dupiate forum

Dział Kulinarny - mloda kapusta

ANIUS - Wto Cze 07, 2005 08:48
Temat postu: mloda kapusta
szukam przepisu na dobra, mloda kapustke na gesto :)
tylko nie piszcie mi, ze mam w necie poszukac, bo mnie cos trafi...
chce cos sprawdzonego, co robiliscie nie raz i powiecie ile czego, zeby byla wysmienita do mlodych ziemniaczkow:) wierze w Wasz talent kulinarny Panie i Panowie :zawstydzony:

kisia - Wto Cze 07, 2005 09:01

musze się zastanowić i sobie przypomnieć bo ostatnio robiłam ją chyba we wrześniu :)
ANIUS - Wto Cze 07, 2005 09:32

bylo by milo:) bo znalazlam jakis przepis i troche sie boje, ze znow cos "zmaszcze" bo z tymi przepisami z netu to roznie bywa:) a szkoda skladnikow:)
Aither - Wto Cze 07, 2005 15:25

posiekac mloda kapuste, wrzucic do gara zalac woda tak aby zakryla calosc oczywiscie lekko posolic, gotowac nie dlugo do miekkosci, odlac troche wody, zrobic zasmazke... z masla lub tez z stopionego boczku ze skwarkami dodajac maki przennej, wymieszac z kapustka jeszcze goraca, najlepiej robiac to postawic kapuste na wolnym ogniu i wrzucic zasmazke :) dokladnie wymieszac :) dodac troszke pieprzu najlepiej ziolowego oraz lyzeczke soku z cytryny :) delicje mowie wam :) najlepiej podac z mlodymi ziemniaczkami i koperkiem :)
Piotrulek - Wto Cze 07, 2005 17:08

Aither napisał/a:
oraz lyzeczke soku z cytryny



można zamienić na ocet jest wtedy bardziej ...taka,no...no...kurde inna

Aither napisał/a:
gotowac nie dlugo do miekkosci



Dodaje rownież trochę kminku do smaku...

Aither - Wto Cze 07, 2005 17:13

Piotrulek jesli dodac octu to tylko winnego :) wole jednak cytryne ma inny smak :) a co do reszty przypraw to wedle uznania :) ja czesto daje ziola prowensalskie :) cudownie aromatyzuja potrawe :) a do kapusty z wedzonym boczkiem dodaje tylko piperz i cytryne :) sam boczek i skwarki nadaja cudownego zapachu :)
frohike - Wto Cze 07, 2005 17:22

Aither napisał/a:
wole jednak cytryne ma inny smak

hehe ty to chyba do wszystkiego cytrynke dajesz :P w duzych ilosciach

Aither - Wto Cze 07, 2005 17:24

frohike nie no herbata to co innego :) ale to temat o kapuscie :) :P wiec nie oftopicuj suonko :)
ANIUS - Wto Cze 07, 2005 18:41

hmm, pozno przeczytalam:)

zrobilam nieco inaczej:) nie wyszla taka jaka bym chciala - smak nie ten:(

kisia - Wto Cze 07, 2005 22:50

w zasadzie taka jaką podała Aither robi się najprościej, zawsze wychodzi i jest pyszna. Najczęściej robie własnie taką, a jak nie ma dzieci to robie taką:

Składniki:
około 1 kg młodej kapusty
2 młode cebulki dymki ze szczypiorkiem
masło - tak gdzieś jedną czubatą łyżke
woda - 2 szkl.
mąka - 1 czubata łyżka
sok z cytryny - pare kropel
przyprawy -sól, pieprz, cukier

Sposób wykonania:
Kapustę poszatkować. Sparzyć wrzątkiem, osączyć, zalać wodą i podgotować około 3-5 min. Cebulę pokroić ze szczypiorkiem, zeszklić na rozgrzanym maśle, dodać do kapustyi razem dusić około 20 min bez przykrycia. Oprószyć mąką, przyprawić do smaku ( wedle uznania można też skropić sokiem z cytryny), dusić jeszcze razem około 10 min.
Przed podaniem jak kto chce można posypać koperkiem.

Dana - Wto Cze 07, 2005 23:32

jutro wiem co jem :]
Aither - Wto Cze 07, 2005 23:53

ale i tak najlepsza jest kapustka mloda duszona z wineem :)
standard szatkowanie kapusty :) najpierw cebulka lekko poddusic na jakims tluszczyku najlepiej maselko :) potem wrzucic kapustke i podlac szklaneczka wina najlepiej bialego ale bez roznicy :) potem dusic przez ok 5 min pod pokrywka... potem na malym ogniu trzymac bez pokrywki az zbedna woda wyparuje :) sol pieprz i przyprawy wedle uznania :)
Pychotka :)

Dana - Sro Cze 08, 2005 00:10

wino wypiłam - będzie ze szczypiorkiem - rośnie w ogródku :]
Aither - Sro Cze 08, 2005 00:10

hehehhee :) ja mam duuuuze zapasy wina :D moge podrzucic Ci wytrawne swojskie :D
Dana - Sro Cze 08, 2005 00:16

Aither
kiedy kiedy ...?

Aither - Sro Cze 08, 2005 00:17

Dana no nie wiem jesli chcesz to jakos Ci to dostarcze :) tylko to wino jest typowe do gotowania :) to cala geba wytrawne wino wlasnie bardzo dobre do bigosow i kapusty :) moj Tatko robi :)
Dana - Sro Cze 08, 2005 00:19

no tak na zapalenie płuc to nie ale zapraszam z wizytą do mnie no i z winem ;)
kisia - Sro Cze 08, 2005 00:20

gdzies kiedys jadłam bigos z młodej kapustki i był wyśmienity. wiem tylko że nie było w nim mięsa za to dużo prawdziwych lesnych grzybów :)
Dana - Sro Cze 08, 2005 00:23

ta ./.......bigos i prawdziwe grzyby gotowany na piecu weglowym----
jest taki brązowawy bez pomidorów .........mniam na wsi jadłam w tamtym roku po grzybobraniu

oj małe sprostowanie piec opalany drzewem,o nie na Śląsku było :)

Aither - Sro Cze 08, 2005 00:28

:) jak bede robila kiedy impreze forumowa w domku... to poprosze Mame zeby zrobila bigos po mysliwsku z winem :D jej no palce lizac :D
ANIUS - Sro Cze 08, 2005 08:53

ale i tu kapustujecie :hyhy:
musialabym zrobic teraz inna wersje tej kapsuty, ale moj stwierdzil, ze kapust to on nie jada. kapusta glowa pusta :/ woli salate z pomidorem i sosikiem cebulowo-ziolowym....i masz tu babo placek! nie mam z kim gadac :/

Aither - Sro Cze 08, 2005 11:14

ANIUS z salaty i pomidorow tez duzo przepisow jest :) ale kapusta to w sumie uniwersalna jest ;)
kisia - Sro Cze 08, 2005 12:16

ANIUS napisał/a:
masz tu babo placek! nie mam z kim gadac

cp do placków to też z kapusty można zrobić ;) :rotfl:
I jak to nie ma z kim gadać, z nami Aniuś pogadaj :D

ANIUS - Sro Cze 08, 2005 12:55

Aither napisał/a:
z salaty i pomidorow tez duzo przepisow jest


hahaha, tutaj problemu nie mam

:]

Iza - Sro Sty 18, 2006 23:25

co do kapusty i bigosu to ja uwielbiam pomiszac kapuste tzn mloda kapuste z kiszona wtedy jak dla mnie bigos ma lepszy smak!!!
jak dodam jeszcze grzybki to palce lizac mniam mniam!!!

Iza - Sro Sty 18, 2006 23:30

kisia napisał/a:
cp do placków to też z kapusty można zrobić

kisia,takich plackow jeszcze nie jadlam jak mozesz to podaj przepis chetnie bym je sprobowala!! dzieki!!

kobi - Sro Sty 18, 2006 23:41

Iza, widzę, że się znasz na rzeczy i wiesz co dobre ;) Muszę się kiedyś wprosić bo mi brakuje takiego właśnie bigosiku ;) Niestety daleko mam do domku i nie pojem sobie gdy mam na niego ochotę :/
Iza - Czw Sty 19, 2006 11:00

kobi napisał/a:
Iza, widzę, że się znasz na rzeczy i wiesz co dobre ;) Muszę się kiedyś wprosić bo mi brakuje takiego właśnie bigosiku ;) Niestety daleko mam do domku i nie pojem sobie gdy mam na niego ochotę :/

ja lubie sobie pojesc swojskie dobre jedzonko wiec aby jesc trzeba bylo nauczyc sie gotowac!a ze moja mama lubi i umie dosc dobrze gotowac wiec sila rzeczy wszystkiego uczylam sie od niej!i bardzo sie ciesze bo jak patrze na swoje kolezanki to mam zalamke bo one najprostrze rzeczy nie wiedza jak zrobic!
Kobi ale z tego co napisales to Ty tez musisz umiec gotowac bo jak ktos zna sie na super dobry smacznym mniamnusnym bigosie to wielki plus!Moje gratulacje a co do wproszenia to niema sprawy zapraszam!

kobi - Czw Sty 19, 2006 15:54

Iza napisał/a:
jak patrze na swoje kolezanki to mam zalamke bo one najprostrze rzeczy nie wiedza jak zrobic!

Jeżeli dziewczyna potrafi dobrze gotować to ma u mnie sporego plusa ;) A jeżeli nie, to sam mogę się tym zająć ;) W końcu świat się na tym nie kończy ;)

Iza napisał/a:
co do wproszenia to niema sprawy zapraszam!

Uważaj co mówisz bo kiedyś skorzystam ;)

Krzysio - Czw Sty 19, 2006 16:08

kobi napisał/a:
eżeli dziewczyna potrafi dobrze gotować to ma u mnie sporego plusa


i zeby jeszcze umialy prac i prasowac :rotfl:
sorry za ot :zawstydzony: ale nie moglem sie powstrzymac :P

kobi - Czw Sty 19, 2006 16:18

Bzyki napisał/a:
i zeby jeszcze umialy prac i prasowac

Przesadzasz Bzyki :P Każdy facet powienien umieć prasować i wyprać se skarpetki gdy pralka padnie :P
A gotowanie jest ważne... Chciałbyś codziennie jeść jakieś podgrzewane rzeczy? Mrożonki? Zamawiane? Bo ja nie bardzo... Na szczęście sam potrafię gotować - nie wszystko, ale wystarczająco :P

Krzysio - Czw Sty 19, 2006 16:35

kobi napisał/a:
Każdy facet powienien umieć prasować i wyprać se skarpetki gdy pralka padnie Jezyk

latwizna :P nawet pralke umiem obslugiwac :rotfl: zazwyczaj piore sobie getry :P

p4cz3k - Czw Sty 19, 2006 16:37

kobi napisał/a:
A gotowanie jest ważne...



nooo :) dokladnie...i jak zaprosisz dziewczyne na kolacje..i sam ugotujesz to juz w ogole ;)

dlatego kocham gotowac :D

Iza - Pią Sty 20, 2006 23:16

kobi napisał/a:
Uważaj co mówisz bo kiedyś skorzystam

:ok: Serdecznie zapraszam :super:
a sprawa gotowania to uwazam ze kazdy powinien umiec!nie kazdy musi gotowac super ale tak na wlasne potrzeby bo "umiesz liczyc?licz na siebie!" :D

Aither - Sob Lip 01, 2006 21:56

znakomita jest surowka z mlodej kapusty :) do tego posiekana (starta) marcher :) troche pieprzu lyzka oliwy lyzeczka kwasku cytrynowego i troche cukru oczywiscie sol do smaku :) mniami :D
Jacek13 - Sob Lip 01, 2006 22:01

A moja to do tej kapusty z marchwią dodać octu winnego cukru itrochę musztardy ,sól i pieprz :hurra: :hurra: :hurra: :hurra: :hurra:
Aither - Sob Lip 01, 2006 22:04

u mnie nie uzywa sie octu w ogole chyba ze do mycia szyb :D a ja zas nie przepadam za musztarda :hyhy:
Jacek13 - Sob Lip 01, 2006 22:12

To wszystko kwestia gustu :zdziwko: :zdziwko: :zdziwko: :zdziwko: :zdziwko: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Aither - Sob Lip 01, 2006 22:14

zgadza sie :D i zasobow w szafce :D ocet winny robie sama :) ale jakos mi nie bardzo smakuje :) ale z kapusta w surowce bede musiala wyprobowac :D
Jacek13 - Czw Lip 06, 2006 11:25

Cytat:
dużo prawdziwych lesnych grzybów
A czy o tej porze są już grzyby????Bigisik z młodej to pychota ale tylko z boczkiem :hurra: :hurra: :hurra: :hurra: :hurra: :hurra: :hurra: :hurra: :hurra:
Asienka - Czw Lip 06, 2006 11:32

kapusniaczek :D
Jacek13 - Czw Lip 06, 2006 11:33

Cytat:
kapusniaczek
Z kiszonej czy nie????????
Asienka - Czw Lip 06, 2006 11:35

nie z młodej kapustki :)
Asienka - Czw Lip 06, 2006 11:36

nazywa sie to po domowemu parzybroda :)
Jacek13 - Czw Lip 06, 2006 11:41

Asienka napisał/a:
nazywa sie to po domowemu parzybroda
Ta potrawa jest ze starej kiszonej i podawana w wydrążonym chlebie.Tak mi wiadomo!!!! :zabanowany: :zabanowany: :zabanowany: :zabanowany: :zabanowany:
Asienka - Czw Lip 06, 2006 11:42

mojemu domowemu :) kazdy mysle ma w domu rzeczy które inaczej nazywa wiec frustracja niepotrzebna :szok:
Jacek13 - Czw Lip 06, 2006 11:45

Asienka napisał/a:
:) kazdy mysle ma w domu rzeczy które inaczej nazywa
Jak zwał tak zwał wiemy o co chodzi. :D :D :D :D :D
Aither - Czw Lip 13, 2006 16:49

Jacek13 napisał/a:
podawana w wydrążonym chlebie

moj drogi podaje sie w chlebie zur slaski :) a nie kwasnice :)

Jacek13 - Pią Lip 14, 2006 12:55

Aither napisał/a:
moj drogi podaje sie w chlebie zur slaski
To trzeba pojechć do Milówki i zjeść kwaśnicę w chlebie.A po drugie w knajpach w chlebie podają co popadnie i nie będziemy się spierać co kto jadł w chlebie. :kijemgo: :kijemgo: :kijemgo: :kijemgo: :kijemgo: :kijemgo: :kijemgo: :kijemgo: :kijemgo: :kijemgo: :kijemgo: :kijemgo: :kijemgo:
Aither - Pią Lip 14, 2006 15:01

bylam w Milowce i nie jadlam takich rzeczy... u nas w chelbie od zawsze podawalo sie zur... inne to nie ze slaska :P
Asienka - Pią Lip 21, 2006 11:32

Parzybroda
Składniki
80 dag młodej kapusty, 60 dag ziemniaków, 15 dag surowego boczku, cebula, łyżka mąki, ćwierć łyżeczki majeranku lub kminku, liść laurowy, cukier, ewentualnie odrobina kwasku cytrynowego lub łyżeczka soku z cytryny, pieprz, sól
Jak ważyć?


Kwaśnica wiejska
Składniki
40 dag kapusty kwaszonej, 25 dag wędzonych żeberek lub boczku z kością, 3-4 ziemniaki, 2 cebule, łyżka oleju, 2 łyżki mąki, przyprawa do zup, kminek, pieprz, sól


w w w kulinaria, p l

dziekuje za uwage :) hihi

Dorothea - Sob Lip 22, 2006 19:07

taka prawdziwa kwasnica powinna byc gotowana na swinskim ryju
Jacek13 - Sob Lip 29, 2006 13:17

Kto by nie napisał to będzie miał rację.Niektóre przepisy są nasiąknięte regionalizmami.Więc nie spierajmy się o szczegóły.Bo stanie do gotowania 10 kucharzy i będzie gotować tą samą potrawę a kazda z nich będzie inaczej smakować. :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :kibol: :kibol: :kibol: :kibol: :pol: :pol: :pol: :pol: :pol: :kibol: :kibol: :kibol:
Dorothea - Nie Lip 30, 2006 09:21

Jacek13 napisał/a:
spierajmy się o szczegóły


a kto tu sie spiera???

Bożka - Pon Sie 07, 2006 19:54

Wracajac do kapusty, teraz w okresie letnim robie taka kapuste :

glowka kapuchy, cebula
1 szklanka oleju,
1 szklanka cukru
1 szklanka octu
1 lyzeczka soli
1 lyzeczka vegety
1/2 lyzeczka pieprzu

Kapuste poszatkowac, warstwami przelozyc posiekana cebule. Olej, ocet, cukier, sol, vegete i pieprz zagotowac i goraca zalewe wlac do kapusty. Wlozyc do lodowki na 24 h i gotowe.

Dorothea - Wto Sie 08, 2006 11:18

Bożka, hmmm ciekawe jeszcze nigdy o tym nie słyszałam.Jak rozumiem jest to taka sobie suroweczka??
Bożka - Wto Sie 08, 2006 17:25

Cos w tym stylu, rewelacyjnie smakuje do potraw z grilla .
Dorothea - Wto Sie 08, 2006 17:54

Bożka, super napewno zrobie.
Człowiek codziennie sie uczy czegos nowego :D

darkenstein - Wto Sie 08, 2006 22:57

kurcze ile to mozna napisac o kapuscie :D lubie mloda kapuste i nie tylko :D
Jacek13 - Sro Sie 09, 2006 07:53

Cytat:
kurcze ile to mozna napisac o kapuscie
To jest temat rzeka. :kwiatek: :kwiatek:
Jacek13 - Wto Kwi 24, 2007 13:10

Już nie mogę się doczekać kochanej młodej kapustki :super: :super: :super: :super:
Marzena - Wto Kwi 24, 2007 15:18

:hurra: mniami :)
Basiorek - Wto Kwi 24, 2007 15:43

właśnie jem kapuśniak z młodej kapusty :D
Jacek13 - Pią Kwi 27, 2007 07:40

Basiorek napisał/a:
właśnie jem kapuśniak z młodej kapusty
Co za rozpusta!!!!!!!!!!!!! W kwietniu kapuśniak z młodej przy cenie 8,50zł za główkę????!!!!
Jacek13 - Czw Maj 03, 2007 12:01

Na niedzielę szykuję staropolski obiad Rosół,schabowy,młode ziemniaki,no i oczywiście młoda zasmażana :hurra: :hurra: :hurra: :hurra: :hurra: :hurra:
Piotrulek - Czw Maj 03, 2007 12:04

Jacek13 napisał/a:
Na niedzielę szykuję staropolski obiad


to moze mnie zaprosisz??

katarzyna35k-ce - Czw Maj 03, 2007 12:31

Jacek13, jezeli znajdzie sie miejsce dla mnie to ja tez bardzo chetnie. Uwielbiam młoda kapustke :oczami:
Arex30 - Czw Maj 03, 2007 18:10

Jacek13, czuje sie zaproszony ... przyniosę lekkie różowe wino
Piotrulek - Czw Maj 03, 2007 19:00

i jednym slowem Jacku masz gości w niedzielę...
Jacek13 - Sob Maj 05, 2007 13:30

Arex30 napisał/a:
. przyniosę lekkie różowe wino
Niestety jestem nie pijący
katarzyna35k-ce napisał/a:
jezeli znajdzie sie miejsce dla mnie to ja tez bardzo chetnie.
A czy mogę liczyć na rewizytę???????? :hurra: :hurra: :oczami: :oczami:
Jacek13 - Sob Maj 05, 2007 13:32

Dzisiaj na obiad:Rosół z makaronem,żeberka w kapuście,ziemniaki, :hurra: :hurra: :hurra:
katarzyna35k-ce - Nie Maj 06, 2007 08:32

Jacek13 napisał/a:
A czy mogę liczyć na rewizytę????????

oczywiscie . nie wiem jedynie czy bedzie Ci smakowało jedzonko zrobioe przeze mnie ale serdecznie zapraszam ;)

Jacek13 - Nie Maj 06, 2007 18:21

katarzyna35k-ce napisał/a:
oczywiscie . nie wiem jedynie czy bedzie Ci smakowało
W brew pozorom nie jestem wybredny :calus: :calus:
Jacek13 - Pią Maj 18, 2007 11:05

UWAGA dzisiaj zakisiłem młodą kapustę,pierwszy raz w tym roku. :hurra: :hurra: :hurra:
Jacek13 - Nie Cze 03, 2007 17:06

Jacek13 napisał/a:
UWAGA dzisiaj zakisiłem młodą kapustę,pierwszy raz w tym roku.
Mówię wam była pyszna!!!!!!!!!!!!!!Jutro będę robił bigosik z młodej kapustki.Już mi ślinka cieknie. :zakochani: :zakochani: :zakochani: :wc" :wc"


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group