dupiate forum

Bezpieczeństwo w Sieci - firewall

Krzysio - Czw Lut 02, 2006 18:38
Temat postu: firewall
poszukuje jakiegos dobrego firewalla, ktory nie bedzie mi mulil systemu, co polecacie ? ;)
dotad mialem nortona internet security, ale mi sie znudzil, bo strasznie spowalnia mi kompa :/
slyszalem ze zone alamr jest dobry, ma ktos go z was ? :]

Szaganka - Czw Lut 02, 2006 18:41

Nie za specjalnie się znam, ale po przeinstalowaniu systemu informatycy wsadzili mi Kerio Pesronal Firewall. Raczej nie mam zastrzeżeń. :)
Krzysio - Pią Lut 03, 2006 18:18

no czytalem tu i uwdzie i tam czesc osob poleca to kerio :P, postanowilem sie spytac kumpla "fachowcy" i polecil mi zone alarm, wczoraj sobie zone alarma sciagnalem ale nie wiem kiedy go zainstaluje, moze jak zrobie formata :P
Bot - Pią Lut 03, 2006 18:37

Bzyki, używałem zone alarma i jest dość dobry (oczywiście wersja free). Prosta konfiguracja, nie obciąża zbytnio procesorka i jest dość skuteczny. Wersja Pro ma na tyle pokopaną konfiguracje, że ją w końcu odinstalowałem :mad: . Kerio też słyszałem dużo plusów ale podobno trzeba się nakonfigurować.

Obecnie używam Antywirusa zintegrowanego z zaporą - Bitdefender Prof. 9 i jestem z niego bardzo zadowolony.

Major - Sob Lut 04, 2006 17:27

Polecam Outpost firewall od Agnitum. Bardzo dobra i mało obciążająca system zapora.
Titanic - Sob Lut 04, 2006 18:39

Jak dla mnie Sygate ale niestety Symantec ich wykupił i sam zastanawiam się teraz nad Kerio i Outpost, Zone Alarm nie przypadł mi do gustu - jest jakiś taki
młynek - Czw Lut 09, 2006 17:54

Ja uzywałem pakietu Norton Internet Security. To najlepszy pakiet tego typu niestety obcięża mocno system, dlatego teraz przerzuciłem się na Pande Platinum i narazie nie narzekam :)

Co do darmowych to polecam Agnitum Outpost Firewall, bardzo dobry i nie spowalnia działania komputerka

Major - Czw Lut 09, 2006 17:56

młynek napisał/a:
Co do darmowych to polecam Agnitum Outpost Firewall


Czy on taki darmowy to ja bym nie był pewny.

Titanic - Czw Lut 09, 2006 18:32

młynek napisał/a:
Ja uzywałem pakietu Norton Internet Security.


Przepraszam ale produkty Symanteca mnie przestały zachwycać jakiś czas temu. One nie są duże, są ogromne i powolne a przez jeden straciłem kilka ważnych dokumentów. Jedyny jakiego używam jest Ghost. Sygate Personal Firewall został właśnie wykupiony przez Symanteca i dlatego czuję do nich awersję bo dobry ogniomurek był.

Major napisał/a:
Czy on taki darmowy to ja bym nie był pewny.


To znaczy na 100% była wersja darmowa a obecna po okresie próbnym przechodzi chyba w okrojoną, tak jest napewno z Kerio.

A tak ostatnio polegam na Firestarter + iptables i jest OK

Max - Pon Lut 13, 2006 12:32

Ja uzywam Zone Labs Integrity Client. Jak narazie sprawdza sie w 100%. Polecam rowniez Tiny Personal Firewall. W wersji ponizej 5.0 zdaje sie jest freeware. Chopcy zorientowali sie ze zrobili cos dobrego i niestety wyzsze wersje sa platne. Ale nawet ten freeware'owy jest skuteczny i nie muli systemu. Oczywiscie warunkiem skutecznosci kazdego firewalla jest odpowiednia konfiguracja.
młynek - Pon Lut 13, 2006 23:02

Major napisał/a:

Czy on taki darmowy to ja bym nie był pewny.


Wersja 1.0 jest darmowa, pozostałe już niestety nie. Ale wg mnie 1.0 w zupełności wystarcza.

manexxl - Czw Mar 09, 2006 16:38

Mam takie pytanie. Może ktoś mi wytłumaczy o co chodzi. A mianowicie jeden program p2p nie chce mi działać. Wyświetla komunikat że jestem za firewallem albo na NATem. Firewalle powyłączałem a komunikat jest nadal.
Więc cokolwiek to jest jestem za NATem. Może mi ktoś w kilku słowach wytłumaczyć co to jest NAT? I ewentualnie czy da się to jakoś wyłączyć albo ominąć? Z góry dzięki.

Titanic - Czw Mar 09, 2006 20:37

NAT - Network Address Translation.

Prawdopodobnie nie masz publicznego IP więc jesteś za NAT-em. NAT to serwer pośredniczący, który przejmuje żądania od Ciebie i do Ciebie i przerzuca je dalej ale nie pokazuje Twojego adresu tylko swój.

Teoretycznie więc Twojego numeru IP z zewnątrz nie widać, widać tylko numerek NAT-a i niektóre programy przez to nie mogą się połączyć z Twoim komputerem.

Więcej:
h t t p;//pl.wikipedia.org/wiki/NAT

Co do obchodzenia NAT-a... Nie wiem - nie obchodziłem ;)

Bot - Czw Mar 09, 2006 22:37

A jeszcze prościej to tak jakbyś miał telefon stacjonarny i zamiast bezpośrednio numeru 555 432, miałbyś 555 432 wewn 45. :]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group