dupiate forum

Programy - Ubuntu

p4cz3k - Sro Gru 20, 2006 11:48
Temat postu: Ubuntu
niech mi ktos jak ostatniemy matolowi wytlumaczy z czym to sie je :)

2 dni trwalo az zainstalowalem sam system :)

od wczoraj - przez prawie cala noc - staralem sie zainstalowac Kadu (odpowiednik gg) - na forach / stronie o kadu - podaja sciezke dostepu - czy jakos tak - mam to wpisac w terminalu - wpisalem i pyta sie mnie o haslo - podaje moje systemowe - jakies inne - i nic

w koncu znalazlem kadu samorozpakowujace sie po sciagnieciu - niby na dysku widnieje zainstalowany katalog - ale rozszerzenia nic mi nei mowia - niby mam podlaczyc sobie pod to aktywator - ale o co chodzi ?

moze wychodze na strasznego glupka - ale po 6 latach zabaw ze wszelakimi programami ms mam sieczke w glowie ;P - w zasadzie jest to moj 1 kontakt z linuxem ^_^ wiec nie dziwcie sie ze ciezko mi to przychodzi

na forum ubuntu niektorzy pisza dla mnie tak niezrozumialym jezykiem ze glowa mala ^_^

Tobi - Sro Gru 20, 2006 13:32

U mnie z kadu poszło jak z płatka, pobierałem h t t p;//w w w kadu.net/w/Pobierz:Ubuntu]to. W razie potrzeby sprawdź na h t t p;//forum.ubuntu, p l/]forum Ubuntu.

Edit: Teraz doczytałem, że coś nie bardzo umiesz skumać to forum, nie ma tak źle, warto poświęcić trochę czasu na zrozumienie tego, albo po prostu poprość żeby Ci wyjaśnili łopatologicznie ;)

p4cz3k - Sro Gru 20, 2006 13:46

juz mi sie udalo :) przy pomocy menadzera plikow synaptic


teraz jeszcze musze dorwac jakis zestaw kodekow ...


hmmmm takie pytanie ... czy to wszystko sie musi instalowac przez terminal ? nie ma w linuxie czegos takiego jak : klik / klik - dalej - dalej - dalej - zakoncz ? :]

Tobi - Sro Gru 20, 2006 13:48

No jest też graficzny menadżer pakietów, w Ubuntu na pewno jeden jest, przynajmniej w Gnomie.
p4cz3k - Sro Gru 20, 2006 13:49

mozliwe ze mowimy o tym :
p4cz3k napisał/a:
przy pomocy menadzera plikow synaptic

Gmeras - Sro Gru 20, 2006 16:16

niestety ja tez mam problemy z instalacja programów ale jestem pełen nadziei z instalacja systemu nie miałem zadnych problemów a z tym rozumieniem na forach ludzi to tez ich nie rozumie oni chyba nie umieją sobie wyobrazić ze ktoś przed chwila ma pierwszy kontakt z linuxem :[
Titanic - Sro Gru 20, 2006 18:08

kodeki...

h t t p;//w w w mplayerhq.hu/design7/dload.html#binary_codecs

lub przez Automatix czy też Easy Ubuntu lub Easy Breezy, w ten sposób też łatwo zainstalujesz wsparcie dla DVD, Operę, Flashplayera itp...

Arex30 - Czw Gru 21, 2006 07:52

ja właśnie zasysam minta 2.0 i 2.1
potzrebuje tylko nowego kompa :D bo ten sie nienadaje chyba ze jako maszyna do pisania
Stary jest znaczy i nieruchliwy on jest

MacSen - Czw Gru 21, 2006 10:03

p4cz3k napisał/a:
juz mi sie udalo :) przy pomocy menadzera plikow synaptic


teraz jeszcze musze dorwac jakis zestaw kodekow ...


hmmmm takie pytanie ... czy to wszystko sie musi instalowac przez terminal ? nie ma w linuxie czegos takiego jak : klik / klik - dalej - dalej - dalej - zakoncz ? :]


Niestety...wszystko przez terminal...
Hah....się wycfaniłem...i załozyłem mandrive 2007 (3-y dni ściągałem ale się opłacało pełne okodekowanie i omediowanie nawet nic tylko żyć i nie umierać )
Dziś wieczorem odezwę się już z pod tej besti...

p4cz3k - Czw Gru 21, 2006 14:55

hmmm dzis musialem znowu przeskoczyc na winde bo poprostu nie umialem sobie poradzic ze wszystkim pod linuxem a kilka rzeczy bylo mi niezbednych ...



napewno gdy czasu wiecej bede mial ... lub tez na drugim komputrze zabiore sie za to dokladniej :)

narazie szukam jakis podrecznikow ale czyste podstawy - komendy, system dzialania, zaleznosci w linuxie itd etc bo tak jak uzystaknie pomocy w szczegolowych sprawa nie jest problemem to zrozumienie o co chodzi istocie ktora pomaga jest naprawde trudne :)

Gmeras - Czw Gru 21, 2006 17:07

p4cz3k napisał/a:
hmmm dzis musialem znowu przeskoczyc na winde bo poprostu nie umialem sobie poradzic ze wszystkim pod linuxem a kilka rzeczy bylo mi niezbednych ...
ja jeszcze walcze :P

p4cz3k napisał/a:
narazie szukam jakis podrecznikow ale czyste podstawy
mam w formacie pdf ale tam tez nie wszystko czysto napisane :)
MacSen napisał/a:
3-y dni ściągałem ale się opłacało pełne okodekowanie i omediowanie nawet nic tylko żyć i nie umierać )
ha mi sie udało w 9 godzin to sciagnąć :hyhy:
MacSen napisał/a:
Niestety...wszystko przez terminal...
niektóśuch programy mają gotowe instalki tak kadu zainstalowałem ...
MacSen - Pią Gru 22, 2006 18:57

Oj czepiasz się Gmeras...jakbyś współdzielił neostrade512 pomiedzy 3-y komputery z tego dwa nonstop coś pobierają lub pracują z otoczeniem też bys zasysał tak długo.

A co do konsolki to ja jednak wolę pełna kontrole przy instalacji :) Poprostu uznaje tylko terminal.
Ale każdy lubi co chce :)

Peace :]

Coyote - Sob Sty 27, 2007 15:12

Zawsze pamietaj o odpowiednich repozytoriach. mam rownierz nadzieję, że byłeś na w w w ubuntu, p l . Niestety Ubuntu wraz z wersja 6.06 LTS zszedł na psy. Polikwidowano servery z paczkami wiec moga byc problemy.
Arex30 - Sob Sty 27, 2007 15:34

DAGFEN, 6,12 jest całkiem całkiem
Coyote - Sob Sty 27, 2007 15:38

Cytat:
DAGFEN, 6,12 jest całkiem całkiem

Ups. Przyznam, że nei wiedziałem o tym ze juz ja wydali...

Arex30 - Sob Sty 27, 2007 15:51

DAGFEN,
jako "lajf" :D

Coyote - Sob Sty 27, 2007 16:02

A to lipnie. Myslalem, ze coś ciekawego znowu wymyślili.
Arex30 - Sob Sty 27, 2007 17:18

Ale może se zaistalować system .....
bo startujesz z płytki...
h t t p;//w w w ubuntu, p l/pobierz.html

Abo to :
h t t p;//dobreprogramy, p l/index.php?dz=15&n=5646

Coyote - Czw Mar 22, 2007 07:10

Teraz to już klepłem sie na Mandrive :)
Przydałby sie Codegen ale jakoś nie mogłem znaleźć tego "zwiśniowanego".

michaszko - Czw Mar 22, 2007 18:41

Ubuntu jest swietnym systemem. W Windowsie przy normalnej pracy uzywam ok 400 MB Ramu podczas gdy Ubuntu potrzebuje mniej niz polowe.
Faktycznie problemow z konfiguracja (poczynajac od instalacji) jest mnostwo ale system cieszy :) U mnie najgorszym problemem byl brak automatycznie instalowanych sterownikow fglrx (Ati Radeon x800GT) przez co juz na instalatorze wywalal mi sie blad i koniec - po instalacji...
Jesli uzywasz systemu do domowych celow to serdecznie polecam. Oczywiscie wielu ludzi (miedzy innymi ja) uwaza, ze Linux do celow domowych nie jest tak dobry jak Windows ale jest to bardzo dobra alternatywa jesli ktos nie chce wydawac kasy na oryginalnego Windowsa.

Polecam w w w forum.ubuntu, p l

iwa - Wto Kwi 03, 2007 17:58

Potrzebuje pomocy mam problem z instalacją
Coyote - Wto Kwi 03, 2007 21:14

A może powiesz jaki :hyhy: ?
Alpha Centauri - Wto Kwi 03, 2007 21:44

Polecam h t t p;//forum.ubuntu, p l/. Odpowiedź na 90% problemów.
Coyote - Sro Kwi 04, 2007 06:25

Cytat:
ShipIt is currently closed while we prepare for the Ubuntu 7.04 (Feisty Fawn) release. We'll be back in a few days.


Szykuje sie nowa wersja Ubuntu :hyhy:

p4cz3k - Sro Kwi 04, 2007 11:19

niech mnie ktos oswieci...z czym sie sa zwiazane nowe wersje ubuntu ... jesli np mam starsza wersje to co ? juz nie warto instalowac ? czy np jest mozliwosc aktualizacji ? przyznam sie ze korci mnie znowu zabawa w ubuntu...ale jak sobie przypominam nieprzespane noce i nerwy ... to chyba mi sie odechciewa :(
Arex30 - Sro Kwi 04, 2007 12:09

p4cz3k, a ja zassałem kideys mientowe ubuntu i wystarczy
jako os do netu i kilka drobiazgów wystarczy
A róznica ..... pewnie kosmetyczna no i bezpieczenstwa.....

Bot - Wto Wrz 11, 2007 18:44

p4cz3k napisał/a:
ale jak sobie przypominam nieprzespane noce

Eee no co ty ;)

Ja w sumie bawiłem się Ubuntu jak miałem poprzedniego blaszaka, po przejściu na laptopa miałem tylko Winde, a po powrocie na blaszaka czekam na Ubuntu 7.10 i :hyhy:h t t p;//youtube, c o m/watch?v=xC5uEe5OzNQ]Beryl

Arex30 - Wto Wrz 11, 2007 18:54

Ej a może tak połączyć wszystkie tematy z OS w jeden??
Bo ja mam teraz Mandrive 2007.1 Spring i powiem że się sprawuje dobrze .....

Ubuntu mam 6.06 i miętowe 2.0 i 2.1 wiem że się pojawiło 7.02
Mam też Fedorę 7 i openSUSA 10spi
Zresztą to nie problem zassać Linuxa .... mirrorów jest naprawdę dużo


Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686;) Gecko/Mandriva/ Firefox - Build ID: 0000000000

Bot - Pon Paź 22, 2007 10:49
Temat postu: Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon - godny rywal Visty?
Mark Shuttelworth, założyciel firmy Canonical, decydując się na sponsorowanie projektu Ubuntu, nie mógł przewidzieć, iż jego produkt stanie się najbardziej znanym systemem operacyjnym w świecie open source. Najnowsza edycja Ubuntu o wymyślnej nazwie Gibki Gibon ( Gutsy Gibbon ) nie walczy już tylko o pierwsze miejsce wśród dystrybucji Linux. Ma ona również potencjał, aby stać się godnym rywalem produktu Microsoftu, zarazem pokazując całemu światu, iż Linux nie jest systemem dla "wybrańców". h t t p;//tech.wp, p l/kat,1009779,title,Ubuntu-710-Gutsy-Gibbon-godny-rywal-Visty,wid,9310287,wiadomosc.html]więcej>>

żródło wp, p l


Arex30 - Pią Lis 02, 2007 10:32

własnie reinstal kompa sie robi :)
Bede stawiał :
M$ XP
Ubuntu 7.10 ( chche odpaliłem juz LiVE CD ).

Co do Ubuntu to nie bardzo wiem jak sie istaluje dodatki ale ......

MacSen - Pią Lis 02, 2007 11:41

Arex30 napisał/a:


Co do Ubuntu to nie bardzo wiem jak sie istaluje dodatki ale ......


Praktycznie tak samo jak w Windowsie albo przez wklikanie :D
albo poprzez konsolkę i magiczne APT-GET.
Oczywiście uprzednio trzeba zapisać aktualne adresy serwerów z repo i jedziesz :D
Oto one.
najpierw z konsoli wstukujesz takie coś

sudo gedit /etc/apt/sources.list

Usuwamy wszystko co tam się znajduje (ctrl+a, ctrl+x), a następnie wypełniamy tenże plik:

deb h t t p;//pl.archive.ubuntu, c o m/ubuntu gutsy main restricted universe multiverse
deb-src h t t p;//pl.archive.ubuntu, c o m/ubuntu gutsy main restricted universe multiverse

deb h t t p;//pl.archive.ubuntu, c o m/ubuntu gutsy-updates main restricted universe multiverse
deb-src h t t p;//pl.archive.ubuntu, c o m/ubuntu gutsy-updates main restricted universe multiverse
deb h t t p;//security.ubuntu, c o m/ubuntu gutsy-security main restricted universe multiverse
deb-src h t t p;//security.ubuntu, c o m/ubuntu gutsy-security main restricted universe multiverse
deb h t t p;//archive.ubuntu, c o m/ubuntu gutsy-backports main restricted universe multiverse
deb-src h t t p;//archive.ubuntu, c o m/ubuntu gutsy-backports main restricted universe multiverse

deb h t t p;//archive.canonical, c o m/ubuntu gutsy partner

#deb h t t p;//kubuntu.org/packages/kde-latest gutsy main
#deb h t t p;//kubuntu.org/packages/amarok-latest gutsy main
#deb h t t p;//kubuntu.org/packages/koffice-latest gutsy main

deb h t t p;//w w w gnugadu.org/packages/ubuntu/ edgy main

deb h t t p;//wine.budgetdedicated, c o m/apt gutsy main

deb h t t p;//download.skype, c o m/linux/repos/debian/ stable non-free
deb h t t p;//dl.google, c o m/linux/deb/ stable non-free

deb h t t p;//packages.medibuntu.org/ gutsy free non-free

deb h t t p;//mirror3.ubuntulinux.nl/ gutsy-seveas all

deb h t t p;//morgoth.free.fr/ubuntu gutsy-backports main
deb-src h t t p;//morgoth.free.fr/ubuntu gutsy-backports main

deb h t t p;//archive.czessi.net/ubuntu gutsy restricted universe multiverse preview

deb h t t p;//repository.debuntu.org/ gutsy multiverse

deb h t t p;//ubuntu.cafuego.net/ gutsy-cafuego all

Po wykonaniu sudo apt-get update Cieszysz się z nowych repo no prościej sięjuż panocku nie da :D

Arex30 - Pią Lis 02, 2007 12:48

MacSen, kuna siuper i thx a jakby były jakies problema to moga liczyć na pomoc....
Bo musze mieć dwa systemy XP i U ale nie wiem jak to zrobić dobrze. Z mandrivą se poradziłem bo miałem przewodnik napisany wiec....... ale na u nie mam :( i sie lekko boje.

MacSen - Pią Lis 02, 2007 16:53

Arex co do Mandrivy to ja mam swoje uwagi (jak można płacić za Pingwina) bo wersji Free systemem nie nazwie CI nikt kto Pingwinka używa.

Zresztą Mandriwa to taki zlinuxiały windows. :/ albo na odwrót nie pamiętam.


a co do softu na codzień to mam następujący
komplecik

nakładka graficzna na system - gnome
przeglądarka www - firefox
program pocztowy - nie używam (poczta na google)
pakiet biurowy - open office
antywirus - (brak)
grafika - gimp
odtwarzacz audio - amarok, xmms
odtwarzacz video - mplayer
klient p2p - amule
komunikator - gnu gadu 2,
klient irc - nie używam
klient ftp - gftp
nagrywanie cd - k3b,
edytor html - nie używam
manager plików - midnight commander
manager pobierania plików - wget
manager grafiki - gqview

Poszukam źródełek i dam tu do nich linki.

Arex30 - Sob Lis 03, 2007 09:50

MacSen, postawiłem wczoraj...... :)
tera tylko poustawiac reszte no i uruchomić Compiz...... bo jakoś nie umiałem tego znaleźć ....
Widze że jest zainstalowane ( paczki ) ale nie wiem gdzie znaleź by go poustawiać.......

MacSen - Sob Lis 03, 2007 10:31

No więc jeśli pozakładałeś wszystkie paczki to to jest prostsze niż myślisz :D
1/. wróć na pulpit
2/. kliknij prawym klawiszem i wybierz opcję "Change Desktop Background"
3/. Nastepnie przejdź na zakładkę "Visual Effects"
4/. I wybieraj z pośród 3-ech opcji jaki poziom bajerków chcesz.

Osobiście z praktyki wiem że po tygodniu wrócisz do stanu początkowego ale jak każdy też eksperymentowałem z tym i szybko się okazało że funfkconalności to to cudo ma tyle co windows w zastosowaniach serwerowych :/

Nie wiem czy to o to Ci chodziło..ale prościej nie będzie ale za to stabilniej niż w VIŚCIE :D na pewno.

Arex30 - Sob Lis 03, 2007 14:25

MacSen, zobaczemy........
na mandarce miałem beryla i sie fjniuśko nim bawiłem. :)

Bot - Sob Lis 03, 2007 15:14

Arex30 napisał/a:
Bede stawiał :
M$ XP

Ja postawiłem własnie na isnitejącym Windowsie XP
Cytat:
Bo musze mieć dwa systemy XP i U ale nie wiem jak to zrobić dobrze. Z mandrivą se poradziłem bo miałem przewodnik napisany wiec....... ale na u nie mam :( i sie lekko boje.

Też się bałem ale zaryzykowałem - aaa co tam i ciach... 2 systemy stoją (było prościej niż się wydawało). Prawda jest taka że windowsa odpalam teraz może raz na 10 odpaleń kompa bo we wszystkim innym wystarcza Ubuntu. Jest proste, kwestia przyzwyczajenia. Jak do tego dodać, że na Ubuntu istnieje może kilkanaście wirusów które są mało groźne ze względu na zabezpieczenia systemu to już miodzio.
Troche dopracowania i Windows nie będzie wcale potrzebny (no może do gier, ale zawsze go można odpalić z poziomu Ubuntu ;) )

Prawda jest taka, że o ile linux jeszcze z 2 lata temu mnie zrazi,ł to teraz zaskoczył bardzo pozytywnie.. Wykrył sprzęt, cyfrówke, pendrivy
Arex, jeśli się obawiasz instalacji Ubuntu to zawsze można wypróbować h t t p;//czytelnia.ubuntu, p l/index.php/2007/06/26/wubi-najprostsza-droga-do-ubuntu/]WUBI który znajdziesz np.: h t t p;//wubi-installer.org/latest.php]TUTAJ . Tam wszystko sporowadza się do ego że instalacja systemu jest łatwa jak dodanie i usunięcie programu w Windowsie. Nie spodoba się? Usuwasz i nie ma. Takiej rzeczy Microsoft to za 50 lat nie wymyśli :D

MacSen - Sob Lis 03, 2007 17:35

Hehehe...widzę że się grono pingwinaczków :D tu zbiera i bardzo dobrze.
Arex30 - Sob Lis 03, 2007 18:42

M$ stoi ..... i ma sie całkiem dobrze .......
U też stoi :) i narazie jest good. jedynie nie mam sześciana ...... nie wiem jak dobrze go zainstalować...... buuuuuuuuuuuuuuu
by dobrze działał ... tak jak beryl mi chodził na mandrivie....
ale poszukamy pokukamy

MacSen - Sob Lis 03, 2007 22:15

Arex30 napisał/a:
M$ stoi ..... i ma sie całkiem dobrze .......
U też stoi :) i narazie jest good. jedynie nie mam sześciana ...... nie wiem jak dobrze go zainstalować...... buuuuuuuuuuuuuuu
by dobrze działał ... tak jak beryl mi chodził na mandrivie....
ale poszukamy pokukamy


U mnie poskutkowało doinstalowanie sterów to samej karty graficznej niestety ja swoje kompilowałem specjalnie (ATIx800GTO). Proponuje przeszukac fora dotyczące problemów z berylem czy chociażby Compiz Fusion czyli.

Wtyczki wchodzące w skład Compiz Fusion są podzielone na następujące kategorie
(podstawowe, stabilnie działające wtyczki) h t t p;//wiki.compiz-fusion.org/PluginsMain

(dodatkowe wtyczki o mniej istotnych funkcjach) h t t p;//wiki.compiz-fusion.org/PluginsExtra

(wtyczki niewspierane, mogące sprawiać problemy) h t t p;//wiki.compiz-fusion.org/PluginsUnsupported

Zresztą tu masz na ten temat więcej
h t t p;//w w w compiz-fusion.org/

I jedna ważna sprawa bez fglrx to sobie pod Linuxem zapomnij o efektach. h t t p;//dobreprogramy, p l/index.php?dz=15&n=7645
Zakładając że masz ATI a nie szmirowatą nVIDIE.
Ale to już moja prywatna opinia na temat inny :/

Bot - Nie Lis 04, 2007 08:28

Arex30, Aplikacje / "dodaj usuń" Instalujesz "Advanced Desktop Effects" potem System / Preferencje i tam masz ustawienia tego.
Arex30 - Nie Lis 04, 2007 10:08

nVidia......seria 7
narzie odpuszczam se compiz

Bot - Pon Lis 05, 2007 07:50

Arex30 napisał/a:
nVidia......seria 7
narzie odpuszczam se compiz

Też mam nVidie, działa wszystko bez problemów

Arex30 - Pon Lis 05, 2007 08:26

khaman, może ja mam za małą wiedzę....
Bot - Pon Lis 05, 2007 14:24

Arex30 napisał/a:
khaman, może ja mam za małą wiedzę....

Spoko, dasz rade.. Ja też sie na linuxie nie znam :)

Arex30 - Wto Lis 06, 2007 18:21

mam wapros
moja stacja bazowa to AMD 64 3200+
i mamm problem czy instalować ubuntu 64 czy 32.......
mam na razie U64 ale nie ma duzego wsparcia dla niego ( drukarka i takie tam )
czy moge zainsatlować 386 ??

Bot - Wto Lis 06, 2007 19:24

Arex30, gadałem z kumplem linuxowcem i można i 386, ja też mam AMD 64 i strzeliłem sobie wersje 64... wszystko mi wykrył nawet drukarke.
Arex30 - Wto Lis 06, 2007 20:58

386 moge mimo iz mam AMD64 ?
no to super już ssam 7,10 na 386
jupiiiiiiiiii

Bot - Wto Lis 06, 2007 21:14

Arex30 napisał/a:
386 moge mimo iz mam AMD64 ?

Ano :)

Arex30 napisał/a:
już ssam 7,10 na 386

Mam na płytce, trza było mówić i flaszke schłodzić w lodówce :D

Arex30 - Wto Lis 06, 2007 21:27

khaman, jeszce moment i bede miał :)
jutro reinstalacja
:D

Arex30 - Sob Lis 10, 2007 00:21

ma juz oryginały 7.04 w wersji 32 i 64 wraz z gazetkom ;) i 7.10 i386 oraz AMD64 ....
jupiiiiiiiiiiiii
tera tylko czas i zabawa z instalacją heheheh

Arex30 - Czw Lip 03, 2008 17:07

A tera to ja mam juz Ultimate hehehe fajnie
mieć alternatiwe no i ma Wine 1,0

kobi - Pią Lip 04, 2008 08:09

Arex30 napisał/a:
Wine 1,0

No i jak te Wine śmiga? Wszystko łazi? :niepewny:

Bot - Pią Lip 04, 2008 08:18

No własnie mam najnowszego h t t p;//youtube, c o m/watch?v=ZxfSwzhSn1c]8.04

A co do Wine... w sumie nigdy nie zagłebiałem się jak to działa, w zasadzie odpowiedniki wszystkiego są na linuxa więc nie miałem takiej potrzeby :)

kobi - Pią Lip 04, 2008 11:33

khaman napisał/a:
A co do Wine... w sumie nigdy nie zagłebiałem się jak to działa, w zasadzie odpowiedniki wszystkiego są na linuxa więc nie miałem takiej potrzeby :)

No niby tak, ale nie pogiercujesz :P

Bot - Pią Lip 04, 2008 13:09

kobi, i tak nie giercuje ale jakby co lepsza do pogiercowania jest h t t p;//pl.wikipedia.org/wiki/Cedega]Cedega
p4cz3k - Pią Lip 04, 2008 13:22

to wcale nie jest takie hop - siup :)

bawilem sie mandriva / ubuntu - bla bla bla ...

super to wyglada ... mandriva troszke slabiej w porownaniu do najnowszego ubuntu...

przez piewien czas chcialem na stacjonarnym miec xp / viste wlasnie w celu pogrania sobie ...

a na lapku ubuntu ... lecz problem polega na tym ze driverow lapkowych nie uswiadczysz pod inny system niz vista ;) cudem udalo mi sie cos znalesc pod xp...i to i tak po miesiacu walki ...

---

linux i cedega przydawal sie w grach jedynie po to aby odpalic aplikacje w wyzszej rozdzielczosci niz dany produkt obslugiwal...ale to juz zupelnie inna historia :)

---

a nowe ubuntu naprawde robi wrazenie :)

Arex30 - Pią Lip 04, 2008 14:35

A ultimate ma wszystko co potrzeba
nawet duzo wolnych sterowników jest

Bot - Pią Lip 04, 2008 14:43

p4cz3k napisał/a:
driverow lapkowych nie uswiadczysz pod inny system niz vista ;) cudem udalo mi sie cos znalesc pod xp...i to i tak po miesiacu walki ...

kumpel miał ten sam problem - xp: brak sterowników karty wifi. Po doinstalowaniu ubuntu, bach... wifi działa. :)

Arex30 - Pią Lip 04, 2008 14:57

u mnie na kompie działa all no moze przesadziłem bo walcze z kamera i skanerem ( ale to tak od niechcenia ) a po zostałe wszystko śmiga
zresztom tak naprwde do czego służy komp w wiekszości urzytkowników...... do Gier i netu.

Bot - Sob Lip 26, 2008 11:43

Arex30 napisał/a:
zresztom tak naprwde do czego służy komp w wiekszości urzytkowników...... do Gier i netu

Nie wszystkim... ja np prawie nie gram :] Prawda taka że Windows mi został tylko do grania i komunikacji z Win Mobile (telefonem).

A wszystkie potrzebne rzeczy w systemie (Ubuntu) są: h t t p;//youtube, c o m/watch?v=UuSeqQA3DQ4

Jakby ktoś nie wiedział co i jak (bo komputer od razu kojarzy z Windowsem) to jest fajna strona w w w ubuntustory, c o m gdzie krótko i zwięźle o systemie.

p4cz3k - Sob Lip 26, 2008 22:39

na linuxie mozna nawet odpalic gry dedykowane windowsowi...ale ile jest z tym zabawy to jest szok...

korci mnie czasem instalacja linuxa ... ale gdy odpalam live cd ... i widze te wszystkie "problemy" czy to dzwiek ... czy internet ... czy otoczenie sieciowe...czy cokolwiek innego ... to stwierdzam ... ze chyba nie warto spedzac np zarwanych 3 nocy tylko po to aby nauczyc sie instalacji karty dzwiekowej pod linuxem...

moze i jestem "wygodny"

a instalacja windy i lunuxa na jednym komputerze mija sie dla mnie z celem

Arex30 - Nie Lip 27, 2008 07:47

marcin... a dlaczego ni e. ja mam i XP i Ubuntu.
Liną się bawię i uczę.
A to Ubuntu takie a to ubuntu takie a to mandriva ( chyba najbardziej przyjazna do przejścia z windy ) a to fedora ... i tak co jakiś czas inna lina. Teraz mam Ultimate 8.04 TSL i jak narazioe good. szukam sterów do skanera ale przyznaje się ze robie to tylko jak mi się o tym przypomni. Potem jesce zabawa z kamerką i system w pełni. mam też WINA i .... ale w ultimate jest nawet enemy terytory i pare innych bijatyk ....

p4cz3k - Nie Lip 27, 2008 08:13

Arku :)

przy jednym dysku (a obenie mam tylko jeden;p) linux nawet na roznych partycjach moze niezle pokopac ... juz raz przezylem brutal formata ... do dzis zaluje ...

tak jak mowilem chcialem linuxa na lapku ... ale za cholere sterow nie umialem znalec :)

Arex30 - Nie Lip 27, 2008 09:09

Marcinie ja mam jeden dysk 250 i mam 3 partycje windosowe i 2 linuxowe. działa.... ale moje początkiteż były związane z formatem:D
Błedna instalacja i ..... było już a późno zanim się pokapowałem.
Dalej jestem lomom w tych sprawach jednak z uporem maniaka drąże temat ile sie da... fora gazety rozmowy prezentacje ..

----------------
Now playing: h t t p;//w w w foxytunes, c o m/artist/iron+maiden/track/children+of+the+damned]Iron Maiden - Children Of The Damned
via h t t p;//w w w foxytunes, c o m/signatunes/]FoxyTunes..

p4cz3k - Nie Lip 27, 2008 11:43

Arku :=]

ja przygode z linuxem zaczynalem tak jak powstal ten temat :p

i powiem tak ... juz mialem dosc akcji typu = 2 - 3 nocki zarwane ... zeby cos nowego poznac....

pamietam jak w koncu kiedys tam udalo mi sie odpalic "wine" i diablo 2 ... koszmar :)

moze jak gdzies dorwe ta nowa dystrybucje "leopard" czy jakos tak to wowczas bede kombinowal...idealem by bylo gdybym znalazl stery do lapka ... wowczas kto wie :)

---

ale jest inna kwestia ... mam drugi komputer .... 1 ghz / 256 ram / cos tam cos tam ... moze tam postawie linuxa...i bedzie serwerek ... zoabczymy

Bot - Nie Lip 27, 2008 13:14

p4cz3k, o czym ty mówisz :P jakie sterowniki? :D Zainstalowałem już pare Ubuncioków, w tym 2 na laptopach i nawet tam gdzie gościu nie umiał znaleźć sterwników do wifi pod XPka, to Ubuntu to wykrył. Poza tym fajna rzecz na początek to instalacja z poziomu windowsa bez zabawy w partycje. W nowym 8.04 jest taka możliwość - nie kopiesz nic w partycjach. Potem jak sie nie spodoba po prostu z poziomu windowsa usuwasz system przez "dodaj usuń programy" - takiej możliwości nie było jeszcze nie dawno. Póki co żaden ze znajomych się nie pokusił o to a jeden rozwarza wywalenie Windowsa :]
Jakby co wal do mnie po płytke.

p4cz3k - Nie Lip 27, 2008 14:58

khaman mam tego linuxa :)

ale az wieczorem sie pobawie ... ale ide w zaklad ... ze nie bedzie tam sterow do mojej muzyczki w lapku ...

dobra inaczej czy ktorys ze znajomych mial sony vaio ?:p bo tam jest kur...ciezko o sterowniki pod cokolwiek innego niz vista ...

Bot - Nie Lip 27, 2008 15:01

p4cz3k, chętnie się założe :P Nie na takim sprzęcie wykrywało urządzenia :]

Tylko po zainstalowaniu zaktualizuj bo już od czasu wydania 8.04 pewnie ze 100MB uaktualnień jest, w tym nowszy kernel - gdzie są sterowniki.

p4cz3k napisał/a:
bo tam jest kur...ciezko o sterowniki pod cokolwiek innego niz vista ...

ALe to raczej dotyczy XP nie linuxa.

Arex30 - Nie Lip 27, 2008 16:37

BTW 8.04 to TLS wiec będzie długo wspierane :)
p4cz3k - Nie Lip 27, 2008 19:51

khaman ok, powiedz mi czy jest gdzies lista aby sobie sprawdzic, czy to ubuntu bedzie wspieralo karte dzwiekowa sigmatel ?:=]
Arex30 - Nie Lip 27, 2008 19:56

Marcin

h t t p;//w w w frihost, c o m/forums/vt-69570.html]tu
h t t p;//ubuntuforums.org/showthread.php?t=586058]i tu





----------------
Now playing: h t t p;//w w w foxytunes, c o m/artist/iron+maiden/track/cross-eyed+mary]Iron Maiden - Cross-Eyed Mary
via h t t p;//w w w foxytunes, c o m/signatunes/]FoxyTunesa na forach patrzyłeś ?

Bot - Nie Lip 27, 2008 20:46

p4cz3k, zainstaluj z windy zaktualizujesz i zobaczysz :]
p4cz3k - Pon Lip 28, 2008 10:09

ok aktualizuje sie :) mam linuxa na blaszaku ... jesli przejdzie pomyslnie transformacje to pojdzie pozniej na lapka :p

a jelsi nie ... to khaman ... jak sie spotkamy to pogadamy po mesku :p

Bot - Pon Lip 28, 2008 14:35

p4cz3k napisał/a:
a jelsi nie ... to khaman ... jak sie spotkamy to pogadamy po mesku :p

Nie ma sprawy... postawisz procenty i będziemy kwita :D

Daj znać jak poszło :]

H. Mościbrodzki - Wto Cze 03, 2014 22:05

Mnie tam w tym Ubuntu najbardziej wkurza ta Unita czy coś w tym stylu. Może jest to dobre dla młodych, ale ja tam wole mniej "wodotrysków". :idea:
sebek - Pon Cze 09, 2014 16:54

Zawsze możesz to wyłączyć. Z Ubuntu możesz zrobić wszystko. Jak ci się podoba, to możesz nawet pracować w trybie tekstowym ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group