dupiate forum

Z życia wzięte ;) - Anoreksja

Major - Nie Gru 04, 2005 22:08
Temat postu: Anoreksja
h t t p;//zdjeciaany.blog.onet, p l/2,ID26795304,index.html
Blog zawiera troche fotomontarzy, ale dużo też realnych zdjęć.

No to mamy temat o wpływie dzisiejszej mody na umysły kobiet. W zasadzie to już wczorajszej mody, bo coraz częściej prezentuje się naturalne kobiety.

Co sądzicie o takim stanie ?

Gmeras - Nie Gru 04, 2005 22:19

zapraszam na godzine 22:30 na super wizjer na tvn o tym bedzie temat
kisia - Nie Gru 04, 2005 22:54

niestety taka jest prawda, że media ksztaltuja obraz "idealnej" kobiety, a potem jest problem z anoreksja :kwasny:
praz - Nie Gru 04, 2005 23:04

okropna podstępna choroba, niestety moja koleżanka choruje na nią od 13 lat, przeszła już pare zpaści, straciła zęby itp ale nie wiem czy kiedykolwiek będzie całkowicie zdrowa, pomomo terapii ta choroba wciąż powraca i ją niszczy, a bliscy nie są w stanie jej pomóc
nie życzę nikomu, a wszystko zaczelo sie od tego , że ktoś napomknął, że jest troche za gruba :(

Major - Nie Gru 04, 2005 23:07

Z tej choroby nie da się wyleczyć całkowicie. To tkwi w głowie i nie dokońca jest powodem tego, że ktoś coś powiedział.
Gmeras - Nie Gru 04, 2005 23:10

to jest choroba psychiczna której tak jak major wspomniał nie da sie całkowicie wyleczyc

dorzucam linka h t t p;//superwizjer.onet, p l/1298694,archiwum.html

Piotrulek - Nie Gru 04, 2005 23:10

praz napisał/a:
okropna podstępna choroba



choroba powiadasz,no określenie warte zastanowienia,choroba,a może glupota i bezmyślność,brak wyobraźni,w innym temacie dot.grubasów prawie nikt nie napisal,że nadwaga to choroba,tylko obżarstwo,brak samokontroli(sam tak pisalem,choć do anorektykow nie należę)itp,a anoreksja to choroba,no,no,cóż za tolerancyjnośc i obiektywizm... :) :)

Gmeras - Nie Gru 04, 2005 23:12

Piotrulek napisał/a:
glupota i bezmyślność

głupota i bezmyślność która prowadzi do choroby

Major - Nie Gru 04, 2005 23:16

Głupota też jest chorobą tylko delikatnie określona. Jak dla mnie głupota to niedorozwój intelektualny :D, ale nie w tym rzecz. Anoreksa jest chorobą umysłową, która prowadzi do samozniszczenia organizmu. Na początku te osoby nie jedzą, żeby się odchudzić, ale później już mózg steruje potrzebami organizmu.
praz - Nie Gru 04, 2005 23:16

Major napisał/a:
To tkwi w głowie i nie dokońca jest powodem tego, że ktoś coś powiedział.

no nie zawsze ale dość często, ponieważ choroba ta dotyka głównie osoby bardzo ambitne, dążące do ideału w każdej dziedzinie i takie stwierdzenie może zapoczątkować takie dzialania jak diety itp , a że taka osoba ma względem siebie wysokie wymagania to często przeradza sie to w anoreksję z samokaleczeniem włącznie

Dorothea - Nie Gru 04, 2005 23:18

Zdjecia zupełnie mnie przeraziły
praz - Nie Gru 04, 2005 23:20

Piotrulek napisał/a:
w innym temacie dot.grubasów prawie nikt nie napisal,że nadwaga to choroba,tylko obżarstwo

nadwaga może być również skutkiem zaburzeń psychicznych, ludzie róznie reagują na różne rzeczy, niektórzy odragowuja jedząc i wtedy to już jest choroba, bo jemy nie z głodu ale po to by zagłuszyć coś innego typu strach, stres i zazwyczaj ciężko jest to kontrolować

Major - Nie Gru 04, 2005 23:30

Dobra dopisze taką ciekawostke, która świadczy o tym, że wszystkie choroby związane z brakiem lub nadmiarem tłuszczu są problemem umysłowym.

Operacje odsysania tłuszczu robione przez nieodpowiednich ludzi mogą prowadzić do śmierci. Zaduża ilość odsyśniętego fetu powoduje, że mózg zaczyna w dziwny sposób reagować i traci kontrole nad funkcjami życiowymi. W extremalnych sytuacjach doprowadza do odcięcia funkcji życiowych. W zasadzie naukowcy jeszcze do końca nie wiedzą jak to się dzieje, ale może to jest jakiś powód dlaczego tak dziwnie zachowują się osoby z tego typu chorobami.

trunks - Nie Gru 04, 2005 23:43

anoreksja to choroba, tak jak są choroby psychiczne. Mi to trudno pojąć...
Piotrulek - Pon Gru 05, 2005 08:58

praz napisał/a:
ponieważ choroba ta dotyka głównie osoby bardzo ambitne




czyżbym ja nie był ambitny?? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Bea.tka - Pon Gru 05, 2005 09:41

trunks napisał/a:
anoreksja to choroba, tak jak są choroby psychiczne. Mi to trudno pojąć...

mnie równiez :|

madi - Pon Gru 05, 2005 10:15

oglądałam wczoraj super wizjer, jedna dziewczyna która wypowiadała się była z gliwic, filmowała przejście koło dworca ... jest to straszna choroba, kurcze pozosteje tylko współczuć ... bo zwykły człowiek nie moze pomóc
Dana - Pon Gru 05, 2005 10:30

madi napisał/a:
kurcze pozosteje tylko współczuć ... bo zwykły człowiek nie moze pomóc

w reportazu było to widać ,ze zwykły człowiek ,rodzina mozw tylko wspomagać ,a pomóc moze tylko specjalista i terapia .List tej zmarłej dziewczyny był dowodem jak trudno jest się wyleczyć z tej choroby ,pomimo strachu o siebie i chęci niejednokrtnie jest za póżno- droga bez powrotu :(

Dorotka - Pon Gru 05, 2005 12:08

madi napisał/a:
zwykły człowiek nie moze pomóc

no bo zwykły człowiek myśli, że to tylko kwestia nakarmienia kogoś a na ogół nie ma pojęcia skąd w tej drugiej - czasem bardzo bliskiej osobie - wielki lęk przed życiem, brak poczucia własnej wartości czy straszliwe kompleksy. Niewiarygodne jest dla mnie to, że można mieć świadomość tego że się umrze i dalej brnąć w to swoje "panowanie nad jedzeniem" i "nie tyciem". To tak jakby się w człowieku zupełnie wyłączył instynkt samozachowawczy. Jak strasznie nieszczęśliwym trzeba być żeby umrzeć na własne zyczenie w taki sposób.

Gmeras - Pon Gru 05, 2005 14:36

madi napisał/a:
jedna dziewczyna która wypowiadała się była z gliwic,

tez zwróciłem na to uwage

Szamanka - Pon Gru 05, 2005 22:35

Ogladajac zdjecia..zdebialam

Jak malo zauwazamy co sie kolo nas dzieje

Ogladalam wczorajszy SuperWizjer....bylam w szoku...pytalam sie sama siebie...jak to mozliwe?

a jednak jest

Nie trudno bylo zauwazyc,ze te dziewczyny nie narzekaly iz sa grube,one poprostu chcialy pokazac swiatu bunt....w ten wlasnie sposob. :(



Zmarła we śnie. Miała 18 lat. Kilka miesięcy wcześniej jej babcia usiłowała zmusić ją do leczenia. Za późno. Kiedy obsesyjna troska o własny wygląd zamienia się w marsz ku śmierci? Wstrząsająca historia ludzi, którzy cierpią na anoreksję, najbardziej zabójczą z chorób psychicznych.

frohike - Wto Gru 06, 2005 21:10

niektorzy sa zbyt slabi psychicznie aby zyc wsrod ludzi
dlatego biora sie takie dziwne choroby
chyba latwiej wyjsc z narkomanii niz z anoreksji :kwasny:

Jenny - Czw Gru 08, 2005 20:31

Piotrulek napisał/a:
praz napisał/a:
okropna podstępna choroba



choroba powiadasz,no określenie warte zastanowienia,choroba,a może glupota i bezmyślność,brak wyobraźni,w innym temacie dot.grubasów prawie nikt nie napisal,że nadwaga to choroba,tylko obżarstwo,brak samokontroli(sam tak pisalem,choć do anorektykow nie należę)itp,a anoreksja to choroba,no,no,cóż za tolerancyjnośc i obiektywizm... :) :)



Wybacz Piotrulek ale to co napisales jest calkowita nieprawda chyba nie zdajesz sobie sprawy co to anoreksja...dziewczyny ktore na nia choruja maja powazne problemy zwiazane z zyciem
i przez to ze sobie z tym wszystkim nie radza choruja na tak ciezka chorobe

Piotrulek - Pią Gru 09, 2005 14:03

Jenny napisał/a:
ale to co napisales jest calkowita nieprawda chyba nie zdajesz sobie sprawy co to anoreksja



bez względu na to czy zdaję sobie sprawę czy nie jest to choroba kilku ostatnich lat,a kiedyś nazywalo się to odchudzanie na siłę,a teraz powstała choroba...szkoda,że za nadwagę nie dostaje się L-4 z chęcią bym trochę"pochorował"korzystając z okazji... :piwo: :piwo:

Major - Pią Gru 09, 2005 21:08

Kiedyś nie było aids i nie było grypy, ale obecnie takie choroby panują i rządzą ludzkim życiem. To że kiedyś czegoś nie było nie oznacza, że nie ma prawa bytu teraz.
Piotrulek - Pią Gru 09, 2005 21:20

Major napisał/a:
że nie ma prawa bytu teraz



mówiąc kiedyś nie mam na myśli średniowiecza...to się tyczy kilku ostatnich lat,do slownie kilku,a wtedy i grypa i aids już panowaly... :D :D :D :D

Major - Pią Gru 09, 2005 21:28

ale kiedyś te choroby musiały mieć początek. Tak samo jest z anoreksją, bulimią czy wieloma innymi chorobami psychicznymi. Wkońcu wielu niewytrzymuje tego pędu. Żyjemy dużo szybciej niż kilkadziesiąt lat temu. Poza tym kiedyś nie promowano szczupłych modelek. Kiedyś wogóle nie promowano modelek ;P a już napewno szczupłości.
Aither - Wto Gru 27, 2005 11:11

no coz... mlode kobiety chca byc takie jak modelki... ale nie wiedza o jednym ze te wszystkie magazyny, gazety retuszuja ftoki do granic przesady... gdzies gdzie jest za duzo to zmniejsza a gdzie zamalo to powieksza... potem wychodza takie idealne te "kobiety"... anoreksja to nic przyjemnego.... widzialam tylko jedna taka osobe i byl nia mezczyzna o dziwo. To byl straszny widok
asik - Wto Gru 27, 2005 12:00

osobiście znam dwie dziewczyny które przeszły przez anoreksję..jedna przez długi okres czasu była w szpitalu w bardzo ciężkim stanie..dziś jest lepiej ale nie chce nawet myśleć o tym co przeszły..
kisia - Wto Gru 27, 2005 17:25

Piotrulek napisał/a:
mówiąc kiedyś nie mam na myśli średniowiecza...to się tyczy kilku ostatnich lat,do slownie kilku

Piotrulek, i tu sie mylisz. opisy głodzących się kobiet pojawiały się w XVI wieku. w XIX w została ta choroba dokładnie opisana, a przez ostatnie tak gdzieś 10 lat coraz głosniej mówi się o anoreksji ponieważ media lansują tylko piękne zgrabne ciało i każda młoda kobieta chciałaby tak wyglądać. Wystarczy że ma słaba psychikę i się temu poddaje, nie zdając sobie sprawy z tego co pisze Aither, że
Aither napisał/a:
nie wiedza o jednym ze te wszystkie magazyny, gazety retuszuja ftoki do granic przesady... gdzies gdzie jest za duzo to zmniejsza a gdzie zamalo to powieksza... potem wychodza takie idealne te "kobiety"

Piotrulek - Wto Gru 27, 2005 17:49

kisia napisał/a:
i tu sie mylisz



może się mylę,ale wydaje mi się,że jest to kolejny"wygniot"końca XX wieku...

kisia - Wto Gru 27, 2005 18:13

wygniotem jak to nawałeś XX wieku są te wyretuszowane, pozbawione prawdziwych kształtów, chude modelki, które pokazują media i na których wzoruja się młode dziewczyny
Bary i swinki - Wto Gru 27, 2005 20:07

Wszyscy piszecie tylko o dziewczynach a ja powiem wam że i facetów ona dotyczy fakt faktem żadziej mam kolege który z tego wyszedł zostało to wykryte bardzo szybko i też w zarodku zniszczone w tej chwili moge powiedzieć że jest zdrowy psychicznie no bynajmniej nie ma anoreksji :P
A co do tych kobiet to mam bliską osobe która ma 164cm wzrostu waży 30kg albo w tej chwili już mniej no i ech cieżko jest każdorazowe zmuszanie jej do jedzenia, płacz matki kończy sie groźbami samobójczymi, tak samo próby osadzenia jej w jakimś zakładzie beznadziejny przypadek :( ciezko co kolwiek robić próba pomocy może skończyć sie wyżutami sumienia do końca życia... Kiedy zauważono początki tej choroby proszono mnie abym ją zmuszał do zjedzenia czegoś, a "zaraziła" ją tym jej koleżanka również anorektyczna najpierw opsesyjnie diety środki odchudzające... :( takie osoby są straszne nie wiem czemu ale od takich osób tak śmierdzi niesamowicie jakby już były przy grobowej desce... mógłbym tak pisać i pisać ale jestem ciekaw co byście zrobili z taką osoba osadzić w szpitalu ryzykując samobójstwo czy liczyć na to że wkońcu sama z tego wyjdzie...

Krzysio - Wto Gru 27, 2005 20:21

tak czy siak, jak nie bedzie jadla to sie sama zabije, samemu chyba nie da sie wyjsc z tej choroby :|
asik - Wto Gru 27, 2005 21:22

mężczyźni też chorują na anoreksję ale wydaje mi się że jest mniej przypadków zachorowań..bo to od kobiet bardziej się wymaga żeby były zgrabne, szczupłe itd..
w głupich sklepach ciężko jest kupić fajne ciuchy w większych rozmiarach bo większość rzeczy jest na tzw wieszaki..taka moda niestety..
a że chcemy się podobać to walczymi z kilogramami tu i tam i czasem kończy się to tragicznie..

Krzysio - Wto Gru 27, 2005 21:26

uff jak to dobrze ze moj tyek nie wylazi poza szafe :P nie musze sie odchudzac :| ja to bym dopiero wygladal przy 30 kilogramach :przestraszony:
Szamanka - Wto Gru 27, 2005 21:43

Osoba chore na anoreksje, nie naleza jedynie do grupy tych, ktorzy chca dorownac wspanialym modelka i aktorka
to takze osoby, ktore maja problem osobisty, problem ze samym soba...to osoby, ktore chca w szczegolny sposob pokazac swoj zal i bunt....troche jednak inaczej.

Major - Wto Gru 27, 2005 23:34

Bary i swinki napisał/a:
co byście zrobili z taką osoba osadzić w szpitalu ryzykując samobójstwo czy liczyć na to że wkońcu sama z tego wyjdzie...


Tu nie ma na co liczyć. Jak pójdzie do szpitala to się napewno nie zabije. To takie czcze gadanie, żeby postawić na swoim. Trzeba leczyć przymusowo i tyle.

Bary i swinki - Sro Gru 28, 2005 13:11

hmmm tylko że ona nie ma jakiś oporów może to zabrzmi dla was tragicznie ale ona jest oswojona z żyletką już sie cieła żeby sie "rozluźnić" :szok: tylko że po drugiej stronie i mysle żeby nie miała skrupółów to zrobić... a już niedługo jak skończy 18 lat będą musieli jej rodzice walczyć w sądzie o przymusowe leczenie bo będzie już sama za siebie odpowiadać...
Major - Sro Gru 28, 2005 19:19

To, że się cięła nic nie znaczy. Wielu ludzi podczas takich odlotów jak już przeciągają strune chcą wrócić spowrotem i boją się tak naprawde śmierci. Zresztą w szpitalu te osoby są pod stałą opieką i chyba można też napomknąć lekarzom o takich akcjach.
Krzysio - Sro Gru 28, 2005 19:24

to ja do zakladu zamknietego ;-) tam chyba nie ma zyletek pod reka :]
madziar - Wto Lut 07, 2006 14:35

Myślę że zarówno anoreksja jak i obżarstwo jest chorobą, wszystko odbywa się w naszych głowach, nie umiemy spojrzeć na siebie obiektywnie i często walczymy z kilogramami. Panowie to wy przecież często ogladacie sie za takimi 50 kg w kształcie kobiety w mini i na szpilkach, więc kreujecie wizerunek "idealnej kobiety". A my kobiety chcemy być dla was idealne. Stąd pewnie to szaleństwo, ktore u niektórych kończy się anoreksją lub bulimią. Straszne są te zdjęcia i strasznie nieszczęśliwe musiały być te dziewczyny skoro uznały że są za grube i doprowadziły swoje organizmy do takiego stanu. Dobrze, że mój mężczyzna mnie akceptuje :)
Krzysio - Wto Lut 07, 2006 16:20

madziar napisał/a:
Panowie to wy przecież często ogladacie sie za takimi 50 kg w kształcie kobiety w mini i na szpilkach, więc kreujecie wizerunek "idealnej kobiety". A my kobiety chcemy być dla was idealne.

nie zwalaj winy na nas facetow :] to ze kobieta chce sie katowac terapiami odchudzajacymi nie moja wina, patrzec nie wolno ? :)

kaszanna - Sro Lut 08, 2006 08:05

Nie, no sorry Bzyki ale madziar ma po części rację. Oczy mamy i widzimy za kim mężczyźni wodzą wzrokiem. I naprawdę rzadko jest to kobieta z dodatkowymi kilogramam. Chyba że na klatce piersiowej :]
Dorothea - Sro Lut 08, 2006 10:53

kaszanna, :ok: :D
Asia_:) - Sro Lut 08, 2006 15:03

z anoreksja jest jednak nie do konca tak, ze kobieta w nia wpada by sie innym przypodobac, by zdobyc faceta.....

ona sobie sie nie podoba, siebie nie potrafi zaakceptowac i popada w chorobe, ktorej sobie nie uswiadamia..........

bulimia to znowu odwrotnosc ale nie dlatego zeby przytyc, to poprostu rodzaj uzaleznienia tyle ze od jedzenia.........
czesto z samotnosci, glebokiej i niekoniecznie podpartej faktycznym stanem rzeczy..

Major - Sro Lut 08, 2006 17:34

Asia_:), musze się zgodzić z Twoją wypowiedzią.
A my mężczyźni nie patrzymy na wychudzone kobiety, tylko zgrabne i szczupłe z krągłościami w odpowiednich miejscach, a to już stanowcza różnica :)

Krzysio - Sro Lut 08, 2006 19:32

kaszanna napisał/a:
Nie, no sorry Bzyki ale madziar ma po części rację. Oczy mamy i widzimy za kim mężczyźni wodzą wzrokiem. I naprawdę rzadko jest to kobieta z dodatkowymi kilogramam. Chyba że na klatce piersiowej :]

no tak, zgadzam sie :hyhy: ale zeby zwalac wine na facetow ze kobiety popadaja w anoreksje to juz przesada ;)
ja sie nie czuje winny, chyba jeszcze zadnej kobiety nie wpedzilem w anoreksje... :P

Major napisał/a:
krągłościami

:) mozna sie dac pokroic za te kraglosci :)

kaszanna - Czw Lut 09, 2006 08:08

Bzyki a skąd masz taką pewność? ;)
Nie chodzi o to że kobieta popada w anoreksję z powodu jednego, konkretnego faceta (choć również tak bywa). Idzie dziewczyna, ładna, zgrabna, z krągłościami w odpowiednim miejscu - ogląda się za nią większość facetów. OK, jak coś jest ładnego to i ja się obejrzę. Ale dlaczego spory procent facetów komentuje jej wygląd przy innej kobiecie? Co ona wtedy czuje, któryś pomyślał?

Krzysio - Czw Lut 09, 2006 14:08

kaszanna napisał/a:
Ale dlaczego spory procent facetów komentuje jej wygląd przy innej kobiecie?

a tego to nie wiem :P ja tak nie robie i mam czyste sumienie :P

Major - Czw Lut 09, 2006 15:41

kaszanna napisał/a:
facetów komentuje jej wygląd przy innej kobiecie? Co ona wtedy czuje, któryś pomyślał?

Dlatego nigdy tego nie robie. Uważam, że jest to zupełnie nie na miejscu. Tak samo nie mam nic przeciwko temu jak moja dziewczyna spojży na jakiegoś faceta (mimo, że tego nie robi zbyt często), ale jak miałaby coś komentować, to tak jakby wytykała moje wady względem niego.

manexxl - Wto Lut 14, 2006 00:18

A czy facet może dostać anoreksji? Są jakieś przypadki?
Dorothea - Wto Lut 14, 2006 00:43

manexxl napisał/a:
może dostać anoreksji? Są jakieś przypadki?


Mysle,ze moze, ale ja niestety nie znam takich przypadkow

Dorothea - Wto Lut 14, 2006 00:47

Każdy młody chłopak o tym marzy: wąskie biodra, płaski brzuch, pofałdowany rzeźbą mięśni, szeroka klatka piersiowa, kształtny, okrągły tyłek... Wielu jest takich, którzy dla osiągnięcia idealnej sylwetki zrobiliby wszystko. W krajach zachodnich, spory procent pacjentów klinik chirurgii plastycznej to młodzi geje. A i u nas, rynek takich świadczeń rozwija się bardzo prężnie. Kolorowe pisma i magazyny dla mężczyzn promujące tzw. "lifestyle" (czyli nowoczesny styl życia), plakaty wyrobów tytoniowych, alkoholu, mody, promują wizerunek mężczyzny doskonałego, pięknego, młodego, wystylizowanego do najdrobniejszego szczegółu. W dużych polskich miastach widzimy coraz więcej świetnie ubranych facetów, ostrzyżonych według ostatniej mody, pachnących drogimi perfumami...

Niestety, coraz więcej młodych mężczyzn dla osiągnięcia idealnej figury gotowych jest ryzykować nawet zdrowie. Forsowny trening na siłowni, sterydy służące szybkiemu przyrostowi masy mięśniowej, szkodliwe dla skóry solaria... Coraz częściej, pragnienie posiadania idealnej sylwetki przybiera też formy chorobliwe.

Wszyscy wiedzą, czym jest bulimia (żarłoczność psychiczna) i anoreksja (jadłowstręt psychiczny). Do niedawna dominowało przekonanie, że obie choroby dotykają głównie młode dziewczyny i kobiety. Od kilku lat, w rozwiniętych i bogatych społeczeństwach zachodnich w gabinetach lekarzy lądują coraz częściej młodzi mężczyźni - geje. Według badań niemieckich, co dwunasty pacjent, cierpiący na zaburzenia psychiczne związane z odżywianiem jest płci męskiej. W całej populacji Niemiec jest to około 100 tysięcy osób. Również w Polsce, bulimia i anoreksja stają się poważnym problemem. Nie wiemy, czy prowadzone były u nas badania na temat ilości mężczyzn, dotkniętych bulimią i anoreksją. Z danych zachodnich wynika, że mężczyźni chorują w większości na bulimię. Jeszcze kilkanaście lat temu nazywano ją "wilczym głodem". Dotknięci bulimią pacjenci przeżywają ataki niepohamowanego apetytu. Są w stanie pochłonąć całą zawartość lodówki, nie odczuwając zwykłego dla zdrowych ludzi uczucia sytości. Następnie, prześladowani wyrzutami sumienia - zwracają całą zawartość żołądka wkładając sobie palec do gardła. Inni zażywają silne środki przeczyszczające. Ponieważ pozornie bulimicy odżywiają się normalnie - rodzina ani partnerzy długo nie są w stanie zauważyć niepokojących symptomów. Bulimia niszczy system trawienny i zakłóca normalną przemianę materii. Nieustanne wymioty i wsadzanie palca do gardła, uszkadza krtań.

Znacznie łatwiej jest zdiagnozować anoreksję (jadłowstręt). Chory traci ustawicznie na wadze. Wydaje mu się, że jest za tłusty nawet wtedy, kiedy wygląda już jak skóra i kości. Współczesna medycyna upatruje przyczynę jadłowstrętu w traumatycznych doświadczeniach z dzieciństwa - na przykład seksualnego wykorzystania.
Każdy młody chłopak o tym marzy: wąskie biodra, płaski brzuch, pofałdowany rzeźbą mięśni, szeroka klatka piersiowa, kształtny, okrągły tyłek... Wielu jest takich, którzy dla osiągnięcia idealnej sylwetki zrobiliby wszystko. W krajach zachodnich, spory procent pacjentów klinik chirurgii plastycznej to młodzi geje. A i u nas, rynek takich świadczeń rozwija się bardzo prężnie. Kolorowe pisma i magazyny dla mężczyzn promujące tzw. "lifestyle" (czyli nowoczesny styl życia), plakaty wyrobów tytoniowych, alkoholu, mody, promują wizerunek mężczyzny doskonałego, pięknego, młodego, wystylizowanego do najdrobniejszego szczegółu. W dużych polskich miastach widzimy coraz więcej świetnie ubranych facetów, ostrzyżonych według ostatniej mody, pachnących drogimi perfumami...

Niestety, coraz więcej młodych mężczyzn dla osiągnięcia idealnej figury gotowych jest ryzykować nawet zdrowie. Forsowny trening na siłowni, sterydy służące szybkiemu przyrostowi masy mięśniowej, szkodliwe dla skóry solaria... Coraz częściej, pragnienie posiadania idealnej sylwetki przybiera też formy chorobliwe.

Wszyscy wiedzą, czym jest bulimia (żarłoczność psychiczna) i anoreksja (jadłowstręt psychiczny). Do niedawna dominowało przekonanie, że obie choroby dotykają głównie młode dziewczyny i kobiety. Od kilku lat, w rozwiniętych i bogatych społeczeństwach zachodnich w gabinetach lekarzy lądują coraz częściej młodzi mężczyźni - geje. Według badań niemieckich, co dwunasty pacjent, cierpiący na zaburzenia psychiczne związane z odżywianiem jest płci męskiej. W całej populacji Niemiec jest to około 100 tysięcy osób. Również w Polsce, bulimia i anoreksja stają się poważnym problemem. Nie wiemy, czy prowadzone były u nas badania na temat ilości mężczyzn, dotkniętych bulimią i anoreksją. Z danych zachodnich wynika, że mężczyźni chorują w większości na bulimię. Jeszcze kilkanaście lat temu nazywano ją "wilczym głodem". Dotknięci bulimią pacjenci przeżywają ataki niepohamowanego apetytu. Są w stanie pochłonąć całą zawartość lodówki, nie odczuwając zwykłego dla zdrowych ludzi uczucia sytości. Następnie, prześladowani wyrzutami sumienia - zwracają całą zawartość żołądka wkładając sobie palec do gardła. Inni zażywają silne środki przeczyszczające. Ponieważ pozornie bulimicy odżywiają się normalnie - rodzina ani partnerzy długo nie są w stanie zauważyć niepokojących symptomów. Bulimia niszczy system trawienny i zakłóca normalną przemianę materii. Nieustanne wymioty i wsadzanie palca do gardła, uszkadza krtań.

Znacznie łatwiej jest zdiagnozować anoreksję (jadłowstręt). Chory traci ustawicznie na wadze. Wydaje mu się, że jest za tłusty nawet wtedy, kiedy wygląda już jak skóra i kości. Współczesna medycyna upatruje przyczynę jadłowstrętu w traumatycznych doświadczeniach z dzieciństwa - na przykład seksualnego wykorzystania.
Na bulimię chorują szczególnie mężczyźni, których zawód wymaga zachowania idealnej sylwetki, np. tancerze baletowi, sportowcy i modele. Ale nie tylko. Wielu młodych gejów jest przekonanych, że szczupła sylwetka i piękne ciało zapewnią im powodzenie u partnerów i sukces zawodowy. Dla osiągnięcia wymarzonego ideału są gotowi cierpieć i rujnować zdrowie. Ponadto - wielu chorych nie zdaje sobie sprawy z swego stanu. Są przekonani, że "wszystko mają pod kontrolą" a ich choroba "to nic groźnego".

Rzecz ciekawa: Na bulimię i anoreksję chorują heteroseksualne kobiety i homoseksualni mężczyźni. Natomiast niewiele zachorowań notuje się wśród heteroseksualnych mężczyzn i homoseksualnych kobiet. Najwidoczniej łatwiej wybaczają sobie oni wady w urodzie - z korzyścią (być może!) dla duszy i charakteru.
Zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na ten temat odsyłamy na stronę
>> h t t p;//w w w vti, p l/bulimia&anoreksja/

kasia - Wto Lut 14, 2006 11:24

Najgorsze moim zdaniem jest to, ze osoby otyłe nie znaja granicy w odchudzaniu. Jeszcze gorzej, kiedy dziewczyna naprawde ma spoko figure a wmawia sobie ze jest gruba.Ja od zawsze byla pulchna:)))Wlaciwie jak poszlam do szkoly to wszystko sie zaczeło.Teraz jestem na diecie, ale nie głodze sie i nie zamierzam odchudzic sie na śmierc.Wole miec więcej tu i uwdzie niż cierpiec na anoreksje czy bulimie. A jesli chodzi o to co mówią inni - trzeba iść za głosem serca, robić to, co wychodzi nam najlepiej i nie patrzec na to co mówia inni. Podstawa to akceptowac siebie, potrafic wymieniać swoje kompleksy, ale zauwazac tez walory...
manexxl - Wto Lut 14, 2006 12:49

Właśnie jeżeli chodzi o mężczyzn to raczej w anoreksję nie popadają. Facet jak to napisałą Dorothea chcę też być piękny i się podobać ale jest to trochę inaczej. Siłownia, koksik, solarium 5 razy w tygodniu. Mieszkając w Gliwicach uczęszczałem na siłownię i widziałem chłopaków 16-18 letnich którzy szprycowali się bo chcieli mieć imponującą sylwetkę i to w jak najkrótszym czasie. Fakt że na zdrowiu się to odbija i rujnuje nieodwracalnie organizm. Bezpłodność, zanik jąder, wzrost agresji, wysiada wątroba, żołądek, nerki ale nikt sobie z tego nie zdaje sprawy. Oni chcą być fajni. Kilka razy i mi "dealerzy" proponawali cudowne środki. Ale dziękowałem im za każdym razem.
Jeżeli ktoś ma od zawsze problemy z nadmiernymi kilogramami to takie ma uwarunkowania genetyczne. Tak został stworzony przez naturę i taki jest. A wszystkie wspomagacze w odchudzaniu czy też przyroście mięśni to jest sztuczne poprawniane natury które zawsze odbije się na zdrowiu. Najważniejsze jest dużo ruchu i dobre samopoczucie!

(mi tam anoreksja nie grozi :) )

Dorothea - Wto Lut 14, 2006 12:51

manexxl napisał/a:
mi tam anoreksja nie grozi )


No, mnie raczej tez nie :D

Dorotka - Wto Lut 14, 2006 12:57

manexxl napisał/a:
Właśnie jeżeli chodzi o mężczyzn to raczej w anoreksję nie popadają
popadają - ale nie ze względu na to że chcą pięknie wyglądać tylko w większości przypadków (podobnie jak zresztą u kobiet) z powodu głęboko zakorzenionych kompleksów. Kontrola nad wagą ma być zastąpić kontrolę (a własciwie jej brak) nad własnymi słabościami, swoim życiem. Najbardziej chyba znanym przypadkiem anorektyków wśród mężczyzn jest jeden ze skoczków narciarskich - z jednej strony musiał za wszelką cenę utrzymać wagę prawidłową do uprawiania tego sportu, z drugiej nie potrafił zapanować nad emocjami związanymi z występami, popularnością, presją - no i kontrola wagi pozornie zastąpiła kontrolowanie innych sfer życia. Owszem, mężczyzn zapadających na tą dolegliwość jest znacznie mniej, albo mniej się o nich mówi - ale też są, niestety.
manexxl - Wto Lut 14, 2006 14:57

Właśnie byłem się zważyć. Odnotowałem spadek wagi !!!!!! Niewielki ale aby nie popaść w anoreksję zapodam ze 2 schaboszczaki :)
madziar - Sro Lut 15, 2006 00:02

straszne co chopcy i faceci robią ze swoim cialem na siłowniach. Widziałam jak łykają jakies świństwa, potem kilka machnięc sztanga i są niby zbudowni. Ale to pozory, pewnie po latach takiego "ćwiczenia" będą wrakami. Widziałam jednego gościa po 40, któremu skóra po bokach wisiala, bo pewnie wcześniej pakowal w siebie, a potem wszystko spadlo, a skóra się naciągnęła, strasznie to wygladało. Poza tym nie wiem czemu faceto się wydaje, że jak ogolą głowu, zesmarzą na solce na lepera i wypakują jak schwarzeneger to będą dziewczyny mdlały. Nic z tego. Mi się to kojarzy z takimi dobrze wykarmionymi świnkami ;)
manexxl - Sro Lut 15, 2006 00:36

Madziar tutaj ma rację. Pompują, koksują, łykają ale to się nie utrzyma na dłuższą metę. Bo prawda jest taka że taki człowiek wygląda na supermana tylko z pozoru. Ale on nie przebiegnie 1000 metrów ani nie wbiegnie po schodach na 10 piętro bez odpoczynku. 0 kondycji i sztucznie nadmuchane mięśnie.
Jedno pytanko madziar. A dlaczego uczepiłaś się ogolonej głowy???? Golę głowę regularnie od 7 lat. Bynajmniej nie ze względu na kobiety:) Poprostu jest to wygodne :)

kobi - Sro Lut 15, 2006 09:03

Przypominam, że tematem rozmowy jest Anoreksja a nie siłownia i pakowanie :offtopic:
madziar - Sro Lut 15, 2006 10:18

manexxl jakoś zła konotacja, łysa głowa - sterydziaż. Ale wiem, że nia każdy, więc bez urazy ;) . Już Panie moretatorze konieć z :offtopic:
Major - Sro Lut 15, 2006 14:55

W zasadzie to temat siłowni idealnie łączy się z anoreksją. Przecież wiele kobiet, chodzi na nie tylko po to, żeby stracić wage. Słyszałem też, że kobiety, które chcą chudnąć wkładają sobie monete do majtek. To głupio brzmi i sam nie wiem czy to prawda, ale niby tak jest, że gdy moneta ociera się o intymne miejsce to się poci. Może, któraś z pań to potwierdzić? :P

Co do ogolonych głów, sam też gole się od około 8lat na krótko, a do koksa to mi daleko :P

Dorothea - Sro Lut 15, 2006 15:59

Major napisał/a:
intymne miejsce to się poci. Może, któraś z pań to potwierdzić?



Ale co sie poci???Bo nie bardzo rozumiem......, to intymne miejsce,czy kobieta cała sie wtedy poci???? :zdziwko:

Major - Sro Lut 15, 2006 16:17

Cała kobieta, po co miałaby się pocić tylko tam? :P Takie coś słyszałem, bądź też wyczytałem w jakimś artykule, ale właśnie nie pamiętam gdzie dlatego nie mam pewności co do tej informacji.
Dorothea - Sro Lut 15, 2006 16:19

Major napisał/a:
nie mam pewności co do tej informacji.



Wiec abys miał pewnosc musisz znalezc ochotniczke z monetą i niech cwiczy i cwiczy a potem Ci opowie :D :rotfl:

madziar - Sro Lut 15, 2006 21:38

mówią kto szuka ten znajdzie :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Czarnulka - Sro Lut 15, 2006 22:12

Major napisał/a:
To głupio brzmi i sam nie wiem czy to prawda, ale niby tak jest, że gdy moneta ociera się o intymne miejsce to się poci.
:zdziwko: :niepewny: :beta: Eeeeee... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
trunks - Sro Lut 15, 2006 23:36

Major napisał/a:
Słyszałem też, że kobiety, które chcą chudnąć wkładają sobie monete do majtek

haha dobre :rotfl:

Szamanka - Sro Sie 09, 2006 15:26

Temat zalozyl facet.....co moze przyprawic o wielkie zdziwienie...dlaczego?


Polowa facetow na calym swiecie uwielbia wlasnie takie przyslowiowe "wieszaki"...gdy kobieta ma troche zaokraglosci staje mniej atrakcyjna.



czy wyzej pokazane zdjecie ma byc przykladem dla wielu kobiet?

Polecam wszystkim, ktorzy wpadaja w mala depresje spowodowane swoim wygladem lub wieksza waga, przeczytanie swietnej ksiazki
Wandy Lechowicz-Przeklinam cie cialo

spisane opowiadanie chorej dziewczyny, ktora przeszla koszmar anoreksji i bulimii, miala kontak z narkotykami tylko dlatego by nie myslec o jedzeniu, leczona w szpitalach psychiatrycznych.Swietnie opisuje walke nad wlasnym cialem.

Moze wlasnie wtedy nalezy sie zastanawic czy warto.....

Major - Sro Sie 09, 2006 15:58

To ja jeszcze zarzuce innym linkiem:
h t t p;//w w w pudelek, p l/artykul/1117

fekete - Sro Sie 09, 2006 17:15

Hej, czy z tą monetą u facetów też działa? :szok: Musiałbym trochę schudnąć. Nie powiem, z banknotem byłoby wygodniej :D .
Major - Sro Sie 09, 2006 21:13

fekete, częściej ruszaj rękoma :P Albo pij cole light i nic nie jedz przez dwa tygodnie :D napewno pomoże.
manexxl - Sro Sie 09, 2006 21:43

Szamaneczko moim zdaniem i na mój gust to ta kobieta na tym zdjęciu jest odrażająca. Zero kobiecości i jeszcze niebezpiecznie można nadziaś się na odstające kości.
fekete - Sro Sie 09, 2006 23:05

Major napisał/a:
częściej ruszaj rękoma
, w pracy dosyć się naruszam :) , choć przyznam, że pierwszy rok bez jakichkolwiek treningów (poza rowerem) dał mi się we znaki :suchy:. Od września trzeba się znowu za siebie zabrać.
tuchałowa - Sro Sie 09, 2006 23:26

Czy organizatorzy takich pokazów mody nie mają oczu? Jak się taki kościak może się podobać, na serio nie wierzę, że jakiemuś facetowi się ta modelka spodobała..ma ładną twarz, ale to ciało mogliby jej zakryć :hyhy:
Dorothea - Czw Sie 10, 2006 08:50

ł?o matko :szok: biedna kobieta, strasznie musi byc jej zimno
katarzyna35k-ce - Czw Sie 10, 2006 09:07

wiecie co? ja wole miec swoja nadwage i nie widziec ogladajacych sie facetów za mna niz wygladac tak jak te panie na tych zdjeciach.Jestem zawsze pełna uśmiechu i radości pomimo tych kilogramow :)
fekete - Czw Sie 10, 2006 10:13

Zgadza się, kochanego ciała nigdy za wiele :) .
Asienka - Czw Sie 10, 2006 10:17

Cytat:
wiecie co? ja wole miec swoja nadwage i nie widziec ogladajacych sie facetów za mna niz wygladac tak jak te panie na tych zdjeciach.Jestem zawsze pełna uśmiechu i radości pomimo tych kilogramow :)



juz cię lubię :D hihi

katarzyna35k-ce - Czw Sie 10, 2006 10:28

Asienka, z wzajemnościa :)

h t t p;//imageshack.us]

manexxl - Czw Sie 10, 2006 10:31

Parę kilo więcej jeszcze nikomu nie zaszkodziło. :)
katarzyna35k-ce - Czw Sie 10, 2006 10:58

zeby to było pare :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Szamanka - Czw Sie 10, 2006 13:24

manexxl, przywracasz mi wiare w czlowieka tudziez mezczyne :hyhy:
manexxl - Czw Sie 10, 2006 14:05

No żeby nie było że ja tutaj się podlizuję, próbuję spoufalać czy coś. Nie chcę tez się wypowiadać w imieniu reszty przedstawicieli mojej płci. Ale........
Jak dla mnie, to kobieta tu i tam musi mieć trochę krągłości. Jak to się mówi "trzeba mieć za co chwycić" :) Nie popieram kobiet które głodzą się aby zostać wieszakiem.
Poza tym to że kobieta ma kilka kilo więcej, może być również na jej kożyść. Ma pewne walory które jeżeli umiejętnie wyeksponuje to wcale nie musi z zazdrością spoglądać na te wychudzone. A wręcz przeciwnie.

Morqana - Czw Sie 10, 2006 14:09

Hmm..to ja sie nie wypowiedzialam:P Anoreksja, tak jak i Bulimia i inne tego typu choroby, jest oczywiscie choroba psychiczna, jak sadze nikt co do tego nie ma watpliwosci.Moja kolezanka z gimnazjum miala taki problem:/ DO teraz pamietam jej cialo jak sie przebieralysmy na Wf i bylo bardzo podobne do tego,ktore widzimy na zdjeciu w/w :( Naprawde tej dziewczynie to powinien byl ktos pomoc, tylko, ze ona od nikogo nie przyjmowala pomocy.Rodzice?Oni chyba byli slepi, nie zauwazali tego, a moze nie chcieli zauwazyc.Po gimnazjum wyjechali do Anglii, kolezeanka ma z nia kontakt... twierdzi, ze jest za gruba i nadal jest to samo...:( Niewiem ile Aga moze wytrzymac jesli tyle czasu wytrzymala to ja sobi tego nie wyobrazam :zdziwko: Jej wrecz musi ktos pomoc. DLa mnie to okropne, to ja juz wole siebie taka jaka jestem i chociaz wpadam czasem w kompleksy, to TAKIE cos jak widze to mi sie odechciewa wrecz :zdziwko: .Wyniszczenie organizmu, kompeltne pozbawienie sie zycia, takie czekanie na smierc :/
Szamanka - Czw Sie 10, 2006 16:28

MorQaNa, napisala
Cytat:
Rodzice?Oni chyba byli slepi, nie zauwazali tego, a moze nie chcieli zauwazyc


mozliwe ze rodzice byli bezsilni....mozliwe ze probowali, walczyli, prosili i blagali.....ale chory czlowiek gdzie w gre wchodzi jeszcze psychika i zle nastawienie do swiata i wszystkich ludzi, taka pomoc odrzuca...co gorsza, robi sie zlosliwy nawet dla bliskich.
Wydaje mu sie ze w ten sposob pokaze swoja sile.....zgubna droga niestety

Morqana - Czw Sie 10, 2006 16:47

Smutno mi z powodu takich osob :(
ona88 - Pon Sty 22, 2007 01:19

Nikomu nie życzę takiej choroby, moja przyjaciólka najlepsza umierała z tego powodu ledwo lekarze ją uratowali, mowili że nie ma szans! Przeszlam przez to razem z nia ponad rok czasu bylam z nia jako jedyna sie nie odwrocilam, bylam z nia w najgorszych momentach, teraz po tym czasie przełamała się i choć nadal jest chora waży tyle co kiedyś i z tego powodu dziękuję Bogu z całych sił, pamiętajcie że czasem jesteście dla kogoś jedynym ratunkiem który może uchronić kogoś od odejścia, nie lekceważcie takich osób pomagajcie im, one proszą o pomoc, wystarczy czasem jeden uśmiech otarcie łez i jedno przytulenie! Wiele w życiu widziałam i wiele przeszłam ale ta choroba jest na prawdę bezlitosna. Jeżeli zdarzy się Wam coś takiego doświadczyć nie odpychajcie jej, nawet choćby cały świat miałby się od niej odwrócić, ponieważ to właśnie Ty możesz uratować jej życie!

Pozdrawiam...

trunks - Pon Sty 22, 2007 23:15

ona88, piękne słowa. Jestes naprawde prawdziwą przyjaciółką, a o takich niełatwo...
ona88 - Pon Sty 22, 2007 23:47

Ludzie przechodzą obok ludzkich nieszczesc, udajac ze ich nie widzą i w tym tkiw problem. Nikt nie jest idealny, ale mam taką zasadę, że zawsze pomagam komuś a siebie stawiam na samym końcu, cierpię często przez no ale cóż zrobić.. dzięki :) Trunks :)) Pozdrawiam serdecznie
trunks - Wto Sty 23, 2007 22:33

ona88 napisał/a:
cierpię często przez no ale cóż zrobić..

w przyszłym świecie zato nagroda Cie nie minie ;)

Wieczorny - Czw Lis 15, 2007 20:00

przeje@#$a sprawa z tą anoreksją.
mam jedną pannę w pracy, mój boże, ona ma nogi jak ja ręce.
i tylko zupki w proszku i kawa, masakra, nie da się dziewczynie przemówić do rozsądku.
do tego zaczynają się akcje, że dziewczyna nie zauważa ludzi, nie słucha, zawiesza się.
ostatnio gadałem z jedną panną która rozmawiała z nią w busie - laska mówiła że nie może spać, do pracy przychodzi nieprzytomna.
to widać niestety...

i bądź tu mądry, kumpel ma znajomego lekarza, co zajmuje się takimi przypadkami, rozmawiał z nią... jak grochem o ścianę.

przykre...

Aither - Wto Cze 29, 2010 10:19

o mamo... wrócilam z szybkich zakupów... tu za rogiem :P i w jarzyniaku spotkałam młodą dziewczynę nie wiem z 17 lat mogła mieć... tak przeraźliwie chudą... że bałam się na nią spojrzeć zebym jej wzrokiem nie zabiła...

Ostatnio dowiedziałam się od "znajomej" :) - podrówka dla niej - że istnieje grupa ludzi celowo wpędzająca się w anoreksje... że to jest celowe bo one chcą być anorektyczkami a nie że są chore... ktoś coś na ten temat wie ?

espi - Wto Cze 29, 2010 10:26

Dla mnie to już jest choroba psychiczna o trochę innym podłożu niż anoreksja, ale jest.
Chore i głupie. Do poczytania:
h t t p;//jestes-glodna.blog.onet, p l/Sztuczki-porady,2,ID327349385,n
h t t p;//w w w proanamotyle.pun, p l/viewforum.php?id=7

Karlus - Wto Cze 29, 2010 17:53

Dużo w tym winy mediów, oni bardzo dobrze potrafią kreować postawy młodych osób.
Ciągłe wpieranie jak to jest źle maja 2kg nadwagi i jak szybko można to zrzucić, jak to sie dobrze żyje chudzinkom, a jak to źle tym puszystym.

Lama71 - Wto Cze 29, 2010 22:08

Może spytać, czy dążą do takiego ideału?




Wiesz espi, anoreksja jest chorobą psychiczną. Podłoże jest jedno. Jedynie sposoby w jaki wpadasz w tę chorobę są różne.
Czy media? Na pewno wiele w tym ich winy. Ale nie tylko

espi - Sro Cze 30, 2010 07:21

Lama71 napisał/a:
Może spytać, czy dążą do takiego ideału?

Lama71, one z pewnością potwierdzą. Tak, właśnie tak chcą wyglądać. :(

Aither - Sro Cze 30, 2010 11:17

o matko ale fotka.... patrząc na takie zdjęcia coraz bardziej kocham swoje ciało O_o jak można nie jesc to takie przyjemne...

ech zal mi takich kobiet... nie wiem jak taka może czuć się sexy ? :/

espi - Pią Lip 02, 2010 15:10

One nie akceptują swojego ciała, więc nie czują się sexy. Proste.
Dziś trafiłam na kolejny blog. Polecam jak ktoś chce bez czytania co autorka jadła a czego nie jadła i co robiła po szkole dowiedzieć się jak wygląda pro-ana. Przykazania, motta, wskazówki, thinspiracje wszystko w jednym miejscu.
h t t p;//pro-ana-slim-mind-thin-spo.blog.onet, p l/

alenda - Pon Lip 05, 2010 09:55

Z BLOGU:

"Tussipect, + coffe = no eat:)
takie proste,, naprawde,
pilam np 2 kielkiszki popijalam kawa, i nie mialam apetytu."

Efedryna podwyższa ciśnienie krwi, powoduje besenność, podwyśza przemianę materii no i pobudza, w połączeniu z kawą to durny pomysł...

"To bylo odkrycie roku!
Bralam dwie tabletki...kawa i odlot
nie dosc ze nie jadlam
to jeszcze pocilam sie niesamowicie!!
i wtedy waga zaczela spadac...
Co do Sudafed'u
Jest genialne, bo nie dosc ze nie jesz
to jeszcze spalasz szybciej tluszcz."

szkoda tylko, że ma skutki uboczne: objawy pobudzenia ośrodkowego układu nerwowego, w tym zaburzenia snu oraz sporadycznie halucynacje. Istnieją nieliczne doniesienia o występowaniu wysypki skórnej, niekiedy z towarzyszącym uczuciem swędzenia. W miksie z kawą to porażka :dobani:

co za głupie dziecko

Aither - Pon Lip 05, 2010 10:31

dla nich raczej ważne jest to ze nie jedzą, a waga spada :] heheheheee ja tam mam dużo i tu i tam... i moze chicałabym mieć mniej ale jakbym miała się tak katować... to chyba wole to co mam.

Wczoraj jak szłam do rodziców widziałam diewczynkę wiek może 12 lat... przeraźliwie chuda. Kolana wyglądały jak na patyk od zmiotki nadziane jabłko... wiem ze bywają takie "urodziwe" dzieci... ale troszkę mnie to przeraziło...

alenda - Pon Lip 05, 2010 21:05

Ja tez mam dużo za dużo, ale nie ocipiałam żeby mieszać leki z kawą alb prać prochy aby schudnąć, znam takie kretynki dwie :kwasny:
Osobiście jesli mam wyglądać jak patyk a być za gruba to wolę jak teraz, mieć za dużo. Wystające żebra i kości biodrowe to chyba nic ładnego. Moim marzeniem jest mieć figurę jak MM, ale to może w przyszłym życiu :rotfl:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group