dupiate forum

Sprzęt i akcesoria - Telefonia Internetowa (VoIP)

FlashMan - Pią Cze 23, 2006 11:01
Temat postu: Telefonia Internetowa (VoIP)
Witam, chciałbym sie Was zapytać o opinie na temat tej technologii. Co o niej sądzicie? Wszędzie była reklamowana jako usługa tania i dobra, skorzystałem wiec z oferty i mam owy internetowy telefon już pond 3 miesiące i rzeczywiście koszty połączeń są nieporównywalnie niższe niż w TP S.A. :) Z babcią z Niemiec mogę długo rozmawiać :)

Z tego co czytałem to w Polsce średnia cena połączeć waha się od 8 do 11 groszy za minutę połączenia w Europie.

Appo - Pią Cze 23, 2006 14:20

Jestem baaardzo za Voice over Ip bo to bardzo potrzebna technologia i o dziwo nie obciąza w takim stopniu łączy jak to się o niej mówi :] Tania, Bez burz i skuteczna :] VoIP ... mówię TAK :]
ziutek997 - Pią Cze 23, 2006 14:49

Ja też mówię stanowcze i zdecydowane TAK!!!

I w moim przypadku nie są to czcze słowa :) z usługami Tepsy pożegnałem się już jakiś szas temu. Nie płące abonamentu a rozmowy są tańsze... jakby nie patrzeć jest to oszczędność znacząca i sprzęt zwraca się w przeciągu kilku piesięcy a potem to już tylko czysty zysk :)

I tak na marginesie chciałem zaznaczyć że Skype nie kożysta z technologii voip (sip).

FlashMan - Pią Cze 23, 2006 15:05

..., a z usług jakich operatorów korzystacie?

i jaki rodzaj sprzątu służy Wam do rozmów. Ja przyznam szczerze, że jestem bardzo zadowolony z mojego Net Phone'a ;)


kobi - Pią Cze 23, 2006 15:24

Sprawiłem jakiś czas temu rodzince wypaśnego siemensa (w przeciwieństwie do komórek to zajefajne telefony ;) ). Szkoda, że nie mają kompa w domu bo teraz w prezencie dałbym im takie cudo:

Super sprawa, bo niby masz normalny telefon i w zależnosci od widzimisię, dzwonisz przez normalną linię lub przez VoIPa :)

ziutek997 - Pią Cze 23, 2006 15:27

Ja używam rutera :) Linksysa :) Dzięki temu w jednym mam ruter internetowy i dwie linie telefoniczne. A korzystać mogę ze zwyklego aparatu telefonicznego. Bardzo przyjazne rozwiązanie a cena bardzo atrakcyjna. Wypowiedzieliście umowę TP czy działaćie na dwa fronty ?? Bo ja całkowice zrezygnowałem z usług TP i nie nażekam.
FlashMan - Pią Cze 23, 2006 15:30

Moi rodzice chcą zrezygnować z TP bo jak zauważyli jakie rachnki przychodzą od operatora VoIP'owskiego to zdjecydowali się właśnie na niego.
ziutek997 - Pią Cze 23, 2006 15:32

A jaki to operator ?? Ja narazie kożystam z Actio. Niestety jest to system prepaidowy ale za to nie ma abonamentu :)
FlashMan - Pią Cze 23, 2006 15:40

Ziutku, korzystam z usług Open VoIP'u, działają bardzo sprawnie :)

Godna polecenia jest podobno również CDP (Crowley Data Poland)

Abonament jaki place to 25 zł i w to są już wliczone rozmowy na tel. stacjonarne w całym kraju. Czyli niebo ponad 4 godzinki darmowego gadania.

ziutek997 - Pią Cze 23, 2006 15:57

Hmm.. :) faktycznie wygląda to dość ciekawie :) Chociaż ja cenię sobie brak abonamentu :) Płacę tylko jak dzwonię :) Każdy w domu ma komórkę więc liczba rozmów z telefonu stacjonarnego bardzo się zmienia. :) Urzywamy przedewszystkim do kontaktu z rodziną rozrzuconą po całej Polsce :) Tak naprawdę trudno wybrać oparatora bo namnożyło się ich jak grzybów po deszczu... a ceny są bardzo zbliżone gdyż wszyscy oni kożystają z tych samych providerów :)
espi - Sro Cze 28, 2006 16:14

Mam halonet. Płacę jak dzwonię plus chyba 30 pln za rok za numer. Z tepsy już zrezygnowałam. :hurra:
FlashMan - Sro Cze 28, 2006 22:59

Burku, a ile czekałaś w sumie od czasu gdy w TP powiedziałaś, że rezygnujesz do czasu gdy odłączono Tobie całkowicie telefon i zakończono wszelaką współpracę z Tobą?
espi - Sro Cze 28, 2006 23:22

Hmm niestety nie wiem. Założyliśmy halonet i nastepnego dnia wypowiedzieliśmy umowę. Potem dzwonił jeszcze miły pan z pytaniem, czy aby na pewno nie chcę telefonu z tepsy (nie chciałam), ale nawet nie sprawdzałam czy tamten pocztowy jeszcze działa. Dodatkowo u nas to jest troszkę inaczej bo telefony są na firmę. Jeden wypowiedzieliśmy. Drugi musiał zostać bo klienci dzwonią. :klutnia:
ziutek997 - Czw Cze 29, 2006 15:18

Okres wypowiedzenia w tepsie wynosi 30 dni :) nie da się tego zrobić tak natychmiast :P
Major - Czw Cze 29, 2006 15:43

ziutek997, a router ktorego uzywasz do voipa jest ADSL`owy ?
ziutek997 - Czw Cze 29, 2006 23:27

Major podaje Ci typ tego sprzętu więc będziesz mógł się wgłębić w jego specyfikację :) W internecie łątwo znaleźć opis :)
Linksys RT31P2 VoIP

kra52 - Nie Kwi 26, 2009 09:32

Witam,ja zrezygnowałam z usług TP.SA.Napisałam wypowiedzenie,i już.Założyłam sobie VOIP.To dobre rozwiązanie.Ponieważ użytkujemy dwie komórki to stacjonarny jest dodatkową możliwością dla zewnętrza.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group