dupiate forum

Dział Motoryzacyjny - Honda

Major - Nie Sie 27, 2006 16:31
Temat postu: Honda
h t t p;//moto.allegro, p l/show_item.php?item=121009746
Auto w podobnym stylu jest moim celem na przyszłość. Napewno będzie to honda civic coupe. Ta wygląda ładnie, tylko wnętrze nie bardzo mi odpowiada.
Co sądzicie o cenie tego auta? Kieruje to pytanie do osób obeznanych w temacie.

katarzyna35k-ce - Nie Sie 27, 2006 17:52

Major ja własnie 2 tygodnie temu stałam sie włascicielka Hondy Civic 1,4 IS
piekna zabawka :) wczesniej tez miałam honde i wiem jakie to sa cacka :) ..
co do tego ogłoszenia 96 rocznik i 23 000 troche duzo... pamietaj ze ma tez juz troche przejechane . Ja bym za taka cene nie kupiła za drogo! wiem , powiesz ze ma duzo bajerów ale to i tak nie przekonuje mnie. Dla mnie liczy sie samo autko a nie te bajery . Ja za moja zapłaciłam połowe taniej i tez ma kilka fajnych knifów a rocznik 1997.

Major - Nie Sie 27, 2006 20:02

Cena jest dość wysoka, ale powodem też jest fakt, że ta civic nie jest produkowana na europe. Można je tylko sprowadzić. Jednak sam wolałbym autko bez modyfikacji i móc je robić samemu.
Mariusz - Nie Sie 27, 2006 21:46

?adne ;-) Stan techniczny trzeba sprawdzić na miejscu, w ciemno na podstawie zdjęcia silnika ciężko stwierdzić czy wszystko jest ok ;-)
katarzyna35k-ce - Pon Sie 28, 2006 10:25

Major napisał/a:
Cena jest dość wysoka, ale powodem też jest fakt, że ta civic nie jest produkowana na europe

no tak ale pamietaj ze to 10 letni samochód! i do tego przebieg tez nie mały

Major - Pon Sie 28, 2006 13:55

WIem, wiem, ale ja go nie kupuje. Ogółem zadałem zapytanie :) Bo wizualnie autko mi się bardzo podoba :) Jest zbliżone do tego co ja oczekuje od niego.
kisia - Pon Sie 28, 2006 15:26

i tak wolę Alfy :P
krystian - Pon Sie 28, 2006 17:18

Major, major ogolnie autko fajne. lakierek, felgi, silnik znajac zycie tez jest ok. hondowskie silniki z tego slyna ze sa trwale i nie do zdarcia. ale 23 tys... no troszke przegiecie. a prawde mowiac nic szczegolnego w tym aucie nie ma. tu masz autko za 16 tys h t t p;//moto.allegro, p l/show_item.php?item=123873569 ktore pomimo zielonego lakieru moim zdaniem jest lepsze od tamtego. po 1 cena jest nizsza o 7 tys a po 2 ten silnik to 1,6 v tec. ktory jest mocniejszy od standardowego o 20 PS. do tego koles zalozyl skorzana tapicerke, wiec srodek jest jak nowy. uwazam ze lepiej kupic cos takiego niz to co ty pokazales. a 7 tys mozna jakos inaczej zagospodarowac. jak ci sie kolor nie podoba mozna za 2 tys u lakiernika go przemalowac na jaki chcesz. jeszcze bedziesz 5 tys do przodu. jak ci felgi nie pasuja to tz mozna je zmienic, bedziesz 4 tys do przodu. moim zdaniem to jest lepsza opcja. co do wyboru samego modelu....ta wersja to jest 6 generacja civica. a ja osobiscie proponowalbym ci 5 generacje. ze wzgledu na rozmiar przednich lamp w 6 generacji to auto wydaje sie lagodne. swiatla mu zrobili tak duze jakby caly czas jechal zdziwiony. 5 generacja w coupe wyglada tak... h t t p;//w w w otomoto, p l/index.php?sect=show&id=C1520261 kupujesz takie cos za 11 tys i 12 jestes do przodu. robisz z tym autem co chcesz. mozesz go 5 razy malowac jesli bedziesz mial taka ochote a i tak bedziesz do przodu. wyposazenie super, auto fajne, przednie lampy ok. felgi do wymiany i moze poprawki lakiernicze trzeba bedzie zrobic. ale ogolnie auto jest moim zdaniem ok
daras84 - Pon Sie 28, 2006 23:06

z Hondami to jest ciezki temat niby jezdzi tego masa ale znalesc zdrowy egzemplarz to jest mistrzostwo!! wiekszosc jest zazynana przez mlodych kierowcow i po konkretnych dzwonach!! i wiem co mowie bo szukalismy dla kolegi przez pol roku zdrwoej hondy i uwierzcie ze ciezko taka znalesc!! ogloszenie to co innego niz rzeczywistosc!!
Major - Wto Sie 29, 2006 01:31

daras84 napisał/a:
wiem co mowie bo szukalismy dla kolegi przez pol roku zdrwoej hondy i uwierzcie ze ciezko taka znalesc!! ogloszenie to co innego niz rzeczywistosc!!

Musze się z tym zgodzić. Często chodze po komisach z kumplem i oglądamy autka. Niestety bardzo duża ilość civiców jaka jest dostepna w komisach/salonach jest albo zarżnięta, albo zdewastowana, bo inaczej już się tego nie da określić.
Co do generacji civica, najbardziej mi odpowiada poprzednia wliczając rocznik 2006. Te z poprzedniej generacji można dostać już za około 30tys. i raczej to na taką będe polował jak mnie będzie wogóle na auto stać :P

voyteck - Wto Sie 29, 2006 20:43

daras84 napisał/a:
z Hondami to jest ciezki temat niby jezdzi tego masa ale znalesc zdrowy egzemplarz to jest mistrzostwo!! wiekszosc jest zazynana przez mlodych kierowcow i po konkretnych dzwonach!! i wiem co mowie bo szukalismy dla kolegi przez pol roku zdrwoej hondy i uwierzcie ze ciezko taka znalesc!! ogloszenie to co innego niz rzeczywistosc!!

z BMW jest identycznie :/ ale Major , ja ci dobrze radze kup beemke :ok:
choćby dla tego dźwięku 6 cyl rzędówki , że już nie wspomne o śroku auta . Civic coupe jest fajny z wyglądu ale środek to kicz max !

Mariusz - Wto Sie 29, 2006 21:06

Ten środek to " DrEs StYlE " ;)
Major - Wto Sie 29, 2006 23:42

Niestety honda nie wyposaza dobrze tego auta w srodku, az dziwne. Szmatlawy welur, okropne wykladziny i mizerny szarzejący plastik. Nie wiem jak jest z tą najnowszą coupe, ale w tej poprostu wszystko jest do przerobki, ale moze wlasnie o to chodzi :D Jakbym mial tak z 60tys, to kupuje to auto za 30pare i reszte wale w jego moda wlacznie z mechaniką. Wiem to nie styknie na wszystko, ale zawsze cos tam sie zrobi :)
krystian - Sro Sie 30, 2006 06:24

Major napisał/a:
Jakbym mial tak z 60tys, to kupuje to auto za 30pare i reszte wale w jego moda wlacznie z mechaniką
a nie lepiej kupic cos po prostu z duzym silnikiem i fajnym wygladem.i zeby bylo klimatyczne oczywiscie.a pakowanie w auto tak duzej ilosci kasy jest w zasadzie bezsensu. nikt ci za to nie zwroci. a swiatlach podjedzie do ciebie koles z autem za 8 tys zli cie pozamiata. glupia sytuacja co?? ty masz auto warte 30 tys a wsadzone do niego jeszcze drugie tyle, podjedzie koles jakims zakapionym nissanem 200sx tylko ze sprawnym silnikiem i turbina i cie pozamiata na kazdym biegu. bo te nissany sa bardzo propste w modyfikacjach. wsytarczy wymiana turbiny i nagle z 200 robi sie 300 konii. z tego co wiem to nie jest problem w tych autach.
Major - Sro Sie 30, 2006 09:51

krystian napisał/a:
jakims zakapionym nissanem 200sx

Kiedyś myslalem nad tym autem. Tylko, że ja nie robiłbym modyfikacji dla kogoś, żeby mi pokazał albo ja jemu jaki to ja masta szos jestem, tylko dla wlasnej zabawy i tego, zeby auto mi sie podobalo :) To jak w temacie o ideale kobiety wspomniales. Coz z tego ze auto wypas w srodku itp skoro kupa na zewnatrz :P

voyteck - Sro Sie 30, 2006 11:16

Major napisał/a:
Niestety honda nie wyposaza dobrze tego auta w srodku

Olać to wyposazenie , Bmw też nie jest zawsze dobrze wyposazone . Chodzi mi o sam styl deski rozdzielczej , tunela środkowego i pozycji za kierwonicą .
Weź kogoś z Hondą , siądź do środka a potem się przesiąć do E36 - zobaczysz o co mi chodzi :hyhy:
krystian, Taką honde civic pozamiata nasz kolega z E30 2.5 za niecałe 2tys pln ze spadającym zderzakiem :P

Major - Sro Sie 30, 2006 17:07

Ale ja nie chce bmw, a juz napewno nie zadnego z trojek starych co za 10tysiakow mozna dostac.
Skusilbym sie co najwyzej na 5tke tylko nie wiem ktora to jest.
h t t p;//w w w allegro, p l/item122326037_bmw_523_ladna_.html cos takiego.
Ja chce honde, fajnie by bylo nową accord usportowić mimo, że i bez przeróbek elegancko wygląda.

voyteck - Sro Sie 30, 2006 19:39

Major, To E39 ale na starym typie - wg Mnie nie za ładne jest . Jak już to ten model ale po lekkiej zmianie - Inne lampy przód i tył diody . Ale to juz troche wiecej kasy .

Kup tą starszą Accord - Jest :ok:

Mariusz - Sro Sie 30, 2006 20:00

Ta strasza Accord jest bomba !
Jeździ po Gliwicach taka jedna, auto zastępcze dla właściciela ;)
Ladne felgi, ładnie brzmiący wydech, nic poza tym. Reszta seria.

A jeśli chodzi o BMW ... mi zawsze pasowała e30 i takie auto będzie moim następnym :-) To nie żaden luksus, zwyczajne autko i tyle ;)
Co do piątek: mój kuzyn zamienił e34 525i 24V na srebrną 540iA V8 :-) "Piątki" mi się ogólnie nie podobają, ale ten silnik ... klank ...

Major - Czw Sie 31, 2006 23:00

Ja w sumie nie wiem skąd u mnie ta choroba, ale od bardzo dawan podobały mi się hondy. Możliwe też, że ze względu na bardzo łatwe manipulacje wizualne tymi autami. Można je zmieniać nie do poznania. Czego raczej nie robi się z BMW, chociaż zapewne się da :) Lubie japonski tuning i tez taka wizja auta mi siedzi w glowie. Wiem ze to tez dalekie i raczej malo prawdopodobne do zrealizowania w naszych polskich warunkach, ale zawsze mozna sie chociaz zblizyc do wzoru.
Mariusz - Pią Wrz 01, 2006 20:12

Pewnie, że w BMW się da, ale to raczej nie marka na robienie festynu na aucie ;-)
Ospojlerowanie musi być odpowiednie, a nie montować jakieś pługi :P albo z tyłu na klapie stolik z McDonalda w postaci "spojlera" :-) Potem jeszcze dobór koloru lakieru, to już zależy ;-)

voyteck - Sob Wrz 02, 2006 01:15

Mariusz napisał/a:
Pewnie, że w BMW się da, ale to raczej nie marka na robienie festynu na aucie ;-)

Dokładnie !!
Ja generalnie jestem za utrzymaniem orginału - jedynie opcja M-Tech jesli już .
Może jeszcze by mi przeszły opcje na BMW firm Schnitzer lub Hamman

h t t p;//img301.imageshack.us/my.php?image=hpim0431ak3.jpg]h t t p;//img301.imageshack.us/my.php?image=hpim0431ak3.jpg
h t t p;//img73.imageshack.us/my.php?image=hpim0445lg1.jpg]h t t p;//img73.imageshack.us/my.php?image=hpim0445lg1.jpg
h t t p;//img170.imageshack.us/my.php?image=hpim0419zt8.jpg]h t t p;//img170.imageshack.us/my.php?image=hpim0419zt8.jpg

Ja pozostaje przy tej formie i nic juz nie kombinuje :P

Major - Sob Wrz 02, 2006 13:26

Chciałbym zauważyć, że to temat o HONDZIE ! :P a nie BMW :D
katarzyna35k-ce - Sob Wrz 02, 2006 14:05

honda jest kochana :)
Mariusz - Sob Wrz 02, 2006 16:38

voyteck napisał/a:
jedynie opcja M-Tech jesli już .
Może jeszcze by mi przeszły opcje na BMW firm Schnitzer lub Hamman

M Tech jak najbardziej :ok:
Sznycel też jest OK, taki kultowy, prawie jak samo BMW, ale Hamann odpada ... za dużo zajmuje się nowymi modelami ;-)

PS.
Zdjęcia robione niedaleko Radiostacji ?

Major - Sob Wrz 02, 2006 19:43

Wyppp...oddalcie mi się z tego tematu z tymi bmwicami. :P
voyteck - Sob Wrz 02, 2006 20:52

Mariusz napisał/a:
PS.
Zdjęcia robione niedaleko Radiostacji ?

Oj nie nie ...... Knurow ( miejsce dość dziwne jak na robienie fotek ) :hyhy:

Oki Major, Już Koniec :P

h t t p;//w w w desktopmachine, c o m/framepic.php?id=546&size=1024]h t t p;//w w w desktopmachine, c o m/framepic.php?id=546&size=1024
h t t p;//w w w desktopmachine, c o m/framepic.php?id=545&size=1024]h t t p;//w w w desktopmachine, c o m/framepic.php?id=545&size=1024
h t t p;//w w w desktopmachine, c o m/framepic.php?id=544&size=1024]h t t p;//w w w desktopmachine, c o m/framepic.php?id=544&size=1024
A tu podgląd dlaczego oprócz silnika i wygladu , ta Honda jest OK
h t t p;//w w w desktopmachine, c o m/framepic.php?id=547&size=1024]h t t p;//w w w desktopmachine, c o m/framepic.php?id=547&size=1024

Major - Nie Wrz 03, 2006 01:03



To jest co prawda accura, ale stajnia i tak Hondy więc pod temat. Bardzo fajnie przemodelowany accord :)

Mariusz - Nie Wrz 03, 2006 11:10

Linia auta podobna do tej starszej Hondy Accord coupe ;-) Tutaj są tylko inne światła i ten grill z przodu ;-) Tyłu nie widać, a szkoda ;)
voyteck - Wto Wrz 05, 2006 15:30

Mariusz, A jak się mają przepisy naszego kochanego Prawa Ruchu Drogowego na temat takiego Sound`u :hyhy: h t t p;//zonda.sound.patrz, p l/

(prosiłbym przed wciśnięciem linku ustawić głośniki w miare głośno , dla uzyskania efektu)

katarzyna35k-ce - Wto Wrz 05, 2006 16:23

:ok:
voyteck - Wto Wrz 05, 2006 16:27

Ale tu Mnie to zaszokowało troche . Honda Civic 1.5 16v
Nie wiem czy inne silniki wytrzymują takie akcje jak ten - Aqua inda engine babe :hyhy:

Mariusz - Sro Wrz 06, 2006 16:37

voyteck napisał/a:
A jak się mają przepisy naszego kochanego Prawa Ruchu Drogowego na temat takiego Sound`u :hyhy: h t t p;//zonda.sound.patrz, p l/


Rozprządzenie MI w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

§ 9. 1. Pojazd powinien być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby:
1) poziom hałasu zewnętrznego mierzony podczas postoju pojazdu z odległości 0,5 m nie przekraczał w odniesieniu do:
a) pojazdu, który był poddany badaniom homologacyjnym - wartości ustalonej w trakcie badań homologacyjnych o 5 dB (A),
b) pozostałych pojazdów - wartości podanych w tabeli "Poziom hałasu zewnętrznego", stanowiącej załącznik nr 1 do rozporządzenia;

Załącznik nr 1

h t t p;//img528.imageshack.us/my.php?image=1ta2.jpg]

voyteck - Sro Wrz 06, 2006 20:20

Mariusz napisał/a:
Rozprządzenie MI w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

Nooooo , to pewnie ta furka by nie dostała u nas przeglądu a Fiat 126p rocznik 1980 bez problemu .

I dlatego właśnie tu jest Polska a tam są Stany - Inne kryteria myślenia i ....... wiele innych spraw

voyteck - Sro Wrz 06, 2006 20:54

Wcześniej chyba link nie wszedł

Ale tu Mnie to zaszokowało troche . Honda Civic 1.5 16v
Nie wiem czy inne silniki wytrzymują takie akcje jak ten - Aqua inda engine babe :hyhy:

h t t p;//civic.patrz, p l/

Oglądam to i nie moge sie nadziwić :hyhy: Fajna muza na drugi dzień doginania
I feel so alive - chyba jest dobre w stosunku do tego auta

No wymiękam - chyba Honde kupie :super:

Major - Sro Wrz 06, 2006 22:26

h t t p;//w w w metacafe, c o m/watch/136398/honda_civic/ filmik nie jest jakiś nadzwyczajny... ale skąd u Civic`a tylny napęd?
h t t p;//w w w metacafe, c o m/watch/80762/civic_beauty/ a ta raczej daje rade :) i to całkiem nieźle.
Zresztą tu można zobaczeć jak h t t p;//w w w metacafe, c o m/watch/71505/vette_gets_spanked_by_civic/

h t t p;//w w w metacafe, c o m/watch/97723/civic_vs_viper/ a tu inna i też daje rade :)

h t t p;//w w w metacafe, c o m/watch/120511/fast/ a tej nawet motor nie dał rady :)

Mariusz - Czw Wrz 07, 2006 15:55

Przeniesienie napędu to nie problem ;-)
Major - Czw Wrz 07, 2006 21:14

Mariusz napisał/a:
Przeniesienie napędu to nie problem ;-)

No nie byłbym tego pewny. W warunkach garażowych raczej tego nie wykonasz.

Mariusz - Pią Wrz 08, 2006 18:27

Przed blokiem też tego nie zrobisz, przecież to wiadome ;)
Major - Pią Wrz 08, 2006 19:16

Mariusz napisał/a:
Przeniesienie napędu to nie problem ;-)

Wiesz, ale z takim założeniem to można wyjść nawet do tekstu " zbudować auto to nie problem". No jasne, ale było to dla mnie dziwne, bo te auta nie są robione z tylnym napędem.

p4cz3k - Wto Paź 24, 2006 12:58

jesli honda to tylko honda legend ... ale nie umiem znalesc w chwili obecnej zdjecia ktore by przedstawialo dokladnie ten model o ktory mi chodzi ;)

w gliwicach jezdzi taka jedna - zazwyczaj ja widuje naprzeciwko pup'u :)

Mariusz - Wto Paź 24, 2006 14:44

Biała ? :)

Mi jeszcze pasuje Honda Accord, ta strasza :) Najlepiej coupe'ta :)

Tonio - Wto Paź 24, 2006 14:55

Ja tam obstaje przy poprzedniej generacji Accorda, koniecznie w sedanie srebrnym albo czarnym kolorze :P, no ewentualnie Civic 2 generacje w tyl w coupe. W Chorzowie, kolo Lidla na Gałeczki stoi taka jedna Civica, genialnie obnizona, z kublami, pasami szelkowymi i kierownica na dlugiej wyscigowej nabie :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group