dupiate forum

Dział Motoryzacyjny - KOMUNIKAT DROGOWY

Frycek - Nie Lis 06, 2005 11:03
Temat postu: KOMUNIKAT DROGOWY
W poniedziałek, 7 listopada, ul. Czołgowa wzdłuż ogrodzenia Cmentarza Centralnego (od ul. Kozielskiej do DK-88) zostanie zamknięta dla ruchu kołowego – zawiadamia Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach. Powodem planowanego wyłączenia drogi z użytku jest konieczność budowy węzła komunikacyjnego u zbiegu DK-88 z ul. Czołgową. Realizacja inwestycji potrwa do końca czerwca 2006 roku – przewiduje Zarząd Dróg Miejskich. Na czas trwania robót wyznaczono trasy objazdów. Ruch z DK-88 w kierunku ul. Kozielskiej będzie przebiegał ulicami: Portową, Orlickiego, Wyspiańskiego i Kozielską, a w przeciwną stronę – ulicami Kozielską i ?abędzką. PRUiM prosi kierowców o przestrzeganie znaków drogowych, które pojawią się w rejonie objętym robotami. Przedsiębiorstwo przeprasza zainteresowanych za wszelkie utrudnienia z tego powodu. (luz)


Informacje : Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów, tel. 270-40-00

kobi - Nie Lis 06, 2005 17:24

Cholera :mur: Moja codzienna droga z pracy :mur: Teraz będę tracił czas na jakieś objazdy :mur:

Dzięki za info.

Gmeras - Czw Lis 10, 2005 08:17

Dziś W czwartek, 10 listopada, nastąpi przekazanie do użytku nowego ronda na skrzyżowaniu ulic Jasnej, Kochanowskiego i Gwarków w Gliwicach.

Realizacja inwestycji trwała od lipca br. Projekt opracowany przez firmę inż. Jacka Cichońskiego
przewidywał nie tylko budowę ronda, ale także gruntowną renowację
i przebudowę ulic Jasnej i Gwarków oraz 50-metrowego odcinka ul. Kochanowskiego. Głównym wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach. ?ączny koszt inwestycji finansowanej w całości ze środków budżetu miejskiego szacuje się na ok. 8,2 mln zł brutto. - Nowe rondo poprawi warunki bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ułatwi jazdę kierowcom samochodów skręcających z ul. Kochanowskiego w ul. Jasną. Przyczyni się też do zmniejszenia prędkości pojazdów poruszających się wzdłuż ul. Jasnej. Korzyści odczują również mieszkańcy, którzy nie będą już musieli uskarżać się na fatalny stan techniczny obydwu dróg. Przy ul. Gwarków powstanie 110 wygodnych miejsc parkingowych. Ich brak mocno dotąd dawał się we znaki wszystkim zainteresowanym- wyjaśnia Martyna Bubik, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. (luz)

frohike - Czw Lis 10, 2005 12:46

o super ze rondo calkowicie bedzie sprawne
Gmeras - Czw Lis 10, 2005 13:14

gwarków jest dalej jednokierunkowe a zeby zjechac z jasnej na pszczyńska to jest nakaz jazdy w prawo zlikwidowali tez tam jedne przejscie dla pieszych a Policja dzis za rogu obserwowała czy nikt jakiegos błeku niepopełni ;)
frohike - Czw Lis 10, 2005 15:20

alez sie wk*****
gwarkow zrobili znowu jednokierunkowa
co ze bezsens
jak moga uatwic zycie ludziom to zawsze musza utrudnic

Gmeras - Czw Lis 10, 2005 17:18

Ale najlepsze ze rondo jest przygotowane do wiazdu z gwarków tylko ten wiazd zamolowali liniami i postawili doniczki na wieździe ;] ;)
Gmeras - Czw Lis 10, 2005 17:25

tak to wygląda :) na tych liniach (nie wiem jak to sie nazywa) stoja doniczki :P
frohike - Czw Lis 10, 2005 18:34

mialem dzis malego zonka jadac por prad a pozniej ze nie bylo wjazdu na rondo :rotfl:
Zagiel - Czw Lis 10, 2005 19:57

a to przepraszam, ta ulica jest jednokierunkowa? jak dla mnie to troche dziwnie to wyglada, jakby zapomnieli, ze to bedzie jednokierunkwe czy jak? chyba, ze to tymczasowe rozwiazanie...? pytam bo wlasciwie sie nie orientuje za bardzo :looka:
Gmeras - Czw Lis 10, 2005 20:00

zawsze było jedno kierunkowe i dalej jest :/
espi - Czw Lis 10, 2005 21:07

Jechałam tamtędy dzisiaj akurat jak cała banda oficjeli tam stała. Fotograf tez jakiś był, ale jakoś mnie nie chciał uwiecznić. :zdegustowany:
kisia - Czw Lis 10, 2005 22:29

wydaje mi się że o tym rondzie i jego budowie była mowa w innym topiku :suchy:
Gmeras - Czw Lis 10, 2005 22:55

kisia napisał/a:
wydaje mi się że o tym rondzie i jego budowie była mowa w innym topiku

wiesz w tym dziale nie było tego tematu a po całym forum szukac nie bede wiec pomyslałem ze to tez komunikat drogowy wiec go tu uwieczniłem :)

Gmeras - Sro Lis 23, 2005 08:31

Cytat:
Jak poinformowało Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów, od 1 stycznia szykują się spore zmiany dla kierowców, związane z budową wiaduktów w ciągu Drogi Krajowej 88. Chodzi o odcinek na wysokości cmentarza Centralnego.
Na czas trwania budowy nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu Drogi Krajowej nr 88 na odcinku od węzła DK—88 – ulica ?abędzka do węzła DK—88 do ul. Portowej.

Objazd w kierunku Wrocławia prowadzony bądzie ulicami: Portową, Orlickiego, Wyspia, skiego, Andersa, Kozielską i Wyczółkowskiego. Z kolei objazd w kierunku Krakowa zostanie poprowadzony ulicami ?abędzką, Edisona i Portową.



kobi - Sro Lis 23, 2005 08:40

Zaś wydłuży się droga do pracy :kwasny:
Gmeras - Czw Gru 01, 2005 21:04

KRÓCEJ Z CHORZOWSKIEJ NA PSZCZYńSK?

W gliwickiej dzielnicy Ligota Zabrska dobiega końca budowa mostu nad Kłodnicą. ?ączy on ul. Panewnicką z ul. Baildona, stanowiąc ważny element infrastruktury komunikacyjnej w mieście. Jest to już ósmy most drogowy nad Kłodnicą w obrębie Gliwic.

Prace inwestycyjne rozpoczęły się 1 lipca br. Projekt przewidywał nie tylko budowę mostu, ale także równoległej doń kładki technologicznej z rurociągiem ciepłowniczym. Realizację zadania powierzono wyłonionemu w drodze przetargu konsorcjum trzech firm: NCC ROADS Polska, Przedsiębiorstwa Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach oraz „MOSTMARU” z Zarzecza na Podbeskidziu. Dotrzymano założonych terminów. Nowoczesny obiekt o długości 37,6 m i szerokości 14 m ukończono niemal w całości. Po obu stronach rzeki stworzono niezbędne podjazdy. Wybudowano jezdnię o szerokości 7 metrów z dwoma pasami ruchu. Dzięki temu od ubiegłego tygodnia most jest już przejezdny. Pozostały tylko do wykonania roboty nawierzchniowe przy układaniu chodników (po 1,5 metra szerokości z każdej strony). Powinny one zostać zrealizowane przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. ?ączny koszt inwestycji finansowanej w całości ze środków budżetu miejskiego wyniesie – jak się oblicza - ok. 8,4 mln zł brutto.
Most zostanie przekazany do eksploatacji nastąpi w środę, 7 grudnia. Udostępnienie obiektu dla ruchu drogowego nastąpi w tym dniu o godz. 17.00. – Nowy most przyczyni się do usprawnienia ruchu drogowego w mieście. Poważnie skróci czas przejazdu samochodów jadących z Zatorza i Szobiszowic w kierunku Trynku i Sikornika. Do tej pory pojazdy te musiały przejeżdżać przez zatłoczone centrum miasta. Obecnie mogą szybko i sprawnie ominąć śródmieście. Przejazd z ul. Pszczyńskiej do ul. Chorzowskiej jest teraz – dla przykładu - bardzo łatwy. Most ułatwi też życie kierowcom, którzy chcą szybko wydostać się z miasta na autostradę A-4. Znacznie dogodniejszy będzie ponadto dojazd do miasteczka akademickiego Politechniki Śląskiej – wyjaśnia Piotr Wieczorek, zastępca prezydenta miasta. (luz)

Piotrulek - Czw Gru 01, 2005 21:06

jechalem dzisiaj tą trasą,jest naprawde bardzo dobrym pomysłem,jesli chodzi o dotarcie ze zjazdu z A4 na Pszczyńskiej na Tarnogorską,super szybko i sprawnie...
kobi - Pią Gru 02, 2005 15:43

Gmeras napisał/a:
Jak poinformowało Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów, od 1 stycznia szykują się spore zmiany dla kierowców, związane z budową wiaduktów w ciągu Drogi Krajowej 88. Chodzi o odcinek na wysokości cmentarza Centralnego

Zdziwiłem się troszku bo już zamknęli :kwasny: Korki są spoooore :kwasny: Polecam omijać z daleka te objazdy ;)

MajkeL - Czw Gru 08, 2005 13:20

Gmeras napisał/a:
W gliwickiej dzielnicy Ligota Zabrska dobiega końca budowa mostu nad Kłodnicą.

Super, będę miał bliżej na lodowisko :ok:

Krzysio - Pią Gru 09, 2005 14:16

ponoc wczoraj juz otwarli ten most :P:P hmm kiedys tam bylem jak to budowali i jestem ciekaw czy tak jest ze z jednej strony jest ladna droga od pszczynskiej do mostu a z drugiej trzeba sie przebijac po dziurawych ulicach aby wjechac na bl. czeska :|
Asienka - Sob Gru 10, 2005 18:06

jechałam tam dzisiaj :D
Krzysio - Sob Gru 10, 2005 18:29

a ja wczoraj :) wieczorem, ladnie to nawet zrobili :P tylko oczywiscie jakies mlotki na plocie musialy napisac piast gliwice cos tam cos tam, jakby gliwice byly za piastem :| ech dziwni ludzie :P:P
kisia - Sob Gru 10, 2005 19:02

Bzyki napisał/a:
ponoc wczoraj juz otwarli ten most

ten most otwarty jest conajmniej 2 tygodnie , czas przejazdu z Pszczyńskiej na chorzowską wynosi 5 minut :D

Krzysio - Sob Gru 10, 2005 19:09

hmm :P ja tam sie nie znam ale w czwartek w radiu mowili o tym ze juz jest otwarty :P:P troche spoznione iformacje podali :|
kisia - Sob Gru 10, 2005 19:40

być moze oficjalnie wtedy otworzyli, ale ja juz kilka razy jechałam tamtedy pod koniec listopada. Moj mąż od conajmniej 2 tyg jeździ tamtedy 2 razy dziennie
Gmeras - Sro Mar 22, 2006 19:34

W poniedziałek, 3 kwietnia, rozpocznie się remont ul. Kopalnianej, na odcinku od ul. Pszczyńskiej do ul. Bojkowskiej – zawiadamia Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach. Droga zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. Prace potrwają – jak się przewiduje – 3 miesiące. Mieszkańcy domów położonych przy ul. Kopalnianej będą mieli możliwość dojazdu do swoich posesji. Trasy niezbędnych objazdów wytyczono wzdłuż ulic Bojkowskiej i Pszczyńskiej. PRUiM przeprasza zainteresowanych użytkowników dróg za wszelkie utrudnienia z tego powodu
Asienka - Czw Mar 23, 2006 08:47

Gmeras napisał/a:
ul. Kopalnianej, na odcinku od ul. Pszczyńskiej do ul. Bojkowskiej –
i jak ja bede korek na Pszczyńskiej omijac :|
Gmeras - Czw Mar 23, 2006 15:28

zgadza sie zawsze tamtendy sie scinało od kiedy zrobili dwu kierunkowa :]
Gmeras - Nie Mar 26, 2006 19:39

Pszczyńska tonie ale da sie przejechac ;]
Krzysio - Czw Mar 30, 2006 16:15

wczoraj widzialem :D ale fajne bajoro bylo na pszczynskiej, a 32 sie zatrzymala na samym srodku tej wody i sa wysiadz lub wsiadz do busa nie moczac nog :|
Gmeras - Czw Mar 30, 2006 17:53

nastepnym razem biez ponton ;]
Szamanka - Nie Kwi 02, 2006 11:33

:przestraszony: , co...
Cytat:
Pszczyńska tonie
:rozpacz:
Gmeras - Nie Kwi 02, 2006 12:43

już nie przezyła :D
kobi - Nie Kwi 02, 2006 20:26

Przejeżdżałem tamtędy kilka dni temu... wyglądało fatalnie :/ Współczuję ludziom tam mieszkającym :/
Szamanka - Nie Kwi 02, 2006 21:43

kobi, moja mama tam mieszka :( ....serce sciska gdy to czytam :zalamany:
Gmeras - Czw Lis 30, 2006 17:13

W środę, 29 listopada, o godz. 11.00 została oficjalnie otwarta nowa droga, łącząca ulice Pszczyńską i Bojkowską. Przystosowano ją do przejazdu ciężkich samochodów transportowych. Będzie wykorzystywana w ruchu lokalnym m.in. przez kierowców zmierzających do południowej części strefy ekonomicznej, a w przyszłości ułatwi też zmotoryzowanym dojazd do tworzonego centrum edukacyjno-biznesowego „Nowe Gliwice”.
Nowa droga ma długość 1,2 km i szerokość 7 m (po jednym pasie o szerokości 3,5 m w każdą stronę). Wyposażono ją w kanalizację deszczową i oświetlono na całej długości. Zamontowano też niezbędne elementy odwodnienia, m.in. specjalne filtry. Na poboczu powstał chodnik o nawierzchni szutrowej i szerokości 3 m. W przyszłości będzie można tamtędy wytyczyć kolejną ścieżkę rowerową.
Realizacja inwestycji rozpoczęła się w czerwcu br. Wykonawcą robót było – wyłonione w drodze przetargu – Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach. Budowa kosztowała około 9,5 mln zł i została sfinansowana ze środków budżetu miejskiego. Wiadomo jednak, że część pieniędzy wróci do kasy miejskiej. Władze miejskie podpisały umowę z wojewodą śląskim. Dzięki niej miasto otrzyma dotację na to zadanie w ramach kredytu z Banku Rozwoju Rady Europy. Minimalna kwota, którą dostaną Gliwice, to ponad 3,4 mln zł. Można jednak uzyskać nawet 4 mln zł i na pewno samorządowcy będą się starać o jak największe wsparcie finansowe



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group