dupiate forum

Dział sportowy - CAPOEIRA

Major - Wto Wrz 27, 2005 18:34
Temat postu: CAPOEIRA
Wszystkich zainteresowanych zapraszam na treningi Capoeira grupy Artes das Gerais. Obecnie prowadzone przez Pavao
Treningi odbywają sie w środy o godz 20-21:30 na ul. Akademickiej 20 (sala OSIR-u)
i w piątki o godzinie 17:00 na ul. Konarskiego 22 (budynek Politechniki Śląskiej, wydziału Inżynierii Środowiska)
Wszystkich zainteresowanych zapraszam w imieniu trenera.
Na trening najlepiej przybyć jakies 10-15min wcześniej.

Frycek - Wto Wrz 27, 2005 19:28

kiedys myslalem czy przypadkiem siena to nie zapisac...ciekawe to jest:)
Piotrulek - Wto Wrz 27, 2005 19:30

Frycek napisał/a:
ciekawe to jest:)



wlaÂ?nie co to jest,wyjaÂ?nij proszę...może się zalapię... :D

ziutek997 - Wto Wrz 27, 2005 19:54

Frycek napisał/a:
ciekawe to jest


o tya... Ci ludzie są tak niesamowicie porozciągani że to się w głowie nie mieści :zdziwko:

Appo - Wto Wrz 27, 2005 19:57

Ja wykorzystuję ćwiczenia z CAPO' przy treningach, ale i tak niemógłbym chodzić bo dokładnie koliduje mi z tańcami :/
Major - Wto Wrz 27, 2005 21:20

Capoeira to Brazylijska sztuka walki łącząca taniec, spiew i walke w jednym. Podczas trningowych roda (czyt. hoda, z portugalskiego okręg, koło) stworzonych przez ludzi gra się w rytm muzyki. Jeśli ktoś ciekaw jak co wygląda, brzmi itd zapraszam na ogólnopolską strone grupy Fundacao International Artes das Gerais w w w capoeira, c o m, p l
Dev - Wto Wrz 27, 2005 23:51

ale mi to walka:)
Jakby ktos wyskoczyl na ulicy to co ? zatanczylbym mu ?
To raczej dla rozrywki niz walki

Frycek - Sro Wrz 28, 2005 00:19

Dev napisał/a:
Jakby ktos wyskoczyl na ulicy to co ? zatanczylbym mu ?
To raczej dla rozrywki niz walki

:rotfl: :rotfl:
ziutek997 napisał/a:
Ci ludzie są tak niesamowicie porozciągani że to się w głowie nie mieści


:super: :super:

Dorotka - Sro Wrz 28, 2005 12:10

Dev napisał/a:
Jakby ktos wyskoczyl na ulicy to co ? zatanczylbym mu ?
jak tańczysz tak jak ja to z pewnością byłoby skuteczne - umarłby ze śmiechu ;) a elementy tańca wzięły się w tej sztuce podobno stąd, że stworzyli ją niewolnicy, którzy nie mogli jawnie trenować sztuki walki więc udawali ze tylko tańczą
Major - Sro Wrz 28, 2005 14:44

Dev nie bądź baran. :D Kto powiedział że gdy się bijesz masz używać tańca. Wogóle to nie zaczynajmy tematu skuteczności sztuk walki bo jest zbyt wiele czynników które na to wpływają min. predyspozycje fizyczne, a przede wszystkim psychiczne osoby, która ma się tłuc. Nie nie użyłbym nigdy czystej capoeira do napieprzania się, tylko kilka elementów. Poza tym to co tam widziales to gra czysta tzw benguela. Jest tez cos takiego jak pełny kontakt gdzie idą ciosy z rąk i nóg prosto w przeciwnika i to jest tzw Jogo Duro.
p4cz3k - Pią Wrz 30, 2005 12:40

ha bylem na kilku treningach kilka lat temu ... ale nie jestem do tego stworzony ... moze jak bym sie wowczas przelamal to by cos z tego bylo...ale wszystkim polecam ta zabawe...

(jak wowczas sie tam pojawilem - to bylem oszolomiony atmosfera...nie umiales czegos zrobic...pomogli ci ... wyjasnili...nie bylo nabijania sie ze np ja nie umialem zrobic gwiazdy...or smth :=])

.::PiTi::. - Sro Gru 14, 2005 10:39

Mi bardziej podoba się parkour, ale nie wiem gdzie są treningi w Gliwicach. :(
Major - Sro Gru 14, 2005 10:41

A co to ma wspolnego ze sztukami walk? Zresztą widze, że się nowa moda urodziła.
Bea.tka - Pią Gru 23, 2005 00:21

Kiedys trenowałam włąsnie z grupa Artes das Gerais ale zrezygnowałam widocznie nie pociagało mnie to az tak bardzo ale nie powiem sztuka bardzo ciekawa mnie sie makulele spodobały gra w makulele czy jak to nazwac moje do tej pory leza u mnie na szafce :) fajnie sie prezentuja :P :cool:
Major - Sob Gru 24, 2005 00:19

Ja nie mam makulele :D Hmmm Dyszka, a kiedy trenowałaś, bo tak wygląda, że jeśli w przeciągu 4rech lat to powinniśmy się znać (choćby z widzenia) :)
Tobi - Sro Sty 11, 2006 10:57

Dev napisał/a:
ale mi to walka:)
Jakby ktos wyskoczyl na ulicy to co ? zatanczylbym mu ?
To raczej dla rozrywki niz walki


No właśnie nie zaczynajmy tematu skuteczności :rotfl:

Bea.tka - Sro Sty 11, 2006 11:37

trenowałam jakies 4 5 moze 6 late temu nie pamietam kurde :niepewny:
Major - Sro Sty 11, 2006 20:34

Tak swoją drogą to Dev nawet nie wie o czym mówi. Niestety wiele programów i daremnych filmików pokazuje Capoeira od tej rozrywkowej strony. Ale szkoda dyskusji z ludzmi, którzy nie mają pojęcia o czym mówią i co wyśmiewają.

Kurcze D_y_s_z_k__a, jak możesz nie pamiętać :P

ptasiek999 - Pią Sty 13, 2006 19:38

Witam

Chcialbym odwiedzic grupe Artes das Gerais w Gliwicach, zobaczyc jak sobie radzą w jogu i roda :) moze bym sie naklonil na treningi. Jednak dla pewnosci, zadam pytanie. Czy w tę srode 18.01.2006 odbeda sie zajecia o 20:00 na ul. Akademickiej 20 ?. Byłem tam dzis na 17.00, ale nie doczekalem sie ( Jednak juz widze ze sie zmienilo).

pozdrawiam

Major - Pią Sty 13, 2006 19:43

W piątki treningi nie odbywają sie na ulicy akademickiej tylko na konarskiego w budynku politechniki śląskiej wydział ochrony środowiska. Co do reszty dalem zapytanie czy co sie przypadkiem nie zmienilo, bo ja niestety mam przerwe od treningow.
ptasiek999 - Sob Sty 14, 2006 12:54

ok

Dzieki za informacje, szkoda ze dalej jest blokada na waszej stronce stronce :rotfl: .
Ja tez przerwalem moje trenningi w rybniku.
Mielismy tam grupe Brasil, ale...
Sam tez nie cwicze dlugo, zaledwie pare miesiecy, ale chyba sie wciagnolem i czegos mi brakuje, wiec szukam fajnej grupy. NIe ma sie co rozdrabnic poprostu musze przyjsc, zobaczyc i zapisac sie :).

pozdrawiam

siebawie - Czw Sty 19, 2006 16:43

Major, ... podaj im adres tego filmiku. Nikt mi nie powie, że capoeira nie może być skuteczna...
Major - Czw Sty 19, 2006 16:44

kurde gdybym go jeszcze miał :D Ale to i tak przebajerowane jest, ale filmik daje rade :)

Ha znalazłem:
h t t p;//video.google, c o m/videoplay?docid=-8514518157668120764

Sou - Wto Paź 24, 2006 21:59
Temat postu: Capoeira
Po okolo 2 letniej przerwie chyba wroce do uprawiania Capoeiry. Troche sekcja zmalala dlatego zamieszczam tu ten temat :) Przydalo by sie aby na treningi chodzilo wiecej osob :D

Odzyskalem backup strony www w w w ADGGliwice.prv, p l i uaktualnilem dane kontaktowe, termin treningu itp.

No wiec zapraszam wszystkich na trening tj pisze na www w piatek o godzinie 17:00 w sali na ulicy Konarskiego 22 ;)

A moze ktos z obecnych tutaj forumowiczow cwiczyl kiedys w tej grupie ? :)

Basiorek - Wto Paź 24, 2006 23:43

a czy totalne łamagi też mogą spróbować? :hyhy:
Sou - Pią Paź 27, 2006 10:43

Kurcze chyba jakis backup forum zostal wgrany bo zniknela nam rozmow ;~~( I ktos mi wyslal PW i tez nie ma a nie zdazylem odczytac ;p

Przypominam ze trening DZIŚ! o godzinie 17:00 w sali na Konarskiego 22 :)

tuchałowa - Pią Paź 27, 2006 21:45

Basiorek napisał/a:
a czy totalne łamagi też mogą spróbować? :hyhy:
Ja też chcę wiedzieć :hyhy:
asik - Pią Paź 27, 2006 21:50

z tego co pamiętam to wszyscy mogą spróbować:)
Basiorek - Pią Paź 27, 2006 23:12

kurka, miałam dziś pójść, ale nie wyszło...
będziecie ćwiczyć w przyszły piątek?

Major - Sob Paź 28, 2006 00:07

Basiorek, treningi są regularne, więc pytania są zbędne. Jedyne co trzeba zrobić to wziąść się w sobie i wybrać się na trening. Innej opcji nie widze.
Sou - Sob Paź 28, 2006 00:11

I wziac dresik do cwiczen bo siedzenie na lawce jak wszyscy cwicza jest chyba nudne:P Jeszcze ~10 osob nam brakuje zeby 2gi trening byl. Termin bedzie poniedzialek godz 17 jak cos ale nie wiadomo gdzie;p No i czy w ogole:/

Jak ktos ma jakis znajomych, dzieci, bratankow, dziadkow itd:P Co by mogli sie zainteresowac tym to ZAPRASZAMY =]

troyek - Nie Paź 29, 2006 14:04

po 3 tygodniowej przerwie, wracam na treningi :P
Sou - Nie Paź 29, 2006 20:13

O i troyek x] Ten troyek od naszego starego forum itp ?:P
troyek - Pon Paź 30, 2006 17:20

taaaaaaaaaaaaa ; )
CzErI - Wto Gru 12, 2006 22:29

Ja polecem grupę Abada. Treningi odbywają się 2 razy w tygoniu środa 17.30-19.00, Piątek 17.30-19.00 Liceum nr.5 Gliwice róg Zygmunta "Starego i Górnych Wałów. Serdecznie zapraszam.
Major - Wto Gru 12, 2006 22:33

CzErI, napisz kto prowadzi treningi. Czy to Pato ?
Sou - Czw Gru 14, 2006 21:31

Tak :) Mozna tam tez spotkac Xango, Sandre czy tez Satana ;)
Major - Sob Gru 16, 2006 00:11

I pewnie rzadko bo rzadko Franginho :D
aicrod89 - Sob Sty 13, 2007 13:26

No to i ja powinnam polecic grupe Abada :super: :) a naprawde warto... swietni ludzie troche ruchu :) :!: a ty Sou cos ty taki obeznany kto jest prowadzacym i kto w tej grupie trenuje co ? pozdrawiam :cool:
Major - Sob Sty 13, 2007 19:04

aicrod89, moze dlatego ze Ci wszyscy ludzie byli w ADG i sa to osoby z ktorymi cwiczylismy jakis czas temu :) Obecnie juz niestety nie mam mozliwosci, a bardzo mi tego brakuje.
Sou - Nie Sty 21, 2007 12:47

Jak ktos nie zauwazyl to sekcja Gliwicka ( z sekcja Chorzowska ) maja nowa www;) Znajduje sie ona pod adresem starej czyli w w w adggliwice.prv, p l jednak proponuje wchodzicprzez adres h t t p;//w w w scom, c o m, p l/~helenka.kotwik/artes/news.php zeby nie bylo reklam x]

Polecam dzial galeria w ktorej sa swierze fotki z treningow. Za jakis czas powinny sie tez filmiki pojawic:)

Sou - Sro Lut 07, 2007 10:51

Trener cos ostatnio wspominal ze w piatek w ferie bedzie trening otwarty dla dzieci co nie maja co robic w ferie:D Nie mam narazie wiecej informacji ale na dniach cos sie powinno rozjasnic i podam dokladne dane odnosnie dnia godziny i miejsc :)
Revenge - Czw Lut 08, 2007 08:45

Fajny Sporcik :D Ale i tak Wolałbym K1 :D :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Major - Czw Lut 08, 2007 19:02

Revenge napisał/a:
K1
to nie sport, to tak jakbys napisal ze wolisz od hokeja, mistrzostwa świata.
Sou - Czw Lut 15, 2007 10:13

Znalazlem cos naprawde niezlego ;)

h t t p;//w w w youtube, c o m/watch?v=_NYQPIYLYK8&eurl=
h t t p;//w w w youtube, c o m/watch?v=I1KU68C9mJg&eurl=

Zafira - Czw Lut 15, 2007 11:18

o kurcze, sami znajomi z treningow :D to ja, Trancada :)

tez sie pare razy zastanawialam czy nie wrocic na treningi ale taniec orientalny pochlania cala moja uwage, wiec niestety z capoeira pożegnałam sie definitywnie :)

ale milo was "widziec" ;)

Sou - Pon Gru 17, 2007 19:52

Yoyoyo to znow ja!

I tak jak ostatnio zachecam do trenowania :) Troche pod innymi barwami ale Capoeira...to Capoeira;p

h t t p;//abada, c o m, p l

Tak jak pisze na www treningi 3x w tyg ( koszt 60zl ). Oczywiscie pierwszy trening darmowy mozna przyjsc i cos pocwiczyc:) Mozna tez przyjsc poprostu poogladac : )

Od stycznia maja byc tez pokazy w szkolach. Jak cos sie bedzie szykowalo to dam znac, w ten weekend mielismy 2 pokazy ( sobota - Promil, niedziela - ARENA/DECATHLON ), moze ktos nas widzial ?; )

Pozdrawiam!

troyek - Pon Gru 17, 2007 21:54

Sou, ehehehe, tez zamierzam zmienic grupe na Abada, moze w przyszlym roku przyjde :)
Sou - Pon Gru 17, 2007 22:46

"W przyszlym roku" :D Jak to brzmi ;p Dobrze ze to juz za kilkanascie dni ;)
troyek - Pon Gru 17, 2007 23:42

Sou, no ja od roku juz nie cwiczylem, - problemy, matura, inne : )

teraz wolne i czas wrocic :}

Sou - Sob Sty 05, 2008 16:26

No to troyaek juz sie reaktywowal ; ) A co z reszta? ; p Podobno 25 stydznia w Promilu ma byc Brazylijska Impreza. Mamy sie tam pojawic cala grupa wiec zapraszam wszystkich sympatykow i starych znajomych do wspolnej zabawy :hyhy:
troyek - Pią Sty 18, 2008 23:55

ZAPRASZAMY ! :) :D :D
troyek - Wto Wrz 16, 2008 11:05

Witam !

rozpoczęły się treningi po wakacjach
zapraszamy wszystkich zainteresowanych.. !

Poniedziałek - Środa - Piątek
o 17:30 !

Treningi odbywają się w Gliwicach na rogu ulic Zygmunta Starego i Górnych Wałów w Liceum nr. 5 w Gliwicach.

koszt miesięczny wynosi 60 zł.


ZAPRASZAMY KAŻDEGO ZAINTERESOWANEGO !

troyek - Pon Wrz 07, 2009 20:25

Cytat:

Witam !

rozpoczęły się treningi po wakacjach
zapraszamy wszystkich zainteresowanych.. !

Poniedziałek - Środa - Piątek
o 17:30 !

Treningi odbywają się w Gliwicach na rogu ulic Zygmunta Starego i Górnych Wałów w Liceum nr. 5 w Gliwicach.

koszt miesięczny wynosi 60 zł.


ZAPRASZAMY KAŻDEGO ZAINTERESOWANEGO !


;) czyli to samo,
rusza grupa początkująca.
ZAPRASZAMY !:)

troyek - Sro Paź 14, 2009 11:45




zaaaaaaaaaaaaapraszamy : )

Sou - Czw Paź 15, 2009 15:28

Zapraszamyyyyyyyyy ;)
Sou - Sob Mar 20, 2010 16:52
Temat postu: Rodzinna Capoeira
Pomyslalem, ze moze ktos bedzie chcial sie ze swoim dzieckiem zapisac, a jak nie z dzieckiem to moze samemu do "zwyklej" sekcji :)

w w w abada, c o m, p l - Strona naszej grupy.

h t t p;//abada, c o m, p l/dziecieca.html - Strona dotyczaca sekcji dzieciecej.




troyek - Pią Lis 12, 2010 10:30

Halo :-)




zapraszamy na treningi ! które odbywają się w gimnazjum nr 3 (Jasnogórska 15), w następujących terminach:

* Poniedziałek:
o 18:30 - 19:30 Sekcja początkująca
o 19:30 - 20:30 Sekcja zaawansowana
* Środa:
o 18:00 - 19:30 Sekcja początkująca i zaawansowana
* Piątek:
o 17:30 - 19:00 Sekcja początkująca i zaawansowana


!! oraz nowość !! !! oraz nowość !! !! oraz nowość !! !! oraz nowość !! !! oraz nowość !!



Cytat:
"Capoeira Rodzinna"

To 60 min aktywnej zabawy zawierającej szereg technik i pozycji gimnastycznych ściśle związanych ze Sztuka Walki Capoeira. ćwiczenia i zabawy są specjalnie opracowane aby zarówno rodzice i dzieci czerpali z korzyści z treningu, podnosili swoje umiejętności, kondycję i silę. Specjalna formuła i metodyka sprawia ze wszyscy uczestnicy rozwijają swoje zdolności motoryczne w wesołym klimacie gry i zabawy a przy tym staja się coraz bliżsi bogactwu kulturowemu Capoeira, jej filozofii oraz sztuki. Rozpoczęcie trenowania w tak młodym wieku to wspaniały krok do tego by w przyszłości stać się prawdziwym zawodnikiem Capoeira i osiągać sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Oprócz rozwoju fizycznego uczestnicy uczą się grać na korzennych afrobazylijskich instrumentach, śpiewać liczne piosenki Capoeira, rozwijając przy tym poczucie rytmu, słuch muzyczny, zdolności wokalne oraz język portugalski.

Dzięki uczestnictwu w RODZINNA CAPOEIRA masz szansę:

- obserwować rozwój i postępy swojego dziecka,

- lepiej poznać i zobaczyć je w sytuacjach w których nie widzisz go na co dzień,

- pogłębić wzajemny kontakt emocjonalny,

Zabawa pomaga dziecku nauczyć się:

- podejmowania decyzji,

- współdziałania i dzielenia się pomysłami,

- umiejętności planowania, realizacji i dokonywania oceny własnych dokonań,

- przyjmowania różnorodnych ról,

- odpowiedzialności,

- partnerskich stosunków,

- asertywności,

- stosowania form grzecznościowych...

a Ty:

- zapomnisz o stresie dnia codziennego,

- podniesiesz swoja kondycje,

- nauczysz się lepiej współpracować i rozumieć swoje dziecko,

- będziesz rozwijać siebie i dziecko wszechstronnie,

- będziesz miał satysfakcje ze spędzonego czasu aktywnie i wartościowo.

Zajęcia odbywają się w każdy

- poniedziałek 17:30 - 18:30

- środę 17:00 - 18:00



więcej informacji w w w abada, c o m, p l lub +48 883763783 :hurra: :hurra: :super: :super:

GroomerGliwice - Pon Paź 22, 2012 12:15
Temat postu: ABADA CAPOEIRA Gliwice
Sztuka walki połączona z akrobatyką.
Jeżeli macie ochotę na hiper aktywność, a nie sprecyzowaliście się jeszcze, to zapraszam serdecznie na zajęcia z Capoeiry. Grupa ABADA Capoeira = świetna energia na treningach, wspaniali ludzie i najlepszy trener z jakim mogliście do tej pory współpracować.
Możliwość spełnienia się na wielu poziomach Capoeira/życia!

Zajęcia 3/4 razy w tygodniu po 1,5h. Także nadmiar energii na pewno zostanie spożytkowany wiem z własnego doświadczenia.

Zapraszam do odwiedzenia naszej strony:
h t t p;//w w w abada, c o m, p l/

Pozdrawiam
Orquidea.

kropka75 - Czw Sty 24, 2013 13:26

Zapiszę syna, ale póki co musi jeszcze ze trzy lata poczekać i rosnąć. :D
kisia - Czw Sty 24, 2013 14:24

a juz jest temat związany z capoeirą :P
GroomerGliwice - Czw Sty 24, 2013 15:28

Rozumiem, że nie ma jeszcze 6 lat?
poczekamy na niego :)

kisia - Czw Sty 24, 2013 15:44

tematy scalone :D
kropka75 - Czw Mar 07, 2013 13:13

GroomerGliwice napisał/a:
Rozumiem, że nie ma jeszcze 6 lat?
poczekamy na niego :)


No właśnie nie ma.
Ale jest jak małpka. Bardzo sprawny, bardzo ruchliwy.
I już mi pomysłów brakuje co z nim robić. :D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group