dupiate forum

Świat Mężczyzn - Panowie czym dla was jest rodzina ?

trauti - Pon Cze 06, 2005 11:14
Temat postu: Panowie czym dla was jest rodzina ?
No to teraz się dopiero zacznie :) Zobaczymy co napiszecie na ten temat :)

p.s: wiem że obiecałem że nie dam narazie nowego tematu, ale nie mogłem się powstrzymać :)

Aither - Pon Cze 06, 2005 11:57

no to ja jako pierwszy "pan" powiem ze rodzina jest dla mnie wszystkim... chociaz czasem mam jej totalnie dosc... ale dla niej potrafilabym zrobic wszystko :) uwazam, ze gdyby nie ona to daleko bym nie zaszla w swoim zyciu :) jedno co moge zarzucic... to chyba tylko to, ze starali sie ograniczac mnie do granic mozliwosci... a tak poza tymn uwazam, ze jest spoko :)
ANIUS - Pon Cze 06, 2005 11:59

ja mysle Aither, ze nie jestes Panem, a ich zdanie bedzie tu znacznie ciekawsze :rotfl: :rotfl: :rotfl: oczywiscie bez urazy :)
Aither - Pon Cze 06, 2005 12:11

ANIUS pan bylo w ""
ANIUS - Pon Cze 06, 2005 12:18

zauwazylam:) mialam na mysli fakt, ze zdanie mezczyzn na temat rodziny jest calkowicie inne od zdania kobiet:) i kiedy kilku panow sie wypowie, bedzie mozna sie wtracic do dyskusji :) poki co jak przedstawisz kobiecy punkt widzenia, te nasze meskie łowieczki pojda za tym, bo beda sie baly (hmmmm atakuje uwaga Panowie) napisac wprost co mysla na ten temat:)
Aither - Pon Cze 06, 2005 12:19

ANIUS em... chyba przesadzials teraz :rotfl: :hyhy: :rotfl:
ANIUS - Pon Cze 06, 2005 12:25

niech sie chlopy wypowiedza :D :D :D :D :D :D :rotfl: :hyhy: :P
kisia - Pon Cze 06, 2005 13:57

jako obserwatorka męskiej cześci społeczności, mam ochote powiedzieć co zaobserwowałam ,ale jeszcze się powstrzymam :D
Fenix - Pon Cze 06, 2005 14:23

No i odezwały się stare panny....
frohike - Pon Cze 06, 2005 14:24

to ja tez sie powstrzymam :P
ANIUS - Pon Cze 06, 2005 14:53

Cytat:
się stare panny....



hehe, no wypraszam sobie..
fenix, na temat prosze, na temat!!! :zdegustowany:

Piotrulek - Pon Cze 06, 2005 15:21

Nie zle jaja

Facet napisał w temacie "Panowie co sądz......." a tu żadnego faceta tylko trzy kobiety i to jeszcze się pozabijają wlasnymi opiniami...

Dobrze by było gdyby faceci zbojkotowali ten temat...ale do niczego nie namawiam... :) :) :)

ANIUS - Pon Cze 06, 2005 15:28

Piotrulek napisał/a:
gdyby faceci zbojkotowali ten temat...


ale DLACZEGO? :zly: trauti, pomyslodawca watku, poczul by sie urazony z pewnoscia ...
boicie sie powiedziec co sadzicie na temat?

Piotrulek - Pon Cze 06, 2005 15:33

ANIUS napisał/a:
boicie sie powiedziec co sadzicie na temat



Ja się niczego nie boję,bo"strachu i pieniędzy to nie mam",a w szczegolności nie boję się mówić(lub pisać jak kto uważa)... :)

trauti - Pon Cze 06, 2005 15:51

Piotrulek napisał/a:
Dobrze by było gdyby faceci zbojkotowali ten temat...ale do niczego nie namawiam... :) :) :)


Dziwie sie tobie Piotrulek, myslałem że jako osoba dorosła bedziesz tu miał coś do powiedzenia ciekawego, a ty prosze ... :zdegustowany:

ANIUS napisał/a:
ale DLACZEGO? trauti, pomyslodawca watku, poczul by sie urazony z pewnoscia ...


Urażony... no nie wiem może zmartwiony postawą chlopaków...

ANIUS napisał/a:
boicie sie powiedziec co sadzicie na temat?


Nie rozumiem co w tym takiego strasznego :zdziwko:, ale żeby poszło łatwiej zaczne ja...

Więc czym dla mnie jest rodzina ? Jest jedną z najważniejszych rzeczy na świecie, jest dla mnie podporą w ciężkich chwilach, wsród niej nabieram doświadczenia i madrości, ale też przykładów. Rodzina jest jednym z celów mojego życia ... założyć rodzine .... więcej z czasem :)

kisia - Pon Cze 06, 2005 16:01

niestety czasam z rodziną najlepiej wychodzi sie na zdjęciach :(
Fenix napisał/a:
No i odezwały się stare panny

Fenix ja może i stara jestem ale napewno już nie panna :P

Aither - Pon Cze 06, 2005 16:17

i oczywiscie bedzie na mnie bo sie pierwsza odezwalam...
trauti - Pon Cze 06, 2005 16:20

Aither napisał/a:
i oczywiscie bedzie na mnie bo sie pierwsza odezwalam...

A niby dlaczego ? Ja tu widze że na forum na każdym temacie wszyscy piszą :)

Aither - Pon Cze 06, 2005 16:25

trauti no tak tylko ze z tytulu iz ja pierwsza sie odezwalam to niektroe soby bedza sadzic ze to przeze mnie faceci sie nie wypowiedza.... nie wazne.
trauti - Pon Cze 06, 2005 16:31

Ja się jako pierwszy z tego grona wypowiedziałem na dole pierwszej strony tematu :) moze ktoś sie odważy, to nic strasznego :)
Aither - Pon Cze 06, 2005 16:32

dobra chlopaki wypowiadac sie :P bo mnie zlinczuja :P :D :]
kisia - Pon Cze 06, 2005 16:48

spokojnie, powoli temat się rozwinie, tylko Aither nie odzywaj się już ;) :rotfl: ;)
kirtap - Pon Cze 06, 2005 17:22

Ja tylko moge się zgodzić z moim barciszkie "trauti" z tymi słowami które napisał.
Aither - Pon Cze 06, 2005 19:14

no tak jasne... najlepiej mowic nie odzywaj sie :P :zdegustowany:
frohike - Pon Cze 06, 2005 20:42

dla mnie rodzina oznacza po prostu slad swojego zycia, jest celem mojego zycia, trzeba je tylko umiejetnie zrealizowac
trauti - Wto Cze 07, 2005 08:51

frohike napisał/a:
dla mnie rodzina oznacza po prostu slad swojego zycia


Jak to mam rozumieć :?: możesz to rozwinąć :?: :)

Piotrulek - Wto Cze 07, 2005 14:04

trauti napisał/a:
Dziwie sie tobie Piotrulek, myslałem że jako osoba dorosła bedziesz tu miał coś do powiedzenia ciekawego, a ty prosze ..



Kto ci powiedział,że nie powiem,ależ oczywiście,że wyrażę swoją opinię,tylko zaczekam,aż się wypowiedzą inni "mężczyźni" naszego forum np:Aither,ANIUŚ i kisia... :) :) :) :)

trauti - Wto Cze 07, 2005 14:15

Piotrulek napisał/a:

tylko zaczekam,aż się wypowiedzą inni "mężczyźni" naszego forum np:Aither,ANIUŚ i kisia... :) :) :) :)


Piotrulek czy ja o czymś nie wiem, coś przegapiłem :?: :looka: :hyhy: :rotfl:

Piotrulek - Wto Cze 07, 2005 14:45

trauti napisał/a:
coś przegapiłem



Ależ kompletnie nic nie przegapileś,wszystko jest w najlepszym porządku... :) jeszcze trochę i napiszę

frohike - Wto Cze 07, 2005 16:23

kazdy pragnie zostawic jakis slad po sobie,
wymyslec jakis wynalazek, stac sie slawnym
mozna pozostawic po sobie slad zakladajac rodzine,
przekazujac nazwisko swoim dzieciom, by nazwisko nie umarlo,

Aither - Wto Cze 07, 2005 16:28

Piotrulek ja juz powiedzialam czym jest dla mnie rodzina jako pierwszy "mezczyzna" :D nic od tamtej chwili sie nie zmienilo :)

frohike tylko po to zakladasz rodzine aby przedluzyc swoj rod ?

frohike - Wto Cze 07, 2005 17:08

nie no nie tylko po to
fajnie jest czuc cieplo rodzinne,
dzielic z kims zycie
cieszyc sie dziecmi
wlasnie tym jest rodzina
powinna byc calym twoim zyciem

Aither - Wto Cze 07, 2005 17:19

mhm :)
kisia - Sro Cze 08, 2005 23:50

Cytat:
przekazujac nazwisko swoim dzieciom, by nazwisko nie umarlo,

jak bedzie dzieczynka to za bardzo rodu nie przedłuzy ;)

Aither - Czw Cze 09, 2005 17:17

kisia moze zostac przy swoim nazwisku :) ja mialam plany aby po slubie miec podwojne nazwisko... ale uniknelo mi sie tego ^_^
Piotrulek - Pią Cze 10, 2005 12:58

Rodzina to dzieci...
trauti - Pią Cze 10, 2005 13:00

a co z rodzicami Piotrulek :?:
kisia - Pią Cze 10, 2005 13:05

trauti a tak w ogóle to nie rozumiem dlaczego skierowałes to pytanie tylko do mężczyzn :?: :(
trauti - Pią Cze 10, 2005 13:11

kisia napisał/a:
trauti a tak w ogóle to nie rozumiem dlaczego skierowałes to pytanie tylko do mężczyzn :?: :(

Bo chciałem sie dowiedzieć jakie podejscie do takiego banalnego niby tematu maja faceci, ale jak widzisz cos nie bardzo temat idzie, a co do kobiet to wydaje mi sie żę macie duzo na ten temat do powiedzenia :) a zarazem lepsze spojrzenie :) wiec chyba chłopaki nie obraża sie jak wy dziewczyny bedziecie sie tez wypowiadać na ten temat, a o ile pamietam to na to liczył Piotrulek :D

Piotrulek - Pią Cze 10, 2005 13:51

trauti napisał/a:
a co z rodzicami Piotrulek



Rodzice są opiekunami dzieci,natomiast dzięki obecności dzieci jest rodzina,to one tworzą rodzinę...

trauti - Pią Cze 10, 2005 13:54

A ja myślałem że rodzine tworzą rodzice z dziećmi ... albo cie troszku źle zrozumiałem albo przypisujesz rodzicom jakąś mniejszą rolę w rodzinie :?:
Piotrulek - Pią Cze 10, 2005 13:59

trauti napisał/a:
... albo cie troszku źle zrozumiałem



Tak zrozumialeś mnie źle...a raczej wogóle nie zrozumialeś

trauti - Pią Cze 10, 2005 14:00

Więc wytłumacz mi to jako osoba starsza :)
Piotrulek - Pią Cze 10, 2005 14:07

trauti napisał/a:
wytłumacz mi to jako osoba starsza



W/g mnie rodzina nie jest rodziną gdy nie ma dzieci,dlatego powiedziałem wcześniej,że dzieci to rodzina.

trauti - Pią Cze 10, 2005 14:10

Aha to teraz rozumiem :) ciekawe co inni mają na ten temat do powiedzenia :)
Piotrulek - Sro Cze 15, 2005 07:58

Długo nie ma żadnej wypowiedzi,czyżby to koniec temtu??
kaszanna - Sro Cze 15, 2005 08:18

Ale dlaczego bezdzietne małżeństwo nie jest rodziną? Nie rozumiem. Dla mnie rodzina to wspólnota poniekąd i dwie osoby mogą ją tworzyć.
ANIUS - Sro Cze 15, 2005 08:29

Cytat:
Ale dlaczego bezdzietne małżeństwo nie jest rodziną? Nie rozumiem.



wg mnie, czy sa dzieci czy nie jest to rodzina. Wazny tutaj jest wspolny zwiazek i wspolne wspoldzialanie, byc moze dopiero prowadzace do sprowadzenia na swiat potomstwa, aczkolwiek nawet bez jest to juz rodzina. Nigdze nie jest okreslone, ze malzenstwa bez dzieci nie mozna nazwac rodzina. Jedyne co moze kierowac np Piotrulkiem wokresleniu, ze
Piotrulek napisał/a:
W/g mnie rodzina nie jest rodziną gdy nie ma dzieci,

to fakt, ze ludzie podchodza do tego zwyczajowo, a zwyczajem jest w naszej kulturze posiadanie dzieci, na co wplywa przede wszystkim religia, bo jestesmy krajem katolickim.

Dorotka - Sro Cze 15, 2005 08:46

chyba jak mało kiedy wcześniej zgdazam się w 100 % z Piotrulkiem. Rodzina to dzieci. A dwoje ludzie bez dzieci to niestety tylko małżeństwo. "Tylko" albo ''aż" - ale małżeństwo - nie rodzina. Przez osiem lat przed pojawieniem się naszego syna byliśmy z Niutkiem małżeństwem, ale do bycia rodzina to było nam trochę daleko. Śmialiśmy się czasem że tworzymy model rodziny "dwa + pies" ale takie strasznie śmieszne to nie było. Dopiero teraz, kiedy jest "dwa + jeden + pies" to już jest coś, a będzie jeszcze lepiej :-) Pewnie że małżenstwo wiąże ludzi ze sobą, pozwala realizowac wspólne cele, ale rodzina to troszkę coś innego
ANIUS - Sro Cze 15, 2005 09:01

Dorotka napisał/a:
ale rodzina to troszkę coś innego


dla mnie jest to rodzina :) i bede trwac przy swoim szanujac Wasze zdanie...
zauwazmy, ze to, ze pojawia sie dziecko, to tak jakby spelnieje jednej z funkcji rodziny, gdyz socjologicznie rodzina spelnia 3 funkcje, malzenstwo, potomstwo, braterstwo.
nie potzrebuje dziecka by poczuc sie "bardziej" rodzina:)

zania - Sro Cze 15, 2005 11:00

ja tez uwazam ze rodzina to malzenstwo i dzieci, inaczej to tylko zwiazek ktory ma w dodatku male szanse przetrwania
zania - Sro Cze 15, 2005 11:02

chcialam dodac ze przepraszam za wtracanire sie w watek meski
ANIUS - Sro Cze 15, 2005 11:29

hmmm, powiem tak: macie dzieci to bez dzieci nie wyobrazacie sobie rodziny, dla mnie pojecie rodzina (i wielu moim znajomych bezdzietnych) malzenstwo to tez rodzina.
Co wiecej gdyby kobieta byla bezplodna czy zonaczaloby to, ze nigdy nie bedzie w stanie utworzyc rodziny?

Dorotka - Sro Cze 15, 2005 12:33

Ten pogląd nie wynika z tego że mamy dzieci (przynajmniej u mnie). Tak jak napisałam dłuuuugo byliśmy tylko we dwoje. Tworzyliśmy bardzu udany związek, ale niestety dla mnie tylko związek - nie rodzinę. Rodzina staliśmy się (powtarzam dla mnie) dopiero po zjawieniu sie Matika. A co do bezpłodnych kobiet i mężczyzn zresztą też - pewnie że mogą utworzyc rodzinę - istnieje przecież adopcja
ANIUS - Sro Cze 15, 2005 12:38

no dobrze, to bysmy juz wchodzili w zagadnienia rodzin naturalnych i adopcyjnych, a to nie jest tematem wiadacym tutaj :)

czyli jestem osamotniona w moim przekonaniu, ze rodzina moze takze istniec bez dzieci :zdegustowany:

Piotrulek - Sro Cze 15, 2005 15:04

kaszanna napisał/a:
Ale dlaczego bezdzietne małżeństwo nie jest rodziną



Bo są tylko malżeństwem!!!

Piotrulek - Sro Cze 15, 2005 15:07

ANIUS napisał/a:
a zwyczajem jest w naszej kulturze posiadanie dzieci, na co wplywa przede wszystkim religia,



A co ma wspólnego religia z dziećmi????????????????????Jeżeli jest małżeństwo,ktore nie chce mieć dzieci,to nawet religia nie pomoże...

ANIUS - Sro Cze 15, 2005 18:54

Piotrulek napisał/a:
A co ma wspólnego religia z dziećmi????????????????????


w katolicyzmie duzo:) nie musze chyba cytowac Pisma :P

Cytat:
Jeżeli jest małżeństwo,ktore nie chce mieć dzieci,to nawet religia nie pomoże...

i owszem, ale dla mnie i tak bedzie rodzina:)

kaszanna - Czw Cze 16, 2005 06:55

Dla mnie również to rodzina. Termin rodzina traktuję bardziej jako uczucie, odczucie, nie wiem jak to nazwać...
kisia - Czw Cze 16, 2005 08:18

no to może teraz coś troszke ode mnie.
Nie wiem dokładnoe co kto pisał bo nie mam czasu teraz czytac, na razie powiem czym dla mnie jest rodzin.
A uważam że rodzine tworzą ludzie, którzy chcą być ze sobą , nie koniecznie musi to być małżeństwo i nie koniecznie musza być z dziećmi , którzy się kochają, pokonuja wspólnie trudy każdego dnia. Dla mnie rodzina to wspólne przeżywanie świąt

Kurcze muszę pilnie wyjechac służbowo dokończę ja wrócę

zania - Pią Cze 17, 2005 10:26

a ja jednak jestem malo tolerancyjna,
czyli jak? rodzina to tez dwoch gejow z kupionym dzieckiem ktorzy razem spedzaja Boze Narodzenie ( nota bene niedlugo to sie bedzie nazywalo zimowe swieta ze by niektore srodowiska slowem 'boze" nie obrazac) ?

ANIUS - Pią Cze 17, 2005 10:34

Cytat:
to tez dwoch gejow z kupionym dzieckiem ktorzy razem spedzaja Boze Narodzenie ( nota bene niedlugo to sie bedzie nazywalo zimowe swieta ze by niektore srodowiska slowem 'boze" nie obrazac) ?


nie nie nie dla mnie pary homo nie beda nigdy rodzina....łe :kwasny:

zania - Pią Cze 17, 2005 10:42

czyli tez malo tolerancyjna :P
ANIUS - Pią Cze 17, 2005 10:45

nooo generalnie tolerancyjna, ale nie w tej kwestii :P
Frycek - Pią Cze 17, 2005 10:54

tata, mama i dzieci :]
ANIUS - Pią Cze 17, 2005 10:59

no dokladnie, a nie tata1, tata2 i dziecko z domu dziecko...grrr co za wzor temu biednemu dziecku dadza...
kisia - Pon Cze 20, 2005 02:18

przypominam, że o związkach homoseks........ i ewentualnej adopcji przez nich dzieci piszemy w topiku h t t p;//w w w forumgliwice, c o m/rozmowy/viewtopic.php?t=211&start=240]LES & GAY
Aither - Pon Cze 20, 2005 09:58

ja uwazam, ze do zalozenia rodziny trzeba dorosnac... a niektorzy maja swoje lata a do zakladania rodziny totalnie sie nie nadaja... nie widze sensu zakladac ja jak sie do tego nie jest gotowym :)

dla mnie jako dziecka to fundament domu :] bez niej kazdy bylby nikim :)

Piotrulek - Wto Cze 21, 2005 12:35

Aither napisał/a:
nie widze sensu zakladac ja jak sie do tego nie jest gotowym



Mam wrażenie,że tak do konca nikt nigdy nie wie czy jest już gotowy do założenia rodziny ,czy jeszcze nie,ale to wszystko zależy od osobowości i wielu innych czynników... :) :) :)

trunks - Wto Cze 21, 2005 19:14

Dla mnie rodzina to podstawowa i najważniejsza komórka społeczna, a w jej skład musi wchodzić matka płci żeńskiej i ojciec płci męskiej :oczami:
Aither - Sro Cze 22, 2005 13:21

Piotrulek ja po sobie wiem, ze do zaloznia rodziny nigdy nie dorosne, po prostu nie czuje tego klimatu... moze teraz... ale watpie abym kiedykolwiek to poczula znajac swoj charakter :) bardzo watpliwe :)
trunks - Czw Cze 23, 2005 16:07

Aither ale bycie starą panną jest niefajne, bo przeważnie takim na starość troche odbija, są upierdliwe i nikt ich nie lubi :]
cinque - Czw Cze 23, 2005 16:17

trunks
teraz sie mowi singiel
:D

Piotrulek - Czw Cze 23, 2005 17:37

Aither napisał/a:
po prostu nie czuje tego klimatu..



Przyjdzie czas,moje dziecko,to poczujesz klimat i zechcesz zalożyć tą rodzinę,najważniejsze jest aby się nie pomylić z wyborem partnera(tak jak ja to zrobilem) i być w życiu szczęśliwym,aby nie bylo mowy o zdradzie,kombinatorstwie,przemocy,hegemonii,tyranii,nietolerancji.Jeśli jest harmonia,ład,porządek,szacunek to i dzieci się lepiej wychowują i atmosfera jest czystsza i można powiedzieć wtedy,JESTEM SZCZęŚLIWA,a tego wszystkim życzę...i tobie rownież,moja duszko... :) :) :) :)

Dana - Czw Cze 23, 2005 17:47

trunks

nie tylko starym panną na starość odbija ,a upierdliwców jest pełno na świecie nawet wśród młodych - znam takich wielu :]

a jak odbija nieszcześliwym w małżeństwie to bajka z niezbyt szczęśliwym zakończeniem :D

Piotrulek - Czw Cze 23, 2005 18:00

Dana napisał/a:
nie tylko starym panną na starość odbija



Swięte słówa,masz rację,popieram... :) :) :)

Aither - Czw Cze 23, 2005 18:23

Piotrulek wiem... ludzie sie zmieniaja :) ale ja nie czuje powolania do rodziny... dlatego obralam te droge na ktora wlasnie wstepuje... wiele jeszcze lez i mojej krwii sie przejeje... ale nie zbocze z niej bo po prostu nie chce :) a niestety... rodzina to nie dla mnie :) wole poddac sie innym przyjemnosciom :) kazdy ma swoje miejsce :) a moje nie jest przy mezu i dzieciach :) szanuje to co mam Matke I mojego Tatke :) ale w ich slady niestety nie pojde i o to sa awantury :) bo ja nie chce meza ani dzieci :) Nie mam do tego powolania :)
Admike - Pią Gru 02, 2005 12:37

żeniąc się nie zadawałem sobie tego pytania,ale ogólnie rzecz ujmując rodzina jest dla mnie wartością nadrzędną.Ponoć jeszcze bardziej się o tym przekonam,jak zjawi się potomek...
Aither - Wto Gru 20, 2005 21:48

Admike, :) czyli juz sa jakies plany powiekszenia rodziny ? :) Mam nadzieje ze nastepnym razem jak bedzie mozliwosc rozmowy czy nawet spotkania powiesz mi ze za 9 miesiecy bede mogla gratulowac :)
frohike - Sro Gru 21, 2005 03:27

Aither, mozesz adasiowi gratulowac gromadki nieslubnych dzieci :D :rotfl:
ansc - Czw Gru 22, 2005 14:05

Popieram wypowiedź Kisi
"no to może teraz coś troszke ode mnie.
Nie wiem dokładnoe co kto pisał bo nie mam czasu teraz czytac, na razie powiem czym dla mnie jest rodzin.
A uważam że rodzine tworzą ludzie, którzy chcą być ze sobą , nie koniecznie musi to być małżeństwo i nie koniecznie musza być z dziećmi , którzy się kochają, pokonuja wspólnie trudy każdego dnia. Dla mnie rodzina to wspólne przeżywanie świąt"
Aither napisała:
dla mnie jako dziecka to fundament domu Kwadratowy bez niej kazdy bylby nikim"

A co z dziećmi które są z rodzin patologicnych ? Są nikim? Bo dla mnie takie rodziny nie tworzą atmosfwry rodzinnej o jakiej każdy tu pisze i jaką każdy chciałby stworzyć. Czy te dzieci nie mają już żadnych szans?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group