dupiate forum

Bezpieczeństwo w Sieci - Ostrzegam !!!

truten - Sro Cze 29, 2005 18:30
Temat postu: Ostrzegam !!!
UWAGA BARDZO WAŻNE!!!

I powiedzcie o tym szczególnie dzieciakom...
Gosc wysyła linki na GG z adresem (w w w lola.za, p l)

Klikajac na to wchodzisz na jego strone, która jest
zainfekowana
trojanem z keylogerem w celu nasłuchiwania klawiatury co w
efekcie daje zdobycie haseł i zdalna kontrolę nad komputerem.

Aither - Sro Cze 29, 2005 22:07

to jakis zart czy serio mowisz truten ?
Tobi - Sro Cze 29, 2005 22:21

Truten uległ potędze socjotechniki ;) Rozesłał spam myśląc, że robi dobrze ;) Połowa ludzi i tak wejdzie na tę stronę zobaczyć czy coś się stanie. Tania reklama, chociaż strona powinna być już zablokowana, raczej internauci szybko zgłaszają takie wybryki. Nie ma magicznych trojanów, które przejmują kontrolę nad komputerem, gdyby było to takie proste to w/w stronka naprawdę nie byłaby jedyną ;) Nie dajcie się robić w konia.
Aither - Sro Cze 29, 2005 22:23

sceptycznie podchodze do takich "nowinek" wirusowych... dlatego pytam autora czy to forma zartu czy cos ?
truten - Sro Cze 29, 2005 23:29

To jest niestety prawda !
Co się tyczy
Tobi napisał/a:
Nie ma magicznych trojanów, które przejmują kontrolę nad komputerem

Niestety twoje wiadomości są ograniczone na temat trojanów i metod włamań i proponuje byś nie umieszczał takich wiadomości nie znając tematu. Wystarczy prosty trojan np. Optix by całkowicie przejąć kontrolę nad twoim kompem ( sam potrafi wyłączyć wszystkie twoje zabezpieczenia ). A powiesz jak się tam dostanie ? Proste wykorzystując odpowiednie skrypty i dziury w IE. Chcesz wiedzieć więcej jestem w stanie stworzyć odpowiedni temat i opisać metody włamań ( jak to robić )

Wybacz mi te słowa ale drażni mnie taka ignorancja tematu i wmawianie ludzią że są bezpieczni.

Aither - Sro Cze 29, 2005 23:33

truten prosze nie rob tego, co prawda moze i to prawda... ale nie sadze aby tego typu informacje byly potrzebne :/ lepiej aby nikt nie wiedzial co i jak ale przeciez w sieci wszystko jest mozliwe... no nie wazne... ale dokladnego opisu wole abys kotku nie zamieszczal.
truten - Sro Cze 29, 2005 23:38

Aither może masz i rację ale dlaczego zostałem oskarżony o rozsyłanie spamu to raz .
Chciałem ostrzec Forumowiczów przed keylogerem ( zwłaszcza tych co korzystają z bankowości elektronicznej )

Ta strona nie należy do mnie i oskarżanie kogoś bezpodstawnie to jest szczyt.

Fenix - Sro Cze 29, 2005 23:38

W necie jest tego pelno wystarczy wpisac w google tez sie kiedys w to bawilem trojany itp ale tylko w szkole bo tam sa najlepsze efekty....
Aither - Sro Cze 29, 2005 23:40

truten oj widzisz slonko na pewno nie chodzilo tutaj o jakiekolwiek obrazanie, oskarzanie czy cos w tym stylu. Wyrazil swoja opinie tylko, a co do umieszczania danych i sposobu "zabawy" wiesz... szanuje Twoja wiedze, ale nie dziel sie nia z nami :hyhy: o to ladnie prosze aby nie bylo, ze "uczysz" mlode pokolenie "wlamywania sie" na cudze konta :)
Tobi - Sro Cze 29, 2005 23:43

Wierz mi, ze omawiany tu przypadek jest nieprawdziwy. Wchodziłem na tę stronę, kiedy była jeszcze czynna, z IE. Nic się nie stało. Jaki trojan był na tej stronie? Żaden trojan NIE WY??CZY WSZYSTKICH zabezpieczeń. Gdyby były, nie pisalibyśmy na tym forum, nasze kompy zostałyby już dawno przejęte przez złe trojany :) Wyłączanie programów przez trojana opiera się na zabijaniu wpisanych na stałe w trojan nazw procesów - więc jest to liczba ograniczona.
Pomijam fakt, że strona już dawno została wyłączona, więc Twoje ostrzeżenie jest zbędne. Taki spam dostaję równie często na maila, to wystarczy :) Już dawno po zawodach - strony nie ma.
Wszystkim polecam natomiast częste aktualizowanie baz antywirusowych ;)

truten - Sro Cze 29, 2005 23:43

Niestety wyłączy ale nie miejsce to na spieranie się. I tak cię nie przekonam. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat włamań zapraszam na PW tam możemy podyskutować.

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem już jestem cicho.

Tobi wybacz mój język i nagły wybuch :hyhy:

Tobi - Sro Cze 29, 2005 23:46

Poza tym Truteń nie bądź przewrażliwiony - nie napisałem, że reklamujesz swoją stronę, tylko że ktoś ją reklamuje inicjując tego typu łańcuszek. A spamujesz więc jak mam to nazwać? :) Strona nie istnieje, a Ty wysyłasz "SUPER WAŻN?" informację ;) OK, napijmy się :P
Aither - Sro Cze 29, 2005 23:59

ech chlopcy gdybyscie sie klocili o kobiete to bym zrozumiala ale o trojana ? ech nasz babski rod chyba ma konkurencje :zdegustowany: :looka: :/
truten - Czw Cze 30, 2005 00:02

To nie kłutnia tylko zażarta dyskusja i dwa różne punkty widzenia. Ale ty nie bój się o konkurecje przy tobie wysiadają wszystkie trojany ;)
Aither - Czw Cze 30, 2005 00:07

EeeeeE :zawstydzony: dobra juz nic nie mowie bo sie zawstydzilam :wstyd:
Fenix - Pią Lip 01, 2005 19:09

1959434 (19:07)
Znalazłem niesamowitą stronkę! >w w w wytrych, p l< - teraz już żaden zamek nie jest problemem
1959434 (19:07)
Cześć! Pamiętasz jak ostatnio rozmawialiśmy o otwieraniu zamków?
1959434 (19:07)
Nie?


tu macie kolejny lancuszekz gg nie klikalem i nie wiem co tam jest.....

Aither - Pią Lip 01, 2005 20:36

jakos mnie nie interesi zbytnio... ale takich jest multum.
Tobi - Pią Lip 01, 2005 22:10

Sprzedają płytkę CD z opisami jak otwierać zamki (bez klucza oczywiście).
Aither - Pią Lip 01, 2005 22:12

wole kluczyk :]
glewitz - Wto Sie 30, 2005 16:14

bezpiecznie i legalnie :]
Szamanka - Wto Sie 30, 2005 17:46

:przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: straszne...najgorsze jak ktos da sie na to zlapac
Dorothea - Pią Lut 03, 2006 12:27

h t t p;//wiadomosci.onet, p l/1253551,18,item.html
Szamanka - Pią Lut 03, 2006 12:32

:przestraszony: :przestraszony: :przestraszony:


ale sobie nazwe wybral..." kamasutra" :mur:


zaczynam sie bac :zly:

cinque - Pią Lut 03, 2006 12:36

Szamanka napisał/a:
kamasutra

zaczynam miec pewne podejrzenia... :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Dorothea, na onecie warto czytac tylko komentarze internautów :rotfl: w twoim linku, jak zwykle, zabijają

Dorothea - Pią Lut 03, 2006 12:38

cinque napisał/a:
jak zwykle, zabijają

Komentarzy nie czytałam......, mowisz ze warto???? :D

Szamanka - Pią Lut 03, 2006 12:39

Dorothea, warto.....warto :rotfl:
~pAaAuLiNeK~ - Pią Lut 03, 2006 14:50

Jak dostaniesz emaila pt "Biblia Zakonnikow" obojetnie od kogo nie otwieraj go. Jest to 100% wirus, który kasuje caly dysk twardy . Podaj to dalej swoim znajowmym! PILNE
Uwaga! Informujemy ze NIE ZAMIERZAMY wprowadzac oplat za korzystanie z Gadu-Gadu, a informacje o koniecznosci wyslania SMSa na numer 79XX sa NIEPRAWDZIWE. Zespól Gadu-Gadu!

Titanic - Pią Lut 03, 2006 16:14

Ha i w biurach znowu trzęsą portkami lub spódnicami :)
Gmeras - Pią Lut 03, 2006 16:48

Jak sie otwiera meile od nieznajomych to takie wirusy atakuja ;]
Dana - Pią Lut 03, 2006 17:02

A jak sie ma znajomą KAMASUTRA jak nie otworzyć meila :rotfl: :rotfl: :rotfl:

cinque, to tak jak Ja
cinque napisał/a:
zaczynam miec pewne podejrzenia


mamo jaka ona zdolna ,bo złośliwa to wiadomo :P ;) :rotfl: :D :rotfl:

Aither - Pią Lut 03, 2006 17:06

halo halo moje kochane :) mowie od razu ze to nie ja :D po prostu zmieg okolicznosci :zawstydzony: ja sie w wirusowanie nie bawie :D
Fenix - Pią Lut 03, 2006 17:40

Winni to się zawsze tłumaczą............ :hyhy:
Bot - Pią Lut 03, 2006 17:43

Aither, hehe no ja żadnej kamasutry nie otwieram :P

A wracajac do tematu to niestety przegladarka IE jest najbardziej niebezpieczną jaką można używać surfując po necie (to samo nawiasem mówiąc dotyczy Outlooka).


A jeśli chodzi o łańcuszki to taki temat już istnieje :P
h t t p;//w w w forumgliwice, c o m/viewtopic.php?t=231

kisia - Pią Lut 03, 2006 17:48

haha wczoraj jak usłyszałam od męża o tym wirusie od razu pomyślałam o naszej Bogusi :rotfl: :rotfl:

khaman napisał/a:
A jeśli chodzi o łańcuszki to taki temat już istnieje :P

nooo to ja juz tego pisac nie muszę :P

Szamanka - Wto Kwi 25, 2006 07:29

Wlasnie przeczytalam, ze w siecie znow grasuje brzydki " robal" -"Mytob.PI"

Eksperci w dziedzinie informatyki ostrzegaja...okazuje sie byc bardzo wysokim zagrozeniem.
Robaczek ten przychodzi jako eMeil


h t t p;//oncomputer.t-online.de/c/76/84/78/7684788,si=0.html

Gmeras - Wto Kwi 25, 2006 09:04

90% wirusów idzie na meil jak sie nie wie to się nie otwiera :P
Szamanka - Wto Kwi 25, 2006 11:41

Gmeras, no niby tak sie powinno robic

a co jesli widze meila od znajomej mi osoby...a tu klapa i po ptokach :kwasny:

Potem okazuje sie, ze owa osobka meila nie wysylala.....mialam wlasnie taki przypadek.

Przeklete " robale" :zly:

Gmeras - Wto Kwi 25, 2006 12:37

Szamanka napisał/a:
Potem okazuje sie, ze owa osobka meila nie wysylala.....mialam wlasnie taki przypadek.
to sie upewniaczy cos dostajesz i nie otwierasz załaczników :P
MajkeL - Wto Paź 31, 2006 09:44

Kolejny wirus na GG

W ostatnich dniach można było dostać od swoich znajomych wiadomość o nastepujacej treści:
(nie otwierać stron :!: )

_www.arunalu.net/kaczynski.html

_www.brico-ok, c o m/ja_woll.php

otwiera się tylko pod IE

Zalecam wiec ostrożność.
Nie klikanie we wszystko co popadnie, oraz użycie nowoczesnych przegladarek jak np. Opera czy Firefox [blad dziala jedynie pod IE].

Jeśli już ktoś wszedł na w/w strony to polecam h t t p;//arcaonline.arcabit, c o m/skaner.html]przeskanowanie sobie PC

frohike - Sro Lis 01, 2006 15:02

MajkeL napisał/a:
w w w brico-ok, c o m/ja_woll.php


hmm kliknalem ale pod MyIE2 nie otwarło się,

hmm musze przeskanowac system

Titanic - Sro Lis 01, 2006 21:58

__www.lo4ding.org/animacja.php?1260985 jest skrypt sprawdzający czy IE, czy coś innego ale IE nie sprawdzałem co to :)
MajkeL - Pią Lis 17, 2006 15:02

Wirusy w Gadu-Gadu!

W sieci pojawił się kolejny spreparowany link, który rozsyłany jest za pomocą komunikatora Gadu-Gadu.

jettechcorp, c o m/link10895.jpg

districttherapy, c o m/img15263.jpg

(NIE OTWIERAć) :!:

Wejście na stronę przy użyciu przeglądarki Internet Explorer skutkuje zainstalowaniem na komputerze wirusa, który rozsyła wiadomości o podobnej treści do wszystkich osób z listy.

Appo - Pią Lis 17, 2006 15:04

Kurde... oddałbym lewą dłoń za kod źródłowy tego wirusa xD
Gmeras - Wto Gru 26, 2006 14:53

Cytat:
Wirusy w Gadu-Gadu!

W sieci pojawił się kolejny spreparowany link, który rozsyłany jest za pomocą komunikatora Gadu-Gadu.

jettechcorp, c o m/link10895.jpg

districttherapy, c o m/img15263.jpg

(NIE OTWIERAć) :!:

Wejście na stronę przy użyciu przeglądarki Internet Explorer skutkuje zainstalowaniem na komputerze wirusa, który rozsyła wiadomości o podobnej treści do wszystkich osób z listy.
dzis do mnie przyleciały linki

w w w hsqvyrpzeh.info/cwwocd.jpg
w w w hsqvyrpzeh.info/wuwuod.jpg
w w w hsqvyrpzeh.info/ecyucu.jpg
w w w hsqvyrpzeh.info/wuyfui.jpg
od kilka osób na raz

więc jesli nie oczekujesz na jakiś link to się lepiej pytaj tej osoby co to za link :)

Titanic - Nie Sty 21, 2007 12:24

Dzisiaj jak dotąd dostałem 6 listów z robakami Fuclip/A i Fuclip/B, więc należy trochę uważać bardziej na pocztę.
Dorothea - Sro Lip 18, 2007 09:10

Oto wiadomość, którą dziś otrzymałem. Przesyłam dalej ostrzeżenie:

"W najbliższych dniach musicie uważać i nie otwierać żadnych wiadomości o nazwie "invitation", niezależnie od tego kto ją wysłał. Jest to wirus,który "otwiera" znicz olimpijski, który pali dysk twardy. Tego wirusa otrzymacie od osoby, która znajduje się na liście kontaktów, dlatego musicie rozpowszechnić tego maila, bo lepiej otrzymać go 25 razy niż otrzymać i otworzyć wirusa. Jeśli otrzymacie wiadomość zatytułowaną "invitation" nie otwierajcie jej i od razu wyłączcie komputer. Jest to najgorszy wirus, o jakim informowało CNN, zaklasyfikowany przez Microsoft jako najbardziej niszczycielski z wszystkich, które kiedykolwiek pojawiły się. Ten wirus został odkryty wczoraj po południu w Mc'Afee i nie ma jeszcze dla niego rozwiązania. Ten wirus po prostu niszczy "Sektor Zero" na dysku twardym, gdzie ukryte są podstawowe informacje.
Prześlij tego maila do znajomych, skopiuj i wyślij do przyjaciół iosób z listy kontaktów i pamiętaj, jeśli to zrobisz, skorzystamy na tym wszyscy.
Nie kasuj tego.Wyślij to wszystkim, których masz na liście. "

kobi - Sro Lip 18, 2007 09:23

Dorothea, :rotfl: Sorki, ale to jest jeden z klasycznych przykładów łańcuszka ;) Spotkałem się nawet z określeniem tego czegoś jako 'Urban legends' ;) To jedna z największych ściem jaka krążyła w necie ;)

Możesz tego mejla skasować i bardziej się tym przyczynisz do bezpieczeństwa ;)

Dorothea - Sro Lip 18, 2007 10:08

kobi,
skoro tak mowisz to pewnie wiesz.............

:/

MacSen - Sro Lip 18, 2007 10:24

Boooszeeee...to to jeszcze po necie krąży ? ? ?
A ja myślałem że umarło samo :D

Bot - Sro Lip 18, 2007 11:26

Dorothea, poczytaj sobie tutaj ciekawy artykuł co to są "hoaxy"

h t t p;//nospam-pl.net/hoax.php

Dorothea - Sro Lip 18, 2007 11:28

khaman, ale po co mam to sobie czytac?????
wkleiłam tylko to co dostałam i w zwiazku z tym mam teraz przechodzic szybki kurs o
khaman napisał/a:
"hoaxy"

kobi - Sro Lip 18, 2007 11:45

Dorothea napisał/a:
ale po co mam to sobie czytac?????
wkleiłam tylko to co dostałam i w zwiazku z tym mam teraz przechodzic szybki kurs

Ano po to by się nie nabierać na coś takiego. Trafiłaś na niezłośliwy przykład oszustwa, ale są groźniejsze, nie tylko dla Ciebie, ale i dla innych, którym to przesyłasz :) Warto wiedzieć jak to rozpoznać :)

Dorothea - Sro Lip 18, 2007 12:01

kobi, nikomu nie przesłałam, wkleiłam tylko tu jesooooo
Bot - Sro Lip 18, 2007 12:08

Dorothea napisał/a:
zwiazku z tym mam teraz przechodzic szybki kurs

Wiesz po prostu czasem warto wiedzieć, nie irytuj się słonko :P
Kiedyś był hoax, który kazał sprawdzić i skasować plik systemowy, którego ikonka wyglądała jak miś - dużo ludzi się nabrało i potem system nie działał prawidłowo.

Dorothea - Sro Lip 18, 2007 12:11

khaman napisał/a:
Wiesz po prostu czasem warto wiedzieć, nie irytuj się słonko


nie irytuje sie
tylko........
...a juz nie wazne, po takich slowach czlowieczek wymieka :)


ide to przeczytac......;)

Szamanka - Sro Lip 18, 2007 23:24

Wiecie co Panowie, ja podobnie reaguje jak Dorothea.
Gdy dostaje jakas wiadomosc, tego wlasnie typu co wyzej, to zaraz podnosi mi sie cisnienie i krew mnie zalewa.
Bo jesli faktycznie takie cos istnieje i ja to swinstwo byl zlapala, to mam po " ptokach" i nijak sobie nie pomoge.
Dlatego nie dziwie sie Dorocie, ze w ten sposb postapila i napisala na Forum ja pewnie tez bym tak zrobila :kwasny:

Bot - Czw Lip 19, 2007 08:28

Szamanka, dlatego linka podajemy nie złośliwie tylko po to abyście wiedziały co z tym zrobić a nie bezmyślnie przesyłać dalej albo kasować jakieś pliki z systemu a potem zonk... nie działa... Niestety właśnie za dużo ludzi się nabiera bo nie wiedzą co z tą wiadomością zrobić, a to proste przecież, sprawdzić czy to nie fałszywka.
Dorothea - Czw Lip 19, 2007 10:01

khaman napisał/a:
a nie bezmyślnie przesyłać



o przepraszam Moj drogi, to wcale nie bylo przeslane bezmyslnie

Bot - Czw Lip 19, 2007 11:22

Dorothea, Moja Droga, napisałem ogólnie przecież a nie do konkretnej sytuacji :P
MacSen - Czw Lip 19, 2007 11:59

Raaany aleście na dziewczyne wsiedli. Nawet jeśli nieświadomie dała ten tekst tutaj to nie powód by po Niej jechać...chciała dobrze.

Z mojej strony tylko taka uwaga. Zamiast słać te kretyńskie łańcuszki czy to dotyczące jakichś chorych dzieci(jeden bohater pewnego łańcuszka to chyba z 100 razy winien kopnąć w kalendarz) czy wirusów lepiej je wkleić tu i poprostu konstruktywnie podyskutować.

A Dorotka zrobiła to co robi każdy mniej uświadomiony juser PC-ta bieże każdą taką informacje na serio.... i ok. Nie musi z Niej być odrazu super hakier:D.
Dorotka niemartw się jest OK


PS.
Ja naprawde myślałem że ten łańcuszek padł.....:/



EDIT
Co do tego zerowego sektora ..w razie gdyby Wam się "zdarzyło" takie coś, trzeba się na serio na kombinować by go uszkodzić albo usunąć .
Oto jak sobie z tym poradzić.

1/. Zdobyć programik MBRutil
2/. wydać komende backupu "boot sectora" po waszemu sektora zerowego mbrutil /S=plik_z_kopia_MBR
3/.jeśli nam padł ten zero sector wydajemy komende mbrutil /R=plik_z_kopia_MBR
I gitara gra.....to gdy zrobiliśmy backup


A teraz jak niemamy kopii BHP tegoż sektora
1/.Po wystartowaniu komputera z dyskietki wydać komendę fdisk /mbr...i jesli tylko zdemolowało nam MBR to to nam goodratuje a jak nadal niet.
To polecam ten tekst..
h t t p;//w w w chip, p l/arts/archiwum/n/articlear_84827.html
Mi on nieraz uratował zadek....i już prościej się nieda tego opisac.

Bot - Czw Lip 19, 2007 12:22

MacSen napisał/a:
Nawet jeśli nieświadomie dała ten tekst tutaj to nie powód by po Niej jechać.

Kto po kimś jedzie? Chyba przesadzasz. Każdy 'juser' był kiedyś nieuświadomiony ;)

Dorothea - Czw Lip 19, 2007 12:36

MacSen napisał/a:
Dorotka niemartw się jest OK


dzieki, nareszcie jakies słoneczko zza chmurki :)

kobi - Czw Lip 19, 2007 14:12

Bosz... zbyt poważnie podeszłaś do naszych uwag. Nikt nikomu nie wytyka, nie najeżdża na niego :P Przecież jesteśmy świadomi, że nie wszyscy muszą się na tym znać, ale nie zaszkodzi zerknąć na tamtą stronkę, wszystko jest dokładnie wytłumaczone, zamiast mieć pretensje, że się o czymś wspomniało ;)
Dorothea - Czw Lip 19, 2007 14:45

kobi, a czy ja mam jakies pretensje,czy napisałam chociaz jedno slowo na ten temat?
Chyba widzisz kto pisał.........., nie wiem o co Ci chodzi!!!

kobi - Czw Lip 19, 2007 14:54

Dorothea, Twoja reakcja pokazała jakbyś była poruszona naszymi komentarzami ;) Ale to nieistotne, nie róbmy już OT :P
Dorothea - Czw Lip 19, 2007 15:43

kobi, widac zle odczytales moja reakcje
Szamanka - Czw Lip 19, 2007 15:44

Bo Wam wirusa wysle, jak sie nie uspokoicie :krzeslem:
MacSen - Czw Lip 19, 2007 17:00

Szamanka rozdaje wurusy ? ? ? ?
A moge wiedzieć jakie.. Grypa, Wąglik czy inne ? ? ? jak coś to ja nie chce żadnego . :D :D :D

Titanic - Pią Lip 20, 2007 19:43

Myślę, że w przypadkach łańcuszków warto zapytać się na forum, rzeczywiście są ludzie, którzy ze względu na pewne braki w wiedzy i doświadczeniu, nie potrafią odróżnić informacji prawdziwych od fałszywych, zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa swoich własnych komputerów ale nie tylko, tym bardziej, że zwykle dostajemy od osób nam życzliwych.

Osobiście zwykle w mailu zwrotnym podaję odpowiednią podstronę z h t t p;//atrapa.net/chains/ na przykład h t t p;//atrapa.net/chains/invitation.htm albo proszę o podanie źródła tej informacji. Ilość łańcuszków spadła w krótkim czasie do zera.

Bot - Czw Wrz 13, 2007 12:42

Internet Storm Center ostrzega użytkowników Skype'a przed szybko rozprzestrzeniającym się robakiem wykorzystującym ten popularny komunikator.

Robak znany jest pod różnymi nazwami jako: Ramex, Skipi czy Pykspa. Korzysta on z zaimplementowanej w Skypie funkcji wysyłania przez komunikatów tekstowych. Rozsyła on komunikaty zawierające odnośnik do pliku .jpg. Po kliknięciu na link użytkownikom systemu Windows ukazuje się okno zapisu/uruchomienia pliku o rozszerzeniu .scr. Jest to wirus, którego nie wolno pobierać, ani tym bardziej uruchamiać.

Do przedwczorajszego poranka (wtorku, 11. września) odpowiednie aktualizacje w swoim oprogramowaniu antywirusowym stworzyli już tacy producenci, jak F-Secure, Kaspersky Labs czy Symantec.

MajkeL - Czw Lis 15, 2007 16:33

Phishing - atak z Fotka, p l

więcej na: h t t p;//tech.wp, p l/kat,1009785,wid,9398655,wiadomosc.html?T%5Bpage%5D=1]link

Szamanka - Czw Lis 15, 2007 18:20

Dostalam na meila wiadomosc z tamtej stronki, a ze wlasciwie nie znam nikogo, kto by mogl to byc, post poszedl do smieci....:D
Alinka - Czw Lis 15, 2007 19:35

Ja dzis tez dostalam 2 wiadomosci.. z Fotka.. mialam nadzieje ze ktos do mnie napisal a tu virus :zalamany:
trunks - Czw Lis 15, 2007 21:02

Alinka napisał/a:
mialam nadzieje ze ktos do mnie napisal a tu virus

olej tą strone i tyle :P

MacSen - Pią Lis 16, 2007 00:14

Ja się pochwale. Też to dostałem tylko twórca nie przewidział faktu że przynajmniej część ludzi ma zabezpieczenia autorskie nie produkcyjne.... i co i nic mi się nie stało Backdoor.Win32.Agent.cri został po prostu zdemolowany niczym faszyści pod studziankami :D
Bot - Sob Lis 17, 2007 08:50

MacSen napisał/a:
część ludzi ma zabezpieczenia autorskie nie produkcyjne...

Autorskie? To chyba do odtwarzania filmów ;)

MacSen - Sob Lis 17, 2007 09:52

khaman napisał/a:
MacSen napisał/a:
część ludzi ma zabezpieczenia autorskie nie produkcyjne...

Autorskie? To chyba do odtwarzania filmów ;)



Nie oto mi chodziło.


Ps. Khaman... nie toleruję piractwa.

Bot - Wto Gru 18, 2007 09:57

Uwaga na kartki z onetu

Otrzymujecie maila:



wygląda jak standardowy mail (w wersji html link odsyła nas natomiast do stronki, która podszywa się pod kartki.onet, p l:




Oczywiście ostrzeżenie o tym że flash jest wyłączony jest fałszywe i sciągnięcie tego niby-flasha nie jest zalecane.

Szamanka - Wto Gru 18, 2007 14:39

Ulalala, dobrze wiedziec, tym bardziej w takim okresie kiedy najwiecej sie tych kartek dostaje

buziaczek khaman

MajkeL - Czw Sty 31, 2008 22:48

W okresie przed Walentynkowym poniższa informacja może się przydać

Kod:
Z informacji firmy Panda Security wynika, że te dwa robaki są najczęściej wykrywanymi obecnie wirusami związanymi z dniem świętego Walentego.

Robak Nuwar.OL działa na zasadach bardzo podobnych do tych, z którymi mieliśmy do czynienia w przypadku fałszywych kartek świątecznych z Onetu oraz wiadomości z serwisu Fotka, p l. Rozsyłany jest pocztą elektroniczną, kryje się najczęściej w e-mailach o tematach "I Love You Soo Much", "Inside My Heart" lub "You... In My Dreams".

W treści wiadomości znajduje się odsyłacz do witryny www, z której pobierany jest złośliwy kod. Witryna ta jest bardzo prosta i wyglądem przypomina romantyczną kartkę z życzeniami zawierającą duże różowe serce.

Valentin.E działa w bardzo podobny sposób. Rozprzestrzenia się w e-mailach opatrzonych tematem "Searching for true Love" lub "True Love", a w załączniku zawiera plik o nazwie friends4u. Jego otwarcie powoduje pobranie kolejnej kopii wirusa.

Robak instaluje się na komputerze jako plik z rozszerzeniem .scr. Jeżeli użytkownik uruchomi ten plik, robak ustawi nowe tło pulpitu, zapisując jednocześnie własne kopie na komputerze. Następnie może rozsyłać z zainfekowanego komputera wiadomości e-mail z własnymi kopiami i zarażać kolejnych użytkowników.

Aby nie dopuścić do zainfekowania swojego komputera należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przede wszystkim nie należy otwierać plików załączonych do wiadomości z nieznanego źródła oraz nie klikać w żadne odsyłacze umieszczone w treści wiadomości nawet, jeżeli wydaje się, że pochodzą z wiarygodnych źródeł. Zamiast tego można wprowadzić adres ręcznie wpisując go w przeglądarce internetowej.

Szczególną uwagę należy zwrócić na wiadomości zawierające kartki walentynkowe, romantyczne filmy itp.


Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do linku warto sprawdzić go w
h t t p;//linkscanner.explabs, c o m/linkscanner/default.asp

MacSen - Sro Mar 12, 2008 19:32

Cytat:
Witaj!
Zapraszam Cię do odwiedzenia mojej
stronki:

http:/xorn.ovh.org

Na co dzień zajmuję się bezpieczeństwem systemów informatycznych co przez wielu nazywane jest hackingiem.
Dotychczas trzymałem wszystkie swoje sekrety dla siebie. Teraz postanowiłem się nimi
podzielić z resztą świata pisząc proste dla każdego w obsłudze programy!

Na stronie znajdziesz m.in.:

Program GronoHaxior 2008:
Włam się na konto kolegi na stronce
Grono.net!!

Program Torrent HAX v1.00:
Dzięki niemu będziesz mógł wchodzić na konta użytkowników stron takich jak:
TT, FL, RevTT, PT, HDBits, What.cd, Elektronik, PB, Czone

WypasKey - Tibia edition
Najlepszy keylogger do gry Tibia!

ZAPRASZAM!!


Takie coś ostatnio krąży po różnych forach listach majlingowych a nawet GG.
Nazwy programów i zastosowanie mogą się różnić. Sama strona zawiera w sobie trochę ciekawych apletów i ukrytych dodatków grożących wypłynieciem wszelkich danych z waszego komputera... omijać z daleka za wszelką cene .



//zmieniłem linka na bezpieczniejszy - khaman

Reb - Sro Mar 12, 2008 20:38

Gdzieś to miałem ostatnio, ja w sumie każde obce źródła z linkami nie klikam.
Lama71 - Sro Mar 12, 2008 22:23

MacSen napisał/a:
Takie coś ostatnio krąży po różnych forach listach majlingowych a nawet GG...

hehe... no fajne coś.Sam dostałem też kilka podobnych "wzniosłości". Tego typu ogłoszenia przypominają nieco grę w 3 karty na Balcerku. Choć, kurde, rozwalimy go, rozwalimy...
W kwestii tego, na GG dostawałem kiedyś teksty w rodzaju "cześć, poklikamy, wiesz, mam 17 albo 25 albo ileś tam lat. Poznajmy się bliżej, masz adres mojej stronki, z foto itp.
:kwasny: :/ :zdegustowany:

Bot - Nie Mar 30, 2008 21:11

Kod:
Witam.
Przedwczoraj mialo miejsce wlamanie na konto serwisu przemo.org szczegoly znajduja sie tutaj: http://w w w przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=54830 oraz dokladniejsze tutaj: http://w w w przemo.org/phpBB2/forum/viewtopic.php?t=54831
Hacker skopiowal cala baze danych uzytkownikow.
W tym miejscu chcielismy po raz setny i po raz ostatni podkreslic ogromna wage nieuzywania tych samych lub podobnych hasel na roznych serwisach w internecie.
Hasla w naszej bazie sa zakodowane mechanizmem md5 jednak gdy haslo jest krotkie lub proste jest ono mozliwe do rozkodowania.
Jednak niezaleznie czy mamy haslo dlugie i skomplikowane czy nie, powinnismy w kazdym serwisie uzywac innego hasla gdyz nieuczciwy administrator lub podstepny hacker modyfikujac pliki moze dostac nasze haslo w postaci golego tekstu (w przypadku przemo.org hasla golym tekstem nie wyciekly)
Dlatego tez pamietajcie, uzywajcie wszedzie innych hasel !!!

źródło: przemo.org

Ja musze pozmieniać bo niektóre moje hasła się powtarzają :/

Szamanka - Pon Mar 31, 2008 16:18

Dzieki za ostrzezenie, trzeba bedzie pozmieniac :D
Reb - Pon Mar 31, 2008 17:16

khaman, mnie to raczej nie grozi :P
Bot - Pon Mar 31, 2008 22:53

Reb, to dobrze ale ogólnie wart pamiętać aby nie używać wszędzie tych samych haseł.
Reb - Pon Mar 31, 2008 22:58

khaman, no tu zdecydowanie masz racje, ale to zależy jeszcze gdzie posiadasz np owe konta e-mail/ftp/itd wiadomo o co chodzi.. ja mam wszystko w jednym dobrze strzeżonym miejscu.
Jacek_s - Czw Kwi 03, 2008 18:41

Oj co sie dzieje co sie dzieje Tu juz tylko Czak Noris pomoze :P.
MajkeL - Sro Lip 15, 2009 09:34

Kod:
Firma Secunia poinformowała o wykryciu luki w przeglądarce Mozilla Firefox 3.5. Została ona oznaczona bardzo krytycznym wskaźnikiem ważności.

Błąd dotyczy sposobu, w jaki przeglądarka przetwarza kod JavaScript, na przykład znacznik font, i pozwala na nadpisanie pamięci. Pomyślna eksploatacja usterki umożliwia zdalne wykonanie kodu, a co za tym idzie przemycenie na komputer ofiary szkodliwego kodu, który pozwoli przejąć kontrolę nad systemem. Do wykorzystania luki niezbędne jest nakłonienie użytkownika do otwarcia witryny zawierającej złośliwy kod.

Luka dotyczy Firefoksa 3.5. W Sieci dostępny jest już exploit wykorzystujący usterkę. Do czasu ukazania się poprawki użytkownicy Firefoksa powinni zachować ostrożność przy odwiedzaniu stron niewiadomego pochodzenia wykorzystujących JavaScript.

MacSen - Sro Lip 15, 2009 09:48

MajkeL napisał/a:
Kod:
Firma Secunia poinformowała o wykryciu luki w przeglądarce Mozilla Firefox 3.5.


Majkel Adblock+ , QuickJava, NoScript, i mam święty spokój. zaś co do owego exploita już go sprawdziłem i na noscripcie się zabawa z nim kończy :]

MajkeL - Sro Lip 15, 2009 11:17

OK, ale wiesz że większość ludzi używa "gołego" lisa.... (wyjątkiem jest Adblock)
Bot - Sro Lip 15, 2009 13:09

Gorsze dziury są w IE. Firefoxa w miare szybko załatają.
trunks - Sro Lip 15, 2009 22:44

a Opera jest gites :)
MacSen - Sro Lip 15, 2009 23:09

trunks napisał/a:
a Opera jest gites :)


A założymy się że jest również dziurawa jak FF.
Tyle że to jest jak z linuxem... mało dziur bo i mała popularność
Wystarczyło by tylko żeby FF z O się miejscami zamieniły i naraz by wyszło ileż to dziur i dziurek O posiada.
Czy CI się to podoba czy nie ilość dziur jest proporcjonalna do popularności danego softu.

muahahaha XD

MajkeL - Czw Lip 16, 2009 10:09

Dla niektórych Opera jest OK, dla innych FF, nie piszac już o IE :oczami:
h t t p;//w w w forumgliwice, c o m/viewtopic.php?t=1480&postdays=0&postorder=asc&start=0]Teamt rzeka.... więc zapraszam do dyskusji....
Tutaj ostrzegamy przed wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwie czyhającym w sieci.

Grzegorz - Nie Lip 19, 2009 11:01

Ja używam IE tylko do jednej rzeczy. Do ściągnięcia FireFoxa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group