dupiate forum

Bezpieczeństwo w Sieci - Jak zarządzać zdalnie komputerem .

truten - Sro Cze 22, 2005 14:53
Temat postu: Jak zarządzać zdalnie komputerem .
Czy znacie metody umożliwiające zdalne zażądzanie komputerem i przejęcie nad nim całkowitej kontroli ? Czy mając globalne IP jestem bezpieczny ? Czy będąc w sieci osiedlowej uniknę ataków z zewnątrz ?
Dev - Sro Cze 22, 2005 19:42

ja jestem z sieci osiedlowej i nigdy nie mialem jakis prob wlaman czy cos w tym stylu:)
Demmo - Sro Cze 22, 2005 20:30

he he.. wiem jak w win xp wysyłać komuś komunikaty posłańcem :rotfl: ale kontroli to nie przejmuje ;)
kiedyś testowałem netbusa w sieci szkolnej :rotfl: nawet fajne.. ale ogólnie wyrosłem już z takich zabaw :)

PAKuS - Czw Cze 23, 2005 10:11

Cytat:
Czy będąc w sieci osiedlowej uniknę ataków z zewnątrz ?

jeśli jesteś za maskaradą to tak a żeby się ty upewnił to skontaktuj się z adminem twojej sieci

truten - Czw Cze 23, 2005 13:58

Demmo - zgadza się jest taka funkcja w XP jak posłaniec lecz można ją szybko wyłączyć i twoja wiadomość nie dojdzie a jeśli chodzi o netbusa to już staruszek (trojan) i w zasadzie niegroźny bo wykrywalny przez antyvirusy.


PAKuS napisał/a:
jeśli jesteś za maskaradą to tak

Niestety i tu się mylisz wykorzystując serwer GaduGadu w prosty sposób możesz przejąć kontrole nad kompem ofiary.

Demmo - Czw Cze 23, 2005 22:21

wiem że posłańca da się wyłaczyć.. wiem nawet gdzie.. ale większosc ludzi nawet nie wie że ma coś takiego włączone :rotfl:
netbus wiem że już kulejący dziadek.. używałem go tylko i wyłącznie dla zabawy, w celach edukacyjnych i do powkurzania kogoś siedzącego kilka kompów dalej :D

o gg czytałem.. to jest dziurawe jak ser szwajcarski.. chociaż nie.. te sery chyba nie mają aż tyle dziur :rotfl: :rotfl:

swoją drogą w wielu sieciach są bardzo słabe zabezpieczenia i w regulaminie sieci masz punkt o tym ze sam powinieneś zadbać o bezpieczeństwo swojej maszyny ;) często i gęsto jesteś chroniony przed jako takimi atakami spoza sieci, ale w większych sieciach jak np ta ze sre-em-jotu (bmj ;) ) zdarzają się włamy lokalne.. wiesz.. komuś się nudzi, mama go nie kocha, nikt go nie lubi, psy na niego sikają jak już wyjdzie na zewnątrz i odlepi się od komputera.. ;) i takie tam..

Appo - Pią Cze 24, 2005 08:36

Wystaczy odpowiedni port otwarty i odpowiednio zamaskowane odprogramowanie. Może wystarczyć nawet zykły '$' (dla tych którzy wiedzą o co chodzi :D) to masz już dyski pootwierane :].

Co do IP. Jeżeli masz NAT lub PAT na sieci to główne zagrożenie idzie na serwery sieciowie i ew. urządzenia Routing'u.

Jeżeli masz zewnętrzne IP to na każdą klasę idzie takie samo (Chyba A żadziej obrywa - ale nie jestem pewien).

Co do włamów lokalnych... zdarzają się i takie... co poracić :]
Dobry FireWall + AntyVir z alternatywnym posukiwaniem zagrożeń + trochę wiedzy na temat portów i będzie ok :]

truten - Pią Cze 24, 2005 11:12

Niestety nawet za Nat-em nie jesteś już bezpieczny przed atakami nie tylko we własnej sieci ale i z zewnątrz. Wystarczy prosty programik który nakłada się na GG ( jest nie wykrywalny przez antyviry ) do transferu wykorzystuje serwery GG
Appo - Pią Cze 24, 2005 20:01

Nom wystarczy pakiety ukryć a router je puści :]
chodzi tylko o namierzenie postaci za NATem . Pat jest już znacznie łatwiejszy do ... opanowania ;)

Max - Nie Gru 25, 2005 01:26
Temat postu: Re: Jak zarządzać zdalnie komputerem .
truten napisał/a:
Czy mając globalne IP jestem bezpieczny ? Czy będąc w sieci osiedlowej uniknę ataków z zewnątrz ?


Pytanie 1: odp - NIE
Pytanie 2: odp - NIE

Majac IP zewnetrzne (najczesciej klacy C) jestes wystawiony na odstrzal jak kaczka.
Majac IP wewnwtrzne (prywatna klasa adresow), w zaleznosci od ustawien na routerze, jestes mniej lub bardziej bezpieczny ale calkowicie - NIGDY. Jedyne wyjscie to dobry firewall, dobry antywirus i troche rozumu :) To nie ochroni Cie calkowicie ale pomoze uniknac wielu przykrosci :)

Chociaz ... jest jeden jedyny i bardzo skuteczny sposob na calkowite zabezpieczenie sie przed atakami z internetu. SPRZEDAC KOMPA !! :super:

Krzysio - Pon Gru 26, 2005 20:55

takiego radykalnego kroku bym az nie zrobil :p ale wystarczy odlaczyc wtyczke od neta i juz nie bedzie atakow :):P
rfilo - Nie Lut 03, 2013 08:18

team Viewer daje rade.... tylko na obu kompach musi byc zainstalowany


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group