dupiate forum

Wasze hobby - Podroze

atena - Nie Maj 28, 2006 11:42
Temat postu: Podroze
W zwiazku z tym, ze wkrotce rozpocznie sie sezon wakacyjno-urlopowy (dla szczesciarzy 2w1 :P ) i wielu z nas planuje blizsze lub dalsze wyprawy, proponuje stworzenie swoistego katalogu miejsc, do ktorych warto sie wybrac Napewno sa takie miejscowosci czy kraje, w ktorych doswiadczyliscie czegos niezwyklego czy zaskakujacego, co jeszcze zyje w waszych wspomnieniach? Po prostu takie miejsca, do ktorych chcecie wracac ...
Zapraszam do "podrozy"!

atena - Pon Maj 29, 2006 15:13

Nie ma na tym forum podroznikow? :szok:
Szkoda... :zalamany:

klaus - Pon Maj 29, 2006 17:03

osobiście polecam :
sudety - daleko ale ile przezyc ,wiele ciekawostek do zobaczenia.
jura kr-częstochowska - wariant bliższy i tańszy.na jurze jest tez wiele do zwiedzenia .jak ktos ma czas tak około 6 dni to polecam szlak orlich gniazd (czerwony ok 150 km)po drodze zamki i ruiny ,ciekawe skały i las.
jakby ktos chciał więcej info o jurze to zapraszam na priwa.

ansc - Pon Maj 29, 2006 17:54

Mam zamiar się wybrać na weekendowy wypad w jurę, wieższchem, mam nadzieję że mi się uda. Tzn. jak mnie puszczą ;)
Ja uwielbiam podróże ale na razie tylko palcem po mapie niestety ;)

atena - Pon Maj 29, 2006 18:21

Marzenie najpierw powstaja w myslach, a gdy nadejda sprzyjajace okolicznosci, zaczynamy je realizowac, dlatego "palcem po mapie" to z pewnoscia poczatek! :hyhy:
atena - Wto Maj 30, 2006 12:51

Dobrze, to sprobujemy inaczej... :/
Jakie miasta w Polsce uwazacie za wyjatkowe i atrakcyjne dla turystow? Dla mnie takim miastem jest Torun, w ktorym wrecz oddycha sie historia Oczywiscie nie wszyscy lubia zwiedzac stare koscioly, ruiny zamkow czy przemykac miedzy waskimi uliczkami, ale tym pozostalym proponuje spacer nad Wisla i widok na Katedre Janow, cudowna atmosfere Starego Miasta, no i oczywiscie TORUNSKIE PIERNIKI!

Major - Wto Maj 30, 2006 13:25

O tak Toruń miałem okazje odwiedzić. Niestety tylko na krótki czas i poznałem tylko jego centralną część w raz z ogromnym ratuszem i ładnymi uliczkami w jego okolicach. Chętnie w przyszłości odwiedze jeszcze raz to miasto :)
ansc - Wto Maj 30, 2006 13:42

W Polsce nie byłam jeszcze w takim mieście gdzie klimat tego miasta naprawde by mnie urzekł, moze dlatego że jeszcze wiele miast nie wiedziałam a w tym Torunia ;)
Ale byłam w bardzo ładnym miasteczku w płn. włoszech a dokładnie w Vicenza, pracowalam tam 2 miesiące i to zimą i było naprawde pięknie.

Dorotka - Wto Maj 30, 2006 14:14

zdecydowanie i nieodwołalnie całe Pojezierze Drawskie z Czaplinkiem na czele :) i oczywiście moje ulubione miasteczko czyli Borne Sulinowo - gdybym nie mieszkała w Gliwicach to chciałabym mieszkać właśnie tam :) Pojezierze Drawskie jest piękne i w przeciewieństwie do Mazur, które oblegają tłumy nie tam tłoku - polecam wszytskim na wakacje :)
atena - Wto Maj 30, 2006 14:19

Ja jeszcze nie mialam okazji spedzac wakacji nad jeziorem (nie wlaczajac w to pobytu pod namiotem nad Jeziorem Maltanskim w Poznaniu, gdy pracowalam na Miedzynarodowym Festiwalu Teatralnym "MALTA") Wiec kto wie... A ja gdybym nie mieszkala w Gliwicach to chcialabym przebywac gdzies na polnocy Polski, jesli nie w Toruniu to moze w Gdansku?
ansc - Wto Maj 30, 2006 14:56

No na Pojezierzu Drawskim a szczególnie w jeziorach parku krajobrazowego, jest cudownie czysta woda, pierwszy raz widziałam taką w jeziorze, no i rzeczywiście cisza i spokój, żadnych turystów. Z miejsc nad wodą polecam jeszcze Białogórę już gdzies o tym pisałam, dla miłośników morza, ciszy, lasów, przepiękne miejsce.
asik - Sro Maj 31, 2006 09:08

ja polecam oczywiście urlop spędzony w Tatrach:)
a z ulubionych miast to polecam Poznań, Wrocław:) i Kraków.

atena - Sro Maj 31, 2006 13:57

Tatry (zwlaszcza Zachodnie) najpiekniejsze sa jesienia... Ciekawe sa tez Gory Stolowe z najwyzszym szczytem Szczelincem Wielkim, przypominajacym mi swiete skaly zwane Meteorami znajdujace sie w Grecji
p4cz3k - Czw Cze 01, 2006 20:29

hmmm :)

Beskidy - jako dzieciak przebieglem chyba 90 % szlakow...wraz z ojcem...to byly czasy...no ale juz nie wroca...czekam na potomka...bede go tam zabieral :] mam mase wspomnien ... szlaki...wyprawy...burze...nocleg na sianie...u gospodarza...ech...

Tatry - moze nie chodzilem tyle co po bieskidach...ale polecam...choc moze nie nasze polskie...lecz slowackie...nie jestesmy zmuszeni do mijania sie na szlaku co chwile z kims glosnym...pijanym czy tez upierdliwym...tam jest cisza...spokoj...ech...przynajmniej ja to tak odbieram...choc nasza strona rowniez ma swoje zalety...

Jura - tam z matka duzo bywalem...w koncu urodzila sie w zawierciu...wiec gdy odwiedzalismy babcie w wakacje...to wycieczki na jure to byla chwila...gora zborow...okiennik...ogrodzieniec...hehe...ale wypady z dziadkiem jego starym junakiem na grzyby...ach to byly czasy...wspomnienia...bardzo dobrze zawsze sie tam bawilem...

Mazury - to chyba miejsce w polsce gdzie moglbym spedzac kazda wolna chwile...zagle...lodka...ognisko...szanty...znajomi... "do zwrotu przez sztag !! jest do zwrotu przez sztag!!" ... a tam gizycko...mikolajki...nida...przystan bank...no i oczywiscie sztynort...czy tez port w wegorzewie...koncerty w sztynorcie...mieta w rynie...

woda .... wiatr ... 13 m2 powierzchni mieszkalnej 5 - 6 osob .... okolo 30 m2 zagla...gitara...ognisko...zgrana ekipa...i hulaj duszo piekla nie ma...niestety w tym roku...moze mnie na mazurach zabraknac ... choc jesli moje i Magdzika plany wypala...to kto wie :hyhy: ...

no i miasto ktore bardzo dobrze wspominam...amsterdam...naprawde...zupelnie inna kultura...niby europa...ale jaki port...jakie lodzie...metropolia...nie no...kiedys tam wroce...i te kamienice wzdluz kanalow...(nie wspominam o innych ciekawych rzeczach w amsterdami bo gdy tam bylem ostatni raz mialem 15 lat :P)

gdy pisze o tych miejscach to mam taki maly "film w glowie" i czasem slow mi brak...

atena - Pią Cze 02, 2006 07:03

Piekne te Twoje wspomnienia...
Dzieki!

Gliwice4ever - Pon Lip 03, 2006 07:47

Za 2 lata bede mial 2 tygodni wakacji. :super: ale jak narazie to mam tylko tydzien wakacji na rok, wiec wybieram sie na kilka dni z rodzina, w spokojne miejsce do stanu Wisconsin na 3-4 dni, a reszte spedzam w domu. :ok:
atena - Pon Lip 03, 2006 10:16

A byles gdzies poza USA tzn. np. w Ameryce Poludniowej albo Azji czy Afryce? Czy Amerykanie generalnie duzo podrozuja, czy wola zwiedzac raczej swoj kraj (przeciez jest ogromny). Jak to jest?
Gliwice4ever - Pon Lip 03, 2006 19:19

atena napisał/a:
A byles gdzies poza USA tzn. np. w Ameryce Poludniowej albo Azji czy Afryce? Czy Amerykanie generalnie duzo podrozuja, czy wola zwiedzac raczej swoj kraj (przeciez jest ogromny). Jak to jest?


Gdy bylem nastolatkiem to zabardzo nie podrozowalismy. Rodzice pracowali caly czas, a ja rowniez od 16 roku zycia, pracowalem w kazdym roku na wakacje. Gdy konczylem liceum wybralismy sie do Niagara Falls na granicy Kanady-USA, i jej okolice. Ale to na niecaly tydzien. Kolega ma ranch w Texasie, wiec tam planuje z rodzina na tydzien wyjechac w nastepnym roku. Ogolnie to zalezy od osoby...sa Amerykanie ktozi mysla ze swiat sie konczy w New York i drogi koniec w LA, a sa tacy co lubia podrozy zagraniczne. Napewno w USA, nie brakuje miesc do zwiedzania. I generalnie kazdy Amerykan zwiedzi statue Wolnosci, czy Bialy Dom, zanim jakis daleki kraj za granica.

atena - Wto Lip 04, 2006 10:48

Dzieki za tych kilka dodatkowych informacji! :P Ja bardzo lubie poznawac inne miejsca, najchetniej mieszkajac u ludzi i uczestniczac w ich codziennosci! A im dalsze mentalnie i kulturowo od tego, co znam tym lepiej! :super: Polacy chyba coraz czesciej wyjezdzaja za granice nie tylko po to, aby zarobic. I, co cieszy coraz bardziej , podroze nie sa takie drogie, jak mogloby sie wydawac! Jezeli sie dobrze poszuka, mozna wyjezdzac "za grosze"! :ok:
Harcerka - Wto Lip 04, 2006 21:47

czy ktos z Was zna Kazimierz???
moze jakis namiary na noclegi?

frohike - Sro Lip 05, 2006 02:02

Harcerka napisał/a:
czy ktos z Was zna Kazimierz???
moze jakis namiary na noclegi?


hmm kilka tygodni temu rodzice byli tam na kilka dni

jak nie zapomne spytam o namiary

chwalili sobie kwaterke

a ja tam bede przejazdem w sierpniu na jeden dzien pozwiedzac

Harcerka - Sro Lip 05, 2006 05:38

ja tez pozwiedzac ale moze na weekend
Asienka - Czw Lip 06, 2006 17:46

A ja byłam na wekend w Londynie :)
Piotrulek - Czw Lip 06, 2006 17:56

Harcerka napisał/a:
czy ktos z Was zna Kazimierz???
moze jakis namiary na noclegi?



byłem w Kazimierzu w Pensjonacie"Pod Wietrzną Górą"
,ceny umiarkowane,warunki kapitalne,a sam Kazimierz przecudny,zakochalem się w nim ,naprawdę,a bylem tylko 3 dni,co za klimat,co za miejsce,co za atmosfera,może jest we mnie coś z artysty???(hahahahahahhahahahha)

fekete - Czw Lip 13, 2006 21:10

Dość się już nachodziłem po Tatrach i Beskidach. Teraz prawie co roku jeżdżę do południowej Słowacji na Nizinę Naddunajską. 90% tamtejszej ludności to mniejszość węgierska. Na ulicach, w sklepach autobusach czy kościołach słyszy się tylko język węgierski. Także szyldy sklepowe. Jednak da się porozumieć także w normalnym języku tzn. po słowacku. Najlepiej wynająć prywatną kwaterę, można wtedy lepiej poznać miejscowych. Poza basenami termalnymi jest naprawdę co zwiedzać od Bratysławy aż do Sturowa i to po obu stronach granicy (słowackiej i węgierskiej). Około 20 sierpnia w weekend obchodzone jest tam węgierskie święto Św. Stefana. Wtedy jest nasilenie przeróżnych atrakcji: występów, koncertów folklorystycznych, rockowych itd, itp. Ceny kwater prywatnych zaczynają się od 120 SK. :upal:
frohike - Czw Lip 13, 2006 21:45

a ja w weekend pozwidzam kraków :P
atena - Czw Lip 13, 2006 21:55

fekete napisał/a:
90% tamtejszej ludności to mniejszość węgierska

A czy sa tam rowniez Romowie? Slyszalam, ze na Slowacji mieszka ich wielu?

fekete - Czw Lip 13, 2006 22:43

atena, są Romowie, ale nie tylu, co we wsodniej Słowacji. Tam, gdzie ja bywam, mieli kiedyś duż blok mieszkalny od rady miejskiej, ale zdemolowali go dość dokładnie - powybijane szyby w oknach zastąpiły szmaty i gazety. Od trzech lat zostali wykwaterowani na peryferie do prawie slumsów, a na miejscu ich bloku stoi teraz Billa i parking.
atena - Pią Lip 14, 2006 09:54

Dzieki za informacje :) . Mam sporo znajomych, ktorzy jezdza na Slowacje w Tatry i wynajmuja kwatery u Romow ;) I co najwazniejsze sa zadowoleni :super:
asik - Pią Lip 14, 2006 11:19

Ja jeżdze na Słowacje do Romów i jestem bardzo zadowolona:) U jednych nawet czuję się jak u rodziny:)
izia - Sob Lip 15, 2006 19:33

atena napisał/a:
Dobrze, to sprobujemy inaczej... :/
Jakie miasta w Polsce uwazacie za wyjatkowe i atrakcyjne dla turystow? Dla mnie takim miastem jest Torun, w ktorym wrecz oddycha sie historia Oczywiscie nie wszyscy lubia zwiedzac stare koscioly, ruiny zamkow czy przemykac miedzy waskimi uliczkami, ale tym pozostalym proponuje spacer nad Wisla i widok na Katedre Janow, cudowna atmosfere Starego Miasta, no i oczywiscie TORUNSKIE PIERNIKI!

na starówce w toruniu to nawet więzienie jest piekne ;) , a sam widok starówki z mostu jak sie wjezdża do miasta to dla mnie jeden z piekniejszych w polsce widoków :szok: , co do pierników, to troche klimatu straciły odkąd sklepy firmowe mozna zaleźc co krok nie tylko w toruniu !
tak przy okazji polecam wejherowo, małe kaszubskie miasteczko z rynkiem jak bombonierka, piekna starówką i malowniczymi wzgórzami nieopodal - wejherowską kalwarią, miejsce bardzo klimatyczne :super: ,

frohike - Sob Lip 15, 2006 19:50

izia napisał/a:
polecam wejherowo


bylem , spoczko miasteczko


a ja was serdecznie pozdrawiam z Krakowa !!!!

Dorothea - Sob Lip 15, 2006 19:56

Krzysiu a my Ciebie z Gliwic.
atena - Nie Lip 16, 2006 10:31

izia napisał/a:
na starówce w toruniu to nawet więzienie jest piekne , a sam widok starówki z mostu jak sie wjezdża do miasta to dla mnie jeden z piekniejszych w polsce widoków

Zwlaszcza noca... :orany: Przepiekny! :super:

izia - Nie Lip 16, 2006 13:45

atena napisał/a:
izia napisał/a:
na starówce w toruniu to nawet więzienie jest piekne , a sam widok starówki z mostu jak sie wjezdża do miasta to dla mnie jeden z piekniejszych w polsce widoków

Zwlaszcza noca... :orany: Przepiekny! :super:

nocą yes yes yes, chociaż w dzień ta czerwona "gotycka"cegła (tak ją umownie nazywam ;) ), mury, kamieniczki i linia rzeki też robią niezwykłe wrażenie,
co do klimatów nocnych to miałam też okazję być w toruniu w okolicach bożego narodzenia i znajomy cudzoziemiec obfotografował gł. rynek plus przyległości, które oświetlone świątecznie robiły naprawdę duże wrażenie - tak duże, że potem wykorzystał te fotki jako kartki świąteczne, ku mojej wielkiej satysfakcji :super:

atena - Nie Lip 16, 2006 13:48

izia napisał/a:
potem wykorzystał te fotki jako kartki świąteczne, ku mojej wielkiej satysfakcji

Troche "zaocznie", ale mojej rowniez! ;)

Szamanka - Nie Lip 23, 2006 21:08

Wiecie ze ja nigdy nie bylam na Mazurach :kwasny:


ha moze znajde jakiego z gitara co zaspiewa dla mnie " siedem dziewczat z Albatrosa tys jedyna" :hyhy: :hyhy: :hyhy:


nastepny kurs bedzie Augustowo :D

Harcerka - Nie Lip 23, 2006 22:06

a jam oge byc???
moge zagrac i zaspiewac:)

Magdzik - Nie Lip 23, 2006 22:13

Mazury Mazury MAzury!!!! Kocham MAZURY!!! mam doslownie skrzywienie na ich punkcie :P to najbardziej magiczne miejsce w Polsce :) polecam wszystkim :) a szczegolnie zeby przeplynac je na lodeczkach :) cos niesamowitego...aj aj ....az sie rozmarzylam;)
Szamanka - Pon Lip 24, 2006 07:04

Harcerka, pod warunkiem ze nie bedziesz falszowac....

rozpalisz ognisko..upieczesz kielbaski i romantycznie bedziesz mowic o zachodzie slonca

wtedy jestem sprzedana ( sit) :hyhy:

Major - Pon Lip 24, 2006 22:03

Też nigdy nie byłem. Tak wiele dobrego słyszałem o tym miejscu, a nigdy nie było okazji się tam wybrać, no może była, rok temu jak mi chyba p4cz3k proponował, ale wtedy nie mogłem :kwasny:
izia - Pon Lip 24, 2006 22:21

Magdzik napisał/a:
Mazury Mazury MAzury!!!! Kocham MAZURY!!! mam doslownie skrzywienie na ich punkcie :P to najbardziej magiczne miejsce w Polsce :) polecam wszystkim :) a szczegolnie zeby przeplynac je na lodeczkach :) cos niesamowitego...aj aj ....az sie rozmarzylam;)

co łódka to łódka ;) , mi sie też kilka razy zdarzyło je przejechać wszerz(co za dziwne słowo! :orany: ), w tym nie raz w zimie, w pełnych dekoracjach i ze wszystkimi szykanami tz, śniegiem, mrozem, zasypanymi drogami itp - mocne przeżycie :D , tej zimy - wyjatkowo długiej i mroźnej - były dodatkowe "atrakcje" tz. gł. całe stada saren, wychodzące dosłownie pod same drogi za jedzeniem, albo, żeby sobie trochę soli liznąć

trunks - Pon Lip 24, 2006 22:22

tez nie bylem, ale ponoć Mazury zawalone turystami
Szamanka - Pon Lip 24, 2006 22:30

Pewnie te wielkie miasta.....

ale zapewne istnieja jakies przytulne miejscowosci gdzie turystow mniej

trunks - Wto Lip 25, 2006 22:51

pewnie tak, ale jak dlugo ? oczami:
Harcerka - Wto Lip 25, 2006 22:54

Szamanko i bedziesz mnie kochac nad zycie?
Zbyszek - Sro Lip 26, 2006 10:09

W Polsce - Tatry poza sezonem (nie wiem czy 'poza sezonem' jeszcze istnieje?)

Po sasiedzku - Praga jest jednym z najladniejszych miast ktore widzialem, tzn jej stara czesc a nie dobudowki z casow socjalizmu...

W Europie - Hiszpania (Granada i Alhambra, Barcelona i Gaudi....) :super:

atena - Sro Lip 26, 2006 10:36

Zbyszek napisał/a:
W Europie - Hiszpania (Granada i Alhambra, Barcelona i Gaudi....)

Mam nadzieje juz wkrotce sie o tym przekonac (dotyczy Barcelony)!
A ja w Europie jestem pod ogromnym wrazeniem Lizbony (cudowne miasto!) i Salonik.

atena - Sro Lip 26, 2006 12:45

Zapomnialam wspomniec tez o Istambule, ktory dla przecietnego Europejczyka jest dosyc oryginalnym miejscem! ;) Ja mam dobre wrazenia z tego miasta, choc oczywiscie trzeba sie oswoic z jego odmiennoscia kulturowa (ale nie dostrzeglam tam szczegolnego epatowania mentalnoscia inna od naszej, przy czym "nachalnosc" handlarzy bywa meczaca :zdegustowany: ). Piekne, ogromne miasto z zachwycajacymi zabytkami! Na dachu hotelu, w ktorym mieszkalam znajdowal sie taras z widokiem na panorame miasta! Naprawde zapierajacy (zwlaszcza o zmierzchu)!
izia - Pią Lip 28, 2006 20:14

robi się światowo ;) to może troszkę o ehh Neapolu,cudownym,pachnącym bazylią, słońcem,spalinami,morzem,rybami(no, tu ktoś może powiedzieć, że jednak śmierdzący :P ),a przede wszystkim pizzą, pizzą, pizzą,obowiązkowo margheritą! to miasto o tysiącu twarzy,to eleganckie,bogate Vomero położone na wzgórzu górującum nad miastem z bajkowym ogrodem Capodimonte z jeszcze bardziej bajkowymi widokami na Zatokę,Sorrento i wyspy!to też biedne dzielnice spaccanapoli,zamieszkałe przez rdzennych nepaolitańczyków i napływowych gł. marokańczyków,dzielnice w których labirynt zaułków lepiej nie zapuszczać się samemu,tam można oglądać inne "firmowe"widoki miasta tz. wiszącą między oknami kolorową pościel,staruszki w czerni siedzące na ulicach i odpoczywające po trudach dnia,wylegujące się koty,grupy wyrostków jeżdżące na vespach.A całkiem obok światowej klasy zabytki :zamek na Jajku(tak!), Katedra św. Januarego (tego od wzburzającej się krwi), kościół santa Chiara, Piazza Plebiscito,Pałac Królewski,Galeria Umberto,muzeum archeologiczne, słynne Santa Lucia, via Toledo i tak by można bez konca...Neapol to też najsłynniejsze targowisko podróbek ekskluzywnych marek, zapierajace dech w piersi Akwarium, i w zasięgu ręki takie cuda jak wyspy Proscida, Ischia i Capri, Sorrento, Wezuwiusz, pałac w Casercie, Pompeje i Ercolano
atena - Pią Lip 28, 2006 20:32

izia napisał/a:
to może troszkę o ehh Neapolu

Zdjecia tego miasta pokazuja niesamowite klimaty, wiec moze kiedys bedzie okazja, zeby "dotnac"? ;)

izia - Pią Lip 28, 2006 20:46

atena napisał/a:
izia napisał/a:
to może troszkę o ehh Neapolu

Zdjecia tego miasta pokazuja niesamowite klimaty, wiec moze kiedys bedzie okazja, zeby "dotnac"? ;)

zdjęcia to nic, ale zobaczyć to "w kolorze" i na "żywca" to ho ho ho życzę z całego serca :ok:
tak nawiasem nigdy nikt mnie nie okradł w tej osławionej stolicy kieszonkowców i złodziei

Szamanka - Sro Maj 02, 2007 19:20

Pewnie kazdy sie juz domyslil, ze mnie pociaga Kenia i moim marzeniem jest, by kiedys tam sie pojawic i zobaczyc to wszystko co czytam i ogladam na ten temat
Bo Kenia to nie tylko safari ( choc to glowny cel podrozy) ale nowoczesne Nairobi i piekne plaze nad Oceanem Indyjskim.
Fascynuje mnie, ze zwierzeta mozna ogladac z bliska a do niektorych mozna podejsc nawet na kilka metrow.
Wielkie przestrzenie, ktore trudno objac wzrokiem i zapewne sliczne zachody slonca......to wszystko wciaga i oczarowuje z pomoca szamana ;)
Pierwsze co zrobie gdy tam juz bede to chce zobaczyc plemie Masajow ich rytualy, kolorowe stroje

katarzyna35k-ce - Czw Maj 03, 2007 08:46

Ja polecam Turcje zwłaszcza małe miejscowości nad morzem Egejskim tj. Didim,Bodrum.Oczywiście zwiedzenie Pamukale i tamtejszych wapiennych tarasow jest obowiązkowe, nie wspomne juz o kapadocji.Osobiście byłam w Didimie i z czystym sumieniem moge polecic. Hotele są w centrum miasta a nie gdzies na obrzeżach wiec wszedzie jest blisko , polecam oczywiscie targ ktory jest nieopodal.Wspaniałe miejsce.I choć na dzien dzisiejszy nie stac mnie na taka wyprawe wiem ze tam pojade jeszcze ! :kwiatek:
Szaganka - Czw Maj 03, 2007 08:54

Z uwagi na moją obecną lokalizację, nie pozostaje mi nic innego jak gorąco polecić Wam wizytę w cudnym Edynburgu :) Naprawdę piękne miejsce :) Morze i góry w jednym miejscu... a pomiedzy nimi zameczki rodem z Harrego Pottera :) na każdym kroku Hogwart :hyhy:
Szamanka - Czw Maj 03, 2007 13:32

katarzynka napisala
Cytat:
Oczywiście zwiedzenie Pamukale i tamtejszych wapiennych tarasow jest obowiązkowe
, :kwasny: , skrzywilam sie na sama mysl, poniewaz przed wyjazdem do Turcji koniecznie chcialam zobaczyc to miejsce, ktore w piekny sposob pokazuja ksiazki i fotografie...niestety strasznie sie zawiodlam, bo wlasciwie roznica byla kolosalna i piekno jakie sie spodziewalam tam zobaczyc roznilo sie od rzeczywistosci.
katarzyna35k-ce - Pią Maj 04, 2007 18:35

Szamanka napisał/a:
zobaczyc to miejsce, ktore w piekny sposob pokazuja ksiazki i fotografie

ja przed wyjazdem nie wiedziałam nic o pamukale ale powiem Ci ze mi sie podobało , moze gdybym tak ja Ty , czyta?a o tym i ogladała super fotki , to bym była tak samo zawiedziona.
Szkoda ze Ci sie nie podobało....

Szamanka - Sro Mar 17, 2010 19:01

W tamtym roku bylam w Chorwacji.


Zakochalam sie w tym kraju.....cos pieknego.

mkk77ful - Wto Wrz 14, 2010 21:07

Byliśmy w Okunince a tak to wyglądało ;)
h t t p;//w w w youtube, c o m/watch?v=Y0Z-XrkyxCw

diakles - Sro Wrz 29, 2010 21:28

Ja bardzo lobię Tatry i Bieszczady :)
rastuch - Sro Wrz 29, 2010 22:01

Nie wiem czy znacie stronę koniecswiata.net - jest doskonała dla tych, którzy samodzielnie planują podróż :) Dzięki niej zacząłem się poważnie zastanawiać nad wizytą w Rumunii... Czas pokaże czy to wyjdzie :) W każdym razie myślę, że niektórym informacje tam zawarte mogą pomóc :)
cecyliaPG - Pon Sty 24, 2011 12:25

JA polecam Kotlinę Kłodzką Góry stołowe jest co zwiedzać tanio można się zakwaterować ogólnie jest ok.. A CO DO MIAST to polecam Prage piękne miasto no totalna legalizacjia ha :hyhy:
Basia K - Pon Sty 31, 2011 11:48

Uwielbiam poznawac nowe miejsca...
Nie lubię jednak takich zorganizowanych wycieczek.W taki sposób zwiedzałam Pragę.Miejsca zgodnie z programem wycieczki.Wszystko w określonym narzuconym porządku,który nie do końca odpowiadał moim marzeniom.
Posiłki również "na gwizdek".Buszowaliśmy z synem nocami po Pradze,no a rano trzeba było wstac na śniadanie,no i dalsze zwiedzanie.
Uff,muszę jeszcze raz pojechac do Pragi,ale już samodzielnie.

Tak właśnie "samodzielnie" byłam we Włoszech.Polecam każdemu.Wcale nie jest to jakieś straszne.
W dzisiejszej dobie internetu....! Przed wyjazdem byłam zaopatrzona w przewodnik,rozmówki.Wszelkie niezbędne informacje.
Udało mi się wyszperac tani przelot.Wcale nie jakimiś tanimi lotami,udało mi się załapac na promocję LOT-u,gdzie 3 miejsca w samolocie były w baaardzo obniżonej cenie.Za dwie osoby,w obie strony zapłaciliśmy 750 zł!
Hotel też wyszperałam w internecie.Wiem,że różnie z tym bywa.No,akurat mieliśmy szczęście i w rzeczywistości było tak jak w ofercie.
Co do zwiedzania....Znów internet.Dowiedziałam się,że na miejscu można nabyc karty turystyczne na 1,2,3 doby bądź tydzień,uprawniające do poruszania się wszelkimi środkami komunikacji (poza pociągami) po całym regionie,do wstępu do wszystkich muzeów.
Za jedną taką 72 godzinną kartę (na 1 osobę) zapłaciliśmy 25 euro,a jak sobie zsumowaliśmy to co wydalibyśmy przez ten czas to wyszło około 150 euro.
Mimo nieznajomości włoskiego pojechaliśmy pociągiem nad morze.

Chwalę się? Nie,po prostu chcę pokazac,że dla chcącego nic trudnego.

Marzy mi się teraz jeszcze podróż na Krym.Może uda mi się to zrealizowac......

gosia7 - Czw Wrz 15, 2011 13:26

Ja polecam PORTUGALIę !! Mieszkałam tam przez ostatni rok i w 100% stwierdzam, że jest niedocenionym krajem pod względem turystycznym! Piękna Lizbona, klifowe wybrzeża, ogromne złote plaże, ale i góry oraz parki naturalne - ogromna różnorodność i wspaniali ludzie! A do tego pyszna kawa, winko Porto, fado i rybki!

Bilety ryanair'a do Porto -> bardzo tanie :)

serio polecam Wam najgoręcej, ja na pewno już niedługo tam wrócę

bronek - Sro Cze 06, 2012 21:03

Jak mi się uda w tym roku to może w sierpniu dam radę polecieć do Edynburgu na coroczne Fringe - byłem tam dwa lata temu i wsiąkłem na całego. Jest wtedy naprawdę co oglądać :)
Szamanka - Czw Lip 05, 2012 22:26

Turcja-Side

Miasto tetniace zyciem od wschodu do zachodu slonca.

Piekna, piaszczysta plaza, ktora mozna isc bez konca.....

Nowa promenada, ktora mozna dojsc do miasta.

Side, nazwa miasta pochodzi od kwiatu granatu..i faktycznie w niektorych miejscach mozna je zobaczyc.

Pachnace roznymi przyprawami......bazar w Side, ktory poprostu zachwyca.....

Polecam jednak podroz do Manavgat ( oddalony od Side okolo 10 km).
Targ.....roznorodny, od owocow, przypraw, herbat...po ubrania itd.
Tu czas zatrzymal sie w miejscu. Mieskancy bardzo mile przyjmuja turystow, chetnie robia sobie zdjecia....wiadomo, probuja zachecic do kupowania towaru.

Zachwycilam sie,kultura, ich sposobem bycia,

dzierlatka - Sob Lip 07, 2012 11:53

ja od paru lat jeżdzę do małej miejscowości Aubais - Francja....mieścina malutka,mieszkańcy przemili.....do Marsylii 35 km..../Brat ma tam swój dom letniskowy/...
kisia - Pon Lip 09, 2012 22:57

Szamanka napisał/a:
Turcja-Side
no właśnie ale jak tu lecieć skoro biura podróży upadają ? :/
Frog - Pon Lip 09, 2012 23:30

szukac informacji na necie o biurach. O Traidzie mozna znalesc setki jak nie tysiace negatywnych wiec nic dziwnego ze w koncu zbankrutowali. Po za tym mozna zaplacic za wakacje karta. Wtedy wrazie W mozna dostac caly zwrot za nie zrealizowana usluge :)
sebek - Wto Lip 10, 2012 12:52

Zawsze można pojechać na własną rękę, nie są to aż tak tragiczne pieniądze ;)
Major - Wto Lip 31, 2012 19:52

gosia7 napisał/a:
Ja polecam PORTUGALIę !! Mieszkałam tam przez ostatni rok i w 100% stwierdzam, że jest niedocenionym krajem pod względem turystycznym! Piękna Lizbona, klifowe wybrzeża, ogromne złote plaże, ale i góry oraz parki naturalne - ogromna różnorodność i wspaniali ludzie! A do tego pyszna kawa, winko Porto, fado i rybki!

Bilety ryanair'a do Porto -> bardzo tanie :)

serio polecam Wam najgoręcej, ja na pewno już niedługo tam wrócę


Bylem w Portugalii w tym roku. Plaze Albufeira naprawde robia wrazenie, a ilosc muszli jakie wyrzucil ocean w zyciu nie widzialem. Naprawde pieknie, chociaz warto miec samochod i nie stacjonowac w jednym miejscu, a przejechac sie w zdluz wybrzeza. Wiele ciekawych miejsc.
Chociaz troche nie potrafie pojac fenomenu Lizbony. Wszyscy ja tak podziwiaja, a ja moze oprocz paru miejsc, nie widzialem w niej nic niesamowitego. Moze powodem bylo malo czasu, ale miejscami przypominala okropny slums.

Mialem tez okazje pobyc na teneryfie i serdecznie polecam. Rowniez warto wynajac samochod i przejechac cala wyspe wzdluz i wszerz. Atrakcji pod dostatkiem. Loro Park, Aqua Parki, Wulkan El Teide, Piramida, Obie polowki wyspy zupelnie inny klimat atmosferyczny. Wiele rejsow w miejsca gdzie sa wieloryby i delfiny. Warto ulokowac sie w poludniowej czesci wyspy. Znacznie dluzej swieci slonce, duzo ladniejsze plaze i lepsza pogoda.

Jesli ktos szuka naprawde dobrych ofert to polecam szukac z travelrepublic.co.uk Mozliwe ze jakies loty z polski sie trafia. Wysokiej klasy hotele i najnizsze cenowo oferty w porownaniu do innych stron.

wloscislawa62 - Sro Sie 29, 2012 11:47

Ja polecam Seszele i Malediwy - to raj na ziemi!
Frog - Sro Sie 29, 2012 13:55

wloscislawa62 napisał/a:
Ja polecam Seszele i Malediwy - to raj na ziemi!


Tego chyba nie trzeba polecac. Moje Marzenie ! @Wloscislawa nie orientujesz sie za ile najtaniej mozna odwiedzic te mejsca ?

trunks - Sob Wrz 01, 2012 23:06

wloscislawa62 napisał/a:
Ja polecam Seszele i Malediwy


Ja polecam lot na księżyc, tylko kogo na to stać :-)

kobi - Nie Wrz 02, 2012 11:38

trunks, polecasz z doświadczenia? ;)
Harcerka - Sob Wrz 08, 2012 20:45

ja w tym roku zwiedzalam Malezje i Kambodze:)
dla kogos lubiacego azjatyckie klimaty - polecam:)
dwa kraje - dw zderzenia poziomu zycia ludzie;)
no i mix kulturowy i religijny - warto zobaczyc:)

:rotfl:

Major - Sob Wrz 08, 2012 21:18

Frog napisał/a:
wloscislawa62 napisał/a:
Ja polecam Seszele i Malediwy - to raj na ziemi!


Tego chyba nie trzeba polecac. Moje Marzenie ! @Wloscislawa nie orientujesz sie za ile najtaniej mozna odwiedzic te mejsca ?


Patrzac z punktu zarobkow polskich to masakra, ceny okolo 10kzl w gore. Jednak zyjac i pracujac np w anglii ten temat przestaje byc taki niedoscigniony. Wyjazd dla dwojga mozna znalesc juz w cenie 1,5k funtow za tydzien.

Za podobne pieniadze mozna rowniez zwiedzic Karaiby lub wybrzeza Meksyku. Tez warto.

kisia - Nie Wrz 09, 2012 00:20

póki się da moim hobby będą podróże do Egiptu :zawstydzony:
Harcerka - Nie Wrz 09, 2012 07:13

Major - grunt to nie placic biurom podrozy:)))))
Major - Nie Wrz 09, 2012 12:20

kisia, a nie wolalabys zwiedzic inne miejsca? Jezdzenie w to samo miejsce to troche strata czasu i okazji do poznania innych kultur/rejonow.

Harcerka, to prawda. Warto wlasnie do Azji jechac szukajac czegos na wlasna reke. Znam kilka osob, ktore takie wyprawy sami zorganizowali i doslownie niewielkim kosztem zwiedzali przez np miesiac czasu piekne miejsca, czesto te, ktore zwykli turysci nie ogladaja.
Podobnie jest z Ameryka poludniowa tylko tam trzeba szukac bezpiecznych panstw tj Peru inaczej mozna nie wrocic z wakacji.

kisia - Nie Wrz 09, 2012 14:36

Major, całego Egiptu jeszcze nie zwiedziłam. Resztę będę zwiedzać jak juz nie będzie można jeździć do Egiptu :D
Dorotka - Pon Wrz 10, 2012 11:39

kisia napisał/a:
Major, całego Egiptu jeszcze nie zwiedziłam. Resztę będę zwiedzać jak juz nie będzie można jeździć do Egiptu :D
ja zwiedziłąm dużą część za jednym zamachem - płynęłam tydzień Nilem i wyskakiwaliśmy z promu to na lewo to na prawo pozwiedzać - cudnie było, ale po tygodniu padałam na ryjek - szczęście, że dzieci nie zabrałam akurat na tenn wypad. Było tego takie mnóstwo, że gdyby po tym tygodniu ktoś mipokazał jakiś kolejny "stary kamerdolec" i powiedział że jest z jakiegoś powodu bardzo ważby to chyba bym go opluła. Wejście na czowraka do piramidy było straszne, ale w Kairze byłam na prawdziwym okazie prawdziwych derwiszów - piorunujące wrażenie!!! jak zobaczyłam nieco później "niby derwisza" w idolu czy w czym tam to było to myślałam, że umrę ze śmiechu. Dla równowagi rok później zabrałam dzieci na typową plażówę do Sharmu i jedyne wyjściez basenu to był pokaz delfinków. I chyba po tych dwóch wypadach mam spełnione poczucie obowiązku wobec egiptu ;)

Nawiasem mówiąc coś tam znowu niebezpiecznie trochę :(

A teraz moje podróże wiążą się głównie z polską - Góry Stołowe, Mazury (którrych osobiście nie lubbię), Tatry, Pojezierze Drawskie (Boooooorne Sulinowo) i takie inne po kolei ze wzgględu na dzieci - chciałabym żeby zobaczyły wszystkie te miejsca, które ja zawiedziłam jako dziecko. Czasem Mam wrażenie, że teraz dzieciorki pojęcia nie mają jak pięknie bywa gdzie niegdzie w Polsce.
A im na szczęście też się całkiem to podoba - spanie w namiocie to frajda, po nocnej burzy spanie w aucie to jeszcze większa frajda.

Harcerka - Pon Wrz 10, 2012 20:18

Ja nie przepadam za wybrzezem i mazurami:) jak dla mnie zdecydownaie poludniowa czesc Polski:)))
Gory w kazdem postaci:)\
wy[rawe w Azje organizowalismy pierwszy raz:) ale wszystko swietnie sie udalo))

kisia - Wto Wrz 25, 2012 23:39

Dorotka napisał/a:
Nawiasem mówiąc coś tam znowu niebezpiecznie trochę
turyści tego nie odczuwają, zwłaszcza w Hurghadzie. W tamtym roku roku było niby niebezpiecznie ale turyści mogli zobaczyć jedynie więcej policjantów. W tym roku policja była tylko na wjeździe na autostradę.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group