005 21:15

łeeee w naszym mieście od projektów do ich realizacji droga naprawde daleka, zmudna i pełna protestów hehe
limnea - Sro Kwi 27, 2005 09:36

uważajcie na Pszczyńskiej : zamknięto ją od granicy Gliwic do świateł w Borwej Wsi . Nie można z A-4 pojechać też do Bojkowa przez ul.Graniczną
limnea - Sro Kwi 27, 2005 09:54

Aha zapomniałem dodać że do 30.11.05 mają zbudować most na Kłodnicy na przedłużeniu ul. Baildona i ten most połączć z wybudowaną w 2004 ul. Panewnicką (nie wiem komu ona na razie ma służyć , chyba działkowcom)
limnea - Sob Maj 07, 2005 16:03

Coś nikt na "gliwickie drogi "nie zagląda.
Dowalcie tu jakieś dziury w jezdni tudzież klawiszujące chodniki. Niech PRUiM ma co robić- ja im im to wyślę. I promise. :padam: :padam:

frohike - Sob Maj 07, 2005 22:26

cale gliwice sa do remontu o tyle
FlashMan - Czw Paź 20, 2005 22:53

Całe może nie..., ale znaczna częśc tak..., moze można by było budować drogi z bardziej trwałego materiału?!
Major - Czw Paź 20, 2005 23:09

W Gliwicach chyba nie bedzie lepiej do czasu kiedy odciazy sie drogi od przejazdu TIR`ów. Obecnie chyba tylko po osiedlach nie jezdzą. Chyba tak do konca tez na jakosc drog nie ma rozwiazania. W polsce jest zbyt duza roznica temperatur w roznych okresach co powoduje szybsze zmeczenie materialu. Jednak sposob ich naprawiania i kladzenia troszke sie poprawil. Wezmy na przyklad ulice łużycką. Zanim polozono droge wykopano chyba ponad metrowy rów na całą szerokość jezdni i kladzono kilka roznych warstw. Droga jak narazie przetrwala ponad rok bez latania. Moze z czasem i wiekszym zasobem portfela naszego miasta drogi stana sie lepsze.
FlashMan - Czw Paź 20, 2005 23:12

Majorze, tu się z Tobą zgodzę..., teraz tylko wystarczy obmysleć jakiś ciekawy plan, dzięki któremu to na nasze drogi będzie wiecej $$$ :)
ziutek997 - Sob Paź 22, 2005 12:02

Gdy po drodze nie poruszają sie trzydziesto tonowe tiry to pomimo ze wykonana jest z niskiej klasy materiałów to wytrzyma długie lata :) Nie sposób wybudowac wszystkich dróg o najwyższej kategorji nośności... bo to nie możliwe finansowo.. tylko poprostu trzeba tiry skierować poza miasto po dobrze przygotowanej drodze...
To^^uŚ - Pią Paź 28, 2005 17:18

Kurde remontem ulicy Kozielskiej uwalili mnie na pare miesiecy.. prawie autem nei dalo sie wyjechac... ogolnei stan gliwickich drog jest gorszy niz tragiczny :( szkoda gadac przy niskim zawieszeniu w moim 12-letnim nissanku mozna czasami poczuc te pozytywne wibracje :zalamany:
frohike - Pią Paź 28, 2005 18:15

nasdze drogi tez sa niezle zniszczone na skutek szkod gorniczych
Daniel - Pon Maj 01, 2006 12:20
Temat postu: Dziury, dziury, dziury!!!
Polska weszla do Uni. Super! Wybudowala piekna autostrade A4, Super! Niestety powoli nie idzie do niej dojechac. Wstyd!!! Drogi w Polsce sa w tak oplakanym stanie jak nigdy dotad. Cale gliwice i wszystkie miejscowosci w otoczeniu to jedna wielka dziura! Gdzie sa czasy ze mozna bylo na normalnej drodze zaplacic mandat za przekroczenie szybkosci? Teraz na drodze na ktorej normalnie jest dozwolone 90km/h trzeba jechac 20 zeby nie poorywac kol. O bezpieczenstwie podczas omijania nie ma nawet co mowic. Ogolem: Przy wjezdzie do Polski, zaraz na granicy powinien byc znak ostrzegawczy: Uwaga Nawierzchnia drog uszkodzona na calej powierzchni kraju...
Tonio - Pon Maj 01, 2006 12:22

Noo :P Pod tablicza POLSKA WITA powinno byc nawierzchnia uszkodzona :P
voyteck - Pon Maj 01, 2006 12:58

Daniel napisał/a:
Teraz na drodze na ktorej normalnie jest dozwolone 90km/h trzeba jechac 20 zeby nie poorywac kol.

Nie mówiąc o felgach alu . Jesli masz coś powyżej 16stki to trzeba łykać tabletki na uspokojenie jadąc po Polsce

Podatek drogowy w cenie paliwa - śmiechu warte .
Drogi są chyba , takie mam odczucie , w gorszym stanie niz 5 lat temu .
Oczywiscie autostrady A4 z obwodnicą Gliwic i inne , są w miere Ok . W miare bo zaczyna tez sie robić syf , a ile kasy na to poszło . A pewnie jeszcze wiecej do kieszeni pewnych ludzi .

Major - Pon Maj 01, 2006 14:04

voyteck napisał/a:
Drogi są chyba , takie mam odczucie , w gorszym stanie niz 5 lat temu .

Dokładnie, ostatnio autobusem jechałem i stwierdziłem, że jedyną dobrą drogą w gliwicach jest jeszcze kozielska, która za niedługo będzie dziurawa przez ilość ciężarówek, które tamtędy przejeżdżają.
Zastanawiające jest to, że najpierw robią u nas jezdnie, a potem w okolicy nowej drogi zaczyna się coś budować, remontować i tą nową nawierzchnie rozwalcowują TIR`y i pojazdy z budowy. Dokładnie taki sam scenariusz był na waryńskiego, kiedy naprawiono w całej długości ulice, żabińskiego i zaraz po tym zaczęto budować opla. Potem z drogi zostało błoto i dziury z kamieniami. U nas najpierw się robi, a potem się myśli i to jest chyba bolączka tego narodu :kwasny:

Niedźwiedź - Pon Maj 01, 2006 15:25

Ja najbardziej cierpie z powodu ul. Wieczorka... przejeżdżam nią minimum kilka razy dziennie (bo musze) i to co sie tam dzieje nie można nawet nazwac slalomem gigantem bo to by było za mało powiedziane:/ co do ulicy Żabińskiego to już nawet lepiej sie nie wypowiadac... :(
voyteck - Pon Maj 01, 2006 15:31

Niedźwiedź napisał/a:
Ja najbardziej cierpie z powodu ul. Wieczorka...

Kiedys tam jeździłem czesto , teraz omijam ją szerokim łukiem bo wiem co sie tam dzieje :kwasny:
Denerwuje mnie zniekształcenie drogi na łuku koło Starego Browaru . Ciekawe kiedy ktoś sie zajmie tym zwinietym asfaltem czy jak to nazwać . Chodzi mi o kierunek z Tarnogórskiej pod wiadukt i jedziesz w strone pl. piastów - łuk w prawo i zaraz jest stary browar .
Tak samo nie rozumiem , jadąc dalej , ustawiasz sie na jednym z 3 pasów w strone GCH i na środku skrzyżowania są tory tramwajowe -
czy one muszą być tak uniesione do góry ze całe auto podskakuje ? Moze mam za twarde zawieszenie ale jednak jest to bzdura .

Niedźwiedź - Pon Maj 01, 2006 17:42

Też ostatnio zacząłem ją omijac po tym jak skrzywiłem tam felge... w 30 sekund całe powietrze zeszło z koła i o 12 w nocy musiałem koło wymieniac :/
Jeszcze na Dunikowskiego też są mało fajne dziury :/ nie rozumiem czemu na takich krótkich ulicach zawsze sa najwieksze dziury:|

Tonio - Pon Maj 01, 2006 19:56

spoko macie racje co do ww. ulic ale ser szwajcarski jakim jest most na Zabrskiej przechodzi wszelkie granice... Ja tez mam niskie auto i strasznie cierpie, tabletki uspokajajace pod reka mam zawsze... Wkurza mnie jeszcze jak ja sobie pyrkam po tych dziurach powoli zeby niz nie urwac a inni spryciarze z normalnym zawieszeniem zazwyczaj w firmowych autach trabia ze za wolno na tych dziurach jedziesz, albo wyprzedzaja Cie i wielce oburzeni cos wykrzykuja albo pokazuja do Ciebie...
voyteck - Pon Maj 01, 2006 19:58

Tonio napisał/a:
Wkurza mnie jeszcze jak ja sobie pyrkam po tych dziurach powoli zeby niz nie urwac a inni spryciarze z normalnym zawieszeniem zazwyczaj w firmowych autach trabia ze za wolno na tych dziurach jedziesz, albo wyprzedzaja Cie i wielce oburzeni cos wykrzykuja albo pokazuja do Ciebie...

Myślałem że jestem sam ale widze że masz to samo :chytry:

Dorothea - Pon Maj 01, 2006 19:58

Tonio napisał/a:
albo wyprzedzaja Cie i wielce oburzeni cos wykrzykuja albo pokazuja do Ciebie...



tak to sie nazywa kultura jazdy.


Najbardziej dziurawą ulicą w Sosnicy natomiast, jest ulica Odrowązow, straszne dziury, w zasadzie to dziura na dziurze

voyteck - Pon Maj 01, 2006 20:00

Tonio napisał/a:
albo wyprzedzaja Cie i wielce oburzeni cos wykrzykuja albo pokazuja do Ciebie...

Tylko potem Ja , jak mi nerwy puszczą , za jakieś 200 - 300 metrów wyprzedzam ich wszystkich . Ale staram sie generalnie , nie denerwować

Tonio - Pon Maj 01, 2006 20:51

Dorothea napisał/a:

Najbardziej dziurawą ulicą w Sosnicy natomiast, jest ulica Odrowązow, straszne dziury, w zasadzie to dziura na dziurze


Taa omojam szerokim lukiem bo tam nawet 5km/h nie da rady przejechac :]

madziar - Pon Maj 01, 2006 21:30

teraz kozielska jest piękna, ale przed remontem to serce bolało jak tamtędy jechałam, biedne autko :kwasny:
voyteck - Pon Maj 01, 2006 22:30

madziar napisał/a:
teraz kozielska jest piękna, ale przed remontem to serce bolało jak tamtędy jechałam, biedne autko :kwasny:

teraz jest tam super . A mi tarnogórską rozkopali na wysokości wyjazdu ode Mnie , tzn na wysokości Radostacji .
Rozkopali , zasypali jakimś żwirem i co dalej ? Pewnie nie bedzie juz tak jak było

Tonio - Pon Maj 01, 2006 22:43

voyteck, to ty kolo HA-Mola mieszkasz czy gdzie?? bo ja w sumie na Podlesiu sobie mieszkam i tez tamtedy czasto jezdze... to rozkopanie ze zwirem mi sie nie podoba
voyteck - Pon Maj 01, 2006 22:45

Tonio, Nie , HA-MOL jest troche wyżej .
Do Mnie skrecasz w ul .Dr. Rostka , na przeciwko tego przedszkola które jest po lewej - i dalej jest juz radiostacja . Kojarzysz ?

A żwirek mi tez nie pasuje , zwłaszcza jak jedzie TIR i prawą stroną wymiata wszystko z pod kół :kwasny:

Tonio - Pon Maj 01, 2006 23:18

w Rostka?? Czy ty czasem Na Zbiegu nie mieszkasz?? Bo chyba nawet wiem gdzie :P teraz mi dopiero zaswitalo skad moge znac Twoje auto... :> a ROstka tez czesto jezdze do siebie :]
voyteck - Pon Maj 01, 2006 23:31

Tonio, W tych okolicach .
A ty skąd brniesz , skoro przez Rostka jeździsz ? :P

Tonio - Pon Maj 01, 2006 23:39

Na Podlesiu sobie pomieszkuje :] wiec w Twoich okolicach :] I mam w miare prosta ulice bez dziur, oby jak najdluzej !!
voyteck - Pon Maj 01, 2006 23:42

Tonio, To luzik a na Rostka sie po zimie progi zwalniające porozpadały .
i w sumie jakos nie jest mi smutno z tego powodu :hyhy:

Tonio - Pon Maj 01, 2006 23:47

mi tez :P przypadkowo jednemu sam troszke pomoglem nieswiadomie ale ciiii :P teraz sie tam calkiemi przyjemnie jezdzi :P
voyteck - Pon Maj 01, 2006 23:48

Tonio napisał/a:
teraz sie tam calkiemi przyjemnie jezdzi

Tylko trzeba dobrze celować ........ w luki :hyhy:

wolf - Pon Maj 01, 2006 23:50

Nie widze jakiegos wielkiego problemu z dziurami zalezy wszytko czym jade.
voyteck - Pon Maj 01, 2006 23:56

wolf napisał/a:
Nie widze jakiegos wielkiego problemu z dziurami zalezy wszytko czym jade.

No zawsze od tego właśnie zależy .

Od zawiecha niskie/wysokie .
Od felg a raczej profilu opony na nich.
Od tego czy jedziesz swoim autem w którym wymieniasz czesci za swoją kase /
czy firmówka gdzie olewasz te koszty.
Albo nie którzy mają w d... auto rodziców , wiec dziury , nie dziury - pełny gaz .

Mariusz - Pon Maj 01, 2006 23:58

voyteck napisał/a:
albo nie którzy mają w d... auto rodziców , wiec dziury , nie dziury - pełny gaz .

Dzisiaj widziałem takiego sąsiada ;) Jechał Vectrą rodziców :P Kij, że dziury i kamienie różnej wielkości na drodze ... rura i olać to. A najlepsze było to, że kamyki spod opon strzelały w inne auta.

voyteck - Wto Maj 02, 2006 00:00

Mariusz, Albo rodzice na tyle zarobieni albo synuś zobaczy jak to jest , jak bedzie sam tatusiem takiego szaleńca jakim teraz On jest .

Szkoda innych aut jedynie :kwasny:

wolf - Wto Maj 02, 2006 00:00

Zgadza sie Votecki, kto ma auto obnizone, niskie profil opon, do tego zla ekspolatacja auta, ma powod do zmartwien
Niestety wszytkie nowe auta sa takie delikatne tu dokrecisz srube dup kolo masz w rekach :kwasny:

voyteck - Wto Maj 02, 2006 00:02

wolf, Ja tam w sumie nie narzekam , czesci raczej mam opór , jedynie wymiana no i koszty .
Najbardziej mnie drażni sam efekt jazdy po tych dziurach - nie jest to za przyjemne :/

wolf - Wto Maj 02, 2006 00:06

Dokladnie, tu ci cos trzesie tu ci cos stuka. Zawiecho wczesniej czy pozniej i tak sie z uzyje nawet na drodze bez dziur
Tonio - Wto Maj 02, 2006 00:29

Moje zwrotnice cos o tym wiedza, a raczej to co z nich zostalo... trza bedzie o tym pomyslec ...
voyteck - Wto Maj 02, 2006 00:31

Tonio, A mi sie wytłukły mocowania górne amortyzatorów przednich :/
Tak to jest przy gwintowanym zawiechu - twarde max.
W sobote bede to robił :ok:

Niedźwiedź - Wto Maj 02, 2006 03:35

Dorothea napisał/a:
Najbardziej dziurawą ulicą w Sosnicy natomiast, jest ulica Odrowązow, straszne dziury, w zasadzie to dziura na dziurze

Dzisiaj a właściwie z nocy wczoraj na dzisiaj byłem w sośnicy i miałem wątpliwą przyjemnośc jechania tą ulicą... :|

Jak tak jeżdże czasami po Gliwicach to mam nie odparta ochotę uzbierania kasy na jakąś porządną terenówkę co się żadnych wertepów nie boi... tak więc i dziury by jej straszne nie były :D

wolf - Wto Maj 02, 2006 08:37

Tonio napisał/a:
Moje zwrotnice cos o tym wiedza, a raczej to co z nich zostalo... trza bedzie o tym pomyslec ...

Bo zwrotnice sie smaruje max co 2 miechy :] Kto nie smaruje ten nie jedzie

Tonio - Wto Maj 02, 2006 09:54

wolf napisał/a:

Bo zwrotnice sie smaruje max co 2 miechy :] Kto nie smaruje ten nie jedzie


Ja nie smaruje i jezdze... bo w sumie u mnie smarowanie i tak nic nie daje wiec jak mi sie przypomni to dorzucam im troszke smaru, ale przy takiej glebie jak ja mam i przy dziurach jakie sa to nawet smarowanie co 5min nic nie da...

wolf - Wto Maj 02, 2006 10:18

Da Da cała zime popiepszałem po stadionie XX i radanie, pozatym od 24 lat niemam zwrtonic zmienianych. :D hehe Smaruj Tonio Smaruj :P Musze ciebie zmobilizowac :]
Tonio - Wto Maj 02, 2006 10:56

spoko jak je kiedys wymienie to bede smarowac... a co do dziur to chyba przestane jezdzic na zakupy do Leader Price na Swietojanskiej, bo przy wyjezdzie zahaczam rura o falde asfaltu :/
voyteck - Wto Maj 02, 2006 12:02

Niedźwiedź napisał/a:
mam nie odparta ochotę uzbierania kasy na jakąś porządną terenówkę co się żadnych wertepów nie boi...

Ja też :ok:

Mariusz - Wto Maj 02, 2006 12:39

Ale nie X5, ani X3 :P
Niedźwiedź - Wto Maj 02, 2006 15:06

nie chodzi mi o SUV-a czy jakąs luksusową terenówkę... tylko o taka z prawdziwego zdarzenia :P ew. takiego amerykańskiego Monster Tucka :evil:
Mariusz - Wto Maj 02, 2006 15:08

Taa, tylko gdzie tym Monster Truckiem byś się zmieścił :P
Niedźwiedź - Wto Maj 02, 2006 15:50

byłyby problemy w poruszaniu się w okolicach rynku :P ale podejrzewam ze na pozostalych ulicach to ustępowali by mi pierwszeństwa :P a co do parkowania to też bym coś wykombinował :D
Major - Wto Maj 02, 2006 16:00

Niedźwiedź napisał/a:
e podejrzewam ze na pozostalych ulicach to ustępowali by mi pierwszeństwa

Rozjeżdżając ludzi na chodnikach. Monstery mają chyba tyle szerokości co przeciętnie zwykłe auta długości :D

Tonio - Wto Maj 02, 2006 16:40

jeee Carmageddon na gliwickich ulicach :P ja sie na to pisze :P
kobi - Wto Maj 02, 2006 19:34

Cytat:
Carmageddon na gliwickich ulicach

Kiedyś, gdy namiętnie grałem w Carmageddon 2, każdy wieżowiec był... taki zachęcający by na niego wjechać autkiem i poskakać po dachach :D To taki mały offtop ;)

Co do dziur... Most na Zabrskiej i ul. Wieczorka to mistrzostwo świata :kwasny: Tą ostatnią omijam z daleka, ale most niestety z przyzwyczajenia czasami zaliczam :kwasny: Brr... ten slalom gigant jest paskudny, zdecydowanie wolę podnieść se ciśnienie czymś innym :kwasny:

wolf - Pią Maj 05, 2006 16:05

To jest katastrofalny stan drogi , ciagnie sie tak z 10 km, a niektore km, dziura na dziurze goniona przez dziure, jedna glebsza od drugiej, to w gliwicach te dziury to pikuś.
h t t p;//img363.imageshack.us/my.php?image=img81659zn.jpg]

voyteck - Pią Maj 05, 2006 17:34

wolf napisał/a:
To jest katastrofalny stan drogi
A gdzie to tak pieknie jest ? :zdziwko:
Tonio - Pią Maj 05, 2006 17:36

hmm wyglada jak droga z Pilchowic przez Stanice do Rud Raciborskich... zostawilbym tam kiedys zawieszenie mimo predkosi w porywach 20km/h....

Dzis mialem schiza na Portowej ze zostawie miske gdy bralem "falde" asfaltu miedzy kola :/

wolf - Pią Maj 05, 2006 23:00

Dokladnie jak tonio napisal to tam.
Ta droga powinna byc wylaczona z ruchu. :cenzura:

krystian - Sob Maj 06, 2006 08:40

wolf napisał/a:
To jest katastrofalny stan drogi , ciagnie sie tak z 10 km, a niektore km, dziura na dziurze goniona przez dziure, jedna glebsza od drugiej, to w gliwicach te dziury to pikuś.
na tej fotce i tak ujales jeden z lepszych odcinkow tej drogi. :P jechalem tamtedy wiec wiem co mowie heheheh
wolf - Sro Maj 10, 2006 14:51

jest tak jest, najlepszy odcinek drogi
Tonio - Wto Wrz 26, 2006 12:11

trzeba by odkurzyc temat....


Dzis w nocy po raz pierwszy od jakichs 2miesiecy jechalem w strone Tarnowskich Gor a konkretnie na lotnisko do Pyrzowic...

Nie bede sie rozpisywac o dziurach w wioskach od TG do lotniska bo szkoda gadac, ale to co zrobili na moscie w Czekanowie to jest dla mnie niepojete... jak na tak ruchliwej drodze mozna postawic 2 progi zwalniajace, zamknac jeden pas(zostawic na nim niedokonczona prace) i zrobic ruch wahadlowy nie sterowany przez nic... nie wspomne o ograniczneiu do 70 i postawionym 3-5m dalej do 40, a po nastepnych 3-5m do 15 i zaraz kilka metrow za tym progu zwalniajacym... ciekawe co ma takie hamulce z tego co wiem to M1 Abrams albo Leopard by daly rade ale to sa czolgi... :dobani:

Basiorek - Wto Wrz 26, 2006 13:56

zapraszam na Odrowążów :kwasny:
Tonio - Wto Wrz 26, 2006 14:06

o Odrawazow tez juz gdzies tu pisalismy... tej ulicy nie ma na mojej mapie Gliwic bynajmniej pewnego odcinka, jak juz musze tam jechac to wole jechac Korczoka, albo Odrawazow do Skarbnika i troszke objechac niz zaliczac ten najgorszy odcinek...
Tonio - Wto Wrz 26, 2006 14:11

A jeszcze musze dodac ze nie moge wyrazic mojego zachwytu slowami, aczkolwiek... jestem w 7niebie bo wreszcie wyasfaltowali moj ulubiony zakret na Piwnej i nie musze uwazac na koleiny tylko moge sie skupic na dodaniu gazu i przyjemnym pokonaniu tegoz zakretu :P
Mariusz - Wto Wrz 26, 2006 19:49

A ta droga do Sośnicy, gdzie jeden pas jest do połowy robiony to porażka ...
Basiorek - Wto Wrz 26, 2006 19:52

i ma tak być do 2007 roku :kwasny: fajnie, prawda? :mur: pomijając to, że bardzo dużo uliczek jest rozkopanych, bo wymieniali kanalizację...
Tonio - Wto Wrz 26, 2006 21:49

To przejedz sie po Zernikach... tam niektore ulice wygladaja jak w erze kamienia lupanego przez to ze nie naprawili ich po robieniu kanalizacji
Danielo - Wto Wrz 26, 2006 21:55

Nie polecam jazdy ul.Odrowążow fatalna to mało powiedziane :]
Polska rzeczywistość :))) :hyhy:

Tonio - Sro Wrz 27, 2006 00:08

Jezdzac po Gliwicach autem z twardym obnizonym zawieszeniem praktycznie nigdzie nie poczujesz rownej drogi... nawet na najlepszym odremontowanym odcinku kozielskiej juz da sie wyczuc pofalowania:/
Alinka - Sro Wrz 27, 2006 10:28

eh, nie wiem czy moge tutaj o to zapytac, ale coz pytam!! na co mam sie kierowac , zeby wyjechac na droge do Mikolowa, taka chyba szybszego ruchu, przejezdzalo sie kolo rabena... oj :( mam zla orientacje w terenie:D wiem ze pojade droga od strony pl pilsudskiego.
Tonio - Sro Wrz 27, 2006 11:16

Alinka, od strony pl. Pilsudzkiego?? hmm... mijasz swiatla pod Urzad miasta(skrzyzowanie ze Zwyciestwa przejezdzasz tory tramwajowe itp) dojezdzasz do nastewpnych gdzie po prawej masz Promila... tam skrecasz w prawo wjezdzajac na 3 pasmowa ulice Dworcowa. Jedziesz srodkowym pasem do rozwidlenie na ktorym jedziesz w lewa odnoge caly czas srodkowym pasem dojezdzasz do skrzyzowania. Jak przejedziesz to skrzyzowanie prosto to jestes juz na wylotowej na Mikolow ktora zwie sie Pszczynska
Alinka - Czw Wrz 28, 2006 08:30

Tonio!! jestes boski:D, dziekuje za instrukcje!! trzymalam sie niej przez cale gliwice, bez problemu dojechalam na ta trase:) no tzn byl jeden problem.. tłumik mi sie zepsul i auto wyło niczym harley :rotfl:
Mariusz - Czw Wrz 28, 2006 12:48

Patrzcie co mają za wschodnią granicą ...
h t t p;//fishki.net/comment.php?id=13808

A my narzekamy ... :D

MajkeL - Czw Wrz 28, 2006 14:29

Tonio napisał/a:
To przejedz sie po Zernikach... tam niektore ulice wygladaja jak w erze kamienia lupanego przez to ze nie naprawili ich po robieniu kanalizacji


No, ale coś się ruszyło......
Zaczeli robić drogę na ul Legnickiej

Tonio - Czw Wrz 28, 2006 15:43

Alinka, dziekuje za wyrazy uznania :P

Mariusz, wiesz juz chyba nie bede narzakal na nasze drogi :P na tamtej bym 1metra nie przejechal z moim zawieszeniem :P

MajkeL, musze to zobaczyc:P rusze sie tam na rowerku, ale np. ulica Na łuku i dojazd do niej ciekawie wygladaja...

zancia26 - Czw Wrz 28, 2006 15:46

na Gliwickie drogi nawet samochod terenowy nie pomaga kolezanka w nowym aucie juz wymieniała wachacz ;-))
Major - Czw Wrz 28, 2006 17:52

zancia26 napisał/a:
nowym aucie juz wymieniała wachacz ;-))

Jak się hamuje na dziurze i nie patrzy jak się jedzie to potem tak jest :)

Tonio - Pią Wrz 29, 2006 00:20

Major, czyzbys zwalal wine na "kobiecy" styl jazdy ?
Dorothea - Pią Wrz 29, 2006 10:36

Kobiecy styl jazdy jest o niebo lepszy od meskiego :D
Prawda kobietki?

Alinka - Pią Wrz 29, 2006 11:56

Popieram Dorothea:) moja pani instruktor powiedziala ze mam fajny styl jazdy , taki "luzny". Kolezanki ktore ze mna jechaly powiedzialy ze bardzo bezpiecznie:P, mama troche panikuje ale juz sie przyzwyczaja.. a tata jest w niebie.. bo choc kilka razy moze byc wozony a nie zeby to on wozil:) a pozatym mi tam w aucie nic nie przeszkadza, my kobiety w rodzinie to "KASKADERKI" siorka jezdzila autem bez hamulcow, ja na oponach ktore ledwo zyly no i ostatnio z peknieta rura:D ale bylam dzielna i ryk silnika mi w niczym nie przeszkadzal :hyhy: , nie wyprzedzam bo sie boje.. jedynie co to za wolno hamuje.. bo hamuje jak jestem 2 metry od innego auta :/ auc :]
Mariusz - Pią Wrz 29, 2006 16:03

Ale jednak jest więcej przypadków kobiecych nieumiejętności na drodze niż męskich ;)
Np: wrzucanie biegu bez sprzęgła, szarpanie, nadmierne dodawanie gazu przy ruszaniu i takie tam ...

Major - Pią Wrz 29, 2006 17:20

Mariusz napisał/a:
dodawanie gazu przy ruszaniu

I przy skręcaniu :D takie akcje już też widziałem :D

Dorothea - Pią Wrz 29, 2006 17:27

Mariusz napisał/a:
wrzucanie biegu bez sprzęgła, szarpanie, n


zupełnie jest mi to nieznane, opowiadasz jakies abstrakcje , naprawde :D

Mariusz - Pią Wrz 29, 2006 19:10

Kobiety dają zawsze dużo za dużo gazu, bo boją się, że im silnik zgaśnie ... nie mają tego wyczutego :-)

Albo z kolei przy skręcie ... jeśli zakręt jest łagodny to zamiast wrzucić 3 to wrzucają 2 i odpuszczają sprzęgło ... nerwowo :P A Ty siedząc w fotelu lecisz do przodu :D

Tonio - Pią Wrz 29, 2006 19:35

mnie mimo wszystko najbardzije boli beztroskie jezdzenie po dziurach i bezstresowe parkowanie...

Za pokonywanie dziur przez wjezdzanie w nie z impetem poprostu bym wybil i to najczesciej kobiety bo faceci wiedza mniej wiecej ile to moze potem kosztowac, bo potem zazwyczaj jest tato, mezu, chlopaku, bracie : "zepsulo sie - napraw" , zamiast poprostu uwazac, jechac wolniej albo ominac... ale nie mowie ze faceci tez tak nie robia, ale raczej rzadziej...

A co do parkowania, to nie jedno juz moje oczy widzialy w wykonaniu niektorych kolezanek...

Basiorek - Pią Wrz 29, 2006 22:48

kładą nowy asfalt w moim miejscu zamieszkania :super: oł jeee :hurra: ;)
Alinka - Sob Wrz 30, 2006 10:14

Mariusz napisał/a:
nadmierne dodawanie gazu przy ruszaniu

haha jakbys mowil o mnie:) jak jade autem od taty, to najgorsze jest ruszanie ;(

MajkeL - Sob Wrz 30, 2006 10:21

Tonio napisał/a:
ale np. ulica Na łuku i dojazd do niej ciekawie wygladaja...

Polski "camel trofy" :D ;)

kobi - Sob Wrz 30, 2006 14:10

A może napiszecie pszczółki coś na temat? :P :offtopic:
Tonio - Nie Paź 01, 2006 20:31

Ostatnio pewnien znajomy zalil sie na stan nawierzchni ulicy wieczorka... jest tak zmasakrowana gdzieniegdzie ze nie tylko on ale i patrol policji jechali slalomem miedzy dziurami, wiec po co wydawac pelno kasy na remont budynku przy Wieczorka 10 gdzie ma byc sad jak dojazd do niego wola o pomste do nieba??



sesese...

Mariusz - Nie Paź 01, 2006 21:22

Tonio :ok: :ok: :ok: :ok:

Masz rację, ta droga faktycznie jest tragiczna :P

Tonio - Nie Paź 01, 2006 21:38

no i to jak!! nawet jadac na rowerze tamtedy trzymam sie raczej chodnika, ze nie wspomne o jezdzie maluchem bo wtedy to tylko i wylacznie po torach tramwajowych to tylko one sa w miare proste...
Major - Nie Paź 01, 2006 22:28

Racja prawie codziennie tą ulicą przejezdzalem do pracy, wlasnie na rowerze. Tragedia. Nawet nim trudno przejechac dosc wygodnie.
Chorzowską remontują.

Tonio - Nie Paź 01, 2006 23:36

Cytat:
Chorzowską remontują.
no juz od jakiegos czasu co chcwile inne miejsce...
kisia - Czw Sie 09, 2007 22:36

odświeżam temat bo czesto wiadomości w nim podawane przydają sie żeby ominać korki.
Niestety ciężko jest ominąć tworzący sie korek na początku ul Dworcowej :zdegustowany:

kobi - Czw Sie 09, 2007 23:01

Ostatnio pojawiły się nowe korki na Andersa, na wysokości Lidla - tam, gdzie robią nową drogę koło jednostki wojskowej. Postawili światła i czasami trzeba długo czekać :/ Objazd Kozielską nie zawsze jest dobry :/
Kalka - Czw Sie 09, 2007 23:36

w Gierałtowicach zamknęli drogę na Bojków i do Gliwic puścili przez Pszczyńską co oczywiście wydłuża drogę :( no ale dobrze że przynajmniej jakąś autostrade budują
Piotrulek - Pią Sie 10, 2007 06:30

kisia napisał/a:
Niestety ciężko jest ominąć tworzący sie korek na początku ul Dworcowej



masz racje to zamkniecie pasa ruchu jest bardzo klopotliwe,ale pociesza fakt,ze nareszcie jakis architekt-baran pomyślal i zamiast kilkumetrowego chodnika podzielił go na chodnik i miejsca do prawidlowego parkowania...przedtem wszyscy parkowali i tak na chodniku

kobi napisał/a:
Ostatnio pojawiły się nowe korki na Andersa, na wysokości Lidla


tam jest naprawde tragedia z tym ruchem wahadłowym...

veronica - Pią Sie 10, 2007 20:23

kobi napisał/a:
pojawiły się nowe korki na Andersa, na wysokości Lidla - tam, gdzie robią nową drogę koło jednostki wojskowej.

dzisiaj po 12:00 zniknęły :D

Bot - Pią Sie 10, 2007 20:39

veronica napisał/a:
dzisiaj po 12:00 zniknęły :D

Tak w końcu puścili ruch ale została nierówność na jezdni... ciekawe czy to zrobią czy tak zostanie....

magusia24 - Pią Sie 10, 2007 21:23

Piotrulek napisał/a:
kobi napisał/a:
Ostatnio pojawiły się nowe korki na Andersa, na wysokości Lidla


tam jest naprawde tragedia z tym ruchem wahadłowym...

dokladnie tragedia to dobre okreslenie.W okolicy os. Warynskiego prawie na kazdej ulicy cos robia i potem tworza sie korki :zdegustowany: Czekam kiedy wreszcie otworza ulice Wiejska.POdobno 13.08 zobaczymy czy znowu nie przedluza :zdegustowany:

Piotrulek - Sob Sie 11, 2007 07:29

magusia24 napisał/a:
Czekam kiedy wreszcie otworza ulice Wiejska.POdobno 13.08 zobaczymy czy znowu nie przedluza


na 13.08 Wiejska pewnie otworzą,ale Kozielską raczej nie za bardzo,tam roboty sa w powijakach...

kobi - Sob Sie 11, 2007 19:39

magusia24 napisał/a:
dokladnie tragedia to dobre okreslenie.W okolicy os. Warynskiego prawie na kazdej ulicy cos robia i potem tworza sie korki :zdegustowany: Czekam kiedy wreszcie otworza ulice Wiejska.POdobno 13.08 zobaczymy czy znowu nie przedluza :zdegustowany:

Wiejska jak Wiejska, też by się przydało. Ale najbardziej to bym się ucieszył gdyby otworzyli Nowaka-Jeziorańskiego :kwasny: Wtedy spoooora część ruchu do/ze strefy by się tam przerzuciła.

magusia24 - Sob Sie 11, 2007 22:39

kobi napisał/a:
Ale najbardziej to bym się ucieszył gdyby otworzyli Nowaka-Jeziorańskiego

Z tego tez bym sie bardzo ucieszyla bo tez mialabym latwiej z dojazdem do pracy.Ale na to musimy jeszcze troche poczekac :/

kisia - Sob Sie 11, 2007 23:06

ja bym sie tez cieszyła jakby do Tarnowskich Gór można było dojechać bez objazdów
Niedźwiedź - Nie Sie 12, 2007 00:12

kisia napisał/a:
odświeżam temat bo czesto wiadomości w nim podawane przydają sie żeby ominać korki.
Niestety ciężko jest ominąć tworzący sie korek na początku ul Dworcowej :zdegustowany:

Ja polecam odbić w konarskiego a potem przez kłodnicką dojechać do dworcowej - omija sie korek i jest szybciej przynajmniej moim zdaniem :)
magusia24 napisał/a:
dokladnie tragedia to dobre okreslenie.W okolicy os. Warynskiego prawie na kazdej ulicy cos robia i potem tworza sie korki :zdegustowany: Czekam kiedy wreszcie otworza ulice Wiejska.POdobno 13.08 zobaczymy czy znowu nie przedluza :zdegustowany:
korki sie tam robia zazwyczaj gdy strefa konczy zmiane tj ok 14-15 ale wtedy gdy wracam z tamtych stron to lecę przez sadową do wiejskiej potem zalezy czy korek jest znosny czy nie :P jak jest naprawde kiepsko to wole przez tesco wskoczyc na edisona a potem portowa lub powrót na łabędzką lub przez chemiczna na andersa :)
Tonio - Nie Sie 12, 2007 01:33

Niedźwiedź napisał/a:
Ja polecam odbić w konarskiego a potem przez kłodnicką dojechać do dworcowej - omija sie korek i jest szybciej przynajmniej moim zdaniem :)

no tak ale chyba z rana... w godzinach szczytu i tak to nic nie daje a poza tym na Dworcowej wcale sie tak dlugo nie stoi... a z Twoja alternatywa nic nie wiadomow bo tam czeka nas: zalicznie 2 swiatel + moze przejscia dla pieszych kolo IŚ do tego nie wiadomo czy tramwaj nie bedzie stal i czy bedzie sie spokojnie dalo z Konarskiego w Klodnicka wyjechac... za duzo tego, a poza tym droga z 5 razy dluzsza... juz wole grzecznie sie na prawym pasie ustawic i wpuscic tych ktorzy pchaja sie lewym... powinna byc wczesniej jakas informacja o tym tak zeby auta juz wczesniej sie dobrze ustawialy...

Niedźwiedź, poza tym widze ze jestes fanem objazdow, nie wazne ile km byle zeby jechac... :rotfl:

Niedźwiedź - Nie Sie 12, 2007 09:02

pracuje jako dostawca i nie tyle zależy mi na km co na czasie :P
veronica - Nie Sie 12, 2007 10:34

no ale jak te remonty się skończą jakie będziemy mieć wspaniałe drogi w Gliwicach :ok:
kisia - Pon Sie 13, 2007 00:31

veronica napisał/a:
będziemy mieć wspaniałe drogi w Gliwicach
hehe do pierwszej zimy, a po zimie znowu będą remonty by dziury połatać :rotfl:
veronica - Pon Sie 13, 2007 22:54

no ale pomiędzy będzie cała jesień 2007 kiedy będzie się dobrze jeździło, i będą o tym opowiadać na lekcjach historii w szkole, a my będziemy mówić swoim wnukom, tak jak to było tuż przed II wojną światową, kiedy to ostatnio polskie drogi były doskonałej jakości :rotfl:
Jacek_s - Nie Sie 19, 2007 10:36

Ja jestem za tym aby inwestowac jak najwiecej w gliwicach. Dobrze b bylo jakby zachecano inwestorow wszytkich. Aby tu pakowali swa kase.
veronica - Nie Sie 19, 2007 11:03

czy orientuje się ktoś z Was kiedy zamierzają otworzyć ten odcinek drogi zamknięty na KOZIELSKIEJ ?
kobi - Nie Sie 19, 2007 11:09

veronica, gdzieś widziałem informację, że chyba 20.08., ale głowy nie dam :niepewny:
trunks - Nie Sie 19, 2007 11:52

to juz jutro, wiec informacja sie zweryfikuje szybko :)
Bot - Pon Sie 20, 2007 08:49

A ja mam pytanko, czy na przeciwko Lidla w okolicy poligonu to budują drogę?
kobi - Pon Sie 20, 2007 08:51

khaman, niom. Ma dochodzić do Sowińskiego a za jakiś czas mają ją przedłużyć.


Wiejska w sumie jest już zrobiona, ale mówienie o niej, że jest otwarta nie ma najmniejszego sensu bo Kozielska nadal jest wyłączona z ruchu :kwasny:

veronica - Nie Sie 26, 2007 10:24

wczoraj przejeżdżałam ulicą Kozielską i jak to teraz wygląda, otóż odcinek, który był zamknięty najpierw, czyli od Chemicznej do Żabińskiego, wygląda na przygotowany do wylania ASFALTU :!: więc jest jakaś nadzieja na ułatwienie ruchu ;) no ale ten drugi odcinek wygląda nadal tragicznie. No to pewnie kolejne 2 miesiące stania w korkach.... :zalamany:
kobi - Nie Sie 26, 2007 10:32

veronica napisał/a:
od Chemicznej do Żabińskiego, wygląda na przygotowany do wylania ASFALTU

On tak wygląda już ponad tydzień ;) Tamta data (20.08) została zmieniona na bodajże 14.09 - co z tego wyniknie, zobaczymy ;)

Wczoraj jechałem Rybnicką i kładą tam asfalt. Ruch wahadłowy, porażka :/ Ale nie wiem ile to potrwa.

Piotrulek - Nie Sie 26, 2007 12:00

kobi napisał/a:
Tamta data (20.08) została zmieniona na bodajże 14.09 - co z tego wyniknie, zobaczymy



jest to juz 3 zmiana terminu zakończenia remontu Kozielskiej...moze im sie teraz uda...

Alinka - Nie Sie 26, 2007 19:24

a czy ktoś się orientuje czy otwarli juz ten most w drodze do Tarnowskich gór??? czy dalej jest objazd przez szałsza? juz rok go robia..
u mnie w TG zaczeli remontowac wiadukt w stronę miasteczka slaskiego i kalet.. ale drogowcy zrobili super rozwiazanie.. wybudowali sobie super zjazdy obok tego wiaduktu.. ktore maja nachylenie 6% teraz to jeszcze obleci ale w zime.. tam jezdza ciezarowki..i przez srodek tego objazdu sa tory kolejowe.. takie rzeczy to Tylko w Polsce..

kisia - Nie Sie 26, 2007 19:30

Alinka napisał/a:
czy otwarli juz ten most w drodze do Tarnowskich gór??? czy dalej jest objazd przez szałsza?
nadal jest zamknięty, nadal jest objazd i mała poprawka
Alinka napisał/a:
juz rok go robia..
juz rok jest zamknięty ale raczej nic na nim nie robią :/
kobi - Wto Wrz 18, 2007 22:33

kobi napisał/a:
Tamta data (20.08) została zmieniona na bodajże 14.09 - co z tego wyniknie, zobaczymy

No i wynikło, kolejna zmiana daty :kwasny: Tym razem na 28.09. Czy tym razem wyrobią się?
Póki co, Kozielska nadal zamknięta.

veronica - Wto Wrz 25, 2007 18:18

ja już dzisiaj Kozielską wracałam do domu. A co?!? :P
magusia24 - Wto Wrz 25, 2007 21:58

veronica napisał/a:
ja już dzisiaj Kozielską wracałam do domu. A co?!?

A ja wczoraj :hyhy:

kisia - Wto Paź 30, 2007 02:01

Alinka napisał/a:
a czy ktoś się orientuje czy otwarli juz ten most w drodze do Tarnowskich gór?
most i droga do Tarnowskich Gór jest już przejezdna :) Przejeżdżałam tamtędy w niedziele :)
Niedźwiedź - Wto Paź 30, 2007 09:24

a Nie orientuje się ktoś kiedy dokładnie mają otworzyć DK88?
kobi - Wto Paź 30, 2007 09:41

Niedźwiedź napisał/a:
a Nie orientuje się ktoś kiedy dokładnie mają otworzyć DK88?

Nie mam pojęcia, ale droga wygląda tak, jakby ją mieli zaraz otworzyć :) No chyba, że będziemy czekać aż któryś z oficjeli zechce przyjechać i uroczyście przeciąć wstęgę ;)

magusia24 - Wto Paź 30, 2007 11:40

Niedźwiedź napisał/a:
Nie orientuje się ktoś kiedy dokładnie mają otworzyć DK88?

Podobno 31 pazdziernika.Tak czytalam w jakiejs gazecie.Mam nadzieje ze tak bedzie.Bynajmniej bede omijac to zatloczone centrum :)

magusia24 - Wto Paź 30, 2007 20:28

DK 88 juz otwarta :D
Bot - Wto Paź 30, 2007 23:40

Cytat:
DK 88 juz otwarta

Trzeba bedzie obadać :)

Niedźwiedź - Sro Paź 31, 2007 09:04

khaman napisał/a:
Trzeba bedzie obadać :)

Już obadane :P tylko jakoś ta mnogość zjazdów na wysokości areny jadąc od strony opla mnie dezorientuje :P

kobi - Sro Paź 31, 2007 09:16

W stronę A4 na Wrocław też już otwarte?
magusia24 - Sro Paź 31, 2007 20:24

kobi napisał/a:
W stronę A4 na Wrocław też już otwarte?

Oczywiscie :)

Bot - Sro Paź 31, 2007 23:07

Cytat:
W stronę A4 na Wrocław też już otwarte?

Dokładnie, jechałem z Kopernika na moją wieś to skorzystałem z nowej trasy, już nie ma łubudu po płytach :)

kisia - Czw Lis 01, 2007 02:20

przez ta zamknięta i rozkopana uliczke między kozielska a andersa będzie nie zły młynek przy cmentarzu centralnym :/
kobi - Czw Lis 01, 2007 08:49

khaman napisał/a:
już nie ma łubudu po płytach

Najważniejsze, że jest już otwarte :) Szczerze to lepsze by było nawet łubudu niż w ogóle brak tej drogi i nadrabianie przez miasto ;)
kisia napisał/a:
przez ta zamknięta i rozkopana uliczke między kozielska a andersa będzie nie zły młynek przy cmentarzu centralnym

Młyn to będzie przez auta zaparkowane gdziekolwiek :/

Bot - Czw Lis 01, 2007 16:51

Cytat:
przez ta zamknięta i rozkopana uliczke między kozielska a andersa będzie nie zły młynek przy cmentarzu centralnym

Dlatego lepiej omijać te strony samochodem we wszystkich świętych

magusia24 - Czw Lis 01, 2007 20:17

khaman napisał/a:
Dlatego lepiej omijać te strony samochodem we wszystkich świętych

Nie jest to takie proste gdy sie mieszka w tamtych okolicach :zdegustowany:
Najgorsze ze parkowali te auta gdzie popadlo.No ale to juz za nami :]

kobi - Czw Lis 01, 2007 20:31

A orientuje się ktoś kiedy otworzą tą nową drogę koło jednostki wojskowej?
kisia - Pią Lis 02, 2007 00:09

kobi napisał/a:
kiedy otworzą tą nową drogę koło jednostki wojskowej?
jak skończą ja robić :P
Arex30 - Pią Lis 02, 2007 13:02

kisia napisał/a:
jak skończą ja robić
e powaznie ..... a moze niekoniesznie....
Bo moze zraz bedą jom rozkopywać bo trzeba bedzie jakoś pociagnąć instalacje elektryczne...

kobi - Sob Lis 03, 2007 11:07

kisia napisał/a:
jak skończą ja robić

Wygląda na prawie skończoną :)
Arex30 napisał/a:
Bo moze zraz bedą jom rozkopywać bo trzeba bedzie jakoś pociagnąć instalacje elektryczne...

To nie jest śmieszne, ale niestety często u nas praktykowane ;)

Dorothea - Sob Lis 03, 2007 22:00

magusia24 napisał/a:
ze parkowali te auta gdzie popadlo


gdyby byly miejsca do tego celu przygotowane to nie parkowaliby gdzie popadło

Danielo - Nie Lis 04, 2007 13:32

Dzisiaj przechodziłem przez drogę koło jednostki wojskowej chodnik i ulica skonczona latarnie juz stoja tylko jeszcze lampek nie ma do konca miesiaca moze skonczą :)
magusia24 - Pon Lis 05, 2007 15:08

Dorothea napisał/a:
gdyby byly miejsca do tego celu przygotowane to nie parkowaliby gdzie popadło
nie mowie nie ale ten problem dotyczy rowniez centrum miasta :/
Danielo - Wto Lis 06, 2007 14:44

h t t p;//img211.imageshack.us/my.php?image=dsc00138dm4.jpg

tak wygląda droga która jest koło jednostki wojskowej

Jacek_s - Nie Lis 25, 2007 10:45

Droga do tarnowskich gor jadasc tarnogorska jest juz otwarta.Most zrobiony. Juz nie trzeba jechac na okolo.
Frycek - Czw Sty 10, 2008 12:57

Kierowcy narzekają na fatalną nawierzchnię starego wiaduktu w ciągu Drogi Krajowej 88 nad torami kolejowymi. Eksperci potwierdzają, że obiekt jest w złym stanie technicznym. Nic dziwnego - wiadukt zbudowano w okresie II wojny światowej, w latach 1941-1944. Po ponadpółwiecznej nieprzerwanej eksploatacji nie nadaje się on już do naprawy, lecz do zasadniczej przebudowy.

Płyta pomostowa kwalifikuje się do wymiany. Badania wykazały, że z obiektu mogą korzystać tylko pojazdy, których łączny ciężar nie przekracza 30 ton. Istnieje bezwzględna konieczność ograniczenia do 40 km/godz. prędkości samochodów poruszających się w obrębie wiaduktu. Z inicjatywy Zarządu Dróg Miejskich opracowano szczegółową dokumentację projektową przebudowy obiektu. Sporządzono ją w gliwickiej firmie „INMOST-PROJEKT”. Autorzy projektu proponują całkowitą rozbiórkę istniejącej płyty pomostowej wraz z blachami nieckowymi. Na jej miejscu ma się pojawić nowa betonowa, sprężona płyta pomostowa, zespolona z konstrukcją stalową. Dźwigary powinny zostać odpowiednio wzmocnione. Projektanci przewidują ponadto wykonanie nowego odwodnienia obiektu i nowych elementów wyposażenia wiaduktu: dylatacji, barier itp.
Obiekt po przebudowie będzie miał 4 pasy ruchu po 3,5 m każdy. Jego nośność zostanie radykalnie podwyższona, co umożliwi zniesienie obecnego ograniczenia tonażowego pojazdów. Wiadukt wzbogaci się o nowe oświetlenie, a drogowe dojazdy do niego zostaną przy okazji przebudowane. Szacunkowy koszt inwestycji wyniesie kilkanaście milionów zł, a jej realizacja potrwa ok. 1,5 roku. Wykonanie tego zadania będzie jednak wymagało zupełnego zamknięcia obiektu dla ruchu drogowego. Zarząd Dróg Miejskich, nie chcąc dopuścić do paraliżu komunikacyjnego w mieście, zamierza najpierw zadbać o zapewnienie zmotoryzowanym innej trasy przejazdu. Temu celowi będzie służyła estakada łącząca ul. Portową z ul. Perseusza na obrzeżach osiedla Kopernika. Stworzy ona kolejną możliwość pokonania bariery torów kolejowych, dzielących miasto na dwie części.
Długość estakady wyniesie ok. 260 m, a szerokość – ponad 13 m. Pomieści ona 7-metrową jezdnię z dwoma pasami ruchu chodnik oraz ścieżkę rowerową. Dojazd do estakady od strony ul. Portowej zostanie wykonany na nasypie, utworzonym dzięki wykorzystaniu murów oporowych. Przy sposobności przewiduje się przebudowę odcinka ul. Portowej. Czas realizacji niełatwego pod względem technicznym przedsięwzięcia wyniesie od 12 do 18 miesięcy, a jego wartość szacuje się na około 25 mln zł.
Aktualnie trwa przygotowywanie dokumentacji projektowej zadania. Zajmuje się tym również firma „INMOST- PROJEKT”. Prace projektowe powinny być ukończone w bieżącym roku. Ewentualne rozpoczęcie inwestycji nastąpi – jak się przypuszcza – na przełomie II i III kwartału 2009 roku. Nie jest jednak wykluczone, że roboty budowlane ruszą szybciej, może nawet jeszcze w tym roku. Planuje się przygotowanie wniosków o dofinansowanie obydwu zadań (przebudowy starego wiaduktu i budowy nowej estakady) ze środków UE.
Na trasie pomiędzy odnowionym w zeszłym roku kilkukilometrowym fragmentem DK-88 a wysłużonym wiaduktem drogowym znajduje się jeszcze most nad Kłodnicą. Jego stan techniczny pozostawia również sporo do życzenia. Obiekt nie był remontowany w ramach ubiegłorocznej operacji modernizacji „dekawki”, bo ma być jednym z elementów Drogowej Trasy Średnicowej, która będzie się kończyła w tym właśnie miejscu. Plany przewidują dostosowanie mostu do wymogów DTŚ. Realizacją tego zadania zajmie się spółka „DTŚ S.A.”. (luz)

źródło Um Gliwice

Bot - Czw Sty 10, 2008 14:03

pożyjemy zobaczymy czy terminy będą takie jak założone. Faktycznie ten wiadukt to masakra.
magusia24 - Czw Sty 10, 2008 15:10

khaman napisał/a:
Faktycznie ten wiadukt to masakra

Masakra to za malo powiedziane :kwasny:

veronica - Sro Sty 30, 2008 20:53

ale tempo ich pracy to już istny armageddon :!:
Bot - Pią Mar 28, 2008 15:03

Kod:
Przebudowa ul. Okulickiego oraz budowa odcinka drogi od ul. Andersa do ul. Sowińskiego - I etap zachodniej obwodnicy miasta klasy G2/2 pierwsza jezdnia

Z dniem 28 marca 2008 roku rozpoczną się roboty związane z przebudową kanalizacji deszczowej oraz drogowe w zakresie modernizacji ulic Andersa i Okulickiego w Gliwicach.
W związku z prowadzonymi robotami zostanie wprowadzona nowa czasowa organizacja ruchu dla zamknięcia ul. Andersa na odcinku od ronda (Kozielska, Andersa) do wjazdu na teren Jednostki Wojskowej (przystanki autobusowe).
Trasa objazdu zostanie poprowadzona, zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu, ulicami: Kozielska, Styczyńskiego, Daszyńskiego.
Na okres zamknięcia odcinka ul. Andersa dla ruchu kołowego. zostanie wyznaczona zastępcza trasa dla środków komunikacji zbiorowej oraz przeniesione zostaną przystanki autobusowe.
Planowany termin zakończenia robót to koniec czerwca 2008 r.
 


Podobno dzisiaj już masakra na drodze, także kto może niech omija ten odcinek.

Zielony - Sob Mar 29, 2008 01:34

tak...przez ten remont dzisiaj w pracy nie wykonaliśmy planu dziennego...ponad połowa osób spóźniła się do pracy bo nie było nigdzie na drodze oznakowania że droga jest zamknięta, wszyscy dojeżdzali do jednostki i zawracali...można sobie to wyobrazić, wolna ameykanka na drodze
Aither - Sob Mar 29, 2008 13:39

tiaaa... wczoraj mialam 624 ona jedzie kozielska styczynskiego i daszynskiego... spoznienie na jednym kursie z gliwic do wilczego gardla to 45 minut gdzie w jedna strone kurs trwa 29 minut... wyjezdzajac z gliwic mialam juz miec za soba jedno kolko, mialam wlasnie wracac do gliwic O_o masakra... to co sie tam dzialo jest nie do pomyslenia... autobusy wyskakiwaly z planu jezdzily wg nieznanego rozkladu, pojawialy sie i znikaly niewiadomo kiedy... wczoraj o wlos nie zostalabym pobita przez jednego nerwowego pasazera, bo stwierdzil ze to moja wina ze takie korki sa... jasne.
Ogolnie jak macie mozliwosc to nie jezdzijcie tamtedy bo mozna stracic przynajmniej 30 minut na przejazd od kozielskiej do daszynskiego...

Bot - Sob Mar 29, 2008 16:51

Aither napisał/a:
nie jezdzijcie tamtedy bo mozna stracic przynajmniej 30 minut na przejazd od kozielskiej do daszynskiego...

Ja będę chyba autostradą do pracy jeździł , podobno otwarli już zjazd koło Tulipanparku.

kisia - Nie Mar 30, 2008 01:57

czy wiecie może czy można z Andersa skęcić na Czwartaków w okolice Plusa/Alhambry ?
veronica - Nie Mar 30, 2008 07:30

kisia napisał/a:
zy wiecie może czy można z Andersa skęcić na Czwartaków w okolice Plusa/Alhambry ?


Kisia można, tylko musisz jechać od strony centrum. Andersa jest zamknięta od wjazdu na Armii Ludowej do Lidla, i nie da się tamtędy przedostać bo zwinęli asfalt ;) no chyba że na latającym dywanie :hyhy:

krzys - Nie Mar 30, 2008 11:17

khaman, nie otwarli :rotfl: , bynajmniej wczoraj o 10 jeszcze nie ...
Arex30 - Nie Mar 30, 2008 16:54

MASAKRA :(
do końca czerwca ? czy ich pop................................................. :zdegustowany: :kwasny:

Aither - Nie Mar 30, 2008 20:55

jutro mam 259 oj... to bedzie rzeznia O_O na tej kozielskiej...
Bot - Nie Mar 30, 2008 22:28

krzys napisał/a:
khaman, nie otwarli :rotfl: , bynajmniej wczoraj o 10 jeszcze nie ..

A racja to dopiero jutro:

Kod:
 W poniedziałek, 31 marca, o godz. 10.00 zostanie otwarty nowy węzeł komunikacyjny na Drodze Krajowej nr 88 w Gliwicach (tzw. węzeł rzeczycki). Jest on zlokalizowany 500 m przed węzłem &#8222;Kleszczów&#8221;, w którym DK 88 łączy się z autostradą A4. Budowę węzła sfinansowała angielska firma deweloperska SEGRO, która w jego pobliżu stworzyła Tulipan Park Gliwice. To nowoczesny park logistyczno-przemysłowy położony na działce o powierzchni 48 ha przy granicy Gliwic i Kleszczowa w gminie Rudziniec (na terenie Gliwic &#8211; 22 ha, w gminie Rudziniec &#8211; 26 ha). Znajduje się w sąsiedztwie autostrady A4, DK 88 i ul. Kozielskiej. Zaoferuje docelowo 200 tys. m2 powierzchni magazynowej i produkcyjnej na wynajem. Na terenie Gliwic wzniesiono już 2 budynki o łącznej powierzchni 60 tys. m2, które są w pełni wykorzystywane. SEGRO jest kolejnym inwestorem, który lokując swoje przedsięwzięcie w Gliwicach, współfinansuje rozwój infrastruktury drogowej w mieście. Nowy węzeł drogowy zapewni nie tylko dobre skomunikowanie firm działających w Tulipan Park Gliwice z ważnymi szlakami drogowymi, ale ułatwi mieszkańcom dojazd m.in. do Kleszczowa, Rzeczyc i gliwickiej dzielnicy Brzezinka.

kisia - Pon Mar 31, 2008 00:58

veronica, dziekuje za informacje :)
kobi - Pon Mar 31, 2008 09:26

Rano Kozielska w stronę centrum całkowicie zapchana, Korek od Lidla aż do Styczyńskiego. Bus miał 15 min spóźnienia :kwasny:
Bot - Pon Mar 31, 2008 09:36

kobi, na szczęście jechałem w drugą stroną ale Portową, była przejezdna z stronę zachodnią. Gorzej było w drugą.. Zastanawiam się nad drogami powrotu :/
kobi - Pon Mar 31, 2008 09:37

khaman, chyba szybciej będzie autostradą, nawet jeżeli masz się cofnąć kawałek :kwasny:
Bot - Pon Mar 31, 2008 09:49

spoko mam objazdy poboczami obczajone :)
kobi - Pon Mar 31, 2008 09:53

No tak, przez pola też można :D
Admike - Pon Mar 31, 2008 10:24

dawno już w Gliwicach nie byłem i nie pamiętam tego,więc pytam:czy u Was też jest tak dużo dróg wyłożonych kostką brukową? Pytam,bo tu we Wrocławiu to można się totalnie tym zdenerwować
Bot - Pon Mar 31, 2008 10:47

Hmmm, raczej mało jest brukowych
Reb - Pon Mar 31, 2008 17:18

a ja dzis przez te korki w rejonie tych robotów drogowych zirytowałem się.. 2 autobusy wypadły :/ i na piechotke do domu wróciłem.. Coś czuje że trzeba będzie zasięgnąć po rower.
taclive - Pon Mar 31, 2008 21:06

Jak dobrze, że już tam nie mieszkam. Pamiętam te korki jak była zamknięta Kozielska od ronda, a teraz to fiu fiu. Chociaż w Katowicach też nie lepiej..
Arex30 - Pon Mar 31, 2008 21:12

ale za to Kościuszki ... pusta :)

----------------
Tera gra mnie w głośnikach: h t t p;//w w w foxytunes, c o m/artist/overkill/track/my+name+is+pain]Overkill - My Name Is Pain
via h t t p;//w w w foxytunes, c o m/signatunes/]FoxyTunes

kisia - Wto Kwi 01, 2008 00:02

dziś w centrum i nie tylko było fatalnie :/

wie ktoś dlaczego nie można było jechać pod mostem na Piwnej około godz 13/14 ?

Aither - Wto Kwi 01, 2008 12:41

Arex30 napisał/a:
ale za to Kościuszki ... pusta
tia chyba w nocy o 3 rano :) dzis na 178 nie potrafilam jej przejechac... masakra O_o
Bot - Wto Kwi 01, 2008 14:34

Najgorsze jest to że korki pojawiają sie w nieokreślonym czasie. Już zamierzam przenieść się na trase przez Sośnicowice ale czasami korki są, czasami nie ma... Zastanawia mnie jedno, co oni zamierzają na Andersa robić tak długo.. Zamknięta do czerwca to lekkie przegięcie.
Reb - Wto Kwi 01, 2008 14:36

khaman, aby czasem tam obwodnica nie bedzie biegła?
super_sonic - Wto Kwi 01, 2008 19:59

na wysokosci lidla ma byc skrzyzowanie andersa z obwodnica i stad tak dlugi czas
Aither - Sro Kwi 02, 2008 10:09

maja do wyasfaltowania tylko ok. 60 m pozaq tym slyszalam ze cos tam maja jeszcze kopac, chyba z tego co mowili to chyba kanalizacje maja poprawiac, albo klasac nowa. Ile w tym prawdy nie mam zielonego pojecia :)
Bot - Sro Kwi 02, 2008 11:18

Reb, dokładnie ale robią też jakieś prace kanalizacyjne.
Aither, strone wcześniej zacytowałem co tam robią :P

Chodzi o to że do czerwca to termin przegięcie zwłaszcza że tam mało się dzieje....

Reb - Sro Kwi 02, 2008 17:18

A ja dziś jechałem na rowerku przez ten korek.. te miny kierowców :rotfl:
Aither - Pią Kwi 04, 2008 09:51

wczoraj przejeżdżałam kościuszki to mnie aż dech zapierało. Takie pustki, przejaz spokojny bez wymuszania pierwszeństwa - miodzio ale za to portowa nie do przejechania :/
kobi - Pią Kwi 04, 2008 12:46

Kozielska ostatnio też jakby się odetkała, przynajmniej rano. Widocznie ludzie wybrali inne rozwiązanie:
Aither napisał/a:
ale za to portowa nie do przejechania :/

K4r0l - Pią Kwi 04, 2008 15:09

A na przełomie Maj/Czerwiec zamkną jeszcze Kościuszki, chyba do października - remont kanalizacji. :znudzony:
Aither - Sob Kwi 05, 2008 12:49

no super... może wszystkie kursy odwołamy :D fajnie :) lubie korki na 40 minut :D
DJ Martinez - Nie Kwi 06, 2008 22:16

Ciekawe co w tych korkach takiego fajnego ehhh, będzie jeden wielki "kanał gliwicki" jak zamkną Kościuszki. :(
Bot - Pon Kwi 07, 2008 09:39

DJ Martinez, chyba nie wyczułeś ironii.

Ogólnie jakieś te korki mniejsze niż na początku. chyba się ludziska poprzenosili częściowo na inne trasy.

super_sonic - Pon Kwi 07, 2008 16:23

trase od ronda przy lidlu do skrzyzowania kozielskiej ze styczynskiego pokonalem dzis w 27 minut :/ na piechote byloby szybciej:(
kisia - Pon Kwi 07, 2008 22:46

super_sonic napisał/a:
do skrzyzowania kozielskiej ze styczynskiego pokonalem dzis w 27 minut
mam nadzieje że jutro o godz. 19 ruch bedzie już rozładowany
Dorothea - Pon Kwi 07, 2008 23:00

kisia napisał/a:
o godz. 19 ruch bedzie już rozładowany


tak o tej godzinie jest zdecydowanie luzniej

kk - Sro Kwi 30, 2008 11:37
Temat postu: Korki, remonty ....
Nietrudno zaobserwować, że od jakiegoś czasu centrum i nie tylko centrum naszego pięknego miasta zakorkowało sie jeszcze bardziej. Dojazd na działkę, powrót z Tesco itp. to strata ponad pół godziny czasu, sporej ilości benzyny i dużej ilości nerwów, o zdrowiu już nie wspominając.

Część z problemów na pewno wynika z zamkniętej ulicy Andersa, ale korkująca się Dworcowa (koło kościoła Barbary) czy kolejka aut na Kłodnickiej - to już chyba nie "sprawka Andersa" ;)

Wiem, aut coraz więcej mają mieszkańcy, ale dlaczego jest również coraz więcej ruchu przelotowego, skoro i DK88 jest przejezdna oraz A4 jest swoistą południową obwodnicą miasta?

Kiedy wykończą ulicę (i co ona da) łączącą Sikornik z Nowym Światem?
A wie ktoś może jak długą będą kłaść nową nawierzchnię na Nadrzecznej?

Zielony - Sro Kwi 30, 2008 23:57

Nadrzeczną otworzą jakoś na początku czewca, tylko niestety po tym zamkną okulickiego, właśnie po to jest robiony remont nadrzecznej żeby był dojazd do areny w czasie przebudowy okulickiego
Bot - Sro Maj 07, 2008 10:30

Zielony napisał/a:
właśnie po to jest robiony remont nadrzecznej żeby był dojazd do areny w czasie przebudowy okulickiego

Aż dziwi tutaj myślenie naszych "planowaczy", że nie zamkną obu naraz. A tak swoją drogą to nadrzeczną mogli zrobić wcześniej a nie jak zamknęli Andersa....

vkimi - Pią Maj 09, 2008 23:43

planowanie i wykonanie chyba nigdy nie było mocną stroną
jan - Nie Maj 11, 2008 15:51
Temat postu: Remont Toruńskiej.
Witam.
Ktos kto mieszka lub czesto zaglada na Trynek wie zapewne co sie tam dzieje w obrębie ul Toruńskiej.
Zastanawiam sie tylko w imię jakiej idei ten remont jest prowadzony aż na taka skalę ?
H.Sawickiej w koncówce jako slepa, Równa podobnie..

Hm?
Zna ktos może efekt finalny tej inwestycji ?

Gmeras - Pon Maj 12, 2008 18:08

Od sierpnia ubiegłego roku jest prowadzona przebudowa ulicy Toruńskiej na Trynku. Wykonanie zadania powierzono również gliwicko-mysłowickiemu konsorcjum drogowemu. Najpierw zbudowano nowy 700-metrowy odcinek drogi od ul. Bojkowskiej do ul. Lotników (nazwany ul. Nowotoruńską), a potem przystąpiono do remontu istniejącej ul. Toruńskiej od skrzyżowania z ul. Lotników do ul. Rybnickiej. Roboty potrwają do końca sierpnia br. Cała inwestycja pochłonie ok. 10 mln zł. – Przedsięwzięcie jest zaawansowane w 65% – ocenia Piotr Zarzycki z ZDM.

Nowy odcinek drogi od ul. Lotników do ul. Bojkowskiej ma być wyłącznie uzupełnienie dotychczasowego układu komunikacyjnego Gliwic. – Ułatwi kierowcom samochodów osobowych dojazd do strefy określanej „NOWYMI GLIWICAMI” (teren dawnej kopalni „Gliwice”). W rejonie skrzyżowania z ul. Lotników powstanie zaś plac postojowy dla autobusów. Będzie to końcowy przystanek autobusów obsługujących dzielnicę Trynek – tłumaczy Elżbieta Tomaszewska, dyrektor ZDM.

Danielo - Wto Maj 13, 2008 21:30

Niedługo ruszy budowa A1 autostrady od Bełku do Sośnicy będzie dobry węzeł na 4 strony świata :))) do tego zaparenascie lat wybuduja DTŚ:P
kobi - Czw Cze 12, 2008 08:12

Od wczoraj otwarta jest już Andersa :hurra:
Bot - Czw Cze 12, 2008 12:32

kobi, no i jest połączenie z Sowińskiego i ładnie skrzyżowanie ze światłami :]
Solith - Wto Cze 17, 2008 14:52

czy tylko mi nerwy szarpie rozkopana w kilku miejscach Tarnogórska? wynik jest taki, że jeżdżę opłotkami przez Żerniki żeby uniknąć korków. wiadomo kiedy skończą te prace na tarnogórskiej?
MajkeL - Wto Cze 17, 2008 15:15

Chyba do końca miesiąca
Niedźwiedź - Wto Lip 15, 2008 02:17

od dzisiaj zwężenie Pszczyńskiej oraz zjazdy i wjazdy na A4 w tym miejscu... h t t p;//w w w um.gliwice, p l/index.php?id=17938/1
Bot - Sro Lip 16, 2008 14:22

No to znowu się będzie działo na drogach....
kobi - Wto Lip 22, 2008 11:20

Wygląda na to, że będą kładli nowy asfalt na Żabińskiego. No chyba, że dla jaj dali wysokie krawężniki przy robieniu chodników ;)
Zaś pewnie zamkną drogę i trzeba będzie dreptać na busa :P

Niedźwiedź - Sro Lip 23, 2008 19:07

kobi, za stroną UM

Cytat:
REMONT ŻABIńSKIEGO

Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach informuje, że w poniedziałek, 28 lipca, rozpocznie się generalny remont ul. Żabińskiego. Zaplanowano odnowienie nawierzchni jezdni i chodników oraz wymianę krawężników.



Prace podzielono na cztery etapy, a czas realizacji każdego z nich obliczono na dwa tygodnie. Roboty obejmą kolejno odcinki: od ul. Kozielskiej do ul. Sieronia (I etap), od ul. Sieronia do ul. Gomułki (II etap), od ul. Gomułki do pierwszej zatoki autobusowej na ul. Żabińskiego (III etap), od drugiej zatoki autobusowej na ul. Żabińskiego do ul. ?abędzkiej (IV etap).



Trasa głównego objazdu zostanie poprowadzona ulicami: Kozielską (przez rondo), ?abędzką do Żabińskiego.



Autobusy będą dojeżdżały do pierwszej zatoki autobusowej od strony ul. ?abędzkiej (I, II i II etap prac) oraz do pierwszej zatoki autobusowej od strony ul. Kozielskiej (IV etap prac). (al)
Informacje : Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów, tel. 032-270-40-00

Frycek - Sro Lip 23, 2008 20:49

NO nareszczie cos tam robia
kobi - Czw Lip 24, 2008 09:32

No to luss skoro busy będą dojeżdżały i nie zamykają całej ulicy :)
Grabarz - Wto Lip 29, 2008 10:15
Temat postu: Droga łącząca ul.Dolnej Wsi i Kosów
Czy ktoś tamtędy może spacerował i widział jak posuwają się roboty (bez brzydkich skojarzeń :rotfl: ) ?
Jestem ciekaw kiedy tę drogę otworzą, ale jakoś nie jest mi mimo wszystko po dordze, żeby tam zbłądzić.

Gmeras - Wto Lip 29, 2008 17:41

terminowe oddanie drogi 31 sierpień
Grabarz - Wto Lip 29, 2008 19:37

O to fatalnie... ciekawe czy do października zdążą
Solid_Wood - Wto Lip 29, 2008 20:24

chodzę tam czasem na spacer, naprawdę sporo ostatnio zrobili, jak uwiną się z robotami ziemnymi to już sam asfalt pójdzie im sprawnie, więc jest szansa na tylko małe opóźnienie albo nawet roboty w terminie.
Bastekii - Sro Sie 20, 2008 18:02
Temat postu: autostrada
hej czy nie wiecie jak sie trzyma autostrana po ostatnie trąbie powietrznej? czy bezpiecznie sie nia wybierać, czy nie ma zerwanej nawierzchni?
kisia - Sro Sie 20, 2008 20:31

Bastekii, od str Wrocław-Gliwice nic się nie zmieniło, dobrze się jedzie, tylko w okolicach Strzelec Opolskich tam gdzie przeszło tornado przerażające widoki. Drzewa połamane jak zapałki :(
Bastekii - Czw Sie 21, 2008 14:10
Temat postu: dzieki
tak myślałem, żeby Strzelce omijać, po co sie tam pchac jeszcze jakos wypadek bedzie
DJ Martinez - Czw Sie 21, 2008 20:52

Juz po wichurach więc don t wory, teraz jest lato więc natęrzenie ruchu i tak jest mniejsze niz te, które bedzie jak wszyscy wrócą z wakacji, a tak poza tym to nie wiem czy to było juz poruszane, ale w naszym miescie po remontach czesto zdarza sie pozostawiac znaki drogowe uzywane wczesniej w czasie remontu tak jak ograniczenie do 40stki na ul Kujawskiej na wysokosci stadionu. Takich absurdów oczywiscie jest więcej spoko :) Bylem ostatnio we Wrocławiu tam to dopiero trzeba sobie pomanewrowac dzieki remontom hoho to Gliwice to jest bułka z masłem. :)
kisia - Pią Sie 22, 2008 01:46

Bastekii, nie trzeba ich omijac na autostradzie te drzewa całkiem przy drodze nie są, widok tylko jest okropny
Grabarz - Pon Wrz 01, 2008 15:19

No i lipa, droga nadal zamknięta. Do tego jeszcze zablokowanie wyjazdu z ul.Opawskiej i jeszcze większe korki gotowe.
Ktoś widział jak wygląda "nowa" droga ? Ja widzę jedynie jej początek, lub koniec jak kto woli, ale czy jest cała zrobiona ?

nosek5 - Czw Wrz 04, 2008 12:54
Temat postu: Andersa
Jak w temacie ktoś mi dziś powiedział że znów mają zamknąć na jakiś czas w najbliższym czasie


potwierdzi ktoś te info

kisia - Czw Wrz 04, 2008 17:11

nosek5 napisał/a:
Andersa
......ktoś mi dziś powiedział że znów mają zamknąć na jakiś czas w najbliższym czasie

tylko nie to, jak ja na tańcuchy bedę dojeżdżać :/

Solid_Wood - Czw Wrz 04, 2008 18:17

Sama droga gotowa, problem w tym, że nie udostępnią jej jeszcze z 1,5-2 miesiące, bo czekają na wymianę kanalizacji wzdłuż Wójtowej Wsi i Nowego Światu... :-/
Grabarz - Czw Wrz 04, 2008 20:13

Aaa więc to o to chodzi. Thx za info.
Poza tym chyba się przygotowują do budowy skrzyżowania albo ronda na łączniku dolnej wsi i słowackiego bo coś tam poblokowane...albo też przez te rury.

kobi - Pią Wrz 05, 2008 00:25

Andersa? Eee... ale który odcinek? :niepewny:
Solid_Wood - Sob Wrz 06, 2008 15:39

Na temat samego rozwiązania połączenia tych ulic nic nie wiem, bo jest cicho.
Grabarz - Wto Wrz 09, 2008 17:47

Pierwsze słyszę, że znowu Andersa mają zamykać, ale jesli by to zrobili na odcinku styczyńskiego - czołgowa, to nie ma problemu, bo można dojechać przez sowińskiego. Gorzej z dojazdem do gwardii.

A tak przy okazji, czy moge poprosić o scalenie tego topica z tym ? :

h t t p;//w w w forumgliwice, c o m/viewtopic.php?t=5034

kisia - Wto Wrz 09, 2008 19:36

bardzo proszę Grabarz :D
kobi - Sro Wrz 10, 2008 09:04

Grabarz napisał/a:
Pierwsze słyszę, że znowu Andersa mają zamykać, ale jesli by to zrobili na odcinku styczyńskiego - czołgowa, to nie ma problemu, bo można dojechać przez sowińskiego. Gorzej z dojazdem do gwardii.

Dopiero co mi rozkopali dojazd na Waryniaka a teraz chcą Andersa. Pech jakiś czy co? :P

Szamanka - Sro Wrz 10, 2008 11:28

A jak wyglada zjazd z autostrady na Pszczynska?

Slyszalam ze jest zamkniety....czy nadal?

Niedźwiedź - Sro Wrz 10, 2008 12:43

Szamanka, z tego co mi wiadomo to napewno jest zamknięty zjazd w stronę Katowic i wjazd od strony Wrocławia... Zaś otwarte będą dopiero... w 2009?
kisia - Sro Wrz 10, 2008 14:34

Niedźwiedź napisał/a:
jest zamknięty zjazd w stronę Katowic i wjazd od strony Wrocławia... Zaś otwarte będą dopiero... w 2009?
no własnie i bardzo to utrudnia dostanie sie do katowic :/
kobi - Sro Wrz 10, 2008 14:39

kisia napisał/a:
no własnie i bardzo to utrudnia dostanie sie do katowic

Eee... jest kilka zjazdów na Autobahn, nie trzeba pchać się przez centrum i Pszczyńską.

kisia - Sro Wrz 10, 2008 16:11

kobi,
kobi napisał/a:
jest kilka zjazdów na Autobahn, nie trzeba pchać się przez centrum i Pszczyńską.
hmmm od mojej strony to najlepszy zjazd, nie jadę na Pszczyńska przez centrum, a Robotniczą, potem Panewnicka (chyba), zjazd na Rybnickiej jest znacznie bardziej zakorkowany i jest o wiele dalej. Teraz jeżdżę do Katowic DTŚką, zjazd jest już na pograniczu Zabrze/Ruda Śl.i na razie nie jest zakorkowana. Tylko nie znam zjazdów z DTŚki jeszcze i się gubię :/
Niedźwiedź - Sro Wrz 10, 2008 18:31

ja osobiście albo wjeżdżam przez Rybnicką albo przelatując przez Sośnicę i trochę bocznymi drogami lecę na DTŚ :) alternatywa nie aż tak zła :)
frohike - Sro Lis 26, 2008 13:45

Niedawno otwarto fragment tej "małej obwodnicy Gliwic" od Teatru Muzycznego na Sikornik

fajnie ze juz nie trzeba jezdzic jednokierunkowymi z progami zwolniającymi

mailpat - Sob Gru 06, 2008 00:04

Po prostu rewelacja, 600m drogi... a najważniejsze skrzyżowanie na końcu jeszcze nie otwarte. Nie mówię nic, ważne że frankiewicz robi cokolwiek...
Solid_Wood - Nie Gru 07, 2008 13:57

mailpat, jest otwarte. tylko zmieniona jest organizacja ruchu ze względu na wymianę kanalizacji na Dolnej Wsi. Zamknięte było wcześniej i dlatego gotowa droga przez 2 miesiące stała nieużywana.
Deszcz - Nie Gru 07, 2008 15:30

Droga jest świetna już miałem okazję kilka raz z niej skorzystać i jestem bardzo zadowolony. Jeszcze cierpliwie czekam na właściwe zakończenie prac i jak skrzyżowanie z Nowym Światem będzie z sygnalizacją świetlną i będzie można we wszystkich kierunkach jechać, bo teraz wyjeżdżając z Sikornika można tylko w prawo i prosto.
Danielo - Wto Gru 16, 2008 13:30

Coś cicho na forum o zamknięciu Pszczyńskiej :P
Deszcz - Wto Gru 16, 2008 13:57

Według najnowszych informacji przekazanych przez firmą J&P Avax, ul. Pszczyńska będzie zamknięta od 18 grudnia 2008 r. do 30 listopada 2009 r.

- Ulicą będą mogły przejeżdżać wyłącznie autobusy komunikacji miejskiej i pojazdy uprawnione - w tym samochody dojeżdżające do firm zlokalizowanych w pobliżu ul. Pszczyńskiej i Okrężnej. Dla pozostałych kierowców zostaną wyznaczone objazdy - mówi Wojciech Gierasimiuk, rzecznik GDDKiA.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje kierowców korzystających z autostrady A4, że:
* OBJAZD DLA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH poprowadzony będzie przez węzeł "Bojków" (ul. Rybnicką) i węzeł "Ostropa" (ul. Daszyńskiego);
* OBJAZD DLA SAMOCHODÓW CIęŻAROWYCH (powyżej 3,5 tony) zostanie wytyczony przez węzeł "Kleszczów" i DK 88 (tzw. starą autostradę) - na autostradzie staną znaki zakazujące ciężarówkom zjazdu z A4 do śródmieścia na węzłach "Bojków" i "Ostropa".

GDDKiA wyjaśnia też, że objazd w kierunku DK 44 zostanie poprowadzony z autostrady A4 przez węzeł "Wspólna" w Zabrzu do skrzyżowania w Paniówkach. Zapewnia równocześnie gliwiczan, że nieprzejezdna obecnie ul. Bojkowska zostanie otwarta przed zamknięciem ul. Pszczyńskiej.

Od 18 listopada zmieniła się już organizacja ruchu na autostradzie A4 w pobliżu węzła. - Są zamykane pojedyncze pasy ruchu przy jednoczesnym ograniczeniu prędkości pojazdów do 50 km/h. Utrudnienia te obejmują 500-metrowy odcinek autostrady, ale ruch samochodów możliwy jest w obu kierunkach. Przez cały czas trwania robót autostrada A4 będzie przejezdna - deklaruje przedstawiciel GDDKiA.

?ródło: UM Gliwice

Szamanka - Czw Gru 18, 2008 15:36

Cala ulica Pszczynska bedzie zamknieta tak dlugo?
vkimi - Czw Gru 18, 2008 21:04

no jak cała może być zamknięta ??
Deszcz - Pią Gru 19, 2008 07:35

Spokojnie, nie cała ul. Pszczyńska, ale tylko fragment przy węźle "Sośnica". Najlepiej jeśli wypowiedzą się osoby, które tamtędy przejeżdżają, a z tego co ja wiem, to wiaduktu na Pszczyńskiej jest na pewno wszystko normalnie.
mailpat - Czw Sty 01, 2009 14:36

Miałem na myśli właśnie organizację tego skrzyżowania. Wyjechanie z Zygmunta Starego w jakąkolwiek ze stron graniczy z cudem, czasem korek sięga do Słowackiego. Moim zdaniem szczególnie w godzinach szczytu powinien być tam postawiony sygnalizator świetlny.
Danielo - Sob Sty 03, 2009 11:19

Co myślicie o bramkach na A4 mają być na Sośnicy lub Kleszczowie dla mnie lipa totalna, większość jechała w stronę Krakowa przynamniej raz widziała za co się płaci to tylko w polsce ;//////
vkimi - Czw Lut 05, 2009 11:00

h t t p;//w w w mmsilesia, p l/4130/2009/1/26/grozny-wypadek-na-chorzowskiej-w-gliwicach-foto?districtChanged=true
K4r0l - Pią Kwi 24, 2009 15:10

Fragment za wiaduktem nad A1 z Bojkowa do Gierałtowic ma już świeżutki asfalt, także można tam teraz jeździć, bez obawy o utratę zawieszenia.
Za to z Bojkowa do Przyszowic za mostem pod A1 takie się dziury porobiły i pobocza nie ma, że "objazd" tamtędy stał się z leksza nieprzyjemny :/

kisia - Sob Kwi 25, 2009 23:45

K4r0l napisał/a:
"objazd" tamtędy stał się z leksza nieprzyjemny :/
i niebezpieczny bo liż 3 ray widziałam jak ludzie opony wymieniali :/
K4r0l - Wto Kwi 28, 2009 14:25

A przyszłe "drogi" w postaci A1 na razie wyglądają tak -> h t t p;//karol.trynek.gliwice, p l/A1.htm
K4r0l - Czw Kwi 30, 2009 13:25

K4r0l napisał/a:
Za to z Bojkowa do Przyszowic za mostem pod A1 takie się dziury porobiły i pobocza nie ma, że "objazd" tamtędy stał się z leksza nieprzyjemny :/
Już ładnie dziury połatali, jednak na pobocze nie radzę się udawać.
Danielo - Pon Paź 05, 2009 09:24

W grudniu do użytku ma być oddany odcinek Sośnica-Bełk A1
Gmeras - Pon Paź 05, 2009 18:20

Danielo napisał/a:
W grudniu do użytku ma być oddany odcinek Sośnica-Bełk A1
o ile sie wyrobią bo ten termin tez jest zagrożony :) bo odcinka nie otworzą póki nie zakończa węzła. Bo sama autostrada jest na ukończeniu :)
MajkeL - Wto Paź 06, 2009 10:06

...i jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów..... ;)
Danielo - Sro Paź 07, 2009 09:13

Odcinek A4 od Bolesławca do Zgorzelca był gotowy od kwietnia a do użytku oddali w Sierpniu tego roku :))) oko cieszy że taki węzeł u nas powstanie
Niedźwiedź - Sro Paź 07, 2009 14:30

Danielo, ja tam przedewszystkim się cieszę że już wkrótce znowu będzie można się szybko dostać do Kato :)
Zielony - Wto Paź 13, 2009 14:46

Widzieliście jak robią remont wiaduktu nad kłodnicą i portową na DK 88?? Remont przeprowadzany "po polsku" czyli robią nową wylekę na wiadukcie przy pomocy jednej betoniarki, beczki z wodą i palety z zaprawą. Wiecie czy nie są planowane jeszcze jakieś remonty wiaduktów, może zgłoszę się do przetargu :)
Grzegorz - Wto Paź 13, 2009 19:39

?adnie to się prezentuje z góry ciekawe jak będzie w realu ?

h t t p;//a-inter.net/~z.mierzwa/Animacja/HTML/wezel-61.html

Gmeras - Wto Paź 13, 2009 20:04

o pomogło bo wiele razy sie zastanawiałem jak to ma byc rozwiązane ;p
Niedźwiedź - Wto Paź 13, 2009 20:08

Damn it czuję że sie tam pogubię :D
Danielo - Sro Paź 14, 2009 07:47

Wiecie może jak nazywa się firma remontuje DK88 ?? Po 16 nie kiedy korki dochodzą do Tesco ;/
Gmeras - Sro Paź 14, 2009 17:01

o tych porach zawsze sa tam korki :D
Grzegorz - Czw Paź 15, 2009 14:25

Ja ten korek omijam przez parking z Areny i wylatuje na Jana śliwki. Jakoś do domu trzeba dojechać. :hyhy:
kisia - Czw Paź 15, 2009 22:15

Grzegorz napisał/a:
Ja ten korek omijam przez parking z Areny i wylatuje na Jana śliwki.
też tak robię, chociaż na Śliwki też można się natknąć na korek.
W ogóle teraz dostać się do Gliwic z jakiejkolwiek strony zwłaszcza rano i i miedzy 14-16, to masakra ;/

Niedźwiedź - Pią Paź 16, 2009 00:49

kisia napisał/a:
W ogóle teraz dostać się do Gliwic z jakiejkolwiek strony zwłaszcza rano i i miedzy 14-16, to masakra ;/

Weź mi nawet nie mów - ostatnio kombinowałem jak się wydostać z Gliwic do Zabrza (w okolice Makro)... Sośnica zawalona (przez budowę A1), Chorzowska zakorkowana, a na DK88 korek przez zwężenia (spowodowane budową A1).

Polepszam sobie tylko humor tym że jeszcze miesiąc/dwa i oddadzą Wezeł Sośnica co trochę rozkorkuje miasto (btw. próbowaliście ostatnimi czasy jechać bojkowską w stronę Bojkowa? Powodzenia życzę :D ). Potem jeszcze tylko troche czasu i A1... :) a jak już zrobią DTŚkę to w ogólę będę happy :]

Gmeras - Pią Paź 16, 2009 06:28

Niedźwiedź napisał/a:
(btw. próbowaliście ostatnimi czasy jechać bojkowską w stronę Bojkowa? Powodzenia życzę :D ).
a co tu sie niby dzieje na początku nie ma tragedi
Niedźwiedź - Pią Paź 16, 2009 06:33

Gmeras, ostatnio na moje dwa podejścia dwa razy stałem mniej więcej od Kopalnianiej do Ronda (z tego co widziałem to od Nowotoruńskiej też było nie fajnie) + za rondem też ślamazarnie + postój przed Bojkowem
kisia - Pią Paź 16, 2009 08:28

Gmeras napisał/a:
na początku nie ma tragedi
no na początku jest lajcik ale właśnie od kopalni jest masakra.
Niedźwiedź napisał/a:
ostatnio kombinowałem jak się wydostać z Gliwic do Zabrza (w okolice Makro)
przetestowałam że mimo świateł najszybciej można dostać się ul. Wolności. Jedyny korek na jaki mozna natrafić ( ale jadąc od Tarnogórskiej można go ominąć) to nieszczęśliwe skrzyżowanie z durno przerobioną sygnalizacją Chorzowska/Poniatowskiego.
Czarnulka - Sob Paź 17, 2009 23:32

Niedźwiedź, masz pecha,albo jezdzisz o zlych porach :) Ja jakos nie mam problemu z Bojkowska, zawsze przejazd zajmuje mi kilka minut :niepewny: :hyhy:
Niedźwiedź - Nie Paź 18, 2009 00:29

Czarnulka, jak już tamtędy jeżdżę to w okolicach 14-16 wkrótce będę jechał znowu tamtędy więc się okaże :D

btw. z tego co wczoraj słyszałem w AntyRadiu to w poniedziałek znowu robią zwężenie na Pszczyńskiej (zamykają pas w stronę Wrocka [chyba] i ruch z niego przerzucają na drugi pas). Pewno znowu będą korki jak dwa tygodnie temu... więc jeżeli ktoś planuje jechać gdzieś w poniedziałek to niech weźmie sobie na to ewentualnie poprawkę :P

Niedźwiedź - Wto Paź 20, 2009 22:13

Czarnulka napisał/a:
Niedźwiedź, masz pecha,albo jezdzisz o zlych porach :) Ja jakos nie mam problemu z Bojkowska, zawsze przejazd zajmuje mi kilka minut :niepewny: :hyhy:

okej chyba w takim razie mam pecha - wczoraj tamtędy jechałem i nawet płynnie się jechało (chociaż wprawdzie było to o 10, a nie o jak wcześniej w okolicach 16 :P)

Czarnulka - Wto Paź 20, 2009 22:27

A widzisz :D
Grzegorz - Czw Paź 22, 2009 12:58

W środę był jakiś większy wypadek w okolicach radiostacji. Korek był od Billi aż po Szałsze.
Tarnogórska była zamknięta i Policja i Żandarmeria Wojskowa kierowała ruchem.

Wie ktoś co się stało.

Czarnulka - Czw Paź 22, 2009 22:47

Moze znowu cwiczenia tak jak dzis na andersa :looka: :zdegustowany:
Niedźwiedź - Pią Paź 23, 2009 21:45

Czarnulka napisał/a:
A widzisz :D


a jednak dzisiaj znowu korek na Bojkowskiej praktycznie od samej pszczyńskiej... Dzięki bogu jechałem na lotników a nie nigdzie dalej :P (bo z tego co tak sobie zerknąłem to korek sprawiał wrażenie być przynajmniej do ronda)

Tak więc lepiej omijać Bojkowską w okolicach 15-18 :P

Gmeras - Pią Paź 23, 2009 22:37

Niedźwiedź napisał/a:
a jednak dzisiaj znowu korek na Bojkowskiej praktycznie od samej pszczyńskiej... Dzięki bogu jechałem na lotników a nie nigdzie dalej :P (bo z tego co tak sobie zerknąłem to korek sprawiał wrażenie być przynajmniej do ronda)

Tak więc lepiej omijać Bojkowską w okolicach 15-18 :P
dzis sam bylem w szoku

ale tak wogole całe Gliwice dzis stały

a korek na autostradzie przepiękny :/

Zielony - Sob Paź 24, 2009 14:45

w środę na tarnogórskiej podobno coś wpadło pod kamaza
trunks - Sob Paź 24, 2009 22:14

coś czy ktoś ?
Dj_Destroyer - Pią Paź 30, 2009 18:57
Temat postu: Centrum rozkopane...
Witajcie, nie wiecie co robią na ulicy Wodna i robili też przy handlu w okolicach ulicy Wodnej, bo jak widziałem to jakieś rury plastikowe wsadzają i jakieś przewody ale nie wiem jakie ?? Może ktoś coś słyszał.Robi to jakaś prywatna firma. Pozdrawiam
super_sonic - Nie Lis 01, 2009 09:33

Pewnie łącza światłowodowe kładą
Dj_Destroyer - Pon Lis 02, 2009 18:25

Dziś tam przechodziłem i i są to przewody energetyczne, bo z jednej strony ulicy w budynku była wmontowana rodzielnia. Czyżby nowa sieć energetyczna w Gliwicach ?
OczkO - Nie Lis 22, 2009 13:00

Witam, mozecie mi powiedziec dokladnie ktoredy jechac aby dojechac do tychów? chodzi mi o objazd pszczynskiej w miejscu A4, nie znam tamtych dróg i terenów :) wiec jakby dokladnie mi ktos napisal z centrum na jakie ulice mam sie kierowac to bylbym wdzieczny

z tego co patrzylem na mape to dobrze by bylo jechac na ul bojkowska, tylko ze jak juz omine A4 to pozniej ktoredy? poniewaz jak dalej bede nia jechal to dojezdzajac do 921 i kierujac sie na pyrzowice, wtedy duzo drogi zrobie

i zeby dojechac do Fiata w tychach na 9 to o ktorej najlepiej wyjechac z centrum Gce?

z gory dziekuje

h t t p;//img69.imageshack.us/i/beztytuura.jpg/]

krystian - Nie Lis 22, 2009 15:45

a nie lepiej pojechac pszczynska do mikolowa? caly czas droga 44 (chyba) do samych Tychow
kisia - Nie Lis 22, 2009 16:45

krystian, nie wypowiadaj się skoro tu nie mieszkasz i nie jesteś zorientowany gdzie jaka droga jest zamknięta :P
OczkO - Nie Lis 22, 2009 19:31

krystian napisał/a:
a nie lepiej pojechac pszczynska do mikolowa? caly czas droga 44 (chyba) do samych Tychow


niestety nie poniewaz jest zamknieta ;)

krystian - Nie Lis 22, 2009 21:31

OczkO napisał/a:
niestety nie poniewaz jest zamknieta
aaaa takie buty:)
no to wbijaj na a4 do katowic, zjedz pozniej na giszowiec i ogien do Tych
kisia napisał/a:
krystian, nie wypowiadaj się skoro tu nie mieszkasz i nie jesteś zorientowany gdzie jaka droga jest zamknięta
blablabla:P
trunks - Nie Lis 22, 2009 23:07

objazdem z pszczynskiej przez pocztową i okrężną...są znaki ;)
kisia - Nie Lis 22, 2009 23:11

krystian napisał/a:
no to wbijaj na a4 do katowic, zjedz pozniej na giszowiec i ogien do Tych

powtórze bo widze że nie dociera
kisia napisał/a:
nie wypowiadaj się skoro tu nie mieszkasz :P
do katowic na A4 do godz 9 sa bardzo duże korki zwłaszcza na odcinku Rybnicka-Sośnica i później miedzy węzłem chyba Wirek, a Batory jest zwężenie przez co zdarzaja się często jakieś kolizje,które powodują znaczne korki
OczkO, ja często jade Bojkowską do końca, z niej w lewo na ul. Gierałtowicką i z niej w prawo na ul.Gliwicką czyli tak jak Krystian mówi drogą 44. Jednak nie wiem jak na ul. Bojkowskiej wyglądają korki około godz 7.30, więcej korków po drodze nie powinno byc, ale wiesz każdy dzień jest inny ;)

krystian - Pon Lis 23, 2009 18:12

tak mozna zgadywac w nieskonczonosc, wszystko zalezy od obeznania terenu. rownie dobrze mozna jechac Rybnicka do Knurowa, poniej na Gieraltowice ul. Dworcowa 921. przy rozwidleniu lewo:gliwice(bojkow) prawo (ornontowice) jedziesz prosto (tej drogi chyba nawet na mapach nie ma), przejezdzasz przez przejazd kolejowy, na koncu skrecasz w prawo jedziesz jakies 500m i skrecasz w lewo na zamek w Chudowie (zamek i parking przedzamkowy masz po prawej). Pozniej caly czas prosto i wuala..Pszczynska...czy tez na tym odcinku juz Gliwicka. jest wiele sposobow na omieniecie korkow
kisia napisał/a:
krystian, nie wypowiadaj się skoro tu nie mieszkasz i nie jesteś zorientowany gdzie jaka droga jest zamknięta
zapomnialas dodac slowa "obecnie" ,a droge do Chudowa z ominieciem Pszczynskiej mam opanowana do perfekcji :D:D:D:D
OczkO - Pon Lis 23, 2009 20:14

dzieki za pomoc :)
Solid_Wood - Pon Lis 23, 2009 22:40

krystian napisał/a:
do Knurowa, poniej na Gieraltowice ul. Dworcowa


tam teraz buduja zjazd z autostrady + rondo na wysokości Inkubatora Przedsiębiorczości. Wszystko puszczane wahadłowo, ale czasami przejazd z ronda w Knurowie do Gierałtowic (ok. 1 km) to ok. 20-30 minut :-)

Mamy w naszych okolicach taki bum budowlany, ze na razie musi nam wystarczyć wizualizacja typu: "jadę piękną, gładką szosą, bez zbędnych ograniczeń prędkości i nielogicznych znaków..." :-) i mnóóóóstwo cierpliwości.

krystian - Pon Lis 23, 2009 22:55

Solid_Wood napisał/a:
tam teraz buduja zjazd z autostrady + rondo na wysokości Inkubatora Przedsiębiorczości
dobra, juz sie nie odzywam:P:P:P
Niedźwiedź - Czw Lis 26, 2009 23:08

tak żeby nikt sobie nie zrobił niespodzianki :) zmieniono pierwszeństwo na Lotników - teraz pierwszeństwo idzie od bojkowskiej aż do Toruńskiej. Kilińskiego jest teraz ulicą podporządkowaną ze stopem :P
kisia - Pią Lis 27, 2009 02:02

Niedźwiedź, za późno, już sobie niespodziankę zrobiłam, było gorąco :przestraszony:
Zielony - Pon Gru 21, 2009 12:47

h t t p;//w w w smog, p l/wideo/31477/snowboardzista_zawstydzil_drogowcow_boskie/
kobi - Sro Gru 30, 2009 10:05

Zielony napisał/a:
h t t p;//w w w smog, p l/wideo/31477/snowboardzista_zawstydzil_drogowcow_boskie/

Jak widać na załączonym obrazku, miasto dba o rozrywkę dla mieszkańców ;)

Swoją drogą, to doskonale widać, kiedy wjeżdża się na teren powiatu gliwickiego. I są to spostrzeżenia wielu osób, także przyjezdnych. Niestety spostrzeżenia negatywne :/ Śnieg kiedyś musi zniknąć, takie są prawa fizyki i na nich widocznie miasto się opiera :/

Niedźwiedź - Sro Gru 30, 2009 10:11

kobi napisał/a:
Swoją drogą, to doskonale widać, kiedy wjeżdża się na teren powiatu gliwickiego
kobi napisał/a:
Śnieg kiedyś musi zniknąć, takie są prawa fizyki i na nich widocznie miasto się opiera

Gliwice są miastem na prawach powiatu, nie powiatem :P Tak więc teren powiatu to zakres gmin Knurów, Sośnicowice, Toszka i Pyskowice, Rudzieniec, Wielowieś, Gierałtowice i Plichowice. Gliwice w zakres powiatu nie są wliczane :) Tak więc prawidłowe byłoby wjeżdżając na teren miasta gdyż władze miejskie (UM i spółka) nie mają nic wspólnego z zakresem władztwa Samorządu Powiatowego :P a wydaje mi się że chodziło o krytykę właśnie UM :P


(przepraszam musiałem) :

kobi - Sro Gru 30, 2009 18:37

Niedźwiedź, żeby mi to było ostatni raz :zly:

Joke ;)


Dokładnie o to mi chodziło, zagalopowałem się w krytyce :wstyd:

trunks - Sro Gru 30, 2009 23:32

otworzyli juz most na pszczyńskiej...
kisia - Sro Gru 30, 2009 23:59

jezeli pytasz, to tak. Zjazd Sośnica też już otworzyli :)
trunks - Czw Gru 31, 2009 20:40

hehe no nie pytałem, w sumie to było zdanie oznajmujące :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group