dupiate forum

Nasze miasto - Strona miasta / regionu

kk - Pią Sty 27, 2006 08:58
Temat postu: Strona miasta / regionu
Witam

Zamierzam stworzyć miejski albo regionalny serwisu internetowego. Nie chciałbym jednak, zeby stał się kolejnym, podobnym do wszystkich miejscem, zawierającym dane (nie zawsze aktualne) firm, repertuar teatrów i tablice ogłoszeń.
dobrze by było, żeby użytkownicy aktywnie się włączyli w "życie serwisu" aktualizując pewne dane (np ceny), ale to już zależy od osób odwiedzających :-)

Czy macie jakies pomysły, sugestie albo uwagi, dotyczące realizacji projektu?

Może coś a'la wirtualne e-miasto? Takie "Miasto Plusa" :)

Z góry Bardzo dziękuję za pomoc.

--
Pozdrawiam - Krzysztof K.
<a href="h t t p;//auta-prl.prv, p l" target="_blank">auta-prl.prv, p l</a>
<a href="h t t p;//80x86.ovh.org" target="_blank">Portfolio</a>

Aither - Pią Sty 27, 2006 09:46

Pomyslow jest duzo ale gorzej z czasem na ich realizacje :) mimo tego popieram Twoj pomysl :)
kk - Pią Sty 27, 2006 09:54

Witam

A Mogłabyś "rzucić" jakimiś przykładowymi pomysłami?
Byłbym bardzo wdzięczny.

--
Pozdrawiam serdecznie - Krzysiek K.
h t t p;//80x86.ovh.org

Frycek - Pią Sty 27, 2006 10:25

Aither napisał/a:
Pomyslow jest duzo ale gorzej z czasem na ich realizacje

zgodze sie tutaj w 100%
dlatego tez na chwile obecna zrezygnowalem z prowadzenia portalu.

Zycze powodzenia w realizacji pomyslu

Aither - Pią Sty 27, 2006 10:27

Frycek napisał/a:
dlatego tez na chwile obecna zrezygnowalem z prowadzenia portalu.

spoko nikt nie ma Ci tego za zle... znajda sie chetni to zrobia cos nowego

Frycek - Pią Sty 27, 2006 10:30

Aither napisał/a:
spoko nikt nie ma Ci tego za zle... znajda sie chetni to zrobia cos nowego

i znowu sie zgodze :)
Niestety prowadzenie portalu aby byl ciagle aktualizowany wymaga czas, czasu i jeszcze raz czasu.
Ale mam nadzieje ze juz kiedys pojawi sie portal( o odmiennym stylu) chyba ze przyjdzie mi inny pomysl do glowy :)

Aither - Pią Sty 27, 2006 10:32

hehehehe powim krotko ktos Cie wyrecza w tworzeniu "portlau" :D ale ja nic nie mowie bo mi sie oberwie znowu :zdegustowany:
ziutek997 - Pią Sty 27, 2006 10:45

Chm.. taka jest prawda że nie matkiego naprawdę dobrego portalu o gliwicach...
Jedno co jest dobre to Metamorfozy ale sytl i forma tej stronki jest dość specyficzna (co nie znaczy że nieciekawa). Ale poporstu nie ma niczego co zbierałoby ogłoszenia inforacje ciekawostki itd... a wszystkie istniejące portale idą po najmniejszej lini oporu i zamieszczają informacje z Informatora Miejskiego czy Biuletynu Informacji Publicznej...
gdzie nie zajrzeć tam to samo :P Dlatego kk na początek radzę abyś z tego zrezygnował i sam wykazał się inicjatywą :) Bo jak będę chciał o takich rzeczach przeczytać to wejdę na stronę UM tam jest wszystko aktualne i uporzątkowane :)

kk - Pią Sty 27, 2006 10:56

Witam

ziutek997 napisał/a:
Chm.. taka jest prawda że nie matkiego naprawdę dobrego portalu o gliwicach...
Jedno co jest dobre to Metamorfozy ale sytl i forma tej stronki jest dość specyficzna (co nie znaczy że nieciekawa). Ale poporstu nie ma niczego co zbierałoby ogłoszenia inforacje ciekawostki itd... a wszystkie istniejące portale idą po najmniejszej lini oporu i zamieszczają informacje z Informatora Miejskiego czy Biuletynu Informacji Publicznej...
gdzie nie zajrzeć tam to samo :P Dlatego kk na początek radzę abyś z tego zrezygnował i sam wykazał się inicjatywą :) Bo jak będę chciał o takich rzeczach przeczytać to wejdę na stronę UM tam jest wszystko aktualne i uporzątkowane :)


Dlatego, chciałbym zrobic coś nowego, coś innego, coś, co przyciągnie innych użytkowników sieci.

Ze wstępnych pomysłów:

"Gliwice po godzinach" - spis miejsc gdzie się wybrać, lista lokali (puby, restauracje) z cenami (reklama dla lokali, mogłaby byc obciążona jakąś opłatą)

"Gdzie tankować" - użytkownicy mogliby wpisywac ceny panujące na pobliskich stacjach

Można jeszcze jakies informacje typu msze w kościołach.

Przy okazji mozna "dopiąć" jakąś tablicę ogłoszeń czy listę dyskusyjną / forum

A może coś zupełnie innego?
Myślałem nad czymś w stylu wirtualnego e-miasta - ale jak narazie, nie mam zbyt wielu koncepcji :(

--
Pozrawiam - KK

ziutek997 - Pią Sty 27, 2006 11:04

kk no może i urzytkownicy potem Ci pomogą... ale na początek napewno musisz stworzyć coś od czego chcesz zacząć... wymyślić cos orginalnego co przyciągnie Twoich przyszłych gośći... zresztą sądzę że znim ludzie zaczną przekazywać tyle informacji aby w serwisie "coś się działo" musi trochę upłynąć dlatego musisz sie liczyć z tym że na początku te obowiązki będą spoczywały na Tobie... Bo jaki procent odwiedzających zostawi jakąś informację?? Gdyby 10% to byłoby rewalacyjnie... ja osobiście spoedziewałbym się conajwyżej kilku procent...
Aither - Pią Sty 27, 2006 11:12

ziutek997, :D no no no widze kolega sie rozpisal :D pieknie pieknie :P trzeba pomyslec bo bez pomyslow i przede wszystkim checi niczego sie nie osiagnie :)
Frycek - Pią Sty 27, 2006 11:46

przemysl dobrze sprawe...
zauwazylem ze strony o gliwicach wyrastaja jak grzyby po deszczu,ale tak jak pisze ziutek , ida po najmniejszej lini oporu(tak latwiej) sam zamieszczalem info z roznych gotowych zrodel a mialem inny pomysl
Pozatym jesli dasz kazdej sobie pisac newsa,czy cos innego ,musisz to wtedy dobrze nadzorowac aby ci nikt nie namieszal i glupot nie pisal.

dobrze zaczal ,przystanek gliwice , na poczatku tylko lista miejsc gdzie mozna isc ,dzisiaj ciekawy portal,chociaz widac ze im tez czasu powoli brakuje. ale mimo tego dobrze sie trzymaja(pozazdroscic im mozna oprawy graficznej)

najpierw przemysl dobrze co chcesz zrobic, nie licz na innych - moze pozniej , ale to ty zacznij - i nie daj sobie wejsc na glowe :P (bezzaluzji ) bo :zabanowany: :P

kk - Pią Sty 27, 2006 11:51

Witam

W pełni zgadzam się z Wami.

Myślałem o czymś, być może nawet nastawionym na mały zarobek - lista lokali, gdzi są, co można zjeść, wypić, za ile, dane kontaktowe etc.

Najpierw, należałoby sie przejść po knajpkach, popytać - czy byliby zainteresowani .
Dla nich to reklama, a dla Nas - źródło informacji - gdzie by tu z kumplami wypaść wieczorkiem, gdzie zabrać dziewczynę, a dokąd zaprosić rodzinke na lody czy kawkę :-)

Coś podobnego to serwis nawidelcu, p l - ale tam po pierwsze średnio aktualne dane, a po drugie niezbyt dokładnie przedstawili ofertę. Kiesyś było knajpa.gliwice, c o m - ale chyba już nie ma :-(


--
Pozdrowienia - KK

Aither - Pią Sty 27, 2006 12:02

sadze ze co dokanjp bedziemy mogli Ci powiedziec ktore sa najlepsze :D nasze spotkania forumowe odbywaja sie zazwyczaj w tych najlepszych jesli cos to zapraszam jutro na takie spotkanie w Casa Austria na Barlickiego a sprawe Twojego pomyslu mozna przedyskutowac moze ktos na spotkaniu wpadnie na jakis pomysl :)
Frycek - Pią Sty 27, 2006 12:26

kk napisał/a:
Myślałem o czymś, być może nawet nastawionym na mały zarobek

to nie takie latwe.wiem po sobie.

kk napisał/a:
Najpierw, należałoby sie przejść po knajpkach, popytać - czy byliby zainteresowani .
Dla nich to reklama, a dla Nas - źródło informacji

chodzilem i powiem ze nie kazdy chce.....

ale intencje masz dobre

kk - Pią Sty 27, 2006 12:46

Frycek napisał/a:

ale intencje masz dobre


... szkoda, że intencje nie wystarczą :(

Pomyśle jeszcze, może coś "rewolucyjnego" przyjdzie mi dogłowy :)

--
Pozdrowienia - KK

ziutek997 - Pią Sty 27, 2006 12:48

Powiem tak.. z tego co piszesz wynika że chcesz coś zrobić ale sam nie wiesz co końca co i jak... Na początek może sprubój nie nastawiać się na zysk... Jak się strona rozkręci to możesz wtedy o tym pomyśłeć... zresztą nie możesz zarabiać na czymś czego autorami będą urzytkownicy tego portalu... bo sam pisałeś że chcesz aby tam zamieszczali swoje informacje. W takim wypadku raczej oni musieliby także czerpać z tego jakieś profity?? Przecież nie mozesz zarabiać na czymś co nie jest Twojego autorstwa. Tak mi się wydaje. Więc chyba musisz się zastanowić czy portal ma mieć formę "otwartą" czy nastawiasz się na zysk... według mnie jedno z drugim się kłuci...
Aither - Pią Sty 27, 2006 12:55

no ale jesli chlopak nie jest zdecydowany... to co sie rozpisywac sadze ze powinnismy jakos pomoc... na pewno kazdy z nas ma jakies pomysly ja mam duzo ale nie mam czasu na ich realizacje :P wystarczy mi praca nad jednym projektem :P
kk - Pią Sty 27, 2006 18:18

Witaj

Aither napisał/a:
sadze ze co dokanjp bedziemy mogli Ci powiedziec ktore sa najlepsze :D nasze spotkania forumowe odbywaja sie zazwyczaj w tych najlepszych jesli cos to zapraszam jutro na takie spotkanie w Casa Austria na Barlickiego a sprawe Twojego pomyslu mozna przedyskutowac moze ktos na spotkaniu wpadnie na jakis pomysl :)


... czemu nie - chętnie poznam nowych ludzi (zwłaszcza, że ostatnio lista znajomych drastycznie się skurczyła :( )
Chętnie poznam Wasze opinie na ten temat, chętnie podzielę się swoimi, spostrzeżeniami, doświadczeniami.

Pytanie tylko, czy Będą chętni, a jeśli tak - kiedy :)

--
Pozdrawiam serdecznie - KK

Aither - Pią Sty 27, 2006 19:01

h t t p;//w w w forumgliwice, c o m/rozmowy/viewtopic.php?p=118507#118507

to topic o jutrzejszym spotkaniu zapraszam do zapoznania sie z lista uczestnikow sadze ze znajdziemy wspolny jezyk :)

jarpur - Sob Mar 11, 2006 14:31
Temat postu: Re: Strona miasta / regionu
kk napisał/a:

Zamierzam stworzyć miejski albo regionalny serwisu internetowego. Czy macie jakies pomysły, sugestie albo uwagi, dotyczące realizacji projektu?

Czesc, nie mam co prawda pomysłu ale chetnie dodam Twoj link do swojej badziewnej stronki w w w gliwice.info, p l
Pozdrawiam.

frohike - Nie Mar 12, 2006 23:52

jarpur, troszke mala czcionka na tej twojej stronce jest :D
jarpur - Pon Mar 13, 2006 09:47

frohike napisał/a:
jarpur, troszke mala czcionka na tej twojej stronce jest :D

Czcionka jest specjalnie mała, żeby nikomu nie chciało się czytać tej zaślepki dla domeny :P

Frycek - Pon Mar 13, 2006 22:58

to ja bym tez prosil o link z twoje stronki do ForumGliwice, c o m
jarpur - Wto Mar 14, 2006 20:45

Frycek napisał/a:
to ja bym tez prosil o link z twoje stronki do ForumGliwice, c o m


h t t p;//w w w gliwice.info, p l/inne.html



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group