dupiate forum

Lokale - Gramofon

asik - Sro Lis 15, 2006 08:01
Temat postu: Gramofon
Lokal mieści się w bocznej uliczce Rynku (blisko wejścia do Iskry) dawniej było tam Poco Loco a potem Punkt G. Jak dla mnie fantastyczny wystrój, przemiła atmosfera, doskonała muzyka. Miejsce w sam raz na romantyczne wieczory we dwoje, na kawkę w ciągu dnia:) Nie za duży ale z fantastycznym klimatem. POLECAM:)
Madzia - Sro Lis 15, 2006 09:55

robimy w Gramofonie w piątek spotkanko ze znajomymi to będe mogła się wypowiedziec jakie wrażenia...
ale słyszałam dużo pozytywnych opinii choć jeszcze sama tam nie byłam

Basiorek - Sro Lis 15, 2006 17:13

Nie byłam jeszcze w Gramofonie, ale jest on bliźniaczą knajpą Kredensu z Katowic :) a Kredens jest moim ulubionym pubem w Katosach :) jeżeli karmią tak samo jak w Katowicach to z pewnością będę częstym gościem w Gramofonie :D
jahu - Sro Lis 15, 2006 19:43

A czy moglibyscie jeszcze dokladniej okreslic jak tam trafic bo wymienione nazwy nic mi nie mowia
Madzia - Sro Lis 15, 2006 20:22

ulica średnia bodajże, boczna od Raciborskiej :?: :?: takie niebieskie okiennice charakterystyczne...

jak pomyliłam ulicę to przepraszam, mieszkam tutaj dopiero niecałe 2 miesiące :hyhy:

Monique - Sro Lis 15, 2006 21:49

ja chce tam isc.. oj bardzo skoro asik mowi ze fajna knajpka:) to znaczy ze tak jest.. kurde.. musze tam isc.. i wiem kogo po pracy tam wyciagne :)
asik - Sro Lis 15, 2006 22:28

Madzia, tez wydaje mi się ze to średnia:)
jahu - Pią Lis 17, 2006 16:40

a jeszcze jedno - jakie mniej wiecej klimaty muzyczne i czy w piatki jest buli sie za wjazd?
asik - Pią Lis 17, 2006 21:04

w sumie muzyka różna ale dużo jazzu, a co do wstępu to nie wiem:) ale jak byłam w tygodniu to nic nie płaciłam:)
Madzia - Sob Lis 18, 2006 11:33

byłam wczoraj i sprawdziłam...
super miejsce, lubię takie klimaty
wczoraj było mnóstwo ludzi, całe szczeście że mieliśmy rezerwacje na stoliki bo inaczej nie byłoby szans na wolne miejsce ;)
nic się nie płaci za wejście
obsługa ok, z jednym wyjątkiem, kolega czekał 30 minut na podanie piwa az w końcu sam sobie po nie poszedł :hyhy: ale może to dlatego że wczoraj rzeczywiście był duży ruch
ogólnie miejsce z klimatem i na pewno tam wrócę :super:

jahu - Sob Lis 18, 2006 12:48

a mnie sie wkoncu wczoraj nie udalo tam zajsc - skonczylo sie na promilu - ale powiadacie ze tam sporo jazz'u. A gdze mozna sie spotkac z troche odmiennymi klimatami - klasyczny rock, blues?
Asienka - Pią Lis 24, 2006 13:51

byłam i potwierdzam ze całkiem mlo tam jest :) i bede tez tam w nast piątek bo styśka robi tam urodzinki :D
Basiorek - Pią Lis 24, 2006 23:31

oooo to musiałyśmy się rozminąć :) bo byłam tam dziś i właśnie goście się schodzili to jakiejś dziewczyny :)
misiu_wrc - Nie Lut 11, 2007 23:22
Temat postu: Gramofon - prawdopodobnie najlepszy Pub w Gliwicach
Gramofon to rzeczywiście brat bliźniak katowickiego Kredensu-zreszta to ten sam właściciel-chociaż minimalnie jego wystrój i kimat różnią się od siebie, Gramofon sprawia wrażenie bardziej dostojnego. Jeżeli chodzi o adres to mieści sie na ul. Średniej 12, (dół budynku pomalowany na błękitny kolor z charakterystycznymi brązowymi okiennicami, zaraz obok rynku) tel: 232-39-81. Za wejście się nie płaci natomiast zwłaszcza w piatek i sobotę warto sobie zarezerwować stolik (koszt: 20zł odliczany na koniec od rachunku więc w zasadzie żaden koszt), trzeba się jedynie pofatygować tam osobiście chocby w tym dniu żeby zapłacic za rezerwację, nawet jeżeli wstępnie zarezerwuje się stolik przez telefon. Jeżeli chodzi o menu to serwują tam wyśmienitą kawę, jest irlandzkie piwo Murphy's za 7zł:) (oprócz Żywca, Heinekena i Warki Strong, w sumie wybór spory) poza tym to co wszędzie, natomiast z jedzenia to osobiście polecam tosty z serem i szynką oraz pieczywo serowo-czosnkowe (mniam). Muzyka jest bardzo dobra, spokojna, stonowana, w większości, jazz, funk i popularne starsze, wszystkim znane przeboje, w weekend jest nieco żywsza:) W każdym razie bardzo przyjemnie spędza sie tam czas zwłaszcza dzięki wystrojowi, poprostu jak w domu w dodatku stylowym.
Mankamentem napewno są ubikacje do których trzeba się wdrapać na piętro, niezbyt duża powierzchnia jak na ilość chętnych (ok 70 miejsc siedzących na oko) no i czasem mogłoby być otwarte dłużej niz do 02:00 :D:D
Za to kientela bardzo dobra takze bez obaw mozna sie tam wybrac i milo spedzic czas.

POLECAM !!! Moim zdaniem najlepszy klimatyczny Pub w Gliwicach!

p4cz3k - Sob Lut 17, 2007 13:03

od 3 godzin staram sie tam zarezerwowac stolik :P
asq - Wto Lip 03, 2007 22:18
Temat postu: Gramofon
A co sądzicie o chyba nowo otwartym w/w lokalu? Mnie osobiście podoba się ogromnie. I mogłabym polecić ludziom, którzy mają dosyć przejedzonej i wysnobiałej atmosfery rynkowej (rzekłabym nawet dobitniej braku atmosfery).
I jeśli ktokolwiek cierpiał na wrocławską bezsenność to lokal jest idealny aczkolwiek mógłby być większy, ale co tam lepiej mniej a dobrze.[/b]

kisia - Pią Lip 06, 2007 01:15

scaliłam topiki :)
Justyśka - Nie Lip 15, 2007 19:05

Wpadałam tam w sobotę, zmuszona przez deszcz :D Ale wcale nie żałuje, miejsce genialne :rotfl: takiego mi brakowało w naszym mieście. Nie wiem czemu wcześniej na to miejsce nie trafiłam, ale lepiej późno niż wcale :]
Amal - Pon Lip 30, 2007 14:27

Potwierdzam, bardzo przyjazny wystrój i dośc nietypowy tak mało trzeba a taki efekt;) miękkie sofy bardzo wygodne i muzyka tez miła dla ucha:) nawet trafił się jeden arabski klimat za co duży plus ode mnie;p +
ikuko0o - Pon Lip 30, 2007 15:53

fajnie ze otworzyli górę :D ! klimat idealny choć nie wszystkim moim znajomym odpowiada .
lena - Wto Lip 31, 2007 22:26

Witam wszystkich :] gramofon, bardzo klimatyczna knajpka, parę miesięcy temu znalazłam ją w sumie przez przypadek( był to sobotni wieczór kiedy inne knajpki juz nie miały wolnych miejsc), ale to było jakiś czas temu bo teraz znacznie więcej ludzi odwiedza to miejsce. Ja również zachęcam, sama często tam bywam:D a jak tam będziecie to poczytajcie te gazetki z lat 20 minionego wieku, które są przyklejone jako tapeta, na prawdę można się uśmiać , można np przeczytać o "miss podlotka" ;) jednym słowem polecam
sha_kal - Wto Sie 19, 2008 09:51

Odświeżę temat :) Byłem ostatnio. Lokal przytulny, wystrój świetny. Jedzenie też dobre. Ogółem bardzo sympatycznie i przyjemnie można spędzić tam czas.
A teraz minusy - kelnerki, jak nie ma ruchu siedzą przed wejściem "na papierosku" tarasując pół wejścia. brak klimatyzacji przynajmniej na górze więc jak jest więcej osób to aż duszno się robi. No i wielki minus. Obsługa tylko barmańska. Jak zbierze się więcej talerzy, kufli itp to trzeba iść do baru i prosić, żeby ktoś to uprzątnął... W sumie te 2 ostatnie rzeczy najbardziej drażnią więc jeśli to zmienią to lokal będzie super :) Ale teraz i tak mogę śmiało polecić :D

Azbe - Sob Lut 07, 2009 00:07

wiadomo ze w dresach już nie wpuszczają, ale jak jakaś blondyna na wejściu mówi że wjazdu nie ma bo "szerokie ciuchy" a na ripostę typu "to infantylne zachowanie nie jest adekwatne do poziomu mojej polemiki" robi wielkie oczy i zaczyna sie zapowietrzać jak ryba...

to nie jest dobra reklama na wejściu.


al;e lokal podobno spoczko jest, było tam paru znajomych - nie narzekali

Ishikawa - Nie Mar 15, 2009 20:41

W Gramofonie sa niewygodne siedzenia i niziutkie stoliczka. Pyszne serwuja zapiekanki, 3 srednio głodne osoby sie najedza:D I wg mnie najlepsze Mojito w miescie:)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group