dupiate forum

Osiedla i Dzielnice - ?ABęDY

FlashMan - Sro Wrz 15, 2004 18:45
Temat postu: ?ABęDY
Tu mieszkam od długiego już czasu, kocham tu wszystko sie się znajduje, ludzie mili, klimat bardzo przyjazny dla człowieka. POLECAM!!!
Frycek - Sro Wrz 15, 2004 20:31

Witam :) no i czekamy na nowe osoby z tego osiedla :)
h0lek - Czw Wrz 16, 2004 02:36

czy to prawda ze ?abędzianie domagaja sie niepodleglosci od GL ? ;)
FlashMan - Czw Wrz 16, 2004 07:24

holku, słyszę to pierwszy raz co piszesz, ale mnei to w sumie jest obojętne. Wg. mnie ?abędom we współpracy idzie całkiem nie?le i chyba nie potrzeba "rozłąki"...
h0lek - Czw Wrz 16, 2004 14:55

napisalem to troszke w formie zartu, troszke jako fakt. Mam rodzine w Labedach i bedac na paru imprezach tam u nic (troszke zakrapianych) niektorym starszym obywatela takie slowa w ich ustach sie pojawialy. Wiem, ze na dzien dzisiejszy Labedy nie maja szans sie odciac od Gliwic. Ale wiem ze takie nastroje gdzies (moze w starszych) tam siedza..
FlashMan - Czw Wrz 16, 2004 22:07

Holek, chyba, że tak pewnie sa ludzie, którzy też tak mówia W koncu każdy ma prawo posiadania swojego zdania :)
gregor¶l±sk - Pon Wrz 27, 2004 15:41

ciekawe jakby to było mieszkać w ?abędach jako innym miescie.
Czarnulka - Pon Wrz 27, 2004 15:55

Mmmmm...sorki Frycek,ze tu,ale nie chce mi sie przenosic do innego topica :P



WITAM NOWEGO FORUMOWICZA :mg: :mg: :mg:

gregor¶l±sk - Wto Wrz 28, 2004 17:10
Temat postu: Poszukuję
Nie wiedziałem gdzie tego posta wrzucić więc go dałem na szarym końcu.



Jakby ktoś miał/znalazł jakieś materiały na temat dzielnicy ?abędy to może mi podesłać



greg.gliwice@interia, p l



z góry Dzięki

FlashMan - Sro Wrz 29, 2004 20:21

Też jestem ciekawy (nawiązując do posta gregora) jak by to wyglądało, cz z prawnego i gospodarczego punku byłoby lepiej...
Obi Wan - Sro Wrz 29, 2004 21:08

Witam. Przemysłowo ?abędy sa na plus i dały by radę. czy jednak ktos do tego dopusci.......... Szczerze watpię.

Ps Czarnulka ma super avatar

Czarnulka - Sro Wrz 29, 2004 21:25

Cytat:
Ps Czarnulka ma super avatar


:ot: :| o co Ci chodzi? :|

FlashMan - Czw Wrz 30, 2004 13:13

ObiWan'ie zgodzę się z Toba gospodarczo ?abędy znajduja sie na mocnej pozycji. Jednak watpię, że Gliwice zrezygnuja z tak pieniędzodajnego terytorium jakimi sa BUMAR, Huta, Odlewnia, Kierrhoff i wiele innych firm...



Co do Avataru Czarnulko, Obi miał chyba na mysli to, że jest całkiem ok, mnei również on się podoba :)

FlashMan - Czw Wrz 30, 2004 13:15

Widzę, że ktoś "wziął" się za ?abędy, ja również mieszkam w tym uroczym miasteczku :) - może jakaś współpraca? :) - chętnie pomogę przy WWW...
Obi Wan - Czw Wrz 30, 2004 15:04

=CzArNuLkA= napisał/a:
Cytat:
Ps Czarnulka ma super avatar


:ot: :| o co Ci chodzi? :|


Tak tak poprostu bardzo ładne zdjęcie. Zadnych podtekstów.

A z ?abędami to własnie tak jest że to tu legi forsa dla Gliwic (dosć znaczna)

Czarnulka - Czw Wrz 30, 2004 20:52

:] :wink:
h0lek - Pią Paź 01, 2004 00:57

tylko zeby bomb nie podkladali w walce o niepodleglosc... 8)
gregor¶l±sk - Pią Paź 01, 2004 17:30

jak coś to moje GG 2523096.



Mały serwer już jest w w w labedy.chost, p l

kam - Pią Paź 01, 2004 20:29

Dawno, dawno temu ?abędy były oddzielnym miastem (?). Kilkanascie lat temu planowano oderwać pieniężne zaplecze Gliwic, ale na szczęscie dla centrum miasta nie udało się to. Starzy łabędzianie pamiętaja jeszcze czasy , kiedy ich dzielnica w legendach dziadków była wielkim i bogatym miejscem z własnym herbem;pięknym białym łabędziem.Dzis już nie jest tak jak dawniej. :D :lol: Niektórym z tego powodu nie jest do smiechu. :x :x :x
FlashMan - Pią Paź 01, 2004 22:49

Eee tam - mały, najważniejsze, że jest :) :wink:
FlashMan - Pią Paź 01, 2004 22:53

Np. mnie nie jest :evil:
trauti - Wto Paź 26, 2004 13:08

Ludzie ja mieszkam w ?abędach od 20 lat i nie wiem wogóle o co wy sie tu kłucicie :D ,

?abedy to spokojne miasto z Tesco na czele :D a przede wszystkim z super ludzmi :drunk: :lol:

kirtap - Wto Paź 26, 2004 21:18

?abędy spokojnom dzielnica dobre. To idz sobie noca przez stare ?abędy.
FlashMan - Wto Lis 09, 2004 07:49

Kirtapie, w każdym miejscu na swiecie, nawet najspokojniejszym znajdzie się jednostka, która chciałaby wszystko zepsuć...
jazzdek - Wto Lis 09, 2004 11:33

no ja tez przeciez jestem z labed :D
FlashMan - Czw Lis 11, 2004 08:36

Jazdek i co sądzisz o ?abędach...???
Olcia - Nie Lut 20, 2005 01:04

A ja własnie niedawno z ?abęd przyjechałam , jakas godzinkę temu, fajnie było....
Pozdrawiam wszystkich ludzi z ?abęd...:D:D:D:D

Piotrulek - Nie Lut 20, 2005 18:07

Mam wrażenie ,że to sypialnia Gliwic.
Olcia - Wto Lut 22, 2005 08:29

Cytat:
Mam wrażenie ,że to sypialnia Gliwic.

Co masz na mysli :?: :?: :|

h0lek - Pią Lut 25, 2005 13:22

piotrmp napisał/a:
Mam wrażenie ,że to sypialnia Gliwic.


my nie ameryka Piotrze. W Polce nie ma residental zones, commercial zones i industrial zones.. wszystko zmixowane i losowo porozrzucane po miestach.

Piotrulek - Sob Lut 26, 2005 12:34

Olcia, Mam na mysli,to że nic tam się nie dzieje,nie ma atrakcji,a ludziska z ?abęd po wszystko raczej jeżdża do miasta.
Piotrulek - Sob Lut 26, 2005 12:36

h0lek,Wcale nie trzeba Ameryki,żeby samodzielnie powstały enklawy przemysłu,wypoczynku,pracy i miejsc "do spania".
FlashMan - Czw Mar 17, 2005 13:56

A ja tam lubię ?abędy takie jakie sa!
Piotrulek - Pią Mar 18, 2005 18:17

FlashMan, W sumie ja też o nich nic zlego nie powiem.Chcialbym aby Bumar i Huta wrocily do lat swietnosci i daly ludziom pracę,wtedy ?abędy dostaly by większego szwungu do rozbudowy i modernizacji.
FlashMan - Sob Mar 19, 2005 23:09

Piotrulek, dokładnie! Ale teraz chyba jest już na to za pózno... Może gdyby sie połaczyli Ci prywatni inwestorzy to cos by z tego wyszło?!?!?!
Piotrulek - Nie Mar 20, 2005 08:30

FlashMan, W tym nie normalnym kraju na nic nie jest za pózno,naprawdę,wierz mi.Trochę się znam na tym(ale tylko trochę),dlatego badzmy dobrej mysli,że ?abędy będa jeszcze kiedya kwitnaca dzielnica
FlashMan - Nie Mar 20, 2005 12:44

Piotrulek, pewnie masz rację... Trzeba być dobrej mysli. W końcy Ci co sa we władzy nad nami sa nie tylko i wyłacznie złymi ludzmi, zdarza sie tacy, którym zależy tak naprawdę na dobru krajowym (czyt. łabędzkim)
Piotrulek - Pon Mar 28, 2005 20:17

Będzie dobrze w ?abędach glowa do gory.
odorf - Sro Mar 30, 2005 16:34

siemka jestem z łabęd :)
Piotrulek - Pią Kwi 01, 2005 20:41

odorf, I jak jest twoja opinia na temet tej sypialni gliwic??
limnea - Nie Kwi 24, 2005 22:11

A ja pracowałem w Bumarze w tzw. bucie do 1991 (do tych największych zwolnień). Fajnie tam było ale się skończyło. Ściągałem z całej Polski różne części do czołgów i dźwigów oraz ładowarek górn. Wtedy ?abędy i Pyskowice to był Bumar, Huta i Walcownia. Ale głównie Bumar.
Nawet mieszkania były dla pracowników. Mnie też się wtedy takie przytrafiło co prawda nie w ?abędach ale w Gliwicach, ale mieszkam w nim do dziś.

Piotrulek - Pon Kwi 25, 2005 07:32

limnea napisał/a:
Fajnie tam było ale się skończyło.



I to był gwoźdź do trumny dla ?abęd,ale są nowe perspektywy,może się polepszy.

Aither - Wto Kwi 26, 2005 08:20

Na labedach mam psiapsiolke z lat liceum i mieszka gdzies w okolicach kosciolka nawet nie wiem jak sie ta ulica nazywa :D no ale... fajnie sie chodzi i buszuje po pobliskim lasku a jak sa proby na poligonach to fajnie dzwonia szyby w okanach :D :D :D ale jazda bez trzymanki :D
Piotrulek - Czw Kwi 28, 2005 17:56

Zaczynają się obietnicer,że zamiast czółgów będzie Bumar produkował samochody i zwiększy zatrudnienie,oj jest top kapitalna szansa dla tej dzielnicy...trzymam kciuki za final tej decyzji... :) :P
limnea - Sob Kwi 30, 2005 20:07

Byłem dzisiaj w ?abędach . Ul.Główna zamknięta, Zygmuntowska obok kościoła św.Anny zamknięta. Co się dzieje? Nawet policjanci którzy jechali przedemną na Główną byli w szoku...
FlashMan - Pon Maj 02, 2005 10:03

Ja wiem co się chyba dzieje... Otóż na Bumarze powstaje ogromne centrum logistyczne, które jest jedna z częścią projektu ofessetowego w zamian za to, że Polska kupiła F-16 tak Lockhed Martin (producent F-16) inwestuje w Polsce. Centrum to będzie jednym z większych, z tego co słyszałem ruszy już w lipcu. Drogi są naprawiane ponieważ to będzie wizytówka + muszą być mocne - do Bumaru będzie codziennie jeździło kilkadziesiądt TIR'ów poruszające sie w ramach centrum logistycznego. Ogólnie w ?abędach przybywa coraz wiecej firm, np. niemiecki Kirchhof. Aogólnie zamówień w Bumarze przybywa... Pozdrawiam!
Piotrulek - Pon Maj 02, 2005 20:03

Cytat:
Aogólnie zamówień w Bumarze przybywa... Pozdrawiam!



T obardzo mila perspektywa,naprawdę cieszę się...

FlashMan - Pon Maj 02, 2005 23:35

Mnie również to cieszy :)
limnea - Wto Maj 03, 2005 00:30

FlashMan napisał/a:
Ja wiem co się chyba dzieje... Otóż na Bumarze powstaje ogromne centrum logistyczne, które jest jedna z częścią projektu ofessetowego w zamian za to, że Polska kupiła F-16 tak Lockhed Martin (producent F-16) inwestuje w Polsce. Centrum to będzie jednym z większych, z tego co słyszałem ruszy już w lipcu. Drogi są naprawiane ponieważ to będzie wizytówka + muszą być mocne - do Bumaru będzie codziennie jeździło kilkadziesiądt TIR'ów poruszające sie w ramach centrum logistycznego. Ogólnie w ?abędach przybywa coraz wiecej firm, np. niemiecki Kirchhof. Aogólnie zamówień w Bumarze przybywa... Pozdrawiam!

A ja prosty zwykły człowiek myślałem że zwyczajnie naprawiają asfalt albo kanalizację...

FlashMan - Sro Maj 04, 2005 00:21

limnea, to z pewnoąścia także :) , ale czytałem o tym w Internecie, słuchałem w radiu./..., że ma powstać to centrum Logistyczne, i mają drogi poprawiać lub robić nowe do Bumaru...
trauti - Pią Maj 20, 2005 13:30

Uwaga!! na ulicy Zygmuntowskiej remont, ulica bedzie zamknieta, bedzie obowiązywał objazd, autobus 32 bedzie miał troszke inną trasę niż zwykle ( przez osiedle):)
Frycek - Pią Maj 20, 2005 13:48

szczegolowe informacje tutaj h t t p;//forumgliwice, c o m/index.php?option=content&task=view&id=260&Itemid=
Piotrulek - Pią Maj 20, 2005 16:04

Te remonty w ?abędach wróżą powrot do dawnej świetności,jaka była za czasów prosperującego pelną parą Bumaru i Huty,oby moje prognozy się sprawdzily... :)
trauti - Pią Maj 20, 2005 23:20

NO widze że z Ciebie jest niezły optymista :P :)
trauti - Nie Cze 05, 2005 16:59

Chciałbym sie dowiedzieć kto z forum mieszka w ?abędach ;) więc piszcie :)
limnea - Nie Lip 03, 2005 12:13

flashman i odorf - inni raczej nie
Pawcio_Labedy - Sob Lip 30, 2005 20:04

Ja tez jestem z ?abęd :P dokladnie to ul. Planetarna :P

trauti ciebie znam :D

Pawcio_Labedy - Nie Lip 31, 2005 12:37

Jest tu ktos z ul. Plantarnej ;)
FlashMan - Sro Sie 24, 2005 21:45

Ja mieszkam w łabędach :P :)
Piotrulek - Czw Sie 25, 2005 18:59

Pawcio_Labedy napisał/a:
Jest tu ktos z ul. Plantarnej



Jasne to my PLANETARIANIE z Planetarnej...to byl żart...

kobi - Czw Sie 25, 2005 19:44

Matplaneta? :looka:
trunks - Czw Sie 25, 2005 23:01

Haha Matplaneta pamietam ten program :)
FlashMan - Nie Wrz 18, 2005 18:40

Nie no..., widzę, że macie ładne wyobrażenie o moim miejscu zamieszkania :))
Piotrulek - Nie Wrz 18, 2005 18:43

FlashMan napisał/a:
ładne wyobrażenie



ładne i prawdziwe... :hyhy: :hyhy: :hyhy:

FlashMan - Nie Wrz 18, 2005 20:01

Prawdziwe...? :>
FlashMan - Sro Paź 12, 2005 16:58

W moim mieście nieopodal koćioła św. Any powstaje jakiś dosyć duży, masywny budynek, bardzo nowoczesnej budowy..., nikt jednak nei wie co w nim będzie sie mieściło - same plotki. Może ktos zna jakieś konkretne informacje?
Bary i swinki - Czw Paź 13, 2005 14:48

FlashMan napisał/a:
W moim mieście


hehehehehe dobry kawał :P

FlashMan - Czw Paź 13, 2005 16:52

No ok... - dzielnicy miało być :D
trauti - Czw Paź 13, 2005 20:38

Z tego co ja wiem to ma to być swojego rodzaju małe centrum handlowe, ale ile w tym prawdy tego nie wiem :)
FlashMan - Pią Paź 14, 2005 09:02

Trauti, to całkiem możliwe, ale gdybyś wiedział ile różnego rodzaju plotek krąży na temat tego co tam w przyszłości powstanie...
FlashMan - Sob Paź 15, 2005 23:02

No i nadal niewiem co tam będzie :(
FlashMan - Czw Paź 20, 2005 22:45

Kurde, co do tego tajemniczego budynku..., czy tam nadal są jacyś robotnicy? Bo jak zauważyłem są budowane w naszej dzielnicy jeszcze dwie inne, nowe budowle :)
FlashMan - Wto Paź 25, 2005 20:45

Czy was obchodzą cos w ogóle moje ?abędy?! :)
Gmeras - Wto Paź 25, 2005 20:57

mnie jakoś nie wogóle tam niebywam :P U mnie tak samo na temat trynku nikt sie niewypowiada :P
FlashMan - Wto Paź 25, 2005 20:59

Gmeras, no właśnie - czy mało atrakcyjne są nasze dzielnice?! :) Przecież to tu w ?abędach są jedne z najważniejszych zakładów zbrojnych RP :)
Gmeras - Wto Paź 25, 2005 21:02

Zawsze można poruszyc ciekawy wątek o tym :)
FlashMan - Wto Paź 25, 2005 21:22

Więc musimy coś wymyśleć... :) , co nie? :)
Dorothea - Czw Paź 27, 2005 19:56

Ja 6 lat mieszkałam w ?abedach, dokładnie na Przyszowce na ul. Ossolinskich, bardzo fajnie mi sie tam mieszkało, cisza i spokoj i las dookoła
Dorotka - Wto Lis 15, 2005 15:48

od czasu jak mi zamkinęli kawałek Strzelców Bytomskich to jeżdżę na basen inną uliczką, która jak się z przeogromnym zdziwieniem dowiedziałam nazywa się Główna - skąd na miły bóg przyszło komuś do głowy tak nazwać takie miejsce :przestraszony: no chyba że o czymś nie wiem ;)
Gmeras - Wto Lis 15, 2005 17:24

moze dla nich w łabedach najwazniejsza ulica :]
P.O. Midor - Pią Lis 18, 2005 20:23

FlashMan napisał/a:
klimat bardzo przyjazny dla człowieka.


Szczególnie przy oczyszczalni ścieków obok śluzy :dobani:

FlashMan - Pią Lis 18, 2005 22:12

Ja mieszkaszkam w tej odleglejszej od oczyszczalni, części ?abęd :)
Monique - Czw Gru 08, 2005 18:56

Witam ja dzisiaj po raz pierwszy znalazlam sie na tym forum a od 4 miesiecy mieszkam w Gliwicach i to wlasnie w Labedach :) pozdrawiam wszystkich i musze przyznac ze bardzo mi sie tu podoba.. jest tak swojsko serdecznie pozdrawiam :) Monika :)
Major - Czw Gru 08, 2005 18:58

Jutro wcześnie rano musze odwiedzić łabędy.
Szamanka - Czw Gru 08, 2005 19:01

Monique, zapraszamy do Powitalni :D
Big Ben - Pon Gru 12, 2005 14:49

Witam wiele razy wstepowalem na to forum jako gosc i w koncu zdecydowalem sie napisac.:):)Ja tez jestem z ?abęd i tez bardzo je lubie,mieszkam w nich od urodzenia i mozna powiedziec ze jestem takim lokalnym patriota:):):) a dlaczego poniewaz uwarzam ze cale zlo w ?abedach pochodzi z gliwic. I dlatego jestem za odłaczeniem ?abed od gliwic.Co do histori to w cale nie tak dawno ?abedy zostały przylaczone do gliwic (bo w 1956r) i to z powodu checi ukrycia zakladow zbrojeniowych.Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów.
Gmeras - Pon Gru 12, 2005 14:57

Big Ben napisał/a:
I dlatego jestem za odłaczeniem ?abed od gliwic.

i masz 12 lat

tak samo wziąśc rozumowanie i odłaczyć śląsk od polski parnoja :rotfl:

w 1964 przyłaczono do Gliwic
a w 1956 otrzymało prawa miejscie

Big Ben - Pon Gru 12, 2005 15:13

Nie ślask byl zawsze polski i nie jestem za jego odłaczeniem ale ?abedy to troszke inna sprawa.Czy zwrociłes kiedykolwiek uwage jak ta dzielnica jest traktowana przez wladze miejskie ??Czy nie zwrocilo twojej uwagi ze srodki przeznaczane na remonty i tym podobne sprawy sa nie adekwatne do liczby mieszkanco.Nie zauwarzyles ze nasza dzielnica jest traktowana po macoszemu.Dopoki byly pieniadze z bogatych zakladow nie odczowalo sie tego ale teraz...Inna sprawa powiedz dlaczego wszystkie męty społeczne sa rugowane na manhatan do ?abed ??Dlaczego remont ul Przyszowskiej planowany od tylu lat jest caly czas odkladany??To wszystko to nic wladze gliwic traktuja ta dzielnice jako cos trzeciej lub nawet jeszcze nizszej kategori i to ma byc dobre ???Wiec prosze nie mow mi ze nie bylo by to lepsze dla ?abed gdybysmy mogli sami rzadzic swoim miastem.
Gmeras - Pon Gru 12, 2005 15:17

i jestem wysli ze takie głupie pomysły jak odłanczanie się od Gliwic to są szczeniackie i smieszne pomysły ;) nie tedy drogra
Big Ben - Pon Gru 12, 2005 15:38

a któredy droga jesli łaska mozesz mi powiedziec ??bo jestem bardzo ciekaw co do szczeniackich pomysłow towielu ludzi ktorych szczeniakami nazwac nie mozna mysli o tym bardzo powaznie:):) bo powiedz mi co takiego daja nam gliwice no co takiego nam daja ...ja Ci powiem wielkie g... czyli nic ,zero
Piotrulek - Pon Gru 12, 2005 15:48

Big Ben napisał/a:
I dlatego jestem za odłaczeniem ?abed od gliwic



a dostępu do morza dla ?abęd nie chcesz??

Gmeras - Pon Gru 12, 2005 16:15

nie wiem bo tam zadko co bywam nie mam potrzeby tam bywać ;) i nie wiem co wam do szczescia jest potrzebne nie wiem co tam robia czego nie robia.
Co myślą powaznie by się odłączyć od Gliwic ? :rotfl: chyba twoi koledzy z podwórka ;)

Dorotka - Pon Gru 12, 2005 17:47

Piotrulek napisał/a:
a dostępu do morza dla ?abęd nie chcesz??

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

nie żebym miała cokolwiek przeciwko ?abędom - ale mnie ten tekst rozbroił - Piotrulek, to Ci się udało :super:

Major - Pon Gru 12, 2005 18:04

Big Ben dobra niech będzie, że ?abędy odłączą od Gliwic, ale powiedz mi z czego to miasto będzie się rozwijać? Ani to miejsce gdzie turystyka moglaby robic swoje, ani tam nie ma jakiejs rozwinietej struktury przemyslowej i napewno z powodu odlaczenia ?abęd by jej nie było. Taka gadka brzmi jak ludzi z Knurowa którzy twierdzą, że są odrębnym miastem, a to zaledwie jedno osiedle i kilka ulic z domkami.
Co do Śląska to powinieneś się douczyć, bo on wcale nie należał zawsze do polski podobnie jak Gliwice. Przez jakiś czas były w rękach Niemców.

Rafalka - Pon Gru 12, 2005 22:30

"Taka gadka brzmi jak ludzi z Knurowa którzy twierdzą, że są odrębnym miastem, a to zaledwie jedno osiedle i kilka ulic z domkami. "

Ja sie nie obraziłam ale oburzyłam!

Knurów w tym roku obchodził 700 lecie.

Sa miasta i miasta.
A ty to z Nowego Jorku? :]

A jak nie - to tez powinienes miec kompleksy- tam jest troszke wiecej ulic niz w Gliwicach:)

Gmeras - Pon Gru 12, 2005 22:44

Rafalka napisał/a:
Knurów w tym roku obchodził 700 lecie.
istnienia ale prawa miejskie ma od 50lat :P
Rafalka - Pon Gru 12, 2005 22:51

az od 50 lat jak na kilka ulic :D
Major - Pon Gru 12, 2005 22:58

Przecież Knurów to dzielnica Gliwic więc nie pije do Knurowa tylko do takiego śmiesznego podejścia zwanego "patriotyzmem lokalnym".
Gmeras - Pon Gru 12, 2005 23:00

Major napisał/a:
Przecież Knurów to dzielnica Gliwic więc

co cos ci się pomyliło :]

Major - Pon Gru 12, 2005 23:02

Nawet na mapach granice miasta Gliwic obejmuje Knurów więc chyba mi się nic nie pomyliło.
Rafalka - Pon Gru 12, 2005 23:04

mmmm to ja juz nie wiem moze ty jestes jednak z Nowego Jorku :rotfl:
Major - Pon Gru 12, 2005 23:06

Nie rozumie o co Ci chodzi Rafałka. Przecież ja nie mówie nic o wyższości mieszkania w Gliwicach czy Knurowie.
Rafalka - Pon Gru 12, 2005 23:06

Na mapie sa duze miasta i miasta, miasteczka a nawet wsie, a nie wszedzie tylko dzielnice Gliwic
:rotfl: :rotfl:

Gmeras - Pon Gru 12, 2005 23:07

Major napisał/a:
Nawet na mapach granice miasta Gliwic obejmuje Knurów więc chyba mi się nic nie pomyliło.

no i co ze obejmuja bo sa blisko Gliwic
Knurów to inne miasto inny maja urzad itp ;]
ale tu gadamy o łabędach :]

Rafalka - Pon Gru 12, 2005 23:10

"Taka gadka brzmi jak ludzi z Knurowa którzy twierdzą, że są odrębnym miastem, a to zaledwie jedno osiedle i kilka ulic z domkami. " - to ja nie umie czytac?
ups ok juz milcze, dalej sobie mowcie o Gliwicach

Major - Pon Gru 12, 2005 23:12

Ale takim stwierdzeniem nie przedstawiam wyższości Gliwic nad resztą. Jeśli ktoś odbiera pewne stwierdzenia jako atak to musi mieć na pewnym punkcie kompleksy. Ale wróćmy już do tematu ?abęd.
Dzisiaj miałem ostatni dzień pracy w ?abędzkiej drukarni :D

Rafalka - Pon Gru 12, 2005 23:16

No to widocznie to Ty masz takie gadanie :rotfl:
Big Ben - Wto Gru 13, 2005 07:49

Co do podwórka to juz dawno z niego wyrosłem.A co do histori to nie zapomnij ze reszta Polski tez byla pod zaborami,a inna sprawa ze w czasach średniowiecza i pózniejszych układ granic w Europie zmienial sie nawet kilkakrotnie w czasie stulecia.Wychodzac z twojego punktu widzenia to powinnismy oddac cale pomorze, ślask i czesc wielkopolski niemcom a reszte panstwa rosji.A moze mamy sie ubiegac ozwrot ziemi od ukrainy i rumuni i jeszcze kilku innych panstw bo przeciez te ziemie nalezaly kiedys do polski??Zwrociles mi uwage na to ze ślask byl niemiecki ale czy zainteresowales sie kiedys dokladniej historia tego regionu??

Co do dostepu do morza - po co przeciez mamy :):)czy zapomniales o kanale :):)

Rozwój - jest wiele mniejszych miasteczek ktore jakos sie rozwijaja poniewaz najwazniejsi sa ludzie a tych tutaj nie brakuje (28 000) Cała ta dyskusja jest zreszta czysto akademicka poniewaz wladze miasta nigdy nie zgodza sie na odlaczenie ?abęd.

Cytat:
nie wiem bo tam zadko co bywam nie mam potrzeby tam bywać Mruga i nie wiem co wam do szczescia jest potrzebne nie wiem co tam robia czego nie robia.


Wiec powiedz mi jak mozesz sie wypowiadac na temat ktorego nie znasz.
Jeszcze raz wróce do tematu wieku bardzo lubie gdy ktos mi sprawia komplementy odmładzajac mnie ale sa pewne granice dobrego smaku po ich przekroczeniu człowiek staje sie poprostu ...nie mily.

Krzysio - Wto Gru 13, 2005 11:17

Cytat:
Rozwój - jest wiele mniejszych miasteczek ktore jakos sie rozwijaja poniewaz najwazniejsi sa ludzie a tych tutaj nie brakuje (28 000)

chyba o jedno zero za duzo ;-) hmm skoro labedy sie odlaczaja to ja bede proklamowal republike sosnicy, a co, viva la sosnica,
wolnosc, rownosc, braterstwo

p4cz3k - Wto Gru 13, 2005 11:27

Piotrulek napisał/a:
Big Ben napisał/a:
I dlatego jestem za odłaczeniem ?abed od gliwic



a dostępu do morza dla ?abęd nie chcesz??


Piotrulku...nic nie mowie...ale ?abędy maja dostep do morza...



a co do samych labed...?abędy - dzielnica Gliwic (województwo śląskie), położone nad rzeką Kłodnicą i Kanałem Gliwickim. 28 620 mieszkańców (2005).

W ?abędach zlokalizowane są między innnymi zakłady przemysłu zbrojeniowego Bumar ?abędy, a także Huta ?abędy, Walcownia Metali ?abędy.

Nazwa miejscowości pochodzi być może od przebywających w dawnych czasach na tych terenach licznych stad łabędzi lub od wydobywanego tu od starożytności w kamieniołomach kamienia wapiennego o białym kolorze - białe wzgórza to po łacinie "coles labentes".

W 1945 istniał tu prowadzony przez NKWD obóz przejściowy dla ludności śląskiej. Przeszło przez niego kilka tysięcy osób. Internowanych w tym obozie wywieziono do pracy w głąb ZSRR. zrodlo internet


powiem tyle...gdyby nie huta...bumar..i walcownia i kanal ktory kiedys byl calkiem przydatny...w obecnej chwili go nie potrafimy docenic ;(...to labedy by nie istanialy...albo byly by kolejna sypialnia (taka jak knurow...sosnica...itd itp)


co do usamodzielnienia sie...czarno to widze...choc by ze wzgledow ekonomiczych...

Krzysio - Wto Gru 13, 2005 11:42

knurow nie nalezy do gliwic :p to ze jest w gminie gliwice czy powiacie gliwice nie znaczy ze to dzielnica gliiwc ;-)
soros za moj blad z libcza mieszkancow, nie docenilem labendowa (:

Dorothea - Wto Gru 13, 2005 11:43

Bzyki, widzisz?...., wedłog p4cz3k, mieszkamy w sypialni :rotfl:
Krzysio - Wto Gru 13, 2005 11:50

widze :zdegustowany: ja od dawna wiedzialem ze sosnica to jedna wielka paytologiczna rodzina, ale nie wiedzialem ze mamy az takie kontakty aby byc blisko ze soba w sypialni :P:P
Dorothea - Wto Gru 13, 2005 11:56

Bzyki, blisko to moze nie :rotfl: , ale obok napewno , moze blizej niz myslimy :D
Krzysio - Wto Gru 13, 2005 11:57

:cwaniak:
Dorothea - Wto Gru 13, 2005 12:00

Bzyki, to nie o kontakty chodzi, tylko miałam na mysli odległosc w jakiej od siebie miszkamy.


Wolałąm to wytłumaczyc, bo jeszcze ktos zle mogłby zrozumiec moj poprzedni post

Big Ben - Wto Gru 13, 2005 12:16

Nie pomyliłem sie :):) dokładnie 28620 wedlug informacji na marzec 2005 roku.
A co do twojego pomysłu macie chyba takie same szanse jak i ?abędy. :hyhy: :hyhy: ;)

Dorothea - Wto Gru 13, 2005 12:18

Mnie sie dobrze mieszkało w ?abędach,najlepsze mieszkanko w jakim mieszkałam do tej pory.....
Big Ben - Wto Gru 13, 2005 12:36

Moze odpowiem tak: w czasch swietnosci w samych tylko ?abedech na trzech zakladach i jednej kopalni pracowało przeszlo 20000 ludzi ,wiemy ze nie cala infrastruktura przemyslowa zostala zniszczona wiec teoretycznie istniej mozliwosc jej wykorzystania pod innego typu dzialalnosc przemyslowa (przykladem jest firma Kirchoff wykozystujaca tereny bumaru)wiele spolek pozostalych po tych trzech wielkich zakladach nawet dobrze sobie radzi i to nie tylko z produkcja ale prowadzi badania i rozwija swoje produkty.Co do ekonomicznej strony to nie byłbym takim pesymista wiadomo ze zaklady odprowadzaja podatek do budzetu miasta za grunty a w przypadku tych zakladow sa to pokazne sumy.Wystarczy troszke pomyslec i nawet taki laik jak ja znajdzie kilka zrodel dochodu.Ale jak juz powiedzialem sa to rozwazania natury czysto akademickiej:):)
Gmeras - Wto Gru 13, 2005 12:50

Big Ben napisał/a:
Wiec powiedz mi jak mozesz sie wypowiadac na temat ktorego nie znasz.
wypowiedziałem się głupim twoim mysleniem odłanczania jakiesc dzielnicy od Gliwic
Krzysio - Wto Gru 13, 2005 20:23

Dorothea napisał/a:
Bzyki, to nie o kontakty chodzi, tylko miałam na mysli odległosc w jakiej od siebie miszkamy.


Wolałąm to wytłumaczyc, bo jeszcze ktos zle mogłby zrozumiec moj poprzedni post

a blisko siebie mieszkamy ? :P nie wiedzialem, nie wiedzialem (:

Big Ben napisał/a:
Nie pomyliłem sie :):) dokładnie 28620 wedlug informacji na marzec 2005 roku.
A co do twojego pomysłu macie chyba takie same szanse jak i ?abędy. :hyhy: :hyhy: ;)

viva la sosnica :P:P zostaniemy sojusznikami ? :> zatakujemy i pobijemy gliwice :P:P

Jagusiaa - Sro Sty 11, 2006 14:38
Temat postu: Re: ?ABęDY
Witam,
przez przypadek trafiłam na to forum :)

A poniewaz część dyskusji o ?abędach mnie zaciekawiła, to postanowiłam napisać.

?abędy faktycznie (jak ktoś już pisał) do 1956 roku były miastem, później zostały przyłączone do Gliwic.

Z ?abędami mam kontakt od prawie 30 lat, bo tutaj mieszkali moi dziadkowie, u których spędzałam dużo czasu. Teraz sama tu mieszkam, jednak obecnie nie podoba mi sie to miejsce i to z kilku powodów, o których później.

Teraz trochę wspomnień:
1. Dom kultury. Dla mnie, dla dziecka kilkuletniego, to było niesamowite miejsce! Były tam organizowane zajęcia dla dzieciaków, bale przebierańców, ciągle tam się coś działo! Kiedy zobaczyłam oczami dorosłego jak teraz wygląda ten budynek z obskurną biedronką na dole to po prostu chciało mi sie płakać! Nie cierpię tego miejsca,, chciałabym by ciągle było takie jak kiedyś, by budynek był świeżo wymalowany, piękny, by tętniał życiem.

2. ul. Wolności - taka główna ulica kiedyś i dziś, kiedyś oczywiście dużo piękniejsza, z zapachem świeżego pieczywa, szynki itp. Nie było speluny, fryzjera. Apteka za to nie zmieniła się zupełnie:) Ciągle pachnie tak samo :) I tak samo wolna jest tam obsługa :)))

3. 1 listopada - pyszne kokosanki pod cmentarzem, ciągle tak samo :)

4. nowy kościół - św. Anny chyba, nigdy nie wiem, choć mam go przed oknami. Pamietam jego budowę, na msze chodziłam z babcią do kaplicy, w ktorej dziś uczą się dzieci, co jest jednym z idiotyzmów pewnego "głównodowodzącego".

A teraz z drugiej strony:)

?abędy dziś:
1. wścibscy sąsiedzi w podeszłym wieku bez swojego życia, interesujący się wszystkim i obgadujący wszystkich
2. stare kobiety w fartuchach z poliestru siedzące na ławkach przed klatkami cały dzień
(mój mąż twierdzi, że jest to widok charakterystyczny jedynie dla łabęd i sośnicy, zawsze sie smieje, ze takie fartuchy to jeszcze sprzedaja:))
3. latające tłumy do kościoła za każdym biciem dzwonów, też sprawa niesamowita, bo nigdzie (!) takich tłumów jak tutaj nie ma
4. dziurawe jak cholera drogi, ktorych nikt nie ma zamiaru remontowac, liczy sie tylko centrum gliwic, a łabędy to przeciez nikomu nie potrzebne zadupie
5. totalny brak sklepów z czymkolwiek!!! jak tutaj zamieszkałam to przez parę dni chodziłam i szukałam księgarni!!! kiedyś była !!! a teraz co ? sami analfabeci tutaj mieszkają ?

Uff, więcej nie chce mi sie teraz pisać ale chętnie na te i inne tematy podyskutuję :)))

Pozdrawiam, Jagusiaa

Szamanka - Sro Sty 11, 2006 19:01

Jagusiaa, zapraszamy takze do innych topicow, a szczegolnie do Przywitalni :D , jestesmy ciekawi, kogo dobre wiatry z Labad przywialy


:niepewny: :niepewny: :niepewny: ..czy poprawinie napisalam?...z Labad?

Jagusiaa - Sro Sty 11, 2006 19:10

Szamanka napisał/a:
Jagusiaa, zapraszamy takze do innych topicow, a szczegolnie do Przywitalni :D , jestesmy ciekawi, kogo dobre wiatry z Labad przywialy


:niepewny: :niepewny: :niepewny: ..czy poprawinie napisalam?...z Labad?



Z ?abęd :)

Wejdę w takim razie do przywitalni :)

Pozdrawiam, Jagusiaa

Krzysio - Czw Sty 12, 2006 17:52

Jagusiaa napisał/a:
2. stare kobiety w fartuchach z poliestru siedzące na ławkach przed klatkami cały dzień
(mój mąż twierdzi, że jest to widok charakterystyczny jedynie dla łabęd i sośnicy, zawsze sie smieje, ze takie fartuchy to jeszcze sprzedaja:))

w sosnicy raczej takich babci nie widzialem (chyba ze na starej sosnicy:|), co najwyzej mlodych chlopcow w dreasach na klatkach :]

Major - Czw Sty 12, 2006 19:59

Myśle, że te młode chopaki w dresach są takim nowoczesnym synonimem babć z fartuchami :P tyle samo zajęć mają co i one :D
Krzysio - Czw Sty 12, 2006 20:19

taa, dystrybucja proszkow do pieczenia :)
jasiu101 - Czw Sty 12, 2006 21:17

Bzyki napisał/a:
w sosnicy raczej takich babci nie widzialem (chyba ze na starej sosnicy:|)



a ja widziałem :] w sośnicy na mojej ulicy :P

Dorothea - Czw Sty 12, 2006 21:22

jasiu101, to na jakiej ulicy Ty mieszkasz, po mojej takie babunie nie chodzą
jasiu101 - Czw Sty 12, 2006 21:24

Szczęść Boże
Dorothea - Czw Sty 12, 2006 21:26

jasiu101, o kurcze nie wiedziałam,ze az tak blisko siebie mieszkamy
jasiu101 - Czw Sty 12, 2006 21:29

Dorothea napisał/a:
ze az tak blisko siebie mieszkamy


ciekawe czemu :> a Ty na jakiej jak mozna wiedziec?

Monique - Czw Sty 12, 2006 22:31

Major napisał/a:
Myśle, że te młode chopaki w dresach są takim nowoczesnym synonimem babć z fartuchami :P tyle samo zajęć mają co i one :D


POPIERAM!!!

Aniczka - Czw Sty 12, 2006 22:36

Sosonica dzieli sie na dwie czesci: dresowa i beretowa... potwierdzam bytnosc zarowno dresow ja i babc w tych okolicach...latwo zauwazyc jezdzac 197 (dresy) lub 259(babcie).:)
Szamanka - Pią Sty 13, 2006 09:37

:cisza: :cisza: :cisza:


o Sosnicy mamy inny temat...tu piszemy o Labedach :cisza:

Dorothea - Nie Sty 15, 2006 22:47

jasiu101, pewnie,ze mozna wiedziec ,ale napisze to w temacie Sosnica bo tu na nas krzyczą
FlashMan - Sob Lut 11, 2006 12:45

?abędy juz powoli wyrastają z beretów i dresów. Jest ich coraz mniej. Do tych pierwszych jestem nastawiony neutralnie, albo i nawet optymistycznie - co do dresów, to nei przepadam za nimi :) , palą, przeklinają, śmiecą... :)
Elvi - Sro Kwi 26, 2006 21:56
Temat postu: :)
Mieszkam w ?abędach.... hmm....po zmorku jest tak: im dalej jedziesz w głąb naszej kochanej stolicy:P to tym straszniej:P cytuje kolege:"w ?abędach to nawet psy d...mi szczekają...:) Hmm ale w dzień nie jest tak źle, bloki w groszki robią dobre wrazenie ihhi podobno mają odświeżać naszą dzielnice z funduszy Unii Europejskiej? PIsali o tym w Nowinach:)
Mariusz - Sro Kwi 26, 2006 22:05

Mieszkam w Gliwicach 18 lat i nie pamiętam bym kiedyś odwiedził tą dzielnice :P Może przejazdem, ale na pewno nie na dłuższą chwilę :P
I aż tak źle jest ? Gorzej niż w okolicach trójkąta bermudzkiego ?

kisia - Sro Kwi 26, 2006 22:45

ale panowie policjanici w ?abędach są bardzo mili, zamiast mandatu za 250 dostałam tylko za 20 zł :D
Mariusz - Czw Kwi 27, 2006 13:26

20 zł ?
Ciekawe jaką dali kwalifikację czynu :D 20zł dostaje się za zaśmiecanie :D
Kisia LoL :P Wstydź się :)

trunks - Czw Kwi 27, 2006 15:01

widocznie panowie policjanci wrazliwi na kobiece wdzieki :oczami:
Dorothea - Czw Kwi 27, 2006 16:55

Mariusz napisał/a:
Wstydź się

czemu ma sie wstydzic???


kisia, musze do Ciebie przyjsc na lekcje na temat zbijania kwot mandatowych :D

Krzysio - Czw Kwi 27, 2006 20:42

kisia napisał/a:
ale panowie policjanici w ?abędach są bardzo mili, zamiast mandatu za 250 dostałam tylko za 20 zł :D

mysle ze nie tylko w labedach by ci panowie policjanci zmniejszyli mandant do 20 zl ;)

Mariusz napisał/a:
nie pamiętam bym kiedyś odwiedził tą dzielnice :P

to cos w moim stylu, tylko ze tam bylem pare razy w zyciu, ale tylko dlatego ze maja tam hurtownie sportowa :rotfl: ale teraz chyba bede jezdzil na tarnogorska wiec bye bye labedy :P

voyteck - Pon Maj 01, 2006 13:47

Elvi, A ja 4 lata mialem praktyki na stacji diagnostycznej - tam gdzie przeglądy aut są . Troche sie nasiedziałem w tej dzielnicy .
kisia - Pon Maj 01, 2006 14:59

Mariusz, no własnie tak zrobili, niby niedopałek wyrzuciłam ;), nie bede się wstydziła bo tego nie zrobiłam, ciesze się że udało mi się tak bardzo zbić cene :P
Dorothea, nie ma takiej potrzeby, myśle ze w Twoim przypadku nie dostałabyś ani grosza :)

voyteck - Pon Maj 01, 2006 15:08

kisia, ?apówkarstwo ! :hyhy: :hyhy: :hyhy:

A tak ogólnie - to dlaczego Panie zawsze mają łatwiej zbić cene ? Ja mam wielki problem z tym zawsze .
Jeszcze jak jeździłem Audi było to w miare możliwe , teraz praktycznie jest to nie realne :kwasny:

kisia - Wto Maj 02, 2006 00:12

voyteck napisał/a:
tak ogólnie - to dlaczego Panie zawsze mają łatwiej zbić cene ?

bo policjanci to w większym procencie panowie :D

ale wróćmy może do tematu ?abęd:)

Dziś byłam w ?abędach i ul. Przyszowska ( chyba tak ona sie nazywa) jest tragiczna :kwasny:

mr.miro - Wto Maj 09, 2006 23:21

Walniesz mandat i co masz z tego? Belka nikomu nie przybedzie. :znudzony: A jesli go nie walniesz? Panienka sie usmiechnie i dzien/humor masz bracie uratowany. :hyhy:
Mowie jako emerytowany policjant: Dla Pan zadnych mandatow! Usmiech wiecej zrobi! :D

kisia - Wto Maj 09, 2006 23:39

mr.miro napisał/a:
Dla Pan zadnych mandatow! Usmiech wiecej zrobi!

mr.miro, podoba mi się to co piszesz :D, ale wróćmy proszę do tematu ?abęd :)

mr.miro - Wto Maj 09, 2006 23:47

Sorki, masz racje.
Znam Labedy jako-tako. Kiedys moj kumpel (Pokid) staczal tam walki o swoja wybranke. Taka dziecinada... A dzisiaj interesuje mnie najbardziej sklep z antykami na bylej stacji kolejowej. Slowo daje, WARTO ODWIEDZIC !!!

Dorotka - Sob Maj 13, 2006 19:59

mr.miro, no naaareszcie ktoś, kto wie gdzie to jest :) słyszałam o tym sklepie jak szukałam kogoś, kto by mi wycenił stare meble i mimo, że bywam w ?abędach czasem nawet dwa razy w tygodniu to się nie dowiedziałam gdzie to jest - podaj proszę jakieś bliższe namiary :)
extaska_ - Wto Maj 23, 2006 21:25

szukam ludzi z okolic Zygmuntowskiej... prosze o odpowiedz na priva... pilne... z góry dzieki :*
Sceenia - Pon Maj 29, 2006 17:21

Ta, juz widze jak gliwice pozbywaja sie huty... O "niepodleglosci" mozemy sobie pomarzyc ;p
Ale ja tam wcale nie potrzebuje, zeby ?abedy były osobnym miastem. Lubie być Gliwiczanką z ?abęd :)
A sama dzielnica jest super, choc przez stare labedy moze nie ma zbyt dobrej opini w swiecie. Ale ja mieszkam tu od 14 lat i kocham to miejsce. Tyle swojskich kątow, lasow, placow; ile ja tu przeszlam ;)

FlashMan - Nie Cze 18, 2006 18:47

Sceenio, również sie z Tobą zgodze co do tego, ze to super dzielnica. Zaczyna jednak 'dołowac' w ostatnim czasie ciągła budowa czegokolwiek.
kisia - Nie Cze 18, 2006 19:32

a czy mozna już dojechać do ?abęd przez stare ?abędy :?:
slabi - Nie Cze 18, 2006 19:36

kisia, Niestety nie,most jest zamknięty do 15 Lipca,podobno poźniej jak skończą bedą remontowac ten most nad kłodnicą i droga też nie będzie przejezdna :]
kobi - Nie Cze 18, 2006 19:37

kisia napisał/a:
a czy mozna już dojechać do ?abęd przez stare ?abędy :?:

Znaczy się Portową? Jeżeli tak to nie :kwasny: Ostatnio się o tym przekonałem :/

slabi - Nie Cze 18, 2006 19:37

Tzn. nie wiem z jakiej strony chcesz zajechać,ale przez most jedynie moplikiem lub rowerkiem ;)
FlashMan - Nie Cze 18, 2006 20:00

Kurcze z tych ?abęd zrobią w niedługim czasie Berlin i będą jednym, wielkim placem budowy :)
Major - Wto Cze 27, 2006 20:31

W ?abędach jest nawet przyjemne osiedle Literatów. Ostatnimi czasy pracowałem w pobliskiej drukarni i chcąc nie chcąc musiałem to osiedle odwiedzać. Troche przypomina Waryńskiego.
FlashMan - Wto Cze 27, 2006 22:51

Majorze, to ładnie, że tak miło wspominasz to osiedle i tą dzielnicę :)
CrazyZELL - Czw Sie 31, 2006 23:13

MIeszkam w ?abędach juz od 28 lat, mozna powiedziec, ze od zawsze.
Pozdrawiam Labedziakow ! :super:

Monique - Pią Wrz 01, 2006 12:05

CrazyZELL, coraz wiecej nas :)
Frycek - Sob Wrz 02, 2006 13:23

to zapodajcie inof dalej na waszej dzielnicy :) i bedzie was wiecej :)
Olimpijczyk - Pon Wrz 04, 2006 09:11

Big-Ben napisał:
Moze odpowiem tak: w czasch swietnosci w samych tylko ?abedech na trzech zakladach i jednej kopalni pracowało przeszlo 20000 ludzi ,wiemy ze nie cala infrastruktura przemyslowa zostala zniszczona wiec teoretycznie istniej mozliwosc jej wykorzystania pod innego typu dzialalnosc przemyslowa (przykladem jest firma Kirchoff wykozystujaca tereny bumaru)wiele spolek pozostalych po tych trzech wielkich zakladach nawet dobrze sobie radzi i to nie tylko z produkcja ale prowadzi badania i rozwija swoje produkty.Co do ekonomicznej strony to nie byłbym takim pesymista wiadomo ze zaklady odprowadzaja podatek do budzetu miasta za grunty a w przypadku tych zakladow sa to pokazne sumy.Wystarczy troszke pomyslec i nawet taki laik jak ja znajdzie kilka zrodel dochodu.Ale jak juz powiedzialem sa to rozwazania natury czysto akademickiej:):)

Ja tylko dorzucę do jego wypowiedzi:
Należy też wspomnieć o innych łabędzkich zakładach.
Prawie nikt nie zdaje sobie sprawy, że Opel i cała strefa ekonomiczna między ?abędami a "betonówką" to teren ?abęd. Tak więc podatki jest z kogo ściągać.
Zwróćcie uwagę, że małe Pyskowice, będące całkowicie samodzielne - mają gospodarzy, którzy dbają o porządek, a inwestycje i nie mają takiego burdelu jak ?abędy.
Pozdrowienia od starego łabędziaka :)

Major - Sro Wrz 06, 2006 15:57

Olimpijczyk, tylko nikt nie ściąga tych podatków, bo jak sama nazwa brzmi jest to strefa wolnocłowa. Nie bez przyczyn dawny Opel zmienił teraz nazwe na GM company czy coś w tym stylu.
CrazyZELL - Sro Wrz 06, 2006 20:18

Jestem ciekaw, kiedy ?abędy przestana byc rozkopane.
Drogi u nas sa katastrofalne.

Amal - Czw Wrz 07, 2006 13:44

hej
jestem z ?abęd i pierwszy raz tu słyszę że ktos chce się odciąć od Gliwic...

trochę historii sie przyda niektórym bo ?abędy kiedys były osobnym miastem-miały prawa miejskie itp. więc skoro zostały wcielone do rosnącego miasta Gliwice to dlaczego miałyby się teraz znów odcinać? nie są "zwykłą" dzielnicą Gliwic jak Brzezinka itd. ;p
to niezwykle miejska dzielnica;p

Tiesto22 - Sob Paź 07, 2006 20:59

?abędy Rulez!! Ja Kocham ?abedy!! Szuwarek >>Browarek!!! ach ,zycie :-) :zdrowko: :zdrowko: :zdrowko:
Fredus - Nie Paź 08, 2006 20:42

Ja też jestem z ?abęd :) jak dla mnie nie jest źle ale mogłoby być lepiej...
Tiesto22 - Pon Paź 09, 2006 16:59

a wie ktos o budowie jakiegos boiska na osiedlu kosmonautów??????????
Szamanka - Pon Paź 09, 2006 17:18

:hyhy: :hyhy: :rotfl:

w Labedach to co chwilke cosik buduja :D

Basiorek - Pon Paź 09, 2006 18:09

polubiłam ostatnio ?abędy :hyhy:
CrazyZELL - Pon Paź 09, 2006 18:36

Tiesto22 napisał/a:
a wie ktos o budowie jakiegos boiska na osiedlu kosmonautów??????????


Jasne!
Maja zbudowc super boisko do pilki noznej 5-osobowej, boisko do kosza, bosiko do diatki, kilka stolow do gry w "pingla" i kilka szachowych z krzeslami (pewnie betonowymi). Maja powstac jakies alejki i laweczki. Ogolnie zapowiada sie ciekawie.

Zawsze mowilem, ze ul. Piaskowa wymiata!!

Tiesto22 - Pią Paź 13, 2006 15:50

no narescie cos sie ruszylo!! juz mam dosyc grania na betonie :)
zyio - Sob Paź 14, 2006 00:25

Czego brakuje Wam najbardziej na ?abędach? Wg mnie nie ma się gdzie podziać, mieszkając tutaj trzeba albo dobrze znać nocny rozkład 32, albo mieć samochód zeby jezdzić do centrum bo tutaj nic nie ma.... Dzieci poki co nie mam, ale gdybym mial to tez nie ma gdzie z nimi wyjść.. Co o tym myślicie ??
Tiesto22 - Sob Paź 14, 2006 12:24

mi tu tylko brakuje porzadnej imprezy,tzn,jakiegos fajnego klubu .A po za tym sklep z piwem jest to czego mi wiecej do szczescia :) :zdrowko:
CrazyZELL - Pon Paź 16, 2006 21:41

Kiedys (w pierwszej polowie lat 90) preznie dzialala strzecha i jej piatkowe oraz sobotnie calonocne imprezy.
Teraz faktycznie kaszana.
A nawiazujac do tego ze nie ma gdzie z dziecmi wyjsc, a osiedle gornicze i plac zabaw na przeciw boiska przy szuwarku, a boiska do grania w pilke i kosza przy szkole 32, jestesmy w posiadaniu pieknego lasu i wielu innych ciekawych miejsc.

Pozdrawiam ?abędzian. :P

Dorothea - Wto Paź 17, 2006 10:47

ja moje 7 lat w ?abedach wspominam bardzo dobrze :ok:
FlashMan - Sro Paź 18, 2006 16:51

?abędy przypominają teraz Berlin lat 90-tych - "jeden, wielki plac budowy" :)
Basiorek - Sro Paź 18, 2006 22:02

tak jak i Sośnica ;)

ale to dobrze, że coś robią

jedna moja uwaga- mogłoby być więcej autobusów z i do ?abęd, bo po 20 to już jest masakra, a do siebie jadę 35 min....

Jumis - Sro Lis 22, 2006 15:14

Witam wszystkich. Wraz z kumplem jesteśmy właśnie w trakcie prac nad nową stroną o ?abędach, dlatego tez chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych do współpracy przy niej.
Oraz prosić wszystkich, którzy mają jakieś materiały związane z naszą dzielnicą o podzielenie się nimi. Adres strony znajduje się w moim opisie. Zapraszam.

FlashMan - Wto Lis 28, 2006 17:43

Świetny pomysł z tą stroną, ale jest inna strona (takze dobra) poświęcona ?abędom. Może pomyślcie o połączeniu Waszych sił i stwórzcie naprawdę mocny i dobry serwis?
Jumis - Wto Lis 28, 2006 23:00

FlashMan napisał/a:
Świetny pomysł z tą stroną, ale jest inna strona (takze dobra) poświęcona ?abędom. Może pomyślcie o połączeniu Waszych sił i stwórzcie naprawdę mocny i dobry serwis?

Witam, pisaliśmy do autora owej strony niestety odmówił on współpracy z nami a szkoda, gdyż materiały zamieszczone na jego witrynie są naprawdę ciekawe i na pewno pomogłyby w zbudowaniu takiego pełnego serwisu o ?abędach. Niestety pozostaje nam opracowywanie wszystkiego osobiście i od początku.
Dlatego tez mam prośbę do wszystkich, którzy chcieliby współtworzyć taki serwis o kontakt.
Będziemy również wdzięczni za wszelkie materiały związane z ?abędami, na pewno bardzo nam one pomogą przy budowie strony.

FlashMan - Sro Lis 29, 2006 08:47

Jumisie, szkoda, że odmówił... Ja postaram sie czegoś poszukać.
Jumis - Sob Gru 02, 2006 18:01

FlashMan napisał/a:
Jumisie, szkoda, że odmówił... Ja postaram sie czegoś poszukać.

Dziękuje, w razie, czego proszę o kontakt mailowy lub na forum ?@będy

slabi - Sob Gru 02, 2006 21:35

?abędy to piękna dzielnica :)
Sam w niej mieszkam :P :P
Podobno budują nie tylko boisko na kosmonautów ale także na zakanale,ponieważ boisko które jest przy blokach na ul.rzeczyckiej mają tam powstać domki jednorodzinne :rotfl:
TBSY w ?abedach :hyhy:
Pozdrawiam ?abędziaków ;)

FlashMan - Czw Gru 14, 2006 12:07

Aaah, jaką mamy tutaj dzisiaj piękną pogodę :) , szkoda, ze nie ma lata...
gosiaczek8311 - Czw Gru 14, 2006 13:32

Mieszkam w ?abędach od 3 lat ale znam je od dzieciństwa i też uważam że to piękna dzielnica,pozdrawiam wszystkich..
CrazyZELL - Czw Gru 14, 2006 19:37

?abędy to lepsza część Gliwic :D:D
I ku pamieci wszystkim: kiedys to nie ?abędy chcialy byc dzielnica Gliwic, bylo zupełnie odwrotnie!! Gliwice chcialy pozyskac ?abedy i niestety udało im sie :/
A teraz w ?abedach jest tak jak jest :/
:mad:

M0dLiSzKa - Czw Gru 14, 2006 22:41

?abędy piekna dzielnica?? a co tu jest pieknego?? tu nic nie ma.. owszem jest juz w miare spokojnie.. ale.. nudno..
Krzysio - Pią Gru 15, 2006 00:15

hmm ponoc w labedach otwarli nowe boisko :) w sumie nie mam wam czego zazdroscic bo tuz za moim blokiem w sosnicy wybudowali takie same :D :P
FlashMan - Czw Gru 21, 2006 10:08

Tak, ponoć otwarli, ale nie miałem jeszcze okazji się przejść i zobaczyć tego :)
Rycerz Z łabęd - Czw Gru 21, 2006 16:05

Yo Pozdro łabędzianie :]
FlashMan - Pią Gru 22, 2006 22:36

Witaj Rycerzu! Ciekawe czy powojujesz troszkę na forum, poprzez pisanie i uczestniczenie w dyskusjach. :)
Wieczorny - Sro Sty 17, 2007 17:53

przeprowadziłem się do łabęd po dwudziestu latach mieszkania na obrońców, i muszę przyznać, że póki co - jest tu dla mnie nieco hardcore-owo. właszcza pierwsze miesiące, kiedy po meczu górnika nieopacznie wbiłem do 32.
z rzeczy na plus, na pewno to, że do domu można dostać się nawet w nocy.
wcześniej, ostatni bus z piastów 22 z minutami, albo na nogach.
no i śpiewaka mam. znacz, sąsiada - mieszka w klatce obok. raz w tygodniu srednio, wraca do domu nawalony jak stodoła śpiewając o milówce :]
i gdyby tylko net chciał chodzić szybciej...

Aither - Sro Sty 17, 2007 17:57

Wieczorny, o ile sie nie myle to clubnet operuje Labedami :) no jedno co trzeba przyznac ze szybki to on nie jest :)

Wieczorny napisał/a:
po meczu górnika nieopacznie wbiłem do 32.

widze w Twoich oczach radosc ze zyjesz :)

Wieczorny - Sro Sty 17, 2007 18:02

Aither napisał/a:
Wieczorny, o ile sie nie myle to clubnet operuje Labedami no jedno co trzeba przyznac ze szybki to on nie jest


mam neta z OEPD, tak to się chyba nazywa.
porażka.
jest tutaj inny, w miarę sensowny dostawca?

Aither napisał/a:
widze w Twoich oczach radosc ze zyjesz


zgadza się :]

Aither - Sro Sty 17, 2007 18:04

Wieczorny, no niestety nie wiem... ale clubnet tez do tych najszybszych nie nalezy :) kumpela wlasnie przeniosla sie na neo-zdrade ale tez marudzi :D
CrazyZELL - Czw Sty 18, 2007 17:46

Aither napisał/a:
Wieczorny, no niestety nie wiem... ale clubnet tez do tych najszybszych nie nalezy :) kumpela wlasnie przeniosla sie na neo-zdrade ale tez marudzi :D


Clubnet ma moja siostra na Piaskowej. Wg mnie chodzi znakomicie, nie spotklalem sie z jakimis problemami. Tu, gdzie ja mieszkam jest Labnet, tez fantastyczny dostawca.
Wczesniej mialem watpliwa przyjemnosc nalezec do "oepd". Ta firma to prawdziwe nieporozumienie. Tragedia.

Wieczorny - Czw Sty 18, 2007 21:37

CrazyZELL napisał/a:
Wczesniej mialem watpliwa przyjemnosc nalezec do "oepd". Ta firma to prawdziwe nieporozumienie. Tragedia.


no własnie. problem w tym, że ta firma ma niejako "monopol" na net w moim budynku.
jeszcze trochę, a nie wytrzymam i zacznę rozglądać się za czymś innym.

dzisiaj czytałem artykuł o necie z netii. tańszy niż z telekomuny, nie wymagają abonamentu tel., i łącza mocniejsze.

Monique - Pią Sty 19, 2007 08:09

CrazyZELL, zgadzam sie z toba ze Labnet jest spoko.. tylko gdyby nie fakt ze nie mozna nic z netu sciagac.. a lacze nawet fajnie smiga.. dla potrzeb zwyklego czlowieka jest spoko.. ja teraz sie przeprowadzialam na Kosmonaltow i teraz tam bede net podlaczac tylko nie wiem gdzie.. ??
aniol - Sob Sty 20, 2007 12:25

kilka prostych slow.... -> ?abędy RLZ! :D :D
CrazyZELL - Sro Sty 24, 2007 00:10

Monique napisał/a:
CrazyZELL, zgadzam sie z toba ze Labnet jest spoko.. tylko gdyby nie fakt ze nie mozna nic z netu sciagac.. a lacze nawet fajnie smiga.. dla potrzeb zwyklego czlowieka jest spoko.. ja teraz sie przeprowadzialam na Kosmonaltow i teraz tam bede net podlaczac tylko nie wiem gdzie.. ??


A na nowe czy na stare osiedle sie przeprowadzasz? Na "nowym" Kosmonautow jest ClubNET i na planetarnej, ciolkowskiego i innych tez.

Monique - Sro Sty 24, 2007 08:37

CrazyZELL, ja nie wiem gdzie jest nowe i stare kosmonaltów...
Mieszkam na Kos. 41 :)

FlashMan - Sro Sty 24, 2007 13:21

ja korzystam z Access-Net. ?abędy kocham Was! :)
Golono - Sob Lut 03, 2007 13:10

a Mi sie ?abędy bardzo podobają i niezamieniłbym ich na dzien dzisiejszy na nic innego, troche denerwuje mnie ta kanalizacja bo od roku jak wychodze z domu to mam o 0.5m w dół ale co tam za niedługo pewnie to zrobią ale pozatym są super dużo natury pól jakcihś lasków stawów itp. do szczęscia mi narazie nic więcej nie potrzeba ;) pozdrawiam.
Arex30 - Sob Lut 03, 2007 14:01

Golono napisał/a:
Mi sie
śa w lesie łabędzim?? Od kiedy??
hihihi

Golono - Sob Lut 03, 2007 19:40

Arex30 napisał/a:
śa w lesie łabędzim?? Od kiedy??
hihihi

nie czepiaj sie ;P a czy Misie są to niewiem bo niewidziałem ale może są :D kto wie... ;)

FlashMan - Nie Lut 04, 2007 15:34

Nieee, żadnego misia tutaj nie widziałem :)
FlashMan - Czw Mar 01, 2007 20:45

Zapewne zauwazyliście w jak oszałamiająco szybkim tempie rozwija się budowa centrum ligistycznego na terenie byłej kopalni. Ciekawe jak to z tym wszystkim będzie...?
Wieczorny - Sob Mar 03, 2007 13:32

chyba coś związanego z tirami, ale nie bardzo wiem. tak mi się obiło o uszy.
pewnie złożę tam papiery do pracy, bo będę miał bliżej.
ktoś wie coś na ten temat?

FlashMan - Sob Mar 03, 2007 20:46

Jeśli masz odtwarzacz PDF'a to zapraszam na:


mill - Nie Mar 04, 2007 08:16

Wieczorny,

a gdzie pomieszkujesz bo może podepniesz się do Naszej sieci czyli PGR-NET :)?

Wieczorny - Nie Mar 04, 2007 11:14

FlashMan napisał/a:
Jeśli masz odtwarzacz PDF'a to zapraszam na:


na? bo nie ma linka, ni nic ;)

mill napisał/a:
Wieczorny,

a gdzie pomieszkujesz bo może podepniesz się do Naszej sieci czyli PGR-NET


strzelców bytomskich...

FlashMan - Sob Mar 10, 2007 17:58

Tam ma być centrum logistyczne (filia polska niemieckiego koncernu logistycznego).
Gmeras - Sro Mar 28, 2007 15:03

moze ktoś wie żeby w łabedach iść na ulicę piękną trza wysiąść na końcowym przystanku 32 ? Czy gdzie ?
FlashMan - Sro Mar 28, 2007 20:00

zobacz na mapa.szukacz, p l ;)
Gmeras - Sro Mar 28, 2007 20:59

FlashMan napisał/a:
zobacz na mapa.szukacz, p l ;)
dzieki wielkie za pomoc tylko szdoka ze tam nie ma pokazanych gdzie sa połozone przystanki a mi o to chodzi na którym najlepiej wysiąść
Dorotka - Sro Mar 28, 2007 23:14

Gmeras, no to może na planie miasta na stronie UM? z nakładką komunikacja? jak na moje oko to trzeba wysiąść na drugim przystanku jak autobus zjedzie ze Strzelców Bytomskich i przejedzie przez tory (pierwszy za torami to Rynek ?abędy, drugi to Huta ?abędy i stamtąd jest najbliżej na Piękną)
Gmeras - Sro Mar 28, 2007 23:18

tez tak myślałem żeby na końcowy jechać chiałem się tylko upewnić
Dzięki :)

Jumis - Czw Maj 03, 2007 10:13

FlashMan napisał/a:
Tam ma być centrum logistyczne (filia polska niemieckiego koncernu logistycznego).

Firma nazywa się Müller - Die lila Logistik, wyczytałem gdzieś że dla potrzeb tego centrum ma być przedłużona ulica Oriona, przez tory aż do ulicy Portowej

Mariusz - Czw Maj 03, 2007 10:17

Na Portowej koło MotoZEGu mają swoje naczepy ;-) Kolor fioletowy :)
A biuro mają na Jasnogórskiej w budynku Spółdzielni "Śródmieście".

tysia2900 - Pią Cze 15, 2007 15:44

czy ktoś może mi udzielić informacji jakie łącze internetowe można założyć na ul tuwima w łabędach ?
fekete - Pią Cze 15, 2007 21:13

Działa tam m.in. firma OEPD z siedzibą w dyrekcji Huty ?abędy, ale podobno jakość ich usług nie umywa się nawet do neostrady.
tysia2900 - Sob Cze 16, 2007 11:05

dzięki za odpowiedź :)
FlashMan - Sob Cze 16, 2007 11:26

Polecam firmę Access-Net, która działa już w dosyć sporej części ?abęd. Bardzo dobra szybkość i jakość Internetu. Jeśli będziesz chciała jakiś kontakt, to napisz na prv. Pozdrawiam! :)
Amal - Sob Cze 16, 2007 11:36

unikaj pgr netu :wstyd:
tysia2900 - Sob Cze 16, 2007 18:20

a co jest nie tak z pgr netem?
mill - Nie Cze 17, 2007 11:25
Temat postu: PGR-NET
Właśnie co konkretnie działa nie tak u Nas, ze robisz antyreklamę Nam?
mill - Nie Cze 17, 2007 11:36

FlashMan napisał/a:
Polecam firmę Access-Net, która działa już w dosyć sporej części ?abęd. Bardzo dobra szybkość i jakość Internetu. Jeśli będziesz chciała jakiś kontakt, to napisz na prv. Pozdrawiam! :)


Proponuje zasięgnąć opinii w LABNET na temat usług tej firmy :)

FlashMan - Nie Cze 17, 2007 12:49

mill, widzę, że jesteś przedstawicielem firmy PGR Net? :) Ja jestem tylko i wyłącznie klientem Access-Net-u i jestem bardzo zadowolony z ich usług, a zasięgać opinii nie muszę ponieważ wystarcza mnie opinia moja i ludzi, którzy korzystają z Internetu tej firmy.

Twoja propozycja to tak, jakby pytać Plus GSM o usługi Orange, zawsze będzie tak, ze jeden na drugiego powie źle...

mill - Nie Cze 17, 2007 19:26
Temat postu: oki
jak jesteś zadowolony to dobrze w końcu płacisz i chcesz mieć net to dobrze
Wieczorny - Pon Cze 25, 2007 17:43

ej, chodzi ktoś z was na łts łabędy?
bo stadion fajny mają.

jaka tam ekipa na meczach bywa?
jak grają chłopaki?

pytam, bo strona nie działa, mieszkam tutaj od jakiegoś czasu i mi się patriotyzm lokalny włączył ;)
tylko nie wiem, z kim oni trzymają, co by po mordzie nie dostać ;)

p4cz3k - Sro Cze 27, 2007 10:46

Cytat:
ej, chodzi ktoś z was na łts łabędy?
bo stadion fajny mają.

jaka tam ekipa na meczach bywa?
jak grają chłopaki?

pytam, bo strona nie działa, mieszkam tutaj od jakiegoś czasu i mi się patriotyzm lokalny włączył ;)
tylko nie wiem, z kim oni trzymają, co by po mordzie nie dostać ;)


kiedys bylem w labedach po meczu ...i jedyne co zauwazylem to..kilka lodowek a moze raczej istny konwoj eskortujacy 2 autobusy kibicow :) ale nie wiem kogo eskortowali :) znaczy kibicow jakiej druzyny :P

---
a co do labed ... to kurcze podoba mi sie tam boisko ... niestety nie wiem na jakiej ulicy :) ale ktos zadbal o to aby mlodzi mieli co robic a nie tylko siedziec na lawce i pic piwo ... mozna to w sumie nazwac "osrodkiem" ogrodzone boisko do kosza / pilki noznej (ciekawa nawierzchnia a nie jakis beton/asfalt) kilka stolow do ping ponga oraz chyba 4 szachownice...wszystko ladnie i pieknie...trawa zasiana jakies drzewka posadzone...a do tego stroz ktory przyglada sie wyczyna mlodych ludzi i gdy potrzeba zwraca uwage...dodakowo czesto widac tam patrole firmy ochroniarskiej (jesli sie nie myle centrum) ... boiska w nocy (do 23 chyba :P) oswietlone...naprawde oby wiecej takich inwestycji w gliwicach !!

jedyny minus ... to to ze mogli postawic ze 2 toy toye ;]

FlashMan - Sro Cze 27, 2007 11:47

Stadion znajduje się na ul. Fiołkowej , Toy-Toyów nie trzeba, w pobliżu jest las :) :P
CrazyZELL - Sro Cze 27, 2007 22:11

Wieczorny napisał/a:
ej, chodzi ktoś z was na łts łabędy?
bo stadion fajny mają.

jaka tam ekipa na meczach bywa?
jak grają chłopaki?

pytam, bo strona nie działa, mieszkam tutaj od jakiegoś czasu i mi się patriotyzm lokalny włączył ;)
tylko nie wiem, z kim oni trzymają, co by po mordzie nie dostać ;)


Ja chodze na ?TS, (poogladac czy jeszcze bym cos na pradziwym boisku ugral) ;)
Chlopaki graja w sam raz na IV lige. Po odejsciu Darka Koseły i Piotrka Żaby, ?TS gra przecietnie.

Na meczy byw rozna ekipa, w wiekszosci to pikniki, dziadki itd itp. Choczdazajasie mecze jak z Tychami, ze bylo "goraco"

?TS, a wlasciwie jego kibice to takze kibice Górnika Zabrze (?abedy od zawsze kibicowały Wielkiemu Górnikowi)

To chyba tyle.

?TS w tym sezonie utrzymal sie w IV lidze.

ps: Jesli chcesz mozemy skoczyc w przyszlym sezonie na jakis meczyk.

CrazyZELL - Sro Cze 27, 2007 22:16

p4cz3k napisał/a:
Cytat:
ej, chodzi ktoś z was na łts łabędy?
bo stadion fajny mają.

jaka tam ekipa na meczach bywa?
jak grają chłopaki?

pytam, bo strona nie działa, mieszkam tutaj od jakiegoś czasu i mi się patriotyzm lokalny włączył ;)
tylko nie wiem, z kim oni trzymają, co by po mordzie nie dostać ;)


kiedys bylem w labedach po meczu ...i jedyne co zauwazylem to..kilka lodowek a moze raczej istny konwoj eskortujacy 2 autobusy kibicow :) ale nie wiem kogo eskortowali :) znaczy kibicow jakiej druzyny :P

---
a co do labed ... to kurcze podoba mi sie tam boisko ... niestety nie wiem na jakiej ulicy :) ale ktos zadbal o to aby mlodzi mieli co robic a nie tylko siedziec na lawce i pic piwo ... mozna to w sumie nazwac "osrodkiem" ogrodzone boisko do kosza / pilki noznej (ciekawa nawierzchnia a nie jakis beton/asfalt) kilka stolow do ping ponga oraz chyba 4 szachownice...wszystko ladnie i pieknie...trawa zasiana jakies drzewka posadzone...a do tego stroz ktory przyglada sie wyczyna mlodych ludzi i gdy potrzeba zwraca uwage...dodakowo czesto widac tam patrole firmy ochroniarskiej (jesli sie nie myle centrum) ... boiska w nocy (do 23 chyba :P) oswietlone...naprawde oby wiecej takich inwestycji w gliwicach !!

jedyny minus ... to to ze mogli postawic ze 2 toy toye ;]


Lodowy byly po meczu z GKS Katowice :P

To boisko o ktorym mowisz miesci sie przr ulicy Piaskowej (Tam sie wychowalem) na os Kosmonautow.
Gra sie na nim fantastycznie!

Wieczorny - Czw Cze 28, 2007 20:33

Cytat:
ps: Jesli chcesz mozemy skoczyc w przyszlym sezonie na jakis meczyk.


jeszcze się ugadamy, dzięki za info ;)

Fredus - Czw Sie 23, 2007 10:49

Ludzie i przypadek chcieli, że od jakiegoś czasu jestem radnym Rady Osiedlowej w ?abędach. Jestem najmłodszy. Wiem, jak wygląda życie w ?abędach i od strony ludzi biednych i tych troszkę lepiej sytuowanych. Myślę, że ?abędy jako dzielnica są coraz lepsze i będą coraz lepsze, z obecną Radą Osiedlową w ?abędach zmieni się jeszcze bardzo dużo i wiem co mówię. W skład Rady weszli ludzie z wieloletnim doświadczeniem, działacze społeczni i każdy chce coś zrobić. Zapewniam Was, że jeszcze będziecie dumni z tego, że mieszkacie w ?abędach. A wiecie, że w parku pomiędzy ulicami Marksa i Narutowicza powstanie super park z placami zabaw, skate parkiem i siłownią na wolnym powietrzu? Jak Wam się podoba wykonanie chodnika przy ul. Przyszowskiej? Wypowiadajcie się. Będziemy wdzięczni gdy zasugerujecie nam co można jeszcze zrobić, oczywiście nie wszystko się będzie dało, ale...

Pozdrawiam :)

Fredus - Czw Sie 23, 2007 10:52

Zapomniałem jeszcze dodać, że o wszystkim Mieszkańcy ?abęd będą na bieżąco informowani. Wiemy, że ciężko będzie nam zatrzeć złe wrażenie po poprzedniej Radzie, ale już za kilka dni do skrzynki na listy każdego mieszkańca ?abęd trafi nowy biuletyn informacyjny "Nasze ?abędy", zapraszamy także na w w w rada.labedy.net :)
Wieczorny - Czw Sie 23, 2007 12:48

proponuję zająć się tym rozwalającym się pawilonem w okolicach rynku. to tak na początek. wygląd domu kultury, to aż się słabo robi, zresztą, dużoby wymieniać... ale powodzenia!
Fredus - Czw Sie 23, 2007 16:16

Chciałem Cię poinformować, że już poprzednia Rada Osiedlowa, jak i UM i inne instytucje walczą z "Zorzą" na Rynku w ?abędach. Niestety jesteśmy bezsilni, właścicielka powiedziała, że nie wyburzy i już. Podczas rozprawy sądowej została na nią nałożona grzywna, którą zapłaciła. I chyba woli płacić takie kary zamiast coś z tym zrobić.

Co do Domu kultury, to niestety właścicielem także nie jest Miasto Gliwice, a PPRiED. Miasto chce odkupić DK ale spółka żąda kosmicznych kwot, poza tym nikt nie będzie remontował czegoś co nie jest jego własnością. Są także inne przeszkody m.in. wieloletnia umowa z Biedronką. W tej sprawie co chwilę pojawiają się nowe fakty, jeżeli coś będziemy wiedzieć, będę pisał.

Wieczorny - Czw Sie 23, 2007 20:19

Fredus napisał/a:
Niestety jesteśmy bezsilni, właścicielka powiedziała, że nie wyburzy i już. Podczas rozprawy sądowej została na nią nałożona grzywna, którą zapłaciła. I chyba woli płacić takie kary zamiast coś z tym zrobić.


no, ale nie kumam. na prawdę nie da się nic zrobić?
na chłopski rozum, przecie to się do niczego nie nadaje.


ogólnie w łabędach nie ma źle.

wkurzają jedynie porozwalane przystanki, dziury w chodnikach i chłopaki z "iguany" ;)

VoX - Sob Sie 25, 2007 16:05

a co będą budować na Górniczym tam gdzie zawsze Cyrk stoi :D bo ja słyszałem ze bedzie "Lidl" ale wole sie upewnić :D
tysia2900 - Sob Sie 25, 2007 20:05

MOIM ZDANIEM W ?ABęDACH JEST ZA MA?O PLACÓW ZABAW GDZIE TYLKO SIę NIE SPOJRZY TO WIDAć PRZYDOMOWE OGRÓDKI I GARAŻE A DZIECI MUSZ? BIEGAć PO ULICACH BO PRZED BLOKAMI TO WYGANIAJ? BO TO TERENY PRYWATNE.
kisia - Sob Sie 25, 2007 20:39

tysia2900, i po co od razu tak krzyczeć ? :niepewny:
VoX - Sob Sie 25, 2007 22:59

tysia2900, napewno nie jest to odpowiedzią do mojego pytania :D ale po częsci sie z Tobą zgodze.. bo np. u mnie na osiedlu mają się gdzie dzieci bawić, jest plac zabaw nawet przystosowany do wymogów unijnych hyhy :D
KaTeDe - Sro Wrz 05, 2007 16:15

Cytat:
Co do Domu kultury, to niestety właścicielem także nie jest Miasto Gliwice, a PPRiED. Miasto chce odkupić DK


De facto to nie PPRIED tylko PRIED sp. z o.o. jest właścicielem a miasto nie może odkupić DK tylko udziały w tej nieruchomości bo tam jest jeszcze paru właścicieli.
Masz jakieś nowe info na ten temat?

FlashMan - Sro Wrz 05, 2007 17:36

Ja chciałbym się zapytać czy nie dałoby się dodać jednego/dwóch progów zwalniających na ul. Kruczkowskiego w ?abędach? Bardzo by na tym zależało (naturalnie nie tylko mnie), a koszt z pewnością nie jest ogromny.
Jumis - Czw Wrz 06, 2007 20:21

KaTeDe napisał/a:
Cytat:
Co do Domu kultury, to niestety właścicielem także nie jest Miasto Gliwice, a PPRiED. Miasto chce odkupić DK


De facto to nie PPRIED tylko PRIED sp. z o.o. jest właścicielem a miasto nie może odkupić DK tylko udziały w tej nieruchomości bo tam jest jeszcze paru właścicieli.
Masz jakieś nowe info na ten temat?


Niezależnie jak rozwinie się sprawa DK (tu sporo nadziei pokładam w nowej radzie osiedlowej) nie ulega wątpliwości iż budynek DK wymaga generalnego remontu (i to szybko gdyż niedługo może już nie być czego remontować) Wystarczy przejść się z tyłu by zobaczyć jak budynek niszczeje.

Ps. Jeżeli kogoś interesuje stan DK zapraszam na forum h t t p;//labedy.ovh.org/Forum/viewtopic.php?t=73]L@będy gdzie miedzy innym znajdziecie zdjęcia sceny obrotowej.

KaTeDe - Wto Wrz 25, 2007 12:06

Coś nowego wiadomo w sprawie DK? Po wakacjach miało zdaje się dojść do rozmów z miastem?
Jumis - Nie Gru 23, 2007 13:36

Korzystając z okazji chciałbym złożyć wszystkim użytkownikom forum, ale przede wszystkim mieszkańcom ?abęd.
Serdeczne życzenia wielu radosnych doznań z okazji Świąt Bożego Narodzenia, oraz wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku

Wieczorny - Wto Gru 25, 2007 18:48

dzięki, wszystkiego dobrego :]
CrazyZELL - Sro Paź 07, 2009 21:45

W ?abędach, tak jak w temacie o nich zastój. ALe.... ostatnio rozpoczęła sie instalacja sygnalizacji świetlnej i to aż na dwóch skrzyżowaniach. Ponadto namalowane zostały pasy ruchu w okolicach byłego dworca PKP. Wracając do "świateł", instalowane są na skrzyżowaniu ul partyzantów z ul przyszowską (okolica SP38 i LO nr 6). Kolejne "światła" rosną na skrzyżowaniu ulic zygmuntowskiej z ul przyszowską (obok kościoła Św Anny). Może zrobi się trochę bezpieczniej w tych fatalnych punktach.
Wieczorny - Czw Paź 08, 2009 19:55

a czy wiadomo coś odnośnie rozbiórki zorzy?
prace miały rozpocząć się pod koniec września, ale coś chyba umarło...

CrazyZELL - Pon Gru 07, 2009 21:46

Zorza (a mieli zmienic na Tęcza ;P) juz nie istnieje, no... moze po za malutka kupka gruzu :)
kajusiaw - Pon Maj 24, 2010 19:45

A czy ktoś z was może mi powiedzieć jak w ?abędach sprawuje się internet bezprzewodowy? Np:Iplus
Nikaa - Pon Maj 24, 2010 20:50

ja kiedys sprawdzalam.. u siebie z orange.. i cieniutki byl.. bynajmniej u mnie na Gorkiego
kajusiaw - Wto Maj 25, 2010 11:27

Ja akurat mam internet z iplusa i się zastanawiam jak będzie chodził, bo obecnie na Koperniku nie ma problemu z odbiorem
83KAFI83 - Sro Lis 17, 2010 03:58

A ja urodziłem się w Pyskowicach mieszkałem w ?abędach dzieciństwo przeżyłem wspaniałe jak to w ?abędach w latach od 83 do 2002:] potem wyjazd do Poznania, ale zawsze będę tęsknił za ukochanymi ?abędami i Gliwicami czy w Gliwicach dalej jest złoty kurczak przy pętli autobusowej czy już dawno zlikwidowany a Gececha istnieje jeszcze albo Balcerek dawny:) napiszcie coś, bo dawno nie byłem na Gliwicach i ?abędach.
kajusiaw - Sro Lis 17, 2010 17:27

Jasne GCH istnieje i balcerek jeszcze też, ale ma zniknac z krajobrazu za niedługo gdyż kupcy się przeniosą do budowanej hali na ulicy Traugutta. Tam gdzie balcerek będzie szła DTŚ
Cerberion - Wto Sty 18, 2011 22:40

Czy okolice huty "?abędy" naprawdę uchodzą za niebezpieczne, podobnie jak "Stare Labędy"?? Niezbyt miły klimat, szczególnie okolice huty.
kajusiaw - Sob Lut 05, 2011 18:50

Cerberion sama bym się bała wieczorem iść w okolice Huty, ale Stare ?abędy są OK.
Będę tam za niedługo mieszkać to się przekonam na własnej skórze hihi

FlashMan - Czw Lut 10, 2011 06:38

Myślę, że tak było kiedyś... Gdy jestem na Śląsku, często jestem w okolicach Huty ?abędy. Nigdy nie spotkało mnie tam nic złego. Krzywda może się stać człowiekowi w każdym miejscu, nawet w tym, które uchodzi za bezpieczne.
83KAFI83 - Pon Cze 27, 2011 19:08

Witam ?abędziaków mam takie pytanie czy ktoś wie może, co się stało z warsztatem na przyszówce w ?abędach gdzie jest ten stawik nie wiem czy istnieje jeszcze ten warsztat samochodowy czy on został przeniesiony czy cos orientuje się ktoś? Co się stało z tym warsztatem pamiętam ze go prowadził Michał, ale nie pamiętam nazwiska było to bardzo dawno.
PS to był taki blaszany garaż za tym kościołem ŚW Anny tam był staw i za tym stawem był ten warsztacik .



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group