dupiate forum

Polityka - wybory - prezentacja

Kinga Poniewa? - Wto Paź 31, 2006 22:45
Temat postu: wybory - prezentacja
W związku z faktem, iż wybory samorządowe tuż tuż,
zapraszam wszystkich kandydatów do zaprezentowania swojej sylwetki
na Forum i podjęcia dyskusji.


To tak na początek dla zachęty, jako kandydatka do Sejmiku Śląskiego, parę słów o sobie:

Kinga Ponieważ mam 25 lat- jestem bankowcem, jednocześnie skończyłam studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego i jestem w trakcie obrony pracy magisterskiej, specjalizuję się w polityce regionalnej. Prywatnie zajmuję się działalnością społeczno-polityczną. Od czterech lat jestem członkiem Platformy Obywatelskiej w Bytomiu, oraz działam w Europejskiej Unii Kobiet i Stowarzyszeniu „Młodzi Demokraci”, w którym jestem wiceprzewodniczącą regionu śląskiego. Przez 1,5 roku byłam również związana z Młodzieżowym Związkiem Mniejszości Niemieckiej.

A od jutra zapraszam na moją stronę: w w w kinga_poniewaz.welnowiec.net


Czekam na dyskusję i pytania

Kinga Ponieważ,
gg 8725200

trunks - Wto Paź 31, 2006 23:40

wszystko ładnie pięknie, ale i tak wybór jest trudny, bo same plakaty i tym podobne reklamy to jedno, ale jak sie nie zna kogos blizej to i tak wybór w ciemno -_-. W takim temacie najlepiej wszystkie kandydatury umiescic, zeby miec jasniejszy obraz...
FlashMan - Czw Lis 02, 2006 07:48

Trunks ma rację..., dlatego ja zagłosuję na osobę, którą znam.

Co do samej Pani Kingi - Jej osoba wydaje się mnie godna poznania. Gdyby zostały przedstawione 'konkretne konkrety...' - kto wie? Może zmienię zdanię i zagłosuję na Panią? :)

Major - Czw Lis 02, 2006 10:38

Ugrupowanie mi odpowiada. Jeszcze tylko plany do działalności i moge głosować.
Krzysio - Czw Lis 02, 2006 12:13

FlashMan, ty glosuj lepiej na darka opoke, wczoraj sie zarejestrowal u nas na forum :P
zdaje sie ze nawet z twojego okregu jest :]

frohike - Czw Lis 02, 2006 12:24

Kinga Ponieważ napisał/a:
Platformy Obywatelskiej


niestety nietrafia ta partia w moj gust :P

chociaz moze sama Kinga Ponieważ, jest slodka

Krzysio - Czw Lis 02, 2006 13:03

Kinga Ponieważ napisał/a:
niestety nietrafia ta partia w moj gust :P

czy to wazne jaka partia ? wszystkie partie sa daremne a szczegolnie ta rzadzaca obecnie :P
lepiej glosowac na konkretnych ludzi

frohike - Czw Lis 02, 2006 13:12

Bzyki napisał/a:
lepiej glosowac na konkretnych ludzi


no tak ale znasz kogos ze mozesz na niego glosowac?

ja nie znam nikogo z mojego okregu,

no ale wlasciwie to temat mnie nie dotyczy gdyz nie bedzie mnie w tym czasie w Gl aby zaglosowac

Krzysio - Czw Lis 02, 2006 14:27

frohike napisał/a:
no tak ale znasz kogos ze mozesz na niego glosowac?

ja nie znam nikogo z mojego okregu,

nie, i dlatego nie glosuje :rotfl: w tamtym roku bylem na pierwszych i ostatnich wyborach w moim zyciu :/

Monique - Czw Lis 02, 2006 15:20

Bzyki napisał/a:
Kinga Ponieważ napisał/a:
niestety nietrafia ta partia w moj gust :P

czy to wazne jaka partia ? wszystkie partie sa daremne a szczegolnie ta rzadzaca obecnie :P
lepiej glosowac na konkretnych ludzi


stworz swoja partie i ty napewno wygrasz.. :rotfl: sama oddam na Ciebie glos :) Twoje teorie i tyzy napewno beda miec poparcie :)

tuchałowa - Czw Lis 02, 2006 19:46

Też uważam, że dobrym rozwiązaniem jest głosowanie na konkretnych ludzi, zwłaszcza gdy w czasie urzędowania zmieniają partię, ale rzeczywiście rzadko kiedy zna się takie osoby. Najlepiej prześledzić sobie ich przeszłość i ocenić czy coś pożytecznego zrobili.
Major - Czw Lis 02, 2006 21:07

tuchałowa napisał/a:
Najlepiej prześledzić sobie ich przeszłość i ocenić czy coś pożytecznego zrobili.

Patrząc na ogrom nazwisk z listy, to chyba brakło by mi własnego życia żeby prześledzić życie każdego z kandydatów. Zwłaszcza, że tych do rejonowych sejmików jest naprawde wielu i raczej mało znanych.

Morqana - Pią Lis 03, 2006 19:30

Mój ojciec od ponad 20 lat nie głosuję.Twierdzi, że to nie ma sensu, gdyż oni i tak za kasę wybiora kogo wybiorą, więc po co się fatygować.Ja też taka głupia nie będę i na wybory nie będę chodziła.W polityce nie ma dla mnie miejsca :P Zresztą popieram zdanie ojca, oni i tak wybiora kogo będą chcieli i kto im na rękę najbardziej :]
Arex30 - Pią Lis 03, 2006 09:51

MorQaNa napisał/a:
Mój ojciec od ponad 20 lat nie głosuję.Twierdzi, że to nie ma sensu, gdyż oni i tak za kasę wybiora kogo wybiorą, więc po co się fatygować.Ja też taka głupia nie będę i na wybory nie będę chodziła.W polityce nie ma dla mnie miejsca Zresztą popieram zdanie ojca, oni i tak wybiora kogo będą chcieli i kto im na rękę najbardziej

A potem nażekac że jest tak żle...
Głosowanie to nie obowiązek.Lecz PRAWO
Jeśli masz prawa to korzystaj z tych praw.

Krzysio - Pią Lis 03, 2006 10:34

Arex30 napisał/a:
Jeśli masz prawa to korzystaj z tych praw.

a co jesli sie skorzystalo z tego prawa i sie okazalo ze wybor nie byl sluszny ?
jesli ja mam glosowac na jakis ludzi tylko po to zeby dostawali po 10 tys na klotnie i wymyslanie absurdalnych ustaw, to sobie lepiej daruje :]

MajkeL - Pią Lis 03, 2006 12:30

Kinga Ponieważ napisał/a:
zapraszam wszystkich kandydatów do zaprezentowania swojej sylwetki
na Forum i podjęcia dyskusji.


Chciałbym zwrócić uwage, że w tym temacie nie rozmawiamy o tym czy głosować czy nie, tylko o prezentacji kandydatów (jak to pewnie autorka tego tematu miała na myśli).
Jeśli chciałby ktoś podyskutowac na temat ważności głosowania, a siedzeniem przed telewizorem zapraszam do h t t p;//w w w forumgliwice, c o m/viewtopic.php?t=2866]tego tematu

MAG - Pon Lis 06, 2006 16:41

Kandydat PO do rady miasta... 4 okręg wyborczy...

TADEUSZ FULCZYK

Lat 47 - od pokoleń gliwiczanin, żonaty, jeden syn. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Specjalista ds. ochrony powietrza w Zakładach Pomiarowo - Badawczych Energetyki "Energopomiar" w Gliwicach. Inicjator Regionalnej Platformy Zdalnej Nauki - szkoleń współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zapraszam do zapoznania się z programem wyborczym w w w fulczyk, p l

MacSen - Wto Lis 07, 2006 02:06

Przepraszam że pytam...ale co ja z tego bede miał że zagłosuje na jakiegoś tam Wiesia Obwiesia ??
Bo jak na razie to jedyna osoba która coś z tego będzie miała to Wiesio Obwiesio.(Całkiem fajną gażę za nic...o przepraszam za kłótnie)

PS.
Nie piję tu do żadnego kandydata, Przecież wszyscy wiemy że oni i tak nas po wyborach oleją.
My jesteśmy dobrzy jak trzeba głosować ale jak żądamy wypełnienia obietnic.to..juz nie.

MAG - Wto Lis 07, 2006 13:00

[quote="MacSen"]Przepraszam że pytam...ale co ja z tego bede miał że zagłosuje na jakiegoś tam Wiesia Obwiesia ??
Bo jak na razie to jedyna osoba która coś z tego będzie miała to Wiesio Obwiesio.(Całkiem fajną gażę za nic...o przepraszam za kłótnie)

PS.
Nie piję tu do żadnego kandydata, Przecież wszyscy wiemy że oni i tak nas po wyborach oleją.
My jesteśmy dobrzy jak trzeba głosować ale jak żądamy wypełnienia obietnic.to..juz nie.[/quot]

Dlatego lepiej zostać w domu i nie głosować? Super... ale gdy w ciągu najbliższych lat w Gliwicach nic się nie zmieni.. lub będzie działo źle nie bedziesz mógl narzekać ponieważ sam nic nie zrobiłeś aby przyczynić się do ich rozwoju.. Moim zdaniem Gliwice przez ostatnie kilka lat mocno się rozwinęły.. poprawił się wygląd miasta - a wszystko to za kadencji Frankiewicza który startuje z Platformy Obywatelskiej.. i aby dać mu szanse na dalsze działanie powinniśmy głosować właśnie na PO, tak aby stworzyć większość w Radzie Miasta.. co wyeliminuje kłótnie na zebraniach Rady o przyszłość Gliwic i pozwoli na ich dalszy rozwój!!! Dlatego proponuje głosowanie na Pana Fulczyka.. poznałem go osobiście i uważam że może wraz z prezydentem Frankiewiczem oraz innymi radnymi z PO wiele dobrego dla Gliwic!!!

MacSen - Wto Lis 07, 2006 20:38

Wiesz ja bym chętnie poszedł i dał komuś swoje poparcie tylko że ani jednego kandydata poza p. Frankiewiczem nie znam.
Zresztą na kogo tu głosować?? Bo jak patrze na te plakaty wyborcze to zewsząd fałsz i obłuda wyziera??? A pod każdym powinno pisac " I tak was mamy w ......." no właśnie tam.
Zresztą bardziej zdrowe rozwiązanie to chyba będzie w tedy jak wezme plecak i na sobote i niedziele wyniosę się w góry np. do Wisły

MAG - Wto Lis 07, 2006 22:21

MacSen napisał/a:
Wiesz ja bym chętnie poszedł i dał komuś swoje poparcie tylko że ani jednego kandydata poza p. Frankiewiczem nie znam.
Zresztą na kogo tu głosować?? Bo jak patrze na te plakaty wyborcze to zewsząd fałsz i obłuda wyziera??? A pod każdym powinno pisac " I tak was mamy w ......." no właśnie tam.
Zresztą bardziej zdrowe rozwiązanie to chyba będzie w tedy jak wezme plecak i na sobote i niedziele wyniosę się w góry np. do Wisły


No właśnie o tym pisałem.. każdy mówi o tym że chciałby aby było lepiej, że jest źle.. a nie zamierza tego zmienić.. nie idąc na wybory przyczyniasz się do tego aby lepiej nie było.. z jednej strony pewnie powiesz, że Twoj głos nic nie zmieni.. ale takich osób jak Ty jest dużo (wydaje się Wam że Wasz głos nic nie zmieni) i pozostawiacie Waszą przyszłość w rękach przypadku.. żeby wytłumaczyć powagę sprawy.. np. na 4 okręg wyborczy przypada 5 mandatów do Rady Miasta.. w okręgu tym mieszka ok. 28000 mieszkańców.. z czego w ostatnich wyborach do samorządu wzięło udział tylko ok. 6500 mieszkańców (frekfencja ok. 22% nie więcej niż 23%) co sprawia, że o tym kto będzie reprezentował ten okręg w Radzie Miasta decyduje jedynie jedna czwarta (lub 1/5) mieszkańców!!! I JAK WY CHCECIE POZNIEJ NARZEKAć ŻE JEST ?LE!!! skoro na to pozwalacie.. pozawalacie aby decydował za Was ktoś inny (a ten ktoś inny wcale nie musi chcieć tego samego co WY!!!)

Piszesz że znasz jedynie p. Frankiewicza.. większość Gliwiczan zna głównie jego.. to Nasz prezydent.. ale sam nic nie zdziała.. bez poparcia Rady Miejskiej nie wiele dla Gliwic będzie w stanie zrobic.. dlatego WAŻNE JEST ABY W RADZIE MIASTA ZNALAZ?Y SIę OSOBY KTÓRE STARTUJ? Z TEJ SAMEJ PARTII CO P. FRANKIEWICZ.. Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ!!! tylko wtedy.. gdy będą wspólnie działać (do tej pory Platforma Obywatelska nie była większością w Radzie Miejskiej) Gliwice mają szanse stać się miastem którym chcemy aby były!!! NIE POZWÓLCIE ABY KTOŚ WYBRA? ZA WAS!!!

Ja ze swojej strony w 4 okręgu polecam Lista nr 5... p. JANUSZA MOSZYńSKIEGO Kandydat nr 1 (Kandydat do Sejmiku Wojewódzkiego) oraz p. TADEUSZA FULCZYKA Kandydat nr 13 (Kandydat do Rady Miejskiej)

frohike - Wto Lis 07, 2006 23:10

MAG napisał/a:
dlatego WAŻNE JEST ABY W RADZIE MIASTA ZNALAZ?Y SIę OSOBY KTÓRE STARTUJ? Z TEJ SAMEJ PARTII CO P. FRANKIEWICZ.. Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ!!!


nie zgadzam sie z tym,

wydaje mi sie ze samorzady lokalne dzialaja troszke innaczej niz nasz rzad i tutaj o wiele latwiej jest sie dogadac co do wspolnego dobra gliwiczan. Wg. mnie niewazne kto jest z jakiej partii tylko co potrafi zrobic

trunks - Wto Lis 07, 2006 23:18

co do prezydenta to wogle nie wiem na kogo głosować...bede musial poszukac kto wogle startuje. Frankiewicz juz długo jest prezydentem i chyba czas na zmiany
MAG - Wto Lis 07, 2006 23:37

frohike napisał/a:
MAG napisał/a:
dlatego WAŻNE JEST ABY W RADZIE MIASTA ZNALAZ?Y SIę OSOBY KTÓRE STARTUJ? Z TEJ SAMEJ PARTII CO P. FRANKIEWICZ.. Z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ!!!


nie zgadzam sie z tym,

wydaje mi sie ze samorzady lokalne dzialaja troszke innaczej niz nasz rzad i tutaj o wiele latwiej jest sie dogadac co do wspolnego dobra gliwiczan. Wg. mnie niewazne kto jest z jakiej partii tylko co potrafi zrobic


Zgadzam się z tym że samorządy lokalne do nie to samo co rząd.. przykładem są koalicje które zdarzają się w wyborach samorządowych, które nigdy nie miałyby miejsca na wyższym szczeblu.. odnośnie ludzi którzy potrafią coś zrobić dla dobra Gliwic.. to prawda że niezależnie od partii z której startują są ludzie którzy tego dobra dla Gliwic chcą... jednak jak ich odróżnić od pozostałych... od tych którzy w programach wyborczych obiecują rzeczy medialne lecz często nierealne (slogany które ciężko zrealizować).. myślę że osoby startujące z takiej partii jak Platforma Obywatelska nie są osobami przypadkowymi.. są to osoby zweryfikowane przez partię... często decydujący o obliczu Naszego Miasta już teraz (nie każdy przecież może startować z PO.. w przeciwieństwie do mniejszych partii lub stowarzyszeń)

Każdy ma prawo głosować na osobę która jemu się podoba.. Należy się jednak zastanowić czy jest to osoba godna zaufania.. i czy chce dobra Gliwic czy swojego.. no i przede wszystkim dla dobra Gliwic.. OBOWI?ZKIEM każdego z NAS jest pójście na wybory!!! .. NIE POZWOLCIE INNYM DECYDOWAć ZA WAS!!!

MAG - Wto Lis 07, 2006 23:42

trunks napisał/a:
co do prezydenta to wogle nie wiem na kogo głosować...bede musial poszukac kto wogle startuje. Frankiewicz juz długo jest prezydentem i chyba czas na zmiany


Fakt.. Frankiewicz już długo jest prezydentem.. ale przejedź się do Bytomia, Zabrza.. i odpowiedz sobie na pytanie czy u Nas w Gliwicach było i jest źle za rządów Frankiewicza?

MacSen - Sro Lis 08, 2006 11:51

No kurcze blade ... jak ma być lepiej. Nieważne na kogo oddam mój głos jest ciągle to samo.
Zmieniają się tylko nazwiska i paszcze :) na zdjęciach

Przypadek twierdzisz....to w sumie jest przypadek.... bo skąd wiesz że te nasze głosy nie lądują w jakiejś niszczarce.(wiem przesadziłem trochę ale pewności nie masz) a praktycznie wszystko można ustawić

Co do partii to ani PO ani PiS ani inne wsiubzdziu będące na polskiej arenie politycznej. Niema po prostu u nich programu w który byłbym wstanie uwierzyć.

Spytam tak. Czy jakiekolwiek obietnice te większe zostały kiedykolwiek spełnione???
Raczej nie.

Major - Sro Lis 08, 2006 12:03

trunks napisał/a:
co do prezydenta to wogle nie wiem na kogo głosować...bede musial poszukac kto wogle startuje. Frankiewicz juz długo jest prezydentem i chyba czas na zmiany

Czy fakt, że ktoś jest długo musi oznaczać, że czas na zmiany? Popatrz na nasz rząd, w nim co chwile są zmiany i czy działa to na korzyść kraju? Moim zdaniem nie, bo ekipa rządząca nie ma nawet czasu naprawić to co kolejna zepsuła i koło się zamyka, bo podczas naprawiania kolejni coś psują, następni wchodzą i naprawiając znowu coś psują.

MAG - Sro Lis 08, 2006 13:24

MacSen napisał/a:
Co do partii to ani PO ani PiS ani inne wsiubzdziu będące na polskiej arenie politycznej. Niema po prostu u nich programu w który byłbym wstanie uwierzyć.

Spytam tak. Czy jakiekolwiek obietnice te większe zostały kiedykolwiek spełnione???
Raczej nie.


Być może programy wyborcze poszczególnych kandydatów są nie zawsze realne.. nie zawsze jednak tak jest.. wiele z obietnic wyborczych zostaje spełniona.. a pozatym chodzi o dobro Naszego Miasta.. myśle że za rządów p. Frankiewicza z PO w Gliwicach jest dobrze (nie wszystkie obietnice sa spełnione ale dajmy szanse je spełnić.. nie wszystkie przeciez to sprawa prosta.. zazwyczaj potrzeba czasu) Wydaje mi się że Gliwice idą w dobrym kierunku.. a jeżeli prezydentem zostanie ktoś inny jak to zwykle bywa zacznie się odcinać od tego co zrobil poprzednik.. i gdzie tu dobro Gliwic? Według mnie nie powinno się zmieniać tego co dobrze funkcjonuje!!!

MAG - Sro Lis 08, 2006 13:27

Major napisał/a:
Czy fakt, że ktoś jest długo musi oznaczać, że czas na zmiany? Popatrz na nasz rząd, w nim co chwile są zmiany i czy działa to na korzyść kraju? Moim zdaniem nie, bo ekipa rządząca nie ma nawet czasu naprawić to co kolejna zepsuła i koło się zamyka, bo podczas naprawiania kolejni coś psują, następni wchodzą i naprawiając znowu coś psują.


W 100% zgadzam się z tym poglądem.. uważam że Gliwice dobrze się rozwijają.. i po co zmieniać coś co dobrze funkcjonuje!

p4cz3k - Sro Lis 08, 2006 13:59

pewnie wybiore sie na wybory, choc musze dowiedziec sie gdzie bedzie u mnie na osiedlu lokal wyborczy :) no i nie mam aktualnego dowodu ... ciekawe czy zaswiadczenie o zameldowaniu wystarczy :)

a co do kandydatow...to najprawdopodobniej zaglosuje wlasnie na frankiewicza...przyznam szczerze ze moze gliwice nie rozwijaja sie w zawrotnym sposob...ale sie rozwijaja...i dla mnie chyba to sie liczy...

drugim kandydatem nad ktorym sie zastanawialem to pan lewandowski...ale to raczej z innych pobudek...znam tego czlowieka osobiscie...i jest uczciwy i zetelny...

choc "mlodzi" politycy tacy zazwyczaj sa...pozniej sie to zmienia...

---

narazie podobaja mi sie reklamy - lewicy :=] hehe trafiaja w samo sedno...

---

Frycek - Sob Lis 11, 2006 12:20

dla rozluznienia dyskusji

h t t p;//w w w youtube, c o m/watch?v=gIkR3I-3FTM

inny Kandydat

Arex30 - Pią Sty 23, 2009 10:40

Wiecie co ....... kiedy sa jakieś wybory.... ;)
Szukać będę poparcia :)
:rotfl:

Prezes - Sob Cze 20, 2009 17:20

Rozwijamy hipermarkety, budujemy autostrady, wspieramy firmy! To wszystko Wam damy! Głosujcie, a dobrze wyjdziecie. Na bruku :) "Ta sama bajka od wielu lat..."


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group