dupiate forum

Wszystkiego Naj...... - Dzień Babci i Dziadka

kisia - Czw Sty 19, 2006 20:19
Temat postu: Dzień Babci i Dziadka
Babcia to ukochana osoba, która potrafi nas zrozumieć, przytuli, jeśli mamy kłopoty, i wytłumaczy, że nie ma się czym martwić. Babcia nigdy się nie gniewa, nawet gdy coś porządnie przeskrobiemy. To ona wciska w małą rączkę, to co najsmaczniejsze, ona potrafi najlepiej wysłuchać cierpliwie zwierzeń i marzeń rodzących się w małych główkach. To Babcia najskuteczniej ukoi łzy.
Dziadek także daje nam swoją miłość. Jesteśmy zasłuchani, kiedy zaczyna snuć opowieści o dawnych latach. Cieszymy się, gdy uczy nas, jak postępować w życiu. Zawsze cieszy się z naszych sukcesów i pomaga, gdy coś nam się nie udaje.

Pamiętacie o ICH święcie :?: :)
21 stycznia jest Dzień Babci, a 22 stycznia dzień Dziadka.
Bez względu na to gdzie są, myśle że szczególnie w tych dniach powinniśmy o nich ciepło pomyśleć, złożyć im życzenia i wyrazić szacunek, jakim powinni się cieszyć lub pomodlić się za nich, zapalić znicz.

Ja mam jeszcze jedną babcie i dwóch dziadków i właśnie sobie przypomniałam, że nie wysłałam im kartek. Dobrze ze sa telefony :)

kobi - Czw Sty 19, 2006 20:25

A ja nie miałem nikogo oprócz jednego dziadka, który i tak mieszkał daleko i widziałem go kilka razy w życiu. Zresztą też szybko zmarł :zalamany:
Ale odwiedzam ich groby gdy tylko mam okazję, chociaż ostatnio to nie bardzo przez tą przeprowadzkę do Gliwic :/ Wyobrażam sobie wtedy jakimi byli ludźmi i jak by to było gdyby żyli nadal...

Piotrulek - Czw Sty 19, 2006 20:25

A ja nie mam już żadnej babci i żadnego dziadka,a tak nie dawno jeszcze byli... :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz:
Dorothea - Czw Sty 19, 2006 20:32

A ja mam dziadka ze strony mamy i babcie ze strony taty
Jutroo idziemy do dziadkow mojego dziecka, bo pozniej moze nas zamrozic i juz nigdzie nie dojdziemy :D

Asienka - Czw Sty 19, 2006 20:45

Jakos ten czas jest dla mnie średnio radosny :| ze strony Taty został mi tylko dziadziuś babcia odeszła niedawno, a ze strony mamy dziadka nie miałam okazji poznać - umarł zanim sie urodziłam, a babcia żyje, ale ponoć ja widziałam jak miałam ze 3 latka, od 15 lat sie nie odzywała, co rok wysyłamy jej kartke na swięta, w tym roku odpisała. Napisała list na 2 małe strony - nic konkretnego tam nie było tylko, że jest chora i nie ma pieniędzy. Miałam wrażenie że pisze to po to aby prosić nas o kasę... list był oczywiście po niemiecku bo już rodzimego języka nie zna...przez tę cała sytuację czuje sie rozdrażniona... nie było tam słowa przeraszam kocham was lub coś podobnego....

WIEC TYLKO DLA MOJEGO DZIADZIUSIA WSZYSTKIEGO DOBREGO

Krzysio - Pią Sty 20, 2006 13:13

a mi zostaly 2 babcie :) niestety dziadkow nawet nie mialem okazji poznac, zmarli zanim sie urodzilem, na ich groby mam dosc daleko
a do babc bede musial obowiazkowo zadzwonic :):):)

Aither - Pią Sty 20, 2006 13:36

jutro dzien babci i impreza w domu a ja bede w pracy :/ ech co za przyjemnosc....
Aniczka - Pią Sty 20, 2006 13:46

ja mam juz tylko jedna babcie, ktora na dodatek mieszka bardzo daleko-500 km od gliwic... Karteczke wyslalam. O mojej ukochanej Babci zawsze pamietam. Jej meza, czyli mojego dziadka, nie poznalam, bo zmarl w 7 lat przed moim urodzeniem... Szkoda, bo mama mowi, ze jestem do niego z charakteru podobna...
Aither - Pią Sty 20, 2006 13:53

ja nie mam ani jednej ale moja Mamcia jest juz babcia :) to sie liczy :D
Szamanka - Pią Sty 20, 2006 17:40

Dziadkow znam tylko ze zdjec :zalamany:


jeden ( z opowiesci babci) nie powrocil po wojnie do domu, sluch po nim zaginal i w sumie do dzis nie wiadomo co sie tak naprawde stalo.Babcia z pieciorgiem malych dzieci, musiala sobie w tych ciezkich czasach dac rade......nie wyszla ponownie za maz.
Dzis ta madra kobieta ( dodam, ze jak na swoj wiek, jest w sile wieku) sluzy mi dobra rada.Zna sie na ziolach, na lekach,na zwyklych starych metodach o ktorych wlasciwie sie juz nie mowi....uwielbiam ja sluchac...a Ona, gdy jest chwalona, ze znow pomogla.

ze strony ojca, babcie pamietam przelotnie...zmarla gdy mialam 6 lat.Z opowiesci mamy wiem, ze bylam jej ukochana wnuczka, poniewaz twierdzila, ze bardzo jestem podobna do niej.

Babcia-kokarzy mi sie wlasnie z taka mila, starsza osoba.Jakos. gdy patrze na te wszystkie modne kobiety, ktore z wysilkiem na ustach mowia " jestem babcia"...robi mi sie brrrr.
Babci, to taka, ktora zna wiele bajek i basni, potrafi opowiadac niestworzone rzeczy,ma taryfe ulgowa co do wagi i to, ze wieczorem nalozy chustke na glowe....Babcia ma wiele zmarszczek na twarzy, gdzie mozna dojrzec ile w zyciu przeszla.

Major - Pią Sty 20, 2006 18:40

Hahahha :rotfl: :rotfl: :rotfl: coś mi sie pokićkało i do babci dzisiaj zadzwoniłem z życzeniami :D Ale babcia się ucieszyła i tak :)
Dorotka - Pią Sty 20, 2006 19:13

a ja jutro złożę życzenia i zapalę znicze - pojadę tylko na jeden cmentarz, na drugi (Osobowice) jest trochę za daleko, ale i tak złożę życzenia babciom i dziadkom i zapalę im wszystkim świeczuszki. Mimo, że jestem dalej na nich wszystkich zła, że odeszli tak jakoś wszyscy na raz. I może im się wydawało, że skoro jestem już dorosła to ich już nie potrzebuję, ale.... to im się tak tylko wydawało. A potem z moim synusiem popełnimy laurki dla jego dziadków i im je zawieziemy.
Major - Pią Sty 20, 2006 23:38

Też tak robiłem dla dziadka. Zawsze laurka leżała na grobie :)
Frycek - Sob Sty 21, 2006 07:55

A ja dzisiaj odwiedze babcie a jutro dziadka ,ktorych mam dzieki mojej zonce :rotfl:
fajnie jest miec dziadkow :)

Lukasz - Sob Sty 21, 2006 09:51

Ja za 15 min jadę do babci. A jutro do dziadka... na grób.
Gmeras - Sob Sty 21, 2006 09:53

ja nie mam babci ani dziadka zadnego
Olaa - Sob Sty 21, 2006 19:39

ja juz tez nie mam zadnego dziadka, a tylko jedna Babcie, ktora nie specjalnie interesuje sie wnuczetami - wyslalam jej kartke i starczy- do reszty na groby sie nie wybieralam bo to daleko...
Appo - Sob Sty 21, 2006 23:17

ja mam i w moim obowiązku było jechać do niej dzisiaj
jasiu101 - Sob Sty 21, 2006 23:22

a ja zadzwoniłem do babć :]
Mariusz - Sob Sty 21, 2006 23:31

Ja już nie mam babć. Jedyne co mogłem zrobić to odwiedziłem groby zapaliłem znicze :-)
A jutro dzień dziadka ... mam tylko jednego dziadka. Odwiedze go może jutro, bo dzisiaj i tak dostał odemnie życzenia i prezent ;)

Gmeras - Sob Sty 21, 2006 23:32

prawidlowo jutro jest dzień dziadka
kisia - Nie Sty 22, 2006 00:55

Wykonałam dziś telefon do mojej babci i byłam u babci moich dzieci, jak zwykle pyszne ciacha upiekła. Jutro zadzwonię do mojego dziadka i zawioze dzieci do ich babci i dziadka. Brakuje mi tylko dnia zeby odwiedzić mojego dziadka, bede mogła to zrobić dopiero we wtorek :(
Dziś przez pół dnia chodzi za mną przedszkolna piosenka

Kiedy tata basem huknie,
kiedy mama cię ofuknie,
kiedy patrzą na człowieka okiem złym -
to do kogo człowiek stuka,
gdzie azylu sobie szuka,
to do kogo, to do kogo tak jak w dym?

U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką.
No, proszę, zjedz jeszcze ździebełko
i głowa do góry!
Odpędzę te chmury
i niebo odkurzę miotełką.

Nie ma jak babcia,
jak babcię kocham -
bez babci byłby kiepski los.
Jak macie babcię,
to się nie trapcie,
bo wam nie spadnie z głowy włos!

U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką,
a może chcesz placka spróbować?
Popijasz herbatę
i słońce nad światem
już świeci jak złoty samowar.

Wszystkie wnuki, nawet duże.
nawet takie po maturze,
nawet takie z długą brodą aż po pas,
niech do babci lecą z kwiatkiem
i zaniosą na dokładkę
tę piosenkę, którą śpiewa każdy z nas.

:D

Dorothea - Nie Sty 22, 2006 10:57

kisia, super pioseneczka, rowniez ją pamietam ze szkoły...... :D
kisia - Sob Sty 20, 2007 02:09

odświeżam topik bo dzień Babci juz w niedziele, a dzień Dziadka dzień później :)
De_Luca - Sob Sty 20, 2007 12:22

a ja upieke ciachoooooo mojej Bunii =) <niestety dziadka już nie mam =( >
kisia - Pon Sty 21, 2008 15:25

:)
Basia K - Wto Sty 22, 2008 12:25

Ja już nie mam ani Babci ani Dziadka :(

Ale wszystkim "cudzym" Babciom i Dziadkom-serdeczne życzenia!

marcela - Wto Sty 22, 2008 12:31

Ja niestety też już nie mam ani babć ani dziaków. Ale za to mój syn śpiwał swoim babciom i dziadkowi taką o to piosenkę:
„ Kiedy babcia była mała”:

Kiedy babcia była mała
to sukienkę i fartuszek krótki miała.
Małe nóżki, chude rączki
i lubiła jeść cukierki oraz pączki.

Ref. I co i co, że babcia nam urosła
Że lat ma trochę więcej
Niż ja i brat i siostra
I co i co to ważne że mam babcię
Że bardzo kocham ją
I śpiewać lubię z nią

A gdy dziadek był malutki
To nie nosił adidasów tylko butki
Nie miał wąsów ani brody
No i nie chciał jeść marchewki tylko lody

Ref. I co i co że dziadek urósł trochę
Że lat ma trochę więcej
Niż 2 plus 3 plus 8
I co i co to ważne że mam dziadka
Że bardzo kocham go i lat mu życzę 100

Dawno temu babcia z dziadkiem
W piaskownicy się kłócili o łopatkę
Dziś na spacer idą sobie
A gdy wrócą ja im kawę dobrą zrobię

Ref. I co i co że trochę nam urośli
Że nie są dzieciakami
Że ważni z nich dorośli
I co i co to ważne że są z nami
Niech żyją długi czas
I zawsze lubią nas

Dużo zdrowia i samych pogodnych dni dla wszystkich babć i dziadków !!!!!

daniela - Wto Sty 22, 2008 13:13

marcela napisał/a:
Ja niestety też już nie mam ani babć ani dziaków

ja też.... :( i zazdroszcze tym co mają, ale nie rozumiem dlaczego nie pamiętają o babci i dziadku...
marcela napisał/a:
Dużo zdrowia i samych pogodnych dni dla wszystkich babć i dziadków !!!!!

dołączam sie do zyczeń.
moja córka ma 2x babcia i 2x dziadek :D
WSZYSTKIEGO NAJ NAJ NAJ KOCHANE BABCIE I DZIADKOWIE !!!!!!

Szamanka - Sro Sty 21, 2009 21:50

Ucalowane zostaly przez Was babcie?
kisia - Sro Sty 21, 2009 22:02

Szamanka, moja dostała jak zwykle kartkę, ale babcie moich dzieci zostały wycałowane, a w piątek będzie dla nich i dziadków oczywiście przedstawienie :)
Mamma20 - Czw Sty 22, 2009 00:48

Jak ja bym chciała żeby moja córeczka miała obie babcie :( Ma jedną,moją mamę która ją naprawdę kocha...Druga babcia razem z dziadkiem mają ją gdzieś...Nawet na chrzciny swojej "kochanej" wnusi nie przyjdą :( :( no ale mają drugą wnuczkę za którą świata nie widzą...Tylko zdjęcia tamtej stoją na honorowym miejscu mimo że mają zdjęcia naszej córeczki szkoda gadać...Moi dziadkowie i babcie nie żyją...Na grób nie dałam rady pójść...I jutro chyba też nie dam,dopiero w poniedziałek,ale pamiętam o nich...I tęsknie...
Admike - Czw Sty 22, 2009 06:43

ja niestety mogłem moja Babcię telefonicznie ucałować, a Dziadka już niestety nie mam :(
Arex30 - Czw Sty 22, 2009 08:39

Szamanka, .... hmm ..... przepraszam ...... zapomniałem o Tobie :rotfl:
:hyhy:
Jasne

Szamanka - Czw Sty 22, 2009 21:01

No dlatego odszukalam ten watek bys mnie mogl wycalowac :D
Arex30 - Czw Sty 22, 2009 21:07

:całus:
Babciu Szami :)

katarzyna35k-ce - Pią Sty 23, 2009 03:08

100 lat babciom i dziadziom!!!!!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group