dupiate forum

Nasze miasto - Fałszywy alarm bombowy w Gliwicach.............. (?!)

ziutek997 - Czw Lip 14, 2005 13:56
Temat postu: Fałszywy alarm bombowy w Gliwicach.............. (?!)
oto tekst ktory znalazłem na stornie UM



K O M U N I K A T
Do Urzędu Miejskiego w Gliwicach docierają nieoficjalne informacje o przygotowywanej w mieście perfidnej prowokacji. Planuje się symulacyjne podłożenie bomby w publicznym miejscu w celu sprawdzenia gotowości odpowiednich służb do działania w warunkach zagrożenia terrorystycznego. Pomysłodawcy takiej operacji są ludźmi pozbawionymi wyobraźni. Takie nieodpowiedzialne poczynania mogą przecież stanowić realne i ogromne zagrożenie zdrowia i życia mieszkańców Gliwic. Niepotrzebnie pochłonięte akcją „bomba” służby nie zdołają wszak dotrzeć na czas do potrzebujących. Mamy w mieście sporo możliwości, aby wykryć i znaleźć sprawców projektowanej prowokacji. Nie zawahamy się wykorzystać wszelkich dostępnych środków w celu ich surowego ukarania, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem.

Marek Jarzębowski
rzecznik prasowy UM w Gliwicach

h t t p;//w w w um.gliwice, p l/

kisia - Czw Lip 14, 2005 14:00

:kwasny: Jak znajda tych sprawców to powinni im bombki do D*** powkładać :kwasny: :zly:
ziutek997 - Czw Lip 14, 2005 14:04

jestem tylko cikawy jak wyglądają te przecieki i w jaki sposób dotarły do UM :kwasny:

Jak to wygląda?? Osoa która chce wstrząć alarm chwali się tym???

kisia - Czw Lip 14, 2005 14:09

też kiedyś się na tym zastanawiałam :|
Piotrulek - Czw Lip 14, 2005 20:51

kisia napisał/a:
też kiedyś się na tym zastanawiałam



A może to sam Marek J.ale byłby slawny... :) :) :)

trunks - Czw Lip 14, 2005 21:11

Ciekawe ile w tym prawdy, ale taki trening by sie przydał :oczami:
Czarnulka - Czw Lip 14, 2005 21:39

Jakby to podsumować...dziwnie to wyglada :niepewny: :zdziwko: :/
kisia - Pią Lip 15, 2005 09:47

trunks napisał/a:
taki trening by sie przydał

pewnie tak, bo najlepiej człowiek uczy się i zapamiętuje ćwicząc praktycznie, a nie tylko teoretycznie. Sama chcąc sprawdzić jak zachowaja się moje dzieci gdy będzie ich zaczepiać obcy facet, zaaranżowałam takie spotkanie bez ich wiedzy.
Jednak nie chciałabym sie znaleźć w miejscu ewakuacji w czasie takiej symulacji :(

ziutek997 - Pią Lip 15, 2005 09:54

co innego cwiczenia a fałszywy alarm... w ten sposób naraża się obywateli...a koszyt takiej akcji też są napewno potwornie duże... do tego że niektórzy nie bedą w stanie dojechać do pracy albo na jakiś egzamin, do kogoś nie dojedzie karetka... i to wszystko może się naprawdę źle skończyć... :looka:

.. karać za takie pomysły.... ktoś kto wymyśłił tę prowokację ma myślenie godne pana Leppera.... :zdegustowany: nie wiem co chce w ten sposób udowodnić...

Ale sądzę że to iż tak szybko ujęli sprawców alarmu w Warszawie :) skutecznie zniechęci żartownisiów.......

kisia - Pią Lip 15, 2005 09:59

ziutek997 masz w 100% racje :)
Aither - Pią Lip 15, 2005 10:23

ech... jest roznica miedzy cwiczeniami a podejrzeniami... takie cwiczenia wszystkich slozb i ich wspolpraca powinny byc prowadzone zwlaszcza teraz gdy zaczela sie "era" grozb i atakow... a dofciapnisiow i tak znajda i to szybko :) chociaz jestem pelna geba na tego typu szkolenia praktyczne... powinny byc zorganizowane w naszym miescie, lacznie z ewakuacja [jakiejs tam grupy] ludzi z roznych zakatkow miasta do bunkrow... o ile te bunkry "sa do uzytku" :|
kisia - Nie Lip 17, 2005 00:02

a właśnie czy mamy jakieś schrony w których w mogłaby się schronić ludność gliwic :?: Jak byłam w tamtym tyg w UM to widziałam drogę do schronu
Aither - Nie Lip 17, 2005 09:53

kisia no urzedowe budynki maja na pewno... ale czy dla ludnosci cywilnej - nie wiem... mozliwe ze sa ale ludzie nie wiedza gdzie i ide o zaklad, ze nie da one nawet wyposazone odpowiednio...
trunks - Nie Lip 17, 2005 10:51

kisia napisał/a:
a właśnie czy mamy jakieś schrony w których w mogłaby się schronić ludność gliwic :?:


Chociażby na Zatorzu taki mamy, na dole Poniatowskiego tuz przed skrzyzowaniem z Chorzowską jest takie jakby podwórko na podwyższeniu no i to podwyższenie to nic innego jak schron, widac nawet wejscie od strony ulicy.
Ale od ataków terrorystycznych schron nas nie uchroni, on by sie przydał na wypadek bombardowania :/

glewitz - Nie Lip 17, 2005 11:59

ale całe Gliwice raczej by się w tych paru bunkrach nie zmieściły. Przypominam, że Glwice liczą obecnie ok. 199 700 mieszkańców
trunks - Nie Lip 17, 2005 14:15

Zawsze mozna wejsc do piwnicy :]
glewitz - Nie Lip 17, 2005 14:20

nie wiem czy mój blok by się w piwnicy zmieścił, tak jest zagracone
kisia - Nie Lip 17, 2005 14:24

wiem że schrony nas nie uratują przed atakiem terrorystycznym, ale tak mi sie jakoś wspomniało o schronach.
O poniatowskiego to wiem, wydaje mi sie że te wszystkie schrony jakie mamy i tak nie są przystowane do przyjecia ludzi w razie czego :(

glewitz - Nie Lip 17, 2005 14:27

mówi się trudno i żyje się dalej..
Piotrulek - Nie Lip 17, 2005 18:46

ziutek997 napisał/a:
Ale sądzę że to iż tak szybko ujęli sprawców alarmu w Warszawie



Nie chce mi się za bardzo wierzyć w sprawnośc naszej policji,bo tak na chłopski rozum,przypadkowy przechodzień dzwoni z przypadkowej budki telefonicznej i nasi "fachowcy"potrafią trafić do niego bez pudla.Trąci mi to Kojakiem trochę...

glewitz - Nie Lip 17, 2005 19:57

widzisz do jakiej perfekcji doszła nasza polska policja ??? :rotfl:
trunks - Nie Lip 17, 2005 20:34

kisia napisał/a:
wydaje mi sie że te wszystkie schrony jakie mamy i tak nie są przystowane do przyjecia ludzi w razie czego :(


Ale w jakim sensie nie przystosowane ? Klucz do schronu napewno by sie w razie potrzeby znalazł, ktoś sie musi tym zajmowac...

glewitz - Nie Lip 17, 2005 20:40

ale pewnie są za małe
Aither - Nie Lip 17, 2005 21:23

ale schorny i tak nic nie dadza... atak terrorystyczny jest nie do przewidzenia... moze to byc autobus, stacja PKP, kompleks handlowy... jakies miejsce gdzie jest i przewija sie bardzo duzo osob...
glewitz - Nie Lip 17, 2005 21:25

w Glwiicach raczej takich miejs nie ma oprócz rynku, dworca i autobusów w godzinach szczytu
Aither - Nie Lip 17, 2005 21:33

glewitz
1. Rynek i cala zwyciestwa...
2. GCH - zawsze pelno ludzi...
3. PKP niby nic ale ludzi tez troche...
4. No i komunikacja miejska...
to cztery miejsca jakie bym zaatakowala bedac terrorystka ;)

glewitz - Nie Lip 17, 2005 21:40

:przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: Aither nie mów nawet tak !!!!
Gmeras - Nie Lip 17, 2005 22:18

Aither terorystka :P
glewitz - Nie Lip 17, 2005 22:20

kto wie...:hyhy:
Aither - Pon Lip 18, 2005 20:12

hahahah nie no patrzac z punktu widzenia najwiekszej liczby ofiar to bym sie rzucila na te miejsca serio :]
glewitz - Pon Lip 18, 2005 20:18

mam nadzieję że tego forum nie przegląda jakiś młodociany terrorysta :)
Aither - Sro Lip 20, 2005 11:24

glewitz no ale pomysl... gdzie zawsze jest najwiecej ludzi ? w tych wlasnie miejcach nie trzeba byc terrorysta aby takie rzeczy wiedziec.
kisia - Czw Lip 21, 2005 00:58

Cytat:
to cztery miejsca jakie bym zaatakowala bedac terrorystka

kościoły zwłaszcza te większe.
Właśnie w niedziele w czasie ogłoszeń ksiądz w Sw. Bartłomieja powiedział, że darów dla Caritasu nie wolno zostawiać w niegdyś wyznaczonym do tego miejscu

Aither - Czw Lip 21, 2005 10:09

kisia bo czemu? ze wzgleddu na ataki terrorystyczne? :| nie widze powiazania....
kisia - Czw Lip 21, 2005 22:33

a obawy że w pakunku pozostawionym niby dla Caritsu może być podłożona bomba
Aither - Pią Lip 22, 2005 13:42

no jasne... przeciez to smieszne.... niech caritas sie nie robi lakomym kaskiem dla terrorystow...
kisia - Pią Lip 22, 2005 14:19

Aither ale to chodzi o kosciół, w którym zbiera się jakby nie było czasami nie mało ludzi, to w kościele ludzie zostawiaja reklamówki i pakunki dla Carirasu
Aither - Pią Lip 22, 2005 14:20

kisia sa odpowiednie kontenery na paczki dla Caritassu wiec nie wiem o co chodzi :) no ale jesli sie obawiaja to spoko :)
glewitz - Pon Sie 08, 2005 11:49

ale poza tym to kościół św. Bartłomieja jest super. Przez 13 lat mojego życia do niego należałem. Miałem tam chrzciny i komyunię. Wspaniała świątynia :P
trunks - Pon Sie 08, 2005 23:10

to temat o alarmie bombowym w Gliwicach :looka: ...w sumie mozna by go zamknąć juz...
frohike - Wto Sie 09, 2005 00:08

nie mamy w zwyczaju zamykania tematow
a nuz kiedys znowu bedzie alarm

kisia - Wto Sie 09, 2005 00:24

:( oby nie było
Dana - Wto Sie 09, 2005 00:38

ćwiczenia mogą być w razie czego po takich ćwiczeniach człowiek wie jak się zachować aby zminimalizować zagrozenie ,nie panikować
przy panice tłumu staje sie wiele nieszcześć niepotrzebnych

Dorotka - Wto Sie 09, 2005 08:09

Aither na dzień dobry to trzeba by wybuchnąć Centrum Ratownictwa - potem już by mozna dalej wybuchać do woli wszytsko, pewnie nastałaby taka dezorganizacja że nikt nie wiedziałby co robić. W takich przypadkach to nie wiem czy to nasze doskonałe CR czyli koncentrowanie centrali wszytskich służb ratowniczych w jednym miejcu to dobry pomysł....
glewitz - Wto Sie 09, 2005 15:24

to bardzo dobry pomysł. Bo zanim jakaś wiadomość dotarłaby do wszystkich służb, to trochę czasu by minęło. A tak wszyscy po chwili wiedzą co,gdzie, jak, kiedy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group