dupiate forum

Studenci:) - GWSP Gliwice

Aither - Sro Sty 10, 2007 21:33
Temat postu: GWSP Gliwice
Od listopada zaczelam sie zastanawiac nad kontynuacja studiow, ale mam maly dylemat... nie chce wracac na wsb chorzow bo mecza mnie dojazdy... zastanawialam sie nad GWSP u nas w Gliwicach gdzie jest przyblizony kierunek co w Chorzowie. Posiadam mala wiedze na temat tej uczelni a na stronie nie ma za duzo napisane :)
Ktos zna uczelnie? chodzi tam? Jak sie studiuje?

Aither - Sro Sty 10, 2007 21:41

dodam moze ze chodzi mi o specjalnosc gospodarowanie zasobami ludzkimi :) w trybie zaocznym :)
Solid_Wood - Nie Lip 08, 2007 21:09

Fajnie się tam studiuje. Są oryginały, ale generalnie nie żałuje. Byle do przodu!
nowakm - Pon Lip 23, 2007 09:51

Ja tam studiowałam prze rok czasu i powiem szczerze, że nic specjalnego, byłam właśnie na tym kierunku co Ty bys chchiała, zawiodłam się na tej uczelni - jeżeli chodzi o ten kierunek. Są fajnie wykładowcy, ale ci którzy chcą "zabłysnąć" w świecie uczelnianym potrafią nieźle dokopać człowiekowi. Najbardziej rozczarowała mnie matematyka - facet taki niby obojętny, ale na zaliczeniach dawał zadania, których w ogóle nie potrafiliśmy rozwiązać. Na zajęciach były łatwe, natomiast zaliczenia z nim to horror.
Niestety przerwałam ten kierunek, bo na naukę tego, co on uważał za "oczywiste"miałam zbyt malo czasu - trudno mi było pogodzić pracę, opiekę nad dzieckiem i do tego jeszcze "studiowanie" zagadnień matematyki :)
Ale zastanawiam się nad powrotem do szkoły, z tym że na inny kierunek - pedagogikę, gdzie nie miałabym do czynienia z "panem od matematyki" :)
Reasumując: szkoła Okey, ale kierunki ekonomiczne są dla osób, które mają czas na naukę, nie tylko chęci. Jest spoko, ale trzeba włożyć w ten kierunek trochę wysiłku i czasu. Zjazdy zaoczne praktycz nie są w każdy weekend, materiału do nauki naprawde dużo. Ułatwi ci sparwę indeks z poprzedniej uczelni, lub jeżeli kończyłaś np. liceum ekonomiczne - dyplom ekonomisty - bo nietsty na kieunku jest rachunkowość. Mi też ten dyplom przyniósł odrobinę korzyści, naturalnie indeksy też :) Wykładowcy w większości przepisują oceny, ale czasem potrafią się niektórzy czepić szczegółów - na tym kieunku są również zagadnienia z socjologii i filozofii - które ja miałam na wydziale Socjologii, ale ponieważ nazwa się troszkę różniła to kazali mi zaliczać, pomimo tego, że na zajęciach w poprzedniej szkole miałam te same zagadnienia - nawet bardziej rozbudowane :/ - to jest niestety również minus. Niektóre przedmioty mnie dobijały, ale generalnie da się przeżyć :)
Ale myślę, że pedagogika będzie okey :) jeszcze się noszę z zamiarem :)

Lukasz - Wto Lip 24, 2007 09:19

Mi się jako tako studiuje. Jak to wszędzie bywają lepsi i gorsi wykładowcy o różnych podejściach do studentów, ale ogólnie jest ok :)
tynia - Czw Lut 12, 2009 11:16
Temat postu: GWSP Gliwice
właśnie rozpoczynam studia na kierunku ekonomia...
proszę osoby już studiujące o udzielenie informacji na temat tej uczelni, tego kierunku, pierwszych egzaminów - tak ogólnie...
każda informacja mile widziana

:)

Azbe - Czw Lut 12, 2009 16:46

jak zaoczne to do 3-4 semestru zdajesz za samo płacenie,w sumie bez nauki większej. Na dziennych w sumie też - tylko od czasu do czasu losuje sie pare osób, które muszą poprawiać "żeby nie było".



wiesz że za "wakacje" płaci sie tu 200zł? hjahahah

inamorata - Czw Lut 12, 2009 20:43

Czyli typowa i stereotypowa uczelnia prywatna. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć a nie tylko zdobyć papierek, który jest nic nie warty w oczach przyszłego pracodawcy omijaj to miejsce szerokim łukiem!
Solid_Wood - Czw Lut 12, 2009 21:53

skąd tyle jadu? :-) fakt, że nie jest to uczelnia (póki co) wysokich lotów, ale wskażcie mi uczelnię, która po 4 latach działalności osiągnęła poziom np. Harvardu :-)
tynia, nie wiesz, co z planami uczelni, żeby na jesieni ruszyć z "magisterką"?

inamorata - Czw Lut 12, 2009 23:28

To nie jad tylko realia Moja Droga. Wiem jak się mówi o tej ,,Uczelni'' w środowisku. Za karę nikogo bym tam nie wysłała. :P
tynia - Pią Lut 13, 2009 09:32

Solid_Wood o planach słyszałam, a czy będzie to zrealizowane w najbliższym czasie niestety nie wiem...

czy rzeczywiście jest tak "źle z tą uczelnią"?

Zielonooka - Pią Lut 13, 2009 13:23

ja słyszałam opinie o tej szkole podobne do przytoczonych przez inamoratę.
druga kwestia jest też taka czego się oczekuje od studiów.

Solid_Wood - Pią Lut 13, 2009 21:42

Ja miałem tą przyjemność być w pierwszym naborze. Trudno było się czegoś spodziewać, ponieważ ta uczelnia nie miała jeszcze swojej historii. Skończyłem ją z sukcesem, co nie oznacza koniecznie jechania po najniższym poziomie. Oczywiście magisterka siłą rzeczy musi być kontynuowana na innej uczelni. I wiadomo, że ta "inna" uczelnia to bez porównania wyższy poziom, ale też nie ma ona 4 lat tylko kilkadziesiąt...
Zgadzam się z twierdzeniem, że dopiero po kilku latach można będzie podsumować działalność GWSP, bo tak naprawdę to ona dopiero raczkuje. Poza tym, co tu dużo mówić, niewiele zdziała bez własnej siedziby. Miejmy nadzieję, że szybko na Bojkowską się przeniesie.

Zielonooka - Sob Lut 14, 2009 00:52

Solid_Wood, zgodzę się, że mało lat działa, żeby wyrobić sobie markę itd w końcu każda miała jakiś początek :)
gocha_p - Nie Mar 29, 2009 21:55
Temat postu: Wiem co piszę...
Mam porównanie bo studiowałam przez semsetr na uczelni prywatnej i z pocałowaniem ręki przerwałam tą farsę i poszłam na uniwerystet. Niestety na uczelniach prywatnych jest taki a nie inny poziom. Z resztą ilu studentów po "amnestii Giertycha" schroniło się na uczelniach prywatnych? ZNam dziewczynę, która matury z polskiego pisemnej nie zdała, wyniki z matury miała marne, amnestia ją objęła i teraz pedagogikę na GWSP studiuje.... Aż strach pomyślec, że kiedyś moje dzieci będa takie pseudo nauczycielki uczyc....
Czarnulka - Nie Mar 29, 2009 22:25

Cytat:
Mam porównanie bo studiowałam przez semsetr na uczelni prywatnej i z pocałowaniem ręki przerwałam tą farsę i poszłam na uniwerystet. Niestety na uczelniach prywatnych jest taki a nie inny poziom. Z resztą ilu studentów po "amnestii Giertycha" schroniło się na uczelniach prywatnych? ZNam dziewczynę, która matury z polskiego pisemnej nie zdała, wyniki z matury miała marne, amnestia ją objęła i teraz pedagogikę na GWSP studiuje.... Aż strach pomyślec, że kiedyś moje dzieci będa takie pseudo nauczycielki uczyc....

Ograniczenie...tyle na ten temat.

Ishikawa - Pon Mar 30, 2009 14:15

Czarnulka, trzeba miec podstawe do ograniczenia. A tu widze dno i 3 metry mułu.
taliaa - Pon Mar 30, 2009 16:32

Nie polecam tej szkoły, a osobom, które jeszcze nie podjęły decyzji, radzę dobrze się zastanowić.
Czasem lepiej jest stracić trochę czasu na dojazd do porządnej uczelni niż narażać się na organizacyjny chaos i brak kompetencji pracowników administracyjnych. Pewnych sytuacji i zachowań nie tłumaczy fakt, że szkoła jest "na rozruchu". Doświadczyła tego na własnej skórze bliska mi osoba. Studia są inwestycją - także finansową - warto się zastanowić, gdzie swój czas i swoje pieniądze się lokuje.

alaneks - Nie Lip 12, 2009 11:25
Temat postu: Studia w GWSP Gliwice, niskie stypenia naukowe
Witam, mam pytanie odnośnie stypendium za wyniki w nauce w Gliwickiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w GLiwicach

Otóż na mojej uczelni bardzo mało płacą takie stypenium. Są trzy progi stypendialne w zależności od średniej:

od 4,0-4,5 20zł
od 4,5-4,7 40zł
od 4,7-5,0 90zł.

Są to bardzo małe kwoty za wydaje mi się wielki wysiłek. Na innych uczelniach kwoty są większe. Czy można w tej sprawie coś zrobić, gdzieś napisać, czy jest to gdzieś normowane? o o tym sądzicie?
Pozdrawiam.

inamorata - Nie Lip 12, 2009 13:48

Mam nadzieję, że Ty sobie tylko jaja robisz. :P
Zapieprz na GWSP??
Chcesz porządne stypendium to załap się na studia na Polibudzie, UŚ albo na prywatnej uczelni z renomą :P
Wtedy zobaczysz co to znaczy zasuwać na stypendium.

alaneks - Nie Lip 12, 2009 15:35

inamorata napisał/a:
Mam nadzieję, że Ty sobie tylko jaja robisz. :P
Zapieprz na GWSP??
Chcesz porządne stypendium to załap się na studia na Polibudzie, UŚ albo na prywatnej uczelni z renomą :P
Wtedy zobaczysz co to znaczy zasuwać na stypendium.


Na każdych studiach trzeba (powinno się uczyć)... i dać coś od siebie.

inamorata - Nie Lip 12, 2009 16:04
Temat postu: t
Na jednych mniej na innych więcej ;)
Jaka uczelnia takie stypendium.
Żadne pismo Ci nic nie da, chyba, że do Ministerstwa, bo to oni przyznają określoną ilość środków do rozdysponowania na ten cel.
Ich ilość kształtuje wysokość stypendium naukowego.

Sou - Nie Lip 12, 2009 19:18

LOL :rotfl:
trunks - Nie Lip 12, 2009 21:27

na polibudzie za to są teraz tak wysrubowane kryteria, ze naprawde najlepsi mają stype - ale za to konkretniejszą. Tutaj jest od 4.0 czyli kryterium szczerze mówiąc średnie, wiec i kokosow sie spodziewac nie mozna...ale i tak za malo daja....paredziesiąt zł to kpina jakas
inamorata - Pon Lip 13, 2009 10:25

Ja na UŚ zbieram 220 zł za 4.4 a z zaocznych na WSB za średnią 4.77 mam semestr za free plus teraz stypendium w wysokości 370 zł, więc jest ok. :)
alenda - Sro Maj 12, 2010 20:36

U nas (SWSIM Chorzów) za 4,6 jest koło stówy, ja niestey zawsze mam powyzej 4, ale nie łapię sie na stypendium ;(
plusz0wy - Sro Maj 12, 2010 23:38

ja bym zlikwidował stypendia w prywatnych szkołach i uczelniach....Bo niestety stypendia w takich szkołach są z pieniędzy państwowych. Wtedy byłyby bardziej przyzwoite na państwowych, gdzie nie każdy ma pieniądze na studiowanie. A pracować studiując dziennie na dobrym kierunku się nie da....
llaneta - Pon Maj 17, 2010 15:46

trochę pojechałeś jakąś dyskryminacją przecież na niepublicznych uczą się tak samo jak na publicznych więc dlaczego stypendia im się maja nie należeć ?
plusz0wy - Pon Maj 17, 2010 16:14

a niech im się należą ale nie z publicznych pieniędzy. Dlaczego ja mam na to płacić ?
alenda - Czw Maj 20, 2010 20:57

Ja myślałam, że stypednia są przyznawane z tego co płacą inni studenci na zaocznych, że własnie na dziennych z moich pieniedzy, bo skąd niby mają kasę na dziennych? Nie wiedziałam, że są pieniędzy państwowych.

No właśnie, no nie każdy ma kasę na studiowanie, dlatego niektórzy musza pracować żeby się uczyć... Studia dzienne bezpłatne mimo wszystko wymagają nakładów finansowych (książki, xera, indeksy, legitymacje itd)

pestka - Pią Lip 09, 2010 11:03

Na szczęście sytuacja ze stypendiami na GWSP uległa poprawie :)

(4,86 – 5,0) 200 zł
(4,71 – 4,85) 100 zł
(4,5 – 4,7) 50 zł

Także jest znacznie lepiej niż rok temu :)

Poranna kawa - Pią Lip 09, 2010 12:50

Z tymi stypendiami naukowymi jest jeszcze taka ciekawostka, że ich przyznawanie zależy od tego, z jaką średnią przyjęła dana uczelnia - i tak podczas gdy na jednych wyższych szkołach wystarczy mieć powyżej 4,0, na drugich musi być czasem nawet 4,7... no ale to jest uzależnione już od tego, jaki jest poziom nauczania i ile studentów ma takie średnie, a więc ilu będzie objętych stypendium:)
pestka - Pon Lip 12, 2010 11:34

A ja polecam tą uczelnie :) spędziłam na niej 3 naprawdę owocne lata :) studiowałam Pedagogikę na dziennych i jestem bardzo zadowolona :) Jeśli ktoś wie po co idzie na studia znajdzie się tam w 100% świetna kadra a co do zamieszania w administracji to jest ono na każdej uczelni ;)
kk - Sro Lip 21, 2010 23:06

pestka napisał/a:
A ja polecam tą uczelnie :) spędziłam na niej 3 naprawdę owocne lata :) studiowałam Pedagogikę na dziennych i jestem bardzo zadowolona :) Jeśli ktoś wie po co idzie na studia znajdzie się tam w 100% świetna kadra a co do zamieszania w administracji to jest ono na każdej uczelni ;)


.. z tą świetną kadrą to bym nie przesadzał ;)
No chyba że ostatnio coś się zmieniło. Ja miałem z tą uczelnia do czynienia jak jeszcze na Warszawskiej się mieściła

pestka - Pią Lip 30, 2010 15:02

Sporo się zmieniło i wciąż się zmienia na szczęście na plus :)
A co studiowałeś? :)

beata86 - Czw Wrz 09, 2010 11:34

Fajny kierunek :) praca zawszę się znajdzie
Monika1106 - Sro Wrz 29, 2010 12:28

Hej a ja mam takie o to pytanko. Zaczynam studia zaoczne na GWSP na kierunku pedagogika. Weszłam w plan zajęć i ok ale nic nie rozumiem z tego co jest niżej, tzn grupy, sale.. skąd mam wiedzieć do jakiej grupy należę? Dowiem się tego na miejscu? Czy może lepiej zadzwonić? Czy ktoś w ogóle wybiera się w tym roku tam też? Ponieważ nikogo tam nie znam i chętnie poznam :) Pozdrawiam
Julianna - Wto Paź 19, 2010 10:17

Myślę, że najlepiej zapytać w szkole. Studiuję tam i zawsze jak mam problem idę do działu nauczania i zawsze dowiem się tego czego chcę. Oni też są ludźmi - nie gryzą:)
Julianna - Wto Paź 19, 2010 10:23

Jej ile jadu w tych waszych wypowiedziach .... ja tam studiuję pedagogikę i jestem zadowolona. Kadra naprawdę świetna. Miejsce piękne. Dużo się zmienia na plus. Naprawdę myślę, że w większości tych wypowiedzi to osoby, które nie miały z GWSP nic wspólnego.
trunks - Wto Paź 19, 2010 21:42

ja tam nie widze żadnego jadu...
Julianna - Sro Paź 20, 2010 09:07

Chodziło mi przede wszystkim o te wcześniejsze wypowiedzi (mogłam skopiować tekst:) :) :) Poprostu czasem denerwuje mnie to, że się mądrują te osoby, które nie były nawet w NG.
Magnezja 123 - Wto Lis 09, 2010 12:36

Jest tutaj osoba będąca na kierunku "Wzornictwo" w GWSP Gliwicach ?
dzierlatka - Pią Lut 17, 2012 12:47

we wrześniu 2011 zakończyłam studia podyplomowe na kierunku < kadry i płace>..totalna porażka.....do dnia dzisiejszego nie odebrałam świadectwa ukończenia w/w kierunku....
odradzam "studiowanie " na tych "tajnych kompletach "
:kwasny: :kwasny: :kwasny: :kwasny:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group