dupiate forum

Programy - FireFox 2

p4cz3k - Pon Paź 30, 2006 11:55
Temat postu: FireFox 2
no wiec...zainstalowalem...i jestem zadowolony...moze nie dziala tak szybko jak jego poprzednicy z wersji 1.xxx ale...

jako ze jestem osoba ktora robi duzo bledow ortograficznych ... ta przegladarka jest idealna :) ma wbudowany slownik ... wiec dla osob ktore strzelaja bykami na lewo i prawo polecam...

reszta programu w zasadzie bez zmian...wygladzono okienka...poprawiona pare rzeczy zwiazanych z zarzadzaniem zakladkami...ciekawym rozwiazaniem jest rozbudowny system wyszukiwania z poziomu samej przegladarki (w starszych wersjach rowniez bylo lecz nie tak rozbudowane)

zapewne wyjdzie kilka ciekawych latek...wiec program bedzie mozna dodatkowo udoskonalic :)

wiec nowy IE 7 jest bez szans :)

Arex30 - Pon Paź 30, 2006 15:31

p4cz3k napisał/a:
zainstalowalem...

Jeszcze mie!!!!
Czekam na opinie gdyż już sie pojawiło kilka informacji o dziurach. Brak też kliku roższeżen. po za tem jeśli pojawi sie automatyczna aktualizacja mój FF się sam zaktualizuje.

Major - Pon Paź 30, 2006 17:05

p4cz3k napisał/a:
wiec nowy IE 7 jest bez szans

To normalne :D
Uzywalem FireFoxa, ale jakoś się nie mogłem do niego przyzwyczaić i cały czas siedze na Avant Browser. I tak nie wykorzystuje zbyt wielu opcji przeglądarki więc w zasadzie jest mi to obojętne.

Titanic - Pon Paź 30, 2006 19:48

FF nie jest idealny niestety, sam najchętniej używałbym Operofoksa gdyby taki istniał. Z Opery wziąłbym jej żwawość a z Firefoksa kilka rozszerzeń i byłoby :ok:
MajkeL - Czw Lis 02, 2006 23:55

Kolejny błąd w nowym Firefoksie
Kod:
Pojawiła się informacja na temat kolejnej luki w wydanym niedawno nowym Firefoksie. Tak jak w przypadku pierwszego błędu, dotyczy ona obsługi JavaScript. Błąd występuje także w wersji 1.5.0.7

Odpowiednio spreparowana strona WWW może spowodować wyłączenie się przeglądarki. Specjaliści z Mozilli potwierdzają istnienie luki, ale dodają, że nie można użyć jej do wykonania złośliwego kodu. Tym samym Firefox 2.0 w ilości oficjalnie potwierdzonych błędów dogonił przeglądarkę Internet Explorer 7.0.

Aktualnie nie ma dostępnej poprawki na tą lukę, nie opublikowano także sposobu na uchronienie się przed jej działaniem. Nie wiadomo także, kiedy zostaną wydane poprawione wersje.

Titanic - Pią Lis 03, 2006 23:41

Chyba lepiej jeśli się położy przeglądarka niż cały system albo co gorsza wykradnie np. jakieś dane lub po cichu załaduje coś do naszego komputera albo zezwoli na zdalne wywołanie kodu.

Dlatego nadal FF albo Opera :)

Tonio - Sob Lis 04, 2006 12:26

Zainstalowalem Ognistego liska, juz mnie kilka rzeczy wpienia ale ogolnie fajny jest,

Ale mam problem, moze napisze mi ktos jak eksportowac ustawienia ze starego firefoxa z innej partycji i innego systemu?? bo nie potrafie znlezc plikow z ustawieniami :/ nie sa tak widoczne jak ulubione z IE

Tonio - Sob Lis 04, 2006 12:30

jeee udalo mi sie to samemu znalezc :P ustawienia indywidualne osadzaja sie w Danych Aplikacji :P :padam:
Arex30 - Pon Lis 13, 2006 22:45

szkoda ze projekt mozilla nie jest rozwijany ale sea też sie spoko prezentuje
Tonio - Wto Lis 14, 2006 23:35

kurde denerwuje mnie ten Firefox 2, bo jest strasznie wolny...
Arex30 - Sro Lis 15, 2006 08:44

?? A co się dzieje ??
Tonio napisał/a:
kurde denerwuje mnie ten Firefox 2, bo jest strasznie wolny...

?? Jak wolny??
ja mam 1.5.0. i śmiga super...

Tonio - Sob Lis 18, 2006 10:11

1.5 i inne wczesniejsze tez mi niezle dzialaly ale wersja 2 niestety nie jest tak fajna, mecze sie z nia dalej ale mysle ze juz niedlugo... wroce chyba do serii 1 :]
Appo - Sob Lis 18, 2006 12:40

Poczekajmy na 2.5 ;)
MajkeL - Czw Sie 16, 2007 11:50

Kolejny błąd w Firefoksie

Kod:
W popularnej przeglądarce Firefox znaleziono lukę, która pozwala na zdalny dostęp do zmiennych zapisywanych przez rozszerzenia i tworzonych przez nie funkcji. W ten sposób włamywacz może wejść w posiadanie niektórych danych użytkownika, na przykład haseł do witryn.

Na blogu 0x000000 pojawiła się informacja, że Firefox we wszystkich skryptach JavaScript daje dostęp do wszystkich zmiennych i obiektów tworzonych przez rozszerzenia. W ten sposób, za pomocą prostego skryptu odpowiednio spreparowana strona może pobrać te dane, a nawet wykonać niektóre funkcje.

Luka jest o tyle niebezpieczna, gdyż użytkownicy często instalują rozszerzenia, w których zapisywane są hasła do witryn, na przykład służące do sprawdzania poczty GMail. Programiści Mozilli już sprawdzają te informacje, tymczasowym sposobem na zabezpieczenie się jest instalacja rozszerzenia NoScript, ograniczającego dostęp do JavaScript.

veronica - Czw Sie 16, 2007 12:12

u mnie wersja 2.0.0.6 i nie jak na razie działa perfekcyjnie :]
trunks - Czw Sie 16, 2007 14:06

taaa operka jednak lepsza :)
MacSen - Czw Sie 16, 2007 14:30

Echhhh...i co z tego że że dziureczka w fox-e znaleziona.
To samo by było jakby się operka spopularyzowała. Więc niema co miałczeć ..że coś jest jak sito.

Arex30 - Czw Sie 16, 2007 15:05

ej a co o IE co miesiac jakies nakładki i aktualizacje czasem KRYTYCZNE.
W operce tez łatajom ino o tym nie godajom
FF od lat i spoko
Mam troszkie rozszeżeni ( tak ok 25 )i działa

super_sonic - Czw Sie 16, 2007 16:39

taa bardziej ufam oprogramowaniu do ktorego programisci czesto udostepniaja aktualizacje i laty niz takiemu do ktorego tworcy rzadko cos opublikuja bo to wcale nie znaczy ze jest ono bezpieczne :)
trunks - Czw Sie 16, 2007 22:24

Arex30 napisał/a:
W operce tez łatajom ino o tym nie godajom

no ale tam jak narazie nie slyszalem o jakichs powazniejszych dziurach, a czytam zawsze co nowego wprowadzaja w nowej wersji....

super_sonic - Sob Sie 18, 2007 10:29

a myslisz ze czemu robia ciagle to nowe wersje?:D jak cos jest dziurawe to zamiast o tym mowic lepiej wprowadzic nowa wersje :D
Arex30 - Sob Sie 18, 2007 12:57

Cytat:
Opera Software wydało wersję 9.23 swojej przeglądarki internetowej, w której usunięty groźny błąd.

Luka występowała w części programu odpowiedzialnej za parsowanie skryptów JavaScript. W pewnych okolicznościach możliwe było spowodowanie przez atakującego wykonanie dowolnego kodu na komputerze ofiary przez modyfikację jednego ze wskaźników. W tym celu ofiara musiała wejść na odpowiednio spreparowaną stronę internetową.

Błąd został wykryty przez samych twórców przeglądarki, którzy użyli fuzzera JavaScript wypuszczonego niedawno przez Mozillę. Narzędzie zostało przekazane także Apple i Microsoftowi, brak jednak na razie informacji o lukach wykrytych za przez te firmy za jego pomocą w ich przeglądarkach.


Sory za OT ale ktoś mówiłże Opera jest the best
;)

Jak widać też ją drąży

trunks - Sob Sie 18, 2007 15:37

uu a ja caly czas mam wersje 9.22....naszczescie nie chodze po jakis dziwnych stronach tylko po sprawdzonych....no ale czas na update :) Operke wole tez bo szybciej chodzi troche ;)
MacSen - Sob Sie 18, 2007 16:22

Aleście się uwzieli..na mozille


Osobiście ani Operce mimo szybkości ani I.Explorerowi mimo jego kompatybilności z większością stron nie ufam.

Mozilla była i jest zawsze na top1 zwłaszcza że wiem do czego służy w niej komenda about:config i można ją ustawić tak że będzie chodziła jak złoto.
Tylko trzeba wiedzieć co ustawić i jak wrócić w razie czego do defaultu(co czasem jest kłopotliwe ale realne :zdziwko: )

Arex30 - Sob Sie 18, 2007 19:36

MacSen, ale o co idzie
Ja w domku tylko lisek
moja mała tylko opera a dzieciaki mają sego kompa i ... nawet tam nie zaglądam

kobi - Sob Sie 18, 2007 19:58

MacSen napisał/a:
zwłaszcza że wiem do czego służy w niej komenda about:config

Ha! Bardzo przydatna rzecz :ok:

MacSen - Nie Sie 19, 2007 00:11

Co do Opery zaś to niejaki Michał "lcamtuf" Zalewski stworzył pewną stronkę( na prośbe Opera Software ASA usunięto z netu tą witryne) testującą siłę zabezpieczeń przeglądarek.

I co ciekawe. Najlepiej z zawartym tam kodem poradził sobie Lisek..89% procent skuteczności
Opera zaledwie 40% skuteczności
I co ciekawe IExplorer aż 70% skuteczności :zdziwko:

Na podobnym poziome jak lisek były też przeglądarki
Flock/K-Meleon/Netscape/SeaMonkey (wszystkie oparte o silnik Mozilli)
Natomiast Netscape jako że mamy do wyboru w nim silnik Mozilli lub IExplorer wypadł następująco
Na silniku Mozilli około 85%(+- 1%)
Na silniku IExplorer około 60%

Tak więc...sami widzicie jak to z tymi przeglądarkami jest.

trunks - Nie Sie 19, 2007 11:53

ale jaka to byla wersja opery ?
Bot - Pon Sie 20, 2007 08:51

Przypomne że to nie temat o operze :zly:

:offtopic:

Arex30 - Czw Lip 03, 2008 18:03

Nastąpił kolejny rozwój jest FF3 ale i tak dalej rozwijają 2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group