dupiate forum

Dział Kulinarny - Truskawkowe szaleństwa

kisia - Sob Cze 17, 2006 03:29
Temat postu: Truskawkowe szaleństwa
Poniewaz mamy w końcu piękną, słoneczną wiosnę i jakże krótki czas wysypu truskawek, trzeba to jakos wykorzystać.
Co robicie z truskawek :?:
Może znacie jekieś ciekawe przepisy :?: Możecie je tutaj podać :D

Ja oczywiście na pierwszym miejscu stawiam na przepyszny koktail truskawkowy, przepis pewnie każdy zna więc go nie podaję. Robie tez ciasta i deserki, później może wrzucę jakis przepisik :D

Monique - Sob Cze 17, 2006 09:35

Ja ostatnio jem tylko calymi dniami truskawki.. najczesciej ze smietana:) pycha.. lubie tez koktaile.. ale ostatnio wlasnie wpadlam na pomysl zrobic sernik na zimno z truskawkami pychota :)
Gmeras - Sob Cze 17, 2006 10:10

truskawki same z cukrem smietana lubie koktajle i ciasta :]
Alinka - Sob Cze 17, 2006 11:04

dokładnie to samo co Gmeras robię z truskawkami:D albo jeszcze robie z truskawek lody hmmm. :oczami: ten koktajl z truskawek daje na kilka godzin do lodowki i są lodziki ;)
De_Luca - Sob Cze 17, 2006 11:06

a ja mam jeszcze 2 kubasy z wczorajszym koktajlem truskawkowym w lodówce.. ktoś chętny? =D pozatym serwujemy sobie co chwile z mamą desery lodowe z truskawami i bitą śmietaną+ posypka czekoladowa (czasem jakiś adwokat albo karmelitanka) miami miami =D
klaus - Sob Cze 17, 2006 12:18

nalesniki z truskawkami ,niebo w gebie ,truskawki trzeba wrzucić do gara posypac cukrem i podgotować aż powstanie sosik .
polecam

trunks - Sob Cze 17, 2006 14:46

truskawki to same jem ewentualnie ze smiatana, no i placek jak babcia upiecze :oczami:. Czyli zadne "szalenstwa" :P
Frycek - Nie Cze 18, 2006 10:48

De_Luca napisał/a:
a ja mam jeszcze 2 kubasy z wczorajszym koktajlem truskawkowym w lodówce.. ktoś chętny?

ja :)
to kiedy mam wpasc :) :)

Monique - Nie Cze 18, 2006 11:40

OOO zjadla bym truskaweczek troche.. najlepiej ze smiatana.. ale truskaweczek brak.. i smietany tez..:(
De_Luca - Nie Cze 18, 2006 13:32

za poźno- jeden tata wypił a drugi sfermentował abo cos podobnego.. nie wiem jak to nazwać.. na dole jest woda a na górze takie błeh =P ale może ci przyniose na grilla koktailik jak mi sie bedzie chcialo =D
kisia - Nie Cze 18, 2006 14:38

a ja zrobiłam ciacho z truskawkami, pyyyyszne :D
Dorotka - Nie Cze 18, 2006 14:40

a ja bym wchłonęła koktajl taki wysokotruskawkowy z kefirkiem ziiiimny, najlepiej zmrożony :oczami: :zawstydzony:
kisia - Nie Cze 18, 2006 15:11

Dorotka, to wyślij smska do pewnego Pana :D, myśle że spełni Twoją zachciankę :)
Piotrulek - Nie Cze 18, 2006 15:23

a ja jem gofra z truskaweczkami,pychota ,oczywiście serwowany przez mojego mlodszego syna Wojtka
kobi - Nie Cze 18, 2006 15:27

Dorotka napisał/a:
a ja bym wchłonęła koktajl taki wysokotruskawkowy z kefirkiem ziiiimny, najlepiej zmrożony :oczami: :zawstydzony:

kisia napisał/a:
Dorotka, to wyślij smska do pewnego Pana :D , myśle że spełni Twoją zachciankę :)

Nie prościej powiedzieć osobiście? :P Mówisz i masz Kochanie - jedziemy na miasto w poszukiwaniu koktajlu wysokotruskawkowego ;)

kisia - Nie Cze 18, 2006 15:29

kobi, ale smaczniejszy bedzie jak samemu zrobisz :D
kobi - Nie Cze 18, 2006 15:31

kisia napisał/a:
kobi, ale smaczniejszy bedzie jak samemu zrobisz :D

Wiem, ale...
Dorotka napisał/a:
wysokotruskawkowy

Nie mam składników :/
Dorotka napisał/a:
ziiiimny, najlepiej zmrożony

Lodówka się popsuła :/

Dorotka - Nie Cze 18, 2006 15:39

kobi napisał/a:
Nie mam składników
kobi napisał/a:
Lodówka się popsuła
tak, jakby to tak trudno było przewidzieć, że ktoś może mieć ochotę na zimny koktajl :niepewny: ;) :rotfl:
kisia - Nie Cze 18, 2006 15:44

no to problem :(
kobi - Nie Cze 18, 2006 15:54

Dorotka napisał/a:
tak, jakby to tak trudno było przewidzieć, że ktoś może mieć ochotę na zimny koktajl

Nooo... ostatnio to co 5 sek. zmieniasz zdanie na co masz ochotę :P Nie będę Ci przypominał o jogurcie i pączku :P

kisia - Nie Cze 18, 2006 16:01

A wiecie ze to temat o truskawkach a nie o zachciankach :?: :P :D
kobi - Nie Cze 18, 2006 19:33

Koktajl był mniamuśny, ledwo się powstrzymałem przed tajniackim wypiciem całego :wstyd:
Czarnulka - Nie Cze 18, 2006 19:39

Dziś przywiozłam od babci 5 dużych wiader truskawek...poza tym jadłam je ciagle przez ostatnich 5 dni...wychodzą mi już uszami :zakrecony:
Dana - Nie Cze 18, 2006 19:40

O..oooo... mniam ......biegne robić koktajl truskawkowy...a nie wiedziałam na co mam smak - teraz wiem :)
praz - Nie Cze 18, 2006 19:49

właśnie mi ciocia wiadro truskawek podrzuciła :) kefirek z jogurtem naturalnym jest to i zaraz koktajl będzie :)
Monique - Nie Cze 18, 2006 20:18

praz, nie mow glosno bo ja na kopernik nie daleko mam i zaraz sie tam zjawie..:)
praz - Nie Cze 18, 2006 20:23

Monique napisał/a:
praz, nie mow glosno bo ja na kopernik nie daleko mam i zaraz sie tam zjawie..:)

a prosze bardzo:)

Dorotka - Nie Cze 18, 2006 22:44

=CzArNuLkA= napisał/a:
5 dużych wiader truskawek
się może podziel jednym wiadrem :zawstydzony:
Monique - Pon Cze 19, 2006 14:46

Dorotka, Ja mam troche ale chetnie sie z toba podziele.. :) teraz bede truskaweczki ze smietana:)
Szamanka - Pon Cze 19, 2006 16:35

Pychotka gdy sa swiezutkie prosto z ogrodka.Oczywiscie te troszke co nazbieralam zdazylam zjesc...a co do truskawkowych szalenstw polecam:

Strudel z bita smietana
Ciasto:
300g maki, zoltko, lyzka oleju, sol..i jak zwykle tluszcz do formy
Przelozenie:
600gtruskawek, 100ml czerwonego polslodkiego wina ( reszte mozna wypic :hyhy: ), 250g cukru zelujacego, 100g masla bita smietana, cukier puder

a teraz do roboty :D
make zagniesc z zoltkiem szczypta soli i taka iloscia wody by powstalo dosc zwiezle ciacho Posmarowac je olejem i przykryc miska na 30 min.
Kilka truskaweczek odlozyc reszte podusic z czerwonym winem dodac cukier-gotowac 5 min.
Ciasto rozwalkowac i rozciagnac we wszystkich kierunkach ( musi byc bardzo cienkie).Skropic je 2/3 roztopionego masla, oblozyc owocami i zrolowac.Wlozyc do blachy posmarowac maslem, piec ok 50 min w 200 stopni,
Podawac z bita smietana

Major - Nie Cze 25, 2006 15:39

Ostatnio w pracy probując sobie urozmaicic juz nudne jedzenie :D wrzucilem truskawke do jogurtu jagodowego. Wyciągnąłem łyżeczką i ugryzłem. Smaczne było, bo slodki jogurt kontrastował się z kwaśnawą truskawą.
No i standardowe wykorzystanie truskawek:
- z cukrem
- śmietana
- w cieście
- galaretka
- koktajle, te niestety rzadko
- wygniecione i zmiksowane ze śmietaną na ryżu
więcej nie kojaże :)

morigan - Nie Cze 25, 2006 18:14

Truskawki są dobre na wszystko :) i do wszystkiego, aż szkoda że ich sezon trwa tak krótko, bo już te zamorozone już tak fajnie nie smakują
Piotrulek - Nie Cze 25, 2006 19:30

morigan napisał/a:
bo już te zamorozone już tak fajnie nie smakują


masz rację,ale wyobraź sobie w środku zimy,w taką mroźną,zimową niedzielę,na podwieczorek szklaneczka koktailu z truskawek...mmmmmmmmm....lato w środku zimy,prawda??

morigan - Nie Cze 25, 2006 23:34

hmmmm no i tu się muszę zgodzić... albo np taki szampan z truskawkami przy okazji jakiegoś miłego święta... heh
Jacek13 - Wto Cze 05, 2007 12:50

Już czas reaktywować topic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NIECH ZYJ? TRUSKAWKI :hurra: :hurra: :hurra: :hurra:
Monique - Wto Cze 05, 2007 13:43

tak tak wlasnie wkoncu truskawki maja nizsza cene.. niech zyja truskawki.. i kapusta kiszona :evil:
katarzyna35k-ce - Wto Cze 05, 2007 15:29

macie moze jakis przepis na dobre szybkie i zawszewychodzące ciasto z truskawkami?
kisia - Wto Cze 05, 2007 15:44

ja na truskawkowy okres mam postanowienie jesć je codziennie na obiad zamiast obiadu :D i jeszcze czereśnie do tego dorzuce mniam mniam
Grabarz - Wto Cze 05, 2007 22:39

Z tymi truskawkami to jest różnie, kumpeli niedawno powyskakiwały jakieś czerwone chrostki czy coś po nich, ale uczulona nigdy nie była. Ja osobiście jak się dorwę do truskawek, to normalnie po 2 godzinach mam kaca :hyhy: (czyt.jem aż się skończę i jeszcze dokupuję)
kisia - Sro Cze 06, 2007 01:27

Ja jem truskawki tylko z działki teściowej, więc jak do tej pory nie padłam, tzn, że zadne pryskania truskawek mi nie zaszkodzą ;)
daniela - Sro Cze 06, 2007 09:09

mmmmmmmmmmmm....... uwielbiam truskawki!!!!! :P
jako:
-same w miseczce
-koktajl np z ryżem albo makaronem
-zmiksowane, zimne np. z kluskami na parze
-w galaretce
-ciasto biszkoptowe z nimi
-kompot
-itd
mniam!!!!!!!

Major - Sro Cze 06, 2007 23:16

Ja polecam juz malo odkrywcze dwa sposoby na truskawki.

Pierwszy to koktail truskawkowy zrobiony mikserem najlepiej taki do koktaili co ubija wszystko ladnie w ciekłą konsystencje dla stworzenia lagodniejszego smaku warto dozucic troche banana. Pic zaraz po przygotowaniu ;)

Drugi juz stary sposob to chyba najsmaczniejszy. Potrzebujemy do tego truskawki, bitą śmietane i oczywiście kobiete. Wszystko razem ladnie mieszamy, mozemy tez tworzyc nietypowe wzorki i ukladanki z bitej smietany i truskawek, nastepnie podajemy na jakiejs powierzchni czy to miekkiej czy to twardej. Spozywac powoli i bez umiaru najlepiej zaraz po podaniu.

Zycze smacznego :P mnie już ślinka cieknie.

katarzyna35k-ce - Czw Cze 07, 2007 12:50

Major napisał/a:
Zycze smacznego mnie już ślinka cieknie.
na ta kobiete? ;)
kisia - Czw Cze 07, 2007 12:56

katarzyna35k-ce napisał/a:
Major napisał/a:
Zycze smacznego mnie już ślinka cieknie.
na ta kobiete? ;)

pewnie na ta konsumpcje ;)

Major - Czw Cze 07, 2007 18:45

Oczywiscie i na to i na to :) A teraz czekam na kolejne propozycje...
kisia - Pią Cze 08, 2007 14:40

Major napisał/a:
A teraz czekam na kolejne propozycje

tylko pamiętajmy, ze ten temat jest w dziale dostępnym dla wszystkich :P ;)

Jacek13 - Nie Cze 10, 2007 13:45

Dzisiaj mam coctail truskawkowy taki zimniutki,chłodniutki,pycha :super: :super: :super: :super:
Aither - Nie Cze 10, 2007 14:28

ja dzis zrobilam torcik truskawkowy :) ze smietana na spodzie biskoptowym :)
katarzyna35k-ce - Nie Cze 10, 2007 14:38

wczoraj zrbiłam mus truskawkowy z lodem i cukrem ..... mniammmmmm :super:
Basiorek - Nie Cze 10, 2007 15:07

a możesz podać przepis na ten mus? :)
katarzyna35k-ce - Pon Cze 11, 2007 19:48

Basiorek, bardzo prosto. truskawki ile tylko chcesz i ile zmiesci Ci sie do miksera. kostki lodu i cukier , zalezy jak słodki ma byc tyle dajesz cukru , jezeli chcesz bez cukru a jest zbyt kwaskowy dodaj banana ... smacznego :)
Basiorek - Pon Cze 11, 2007 22:08

muszę spróbować :)
Aither - Sro Cze 13, 2007 10:53

mniamusny jest sorbet z truskawek i smietanka :) Mama zrobila ostatnio mniam :D w sam raz na upalne dni :)
Aisha Yildirim - Czw Cze 14, 2007 15:43

Aither napisał/a:
sorbet z truskawek i smietanka

te smietanka sie wmieszowywuje ( ;) )w sorbet???
podaj prosze przepis bo brzmi pyszniutko :)

Aither - Czw Cze 14, 2007 21:00

miXujesz truskawki troszke cukru wedle uznania :D smietanka slodka np 12% i do zamrazarki na jakis czas :)az sie lekko zmrozi :D mnaim palce lizac :D
Aisha Yildirim - Pią Cze 15, 2007 11:06

Aither napisał/a:
mnaim palce lizac

dziekuje.... dzisiaj na pewno sprobuje zrobic :rotfl:

Merii - Pią Cze 15, 2007 14:38

i tak najlepiej smakuje bita śmietana truskaweczka i facet :oczami: :super:
Bot - Pią Cze 15, 2007 14:57

Merii napisał/a:
i facet

Należy tylko pamiętać że ostatni składnik się nie miksuje :D

Amal - Pią Cze 15, 2007 15:36

truskawki sie kończą :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz:
trunks - Pią Cze 15, 2007 18:22

Merii napisał/a:
i tak najlepiej smakuje bita śmietana truskaweczka i facet

chyba kobieta ;)

Amal napisał/a:
truskawki sie kończą

w tym roku sezon jest dosc krótki z powodu upału

Jacek13 - Pon Cze 25, 2007 10:33

Szkoda że powoli kończą się truskawki.Znowu trzeba będzie czekać cały rok na te pyszności. :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz:
Bot - Pon Cze 25, 2007 11:07

Nie wiecie czy jeszcze stoją z truskawkami po drodze do ?abęd?
Dorothea - Pon Cze 25, 2007 11:13

jak sie jedzie z autostrady przez zabrze to taz stoja codziennie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group