dupiate forum

Sprzęt i akcesoria - Legalne okienka

jan - Wto Sty 23, 2007 10:02
Temat postu: Legalne okienka
h t t p;//w w w proline, p l/index.php?id=news&subid=microsoft_polska_nie_szukamy_piratow_po_blokach_s0uyv9
MacSen - Sro Sty 24, 2007 18:19
Temat postu: Re: Legalne okienka
jan napisał/a:
h t t p;//w w w proline, p l/index.php?id=news&subid=microsoft_polska_nie_szukamy_piratow_po_blokach_s0uyv9


Owszem to jest prawda że M$ nie rozsyła łowców piratów po mieszkaniach, ale nie możesz zaprzeczyć że błękitni mogą swoją akcję anty-piracką prowadzić(podnoszącą statystyki wykrywalności przestępstw) i M$ nic do tego.

Choć jestem ciekaw co by znaleźli gdyby przypuścili zmasowany nalot na każdego internautę w Polsce :)

Arex30 - Sro Sty 24, 2007 19:43

MacSen napisał/a:

Choć jestem ciekaw co by znaleźli gdyby przypuścili zmasowany nalot na każdego internautę w Polsce

co 5 moze co 50 legalny
a umienia legal ...

Major - Sro Sty 24, 2007 22:24

Arex30 napisał/a:
a umienia legal ...

że co?

Wcale bym sie niezdziwil jakby te ploty ktos z MS rozsylal. W koncu w tym okresie maja najwyzsza sprzedaz produktow swojej marki. Jakby im tak bardzo zalezalo na opinii ludzi, to taka informacje podaliby niemal natychmiast po takich akcja z niby nalotami. Przeciez o tym mowiono juz od poczatku grudnia, a oni sie ockneli w polowie stycznia? Hmm moim zdaniem to niezla kampania reklamowa ;)

Arex30 - Sro Sty 24, 2007 22:29

Major,
No mam legal a i ma spox. zapłaciłem z niego 10X33 PL i mam wszystko w de
Jutro ide kupić Ofice na raty.
10X32,80 PLN
Przestałem palic stać mnie na legal.
PROSTE!!!!!!!!
7PLN dziennie na fajki = 210 miesięcznie co daje 1,5 miecha na M$

super_sonic - Sro Sty 24, 2007 22:30

to smutne ze w tym kraju ludzi trzeba podstepem zmuszac do uczciwosci :)
Arex30 - Sro Sty 24, 2007 22:34

super_sonic, to co ty nazywasz podstepem ja nazywam ... oj moze lepiej.
W BRDZO WIELU TOPIC'ah jest o tym mowa iż jest przyzwolenie społeczne na kradzież......
Mentalnośc kalego ..... Byle nie mnie.

gregov - Sob Lip 28, 2007 00:28

Mam lepszy sposób na legala -> idź na studia :hyhy: ,dostaniesz Windowsa za free (tak jest przynajmniej na wydziale AEiI politechniki ) ,obecnie mam nawet legalną Viste chociaż nie używam
Frycek - Sob Lip 28, 2007 06:43

gregov napisał/a:
obecnie mam nawet legalną Viste chociaż nie używam

podziel sie :P

MacSen - Sob Lip 28, 2007 10:04

Frycek. Nie martw się że Visty nie masz jesli chcesz sitko to ci dam i to bez łachy M$.
I tak w ogóle to czego boicie się linuxa ... ja przez tydzień pracy z linuxem wiem więcej o komputerku niż przez rok będąc pod windowsem :D (Terminal rox)

Grabarz - Sob Lip 28, 2007 10:09

Ja kupiłem w styczniu 2 XP Home na oba kompy, ściągnąłem open offica i wszystko co freeware`owe i da się żyć :) Jak mam ochotę w coś zagrać to kupuję cd-action :P Poza tym wolę darmowe mmorpg.
Moim problemem był brak Visual Basica (w dowolnej formie) aż natknąłem się na Pakiet Express, który można ze stronki microsoftu ściągnąć po sprawdzeniu legalności systemu. Do tego media player 11. p2p nie używam, nic nie ściągam itp.
Dlatego teraz żadne akcje mi nie straszne :P
A co do samego pomysłu, wydaje mi się, że oprócz tortur to wszystkie sztuczki żeby człowieka "zmobilizować" do uczciwości są dobre ;)

katarzyna35k-ce - Sob Lip 28, 2007 11:17

hmm u mnie na osiedlu była łapanka przeprowadzona przez policje i jakis gosci z gospodarczej. Wiem ze kilku znajomym wlepili pokazne kary ....za posiadanie nagranych filmów z netu
Smiesza mnie te reklamy w TV o kradziezy jak sie sciaga film czy muzyke ,wielka mi sprawa ,powiem wiecej , nie znam ludzi ktorzy tego nie robia

Grabarz - Sob Lip 28, 2007 11:56

katarzyna35k-ce napisał/a:
Smiesza mnie te reklamy w TV o kradziezy jak sie sciaga film czy muzyke ,wielka mi sprawa ,powiem wiecej , nie znam ludzi ktorzy tego nie robia


No to poznaj :P

krzys - Sob Lip 28, 2007 12:00

a mnie windy wkurzały od dawna i w koncu krzys zakasał rękawy i sobie linuksa zrobił i jest miodzio ... 0 stresy, zwiechów etc. Poezja i tyle ...Wogole to keidys nienawidzilem pisac, ale dzieki gg to sie zmienilo, i teraz kocham konsolę xD :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy:
MacSen - Sob Lip 28, 2007 12:29

@Krzyś

Bo terminal stworzył Bóg...a windowsa Bill Gates.

Zresztą popatrzcie co windows ludziom robi....



I jak tu się nie bać windowsa :D

super_sonic - Sob Lip 28, 2007 12:37

"Moim problemem był brak Visual Basica (w dowolnej formie) aż natknąłem się na Pakiet Express, który można ze stronki microsoftu ściągnąć po sprawdzeniu legalności systemu"

zeby tylko :) ja mam od nich Visual Studio C#, Visual Studio C++ i MS XNA Game Studio Express a wszystko za friko :)

Grabarz - Sob Lip 28, 2007 14:01

super_sonic napisał/a:
"Moim problemem był brak Visual Basica (w dowolnej formie) aż natknąłem się na Pakiet Express, który można ze stronki microsoftu ściągnąć po sprawdzeniu legalności systemu"

zeby tylko ja mam od nich Visual Studio C#, Visual Studio C++ i MS XNA Game Studio Express a wszystko za friko


No no zgadza się :) Po prostu wymieniłem to co mnie się przyda(ło) :)

katarzyna35k-ce - Sob Lip 28, 2007 14:38

Grabarz napisał/a:
katarzyna35k-ce napisał/a:
Smiesza mnie te reklamy w TV o kradziezy jak sie sciaga film czy muzyke ,wielka mi sprawa ,powiem wiecej , nie znam ludzi ktorzy tego nie robia


No to poznaj

mam rozumiec ze nigdy nie sciagałes gier czy muzyki mp3 bo o folmach juz nie wspomne? :|

Grabarz - Sob Lip 28, 2007 15:17

Napisałaś w czasie teraźniejszym, więc nie.
Dorothea - Czw Sie 09, 2007 12:24

ja tez nie
MacSen - Czw Sie 09, 2007 14:27

Ech. ja nie rozumiem..po co licytujecie czy ktoś ma lewe pliki czy nie.
Ja się moge pochwalić..niemam :D

ziutek997 - Czw Sie 09, 2007 21:06

Większość umów licencyjnych jest tak zakręcona że napewno prawie każdy ma coś takiego na sumieniu do czego możnaby się przyczepić!
Inną sprawą jest niska świadomość naszego społeczeństwa na temat praw autorskich - wszyscy są przyzwyczajeni do swobodnego kopiowania i kożystania... bo tak się u nas przyjęło.

MacSen - Czw Sie 09, 2007 21:42

@ ziutek997
Cały numer polega na tym że większość tych umów licencyjnych nie czyta(ja zresztą też).
Przecież tam jest wyraźnie co możesz a czego nie możesz zrobić z danym produktem.
Ewentualnie przesiądź sią na jakieś OpenSource i stosuj licencje GPL albo LGPL i w tedy można wszystko albo prawie wszystko :D

ziutek997 - Pią Sie 10, 2007 10:20

No nie wiem czy tak znowu wyraźnie... tak jak większość umów prawnych tak i te są napisane często dziwnym językiem urzędowym i tak naprawdę nie zawsze do końca wiadomo co i jak interpretować...
Wiele przepisów jest też absurdalnych - np. gdy mam program w wersji jednostanowiskowej (np. office) to może z niego korzystać tylko osoba na którą został zarejestrowany. Czyli gdy z mojego komputera będzie chciała skorzystać np. moja Matka aby sobie coś przeczytać czy napisać jakiś prosty dokument również łamię warunki umowy licencyjnej. Podobne kwestie dotyczą płyt z muzyką czy filmami które przecież również krążą po naszych najbliższych.
Co prawda to za takie błahostki chyba nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej ale ukazuje to tylko że wiele przepisów jest po prostu nieżyciowych!

MacSen - Pią Sie 10, 2007 12:51

Cytat:
No nie wiem czy tak znowu wyraźnie... tak jak większość umów prawnych tak i te są napisane często dziwnym językiem urzędowym i tak naprawdę nie zawsze do końca wiadomo co i jak interpretować...


Przesadzasz..ale niech Ci będzie.

Cytat:
Wiele przepisów jest też absurdalnych - np. gdy mam program w wersji jednostanowiskowej (np. office) to może z niego korzystać tylko osoba na którą został zarejestrowany. Czyli gdy z mojego komputera będzie chciała skorzystać np. moja Matka aby sobie coś przeczytać czy napisać jakiś prosty dokument również łamię warunki umowy licencyjnej.


No to tu widać nie rozumiesz pojęcia jednostanowiskowości.
Tu chodzi o to że dana kopia MS OFFICE jest przywiązana do jednego konkretnego komputera. A to czy ten komputer stoi u Ciebie czy u mamy ..czy u pana Kazia to to już nikogo nieinteresuje .
Podobnie jest przecież z WIndowsami OEM.Zresztą wszystko zależy od wersji licencji za jaką płacisz.


Cytat:
Podobne kwestie dotyczą płyt z muzyką czy filmami które przecież również krążą po naszych najbliższych.


Tu jest przepis który zwalnia rodzinę i bliskich z odpowiedzialności tak samo jak i twoich znajomych.Byle mieli oryginał a nie kopie..ot co .


Cytat:
Co prawda to za takie błahostki chyba nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej ale ukazuje to tylko że wiele przepisów jest po prostu nieżyciowych!


Wiesz... mnie się wydaje że Ty chyba w życiu nie przejrzałeś żadnej umowy licencyjnej...proponuje zacząć od tej najprostszej którą dostajesz razem z windą:D

Arex30 - Pią Sie 10, 2007 13:46

Byś sie zdiwł
ziutek997 napisał/a:
Co prawda to za takie błahostki chyba nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej ale ukazuje to tylko że wiele przepisów jest po prostu nieżyciowych!

Przecież łatwiej namierzyć kolesia z nieoryginalnym oprogramowaniem niż złapać kieszonkowca.
wg. niektórych źródeł ok 60% OS w Polsce to piraty. Nie mówiąc o innych programach.
Zgodnie z litera prawa policjant może wejść do mieszkania jeśli podejzewa ze popełniono w nim przestępstwo.
Wyobraź sobie że właśnie do Ciebie przychodzą i co ...... 1 nielegalna mp3 i masz przestępstwo.

Aessa - Pią Sie 10, 2007 14:13

Arex30 napisał/a:
Zgodnie z litera prawa policjant może wejść do mieszkania jeśli podejzewa ze popełniono w nim przestępstwo.
Wyobraź sobie że właśnie do Ciebie przychodzą i co ...... 1 nielegalna mp3 i masz przestępstwo.


Policjant nie może wejść sobie ot tak do czyjegoś mieszkania tylko dlatego, że podejrzewa, że popełniono w nim przestępstwo. No chyba, że go zaprosisz i wpuścisz, mieszkania są prywatne i nikt na siłę nie wejdzie jeśli nie ma na to zgody prokuratury. :) To tak samo jakbyś napisał, że Straż Miejska może sobie wsiąść do czyjegoś samochodu i odjechać gdzieś tam, bo auto było źle zaparkowane. :]

Arex30 - Pią Sie 10, 2007 21:14

Aessa napisał/a:
Policjant nie może wejść sobie ot tak do czyjegoś mieszkania tylko dlatego, że podejrzewa, że popełniono w nim przestępstwo. No chyba, że go zaprosisz i wpuścisz, mieszkania są prywatne i nikt na siłę nie wejdzie jeśli nie ma na to zgody prokuratury.
nie musi mieć zgody prokuratury w przypadku gdy zachodzi podejrzenie popełniania przestępstwa ..........
Aessa napisał/a:
To tak samo jakbyś napisał, że Straż Miejska może sobie wsiąść do czyjegoś samochodu i odjechać gdzieś tam, bo auto było źle zaparkowane. :]

A to jest akurat zły przykład acz kolwiek widziałem jak odholowano pacjetowi pojazd bo źle był zaparkowany.
Koleś sie zdziwił jak auta nie było :D

ziutek997 - Sob Sie 11, 2007 11:00

MacSen napisał/a:
No to tu widać nie rozumiesz pojęcia jednostanowiskowości.


Nie no raczej Ty mnie nie zrozumiałeś :) Ja nie mówię tu o licencji OEM przypisanej do komputera. Mówię o licencji imiennej jednostanowiskowej (można zainstalować równocześnie tylko na jednym komputerze). Licencja przyznawana jest danej osobie i tylko ona może korzystać z tego oprogramowania. W tym wypadku podaję konkretny przykład a nie moje przypuszczenia :) Gdy wykupimy znacznie droższą licencję możemy rozszerzyć możliwość korzystania z oprogramowania przez więcej osób... :P


MacSen napisał/a:
Wiesz... mnie się wydaje że Ty chyba w życiu nie przejrzałeś żadnej umowy licencyjnej...proponuje zacząć od tej najprostszej którą dostajesz razem z windą:D


Sądząć po Twojej wypowiedzi mniemam że Ty w tej kwestii jesteś specjalistą i takie licencje to czytasz dla przyjemności ?? :]
Co prawda nie jestem znawcą tego tematu bo nie jest mi to potrzebne - jestem zwykłym użytkownikiem komputera i chcę po prostu z niego korzystać. Jednak gdy coś mnie bezpośrednio dotyczy i zwłaszcza jeśli muszę za to zapłacić to sprawdzam to dokładanie aby nie kupić kota w worku.

MacSen - Sob Sie 11, 2007 11:30

Ziutek...Żebym jeszcze w tym nie siedział...ale masz pecha.
Ja tu na forum stworzyłem temat w którym zawieram wszelkie typy licencji. co prawda jeszcze tego nie ukończyłem ale akurat lic. jednostanowiskową tam zawarłem :D

h t t p;//w w w forumgliwice, c o m/viewtopic.php?t=3166

Zresztą nie istnieje licencja która by miała zapis że z danego produktu po zakupie może korzystać tylko Jan Kowalski. Weźmy taką sytuację. Kupiłem sobie np/ AutoCAD 2007 z licencją właśnie na jedno stanowisko. i złożyłem go na Laptopie.(no bo akurat mam tulko taki komputer) I naraz pewnego dnia ten laptop pożyczam tobie. No i co teraz ??? Wg twojego rozumienia złamałem prawo??? Nie nie złamałem. Do póki dany soft nie wypłynie z jednostki na której go zainstalowałem to można mnie cmoknąć. A laptopa mam prawo pożyczać komu chce i kiedy chce. I nic do tego policji ani innej instytucji typu BSA. :)

Aessa - Sob Sie 11, 2007 14:23

Arex30 napisał/a:
nie musi mieć zgody prokuratury w przypadku gdy zachodzi podejrzenie popełniania przestępstwa ..........

Podejrzewać może każdy, sąsiad, policjant, to bez różnicy, jeśli nie chcesz wpuścić go do domu to nie wejdzie.

Arex30 napisał/a:
A to jest akurat zły przykład acz kolwiek widziałem jak odholowano pacjetowi pojazd bo źle był zaparkowany

Odholowanie to akurat nic dziwnego, ja pisałam o ingerencję w czyjąś własność czyli WEJŚCIE przez nieuprawnione osoby do samochodu.

Sorry za off topic.

ziutek997 - Sob Sie 11, 2007 23:35

Hmm.. ale Ty chyba nadal mówisz o licencji typu OEM przypisanej faktycznie do sprzętu. A ja mówię o licencji imiennej - program mogę sobie zainstalować na różnych komputerach (ilość tych komputerów określa właśnie w licencji ilość stanowisk). Jak zmienię komputer również ponownie mogę na nim legalnie zainstalować ten sam program. Bo licencja należy do mojej osoby a nie do sprzętu - i zotała wypisana na moje nazwisko.

jeśli będę się nudził to może znajdę w wersji elektronicznej taką licencję to zamieszczę tutaj linka :)

MacSen - Nie Sie 12, 2007 06:29

Ziutek 997 z całym szacunkiem..wyobrażasz sobie co by było gdyby licencja była imienna? Owszem była by droższa od każdej innej ale producent w życiu by na sofcie opartym na takowej licencji nie zarobił. Zresztą mam takie durne uczucie że takiej licencji niema.
Wyobrażasz sobie np. firmę Autodesk by na takiej licencji rozprowadzała Autocad-a wartego parę tysięcy pln,- :rotfl: Czy też innego softu.

Nie to by było chore taka licencja... :zdziwko:

ziutek997 - Pon Sie 13, 2007 09:00

Okej... rozstrzygnę ten spór wstawiająć kilka linijek tekstu ze strony Microsoftu...
wybrane odpowiedzi z działu "Naczęstse pytania":

Jest dożywotnia:
Cytat:
Co się dzieje z moja licencją po zmianie komputera, zmianie pracy, zmianie nazwiska?
Licencja jest ważna dożywotnio.

Jest jednostanowiskowa:
Cytat:
Na ilu komputerach mogę w tym samym czasie zainstalować Office?
Tylko na jednym komputerze.

Może sostać zainstalowane na dowlonym komputerze:
Cytat:
Czy program wiąże się na stałe z jednym tylko komputerem?
Nie, oprogramowanie można zainstalować na innym komputerze, ale dopiero po odinstalowaniu go z dotychczasowego komputera.

I jeszcze to:
Cytat:
Jaka jest różnica pomiędzy Office w EduAkcji a Office box dla nauczycieli?
Wersja Office box dla nauczycieli jest trójstanowiskowa i nie jest związana licencją imienną. Natomiast licencja Microsoft Office EduAkcji jest imienna i uprawnia do korzystania wyłącznie przez właściciela na jednym komputerze.


MacSen napisał/a:
Owszem była by droższa od każdej innej ale producent w życiu by na sofcie opartym na takowej licencji nie zarobił.

Podobnie sprawa wygląda z licencją w wersji Box - nie jest imienna, jest dożywotnia i można ją odsprzedać, odstąpić i może z niej kożystać kto chce. Ogroniczeniem jest jedynie liczba stanowisk na których może być równocześnie zainstalowane.

MacSen napisał/a:
Ziutek 997 z całym szacunkiem..wyobrażasz sobie co by było gdyby licencja była imienna?

Nie muszę sobie wyobrażać... wystarczy że wejdę na stronę Micsrosoft :P :rotfl:

Arex30 - Czw Lip 03, 2008 16:59

A czy nie lepiej jest kupic niż piracić ?
super_sonic - Wto Lip 08, 2008 22:38

istnieją licencje imienne, z tego co wiem microsoft office dla szkol oferowany jest z takimi licencjami. tak samo niektore programy antywirusowe (np kaspersky) oferowane sa rowniez w ramach licencji imiennej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group