dupiate forum

Dział Kulinarny - Prodiż

kk - Pon Kwi 03, 2006 23:24
Temat postu: Prodiż
Witam

Ostatnio podczas sprzątania spiżarni, wykopałem razem z mamą stary (Pe-eR-eL-owski) prodiż
stan - niezły, prawie nie używany, w środki instrukcja z kilkoma przepisami.

Od razu przetestowałem - zrobiłem szarlotkę - wyszła pyszna :)

Teraz, jak już się "rozpędziłem", zapytam Was drodzy forumowicze, czy znacie jakieś ciekawe, fajne, smaczne, użyteczne, smerfastyczne przepisy, na potrawy przyrządzane w prodiżu ?

Z góry dziękuję.

Jak wyjdzie coś fajnego, to może kiedyś zaprosze jakąś forumenkę :)


Swoją drogą, ciekawe czy można w tym czymś zrobić pizzę :-)

Krzysio - Pon Kwi 03, 2006 23:29

kk napisał/a:
smerfastyczne przepisy, na potrawy przyrządzane w prodiżu ?

nie wiem czy to jest strawa smerfa :P ale da sie zrobic takie duze pierogi (dokladnie nie znam fachowej nazwy :P), albo z serem albo z jablkami :d

kk - Pon Kwi 03, 2006 23:47

Bzyki napisał/a:
kk napisał/a:
smerfastyczne przepisy, na potrawy przyrządzane w prodiżu ?

nie wiem czy to jest strawa smerfa :P ale da sie zrobic takie duze pierogi (dokladnie nie znam fachowej nazwy :P), albo z serem albo z jablkami :d


Ten pieróg, to chyba większy niż te trzy pierogi z CasaAustria razem wzięte :)
Ba, pewnie nawet większy od "naleśnika drwala" :P

Masz może przepis ?

Krzysio - Wto Kwi 04, 2006 00:09

hmm, niestety nie mam :P musze spytam may ;)
ale to jakos sie robilo zwykle ciasto na drozdzach, chcoby takie same jak na paczki (pozdrowienia dla moderatora :rotfl: ) czekalo az urosnie, potem sie lepilo takie duze kawalki i nadziewalo serem lub jablkami :] wkladalo do prodiza i sie czekalo :) a potem zostalo tylko wsuwac :P

Olaa - Wto Kwi 04, 2006 00:39

prodiż fajna sprawa nawet :) co prawda teraz nie mam ale pamietam ze zawsze tam sobie kurczaki robilam bo prosciutko sie robilo :P takie mniam pyszne :oczami:
kk - Wto Kwi 04, 2006 14:20

Olaa napisał/a:
prodiż fajna sprawa nawet :) co prawda teraz nie mam ale pamietam ze zawsze tam sobie kurczaki robilam bo prosciutko sie robilo :P takie mniam pyszne :oczami:


Jakoś specjalnie były te kurczaki przygotowywane przed włożeniem do prodiża, czy tylko umyte, posypane przyprawami i voi la ?

Jak długo sie piekły? Pewnie "aż się zrumieniły" :)

Dorotka - Wto Kwi 04, 2006 15:22

Właściwie w prodiżu można piec dokładnie wszystko to, co piecze się w piekarniku - przez jakiś czas nie miałam w domu piekarnika i używałam w zastępstwie właśnie prodiża. Robiłam w nim różne zapiekanki - na przykład taką z ułożonych warstwami ziemniaków, cebulki jajek i boczku ... mniami :oczami:, często piekałm w nim różniste mięsa, dusiłam gołąbki, piekłam w nim nawet ciasta. Długość pieczenia sobie trzeba "wyczuć, można zerkać przez szybkę w pokrywce albo poprostu otworzyć i sprawdzić czy już się coś tam upiekło :)
Olaa - Wto Kwi 04, 2006 23:24

kk napisał/a:
, czy tylko umyte, posypane przyprawami i voi la ?


wlasnie tak :D dlatego jako smyk bylam w stanie sobie to szybko zrobic i bez zadnych specjalnych przygotowan ;) a na jak dlugi czas??? patrzylam co jaki czas w jakim stanie jest ten kurczak i tyla :)

~pAaAuLiNeK~ - Sro Kwi 12, 2006 12:59

Olaa, a tłuszcz jakis dodawałas???
Dorothea - Sro Maj 03, 2006 19:56

Oooo i temat umarł i nie wiemy Olaa, co z tym tłuszczem????? :D
Fenix - Czw Maj 04, 2006 07:11

kk napisał/a:
Jak długo sie piekły? Pewnie "aż się zrumieniły"
Aż sąsiedzi pod drzwiami z wywalonymi jezorami latali.... wiekszość co można zrobićw piekarniku wyjdzie też w prodiżu......
Aither - Czw Maj 04, 2006 12:52

mam tez prodiz... ale go juz nie uzywam :) switne babki wychodzily i biszkopty :) ale najlepiej co wychodzilo to pieczony kurak :D mniam :D z grzybowym farszem :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group