dupiate forum

Lokale - SUSHI " arigato "

stasia - Czw Sty 11, 2007 01:16
Temat postu: SUSHI " arigato "
BARDZO, BARDZO, BARDZO polecam bar SUSHI niedaleko hotelu ROJAL bardzo mila obsluga!!!!! a jedzonko poprostu mmmmmm....! jak tylko pomysle to mi slinka cieknie!!! :)
kisia - Czw Sty 11, 2007 01:21

Miałyśmy kiedyś tam babskie spotkanie i zgadzam się jedzonko pychotka, szkoda tylko ze ceny sa tam mało pyszne :(
dade - Czw Sty 11, 2007 10:20

no właśnie , często przechodzę koło ARIGATO jak idę do BZ WBK, jak tam jest z cenami ?
Aither - Czw Sty 11, 2007 10:22

dade, nie chcesz wiedziec... co tu duzo mowic jest drogo ale nie dziwie sie polowa produktow jest sprowadzana a to kosztuje :) Obiecalam sobie ze za pierwsza wyplate pojde tam pojesc :D oby mi wystarczyla na czarke ha z duza pianka :oczami:
dade - Czw Sty 11, 2007 10:25

Aither, no właśnie chcę wiedzieć :) bo mam zamiar tam się wybrać i nie wiem tylko czy już powinienem chomikować pieniądze na ten cel, czy jeszcze mogę poczekać :)
Aither - Czw Sty 11, 2007 10:27

dade, zalezy co chcesz kupic... ale nie ma tam chyba nic co nie schodzi z kwoty 30 zl :rotfl: jesnak to najlepsza japonszczyzna jaka jadlam :) no za wyjatkiem japonszczyzny od Rafalki (naszej forumenki) ona to dopiero robi :evil:
Krotko mowiac... dla nas to za duzo ale prawdziwy smakosz doceniajacy takie jedzonko jest w stanie zaplacic tyle kasy za to :)

stasia - Czw Sty 11, 2007 21:18

faktycznie nie jest tam moze najtaniej ,ale bardzo polecam od czasu do czasu mozna sobie pozwolic!!!! zycie jest krotkie :) bardzo polecam kurczaka w sosie tiriaki k0osztuje 25 zl!!!!i naprawde mozna sie tym najesc!!!! NO I OCZYWISCIE SUSHI A TEGO TO CENY SA ROZNE OD 10ZL DO 40 jakos tak!!!
Harcerka - Czw Sty 11, 2007 23:48

ceny sa w normie jak na tego rodzaju BAR:)
Katowice sa zdecydowanie droższe:)

w kazdym razie zestaw za ok 50-60 PLN wystarcza dla dwóch osob - przynajmniej dla nas dwojga:)

do tego jakies napoje

Lama71 - Nie Lut 10, 2008 23:34

Cóz... jak obiecałem, tak robię. Me wrażenia z wizyty w tym barze.
Co do wrażeń z samego miejsca. W kilku słowach - skromny wystrój, ale doprawdy z gustem. Ma klimat. Obsługa sympatyczna, nawet jak na kogoś takiego jak ja, co nie umie pałeczek w rękach trzymać i nie boi się o tym mówić. Ogólnie duży plus. Może miejsce nie za szczególne, widok z okna nieciekawy. Ale się czepiam.
Co do kulinarnych wrażeń. Cóż... lubie eksperymenty, to i dostałem. Miałem być z małżonką, ale na szczęście polazłem mając chwilkę wolną w robocie, na obiadek. Menu jakie zamówiłem skromne - zupka miso-shiru oraz maki sushi - sake i tekka (koleś jedne ja drugie, więc się podzieliliśmy), Cóz... zupka taka sobie. Ani dobra, ani niedobra. Coś w środku jak wodorost, jakies korzonki czy kiełki. Smak... tych smaków nie umiem zdefiniować. Smakują jak.. no jak te potrawy. Maki sushi - wydaje mi się (a niechcę być niesprawiedliwy) że mieli już gotowe, w lodówce, tyko wyciągają je z niej. Nic, żeby widzieć jak je robią (w przeciwieństwie do zupki). Nagle pojawiły się na barze (czy jak to tam zwą). DO tego jest kulka takiego zielonego czegoś, w smaku i zapachu jak chrzan, nazwa mi wyleciała. Gdyby nie kolor, powiedziałbym że to chrzan, i chyba w istocie tym to było, bo z tego co czytałem, miało być jakieś arcyostre. Ale ja mam może wyparzoną mordę :/ Dodatkowym bonusem jest marynowany imbir, coby kupki smakowe wyczyścić.
Wrażenia ogólne z tych dań raczej niezbyt pozytywne. Można to zjeść, ale 6 maki (czy maków) to jak dla mnie za dużo. Przy ostatnim chciało mi się płakać :zawstydzony:

Jednakże, niechciałbym żeby ktoś się tą moją opowieścią sugerował. Byłem tam raz, ale pójdę tam jeszcze raz, jednak nie wezmę sushi - chyba że pokaże mi rybsko, z którego będzie wykrawał dla mnie kawałki. Inaczej - no way...

Solith - Pon Lut 11, 2008 00:57

to zielone coś, to wasabi, czyli taki chrzan japoński :)
marynowany imbir jest pycha, mniam, mniam :D

myślę, że do japońskiej kuchni trzeba mieć smaka. moja siostra się tym zajada, wiec nasza rodzinka też kiedyś była w SUSHI "arigato" i wrażenia jak najbardziej pozytywne - może sushi nie jest moim ulubionym jedzeniem, ale czasami dopada mnie ogromna ochota na to, jak np. teraz, zjadłabym sobie, ohh :D

co do samego lokalu - jak byłam z 2 lata temu, wszystko było super, na świeżo przygotowywane, na naszych oczach, a na dodatek szef kuchni nam wszystko wyjaśniał, bo akurat było pusto :) nie wydaje mi się, żeby mieli gotowe, a jeśli tak, to zrobili je godzinę, dwie przed podaniem po prostu, więc nie ma w tym nic dziwnego raczej.

co do jedzenia, to jak mówie, rozumiem, że niektórym może nie smakować, ale ja akurat zupke miso uwielbiam :D i ogólnie po takim japońskim posiłku czuję się najedzona, ale mam świadomośc, że to było zdrowe :)

ja polecam lokal, i sama się musze do niego wybrać znowu :hyhy:

Ishikawa - Nie Mar 15, 2009 21:06

Mnie troszke ceny stopuja, ale lody o smaku zielonej herbaty bym sobie kiedys fundneła:P
trunks - Nie Mar 15, 2009 23:21

mozna wziąść jako deser po sushi ;p
Ishikawa - Nie Mar 15, 2009 23:24

A fundniesz mi suszi ?:P To sobie kupie potem 1 gałke na sprobowanie:P
Wiem, ze tam sa, dlatego o nich wspomnialam :P

trunks - Nie Mar 15, 2009 23:35

nie ma sprawy....tylko zebys potem niestrawności nie dostała ;p
Ishikawa - Nie Mar 15, 2009 23:36

trunks napisał/a:
nie ma sprawy....tylko zebys potem niestrawności nie dostała ;p


To ja sie odezwe po "Matki Boskiej Pienieznej":P

kisia - Nie Mar 15, 2009 23:41

ceny owszem są wysokie i nie każdy może sobie pozwolić na wieczór we dwoje w tej restauracji, ale np można umówić się w kilka osób na egzotyczny wieczór, zamówić jakiś zestaw za 160 zł i popróbować :)
Lama71 - Sro Kwi 15, 2009 18:50

nie przesadzajcie z tymi cenami. Ostatnio byłem tam, i kupiłem jakis zestaw. Kosztował bodaj 30 coś złotych, a była zupka, maki, kalifornia ... w sumie spokojna porcyjka.
A na wieczór we dwoje radze sie zastanowić. Była tam właśnie taka parka, koleś zamówił jej cąła michę maków, sobie tez. On jadł z ambicji, ona.. cóz.. myślę, że obiadek na długo zapamiętają :rotfl:

Ishikawa - Sro Kwi 15, 2009 19:36

Dla mnie 30 zł to duzo, i nie przesadzam. Punkt widzenia, zalezy zapewne od punktu siedzenia;)
trunks - Sro Kwi 15, 2009 21:24

a w tym przypadku od zasobnosci portfela :P
Lama71 - Sro Kwi 15, 2009 21:25

Ishikawa napisał/a:
Dla mnie 30 zł to duzo, i nie przesadzam. Punkt widzenia, zalezy zapewne od punktu siedzenia;)

rany.. wszystko zależy. Jak idziesz gdzieś, gdzie woda mineralna kosztuje powiedzmy 30 zł, to kupno obiadu za 200 może być po prostu czymś bardzo tanim, co wcale nie oznacza, że jest to mało pieniędzy.
To, że coś jest relatywnie tanie, nie musi oznaczać, że kosztuje mało pieniędzy.
Tam 30 zł na twarz, to w sumie przyzwoita cena.
co nie zmienia faktu, że można sobie iść do Sierakowickiego, i za te cenę zjeść w 2-3 osoby dwudaniowe duże posiłki.
Boże... co za Avatar :rotfl:

Deszcz - Sro Kwi 15, 2009 21:25

Na pierwsze spojrzenie w menu, cena może odstraszyć, ale nie chodzi się tam każdego dnia, więc kiedy idziemy na jakąś miłą kolację z odpowiednim towarzystwem, to cena nie zbija z nóg. Oczywiście pod warunkiem, że nie jemy tam co tydzień ;)
Ishikawa - Sro Kwi 15, 2009 21:27

Deszczu,stawiasz?
trunks - Sro Kwi 15, 2009 21:37

randka ? :P
Deszcz - Sro Kwi 15, 2009 22:53

Mężczyźni są raczej od tego, żeby wszystko burzyć (w wyobraźni kobiet).
Znajomi parokrotnie byli w tej restauracji i jedli wiele serwowanych przysmaków. Polecali wiele rzeczy, a ja myślę, że żeby móc jak najwięcej spróbować, można wybrać się tam w więcej osób, np. 3, 4, Zamówić duży zestaw i wtedy nikogo nie pociągnie to tak bardzo po kieszeni, a będzie można nasycić swój zmysł smaku ;)

kisia - Sro Kwi 15, 2009 23:23

Deszcz napisał/a:
żeby móc jak najwięcej spróbować, można wybrać się tam w więcej osób, np. 3, 4, Zamówić duży zestaw i wtedy nikogo nie pociągnie to tak bardzo po kieszeni, a będzie można nasycić swój zmysł smaku
no właśnie o tym pisałam na poprzedniej stronie :P
Swoją drogą chętnie bym się tam wybrała, ale nie mam z kim bo mój mąż za takimi specjałami nie przepada :(

trunks - Czw Kwi 16, 2009 06:52

zróbmy liste ja bym był chetny ;). Ciekawe jakie ramen tam dają...
kisia - Czw Kwi 16, 2009 08:42

trunks napisał/a:
Ciekawe jakie ramen tam dają...
ponoć dobre
Harcerka - Sob Kwi 18, 2009 17:16

my lubimy sushi:))
moze wkoncu bedzie okazja sie spotkac:))))

Dorothea - Nie Kwi 19, 2009 19:03

sushi ......,mmmmm, pychota, chetnie sie tam wybiore, moze juz niebawem Kisiu ;)
kisia - Nie Kwi 19, 2009 19:36

no to ja zaczekam na Dorote :D
sebek - Pon Lip 21, 2014 18:43

jak dla mnie sushi u nas w kraju jest słabe...
SewerynRafter - Pon Lip 21, 2014 21:25

A był ktoś w Art Sushi na Długosza? Ciekawe.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group