dupiate forum

Dział Kulinarny - Soki owocowe

ANIUS - Sob Lip 09, 2005 22:15
Temat postu: Soki owocowe
Moze to nie do konca jest zwiazane z gotowaniem, tylko z gotowymi produktami...ale mysle, ze to miejsce najbardziej jest bliskie naszym kubkom smakowym :P

Chcialam zapytac jakie soki owocowe lubicie i pijacie ?

Aither - Sob Lip 09, 2005 22:28

przewaznie jak juz musze to jablkowy :] lub pomarancza :] wypije wszystko co mokre i zimne za wyjatkiem sokow wszelakiem jasci "przecieranych" typu Kubus, Smakus i takie tam... musze miec czysty i klarowny sok a nie jakies geste farfocle...
ANIUS - Sob Lip 09, 2005 22:30

Aither napisał/a:
jak juz musze


nie lubisz sokow?

kisia - Sob Lip 09, 2005 22:34

uwielbiam sokia poza jabłkowym i wiśniowym piję każdy, niedawno piłam miętowo-limonkowy PYYYYYYYYCHA
Aither - Sob Lip 09, 2005 22:35

ANIUS jestem smakoszem herbat swiata :) soki w lecie z przymusu "bo witaminy" :D - wymowka mojej rodzicielki :)
ANIUS - Sob Lip 09, 2005 22:37

soki sa zdrowe:) nawet jak z konserwantami:)
a herbatki raczej nie bardzo:) (ja tez pijam herbatek moc, smakow Ci u mnie dostatek) ;)

kisia - Sob Lip 09, 2005 22:40

A czy robi któraś z Was sama soki :?: Aither robiłaś dżemiki, może i soki robisz :?:
Aither - Sob Lip 09, 2005 22:42

kisia tak :) robie duzo sokow sama ale nie pijam ich zbyt czesto :) ostatnio robilam malinowy, truskawkowy i rozany :)
ANIUS - Sob Lip 09, 2005 22:44

ja tylko kompociki jak juz:) robie:)

a soki pijam gotowe:) pomaranczowy ( z pomaranczy brazylijskiej) :P

Aither - Sob Lip 09, 2005 22:46

mialam kiedys faceta co perfekcyjnie robil kompocik z brzoskwini... wzielam przepis ale mnie to tak nie wychodzi jak jemu :zawstydzony: az mi zaschlo w gardle :D
ANIUS - Sob Lip 09, 2005 22:47

hmmm:) z brzoskwini:)? chyba jeszczen nie pilam takowego
Aither - Sob Lip 09, 2005 22:48

mowie Ci superowy :D ale tylko w jego wykonaniu moje juz mi tak inaczej smakuja... nie wiem co on tam dodawal... ale na sama mysl to mi cieknie slinka :D
kisia - Sob Lip 09, 2005 22:48

ANIUS napisał/a:
nawet jak z konserwantami:)

nooo z konserwatami to juz raczej nie są zdrowe :kwasny:

Aither napisał/a:
robilam malinowy, truskawkowy i rozany

mmmm pychotka. Ja tez robię soki. chociaż nie, poprawka robiłam. Od dwóch lat nie robię. Nie mam czasu, nie mam checi, ale może w tym roku coś porobie :)

Aither - Sob Lip 09, 2005 22:50

kisia podrzuce Ci rozanego soku :] jest dobry do herbaty z dzikiej rozy :] i ma swietny zapach :]
ANIUS - Sob Lip 09, 2005 22:50

kisia napisał/a:
nooo z konserwatami to juz raczej nie są zdrowe Kwasny


kisia, kazden ze sklepu gotowy ma konserwanty jakies tam... inaczej by nie przezyl w zamknietym kartoniku:) tylko jeden mniej, drugi wiecej :)

kisia - Sob Lip 09, 2005 22:57

ANIUS napisał/a:
kazden ze sklepu gotowy ma konserwanty

pozwole się z tym nie zgodzić. Pasteryzacja w zupełności wystarczy by sok przetrwał w kartonie pół roku czy nawet więcej

Aither - Sob Lip 09, 2005 22:59

kisia jesli karton jest szczelny i nie przepuszcza powietrza to tak ale bardziej ufam szklanym butelkom :]
kisia - Sob Lip 09, 2005 23:14

Aither napisał/a:
bardziej ufam szklanym butelkom

jednak nie spotkałam się z zepsutym sokie w kartonie, a w butelce i owszem :(

Aither - Sob Lip 09, 2005 23:17

w butelce ani razu w kartonie tez nie....
Dev - Sob Lip 09, 2005 23:38

BANANOWY
kisia - Nie Lip 10, 2005 00:05

piłam kiedys w jakimś lokaliku bananowo porzeczkowo brzyoskwiniowy, kolega specjalnie dla mnie zamówił, ładnie smakował, a jeszcze ładniej wyglądał żółto fioletowy :D
ANIUS - Nie Lip 10, 2005 10:18

Cytat:
pozwole się z tym nie zgodzić. Pasteryzacja w zupełności wystarczy by sok przetrwał w kartonie pół roku czy nawet więcej


ok, nie znam sie nie procesach, jakie stosuja zeby soczek przetrwal:)
a pasteryzacja w zaden sposob nie "umiejsza" wartosci soku?

Aither - Nie Lip 10, 2005 11:29

ANIUS pasteryzacja ma na celu poddanie soku wysokim temperaturom oraz pod tym wplywem "zassanie" korka aby nie przepuszczalo powietrza :) jesli jest dobrze zakrecone mozna wykonac pasteryzacje na sucho :] ja to stosuje :] jesli chodzi o sobki to jest dobre :) co do powidel konfitur i dzemow jest inna procedura ale podobna :] taki sok na prawde duzo moze przetrwac bo to w koncu syrop sie zrobi :)
ANIUS - Nie Lip 10, 2005 15:47

wiem, ze moze przetrwac:) ale pytalam o utrate wlasciwosci, bo napewno traci jakies witaminki czy cus...stad juz jest mniej zdrowy:) co nie oznacza, ze nie pijam sokow hektolitrami, bo pijam:)
Asienka - Nie Lip 10, 2005 16:17

Ja lubie soczki owocowe bardzo bardzo :)
Najbardziej ze świeżych marchweczek i grejfrutowy :)

kisia napisał/a:
niedawno piłam miętowo-limonkowy


to chyba z tej nowej seri soków i potwierdzam że pyszniutki :D

kaszanna - Wto Lip 12, 2005 07:32

Tak średnio lubię, piję przede wszystkim wodę. Preferuję bananowy, jabłkowo-miętowy, wiśniowy.
I kompociki lubię. Z wiśni.

Tobi - Wto Lip 12, 2005 08:17

Grejfrutowy - mój ulubiony, zwłaszcza jak sam sobie zrobię ze świeżych owoców :D
Aither - Wto Lip 12, 2005 08:45

ANIUS soki "domowej" roboty nie sa poddawane czestej "obrobce" :) wiec nie ma takich strat jak kupne :) poza tym w kupnych jest niestety wiecej chemi i konserwantow [powiedzialabym ze tylko :D ] a w warunkach domowych mozna tylko skonstruowac bombe jadrowa w garazu :rotfl: a tak serio... :) jest znacznie zdrowszy :)
ANIUS - Wto Lip 12, 2005 10:48

Aither napisał/a:
ANIUS soki "domowej" roboty nie sa poddawane czestej "obrobce"


Cytat:
jest znacznie zdrowszy Wesoly

_________________

napewno, tylko trzeba na to miec czas ;)

cinque - Wto Lip 12, 2005 11:33

Tymbark Premium wisniowy, mniam, uwielbiam :)
Aither - Wto Lip 12, 2005 13:10

ANIUS tak to jedyny feler :] czas :)
kisia - Sro Lip 13, 2005 00:56

od jakiegoś czasu bardzo czesto kupuję Tymbarka z kapsem.Hasełko jakie jest pod spodem zawsze pasuje i podnosi na duchu w danej sytuacji :)
Aither - Sro Lip 13, 2005 10:48

hehehe raz kupilam ten sok... jechalam samochodem do wroclawia na trasie A4... napis byl :idz na calosc" :D ROTFL no i poszlam... :] jaaaak burza :D
ale i tak najbardziej lubie soki mojej Mamy :] sa kapitalne ^_^

Lexi - Pon Lip 25, 2005 11:51

ja pije przede wszystkim sok jablkowy z woda mineralna :-) albo robie sama soki, najbardziej lubie swiezy sok z marchewek :-) ale czasami wrzucam wszystko do sokowirowki co w kuchni znajde: jablka, marchewki, gruszki, kiwi, pomarancze itd :-)
Aither - Pon Lip 25, 2005 15:42

tez tak robie :] ale ostatnio nauczylam sie po prostu jesc owoce :] a to z racji lenistwa :) zanim wyjme sokowirowke itp to ja juz opedzluje polowe kosza z owocami :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group