dupiate forum

Programy - Jakiej przeglądarki internetowej uzywacie ????

ziutek997 - Sob Wrz 17, 2005 18:01
Temat postu: Jakiej przeglądarki internetowej uzywacie ????
Z jakiej przeglądarki korzystasz?? Odpowiedz uzasadnij :)

Ja od początku swojej przygody z internetem pozostaję wierny Operze.... :P

Mariusz - Sob Wrz 17, 2005 18:21

Mozilla Firefox w wersji 1.06.
Lepsza niż standardowy IE 6.0. Mozilla nie zbiera tego syfu z internetu, a poza tym szybciej działa niż IE i ma różne bajery ułatwiające prace z komputerem :)

Czarnulka - Sob Wrz 17, 2005 21:44

Dam głowę uciąć,ze ten temat już był :looka:
Chyba,ze przepadł wraz z włamaniem :niepewny:
Ja używam Avant Browsera i jestem baaaaardzo zadowolona :)

trunks - Sob Wrz 17, 2005 22:40

operka :oczami:
Dev - Sob Wrz 17, 2005 23:08

Explorer i Netscape
p4cz3k - Nie Wrz 18, 2005 09:30

ie / opera/ mozzila/ ff

to jest u mnie na dysku :]

uzywam ie/opera czasem ff

Gmeras - Nie Wrz 18, 2005 10:07

nakładki na ie Maxthona
Szamanka - Nie Wrz 18, 2005 18:07

Czarnulko temat o przegladarkach jest...nie wiem tylko czy ten sam..a moze te tematy polaczyc ze soba?

h t t p;//w w w forumgliwice, c o m/rozmowy/viewtopic.php?t=538


prosze Wladze o decyzje :D

frohike - Nie Wrz 18, 2005 18:16

ja uzywam MyIE2 a dlaczego?
bo jak cos mi sie zawiesi to odzyskam latwo wszystkie otwarte w danej chwili okna i to ze otwiera sie wszystko w srodku tego programu i nie zasmieca mi paska

ziutek997 - Nie Wrz 18, 2005 18:17

frohike, to są tylko niektóre z powodów dla których uzywam Opery :)
frohike - Nie Wrz 18, 2005 18:20

ziutek997, akurat wczesniej trafilem na MyIE2 niz Opera
ale moze kiedys zobacze jak wyglada Opera

ziutek997 - Nie Wrz 18, 2005 18:22

Ja sądzę ze to jest tak samo jak z Windowsem... wszyscy go uzywają bo są przyzwyczajeni. Nabierasz nawyków i raczej trudno się przestawić... :)
Szamanka - Nie Wrz 18, 2005 18:28

Panowie Modki czy mozecie zajrzec czy owe tematy maja ze soba cos wspolnego?
ziutek997 - Nie Wrz 18, 2005 18:39

Szamanka, ja widziałem tamten temat... i coś wspólnego one mają bo tamten dotyczy jednej z przeglądarek... ale mnie interesuje problem również pozostałych :)

[ Dodano: 2005-09-18, 20:39 ]
najlepiej gdyby wstawić tu jeszcze ankietę... ale sądzę że i tak znam wynik :P

Admike - Pon Wrz 19, 2005 07:46

Internet Explorer

używam jej,bo niestety mam w pracy złośliwego informatyka i nie mam szans na zainstalowanie czegokolwiek innego

bocianu - Pon Wrz 19, 2005 13:32

ja uzywam opery. od kilku lat.
dlaczego?
1. nie sciaga syfów jak IE
2. ma system zakładek
3. BARDZO konfigurowalny interfejs. mozna go dopasowac do swoich potrzeb w najmniejszym szczegole
4. pamieta ostatnio otwarte okna w razie zwisu
5. ma bardzo przyjemna funkcje KOSZA, gdzie wpadaja wszystkie ostatnio zamkniete zakladki
6. mozna wylaczyc uzywanie proxy jednym przyciskiem
7. mozna wlaczyc automatycznie odswiezanie strony w zadanym interwale
8. nie potrzebuje do niej zadnych wtyczek czy pluginow, ma od razu wszystko czego mi trzeba
9. z okazji urodzin opery dostalem swoj kod rejestracyjny ZA DARMO i moglem sobie ja zarejestrowac
10. obsluguje w pelni CSS2.0 zgodnie ze specyfikacja (czego nie mozna powiedziec o IE)
11. dziala pod windowsem i linuxem, wiec uzywajac roznych systemow, nie musze sie przyzwyczajac do nowej przegladarki
12. ma wbudowany download manager - prosty ale wystarczajacy
13. ładnie sie nazywa :)

wady:
1. czasem wyswietla strony inaczej niz IE, ale zdarze sie to BARDZO zadko i wynika to głownie z tworzenia stron pod IE zgodnie z bledna obsluga CSS stosowana przes Majkroszit

wiecej wad nie stwierdzono :ok:

ziutek997 - Pon Wrz 19, 2005 13:43

bocianu, witaj bracie!! Dodam że opera prowadzi w rankigach na najbezpieczniejszą przeglądarkę...


ale ostatnio wyskoczył mi błąd podczas instalownia Javy i od tej pory mam z nią problem pod Operetką :mad:

bocianu - Pon Wrz 19, 2005 14:03

a którą jave instalowales? polecam z w w w sun, c o m
ja instalowalem w piatek i chodzi bez problemów.

bocianu - Pon Wrz 19, 2005 14:07

heh, wlasnie zauwazylem ze w "skorce" ktora mam wlasnie wybrana do forum,
wyswietla mi sie przy kazdym poscie z jakiej przegladarki byl wyslany.

Czarnulka - Pon Wrz 19, 2005 14:14

Przy kazdej skórce tak jest :]
bocianu - Pon Wrz 19, 2005 14:24

=CzArNuLkA= napisał/a:
Przy kazdej skórce tak jest


a wiiijisz...!
a ja taky gupi ze nie wiedzialem.

SHAME ON ME :wstyd:

Czarnulka - Pon Wrz 19, 2005 14:25

A tam od razu głupi :P
Titanic - Pon Wrz 19, 2005 17:03

W kolejności częstotliwości używania:
Winda - Firefox, Opera, nakładka na IE - Maxthon, Mozilla, K-Meleon, długo długo nic... IE

Linux - Firefox, Opera, Konqueror

Firefox, Opera zalety:
- bezpieczeństwo (w Operze wyższe)
- szybkość (Opera jest dużo szybsza w obsłudze javascriptu)
- karty, panele, gesty myszy = wygoda
- CSS 1.0, CSS 2.0
- zgodność z w3c

Opera wady:
- NIE jest darmowa (była promocja na urodziny)
- kiepski klient poczty
- mniejsze możliwości konfiguracji (niektóre rozszerzenia Firefoksa są naprawdę świetne)

Firefox wady:
- rozszerzenia się czasem gryzą
- brak zrzucania stron odwiedzonych do pamięci operacyjnej (RAM dysk w linuksie i po problemie)
- dziurki się pojawiają niestety i są łatane wolniej niż w Operze

Obie są świetne ale mają inną filozofię budowy - ja wolę Firefoksa

Piotrulek - Pon Wrz 19, 2005 18:18

Kurde,kompletnie nie wiem o co chodzi ,ale za to całkiem fajnie i poważnie brzmi... :) :) :rotfl:
Czarnulka - Pon Wrz 19, 2005 21:12

LoL...Piotrulek,rozwaliłeś mnie :rotfl:
A ja tam zostaję przy moim Avancie :)

MajkeL - Wto Wrz 20, 2005 10:06

=CzArNuLkA= napisał/a:
A ja tam zostaję przy moim Avancie

Witaj w klubie =CzArNuLk'o=,

Czarnulka - Wto Wrz 20, 2005 17:56

Witam witam MajkeL, :D ;)
trunks - Wto Wrz 20, 2005 22:25

Avanta uzywalem kiedys, ale to w sumie to samo co IE, bo to niby tylko nakladka. Wole operke, bo mnie zamula system
ziutek997 - Sro Wrz 21, 2005 12:01

trunks, masz rację... to jest najbardziej profesjonalnan przeglądarka....
firefox to tylko zabawka :)

ziutek997 - Sro Wrz 21, 2005 14:56

HAHAHAHA................ no i Opera jest za darmochę... bez reklam :super: :super:

Opera opublikowała najnowszą wersję swej przeglądarki. Wersja 8.50 jest jednak przełomowa nie ze względu na zmiany funkcjonalne, mimo że takie się pojawiły, wprowadzono także wiele poprawek związanych z bezpieczeństwem. Opera 8.50 jest jednak wersją przełomową ponieważ po raz pierwszy została udostępniona za darmo bez reklam.

Już wcześniej, podczas obchodów 10 - lecia przeglądarki miała miejsce pierwsza przymiarka do wprowadzenia na rynek wersji darmowej. Każdy wówczas mógł zarejestrować się i otrzymać darmowy klucz aktywacyjny. Od dziś takie zabiegi nie są jednak potrzebne, od razu pobieramy wersję pozbawioną reklam.

Opera jest przeglądarką z "najwyższej półki" - obsługuje panele, posiada szereg funkcji wpływających na efektywność i wygodę korzystania z WWW takich jak: gesty, skróty oraz komendy glosowe, obsługuje RSS, a także SVG (Scalable Vector Graphics). Najnowsza wersja wspiera również coraz bardziej popularną pocztę Gmail. Mimo wielu atutów konkurencyjne produkty (Internet Explorer oraz Firefox) miały jedną obiektywną przewagę - były bezpłatna (abstrahując od dyskusji na temat faktycznej bezpłatności IE). Obecnie przewaga ta została zlikwidowana więc pozostaje już jedynie rywalizacja jakościowa. To tylko dobrze rokuje nam użytkownikom :-)

h t t p;//dobreprogramy, c o m/index.php?dz=15&n=2654#komentarz]?ródło :)

trunks - Sro Wrz 21, 2005 22:14

jednym słowem Opera rlz :hyhy:
bocianu - Czw Wrz 22, 2005 12:22

a i co do operki, to potrafi czytać teksty ze stron na głos.
niestety standardowo tylko po angielsku, ale calkiem przyjemnie.

i od wczoraj mam za darmo bez reklam :) !!!!

ziutek997 - Pią Wrz 23, 2005 14:28

Proszę co wyczytałem :)

W ciągu zaledwie 48 godzin od opublikowania najnowszej, bezpłatnej, pozbawionej reklam - Opery 8.50, przeglądarka została pobrana ponad 1 milion razy.

Niewątpliwie wynik ten świadczy o potężnym zainteresowaniu Operą oferowaną na nowych zasadach, niewątpliwie rówież nowa polityka producenta może znacząco wpłynąć na udział Opery w rynku, tym samym konkurencja Microsoft Internet Explorera stanie się jeszcze bardziej znacząca.

h t t p;//dobreprogramy, c o m/index.php?dz=15&n=2668#komentarz]Żródło :)

trunks - Pią Wrz 23, 2005 16:15

I tak powinno byc - IE nie dorownuje Operze
Appo - Pią Wrz 23, 2005 19:38

To ja wolę FireFoxa :D hehehe.... jak dlamnie jest poprostu świetny :D Brakuje mi tylko kilku elementów z MYIE ale jest bardzo ok :D
Major - Pią Wrz 30, 2005 18:16

=CzArNuLkA= napisał/a:
LoL...Piotrulek,rozwaliłeś mnie :rotfl:
A ja tam zostaję przy moim Avancie :)


:D też używam Avant Browser. Im nowsza wersja tym lepsza i jakoś nie widze wolniejszego działania jej, wręcz przeciwnie chodzi stabilnie i szybko. Mam tylko problem na jednej stronce z apletem java, ale chyba to wina tamtego servisu.
Firefoxa uzywalem, ale mi za cholere nie przypadl do gustu. Moze dla tego ze troche te opcje są nie dokonca poukladane i nie chce mi sie bawic w nie. Poza tym firefox jakos dziwnie sie u mnie zapycha.
IE juz nawet nie wlaczam.

True - Wto Paź 04, 2005 16:05

ja tez uzywam avanta mimo ze jest na silniku IE ale dla mnie oprucz funkcjonalnosci musi mi sie jeszcze podobac ;) , a ab mi sie podoba i jest ok ,choc lepszy pod wzgledem blokoania reklam jest Crazy Browser ale mi sie nie podoba :P
Major - Wto Paź 04, 2005 17:42

Jeszcze mnie zastanawia, dlaczego inni maja podpiete pod posty ze uzywaja explorera kiedy nie uzywaja (np ja), a inni mają coś innego.
Czarnulka - Wto Paź 04, 2005 18:36

Major, może masz pirata :rotfl:
Major - Wto Paź 04, 2005 19:32

:P ja sam jestem jak pirat :ups: :beta:
Czarnulka - Wto Paź 04, 2005 19:38

Major, :rotfl: :rotfl: :rotfl:
ziutek997 - Wto Paź 04, 2005 20:14

Major, jak masz operę to zmień sobie aby się przedstawiała jako Opera a nie jako IE... bo to można zmienić.. i pewno inne programy też tak mają :D
dlatego wszystkie wyniki na temat popularności przegląarek są przekłamane :D bo i tak większość z nich przedstawia się domyślnie jako IE :D

True - Wto Paź 04, 2005 20:39

dobrze prawi , wlasnie tak pewnie sie dzieje sam to mialem napisac ale mnie ubigl ;)
MajkeL - Pią Paź 28, 2005 14:29

Koniec.... moja cierpliwość się skończyła....... :cisza:
Od kiedy IE (nawet z nakładką Avant Browser) przepuścił mi jakiegoś vira (tak że nie mogłem uruchomic systemu) zrezygnowałem z tej dziurawej przeglądarki. Wiedziałem że ma dziury, ale nie wiedziałem, ze aż takie (i tyle)..... :zdziwko:

Na początku zainstalowałem sobie Mozille, ale jakoś nie odpowiadała mi, wiec przeskoczyłem na Opere....
Brakuje mi tu pewnej funkcji z "Avanta", ale w sumie jest bardzo dobre.... :ok:

Tobi - Pią Paź 28, 2005 14:45

Jakiej funkcji Ci brakuje?
MajkeL - Pią Paź 28, 2005 15:03

Cytat:
Jakiej funkcji Ci brakuje?

W Avancie jesli otworzyłem dużą ilość stron otwierały się w zakładkach w jednym, dwóch lub trzech rzędach. W Operze niestety wszystko jest zciśnięte (tak że nie widac nawet ikonki strony) w jednym rzędzie. Chyba że jest możliwość zainstalowania jakiegoś rozszerzenia, aby to zmnienić.......

Tobi - Pią Paź 28, 2005 15:21

W Operze: Narzędzia -> Wygląd -> zakładka Paski narzędzi. Klikasz w pole zakładek i wybierasz żądaną wartość w polu 'Zawijanie'. I gotowe :)
ziutek997 - Sob Paź 29, 2005 12:25

No w kwestji bezpieczeństwa Opera napewno nie ma sobie równych :)
Bot - Pon Sie 20, 2007 14:45

Ponieważ ostatnio powrócił temat o przeglądarkach to odświeżyłem i dorzucam ankiete :)
katarzyna35k-ce - Pon Sie 20, 2007 14:46

innej niz IE nie moge bo mi programy bankowe nie działaja
Bot - Pon Sie 20, 2007 14:55

katarzyna35k-ce, ja mam tak, że używam FF a IE tylko do strony firmowej bo tamte skrypty są pisane tylko pod IE. A że bank ogranicza klientów do jednej przeglądarki to już porażka...
katarzyna35k-ce - Pon Sie 20, 2007 16:35

khaman napisał/a:
A że bank ogranicza klientów do jednej przeglądarki to już porażka...

nie jeden ale wszystkie programy mi nie działaja jak nie mam IE :(

trunks - Pon Sie 20, 2007 21:15

heh skoro jest juz temat o przegladarkach, to ciekawe po kiego ktos o lisku osobny robil :oczami:
Bot - Pon Sie 20, 2007 21:21

trunks napisał/a:
ciekawe po kiego ktos o lisku osobny robil

bo lisek rządzi widocznie :P

trunks - Pon Sie 20, 2007 22:20

jak dla kogo ;)
chaoss - Pon Sie 20, 2007 22:45

Opere wybralem bo tak dobra jak FF, a przy tym Opera ladniejsza i przyjemniejsza dla oka dzieki bagatszej szacie graficznej i o dziwo na moim juz starszym komputerze chodzi szybciej od FF. Nie chodzi o ladowanie stron, ale ogolnie uruchamianie sie jej, ladowanie menu i komfort pracy i to mnie przekonalo ostatecznie do tej przegladarki.
W pracy za to IE bo strony potrzebne w pracy chodza poprawnie tylko pod IE :zly:

trunks - Wto Sie 21, 2007 06:13

chaoss napisał/a:
a przy tym Opera ladniejsza i przyjemniejsza dla oka dzieki bagatszej szacie graficznej i o dziwo na moim juz starszym komputerze chodzi szybciej od FF. Nie chodzi o ladowanie stron, ale ogolnie uruchamianie sie jej, ladowanie menu i komfort pracy

a to potwierdzam :)

Skotnik - Pon Gru 03, 2007 09:52

Uzywam FireFoxa... szybka, bezpieczna i stabilna.
rafek93 - Wto Cze 30, 2009 11:53

Mozilla Firefox:)
trunks - Pią Lip 17, 2009 06:46

MacSen napisał/a:
ilość dziur jest proporcjonalna do popularności danego softu

zgadzam sie, dlatego lepiej używać tychc mniej popularnych ;) - stąd przewaga Opery nad FF

MacSen - Pią Lip 17, 2009 08:51

trunks napisał/a:
MacSen napisał/a:
ilość dziur jest proporcjonalna do popularności danego softu

zgadzam sie, dlatego lepiej używać tychc mniej popularnych ;) - stąd przewaga Opery nad FF


Ale to jest trunks hipokryzja...bo co z tego ze mało popularna jak nikt lub prawie nikt nie czyni jej supportu. Owszem IE jest jaki jest...ale gdyby był wybór między nim a operą to wybacz brałbym IE. Czemu... luki jego są publikowane i wiadomo czego unikać a operka no cóż jakoś dziwna aura milczenia nad nią.



Niema softu idealnego. Nawet Matrix potrzebował reseta XD

katarzyna35k-ce - Wto Lip 28, 2009 09:51

ja ostatnio korzystam z google chrom , nie wiem czy to jest przegladara czy wyszukiwarka :D w koncu mam prawo nie wiedziec jestem bladynka :D :rotfl:
trunks - Nie Sie 02, 2009 21:48

MacSen napisał/a:
gdyby był wybór między nim a operą to wybacz brałbym IE. Czemu... luki jego są publikowane i wiadomo czego unikać a operka no cóż jakoś dziwna aura milczenia nad nią.

nie przesadzaj wychodzą nowe wersje z wymienionymi zmianami mozna sprawdzic co poprawiają...a Opera to nie jakis niszowy program ! Przeglądarka ta ma juz długą historie i jak sie poczyta dowolne recenzje to oceny ma w 99% pozytywne (zawsze sie znajdą fanatycy jakiegos softu), czesto wyzsze of FF3 który muli. Pozatym uzywając od wielu lat operki nie stalo sie nic co by podwazylo bezpieczenstwo jej dzialania, a ludziom uzywającym IE owszem....bo te uaktualnienia i poprawki wychodzą i tak jak juz jest dane zagrozenie i iles tam osób sie zainfekowalo. Pozatym konfiguracja wieksza jak w IE i mniejsze obciazenie systemu (na IE czuc ze tez zamula)

MacSen - Sro Sie 05, 2009 00:52

FF3.5 zamula .... gdzie bo jakoś tego nie zauważyłem. FF3 pozera mi w pełnym "uzbrojeniu" max 30MB gdzie Opera pozwala sobie nawet na 100MB ( a specjalnie te same stronki otwieram)

Ale ... jak masz 128MB i jakiegoś Celerona to fakt zamula XD

trunks - Sro Sie 05, 2009 21:33

Opera pozera 100MB ? Jakim cudem ? U mnie okolo 20 przy normalnym przegladaniu na kilku kartach naraz...
Mam dual core podkrecony na ponad 3GHz i 2GB ramu ;)

MacSen - Sro Sie 05, 2009 21:50

trunks napisał/a:
Opera pozera 100MB ? Jakim cudem ? U mnie okolo 20 przy normalnym przegladaniu na kilku kartach naraz...
Mam dual core podkrecony na ponad 3GHz i 2GB ramu ;)


Dobra niema co sie na ten temat spierać. Ja lubię FF (za otwartość kodu i mozliwośc mikro modyfikacji)
Zaś Opera...nie no jakoś nie potrafie przekonać sie do czegoś czego nie mogę recznie dopasować do mojego widzimisie XD i czemu brakuje about: config.

MajkeL - Czw Sie 06, 2009 12:06

MacSen napisał/a:
czemu brakuje about: config.

bo jest opera:config :D

Zresztą, jak wpiszesz about:config to zostajesz automatycznie przekierowany na opera:config

MacSen - Czw Sie 06, 2009 16:55

MajkeL napisał/a:
MacSen napisał/a:
czemu brakuje about: config.

bo jest opera:config :D

Zresztą, jak wpiszesz about:config to zostajesz automatycznie przekierowany na opera:config


Ty to nazywasz konfigiem co opera wyświetla...no to ja ci gratuluje.
Porównaj mnogość możliwości ukrytych pod about:config w FF z analogiczną komendą w Operce.
Chyba w życiu nie widziałeś wyglądu tego panelu :rotfl: :rotfl: :rotfl:

MajkeL - Czw Sie 06, 2009 17:55

MacSen napisał/a:
Chyba w życiu nie widziałeś wyglądu tego panelu

a tu Cię zaskoczę, widziałem :hyhy:

MacSen napisał/a:
no to ja ci gratuluje.

Dzięki, przyda się :)

trunks - Pią Sie 07, 2009 06:43

no ale jakie zmieny masz na mysli ? Ja w Operce jedynie modyfikuje wygląd, a to robi sie bardzo prosto i jest duza mozliwosc ingerencji uzytkownika...
MacSen - Pią Sie 07, 2009 08:45

trunks napisał/a:
no ale jakie zmieny masz na mysli ? Ja w Operce jedynie modyfikuje wygląd, a to robi sie bardzo prosto i jest duza mozliwosc ingerencji uzytkownika...


Wygląd...Trunks jak ja bym chciał wygląd to bym skórki instalował albo wogle Viste:]
dla mnie ważna jest użyteczność a nie wygląd.

MajkeL napisał/a:
a tu Cię zaskoczę, widziałem


Jesteś pewien?

Poniżej fabryczne nastawy FF ( pierwsza strona)
h t t p;//img142.imageshack.us/img142/2784/clipboard02qjx.jpg

I OPERY ( pierwsza strona)
h t t p;//img10.imageshack.us/img10/1879/clipboard023.jpg

Różnica? Jest i to ogromna.

MajkeL - Pią Sie 07, 2009 10:24

MacSen napisał/a:
Jesteś pewien?

O to się stary nie martw........ wiem co widziałem :suchy: (nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu), ale jeśli inni nie widzieli to mogą sobie wyżej zobaczyć.

koniec OT.

Jeśli chodzi o używanie przeglądarki to każdy ma jakieś przyzwyczajenia.
"Przerabiałem" już większość przeglądarek i pozostałem przy Operze, która jest dla mnie bardziej intuicyjna (w szerokim tego słowa znaczeniu).
Z FF korzystam gdy robiąc strony www chce je zwalidować, oraz mam FF2 na pendrive i to tyle.
Nie piszę że FF jest do bani, ale mnie akurat do siebie nie przekonała ta przeglądarka. :looka:

Czekam z niecierpliwością jak Opera 10 wyjdzie z fazy Beta. :luka:

Arex30 - Pią Sie 07, 2009 11:33

MajkeL, ja jakos ni emoge si edo O przekonać. jade na FF w domu z pluginami. to co mnie nerwi to start dłuuuuuuugo startuje ( thunder też )
O mi przypomina M Suite ( wszystko w jednym ) i to mnie troche nerwuje.

trunks - Pią Sie 07, 2009 22:10

MacSen napisał/a:
dla mnie ważna jest użyteczność a nie wygląd.

uzytecznosc tez mozna w O modyfikowac w znacznym stopniu....ale o co konkretnie chodzi ? Dostosowywanie przycisków, skrutów do stronek, gesty myszy, dowolna modyfikacja pasków narzedzi, poczta, widżety, panele

PAKuS - Wto Cze 01, 2010 13:30

Ja jestem za przegladarką firefox bo bardzo mi się podoba
kajusiaw - Sro Cze 02, 2010 07:31

Ja również używam Firefoxa chociaż czasem występują błędy i na danej stronie nie mogę jej otworzyć do końca bo się ładuje bardzooo długi czas
plusz0wy - Sro Cze 02, 2010 07:52

prawdę mówiąc nie ma strasznie dużego wyboru jeśli chodzi o przeglądarki...IE raczej odpada, pozostaje Mozilla, Opera, Chrome, ewentualnie jakieś inne cuda np. Safari. Ale kto normalny używa czegoś z poza pierwszej trójki ? :P Chrome jest chyba najszybszy ale czasem się krzaczy :/ Ja używam Mozilli - chociaż czasem pożera sporą ilość ramu :/
espi - Sro Cze 02, 2010 11:17

Ja lubię chroma. Rzeczywiście jest szybki. Nie zauważyłam żeby się bardzo krzaczył. Z dwa, trzy razy mu się zdarzyło przez jakieś dwa lata więc bez przesady. Ma za to ładne skórki. Zmieniam je w zależności od widzimisia ;)
plusz0wy - Sro Cze 02, 2010 11:42

są pod nim problemy z javą i jakimiś pluginami różnymi. Przynajmniej ja miałem :/
alenda - Pią Cze 04, 2010 20:46

Ja też używam google chrom, Opera przy dużej ilosci grafiki się wieszała. Ale faktycznie coś nie tak z javą
bocianu - Pią Cze 04, 2010 21:24

Jest jedna prosta rzecz która trzyma mnie przy Operce i pewnie długo się to nie zmieni.
Instaluje Operę na dowolnym komputerze i mam od reki wszystko czego mi potrzeba:
- gesty myszy
- blokowanie reklam
- synchronizuje mi zakładki, speed dial, wyszukiwarke i skróty w pasku adresu
- ma tryb turbo (kto czasem korzysta z łącza przez telefon komórkowy napewno to doceni)

w 2 minuty moja NOWA przegladarka na DOWOLNYM komputerze wyglada
i zachowuje się tak jak ta którą mam w domu. Aby dopasować tak FF musiałbym
na to poświęcić godzine i nosić ze sobą pendrive z bookmarkami, i innymi ustawieniami,
które Opera przechowuje sobie na serwerze. I te pluginy w FF, ktore czesto przestaja
działać po aktualizacji wersji. Beznadzieja :D

Poza tym Opera synchronizuje mi zakładki ze wszystkich instancji - mam ją w telefonie (ma ktoś w telefonie FF ??? :P) i jak tam dodam sobie w telefonie stronę do ulubionych to mam ją także w ulubionych w domu, w pracy i na laptopie.

bocianu - Pią Cze 04, 2010 21:33

Zaraz pewnie odezwą się głosy, że wszystkie te powyższe funkcjonalności
można osiągnąć w FF dzieki pluginom. I super - tylko po co mam instalować
te pluginy i skazywać się na zależność od jakichś "firm trzecich", niewiadomej
proweniencji które te pluginy piszą? W operce mam wszystko czego mi potrzeba
"out of box".



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group