dupiate forum

Rekreacja i Turystyka w Gliwicach - Zwiedzanie Gliwic

Gmeras - Wto Cze 21, 2005 17:01
Temat postu: Zwiedzanie Gliwic
Wyobraźcie sobie ze macie zamiar kogoś po gliwicach oprowadzić
jaką trase zwiedzania pokonaliscie byscie i o co najchetniej byscie zachaczyli ;)

ANIUS - Wto Cze 21, 2005 17:02

sa pewne punkty, ktore wypada pokazac nie gliwiczaninowi, mam na mysli np palmiarnie i radiostacje :)
Frycek - Wto Cze 21, 2005 17:14

najbardziej znane...radiostacja noca,palmiarnia...zwyciestwa i maraton po hipermarketach :P
ANIUS - Wto Cze 21, 2005 17:19

Frycek napisał/a:
maraton po hipermarketach

to lubie:) ale nie wiadomo czy nasi goscie byliby tym zachwyceni hihih

Demmo - Wto Cze 21, 2005 18:11

a co tam goście :rotfl: jeśli sam lubi to niech się dostosują :rotfl:
Mariusz - Wto Cze 21, 2005 19:10

Kłodnice ... :rotfl:
frohike - Wto Cze 21, 2005 23:12

lotnisko
Gmeras - Wto Cze 21, 2005 23:27

na lotnisko to chyba na odpoczynek isc na koniec zwiedzania :P
frohike - Wto Cze 21, 2005 23:35

kolejnosc nie jest najwazniejsza
Gmeras - Sro Cze 22, 2005 00:34

A wyczytałem sobie na stronie radiostacji ze w czwartki jest darmowe zwiedzanie muzeum radiostacji chyba sobie pójde w ten czwartek ;)
Aither - Sro Cze 22, 2005 11:37

wszystko w dopowiedniej kolejnosci od muzeow i parkow konczywszy na najlepszych miejscach do zabawy :hyhy: bo przypuszczam ze na jeden dzien na pewo u mnie nie zostali tylko wiecej ;) a zwiedzanie mozna rozlozyc w czasie :D
frohike - Sro Cze 22, 2005 11:58

no tak troche zwiedzania i na piwko, troszke pozwiedzac i na piwko
podoba mi sie taki plan :rotfl:

Gmeras - Sro Cze 22, 2005 12:04

i z humorkiem wraca sie do domu ;d
frohike - Sro Cze 22, 2005 12:05

wydaje mi sie ze warto nad jakas wode tez wziasc, Lesne nie jest najgorsze lub Plawniowice badz Czechowice
kisia - Sro Cze 22, 2005 12:48

No cóż wszystkie miejsca godne pokazania zostały juz wymienione więc powtarzać się nie będe, może jedynie tyle, że jak juz byśmy byli na lotnisku to zafundowałabym im jakby mieli ochotę, przelot nad gliwicami i okolicami. Wspominaliby to do końca życia :rotfl:
frohike - Sro Cze 22, 2005 13:05

a nasza kieszen juz nigdy by po tym locie nie odzyla :D
Gmeras - Sro Cze 22, 2005 13:37

sam tym gruchotem nielatałem chca 50 zł za lot
Aither - Sro Cze 22, 2005 13:40

najwazniejsze to bawic sie dobrze :] hehehehe nawet jesli przerywnikami miedzy jednym a drugim piwem bedzie lotnisko i piwo :D
glewitz - Czw Cze 23, 2005 20:58

oki.., więc zaczynamy. Myślę, że należy zacząć od północy Gliwic, a mianowicie od Radiostacji (obecnie muzeum, więc nie ma problemów w dojści pod sam szczyt). Czekaj, teraz, żeby nie byuło nudno i bez składu i ładu, dopomogę sobie mapą... hmmm... myślę też, że należałoby jej pookazać najstarszy kościół w Glwicach (którym nie jest Wszystkich Świętych), a mianowice stary kościółek pw. św Bartłomieja, któy ma w sobie dużo uroku (choć trochę zaniedbany) i w facxhowych książkach na ten temat, jest uważany za tzw. miejsce mocy. W pobliżu można także wstąpić do największego (pod prawie każdym względzie) kościoła w diecezji gliwickiej- nowego Bartka. Myślę też, że należy tej osobie pokazać cmentarze żydowskie (k. Lipowego i na ul. Na Piasku). Na Żernikach (to trochę p[owrotu) jest słodka kapliczka pw. św. jana Nepomucena z kapliczką choleryczną. Jadąc do Centrum. Tu właściwie wszsytko jest godne zwiedzenia. Palmiarnia, Willa Caro, Zameczek Piastowski, Parki, aleja klonów jakiśtam (pomniki przyrody), ul Zwycięstwa, Starówka, Ruiny Teatru "Victoria", później oczywiścoe Oddział Odlewnictwa Artystycznego. Na odpoczynek to oczywiście kąpieliska, Rynek lub lotnisko (chociaż lotnisko...). To jest plan zwidzania w telegraficznym skrócie. Aha, jeszcze wszystko zależy od tego, czy będzie się opowiadało coś o danych bud\ynkach, czy tylko jue pokazwałao. Bo jeżeli omawiało, to należy zwrócić uwagę na UM, Pl/ Piłsudskiego, kino "Bajka", Pocztę Polską, Dom Weichmanna (nie wiem, czy dobreze napisałem) i mnóstwo innych rzeczy, ale nie będę piał elaboratów :P
Gmeras - Pią Cze 24, 2005 14:23

Kto by mi powiedział do której w soboty palmiarnia jest otwarta z góry dzieki
glewitz - Pią Cze 24, 2005 14:46

10.00- 18.00
więcej na ten temat h t t p;//w w w um.gliwice, p l/index.php?id=64/1

Gmeras - Pią Cze 24, 2005 14:48

mi od kilku dni strona um niedziała i nic sprawdzic niemoge a niewiem czemu mi nierdziała
glewitz - Pią Cze 24, 2005 14:51

aha
Aither - Nie Cze 26, 2005 12:38

ja bym sobie pozwiedzala :]
Gmeras - Nie Cze 26, 2005 17:06

ale tak zwiedzenie całych gliwic z przewodnikiem to by7 sie napewno inaczej patrzyło na miasto ;)
Piotrulek - Nie Cze 26, 2005 20:39

Gmeras napisał/a:
jaką trase zwiedzania pokonaliscie byscie i o co najchetniej byscie zachaczyli



Doskonalą trasą na zwiedzanie jest szlak im."Pubów Pszczyńskich",jest ich chyba z 6-7 sztuk na dlugości ulicy około 500metrow,więc w każdym po kilka minut na piwko i po ostatnim koniec wycieczki.Czas wycieczki okolo 60 minut,miejsce zbiórki rejon skrzyżowania z Bojkowską,autobus oczywiście obowiązkowo z toaletą... :) :) :)

glewitz - Pon Cze 27, 2005 17:08

z przewodnikiem na pewno jest inaczej,. ale nie idealnie. Trzeba trafić na dobrego przewodnika :P
frohike - Pon Cze 27, 2005 19:04

Piotrulek napisał/a:
jest ich chyba z 6-7 sztuk

oj chyba wiecej :P

Aither - Sro Cze 29, 2005 17:57

prawde mowiac pszczynskie paby jakos mnie nie rajca... wole okolice rynku :]
glewitz - Sro Cze 29, 2005 22:29

Rynek rulezzz. Chociaż gdyby był odrobinę większy byłoby cudownie. Ale niestety. Zamysłu średniowiecznych twórców nie zmienimy. Bo przecież nie będziemy niszczyć zabytkowej starówki, aby zrobić drugi Krakowski. A tak przy okazji: według mnie Krakowski powinien być tak duży jak prtzed wojną :P
Aither - Sro Cze 29, 2005 22:49

glewitz wybacz ze zadam glupie pytanie ale jak duzy byl przed wojna ?
glewitz - Sro Cze 29, 2005 22:52

zajmował powierzchnię obecną plus miejsce ob Politechniki
Aither - Sro Cze 29, 2005 22:55

ale nie byl pusta przestrzenia tylko zabudowana bo PS chyba tam juz stala :]
glewitz - Sro Cze 29, 2005 22:58

jak nie ?? PS wydział jakimś tam, chyba udownictwa powstał dopiero w 1956 roku. Przedtem był to taki ogromny plac
Aither - Sro Cze 29, 2005 23:34

hm... nie wiem mlode ze mnie dziewcze nie pamietam jak to budowali :P
glewitz - Sro Cze 29, 2005 23:36

ja tesh nie, ale w jakiejś książce wyczytałem
Aither - Czw Cze 30, 2005 00:18

hehehehe no to ja poszukam moze cos znajde :]
Szamanka - Wto Lis 08, 2005 19:51

Jak tam Gliwiczanie...czy w Gliwicach znajduje sie cos jeszcze oprocz Palmiarni,radiostacji i lotniska do zwiedzania?
Major - Wto Lis 08, 2005 19:55

Możesz zwiedzić moje osiedle :D
Przespacerować sie brzegiem kłodnicy :P
Całe środmieście można pozwiedzać, wystarczy tylko wejść w boczne uliczki, tam naprawde czasem można zobaczeć coś ciekawego niekoniecznie brud i pijaństwo.

Piotrulek - Sro Lis 09, 2005 12:10

Szamanka napisał/a:
czy w Gliwicach znajduje sie cos jeszcze



możesz się przespacerować obrzydliwie brudną Tarnogorską patrząc na obdrapane budynki,przypominające slamsy,podczas spaceru musisz uważać również tysiące worków ze sprzątniętymi liścmi,ale niestety nie wywiezionymi na wysypisko,bo znowu ktoś coś zawalił,możesz zobaczyć również piaskownice okradzione z piasku i śmierdzące kocimi odchodami,na chodnikach musisz uważać,aby nie wdepnąć w psie odchody...to są Gliwice widziane tymkrytyczniejszym okiem.

Szamanka - Sro Lis 09, 2005 12:23

Piotrulek, a nie uwazasz,ze te krytczne oko,mozew miedzy czasie zobaczyc cos pieknego

np jesienia(gdy juz mowa o tych lisciach),ze drzewa sa kolorowe,a przeciez na Tarnogorskiej ich nie malo( po obu stronach)

a gdyby sie tak przyjzec
Cytat:
na obdrapane budynki
,mozna zobaczyc ciekawa historie Gliwic, kulture

prawda Piotrze? :D

Piotrulek - Sro Lis 09, 2005 13:18

Szamanka napisał/a:
miedzy czasie zobaczyc cos pieknego

np jesienia



właśnie 3 dni temu szedłem na spacer i byla taka kupka pieknych,kolorowych liści i chcialem kopnąc je,aby się tak fajnie rozsypały,tak filmowo,kopnąlem i ....psie gó....o pozostało mi na szpicu buta,oto nasze Gliwice...

Fenix - Sro Lis 09, 2005 13:23

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Dorotka - Sro Lis 09, 2005 13:26

Piotrulek napisał/a:
byla taka kupka pieknych,kolorowych liści i chcialem kopnąc je,aby się tak fajnie rozsypały,tak filmowo,kopnąlem i ....psie gu....o pozostało mi na szpicu buta,oto nasze Gliwice...

może to była "niespodzianka" od kogoś kto właśnie pozmiatał te liście na jedną kupkę i zabezpieczenie przed tym, żeby ich nikt nie rozkopywał ;)

frohike - Sro Lis 09, 2005 14:03

Piotrulek, sprobuj zobaczyc piekno w tym syfie
Gmeras - Sro Lis 09, 2005 14:34

Piotrulek napisał/a:
właśnie 3 dni temu szedłem na spacer i byla taka kupka pieknych,kolorowych liści i chcialem kopnąc je,aby się tak fajnie rozsypały,tak filmowo,kopnąlem i ....psie gu....o pozostało mi na szpicu buta,oto nasze Gliwice...

nie tylko w Gliwicach tak jest :]

frohike napisał/a:
Piotrulek, sprobuj zobaczyc piekno w tym syfie

zgadza sie :rotfl:

Krzysio - Czw Lis 24, 2005 09:20

Cytat:
właśnie 3 dni temu szedłem na spacer i byla taka kupka pieknych,kolorowych liści i chcialem kopnąc je,aby się tak fajnie rozsypały,tak filmowo,kopnąlem i ....psie gó....o pozostało mi na szpicu buta,oto nasze Gliwice...

lol, pomysl ze one byly przygotowane do wywozki :p ktos ladnie pozgartal i teraz musi jeszcze raz to robic :P
prawde mowiac to w gliwicach nie ma ciekawych miejsc, oprocz wspomnianego lotniska, palmiarni, zabytkow tez nie za wiele :] kilka ciekawych kamieniczek (zazwyczaj zniszczonych) i radiostacja, ot cale gliwickie zabytki, jedynie chyba zostaje isc do pubu sie urznac :] zostaje jeszcze kameralne kino, kilka parkow, operetka, muzeum
niestety podobnie jest z rekreacja, to skandal zeby bylo 5 hali na krzyz i 3 baseny,sciezki rowerowe po haldach
ostatnio jak przyjechalo do mnie goscie to sie dziwili ze w takim duzym miescie nie ma co robic (ech ci warszawiacy:]), poprowadzilem ich do palmiarni ale oczywscie byla zamknieta ;-) cale gliwice...

glewitz - Czw Lis 24, 2005 22:33

no już nie mów, że Glwiice są takie złe. M<oże Warszawa jest lepsza, co ?? :suchy:
Krzysio - Nie Lis 27, 2005 15:35

no jak bylem w warszawie to przynajmniej sie tam nie nudzilem :] wiec wydaje mi sie ze po wzgledem atrakcji warszawa nam pewno jest lepsza od gliwic, a moze ja po prostu slabo znam swoje miasto ? ;-)
glewitz - Nie Lis 27, 2005 16:32

bardzo słąo znasz swoje miasto ;P
Piotrulek - Nie Lis 27, 2005 17:54

Bzyki napisał/a:
a moze ja po prostu slabo znam swoje miasto ?



a mi się wydaje,że ty go wogole nie znasz... :D :D

Gmeras - Nie Lis 27, 2005 20:46

Bzyki, albo sie ci sie te atrakcjie wszystkie juz znudziły tak jak warszawiaka warszawa :]

a jak tak siedzac i mysląc mówie sobie ze wszystkiego w Gliwicach jeszcze niewidziałem :]

glewitz - Nie Lis 27, 2005 21:10

zgadzam się z przedmówcami
Krzysio - Nie Lis 27, 2005 23:07

Cytat:
a mi się wydaje,że ty go wogole nie znasz... Wesoly Wesoly

zyje to ponad 10 lat wiec nie bede ukrywal ze nie znam tego miasta ;-) miasto mi sie podoba wiec na pewno sie mi nie znudzilo
coz zyje w tym miescie i czym mi sie podoba czy nie musze sie pogodzic z tymi wszystkim "atrakcjami" co tu sa :] moze kiedys dotre do nowych miejsc ktore mi sie spodobaja :P
jak na razie prawda jest taka ze gliwice stoja slabo pod wzgledem atrakcji
chyba nie macie mi za zle ze mi sie bardziej podoba warszawa niz gliwice ? :> ja wam nie mam za zle ze wam sie gliwice podobaja a nie warszawa :P:P:P

darkenstein - Nie Lis 27, 2005 23:43

a ja bym chcial zeby ktos mnie oprowadzil po gliwicach bo zawsze sie tu gubie lubie to miasto ale jest dlamnie jak labirynt , poznan jest wiekszy ale jakos znajduje sie w nim .
Piotrulek - Pon Lis 28, 2005 19:12

Bzyki napisał/a:
macie mi za zle ze mi sie bardziej podoba warszawa niz gliwice



za zle nie mam bo niby dlaczego,każda sroka swoj ogon chwali,ale trudno jest porownać 1000000 Wa-wę z 200000 Gliwicami...aczkolwiek zapewne w Gliwicach są dużo skromniejsi ludkowie niż w Wawie...io nie mają syndromu mieszkańcow strefy "0"dlatego zwiedzanie naszego maista powinieneś wziąć za priorytet...

glewitz - Pon Lis 28, 2005 19:40

GLIWICE THE BEST !!!!!!!!!!!!
Dorothea - Pon Lis 28, 2005 23:12

darkenstein, mysle, ze napewno znalazłby sie ktos, kto chetnie oprowadzi Cie po Gliwiicach :D
darkenstein - Wto Lis 29, 2005 00:24

Dorothea, dzieki , zrozumialem :D
Dorothea - Wto Lis 29, 2005 00:30

I wszystko jasne, nie ma to jak zwiedzanie naszych pieknych Gliwic..... :D
kisia - Wto Lis 29, 2005 00:46

darkenstein napisał/a:
zawsze sie tu gubie lubie to miasto ale jest dlamnie jak labirynt

darkenstein, wystarczy telefon do jakiegoś nawigatora i wyprowadzi Cię na prostą :D

darkenstein - Wto Lis 29, 2005 02:09

kisia, wiem ze na Ciebie zawsze moge liczyc :hyhy:
Krzysio - Sro Lis 30, 2005 17:25

Cytat:
zwiedzanie naszego maista powinieneś wziąć za priorytet...

jakby bylo jeszcze co zwiedzac (:

Ana - Czw Gru 01, 2005 01:22

Bzyki napisał/a:
jakby bylo jeszcze co zwiedzac (:

niektórzy może by mieli ;)

glewitz - Czw Gru 01, 2005 22:42

jest tyle miejsc d zwidzania w Gliwicach. JAK możecie tego nie zauważyć :P
Appo - Pią Gru 02, 2005 00:10

Zgodzę się... byłem w kółku gdzie poznawaliśmy swój region ... (2-3 lata) i kawał gliwic poznałem... jest co zwiedzać i czego się uczyć (konkursy ;) ).
rafal - Pią Gru 02, 2005 22:56

macie w gliwicach jakies fajne zabytki do zwiedzania o ktorych nie wiem bo przyznam ,ze slabo znam to miasto ale wiem ,ze w kazdym miejscu cos sie zawsze znajdzie ciekawego do obejrzenia podobno jest calkiem palmiarnia ?
Appo - Pią Gru 02, 2005 23:14

napewno Ci się spodoba któryś zakątek w palmiarni :D
Gmeras - Sob Gru 03, 2005 00:33

willa caro
zamek piastowski
Muzeum Odlewnictwa Artystycznego
Radiostacja Gliwicka

jesli chodzi o muzea :)

glewitz - Sob Gru 03, 2005 15:05

ul. Zwycięstwa
kościół Wszystkich Świętych
Starówka
teatr muzyczny
i wiele wiele innych

Krzysio - Sob Gru 03, 2005 17:32

hmm starowka wedlug mnie nie za bardzo atrkacyjnie wyglada :)
jesli chodz o zabytki to mozna do pkm-u wstapic i pozjedzic wegierskimi ikarusami :)

Gmeras - Sob Gru 03, 2005 18:00

Bzyki napisał/a:
jesli chodz o zabytki to mozna do pkm-u wstapic i pozjedzic wegierskimi ikarusami

zapraszam na ukraine wtedy zmienisz zdanie o naszych ikarusach

Krzysio - Sob Gru 03, 2005 18:09

a co az tak wspaniale te ikarusy sa ? :P co mnie obchodzi jakie na ukrainie autobusy jezdza :| ja zyje w polsce i widze jaki jest stan wiekszosci busow :| tragedia, i my ponoc jestesmy w europie (: fakt faktem autobusy w gliwicach i nie tylko sa zabytkami :p duza czesc ma ponad 20 lat wiec zyja dluzej od mnie to moge nazwac je zabytkiem
Dorothea - Sob Gru 03, 2005 20:10

Bzyki, popatrz na to z drugiej strony-takie stare a jeżdzą hihihihihihi, to jeest dopiero dokonanie co???? :rotfl:
Krzysio - Sob Gru 03, 2005 22:56

taaa, polak potrafi :P :P ciekawe czy za kolejne 20 tez beda jezdzic :D chcialbym to zobaczyc :P
nochalek1 - Sro Sty 04, 2006 13:16

czy ten temat jeszcze zyje , cos skromnie o swoim miejscie piszecie chcecie wiecej sie dowiedziec czekam, moze zaproponuje wam jakas ciekawa trase , jak cos to piszcie czekam:)
nochalek1 - Sro Sty 04, 2006 13:17

bo to co przedstawiacie to tylko ogólne ramy zwiedzania , czekam na was moze to was zainteresuje
Major - Sro Sty 04, 2006 18:59

Czekamy na wypowiedzi. Nie krępuj się tylko wal ciekawostkami, od tego jest ten temat :)
Frycek - Pon Sty 09, 2006 14:31

Miszkalem w gliwicach ponad 20 lat...ale powiem szczerze ze do konca nie wiem co mozna pozwiedzac ciekawego, oprocz oczywistych miejsc
Solith - Czw Mar 01, 2007 18:23

Pod koniec przyszłego tygodnia prawdopodobnie będę musiała zorganizować jakiś czas dla 4-osobowej grupy międzynarodowych studentów z wymiany, zobaczymy jak będzie ;) Mam w planach pokazanie Starego Miasta, ul. Zwyciestwa, Palmiarni, Radiostacji, jak pogoda dopisze, to spacerek po terenie Czechowic. Może coś jeszcze wymyślę do nastepnego weekendu. Nie zawaham się dać Wam znać, jak poszło i czy 'turyści' byli zadowoleni, i co imsię najbardziej podobało :]
trunks - Czw Mar 01, 2007 22:47

a z jakich krajow ci studenci ?
Solith - Czw Mar 01, 2007 23:50

trunks napisał/a:
a z jakich krajow ci studenci ?

Turcja i Litwa. A co, robi to jakąś różnicę? :D

Szamanka - Pią Mar 02, 2007 10:11

No Solith przed Toba wielkie zadanie aby pokazac nasze miasto z jak najlepszej strony.
Goscie z Litwy moga sie bardziej zachwycac, bo przeciez plynie w nich tez w malej lub wiekszej mierze slowianska krew.
Z tymi drugimi moze byc inna sprawa, bo inna kultura inne obyczaje, ale przeciez Gliwice tez posiadaj tyle pieknych zakamarkow.

Wejdz na strone Aither, moze tam znajdziesz wsrod fotografii miejsca, ktore mozna im smialo pokazac.

Zycze powodzenia

Solith - Pią Mar 02, 2007 13:21

Szamanka napisał/a:
No Solith przed Toba wielkie zadanie aby pokazac nasze miasto z jak najlepszej strony.
Goscie z Litwy moga sie bardziej zachwycac, bo przeciez plynie w nich tez w malej lub wiekszej mierze slowianska krew.
Z tymi drugimi moze byc inna sprawa, bo inna kultura inne obyczaje, ale przeciez Gliwice tez posiadaj tyle pieknych zakamarkow.

Wejdz na strone Aither, moze tam znajdziesz wsrod fotografii miejsca, ktore mozna im smialo pokazac.

Zycze powodzenia


o, dobry pomysł! może mi coś do głowy wpadnie jeszcze. na razie nie wiem wogóle, jacy są ci studenci, tzn czy wolą zwiedzać miasto czy wszystkie okoliczne puby. 3 Turków studiuje turystykę, więc powinni być chętni na zwiedzanie :P ale zobaczymy :)

Szamanka - Pią Mar 02, 2007 13:26

Solith napisala
Cytat:
czy wolą zwiedzać miasto czy wszystkie okoliczne puby


to na Forum znajdziesz odpowiednie tematy, w ktorych forumowicze zachwalaja gliwickie kawiarenki, puby itp.

nemo1125 - Pią Mar 02, 2007 13:51

Solith napisał/a:
3 Turków studiuje turystykę
niech zgadne, pierwsze pytanie będzie brzmiało: "Kraków i Oświęcim to daleko?"
Solith - Pią Mar 02, 2007 13:58

nemo1125 napisał/a:
Solith napisał/a:
3 Turków studiuje turystykę
niech zgadne, pierwsze pytanie będzie brzmiało: "Kraków i Oświęcim to daleko?"

haha, całkiem możliwe ;) ale nie mam nic przeciwko, chętnie z nimi pojadę i do Krakowa i do Oświecimia. wszystko zależy jak wypadnie 1sze spotkanie, czy się polubimy itp. a potem mogę z nimi jeździć :D lubię obcokrajowców, więc dla mnie to nie problem :)[/scroll]

nemo1125 - Pią Mar 02, 2007 14:10

Solith napisał/a:
a potem mogę z nimi jeździć
no to w okolicy proponuję to h t t p;//w w w luiza.zabrze, p l chyba trzeba wcześniej tam zadzwonić i się umówić ale warto :-)
trunks - Pią Mar 02, 2007 23:11

na Turków uważaj - to dzicz ;)
Solith - Sob Mar 03, 2007 00:10

nemo1125 napisał/a:
Solith napisał/a:
a potem mogę z nimi jeździć
no to w okolicy proponuję to h t t p;//w w w luiza.zabrze, p l chyba trzeba wcześniej tam zadzwonić i się umówić ale warto :-)

dzięki za przypomnienie! chopdziło mi to po głowie jakiś czas, ale za każdym razem kiedy nie mogłam zerknąć na pc i sprawdzić coniego nt. tego skansenu. zobaczymy czy będą chętni na taką wycieczkę. w sumie jest to coś "innego niż wszystko", ale zobaczymy. dzięki za linka!

trunks napisał/a:
na Turków uważaj - to dzicz ;)

hahaha. być może. niestety nie mam dobrego zdania o Turkach. dlatego podjęłam się tego zadania, 'opiekowania się' nimi z nadzieją, że może pozbędę się swoich stereotypów ;) trzeba próbować, prawda? ;)

trunks - Sob Mar 03, 2007 22:59

byłem w Turcji i nie pozbyłem sie stereotypu. Turcy są leniwi, zadufani w sobie i traktują kobiety instrumentalnie. Życze powodzenia ;)
Solith - Nie Mar 04, 2007 00:14

trunks napisał/a:
traktują kobiety instrumentalnie. Życze powodzenia ;)

właśnie tego boję się najbardziej, bo tego dotyczą moje stereotypy, heh. ale spróbować nie zaszkodzi. przyjaciółka ma w tej chwili tureckiego chłopaka, którego poznałam, i mam jak najbardziej pozytywne odczucia. oby ze studentami było podobnie ;)

Szamanka - Nie Mar 04, 2007 10:47

Mysle, ze nie bedzie tak zle Solith, ze dasz rade ich zachwycic a ze zadanie wymaga przygotowan, trzeba wiec zacierac rece.
W razie pomocy co niektorzy ludzie z Forum napewno chetnie Ci pomoga.

Ja tez bylam w Turcji i poznawalam ich obyczaje i ich kulture i musze przyznac, ze mam inne zdanie niz trunks.( to tak w ramach OT )

trunks - Nie Mar 04, 2007 15:07

Solith napisał/a:
przyjaciółka ma w tej chwili tureckiego chłopaka, którego poznałam, i mam jak najbardziej pozytywne odczucia

na początku takie wrażenie mogą sprawiać, ale z różnych zasłyszanych czy przeczytanych opinii wynika, że to tylko do czasu...najczęściej do czasu ślubu :]...a potem cóż - zawód, chłop sie nie ruszy żeby cokolwiek pomóc, trza samemu sie martwić o wszystko ;)

Basiorek - Nie Mar 04, 2007 16:27

to zupełnie jak z polskimi facetami :rotfl:
nemo1125 - Nie Mar 04, 2007 16:35

Basiorek napisał/a:
to zupełnie jak z polskimi facetami :rotfl:
wypraszam sobie ;)
Basiorek - Nie Mar 04, 2007 16:56

prawda w oczy kole? ;)
trunks - Nie Mar 04, 2007 18:00

wszedzie zdarzają sie tacy, ale wsród np. Turków to raczej norma, a u nas myśle, że to mniejszość...
Solith - Pią Mar 16, 2007 19:38

No i jestem po oprowadzaniu :D Okazało się, że Turkami zajął się już ktoś inny, więc mi przypadła Litwinka, a raczej Rosjanka z pochodzenia, studiująca i mieszkająca na Litwie. Litewski i rosyjki w pełni opanowane, plus dobry angielski i początkujący hiszpański. Spotkanie z Mariną, bo tak ma na imię, wypadło całkiem sympatycznie.
Na początku Palmiarnia - była zachwycona, wszystko jej się podobało, nacykała mnóstwo zdjęć :) (aha, tak przy okazji dodam, gdybyście kiedyś planowali kogoś wziąść do Palmiarni - za robienie zdjęc trzeba zapłacić 5 zł bodajże). Potem była rundka po Starym Mieście - pokazałam resztki murów miasta na Dolnych Wałów (moje dawne miejsce zamieszkania, chliiip), kościoł Wszystkich Świetych (niestety tylko przez kraty :( ) - bardzo jej się podobał, potem rundka dookoła Rynku, zakup precli (baa, w końcu precle lepsze od obwarzanków, prawda? :> ), lunch w Naleśnikarni obok Rynku, Zameczek Piastowski z zewnątrz, katedra (była zachwycona, chyba najbardziej ze wszystkich miejsc. A muszę przyznac, że na mnie też katedra wywarła wrażenie. Ostatnio byłam tam chyba w podstawówce, a wtedy nie zawracałam sobie głowy tym, co jest godne uwagi :P Potem był 'ryneczek' czyli hala targowa przy Basztowej i Bytomskiej (chciała zakupić warzywa i owoce), i spacerek Zwycięstwa, do mojego auta zaparkowanego na Armii Krajowej ;) No i potem jeszcze kościoł św. Barbary z auta, i nasza fantastyczna Politechnika ;)
Ogólnie - bardzo jej się podobało i zdecydowałyśmy, że kiedyś przyjedzie na 'Gliwice by night' ;) Mieszka w akademiku w Katowicach, więc pewnie zostanie u mnie na noc :)

trunks - Sob Mar 17, 2007 20:33

no to fajna wycieczka :). A ładna ta Rosjanka ? ;)
Solith - Sob Mar 17, 2007 20:40

Heehee, taka... rosyjka ;) (czyt. nie pięknośc, po prostu przeciętna Rosjanka). I niziutka ;)
nemo1125 - Sob Mar 17, 2007 23:29

Solith napisał/a:
przeciętna Rosjanka
ale złotych zębów nie ma?
trunks - Sob Mar 17, 2007 23:37

aha

a te Turki do kogo poszły ? Do dziołchy czy gościa ? :)

Solith - Sob Mar 17, 2007 23:42

nemo1125 napisał/a:
Solith napisał/a:
przeciętna Rosjanka
ale złotych zębów nie ma?

haha, nie zauważyłam ;)

trunks, a Turkowie poszli do gościa i myślę, że dobrze się stało. Pewnie będę jeszcze miała z nimi stycznośc, przy planowaniu innych wycieczek, po województwie i nie tylko.

trunks - Nie Mar 18, 2007 16:55

to fanie, ze takie wycieczki dla obcych studentow są organizowane....jak ja byłem w Anglii na wymianie z Sokratesa, to byłem zdany sam na siebie, a w dodatku wokół w pokojach obok sami murzyni mieszkali, tak wiec porażka :/
Solith - Nie Mar 18, 2007 19:50

wiesz co, to chyba wszystko zależy od organizacji koordynatora ds. wymiany Socrates-Erasmus na danej uczelni.. moja ma tylko 4 studentów na wymianie, 3 osoby do opieki, i w kółko organizujemy im jakieś wypady. jutro np. jadą do Krakowa.
trunks - Nie Mar 18, 2007 23:05

no nas do Anglii wyjechalo 4, ale po 2 osoby do dwoch roznych uczelni....ale chodzi Ci o koordynatora dla całej uczelni czy tylko wydziału ? Bo 4 osoby to troche malo na całą uczelnie, napewno wiecej wyjechalo....
Solith - Nie Mar 18, 2007 23:21

Ja (niestety) jestem z prywatnej uczelni, więc tylko 4 osoby do nas przyjechały w tym roku. A wyjechało chyba więcej, ale nie orientuję się. Sama zamierzam wyjechać w przyszłym roku ;)
trunks - Pon Mar 19, 2007 23:08

aaha, a jaka to uczelnia jesli mozna spytac ?
Solith - Pon Mar 19, 2007 23:26

Ciekawość pierwszy stopień do piekła ;)
Przereklamowana GWSH w Katowicach.
Muszę się bronić : głupia nie jestem, bogata jakoś bardzo też nie. Trafiłam tam, bo nie dostałam się na wymarzone studia (filologia norweska :oczami: ), więc pozostało studiowanie czegoś, co mnie interesuje - turystyki. A że uzdolniona fizycznie nie jestem, więc z turystyki na AWF zrezygnowałam. O turystyce na UAMie w Poznaniu dowiedziałam się za późno. No i wpakowałam się w GWSH. Uczelnia jak każda inna, ale zdzierają niemiłosiernie... :looka: Całe szczeście, jeszcze tylko (aż??) 1,5 roku i skończę licencjat i wreszcie się pożegnam :D
Ah, tak, i przepraszam za OT :wstyd:

trunks - Wto Mar 20, 2007 23:04

Solith, ależ ja nic takiego nie sugerowałem ani nie myślałem, wiec nie musisz tłumaczyć :). Studia dobre jak kazde inne, najważniejsze miec ten papierek, a potem i tak liczy sie w pracy to co sie tam robi i po prostu trzeba sie wykazać...
Nelta - Sro Mar 21, 2007 10:54

ale jak to ? taka wycieczka i bez wspomnienia o Sobieskim zatrzymującym się przez wyprawą na odsiecz Wiedniowi u Franciszkanów obok Kościoła Podwyższenia Krzyża i bez pokazania Radiostacji gliwickiej - najwyższej drewnianej budowli w Europie a na stronie muzeum wyczytałam, że nawet na świecie :>
o tempora o mores ! :cwaniak:

Solith - Czw Mar 22, 2007 11:42

trunks, ja po prostu zawsze wolę uprzedzić pytania i ewentualne złe myślenie :P bo niestety nadal większość osób uważa, że na studia prywatne idą bogaci i głupi ludzie, a rzeczywistość jest inna. większośc studentów, nawet dziennych, pracuje gdzieś, żeby zarobić na czesne.

Nelta - Marina nie jest specjalnie zainteresowana historią, więc historycznymi faktami i datami jej nie zasypuję. O radiostacji powiedziałam, chciała zobaczyć, ale pod koniec 'wycieczki' byłyśmy już obie zbyt zmęczone, żeby jeszcze jechać na drugą stronę Gliwic pokazać z zew. radiostację. Postanowiłyśmy to załatwić następnym razem. Jak mówiłam, chcę jej kiedyś zorganizować "Gliwice by night" z noclegiem u mnie, więc wtedy będzie też dobra okazja do pokazania radiostacji :)

A wracając jeszcze do tematu:
jestem w Hospitality Club, i napisał do mnie Włoch (eh, kolejna nacja, która nie jest na pewno moją ulubioną :P ) z pytaniem, co ciekawego będzie się działo w Gliwicach 11-12 kwietnia, i jakie puby mu polecam? Na stronie Gliwic nic ciekawego nie znalazłam, a jest już Gliwicki Magazyn Kulturalny na kwiecień?? Jesli tak, to może ktoś by zajrzał i zobaczył co pisze? Od kiedy nie mieszkam w centrum to rzadko tam bywam i nie mam okazji porwać GMK :(
I kolejna rzecz: w jakich pubach będą mówić po angielsku? W Hemingwayu na Rynku chyba powinni, nie? Opium? 4Art? Polecicie coś, bo ja na pubach niezbyt się znam ;)

trunks - Czw Mar 22, 2007 15:45

myśle, ze w wiekszości pubów obsługa zna podstawowy angielski, bo to ludzie młodzi i uczą sie go zapewne w szkole :).

Solith napisał/a:
Włoch (eh, kolejna nacja, która nie jest na pewno moją ulubioną

oni tez są troche zarozumiali i zbyt pewni siebie, bo myślą, że kazdą dziewczynę moga zdobyc...

Szamanka - Czw Mar 22, 2007 15:57

trunks ja sie czasem zastanawiam skad Ty bierzesz takie opinie o innych ludziach :zdziwko:
frohike - Czw Mar 22, 2007 16:07

Solith napisał/a:
I kolejna rzecz: w jakich pubach będą mówić po angielsku? W Hemingwayu na Rynku chyba powinni, nie? Opium? 4Art? Polecicie coś, bo ja na pubach niezbyt się znam


moi nauczyciele angielskiego czesto bywaja w London Pubie wiec chyba tam beda dobrze znali angielski

trunks napisał/a:
oni tez są troche zarozumiali i zbyt pewni siebie, bo myślą, że kazdą dziewczynę moga zdobyc...

trunks - ty wogole lubisz jakiekolwiek nacje
jak bylem w Wloszech na wakacjach to wydali sie calkiem mili

Solith - Czw Mar 22, 2007 16:23

Ja się z trunksem zgodzę.. Też mam niemiłe skojarzenia z Włochami. Nie chcę generalizowac, ale gdziekolwiek spotkałam Włocha (czy to we Włoszech, czy pod ambasadą w Pradze) zawsze byli nachalni i zaczepiali. Okej, facet może podrywać, nie mam nic przeciwko. Ale nie tak, jak robią to Włosi. Nie kręci mi jak facet za mną łazi, próbuje mnie dotknąć i krzyczy "bella, bella!!! " :kwasny: Może tylko ja jestem taka dziwną kobietą, ale mi to nie imponuje a wręcz odstrasza od faceta. Owszem, są też fajni Włosi (chyba.. :P ). Włosi, jako naród, generalnie są mili, sympatyczni itp, ale faceci w tym kraju dla mnie nie istnieją...

London Pub, knajpki w okolicach Rynku taaak.. jakieś jeszcze pomysły?

trunks - Czw Mar 22, 2007 22:31

frohike napisał/a:
jak bylem w Wloszech na wakacjach to wydali sie calkiem mili

no tak, ale mnie chodziło o obraz Włocha jaki Solith przedstawiła. Ja sie z tym opisem zgadzam, bo to zaobserwowałem w Anglii na przykładzie włoskich studentów. Italiano vero....nie mówie, ze wszyscy są tacy, ale pewnie wiekszosc tak, stąd ten stereotyp.

Dorothea - Pią Mar 23, 2007 12:58

Solith napisał/a:
Nie kręci mi jak facet za mną łazi, próbuje mnie dotknąć i krzyczy "bella,



tacy juz są poprostu, płynie w nich gorąca krew, latynosi są tacy sami, potrafia zaczepic na ulicy i powiedziec wprost co im sie podoba w danej dziewczynie.

Na początku tez mnie to raziło(ale polaków wszystko dziwi i razi, taka nacja)
ale pozniej sie do tego przyzwycziłam i chwilami było to nawet miłe

Bot - Pią Mar 23, 2007 13:31

:offtopic: :krzeslem: :hyhy:

kisi nie ma, modki śpią :P

Szamanka - Pią Mar 23, 2007 16:42

Istnieje temat na ten temat :hyhy:

a tu grzecznie nadal piszemy i zwiedzaniu naszego miasta :D

Amal - Pią Mar 23, 2007 22:04

a ja ostatnio oprowadzałam kolege z polibudy po gliwicach i sie przeziębiłam;/ ale Gliwice mu sie podobały;D a może ich mieszkanka;)
Solith - Pią Mar 30, 2007 20:50

Byłam dziś na targach turystycznych w Spodku - dużo ciekawych folderów można było dostać. Była Gliwicka Agencja Turystyczna, a także stanowiska nt. Zabrza i ogólnie regionu śląskiego. Niestety, o Gliwicach - nic :( A szkoda, bo w spisie wystawców miała być "Rada miasta Gliwice". A tu klapa. Może jutro/w niedzielę będą, ale nie wiem. W każdym razie - polecam targi, jeśli ktoś ma ochotę pozbierać trochę materiałów nt. naszego województwa, innych regionów Polski, oraz innych regionów świata (m.in. Indonezja, Turcja, Węgry, RPA...)
glewitz - Pią Kwi 27, 2007 18:34

a ja szybciutko charakteryzowałem Gliwice paru olimpijczykom Olimpiady Teologii Katolickiej z autokaru jadąc do Pławniowic. I na reszcie nikt nie krzyczał "Ucisz się w końcu!!!" tylko wszyscy grzecznie słuchali i nawet zadawali pytania. Na szczęście tylko takie, na jakie ja umiałem odpowiedzieć :D
MF666 - Pią Cze 01, 2007 12:21
Temat postu: Palmiarnia
Gmeras napisał/a:
Kto by mi powiedział do której w soboty palmiarnia jest otwarta z góry dzieki


Do 18.00 a wchodzić można do 17.00.

Mason - Pią Lut 29, 2008 13:04

a są jakieś kieszonkowe przewodniki po gliwicach? tak żeby z nimi i mapą móc zwiedzić wszystko co warto tu zobaczyć. jestem tu niecałe dwa tygodnie więc miasta nie znam a myślę że dobrze by było poznać
Aither - Pią Lut 29, 2008 19:56

przewodniki sa... ale po co kupowac ? :) umow sie wieksza paczka z kims z forum na pewno Cie oprowadza :) przyjemniejsze niz lazenie z przewodnikiem :D poza tym przewodnik nie powie Ci tego co Gliwiczanin :D
Dorothea - Pią Lut 29, 2008 20:47

Aither napisał/a:
nie powie Ci tego co Gliwiczanin


albo Gliwiczanka ;) :taniec:

Aither - Pią Lut 29, 2008 20:58

no to tym bardziej :D :rotfl:
Szamanka - Pią Lut 29, 2008 21:00

A ja proponuje wejsc na stronke Aither czyli

h t t p;//w w w gwo.slask, p l

i tam mniej lub wiecej zobaczyc co ladnego jest w Gliwicach a musze przyznac, ze pokazane jest z najlepszej strony

Aither - Pią Lut 29, 2008 21:18

:zawstydzony: ano... strona to nie wszystko :) lepiej sie przejsc i popatrzec :)
Szamanka - Pią Lut 29, 2008 21:19

Ale dzieki taki stronkom latwiej jest sie dowiedziec dla poczatkujacych zwiedzaczy miasta
Aither - Pią Lut 29, 2008 21:34

no niby tak... ale sama z doswiadczenia wiem, ze najlepiej wziasc za lape jakiegos miejscowego i powiedziec co sie potrzebuje :D miajalm tak z Wroclawiem i nie bylo strony ktora by mi wszystko pokazala jak kolezanka :D
ziutek997 - Pią Lut 29, 2008 22:50

A ja myślę że niestety przeciętny mieszkaniec Gliwic niestety niewiele wie o swoim mieście... dlatego pierwsza lepsza osoba nie wiele jest w stanie ciekawego pokazać... no może poza tymi najbardziej znanymi i popularnymi miejscami.
Bo przecież nie chodzi tylko o to pooglądać, tylko także aby wiedzieć na co się patrzy!

Gmeras - Pią Lut 29, 2008 22:56

ziutek997 napisał/a:
A ja myślę że niestety przeciętny mieszkaniec Gliwic niestety niewiele wie o swoim mieście... dlatego pierwsza lepsza osoba nie wiele jest w stanie ciekawego pokazać... no może poza tymi najbardziej znanymi i popularnymi miejscami.
tu sie zgodzie z tobą większość chyba nie zna nawet historii tego miasta ;)
Reb - Pią Lut 29, 2008 22:59

h t t p;//w w w esil, p l/gliwice.html

W ramach przypomnienia ;)

Aither - Sob Mar 01, 2008 18:06

ja juz drugi rok pracuje nad obszernym opracowaniem historii miasta :D od starozytnosci po II WS i przyznaje ze to ciezka sprawa :/
glewitz - Sob Mar 01, 2008 23:22

ja robiłem dwa okresy w historii Gliwic- okres Piastów (polsko-czeski) i do 1871 roku (austriacko-pruski). Super sprawa, tylko tyle trzeba szukać, a i tak nie wie się wszystkiego, co chciałoby się wiedzieć. A jeśli ktoś chce zostać oprowadzonym po Gliwicach i zanudzony jak u przewodnika, to ja bardzo chętnie oprowadzę :P
Aither - Pon Mar 03, 2008 10:16

te moze zorganizujemy sobie taka wycieczke po gliwicach ? :D to moze byc bardzo ciekawe :D co sadzicie o tym ? :D
Mason - Pon Mar 03, 2008 10:40

ja byłbym jak najbardziej za. może nowy temat w dziale spotkań?
Aither - Pon Mar 03, 2008 10:42

Okej :) stworze go zaraz :)
ziutek997 - Pon Mar 03, 2008 10:50

A kto chce się podjąć funkcji organizatora takiej "wyprawy" ??
Czuje się ktoś na tyle kompetentny aby pełnić rolę przewodnika amatora?

Basia K - Sob Sie 08, 2009 10:43

Nie wiem,czy wiecie...(może nie wszyscy),że do 30-tego września w każdą sobotę i niedzielę można wejśc na wieżę kościoła Wszystkich Świętych.Trzeba byc punktualnie o godz.16 lub 17.Spóźnialskim przewodnik zamknie drzwi przed nosem :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group