dupiate forum

Polityka - Kto rządzi, jak rządzi i gdzie to mamy czyli...

Major - Wto Gru 06, 2005 21:43
Temat postu: Kto rządzi, jak rządzi i gdzie to mamy czyli...
Temat otwarłem dla p4czka i frohika, żeby przenieść dyskusje z innego tematu. Zapewne i ruszy on innych :)
p4cz3k - Wto Gru 06, 2005 21:45

dzieki...ale ja juz nie zamierzam rozmawiac o tym...

moje poglady sa tylko i wylacznie moimi...i chyba nie mam ochoty wchodzic w konfrontacje ze sluchaczami radia maryja :looka:

Major - Wto Gru 06, 2005 21:47

hahahha to było mocne :P

Ale tak poważnie to chciałbym i prosilbym o przeniesienie tamtych OT do tego tematu. Z góry dzięki.

pscoua - Wto Gru 06, 2005 21:50

a to tak a propos :

h t t p;//w w w allegro, p l/show_item.php?item=75275730]Dla fanów Kaczki - może przejrzą na oczy ;> :D

POLECAM! ;)

Major - Wto Gru 06, 2005 21:51

Wolałbym takiej koszulki nie nosić, w obecnym ustroju cholera wie czy mnie przypadkiem policja nie spałuje :D
pscoua - Wto Gru 06, 2005 21:57

Major, racja racja.. Albo jakaś kaczka z góry Cie zbombarduje ico? :P Z nimi nigdy nic nie wiadomo niestety...

Mi sie podoba "54,o4% skreśliło" :D i "teraz K**WA JA!" :rotfl:
Muszę przyznać, że kolega ma talent :D

Krzysio - Wto Gru 06, 2005 22:13

Cytat:
konfrontacje ze sluchaczami radia maryja Looka

nie no na forum chyba takowych nie ma ? :P

Cytat:
przypadkiem policja nie spałuje Wesoly

taaa, i wtraca cie do lochow ktorymi wladaja moherowe berety :]
wogole dzis roman wytrych wstrzymal poparcie dla rzadu ? co w na to ? :| wedlug mnie to troche smieszne, bo teraz tym popraciem moze sobie tylek podatrzec (:

p4cz3k - Wto Gru 06, 2005 22:16

Bzyki napisał/a:
nie no na forum chyba takowych nie ma ? Jezyk



ja widze jednego.... :kijemgo:

frohike - Wto Gru 06, 2005 23:00

p4cz3k, dobrze ze potrafisz sie do tego przyznac na forum :rotfl:
p4cz3k - Wto Gru 06, 2005 23:02

Ty mnie chyba nie do konca zrozumiales :cwaniak:
frohike - Wto Gru 06, 2005 23:05

hmm no to pisz wyrazniej o kogo chodzi
no chyba ze trzeba sluchac radia Maryja aby zrozumiec twoj ciąg myslenia

Olaa - Wto Gru 06, 2005 23:43

beznadziejny temat -pokolccie sie jeszcze- jak czytam takie posty to zrazam sie co do niektorych- bez wzgledu na poglady powinni sie wszyscy szanowac i szanowac wszelkie przekonania wszak nie tylko one swiadcza o czlowieku a to co tu widze to...bez komentarza :kwasny: :kwasny: :kwasny:
trunks - Wto Gru 06, 2005 23:51

w takich tematach zawsze są klutnie zwlaszcza na tak licznym forum :oczami:
frohike, to Ty sluchasz tego radia czy kto w koncu ?

p4cz3k - Wto Gru 06, 2005 23:53

trunks patrzac po jego wypowiedziach o pisie ... to brakuje mu jeszcze moherowego beretu ...
frohike - Wto Gru 06, 2005 23:53

jak do tej pory nie sluchalem ale skoro jest takie popularne to moze zaczne



tak nawiasem mowiac nudno jest na forum jak wszyscy sie ze soba zgadzaja

Olaa - Wto Gru 06, 2005 23:58

:kwasny:
frohike - Sro Gru 07, 2005 00:00

Olaa, zamist sie krzywic napisz co myslisz o polityce
trunks - Sro Gru 07, 2005 00:07

frohike napisał/a:
tak nawiasem mowiac nudno jest na forum jak wszyscy sie ze soba zgadzaja

hmm tu sie zgadzam

frohike napisał/a:
jak do tej pory nie sluchalem ale skoro jest takie popularne to moze zaczne

tu chyba zartujesz :oczami:

frohike - Sro Gru 07, 2005 00:10

trunks, tylko powiedz no na jakich czestotliwosciach znajde te stacje :rotfl:
Olaa - Sro Gru 07, 2005 00:30

frohike, nie bede pisac a wiesz dlaczego bo siebie znam i wiem ze rozmowa na tekie tematy wywoluje z mojej strony ostre reakcje i prawde mowiac czasem potrafi rzucic cien na czlowieka ktory wg mnie wygadauje glupoty wiec wole sie nie udzielac - :kwasny: poza tym znam wiele osob ktore reaguja podobnie, dobrze ze Wy nie :)

ale chcecie to gadajcie ja swoja obecnosc tutaj ucinam w tym momencie i wszystko ok :D

Major - Sro Gru 07, 2005 00:32

Tutaj kilka osób reaguje ostro na słuch/widok słowa polityka, ja również :D
frohike - Sro Gru 07, 2005 01:01

widze ze malo jest osob na forum ktore potrafia wyrazac swoja opinie i rozmawiac o swoich odczuciach
widze ze trendem tego forum stanie sie wspolne zgadzanie we wszystkich rozmowach

Olaa - Sro Gru 07, 2005 01:06

frohike, sugerujesz cos? dla mnie forum jest przyjemnoscia, a nie powodem do denerwowania wiec moze wroc do tematu polityki :)
frohike - Sro Gru 07, 2005 01:13

Olaa, po twoich slowach znalazlem ciekawsza opcje
nie bede juz sie wypowiadal gdyz nie chce burzyc harmoni waszego wspolnego zgadzania sie
dla mnie forum bylo rozrywka jednakze ostatnio brakuje rozmowcow w tematach ktore mnie ciekawia

Olaa - Sro Gru 07, 2005 01:25

no bardzo mi przykro ale dalbys spokoj juz... :) nie chce sobie przez takie posty psuc nastroju - chcesz wyrazaj swoje opinie - przeciez nikt Ci nie zabrania ja poprostu mowie ze nie bede sie tu udzielac a to chyba nie jest zaden problem dla ciebie mysle :)
cinque - Sro Gru 07, 2005 09:33

Olaa napisał/a:
siebie znam i wiem ze rozmowa na tekie tematy wywoluje z mojej strony ostre reakcje i prawde mowiac czasem potrafi rzucic cien na czlowieka ktory wg mnie wygadauje glupoty wiec wole sie nie udzielac


mogę podpisać się pod tym, Olaa, zgadzam się z Tobą
swoje zdanie mam wyrobione już od dawna i nie dyskutuję na ten temat, bo wiem, że takie dyskusje do niczego, kompletnie, nie prowadzą

trunks, p4cz3k, dlaczego nie przyznajecie prawa innym do innych poglądów?

Major - Sro Gru 07, 2005 10:18

Bo poglądy niektórych, którzy stali się większością psują harmonie naszego życia :P
cinque - Sro Gru 07, 2005 10:23

Major, to sie nazywa... tolerancja :P
kobi - Sro Gru 07, 2005 10:28

Major napisał/a:
Bo poglądy niektórych, którzy stali się większością psują harmonie naszego życia

Widzisz... bo demokracja to taki ustrój, w którym jeżeli głupota ma większość to rządzi :P
(nikogo nie obrażając :P )

frohike - Sro Gru 07, 2005 10:38

kobi napisał/a:
Widzisz... bo demokracja to taki ustrój, w którym jeżeli głupota ma większość to rządzi

widzisz na naszym forum jak w panstwie
rzadzi glupota
:rotfl:
oczywiscie bez obrazy
nikt nie kazal ci byc modkiem

cinque - Sro Gru 07, 2005 10:41

frohike, :rotfl:

i taka wlasnie dyskusja o niczym...

kobi - Sro Gru 07, 2005 10:45

frohike napisał/a:
oczywiscie bez obrazy
nikt nie kazal ci byc modkiem

Bez obrazy, że jestem modkiem, czy bez obrazy, że jestem głupi? :looka:
:P:P:P:P
cinque napisał/a:
i taka wlasnie dyskusja o niczym...

Jak to o niczym? O polityce :P

frohike - Sro Gru 07, 2005 10:49

kobi, podobno inteligentny jestes wiec rusz glowa
kobi - Sro Gru 07, 2005 10:55

frohike, wiesz... różne bezpodstawne rzeczy słyszałem na tym forum i niestety poza nim... dlatego chciałbym wiedzieć co do mnie pijesz :P
frohike - Sro Gru 07, 2005 10:57

kobi, alez tutaj mowimy o wladzy (zle sie wyrazilem na poczatku - nie chodzi tylko o Ciebie)
jestes skazany na niezrozumienie

kobi - Sro Gru 07, 2005 11:02

frohike napisał/a:
zle sie wyrazilem na poczatku - nie chodzi tylko o Ciebie

Wiem, że nie chodzi tylko o mnie, ale między innymi o mnie :P Więc? :looka:

p4cz3k - Sro Gru 07, 2005 11:04

Cytat:
dzieki...ale ja juz nie zamierzam rozmawiac o tym...

moje poglady sa tylko i wylacznie moimi...i chyba nie mam ochoty wchodzic w konfrontacje ze sluchaczami radia maryja


cinque jak dla mnie to co napisalem w pierwszym poscie w tym temacie wyraza ze mam swoje poglady...ale nie narzucam nikomu swoich...poprostu nie mam ochoty dyskutowac o tym...

...poprostu ja nie toleruje polityki pisu...nie podoba mi sie to co robia...to w jaki sposob ddostali sie do wladzy...niepodobaja mi sie ludzie z jakimi wspolpracuja...ich program polityczny...ich propozycje ustaw...itd itp...to w jaki sposob bedzie prowadzona polityka zagraniczna...finansowa...itd...

dla cierpliwych polecam lekture h t t p;//w w w pis.ires, p l/4288/4288/

frohike - Sro Gru 07, 2005 11:05

wiec nie chce cie obrazic piszac co mysle wiec ugryze sie w jezyk
cinque - Sro Gru 07, 2005 11:30

p4cz3k, a wiec zamknijmy topik :P

mnie sie nie podobaly rzady czerwonych i zmiana jest dla mnie ulga :P

pscoua - Sro Gru 07, 2005 11:36

A ja jestem tego przekonania, że nie ma co "płakać nad rozlanym mlekiem", dlatego -śmieję się, bo nic innego mi nie pozostało ;)
Absolutnie jednak nikogo nie chciałam tym obrażać, :zawstydzony: więc jeśli ktoś tak to przyjął to bardzo serdecznie przepraszam! :) :calus:

cinque - Sro Gru 07, 2005 11:39

pscoua, trudno liczyć na jednomyślność, zwłaszcza w polityce, a i na forum również, jak sama nazwa wskazuje :)

a śmiech jest lekarstwem na wszystko :D

asik - Sro Gru 07, 2005 11:42

o wszystkim trzeba umieć rozmawiać i o polityce też:)
i to jest dobre miejsce żeby się tego nauczyć:)

pscoua - Sro Gru 07, 2005 11:43

cinque, dokładnie tak :D Zgadzam się w 100% :D
Krzysio - Sro Gru 07, 2005 12:09

Cytat:
dlatego -śmieję się, bo nic innego mi nie pozostało

mi tez nie :P a dolowac sie tylko dlatego ze jakies kaczki dziwaczki wygraly nie zamierzam :P za 4 lata kolejne wybory (:

frohike - Sro Gru 07, 2005 12:12

Bzyki, najlepiej wyjedz z kraju na 4 lata abys nie musial aptrzec na te nedze
cinque - Sro Gru 07, 2005 12:13

Bzyki napisał/a:
kaczki dziwaczki wygraly

hehehe obecny prezydent jest lepszy wg Ciebie? o matko....

pscoua - Sro Gru 07, 2005 12:28

frohike napisał/a:
najlepiej wyjedz z kraju na 4 lata abys nie musial aptrzec na te nedze


frohike, o i wreszcie mądrze prawisz :P
-joke- ;)

Gmeras - Sro Gru 07, 2005 15:38

Bzyki napisał/a:
za 4 lata kolejne wybory (:

jak nie wczesniej. mozliwe ze beda na wiosne

Krzysio - Pią Gru 09, 2005 15:39

Cytat:
najlepiej wyjedz z kraju na 4 lata abys nie musial aptrzec na te nedze

bez przesady nie bede uciekla z kraju tylko dlatego ze wygral ktos wybory na kogo ja nie glosowalem

Cytat:
hehehe obecny prezydent jest lepszy wg Ciebie? o matko....


ale to jeszcze nie prezydent tylko prezydent elekt :P
hmm trudne pytanie, za 5 lat bede mogl ci odpowiedziec na niej, na razie jeszcze nie widzialem jak lech wladal polska ;-)
glosowalem na po i tuska, nie wygrali, wygraly kaczory, mimo tego ze ich nie popieram wedlug mnie nalezy im dac szanse, zobaczymy co tego wyjdzie, wkoncu jestesmy polakami i chyba kazdemu zalezy na tym aby jak najlepiej bylo w polsce
ja im daje szanse, niech sie wykaza i ich za 4/5 lata podsumuje :]

Cytat:
jak nie wczesniej. mozliwe ze beda na wiosne


wczesniejsze wybory i tak nic nie dadza, a moga jeszcze pogorszyc sytuacje, bo jeszcze te oszolomy z lpr-u i samotnej brony wygraja :/ chcielibyscie miec premier leppera, wice wytrycha, albo minister sprawiedliwosci danute wojarska ? :przestraszony:

Krzysio - Czw Sty 26, 2006 20:51

"Blok Ludowo-Narodowy Samoobrona-LPR"

lol, sama nazwa mowi za siebie :P dzis ogladalem w tv wypowiedz romana wytrycha :] "jesli w marcu dojdzie do wyborow, to my idziemy po zwyciestwo"
dzizys, gorzej juz byc nie moze :przestraszony: wiesniaki na spole z kretynami chca rzadzic :|

Major - Czw Sty 26, 2006 23:54

To co się dzieje obecnie na scenie politycznej to żenada. Mogło być ładnie i pięknie gdyby te chomicze mordy poszły na ustępstwa, a nie chciały zgarniać całości dla siebie. Teraz to już niczego dobrego ich postępowanie nie wróży.
cinque - Pią Sty 27, 2006 11:50

Major, pozwolisz ze sie z Toba nie zgodze, zeby nie bylo, ze tak wszyscy sa przeciw nim :)

zenada panowala przez ostatnie lata

Piotrulek - Pią Sty 27, 2006 15:00

cinque napisał/a:
zenada panowala przez ostatnie lata



a traz co panuje w/g ciebie??

Krzysio - Pią Sty 27, 2006 15:49

trzeba pojsc na kompromis, zenada byla, jest i bedzie :P moze malo to odkrywcze ale zawsze cos :] moze jak wyjade do mozabiku to nie bede musial ogladac tych zakazanych ryjow w tv :P
Mikanka - Pon Mar 20, 2006 12:46

:przestraszony: Ja nie chcę koalicji PSL-Samoobrona-PiS :przestraszony:

Ratunkuuu :rozpacz:

Major - Pon Mar 20, 2006 13:50

Wychodzi na to, że jednak będziemy musieli patrzeć na te podwórkowe rządy :kwasny:
trunks - Pon Mar 20, 2006 14:42

wybory w maju ? spieprzaj dziadu ! :rotfl:
Mikanka - Pon Mar 20, 2006 14:47

Major napisał/a:
Wychodzi na to, że jednak będziemy musieli patrzeć na te podwórkowe rządy :kwasny:


Przez 4 lata?! :mur:

wolf - Pon Mar 20, 2006 16:29

Według mnie mamy najgorszy rząd jaki ja pamietam.
Szkoda słow, prezydent jakiś nie mrawy a rząd do bani.

Aither - Pon Mar 20, 2006 16:47

nie ma co :) koalicji juz nie bedzie :D a wybory w maju? nierealne :D PiS wie ze jesli beda wybory na jesien to nie dostanie takiego poparcia jakie mialo wczesniej :) tak wiec... bedzie mala potyczka PiS wybory w maju i PO zmiana ordynacji i wybory na jesien :) ale jaja :rotfl:
Major - Pon Mar 20, 2006 20:25

No i oczywiście kolejne pieniądze utopione przez stado baranów. Napisałbym więcej, ale same <ciach> mi na język przychodzą :kwasny:
Mikanka - Wto Mar 21, 2006 12:55

W końcu skończy się na "koalicji" PiS-Samoobrona-PSl, zobaczycie :zdegustowany: Oczywiście koalicja rozpadnie się po dwóch tygodniach i cała kołomyja zacznie się od początku :zakrecony:
Piotrulek - Wto Mar 21, 2006 15:56

Major napisał/a:
No i oczywiście kolejne pieniądze utopione przez stado baranów


W tym i jemu podobnych tematach widać jedną ciekawostkę,a mianowicie ja się zmieniają poglądy piszących,szybciej niż chorągiewka na wietrze,jak premierem był Miller czy Oleksy,a prezydentem Kwaśniewski to psy wieszano na"czerwonych"zlodziejach,komuchach,spadkobiercach stalinizmu i wogole,wogole same negatywy,jak prawica wygrała wszystko co było do wygrania pół roku temu,to dzisiejszym obiektem krytyki jest,a w zasadzie są dwa Kaczory,Marcinkiewicz,Tusk i reszta tych,ktorzy jeszcze pół roku temu byli the best.
Podsumowując to może nie ci politycy są źli,tylko piszący te opinie nie wiedzą czego chcą,oczekują od rządzących.Kiedyś jeden z prezydentów USA powiedział znamienite slowa "Nie patrz co Ameryka może zrobic dla ciebie,pokaż co ty możesz zrobić dla Ameryki" - słowo Ameryka prosze zamienić na słowo POLSKA.

Mikanka - Wto Mar 21, 2006 16:45

Piotrulek napisał/a:
na"czerwonych"zlodziejach,komuchach,spadkobiercach stalinizmu i wogole,wogole same negatywy,jak prawica wygrała wszystko co było do wygrania pół roku temu,to dzisiejszym obiektem krytyki jest,a w zasadzie są dwa Kaczory,Marcinkiewicz,Tusk i reszta tych,ktorzy jeszcze pół roku temu byli the best.


Przepraszam bardzo, ja osobiście (nie wiem, jak inni) psy wieszam jedynie na braciach Kaczynskich, a nie na "całej prawicy", wręcz przeciwnie, Platformę Obywatelską lubię i uważam, że sa w niej najmądrzejsi ludzie w całym aktualnym sejmie. A Kaczorów nie trawię nie z powodu poglądów (chociaż nie powiem, żebym się z nimi zbytnio zgadzała,ale moglo być gorzej), a z powodu ich zachowań. Nie trawię sposobu, w jaki usilują rządzić i krew mnie zalewa, ponieważ robią to nieudolnie oraz nie potrafią stworzyć stabilnego państwa.

Pozdrawiam

Major - Wto Mar 21, 2006 19:12

Piotrulek, chciałbym zauważyć, że obecne rządy to nie moji kandydaci. Ja nie oczekiwałem władzy PiS`u, a już napewno nie Samoobrony i LPR`u. Głosowałem na PO i oczekiwałem, że przy ich władzy zajdzie koalicja z PiS`em. Część ich pomysłów była do przyjęcia. Niestety to co się ostatnio obserwuje to jawne kpienie z narodu i jeszcze tekst Marcinkiewicza, że "jest dobrze" (mimo, że nie jest, bo narazie obserwujemy same przepychanki i zero czynów) jest kompletną kompromitacją.
Mikanka - Wto Mar 21, 2006 19:15

Popieram Majora :/
trunks - Wto Mar 21, 2006 23:32

Major napisał/a:
Głosowałem na PO i oczekiwałem, że przy ich władzy zajdzie koalicja z PiS`em.

to była naiwność...mnie to od początku sie wydawalo malo prawdopodobne, bo juz przed wyborami sie troche sprzeczali i bylo widac, ze mają dosc inne wizje panstwa.

Piotrulek, to racja, pierw ludzie najezdzali na SLD, teraz na PiS. Ja osobiscie na SDPL glosowalem.

darkenstein - Pią Mar 24, 2006 00:28

a ja nie glosowale i mam rzad w du pie jak juz mowilem to banda <ciach> z checia zysku.
p4cz3k - Pią Mar 24, 2006 10:47

nie wieszalem psow...ani nic w tym stylu...na kwasniewskim...milerze...itd...wypowiedzialem sie gdzies tam na ich temat...ale nie ja ich wybieralem...wiec tak do konca nie mi ich oceniac...w zasadzie dopiero te wybory w pelni przezywalem...

i chcial bym zaznaczyc jedna rzecz...PiS coraz bardziej przypomina mi tzw skrajna prawice...wraz z LPR'em i Samoobrona...a skrajna prawica...jest zazwyczaj gorsza od nabardziej czerwonej lewicy...


co do PO...to rowniez na nich sie zawiodlem...nie wygrali...trudno...nie ma koalicji...rowniez trudno...ale to co teraz robia to rowniez smiechna sali...sadzilem ze stworza sensowna opozycje...ze w pewnym stopniu beda motorem napedzajacym PiS...a tu ch*j wielki jak szelki...siedza...i szydza z poczynan PiS'u...

politka nigdy sie nie interesowalem...i chyba nie zainteresuje...poprostu denerwuje mnie to co robia...

Mikanka - Pią Mar 24, 2006 11:45

p4cz3k napisał/a:
chcial bym zaznaczyc jedna rzecz...PiS coraz bardziej przypomina mi tzw skrajna prawice...wraz z LPR'em i Samoobrona...a skrajna prawica...jest zazwyczaj gorsza od nabardziej czerwonej lewicy...


o tak.... :zdegustowany: Szczególnie, gdy chce ludzi uszcześliwiać na siłę, np. przez zakaz handlu w niedzielę :zdegustowany:

Krzysio - Pią Mar 24, 2006 16:43

Mikanka napisał/a:
Nie trawię sposobu, w jaki usilują rządzić i krew mnie zalewa, ponieważ robią to nieudolnie oraz nie potrafią stworzyć stabilnego państwa.

a moze nie chca ? wladze maja i gitara gra, a co ich ich ludzie obchodza, phiii
trunks napisał/a:

Piotrulek, to racja, pierw ludzie najezdzali na SLD, teraz na PiS. Ja osobiscie na SDPL glosowalem.

zawsze sie wiesza psy na rzadacych :D w tym kraju nigdy nie bedzie normalnie, normalnie bedzie wtedy, kiedy ekipa ktora rzadzila krajem przez 4 lata, po tych 4 latach znowu dostanie zaufanie od spoleczenstwa i bedzie rzadzic kolejne 4 lata, polki co, jak poglady sie zmieniaja tak sie beda zmieniac ekipy rzadzace i tak sie bedzie zmieniac nasz kraj na gorsze :/

p4cz3k napisał/a:
sadzilem ze stworza sensowna opozycje...ze w pewnym stopniu beda motorem napedzajacym PiS...a tu ch*j wielki jak szelki...siedza...i szydza z poczynan PiS'u...

jak to opozycja, sa na nie w kazdej sprawie, dali d**y i nie dziwie sie ze kaczor chce zwalic teraz na nich odpowiedzialnosc za niestabilna sytuacje w panstwie
jak to bylo przed wyborami ? pelna odpowiedzialnosc ? :P

mam nadzieje ze wybory beda szybko, przynajmniej sciagnie sie ten kabaret ze sceny i wystawi nowa szopke :P jakby na to nie patrzec, polska prawica nie nadaje sie do rzadzenia, jak bylo z aws ? :|
co raz czesciej sie zastanawiam czy nie glosowac na sld ;)

Mikanka napisał/a:
przez zakaz handlu w niedzielę :zdegustowany:

to czysta glupota a nie chec uszczesliwienia, takie buble to niech lpr sobie w d**e giertycha wsadzi

Mikanka - Pią Mar 24, 2006 17:54

Bzyki napisał/a:
Mikanka napisał/a:
Nie trawię sposobu, w jaki usilują rządzić i krew mnie zalewa, ponieważ robią to nieudolnie oraz nie potrafią stworzyć stabilnego państwa.

a moze nie chca ? wladze maja i gitara gra, a co ich ich ludzie obchodza, phiii


Bzyki, mam cichą nadzieję, że jednak cokolwiek ich obchodzą :przestraszony: W końcu to potencjalni wyborcy, a wybory pewnie już w maju :looka: Mam taką nadzieję, bo jeśli się mylę, to właściwie trzeba by się już wyprowadzać... :help:

Major - Pią Mar 24, 2006 19:24

Mikanka napisał/a:
przez zakaz handlu w niedzielę


Ten temat był juz poruszany w innym dziale. Nie pamiętam gdzie, ale każdy wysunął dobre argumenty przeciw i za. Ja jestem akurat w tej kwestii zgodny z propozycją rządową.

Krzysio - Sob Mar 25, 2006 14:22

Major napisał/a:
Ja jestem akurat w tej kwestii zgodny z propozycją rządową.

:zabawa: i badz tu czlowieku madry :|

trunks - Sob Mar 25, 2006 15:03

Mikanka napisał/a:
a wybory pewnie już w maju

to raczej nie mozliwe bo platforma chce jesienią tak jak i wszystkie inne partie oprocz pis.

Mikanka - Sob Mar 25, 2006 16:56

trunks napisał/a:
to raczej nie mozliwe bo platforma chce jesienią tak jak i wszystkie inne partie oprocz pis


W kazdym razie szybko :] Jak nie w maju, to jesienią, ale na pewno jeszcze w tym roku :]
Major napisał/a:
Ja jestem akurat w tej kwestii zgodny z propozycją rządową.

:przestraszony: :przestraszony: O nie, w życiu! :przestraszony:

Major - Sob Mar 25, 2006 16:56

Mikanka, powiedz mi do czego potrzebne Ci sklepy w niedziele ?
Krzysio - Sob Mar 25, 2006 18:09

Major napisał/a:
Mikanka, powiedz mi do czego potrzebne Ci sklepy w niedziele ?

za duzo radio maryja sluchasz :P
a czym sie rozni poniedzialek od niedzieli skoro i tak ludzie pracuja w te dni i tak ?

Major - Sob Mar 25, 2006 18:12

A o to chodzi, że niedziela jest dniem wolnym i powinno się tego przestrzegać. Niestety ktoś kiedyś stwierdził tak jak Ty
Bzyki napisał/a:
czym sie rozni poniedzialek od niedzieli
I zaczęło się pędzienie bydła na pastwisko.
krystian - Nie Mar 26, 2006 14:20

Major napisał/a:
A o to chodzi, że niedziela jest dniem wolnym i powinno się tego przestrzegać. Niestety ktoś kiedyś stwierdził tak jak Ty
Bzyki napisał/a:
czym sie rozni poniedzialek od niedzieli
I zaczęło się pędzienie bydła na pastwisko.


a o to chodzi, ze niektorzy musza w tygodniu pracowac i nie maja czasu ani ochoty po 8 godz pracy szwedac sie po sklepach jak smrod po gaciach,. wola to sobie zostawic na dzien wolny jakim niewatpliwie jest niedziela. a jesli ktos teraz wysunie argument, ze sprzedawczynie w sklepach chca miec niedziele wolne itd....to niech sie zwolnia!!!! mnie nikt nie pyta czy chce miec niedziele wolna. jak trzeba pracowac to trzeba. no chyba , ze sie ma za duzo pieniedzy:) niedziela dzien jak kazdy inny!

frohike - Nie Mar 26, 2006 14:32

ja tez pracuje i szanuje tych ktorzy musza pracowac w niedziele i nie jezdze na zakupy w te dni, jakos zawsze znajde czas na zakupy w tygodniu badz w sobote

jeszcze powiedzcie ze jezdzicie w niedziele z cala rodzinke na spacerki po marketach, teraz zaczyna sie modne takie spedzanie czasu w niedziele

jak dla mnie zenada

trunks - Nie Mar 26, 2006 15:01

krystian napisał/a:
niedziela dzien jak kazdy inny!

nie zgadzam sie z tym.

Mikanka - Nie Mar 26, 2006 15:03

frohike napisał/a:
ja tez pracuje i szanuje tych ktorzy musza pracowac w niedziele i nie jezdze na zakupy w te dni, jakos zawsze znajde czas na zakupy w tygodniu badz w sobote


Ale niektórzy również w sobote nie mają czasu. Moja mama np. jest lekarzem i zwykle w soboty dyżuruje (nie dlatego, że chce, tylko dlatego, że musi), tak więc na zakupy siłą rzeczy musi jeździc w niedzielę.
Oprócz tego gdyby rząd wydał zarządzenie zakazu handlu w niedzielę, oznaczałoby to milionowe straty dla sklepów, szczególnie tych dużych. Jeśli szanujesz tych, którzy w tych sklepach pracują, to opowiadając się za zakazem handlu w niedzielę, pokazujesz, że tak własciwie Ci na tych ludziach nie zależy. Straty pieniężne=zwolnienia, a przecież nie zwolnienia dyrektorów itp., lecz kasjerek, sprzątaczek itp.
Ponadto nikt, włącznie z rządem, nie ma prawa mówić nam, kiedy mamy robić zakupy. Uważam, że jest to ograniczenie naszej wolności i nie zgadzam sie z tym. :zly:

Piotrulek - Nie Mar 26, 2006 16:35

krystian napisał/a:
to niech sie zwolnia



no ,no coż za tolerancja i demokracja...popieram wypowiedź Majora i uważam,ze niedziela powinna być dniem wolnym od pracy, i nie wydaje mi się,żeby to ktoś chcial zmienić,wszak hipermarkety swoimi prawami się kierują...

Piotrulek - Nie Mar 26, 2006 16:37

Mikanka napisał/a:
tak więc na zakupy siłą rzeczy musi jeździc w niedzielę.



to kiedy robila zakupy twoja mama gdy kilka lat temu nie bylo marketow w niedziel
ę czynnych?????????????????????????????????????????????????/

Mikanka - Nie Mar 26, 2006 17:38

Piotrulek napisał/a:
to kiedy robila zakupy twoja mama gdy kilka lat temu nie bylo marketow w niedziel
ę czynnych?????????????????????????????????????????????????/


?aziła wieczorami w dni tygodnia i wracała wściekła :zdegustowany:

Krzysio - Nie Mar 26, 2006 19:33

ale wy macie problemy, jesli rzad chce zamknac sklepy w niedziele, to niech pozmyka wszystkie zaklady pracy, tak aby nikt nie musial w ten dzien pracowac, niech pozamykaja komisariaty, zajezdnie autobusowe, telwizje, radio, tabory kolejowe, jakies parki rozrywki i inne duperele gdzie by mozna bylo spedzic wolny czas, wtedy to pozostanie siedziec tylko w domu i pluc i lapac :]
p4cz3k - Nie Mar 26, 2006 20:01

Bzyki hmmm uprzedziles mnie... :) mialem napisac dokladnie to samo :=]
kobi - Nie Mar 26, 2006 20:04

Bzyki, ale supermarkety to niezły chwyt reklamowy. Przecież nikt nie da się złapać na hasło: zamknijmy zajezdnie autobusowe :P
p4cz3k - Nie Mar 26, 2006 20:18

hmmm ... od pewnego czasu widze to nieco w innych barwach...


niedziela staje sie pomalu takim samym dniem...jak wszystkie inne pozostale w tygodniu...pamietam kilkanascie lat temu...gdy moja matka wracala pozno z pracy...i nie zdazyla zrobic zakupow...to nie dosc ze czekalo sie na autobus w sobote/niedzie nie 15 minut...lecz 45 - 60 ... to zakupy sie robilo w Faktorze na dworcu (obecnie Piast).

Nie mam nic przeciwko dzialanosci gospodarczo/zarobkowej w niedziele...z wielu wzgledow...sa to dodatkowe kozyszci...a kazdy "wolny czlowiek" moze sam zadecydowac czy chce zrobic te zakupy w piatek czy w niedziele...

mozecie zamknac wszystkie sklepy..zaklady pracy itd itp :=] ale zabka i tak bedzie dalej w niedzie otwarta od 6.00 do 23.00 :=]

krystian - Nie Mar 26, 2006 20:26

Piotrulek napisał/a:
krystian napisał/a:
to niech sie zwolnia



no ,no coż za tolerancja i demokracja...popieram wypowiedź Majora i uważam,ze niedziela powinna być dniem wolnym od pracy, i nie wydaje mi się,żeby to ktoś chcial zmienić,wszak hipermarkety swoimi prawami się kierują...


masz firme z tego co mowiles....zalozmy ze jestem twoim klientem. mam do wyremontowania (nie wiem dokladnie czym twoja firma sie zajmuje) zalozmy ze romtujesz itd. ale stawiam warunek. generalnie masz czystego zarobku na reke okolo 10 tys zl. moj warunek to macie pracowac w niedziele. w inne dni ja nie mam czasu i nie interesuje mnie jak to zrobicie. i co powiesz?? przykro mi ale moi pracownicy w niedziele nie pracuja:P hahahaha jasne. dlaczego ktos ma ograniczac swobody obywateli. jesli nie chcesz to nei p[racuj. niech nikt nikomu niczego nie nakazuje bo to czysta bzdura. rzad niech sie zajmie tym co naprawde istotne a nie (...) takimi jak sklepy otwarte w niedziele czy nie. a moze niech je zamkna w cholere i otwieraja tylko no w srode bo wtedy jest najwiekszy popyt

krystian - Nie Mar 26, 2006 20:30

Piotrulek napisał/a:
Mikanka napisał/a:
tak więc na zakupy siłą rzeczy musi jeździc w niedzielę.



to kiedy robila zakupy twoja mama gdy kilka lat temu nie bylo marketow w niedziel
ę czynnych?????????????????????????????????????????????????/

biegla zaraz po pracy, zmeczona, czasem z bolem glowy, chora. nie bylo zlituj

Krzysio - Nie Mar 26, 2006 20:42

kobi napisał/a:
Przecież nikt nie da się złapać na hasło: zamknijmy zajezdnie autobusowe :P

ja bym sie zlapal :rotfl: jak boruta to boruta :D

p4cz3k napisał/a:
Bzyki hmmm uprzedziles mnie... :) mialem napisac dokladnie to samo :=]

widzisz za duzo wypiles :p ja szybciej do siebie doszedlem :rotfl:

krystian napisał/a:
rzad niech sie zajmie tym co naprawde istotne a nie (...) takimi jak sklepy otwarte w niedziele czy nie. a moze niech je zamkna w cholere i otwieraja tylko no w srode bo wtedy jest najwiekszy popyt


no ja mysle ze jedyny argumentem dlaczego sklepy maja byc zamkniete w niedziele jest to ze to dzien wolny wedle "kosciola", a moze tak radio maryja chce ? no nie wiem, w kazdym badz razie wstyd jest sie przyznac ze sie slucha radio maryja :P

kuzwa, co mnie to obchodzi ze wujek kaziu slucha radio maryja a romek wytrych robi loda rydzykowi, ja chce miec mozliwosc zrobienia zakupow kiedy chce i o ktorej chce, w koncu wolny kraj :]

kobi - Nie Mar 26, 2006 21:03

A Radio M będzie mogło nadawać w niedziele? :niepewny:
p4cz3k - Nie Mar 26, 2006 21:19

no w zasadzie nie powinno...w pewnym stopniu to rowniez prowadzenie jakiejs tam dzialalnosci :-]
kobi - Nie Mar 26, 2006 21:22

Ale i tak się wykręcą, że to działalność społeczna, która niesie szczęście, miłość i dobrobyt w Polskę :kwasny:
p4cz3k - Nie Mar 26, 2006 21:30

kobi napisał/a:
która niesie szczęście, miłość i dobrobyt w Polskę :kwasny:



pfffffffffff

Krzysio - Nie Mar 26, 2006 21:36

kobi napisał/a:
Ale i tak się wykręcą, że to działalność społeczna, która niesie szczęście, miłość i dobrobyt w Polskę :kwasny:

mi sie podoba haslo jakie powiedzial wojewodzki kiedys w swoim programie, jesli radio maryja to jest katolicki glos w twoim domu to on nie chce miec domu :rotfl:

Major - Pon Mar 27, 2006 16:05

Bzyki napisał/a:
esli radio maryja to jest katolicki glos w twoim domu to on nie chce miec domu

hahah dobre.
Argumentem jest wyrównanie szans na konkurencyjność w handlu. Niestety sklepy typu hiper mają dużą przewage nad małymi sklepami.

Krzysio - Pon Mar 27, 2006 20:12

Major napisał/a:
Argumentem jest wyrównanie szans na konkurencyjność w handlu. Niestety sklepy typu hiper mają dużą przewage nad małymi sklepami.

to ja sobie zaloze prywatny transport i bede rzadal zamkniecia zajezdni autobusowych bo hcce sobie zarobic i chce wyrownania szansy :]
niestety jedyny argument to to ze ludzie wola jechac na zakupy niz isc do kosciola i wcale im sie nie dziwie :|

Piotrulek - Pon Mar 27, 2006 20:25

Bzyki napisał/a:
to ja sobie zaloze prywatny transport i bede rzadal zamkniecia zajezdni autobusowych bo hcce sobie zarobic i chce wyrownania szansy


\wyrownanie szansy to jest na przyklad takiem samo placenie podatku dochodowego,my placimy a hipermarket jest przez 5 lat zwolniony z podatku dochodowego,ja swoj podatek muszę utopić w marży,a taki market ma do w odbycie,dlatego jest dużo tańszy od malych sklepów,oczywiście jest to jeden z dowodów na brak wyrownaia szansy... :zdegustowany: :zdegustowany: :zdegustowany: :mad: :mad: :mad: :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly:

Titanic - Czw Kwi 06, 2006 16:50

h t t p;//wiadomosci.onet, p l/1302312,11,item.html

Może zamkną w końcu tę "jadaczkę"?

Mikanka - Czw Kwi 06, 2006 17:51

Titanic napisał/a:
Może zamkną w końcu tę "jadaczkę"?


:przestraszony: Wiesz, jaki by się wrzask podniósł?? :szok: Normalnie bojkot by był :przestraszony: :przestraszony: Na razie to zbyt niebezpieczne, moherowe pokolenie jeszcze zbyt silne :dontgetit:

Major - Czw Kwi 06, 2006 18:30

Jeśli tym ludziom uświadomi się właśnie przez głos Papierza, który mam nadzieje jest nadal autorytetem (jak Jan Paweł II był), to może coś się zmieni. Tylko muszą to dobrze władze kościoła rozegrać.
Krzysio - Czw Kwi 06, 2006 23:59

hmm Major, to chyba nie ten temat :P radio maryja w innym temacie :P chociaz od strony politycznej jak najbardziej na czasie :P
Major - Pią Kwi 07, 2006 13:33

Sądze, że to jest na temat. Nie jest napisane jaka władza. Tutaj poruszono temat władzy kościelnej i pośrednio naszej władzy parlamentarnej.
Krzysio - Pią Kwi 07, 2006 17:57

Cytat:
Kto rządzi, jak rządzi i gdzie to mamy czyli...
temat o tym jak to nasi politycy rozprawiają sie z naszym krajem.


dla przypomniania tytul tematu :P ale ja sie nie czepiam :D wkoncu rydzyk to jest juz polityk :]

Major - Pią Kwi 07, 2006 23:34

Bzyki napisał/a:
wkoncu rydzyk to jest juz polityk

I pięknie to ujołeś :D

Krzysio - Sro Kwi 12, 2006 16:52

slyszeliscie ? :P lepper ponoc wchodzi do rzadu :rotfl: no to sie doczekalismy wiecepremiera :D
Major - Sro Kwi 12, 2006 17:37

To był warunek powstania koalicji :zdziwko:
Mikanka - Sro Kwi 12, 2006 19:51

:zdegustowany: Nawet mnie nie denerwujcie :zdegustowany: Cofniemy się w rozwoju :zdegustowany: A ja myślałam, że gorzej być nie może :zdziwko:

Jedno, co mnie cieszy, to to, że moje euro nabiorą duuuuużej wartości przez najbliższe lata :]

trunks - Czw Kwi 13, 2006 00:03

co za wstyd jak taki typ moze byc wicepremierem...
Mikanka - Czw Kwi 13, 2006 17:15

Najbardziej mnie dziś dobiło stwierdzenie Kaczora, iż "Polacy powinni się cieszyć, ponieważ wreszcie mają to, na co czekali. Stabilny rząd, który może przeprowadzać ustawy" :]
Major - Czw Kwi 13, 2006 19:07

Mikanka napisał/a:
"Polacy powinni się cieszyć, ponieważ wreszcie mają to, na co czekali. Stabilny rząd, który może przeprowadzać ustawy"

Dobrze, ze tego nie slyszalem na zywo, bo bym sie pewnie ze smiechu zaplakal.

Piotrulek - Czw Kwi 13, 2006 20:30

Major napisał/a:
smiechu zaplakal



płakać to my jeszcze edziemy ale nie ze śmiechu,zobaczysz...

trunks - Czw Kwi 13, 2006 23:15

samoobrona to banda złodziei, juz to widze, jak oni naprawią Polske. Teraz tylko czekać na nowe afery finansowe z ich udzialem
Krzysio - Pią Kwi 14, 2006 00:33

trunks napisał/a:
samoobrona to banda złodziei,

kazdy chce sie nakrasc :p daj ludziom zyc :rotfl:
w sumie wicepremier lepper to nie taka straszna rzecz przy minister sprawiedliwosci hojarskiej :D ponoc pani danuta ma takie marzenia :P

trunks - Pią Kwi 14, 2006 15:01

Bzyki napisał/a:
kazdy chce sie nakrasc

tak, ale najwiecej w samoobronie. Tam wszyscy łącznie z Lepperem na poczatku kariery byli dziadami, a teraz są milionerami. Jak dostaną jakies ministerstwa itp to poobsadzają nimi kolejnych złodziei.

Major - Pią Kwi 14, 2006 15:05

Juz obsadzają. Najgorsze jest to, że chcą wprowadzić nadzór nad bankiem centralnym, co powoduje, że rynek finansowy zacznie uzależniać się od władzy. Tak z każdego kroku widać, że nowa władza chyba tak bardzo chce ucieć od komunizmu, że zatoczyła wielkie koło i do niego wraca. Przecież o cenzurze obecnie coraz częściej słychać :/
krystian - Nie Kwi 23, 2006 18:48

slyszeliscie o panstwu ?yżwińskich z samoobrony?? pobrali z kasy sejmu 300 tys zl na paliwo a okazalo sie ze nie maja nawet auta:P szymon majewski w swoim programie postanowil dac im auto ale go nie przyjeli. tereaz owy pojazd (maluch) jest wystawiony na allegro:) h t t p;//moto.allegro, p l/show_item.php?item=97824140
Mariusz - Nie Kwi 23, 2006 18:59

Ten maluch na początku osiągał kwotę 60 tysięcy złotych, zapewne większość tych ofert była dla zabawy ;) A teraz ...3,5 k ;)
manexxl - Wto Kwi 25, 2006 12:24

Chciałbym przestrzec przed wyśmiewaniem się z pana prezydenta RP oraz przed zamieszczaniem na forach czy przesyłąniem jakichkolwiek treści które mogłyby obrazić pana Kaczyńskiego. Wczoraj w wiadomościach bodaj na TVN podali że już przeciwko jednemu facetowi z Elbląga prokuratura ma zarzut przedstawić. "Obraza głowy państwa"
Chłop chyba ma z 57 lat. Biedaczek maile wysyłał z parodiami i dowcipami na temat prezydenta. Dzięki temu napewno wzrośnie poparcie dla pana Kaczki.
(hehe wsadzą mnie też :przestraszony: )


h t t p;//fakty.interia, p l/news?inf=741786

Dorothea - Wto Kwi 25, 2006 17:03

manexxl napisał/a:
hehe wsadzą mnie też )


nie damy Cie

Major - Wto Kwi 25, 2006 21:52

Bueahahahah skur**** i oni mówili, że chcą IV`tą RP. To się komuna robi, a nasz kraj znowu zaczyna się cofać. Same K***Y cisną mi się na usta jak widze takie wiadomości. Ja już przez ten przeklęty rząd przestałem oglądać telewizje.
manexxl - Sro Kwi 26, 2006 12:43

A jednak, można sobie wysyłać karykaturki polityków i rydzyków.

h t t p;//wiadomosci.wp, p l/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8287313&rfbawp=1145997529.725&ticaid=117f4


Ale takiego typa co zawiadomił prokuraturę to powinni na marsa wystrzelić.

MajkeL - Pią Maj 05, 2006 07:45

Lepper wicepremierem ........ Koniec Świata :mur:
Krzysio - Pią Maj 05, 2006 12:24

lol a na onecie pisze ze giertych tez ma wjesc do rzadu i ozstac wicepremierem :D to sie doczekalismy, dwoch kretynow u sterow :D
ale moze to i lepiej ze beda rzadzic ? przeciez i tak nic sensowengo nie zrobia, alep rzynajmniej pozniej nie beda mieli argumentu w rekach ze oni nie rzadzi :) poradza, spieprza co sie da i znikna ze sceny :)

Major - Pią Maj 05, 2006 13:32

Giertych ma zostać ministrem do spraw edukacji. Rząd, który zarzucał poprzednim obsadzanie stanowisk swoimi ludźmi i niekompetentnymi robi teraz dokładnie to samo :kwasny: Ciekawe ile ten kraj jeszcze będzie musiał to znosić?
MajkeL - Pią Maj 05, 2006 16:49

Lepper wicepremierem, Giertych wicepremierem i m. edukacji..... Koniec Wszechświata
:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Krzysio - Pią Maj 05, 2006 17:33

Major napisał/a:
Rząd, który zarzucał poprzednim obsadzanie stanowisk swoimi ludźmi i niekompetentnymi robi teraz dokładnie to samo

no i widzisz :D teraz to juz nikt nie bedzie mogl powiedziec ze nie rzadzil krajem :D w nastepnych wyborach wybieramy tych co juz rzadzili krajem ale najmniej zj***li :P czyli sld ? :P

Major - Pią Maj 05, 2006 17:53

Bzyki napisał/a:
tych co juz rzadzili krajem ale najmniej zj***li czyli sld ?

Prosze nie rozśmieszaj mnie :D :D :D

p4cz3k - Pią Maj 05, 2006 18:29

nastepne wybory...hmmm...

To ja rozpoczynam kampanie wyborcza...zagarne ile sie da...i pozniej pozwole innym sie nacieszyc wladza.. :D

kwg - Pią Maj 05, 2006 19:07

chyba pora przeniesc ten temat do smiej sie -> absurdy , bedzie bardziej na miejscu .
Ana - Pią Maj 05, 2006 19:11

szkoda że absurd stał sie rzeczywistością :/

gdybyy kiedyś ktoś mi powiedział że wicepremierami będą jednoczeńnie Lepper i Girtych wyśmiałabym go.. ehhhh..... co dalej? :niepewny:

Krzysio - Pią Maj 05, 2006 19:17

Major napisał/a:
Prosze nie rozśmieszaj mnie :D :D :D

na pewno mniej zawalili niz aws :D no i gospodarke postawili jako tako na nogi :P

frohike - Pią Maj 05, 2006 19:45

Bzyki napisał/a:
Major napisał/a:
Prosze nie rozśmieszaj mnie :D :D :D

na pewno mniej zawalili niz aws :D no i gospodarke postawili jako tako na nogi :P


tylko kto doprowadzil do tego ze trzeba ja wogole ratowac

Krzysio - Sob Maj 06, 2006 10:10

Cytat:
tylko kto doprowadzil do tego ze trzeba ja wogole ratowac

taaa i pis ja uratuje :D :rotfl:

madi - Sob Maj 06, 2006 10:35

"Prezydent Lech Kaczyński (...) winą za skład nowej koalicji rządowej obarczył Platformę Obywatelską."

czyli problem rozwiązany jak Lepper i Giertych coś zwalą, a jestem tego pewna, to winne będzie PO ... taką przynajmniej wysuną teze te prymitywy ...

krystian - Sob Maj 06, 2006 10:41

wiecie co wam powiem....caly ten rzad to jest porazka stulecia. prezydentem jest karzel, brzydki karzel.ktory nie potrafi sie zachowac w zadnej sytuacji. jego zona rownie urodziwa. premier niewychowany, wicepremierzy...pan giertych i lepper to przeciez jakies nieporozumienie. ja to uznaje za jakis koszmar albo glupi kawal. a jarek...klon prezydenta...szkoda slow. popatrzcie na nich wszystkich. co oni soba reprezntuja??!! a to zwalanie wszystkiego na platforme obywatelska jest parodia. co sie nie stanie w pis i ich koalicji to wszystkiemu jest winne PO. a najlepsze jest...giertych kochany, ministrem edukacji uahahaha koles ktory reaktywowal bojowki jest ministrem edukacji:P ten kraj schodzi na psy...tzn nie. psy to fajne zwierzeta. ten kraj sie stacza i tak to pozostawie
MajkeL - Sob Maj 06, 2006 11:32

.........a Zachód z Nas pieje ze śmiechu.....
p4cz3k - Sob Maj 06, 2006 11:39

tak...dokladnie...hehe wlasnie w radiu slyszalem komentarze z beligijskiej prasy...

haha...rotfl...

"nie moj prezydent...nie moja wladza..."

Aither - Sob Maj 06, 2006 12:08

madi napisał/a:
Prezydent Lech Kaczyński (...) winą za skład nowej koalicji rządowej obarczył Platformę Obywatelską

czytalam to dzisiaj i odladalam TV :) sadze ze to bedzie najwieksza porazka wladz jaka do tej pory byla :D
Zastanawiam sie jakim cudem Lepper majac nad soba przeciez wyroki sadowe... zostal ministrem i VICE Premierem :dontgetit: nasz rzad sklada sie z buntownikow i przestepcow... wstyd i hanba dla tych, ktorzy w ubieglych kadencjach "cos" zrobili... a teraz te jolopy to zepsuja...
Potem sie dziwia ze wyksztalcona Polska mlodziez ucieka na zachod...

trunks - Sob Maj 06, 2006 15:04

dajmy szanse nowemu rządowi moze zrobią cos pozytywnego (w co nie wierze :dobani: ) - na krytyke przyjdzie czas pozniej
Krzysio - Sob Maj 06, 2006 16:16

trunks, wladza jest od tego zeby mozna bylo krytkowac i patrzec jej na rece :P nie po to glosowalem zebym teraz siedzial cicho :D
trunks - Nie Maj 07, 2006 00:03

Bzyki napisał/a:
wladza jest od tego zeby mozna bylo krytkowac

no tak, ale przeciez oni dopiero zaczeli rządzić

Aither - Nie Maj 07, 2006 11:21

trunks napisał/a:
no tak, ale przeciez oni dopiero zaczeli rządzić

sadze ze juz swoje pokazali w momencie gdy trzeba bylo zawiazac koalicje... nie przewiduje swietlanej przyszlosci temu rzadowi... tylko przykre ze swiat na nas patrzy... a opinia potem ciazy na szarych obywatelach Polski zagranica :zdegustowany:

krystian - Nie Maj 07, 2006 16:24

ja to widze tak...ludzie glosowali na pis bo uwazali ze pis jest przeciwko samoobronie i lpr. zreszta tak tez pis-owcy nam to ukazywali. samoobrona to samo zlo. lepper sie do niczego nie nadaje:) nawet w programach np tomasza lisa "co z ta polska" skakali sobie do oczu. uwazam ze wielu wyborcow wlasnie dlatego na nich glosowalo. zeby pozbyc sie samoobrony i nie dopuscic ich do wladzy. nikt wtedy nie przypuszczal, ze pis tak zdradzi ludzi. no ale coz. ich sprawa. ale co sie okazalo. jestesmy w unii a tu wicepremierem jest czlowiek na ktorym ciaza wyroki, ktory nie skonczyl zadnej szanowanej szkoly, ktory przez cale zycie byl rolnikiem i oral pola. nagle taki pionek staje sie wicepremierem. pamietam ze prezydentem zostal elektryk po zawodowce, no ale mialem nadzieje ze to byl jednorazowy wybryk i podobna sytuacja juz sie nie powtorzy...mylilem sie jednak. zreszta...nie tylko ja
Major - Nie Maj 07, 2006 16:45

krystian napisał/a:
byl rolnikiem i oral pola
krystian napisał/a:
pamietam ze prezydentem zostal elektryk po zawodowce

Prezydentem ma prawo i politykiem ma prawo zostać każdy obywatel kraju, który ma więcej niż 35lat i nie ciążą na nim żadne wyroki. Jeszcze jakieś dwa warunki były, ale nie pamiętam co. To, że ktoś jest rolnikiem nie jest dla mnie powodem do wykluczenia go z życia publicznego. Bardziej takiego bym widział co zna się na pracy niż jakiegoś pajaca co całe życie pierdział w stołek i kasa leciała mu za to, że tylko podpisywał papierki i że jego stary był ważną osobistością, a tak naprawde koleś nic nie wie o życiu przeciętnego polaka. Niestety, ale lepper to małorolny chłop był i z rolnikiem nic wspólnego tak naprawde nie miał i to jest złe w tym kim się ogłasza i kim jest.

krystian - Nie Maj 07, 2006 16:52

nie chce zeby mnie reprezentowal koles, ktory soba nic nie reprezentuje. jesli komus to nie przeszkadza to ok. dla mnie to jest wstyd ze ktos taki jest wice premierem. i wstyd mi ze mamy takiego prezydenta jakiego mamy. rozbraja mnie to, ze ludzie nadal wybieraja prezydenta po tym co obiecuje w wiecach przedwyborczych. szkoda tylko ze nie kojarza tego ze prezydent nic nie moze. on moze tylko zatwierdzac lub kwestionowac postanowienia ministrow/ i to wszystko. nic sam zrobic nie moze. kjesli cos chce zrobic to musi konsultowac sie z innymi. moj pies moze byc prezydentem. beda jej mowili co ma robic i to zrobi. prezydent ma byc reprezentatywny...w polsce z tym ciezko:/ maly, brzydki i niewychowany. oto atuty kaczora:/
Mariusz - Nie Maj 07, 2006 16:59

Świadomie wklejam to tutaj, pomimo, że ktoś sobie pomyśli, że ja stroje sobie żarty.
h t t p;//img284.imageshack.us/my.php?image=podobni4hd.jpg]

Frycek - Pon Maj 08, 2006 05:20

Generalnie jest Ciekawie :suchy:
trunks - Pon Maj 08, 2006 15:06

krystian napisał/a:
prezydent ma byc reprezentatywny...w polsce z tym ciezko:/ maly, brzydki i niewychowany. oto atuty kaczora

Mariusz napisał/a:
Świadomie wklejam to tutaj, pomimo, że ktoś sobie pomyśli, że ja stroje sobie żarty

uważajcie bo zamkną nam tą strone :P

Mikanka - Wto Maj 09, 2006 19:09

Jednego nie mogę pojąć :zdegustowany:
Że pomimo tych paru miesięcy, które upłynęły od wyborów, pomimo tych wszystkich wygłupów PiSu, pomimo tego, że nie jest on lojalny względem nikogo oprócz siebie, nadal są ludzie, którzy uważają, że oni są zdolni naprawić Polskę. :zdegustowany:
Ja wczoraj usłyszałam, że to bardzo dobrze, że Giertych został ministrem ds. edukacji, bo ze może zniesie "te idiotyczne dni Europy oraz nauczy uczniów trochę patriotyzmu"! I to nie była wypowiedź starszej babci, to była wypowiedź 15 letniej dziewczyny! :mur:

p4cz3k - Czw Maj 11, 2006 09:12

gdy wczoraj "kaczka" produkowal sie w tv to wyszedlem z pokoju, chyba wole wiadomosci w stylu "pol zartem, pol serio" w RMF'ie, zastanawiam sie kiedy w Polsce powstana podziemie ... O_o ... naprawde sytuacja mi sie nie podoba...i przyznam szczerze...nie jest zadowolony...

---

znajoma ktora wyjechala juz jakis czas temu za granice do pracy...stwierdzila ostatni...ze zastanawia sie czy tu wracac... :szok: przyznam szczerze ze jej sie nie dziwie...

---

jesli pan G. (jak... *****) zacznie wprowadzac swoje rasistowsko - nacjonalistyczne metody do szkol...to boje sie ze powstanie cos w rodzaju "Giertych Junge" na wieksza skale niz obecna "mlodziesz wszechpolska" ale co tu duzo mowic...wlosi tez teraz zastanawiaja sie jak to bedzie...berlusconi ktory robil co robi...(juz nie wnikajmy w jego metody i czasem kontrowersyjne zachowania) teraz ma do czynienia z osobnikiem czysto komunistycznym...choc moze i komunizm byl by lepszy od lepperyzmu i kaczyzmu w polaczeniu z giertychyzmem...

---

trunks - Czw Maj 11, 2006 15:21

p4cz3k, nie przesadzaj, aż tak źle nie bedzie, Giertych nikogo nie zindoktrynuje, nie ma szans zeby sie mu takie cos udalo w szkole. Jak zaczna sie afery wtedy koalicja sioe rozpadnie i przedterminowe wybory - tyle.
Piotrulek - Czw Maj 11, 2006 17:47

trunks napisał/a:
Giertych nikogo nie zindoktrynuje, nie ma szans zeby sie mu takie cos udalo w szkole. Jak zaczna sie afery wtedy koalicja sioe rozpadnie i przedterminowe wybory - tyle.



nie jestem tak całkwoicie pewien twoich słow... :)

Major - Czw Maj 11, 2006 20:16

Hahahah h t t p;//forum.gazeta, p l/forum/72,2.html?f=902&w=41588481&a=41598331 :) To przeczytajcie ten temat. Nie wiem czy to żart czy serio :P
Dorothea - Czw Maj 11, 2006 20:27

Major napisał/a:
Nie wiem czy to żart czy serio

Trudno powiedziec.
A było cos mowione w mediach o wczorajszej demonstracji????

trunks - Czw Maj 11, 2006 23:54

niech se demonstrują - fajna pogoda, to tez bym z chęcią poszedł na demonstracje (potem na piwko) zamiast na wykladach siedziec
p4cz3k - Sob Maj 13, 2006 11:05

h t t p;//w w w bezgiertycha.rp4, p l/
diablo - Sob Maj 13, 2006 11:47

Cytat:
"Władza Giertycha młodych odpycha". Rozczarowani wyborem Romana Giertycha na ministra edukacji postanowiliśmy pokazać nasze niezadowolenie. Dlatego 18 maja (t.j czwartek) organizujemy manifestację. Spotkamy się o godz. 12 na pl. Krakowskim, następnie ruszamy na pl. Piastów, stamtąd ulicą Zwycięstwa pod Urząd Miejski. Liczymy na wasze wsparcie i liczne przybycie!


Zamierzacie wziąć w tym udział? Myślicie, że to się uda w ogóle? :)

MajkeL - Nie Maj 14, 2006 11:56

Cytat:
h t t p;//w w w bezgiertycha.rp4, p l/

Informacja ze stronki:
Kod:
Po niecałych 40 godzinach od momentu rozpoczęcia akcji zamykamy możliwość dodawania podpisów. Przez ten czas udało się ich zebrać około 60 000 (trwa jeszcze proces moderacji).
:zdziwko: nieźle.....

FlashMan - Wto Cze 06, 2006 13:52

Po mojej dosyć długiej nieobecności na forum, zauważyłem, że zmieniło sie ono troszkę. Doszedł nowy, piękny dział - POLITYKA. Mam nadzieję, że będę się mógł tutaj wypowiadać na wszytkie polityczne sprawy. Mam nadzieję, że jeśli w jakiś sposób naruszą poglądy polityczne moderatorów - nie zostanę zbanowany ;)

Powracając jednak do przeznaczenia tego tematu chciałem napisać, że przyznaję się do błędu jaki zrobiłem w tamtym roku. Zagłosowałem na Prawo i Sprawiedliwość, sądząc, że to będzie rzeczywiście państwo prawa..., a to była jak zawsze czysta kiełbasa. Tak rozmyślając o naszym główynym przedstawicielu (prezydencie) - wstydzę sieza niego. Jak człowiek taki moze zajmować tak wysokie stanowisko. Taki, czyli (...) - nie robiący nic szczególnego. Ja wiem, że funkcja prezydenta RP jest przede wszystkim funkcją reprezentacyjną, ale piękny uśmiech jego pięknej żony (sic!) i jego samego nie wystarczy! :( :cisza: :ups: :ups: :ups: :ups:

Mariusz - Wto Cze 06, 2006 13:58

Teraz Giertych jako Minister Edukacji Narodowej wprowadza nowy przedmiot - wychowanie patriotyczne. Słyszeliście ?

PS.
Nie żartuje sobie, mówie poważnie.

FlashMan - Wto Cze 06, 2006 14:03

Mariuszu o tym nie słyszałem :) , ale dobrze wiedzieć. Oh, współczuję mojej - obecnie 9-letniej siostrze.
Mariusz - Wto Cze 06, 2006 14:05

h t t p;//wiadomosci.o2, p l/?s=257&t=231175
Gmeras - Wto Cze 06, 2006 14:12

przeciez mozna to połaczyc z wos-em
p4cz3k - Wto Cze 06, 2006 14:18

czemu moje wyobrazenie na temat tego przedmiotu jest takie ze przyjdzie jakis lysy koles...i bedzie mowil... POLSKA DLA POLAKOW... O_O a lekcje w terenie to beda kolejne krzysztalowe noce O_O

mam nadzieje ze sie myle...i cieszy mnie to ze edukacje na poziomie szkolnictwa podstawowego i licealnego mam za soba...przeciez nie kazdy polak musi byc patriota...ani nie kazdy musi kochac kraj w ktorym sie urodzil...i co wowczas ndst ?

a co zrobic z osobami ktore nie sa obywatelami polski a jednak ucza sie w naszych szkolach? czy ich tez romek bedzie zmuszal do nauki tego przedmiotu ?

rozumiem wos...poznanie zasady dzialania panstwa...doktryn politycznych...ukazanie tego jak panstwo "powinno dzialac" ...

FlashMan - Wto Cze 06, 2006 14:25

Nie no, Ci polityce są debilni. LPR to wg mnie czysty NACJONALIZ w skrytej postaci.
FlashMan - Wto Cze 06, 2006 14:28


mikado - Wto Cze 06, 2006 19:50

p4cz3k napisał/a:
cieszy mnie to ze edukacje na poziomie szkolnictwa podstawowego i licealnego mam za soba...przeciez nie kazdy polak musi byc patriota...ani nie kazdy musi kochac kraj w ktorym sie urodzil...i

zgadzam się z tym
czyżbyśmy się cofali - to jest istne narzucanie myślenia

Piotrulek - Wto Cze 06, 2006 21:28

p4cz3k napisał/a:
przeciez nie kazdy polak musi byc patriota...ani nie kazdy musi kochac kraj w ktorym sie urodzil..



ci co ni są patriotami i nie kochają swojego kraju mają drzwi otwarte i niech spokojnie opuszczą ten kraj,bo takich "polaczków"tu nie potrzeba

p4cz3k - Wto Cze 06, 2006 21:40

Piotrulek hmmm...wiesz...czuje sie przywiazany do mojej ojczyzny...ale nie czuje sie patriota...kiedys mialem histrorie polski w paluszku bo mnie to interesowalo...bylem/jestem dumny z praojcow...ale po co mi taki przedmiot ? jak ktos chce poglebiac wiedze to robi to na wlasna reke...po co zmuszac do kolejnych przedmiotow...to samo z religia...chcesz na nia uczeszczac...droga wolna...nie chcesz nikt cie nie bedzie zmuszal...lecz niestety wyglada to nieco inaczej
Gmeras - Wto Cze 06, 2006 22:07

p4cz3k napisał/a:
iesz...czuje sie przywiazany do mojej ojczyzny.
czyli masz cos w sobie z patriotyzmu
FlashMan - Sro Cze 07, 2006 23:05

Ja szczerze mówiac czuję sie patriotą. Wszystko mnie w Polsce pasuje... z wyjątkiem dwóch rzeczy/spraw. Są to politycy oraz to co oni czynią. Reszta jest czymś co mnie pasuje.
trunks - Sro Cze 07, 2006 23:10

wiecie co przeciez wychowanie patriotyczne jeszcze nikomu nie zaszkodzilo :oczami:
Krzysio - Czw Cze 08, 2006 00:16

p4cz3k napisał/a:
lecz niestety wyglada to nieco inaczej
a co zmuszal cie ktos chodzenia na religie ? :P
Cytat:
czemu moje wyobrazenie na temat tego przedmiotu jest takie ze przyjdzie jakis lysy koles...i bedzie mowil... POLSKA DLA POLAKOW... O_O a lekcje w terenie to beda kolejne krzysztalowe noce O_O

taa, a w rzeczywystosci to przyjdzie jakis buc, dostanie kreda po czole i tyle bedzie z wychowania patriotycznego :] przeciez wiadomo ze tego przedmiotu beda uczyc historycy albo ci od wosu, a to sa najnudniejsi nauczyciele pod sloncem :]

FlashMan - Czw Cze 08, 2006 15:19

Bzyki, pomimo tego, że lubię historię i WOS muszę Ci i teraz przyznać rację :)

Bardzo lubię słuchać i uczyć się wszystkie co związanego z historią i społeczeństwem, ale osoby reprezentujące te dziedziny... langweilig...

Piotrulek - Czw Cze 08, 2006 18:36

trunks napisał/a:
wychowanie patriotyczne



jkeżeli ten przedmiot będzie mial rzeczywisty wpływ na morale mlodego czlowieka,jeżeli rzeczywiście będzie uczyl go patriotyzmu i milości do ojczyzny to jestem ZA,ale jes;li będzie to kolejny wygniot rodzaju godziny wychowawczej lub wychowania obywatelskiego to szkoda czasu...

Krzysio - Pią Cze 09, 2006 01:31

FlashMan napisał/a:
że lubię historię i WOS

ja tez :p ale nie moge zniesc jak jakis buc (czytaj nauczyciel) nie umie zaciekawic swoich uczniow tymi pieknymi naukami :/
niestety taka prawda jest ale polscy nauczyciele sa do bani i raczej z tego wychowania patriotycznego nie bedzie zadnych "krysztalowych nocy"

FlashMan - Pią Cze 09, 2006 09:05

Tak - dokładnie! Ciekawe czym jest spowodowane to, że nauczyciele nie potrafią w pozytywny sposób przenieść tego co 'siedzi' w tych przedmiotach/dziedzinach. Może niska płaca?
Dorotka - Pią Cze 09, 2006 09:24

Piotrulek napisał/a:
kolejny wygniot rodzaju godziny wychowawczej lub wychowania obywatelskiego to szkoda czasu...
jestem dokładnie tego samego zdania - tak baprawdę moim zdaniem to prawdziwą szkołę patriotyzmu powinni przekazywać nauczyciele historii wplatając tą naukę w różne ważne wydarzenia. Ale tylko pod warunkiem, że będą to prawdziwi NAUCZYCIELE a nie ktoś tam, kto poszedł do szkoły dzieci uczyć bo akurat nie miał co ze sobą zrobić i przekazuje im suche fakty i daty.
Major - Nie Cze 11, 2006 14:59

Patriotyzmu uczą już na lekcjach historii i polskiego i oczywiście wos`u. Dużo też można się dowiedzieć na wos`ie. Kolejny głupi pomysł, żeby udawać że coś się dzieje. Pewnie giertych przy obiedzie to wymyślił lub w drodze do pracy.
Przecież wiele tekstów z naszej literatury jest patriotyczna i napewno pod tym kątem są omawiane. Historia...? Co tu dużo mówić, wiemy jaka była przeszłość i na jej podstawie też zapewne dużo wniosków można wysunąć i nauczyć się patriotycznego myślenia.
Idź pan w ch... panie Giertych.
Zero szacunku dla kolejnego barana, który zrobi wszystko by być bardziej popularnym niż Lepper.

Krzysio - Wto Cze 13, 2006 16:56

Major napisał/a:
Patriotyzmu uczą już na lekcjach historii i polskiego i oczywiście wos`u.

zartujesz ? :|

Major napisał/a:
Co tu dużo mówić, wiemy jaka była przeszłość i na jej podstawie też zapewne dużo wniosków można wysunąć i nauczyć się patriotycznego myślenia.

hmm chcialbym zwrocic uwage ze nasza historia jest bardzo pokolorowana :D
i czego tu uczyc mlodziezy ?
wlasciwie od potopu szwedzkiego to zawsze wszyscy byli "be" tylko nie polska :P
matrylologia naszego narodu zajmuje spora czesc polskiej historii :]

Major - Czw Cze 15, 2006 15:17

Bo historia nauczana jak wiadomo jest zależna od ustroju jaki panuje w danej chwili co z biegiem czasu wpływa niestety na jej forme.
Bzyki napisał/a:
wlasciwie od potopu szwedzkiego to zawsze wszyscy byli "be" tylko nie polska

Tego stwierdzenia to chyba nie rozumię.

manexxl - Sro Cze 21, 2006 13:05

Patriotyzm. Hmm. Całe wieki polacy o coś walczyli. Walczyli walczyli i zawsze na tym wychodzili jak Zabłocki na mydle. Ale się szczycili patriotyzmem. No i co wywalczyli?? Świat idzie do przodu, ja jestem za światem bez granic. Niech każdy mieszka tam gdzie mu się podoba. Przecież to że ktoś się urodził w Polsce to nie znaczy że musi całe życie tam mieszkać. Każdy z nas jest obywatelem świata!
A co do tych lekcji pana Giertycha to lepiej zamiast tracić kasę na bzdury niech doda tygodniowo ze 2 godziny W-F. Bo młodzież w Polsce coraz mniej garnie się do sportu. Co za tym idzie coraz więcej jest dzieci z wadami postawy, otyłych itp. Tylko pan Romano zwęszył swoje 5 minut i chce się zapisać w Historii Polski.
Dla mnie to półgłówek, faszysta i debil!!!

Piotrulek - Sro Cze 21, 2006 18:41

manexxl napisał/a:
Patriotyzm. Hmm. Całe wieki polacy o coś walczyli. Walczyli walczyli i zawsze na tym wychodzili jak Zabłocki na mydle. Ale się szczycili patriotyzmem. No i co wywalczyli?? Świat idzie do przodu, ja jestem za światem bez granic. Niech każdy mieszka tam gdzie mu się podoba. Przecież to że ktoś się urodził w Polsce to nie znaczy że musi całe życie tam mieszkać. Każdy z nas jest obywatelem świata!


Powiem tyle Polska dla Polaków

manexxl - Sro Cze 21, 2006 20:01

Piotrulek napisał/a:
Powiem tyle Polska dla Polaków



To zakrawa na faszyzm, i hasła głoszone przez Młodzież Wszechpolską

Piotrulek - Sro Cze 21, 2006 21:25

manexxl napisał/a:
To zakrawa na faszyzm, i hasła głoszone przez Młodzież Wszechpolską


niech ci to zakrawa na co chcesz,jeżeli jesteś Polakiem to bądź Polakiem ,a jesli obywatelem świata to kim w rzeczywistości??

manexxl - Sro Cze 21, 2006 21:59

Piotrulek napisał/a:

niech ci to zakrawa na co chcesz,jeżeli jesteś Polakiem to bądź Polakiem ,a jesli obywatelem świata to kim w rzeczywistości??



Człowiekiem. Urodziłem się w Polsce ale wcale nie czuję się zobowiązany całe życie mieszkać w tym kraju. Piszesz że Polska dla polaków. Znaczy rozumiem że tobie przeszkadzają obcokrajowcy mieszkający na stałę w Polsce?

asik - Sro Cze 21, 2006 22:18

Piotrulek napisał/a:
ci co ni są patriotami i nie kochają swojego kraju mają drzwi otwarte i niech spokojnie opuszczą ten kraj,bo takich "polaczków"tu nie potrzeba

Piotrulek, to że ktoś opuszcza swój kraj nie oznacza odrazu że go nie kocha..
niestety nasze państwo nie ma nic do zaoferowania młodym ludziom i większość siedzi na zasiłku dla bezrobotnych albo bez prawa do zasiłku..
pracodwacy płacą marnie i mają jeszcze wymagania nie wiadomo jakie, nie wiem czy nie są świadomi tego że jeśli zapłacą więcej to ludzię będą więce wydawać i gospodarka będzie się kręcić..
każdy chce godziwie żyć i nie wyjeżdza na ogół za granicę dlatego że ma akurat taki kaprys tylko żeby móc na siebie zarobić i żyć po ludzku..
państwo też nie ma nic do zaoferownia naszym rodzicom, dziiadkom..i co wtedy?
jeśli masz rodzinę która ci pomoże to jeszcze nie jest źle ale jeśli ktoś nie ma to co to za życie..
moja mama po kilkunastu latach ciężkiej pracy jest na rencie i dostaje 400 zł miesięcznie.. (starczy może jej na jakieś leki i nic poza tym)nikt jej do pracy nie przyjmie.. więc musi sobie radzić jakoś inaczej..
jeździ za granicę nie na wakacje tak jak powinno być tylko po to żeby móc jakoś godziwie żyć..
mogłaby pracowąć w Polsce ale tu nie ma dla niej miejsca i nie szanuje się pracowników..
jestem patriotą ale co z tego.. smuci mnie to że nasz kraj tak wygląda.. i że są nikłe szanse na poprawę czegokolwiek..
i rozumiem ludzi którzy decydują się go opuścić..

Szamanka - Sro Cze 21, 2006 22:20

Zgadzam sie z tym czym napisal manexxl,

Urodzony w Polsce pewnie czuje sie Polakiem.Czym rozni sie od innych? Czy gorzej mowi, pisze czyta? A to ze mieszka w innej czesci swiata to juz jego sprawa.

Tu mozna by bylo przytoczyc..
Dlaczego wyjezdzaja Polacy za granice by pracowac? Sa Polakami niech wiec pracuja dla Polski a nie dla innego kraju.
Dlaczego wyjezdzaja na studia, praktyki?

darkenstein - Sro Cze 21, 2006 22:30

a ja powiem wam ze rzad w tym kraju mam gleboko w (...) i nie chce zyc juz w polsce bo tu sie nie da zyc to na tyle to bylem ja darek.
manexxl - Sro Cze 21, 2006 23:00

darkenstein napisał/a:
a ja powiem wam ze rzad w tym kraju mam gleboko w (...) i nie chce zyc juz w polsce bo tu sie nie da zyc to na tyle to bylem ja darek.



Bardzo fajnie to napisałeś. Z tego co widzę co się w Polsce dzieje wcale Ci się nie dziwię. Ja wcale nie mam zamiaru tam wracać. I nie dziwię się dziesiątkom albo może już i setkom tysięcy ludzi że uciekają za granicę do pracy. Tam przynajmniej praca jest doceniana i człowiek może godnie żyć. Niestety w Polsce władze robią wszystko tylko żeby jeszcze bardziej dobić i upodlić człowieka.

FlashMan - Czw Cze 22, 2006 16:30

Może jestem patriotą, ale tu sie z Wami zgodzę. Polska podupada i jest to wg mnie wina tylko i wyłącznie skorumowanych, postkomunistycznych urzędasów lub ludzi, którzy nie mają pojęcia o prawym i dobrym, a przede wszystkim efektownym rządzeniu.
Piotrulek - Czw Cze 22, 2006 19:16

manexxl napisał/a:
Urodziłem się w Polsce ale wcale nie czuję się zobowiązany całe życie mieszkać w tym kraju. Piszesz że Polska dla polaków. Znaczy rozumiem że tobie przeszkadzają obcokrajowcy mieszkający na stałę w Polsce?



ależ nikt ci nie nakazuje cale życie spedzić w jednym kraju,masz prawo wyboru,tylko nie mow,że jesteś Polakiem,skoro pracujesz dla Niemcow,podatki płacisz Niemcom,do wyborow chodzisz i glosujesz na Niemcow,oczywiście do ciebie personalnie nic nie mam i bez urazy proszę,powyżej zdefiniowałem swoje pojęcie o Polaku...

Szamanka - Czw Cze 22, 2006 21:07

Piotrulek, napisal
Cytat:
że jesteś Polakiem,skoro pracujesz dla Niemcow,podatki płacisz Niemcom,do wyborow chodzisz i glosujesz na Niemcow
:zdziwko: to kim jest wedlug Ciebie?

a to Ci ktorzy tylko przyjezdzaja tu za " chlebem" a rodziny maja w Polsce, domy...kim oni sa?
Z tego co wiem to tez oplacaja podatki dla niemieckiego rzadu, maja czerwone paszporciki wiec ich obowiazkiem jest brac udzial wyborach....a kursuja tak sobie pomiedzy panstwami.Czy nie sa Polakami?

Nie wiem ( blagam pomocy ) moze ja to inaczej widze....ale czy ja mowie gorzej niz Ty...gorzej pisze..gorzej czytam? :(
Smutno mi sie robi gdy tych co wyjechali traktuje sie jak drugi towar :(

Dorothea - Czw Cze 22, 2006 21:11

Szamanka napisał/a:
Smutno mi sie robi gdy tych co wyjechali traktuje sie jak drugi towar


Nie potrzebnie Kochanie, bo ja tego tak nie widze.
Czujesz sie Polka, jestes tu z nami codziennie i jak tylko mozesz odwiedzasz nas w tym pieknym kraju.
A Ci ktorzy tak traktuja tych co wyjechali, ciekawe jak by traktowali samych siebie gdyby zycie ich zmusiło do emigracji.........

Piotrulek - Czw Cze 22, 2006 21:23

Szamanka napisał/a:
Nie wiem ( blagam pomocy ) moze ja to inaczej widze....ale czy ja mowie gorzej niz Ty...gorzej pisze..gorzej czytam?


napisalem bez urazy proszę,Polska jest tu,tu gdzie beznzyna kosztuje 4,15zł,chleb 0,99zl,gdzie fachowiec na dniowkę zarabia tyle ile niewykwalifikowany Niemiec w ciągu 1 godziny pracy,a to Beatko kto mowi jakim językiem i jak się czuje to niestety jest inny temat i nie o tym teraz mowię...mam nadzieję,że rozumiesz moją intencję wypowiedzi i nie bedziesz na mnie zła,prawda??...

Szamanka - Czw Cze 22, 2006 21:28

Piotrulek, z rezsta zeszlismy na inne tory :offtopic: i dobrze wiesz ze mnie do zlosci daleko...tylko czasem bola takie slowa :(
Piotrulek - Czw Cze 22, 2006 21:34

jasne już wracamy na tematyczne tory i powiem ,że Giertych i Lepper muszą odejść,hahahahahahahha
Krzysio - Sob Cze 24, 2006 00:15

manexxl napisał/a:
A co do tych lekcji pana Giertycha to lepiej zamiast tracić kasę na bzdury niech doda tygodniowo ze 2 godziny W-F. Bo młodzież w Polsce coraz mniej garnie się do sportu.

a wracajac do pana wytrycha :P
ostatnio sie z tv dowiedzilem ze ponoc w polsce w kazdej szkole sa 4 godziny wf-u :zdziwko: czy ktos moze to potwierrdzic, bo odkad poamietam ze jak ja chodzilem do szkoly to tez byly 4 godziny niby, a mielismy standardowo 3 lub mniej :]

co do ucinania godzin wf-u
jak wychodzi na tym nasz kraj widac po wyniku polskiej reprezentacji na mundialu :]

banitka - Pią Cze 30, 2006 00:43

Co tam WF, w szkole zawodowej jest 1 mata a 2 religie ;)
vdt - Pią Cze 30, 2006 00:49

hmmmm jedna mata dwie religie... i tak najgorzej, jak w jednej klasie matmy uczą trzy panie ;]
Jacek13 - Pią Cze 30, 2006 16:05

Ta sprawa Zyty Gilowskiej ukazuje całą słabość naszego rządu. :zdziwko: :zdziwko: :zdziwko: :zdziwko:
Krzysio - Pią Cze 30, 2006 16:45

Cytat:
Ta sprawa Zyty Gilowskiej ukazuje całą słabość naszego rządu. :zdziwko: :zdziwko: :zdziwko: :zdziwko:

i glupote polskich politykow :P ech ja glupi, wierzylem ze po wyborach bedzie lepiej, jest jeszcze gorzej niz kiedys :/

Bizon - Pią Cze 30, 2006 18:12

tak to jest gdy panstwem i rzadem kieruja bracia :)
trunks - Sob Lip 01, 2006 00:06

Jacek13 napisał/a:
Ta sprawa Zyty Gilowskiej ukazuje całą słabość naszego rządu

to dla mnie glupota. W czym wogle jest problem ? Czemu pani profesor G. nie moze byc dalej w rzadzie ? Tylko dlatego, ze ktos tam jakies oskarzeniu rzucił ? Qrde jakby jakims SB-kiem była to rozumiem, ale tak to teraz jakie to ma znaczenie czy wspolpracowala -_-. Kazdego tak mozna oskarzyc

Gmeras - Pią Lip 07, 2006 20:22

Komitet Polityczny PiS zarekomendował na stanowisko premiera prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Premier Kazimierz Marcinkiewicz poinformował władze PiS, o zamiarze podania się do dymisji - komunikat Biura Prasowego PiS.


wiedziałem ze tak będzie :]

Major - Pią Lip 07, 2006 20:26

Marcinkiewicz od dawna był zmuszany do mówienia tego co odpowiada tylko i wyłącznie poglądom Kaczyńskich. Widocznie ma już tego dość. Może i dobrze, kolejny gwóźdź do trumny tej partii.
Krzysio - Pią Lip 07, 2006 20:30

no ladnie :/ teraz bedziemy mieli i brzydkiego prezydenta i brzydkiego premiera :D nic dodac nic ujac :P hmm marcinkiewicz to chyba bedzie pierwszy premier w 3 rp ktory odchodzac nie bedzie w nieslawie :P
trunks - Pią Lip 07, 2006 23:45

Marcinkiewicza akurat lubiłem....szkoda. Kaczynski wg mnie bedzie gorszym premierem
Jacek13 - Sob Lip 08, 2006 17:52

Teraz to się porobiło.Dwa kaczory u władzy.Czwarta rzeczpospolita?????NIE to KACZOLAND :dobani: :zakrecony: :dobani: :zakrecony: :dobani: :zakrecony: :dobani: :zakrecony: :dobani: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem:
Gliwice4ever - Nie Lip 09, 2006 07:27

A wiec dlaczego stala sie ta zmiana?? :zdziwko: Wiedzialem od kiedy Kaczynski zostal wybrany i jego braciaka partia zostala partia glowna, to juz bylo przesadzone ze Marcinkiewicz dlugo nie pobedzie...ciekawe jakie bedzie ich tlumaczenie na ta "nagla zmiane"
Major - Nie Lip 09, 2006 11:18

Tyle, że to sam Marcinkiewicz podał się do dymisji i chyba dobrze zrobił. Gorzej by się stało gdyby został i był na pełne posługi Kaczyńskich. Wtedy wyglądałoby to tylko na wyciąganie kasy z pensji.
Gmeras - Nie Lip 09, 2006 11:25

teraz zostanie marcinkiewicz prezydentem Warszawy
Major - Nie Lip 09, 2006 11:33

Gmeras, nie zostanie, bo odmówił. TO by była celowa robota, żeby go odsunąć na dalszy plan i dać robote na pocieszenie. Raczej na to się on nie zgodzi, napewno nie gdy w tej chwili ma ciekawsze możliwości do rozpatrzenia, chociażby przejście do PO.
Piotrulek - Nie Lip 09, 2006 11:35

Major napisał/a:
nie zostanie, bo odmówił



a może dokonamy puczu,obalimy Frankiewicza i powolamy Marcinkiewicza,wszak polityk z niego pierwsza klasa...

Gmeras - Nie Lip 09, 2006 11:38

Piotrulek napisał/a:
a może dokonamy puczu,obalimy Frankiewicza i powolamy Marcinkiewicza,wszak polityk z niego pierwsza klasa...
wygrał by to ;)
trunks - Nie Lip 09, 2006 14:40

Major napisał/a:
Tyle, że to sam Marcinkiewicz podał się do dymisji

a wg mnie zostal do tego zmuszony i gdyby sam tego nie zrobil to by go odwolali

Krzysio - Nie Lip 09, 2006 14:48

Piotrulek napisał/a:
a może dokonamy puczu,obalimy Frankiewicza i powolamy Marcinkiewicza,wszak polityk z niego pierwsza klasa...

dobry pomysl :P ponoc wujek kazio sie interesuje pilka, wiec moze w koncu by cos zrobil z ta gliwicka pilka nozna :]

manexxl - Pon Lip 10, 2006 15:59

Nic tylko pozazdrościć. Premier i prezydent. Dwa brzydkie TROLE i jeszcze takie same. :przestraszony:
manexxl - Wto Lip 11, 2006 19:51

h t t p;//wiadomosci.wp, p l/wiadomosc.html?kat=1356&wid=8389513&rfbawp=1152640141.738


Nic dodać nic ująć

Piotrulek - Wto Lip 11, 2006 20:00

manexxl napisał/a:
Nic dodać nic ująć



Kaczyńscy z naszych graniczących sąsiadów szanują i kultywują tylko BA?TYK,bo nie ma nic wspólnego z niedzielną mszą święta i radiem maryja oraz tam mają rządowe ośrodki wczasowe na swoje urlopy...to nie żart to najprawdziwsza prawda...

Major - Pią Lip 14, 2006 00:06

frohike napisał/a:
Major, to nie temat na takie rozwazania

powiem tak

wczesniej bylo gorzej


Przeniesione z innego tematu.

Nie jestem za lewicą, ale na chwile obecną to nie jestem przekonany czy było gorzej. Chyba, że sam fakt, że jeszcze niedawno aktywnie działali tacy ludzie jak Miller czy Oleksy mogło być minusem, ale działania obecnego rządu, albo raczej ich zupełny brak jest porażką i brakiem odpowiedzi na wszystkie obietnice przedwyborcze.

Krzysio - Pią Lip 14, 2006 00:43

Major, a ty co z choinki sie urwales ?

Major napisał/a:
ale działania obecnego rządu, albo raczej ich zupełny brak jest porażką i brakiem odpowiedzi na wszystkie obietnice przedwyborcze.

zawsze tak bylo, tak jest i tak bedzie :] nic na to nie poradzimy niestety :/

Krzysio - Sob Lip 15, 2006 16:05

Cytat:
Roman Giertych potwierdził prasowe doniesienia, że tegoroczni maturzyści, którzy nie zdali jednego z przedmiotów, a mieli w sumie średnią powyżej 30 proc., dostaną świadectwo dojrzałości. O "amnestii" dla maturzystów pisała dzisiaj "Gazeta Wyborcza".
Minister edukacji, który przebywa w Zielonej Górze, podkreślił, że dotyczy to połowy osób, które nie zdały matury - blisko 40 tysięcy abiturientów.

Wicepremier Giertych uzasadniając decyzję wyjaśnił, że pierwsze roczniki zawsze płacą cenę za nowe rozwiązania i słabe wyniki tegorocznych matur są tego przykładem. Trzeba zrobić wszystko, aby maturzyści nie ponosili konsekwencji nowych rozwiązań - podkreślił wicepremier.

Giertych potwierdził też, że Ministerstwo Edukacji zamierza wprowadzić obowiązkową matematykę na maturze. Podkreślił, że przygotowaniem do tego będzie zmiana w systemie oceniania na egzaminie maturalnym.

Wicepremier Giertych wyjaśnił, że według koncepcji ministerstwa, świadectwo dojrzałości będą otrzymywały osoby, które zdadzą cztery z pięciu zdawanych egzaminów, przy osiągnięciu odpowiednio wysokiej liczby punktów. Minister edukacji wyjaśnił, że ma to zapobiec sytuacji, w której połowa lub większość maturzystów nie zda matury. Taka zmiana umożliwi za 3 lub 4 lata wprowadzenie matematyki na maturze, która nawet dla osób o zainteresowaniach humanistycznych nie będzie przeszkodą dla zdania egzaminu dojrzałości.

Giertych poinformował także, że podpisał rozporządzenie, na podstawie którego rok szkolny rozpocznie się w tym roku 4 września.


zrodlo - onet, p l :P


co za debil, kretyn, imbecyl, idiota :krzeslem: co za alon :/ i zyj tu czlowieku w takim kraju :wsciekly:
jak taki bezmozgi jeti moze byc wicepremierem :/

podoba mi sie jeden komentarz :P
Cytat:
Ktoś z PiSu chyba pisał w tym roku maturę ... 15.07.2006 15:51
bo innego wytłumaczenia nie widzę. ~cepelia

izia - Sob Lip 15, 2006 20:58

[quote="Bzyki"]
Cytat:
podoba mi sie jeden komentarz :P
Cytat:
Ktoś z PiSu chyba pisał w tym roku maturę ... 15.07.2006 15:51
bo innego wytłumaczenia nie widzę. ~cepelia

to juz podejrzewam, że raczej z samobrony, może jakaś koleżanka posałanki beger, albo vicemarszałek g. wiśniowskiej :P , obie panie zdaje się zdały szczęśliwie :rotfl: rok temu

Major - Nie Lip 16, 2006 13:41

Troche to dziwnie wygląda. Z jednej strony to może dobrze, bo rzeczywiście te nowe matury to straszne zamieszanie i totalny brak jakiegoś dobrego zorganizowania, przez co uczniom się obrywa. Z drugiej strony jest to zawyżanie statystyk przez rząd. Taka głupia zasada, jeśli jest jakiś problem to podnieśmy statystyki obniżając wymagania, a problemu nie będzie.
Ana - Nie Lip 16, 2006 15:14

Bzyki napisał/a:
podoba mi sie jeden komentarz :P
Cytat:
Ktoś z PiSu chyba pisał w tym roku maturę ... 15.07.2006 15:51
bo innego wytłumaczenia nie widzę. ~cepelia

eee... jest jeszcze jedno i to wcale nie tak daleko :)

jeżeli faktycznie nie zdała co piąta osoba, to pewnie duża częśc z nich chciała iść na studia. Nie wszyscy mogą sobie "pozwolić" na dobre kierunki lub też studia na uczelniach państwowych ogólnie... więcej maturzystów to więcej ludzi na studiach prywatnych :]

Krzysio - Nie Lip 16, 2006 15:34

Major napisał/a:
Z jednej strony

a z trzeciej strony ?
pomyslal ktos czy to bedzie uczciwe wobec innych maturzystow, tych ktorzy zdali mature ?
nie mowie o tych co zdali fuksem, lub scigali i ich nie zlapali :]
mowie o tych co sie uczyli naprawde, przez miesiac dzien w dzien i co maja byc stawiani na rowni z tymi co nie zdali ?
ale giertych im dal prezent :] skoro tak to niech giertych zrobi prezent i tym co zdali wszystkie egzaminy, da za free indexy :]

izia - Nie Lip 16, 2006 16:50

z czwartej (strony) to jest demoralizujące :rotfl: , jak już chcieli w jakiś sposb pomóc tej rzeszy młodych, którzy nie pozdawali, mozna było wymyślić cos bardziej sensownego, może zaproponować dodatkową sesję poprawkową? nie wszystkim, też określając jakieś kryteria, ale w ten sposób zmusiłoby się maturzystów do jakiegoś wysiłku, nauki, dając im poczucie, że świadectwo dojrzałości zostało wypracowane, a nie podarowane gratis w jakiejś promocji politycznej :kwasny:
a tak co mamy - prawo działające wstecz, i zrównanie tych co zdali z tymi co nie poszło, teoretycznie wszyscy zostali zrównani, choć w "w praniu" za chwilę się okaże, że są świadectwa lepsze i gorsze, bo już słyszałam wypowiedzi rektorów, że nie wpuszczą na uczelnie tych ze świadectwami "giertycha", a więc zostaną im tylko szkoły prywatne, a rządowi - sztucznie zawyżone statystyki, stara prawda mówi, że należy leczyć przyczyny a nie skutki, ale dla R. G. akurat leczenie przyczyn to za długo, no ale jak ktoś sobie szybko chce poprawić "piar" to wymyśla takie kwiatki, ale jaka to szkoła i przykład dla młodych - wszystko jest kwestią umowy, można podeptać i unieważnić obowiązujące prawo w imię racji politycznych, czyli obowiązujących układów
uff, ulzyłam sobie :zly:

trunks - Nie Lip 16, 2006 23:45

izia napisał/a:
uff, ulzyłam sobie

no i prawidłowo

Major - Nie Lip 16, 2006 23:51

Bo tak naprawde nic się nie zmieni, jeśli się nie zmieni szkolnictwa. Podejścia bardzo dużej ilości dyrektorów, którzy działają na zasadzie kolesiostwa. Przeciez to moja dobra koleżanka, to jak ja ją moge usunąć ze szkoły (nie ważne, że nie potrafi uczyć, i całą lekcje przegaduje o swoich córeczkach). Przydałoby się zmienić sposób nauczania, bo tak naprawde w wielu szkołach jest nieudolny do skraju możliwości co pewnie wynika z niedouczenia samej kadry. Potem można myśleć o samych maturach, następnie o jakichkolwiek poprawkach, bo co po samych poprawkach skoro rezultat i tak może być dokładnie taki sam jak matury.
A dawanie czegoś za nic nie robienie to już naśmiewanie się z tych co tą mature zdali. Po co się uczyć, po cholere się męczyć? I tak mature Ci Giertych zaliczy, tylko podpisz ten dokument, że przy wyborach zakreślisz jego okienko.

asik - Pon Lip 17, 2006 09:15

nie no fajne czasy mamy, nie trzeba się uczyć żeby mieć maturę..dzieciom już w gimnazjum nie chce się uczyć a teraz to już pewnie zupełnie nie będą robić nic jeśli szanowny nasz pan Giertych rozdaje papierki za nic..
przecież nie każdy musi iść na studia i mieć maturę..a jeżeli tego bardzo chce to powinien choć trochę wysiłku w to włożyć..
czasem po prostu mi ogromnie wstyd za nasz rząd i całą władzę..

Czarnulka - Pon Lip 17, 2006 21:02

Ale Giertych też dobrze powiedział...czasem Ci,którzy mają 80% z matury nie zdali,bo mieli pecha a zdają Ci,co się przeslizgnęli,bo mają 30% ogolnej średniej...nie każdy kto nie zdał matury jest matołem.
Piotrulek - Pon Lip 17, 2006 21:15

=CzArNuLkA= napisał/a:
czasem Ci,którzy mają 80% z matury nie zdali,bo mieli pecha



pecha to można mieć w totku,a nie w klasowce z 4 lat nauki,gdyż uważam ,że tegoroczna matura,jej poziom trudności można porównać troszkę ostrzejsza klasowka przygotowaną przez panią profesor na zaliczenie 2 klasy w liceum....żenujące i jeszcze pomaga w zdaniu minister oświaty,no coż jaka mać takie odrosty,ciekawy jestem czy na jesieńelektorat Giertycha wzronie o 50 tysięcy,nieukow...

Alinka - Pon Lip 17, 2006 21:23

=CzArNuLkA= napisał/a:
którzy mają 80% z matury nie zdali,bo mieli pecha


hmm jak mozna miec 80% z matury i nie zdac?? , Giertych robi to tylko po to zeby miec poparcie w młodzieży, bo chwilowo młodzi rządza i on sie boi.. zycie jest brutalne.. nie zdałes to nie zdałes a nie ze warunkowo przejdziesz, ponosi sie odpowiedzialnosc za swoje błędy i nawet za pecha..

izia - Pon Lip 17, 2006 21:28

=CzArNuLkA= napisał/a:
Ale Giertych też dobrze powiedział...czasem Ci,którzy mają 80% z matury nie zdali,bo mieli pecha a zdają Ci,co się przeslizgnęli,bo mają 30% ogolnej średniej...nie każdy kto nie zdał matury jest matołem.

są rożne punkty widzenia, ten co ma 89% też może myśleć, że ma pecha bo chcialby 100%,
jak tak dalej pójdzie to może Giertych też za chwilę się zajmie i tymi "pechowymi inaczej", wybory samorządowe tuż tuż, bo jakby przyjąć jego punkt widzenia to wypadało by każdemu - w tym tym, co zdali - coś dołożyć, bo niby dlaczego mają być poszkodowani ?bo udało im sie zdać bez promocji Romana Wielkiego?
w tamtym roku, jak matury były naprawdę nowe nikt nie robił sobie kpin z prawa i nie nadwyrężał autorytetu panstwa polskiego

izia - Pon Lip 17, 2006 21:34

Piotrulek napisał/a:
,ciekawy jestem czy na jesieńelektorat Giertycha wzronie o 50 tysięcy,nieukow...


kalkulacja pewnie była taka 50 tys x ich rodzice, babcie, dziadkowie, bracia i siostry, a może jeszcze koledzy i koleżanki , zgrabna sumka wychodzi nawet jeśli nie będzie 100 na 100
a może RG miał nadzieję, że młodzież przestanie protestować we wrześniu? tylko żeby sie nie przeliczył, w tych protestach chodziło o coś innego, nie o matury,
ha zobaczymy!

Czarnulka - Pon Lip 17, 2006 21:41

pl podstawa 29% ustny 90%
ang podstawa 100% ustny 95%
hist podstawa 92%
Średnia z tego 81,2
Poza tym jeszcze rozszerzenia o których nie napisałam.

Każdy moze mieć pecha.
Piotrulek napisał/a:
50 tysięcy,nieukow...
Zdanie większości Polaków.Jak za rok ci co niezdali napisza mature i ja zdadza to i tak dla Ciebie i innych będą kretynami.Ja osobiscie jestem za poprawka w sierpniu,ale jej nie udałoby się zorganizowac.
izia - Pon Lip 17, 2006 21:56

matura, matura, nie zapominajmy o innej nazwie - egzamin dojrzałości, no i jednak to jest egzamin państwowy,,, jak na razie młodzież wie, że obowiązujące zasady można podeptać w imię jakiś ukladzików, wielu ten relatywizm zostanie na dłużej obawiam się :(
jak tak dalej pójdzie to może stare roczniki zaczną pukać do MEN -u, żeby im popoprawiać wstecz oceny :przestraszony: , a egzamniny sesyjne? obrony mgr? habilitacje? itp no, to naprawdę duże pole do popisu dla RG

trunks - Pon Lip 17, 2006 23:23

=CzArNuLkA= napisał/a:
pl podstawa 29% ustny 90%
ang podstawa 100% ustny 95%
hist podstawa 92%
Średnia z tego 81,2
Poza tym jeszcze rozszerzenia o których nie napisałam.


to dziwna sytuacja, ze tylko 29% podstawy z polskiego jak z innych tak dobrze O_o. Raczej zadko sie to zdaza

Czarnulka - Pon Lip 17, 2006 23:48

Ale sie zdarza.I właśnie daltego mowie,ze nie wszyscy którzy oblali są kretynami.Czasem wiecej kretynow jest wsrod tych co "zdali" a raczej którym sie udało.
Major - Wto Lip 18, 2006 00:04

izia napisał/a:
a egzamniny sesyjne? obrony mgr? habilitacje? itp no, to naprawdę duże pole do popisu dla RG

Tu akurat pan Giertych może sobie tylko cmąknąć w palca, bo na studia wyższe nie ma wpływu. On jest ministrem edukacji, ale do czasu samej matury, potem już jest zależne to od kogoś innego.

krystian - Wto Lip 18, 2006 00:29

h t t p;//img205.imageshack.us/my.php?image=gunitiz1.jpg]

mam nadzieje ze mnie za to nie aresztuja:P

tuchałowa - Wto Lip 18, 2006 09:41

Strasznie mnie to denerwuje, że każdy nowy minister chce się czymś "wykazać" i wprowadza coraz to nowe zmiany, które nikomu raczej nie ułatwiają, a tylko wprowadzają zamieszanie. W ciągu mojego roku maturalnego niemal codziennie do klasy wbiegała dyrektorka z wiadomością co nowego wymyślono odnośnie matury. Moim zdaniem najpierw powinni zająć się stanem edukacji, to potem nie musieliby się zastanawiać, dlaczego 20% ludzi oblało i szukać rozwiązania jak z tego zrobić 10% :/

Wystarczy spojrzeć jak my jesteśmy przygotowywani to tej matury...program, który kiedyś był przeznaczony na 4 lata teraz jest na 3 i nauczyciele zwyczajnie od czasu do czasu mówią "to zrobicie w domu bo w starym systemie mialam na to tyle lekcji, a teraz mam tyle". Zresztą tu chodzi o poziom podstawowy, do matury rozszerzonej (która wymagana jest na każdej uczelni) każdy musi przygotować się samodzielnie. Z każdego przedmiotu w arkuszu maturalnym znajdują się źródła, których rozwiązywać nigdy się nie uczyliśmy, bo zwyczajnie wszystko starym zwyczajem sprowadza się do wykucia na pamięć partii materiału. Jak ktoś umiał pisać wypracowania to otrzymał 5, teraz nikt nie dostaje 100%.

To, że zdałam, zadzwięczam tylko sobie, na pewno nie mojej szkole, która przecież jest liceum ogólnokształcącym i powinna reprezentować jakiś poziom. Dlatego nie rozumiem po co wprowadzać jakieś zmiany np. z tą obowiązkową matematyką, której jednak nie trzeba zdać...dla mnie to wszytko jakaś żedana, nie poprawi to raczej stanu wiedzy polskiej młodzieży, człowiek zaczyna wierzyć, że nie umiejętności się liczą, o wszystkim decyduje szczęście... :)

Piotrulek - Wto Lip 18, 2006 18:10

krystian napisał/a:
mam nadzieje ze mnie za to nie aresztuja


na forum napewno nie,ale nie wiem jak będzie poza nim...

trunks - Pią Lip 21, 2006 00:09

h t t p;//w w w webprovider, p l/roman.htm

uwaga dla dzieci - są tu brzydkie slowa !

Czarnulka - Pią Lip 21, 2006 16:09

Hehe lol :P Koniec jest najlepszy ;)
Krzysio - Pią Lip 21, 2006 16:19

Cytat:
pl podstawa 29% ustny 90%

omg :zdziwko: jak ty to zrobilas, zen a ustnym 90 % a na pisemnym 29 ? przeciez to jest niemozliwe :D

Czarnulka - Pią Lip 21, 2006 18:14

Polski rozszerzenie 68%, angielski roz. 80%,historia 70% :]
tuchałowa - Pią Lip 21, 2006 18:37

=CzArNuLkA= napisał/a:
Polski rozszerzenie 68%, angielski roz. 80%,historia 70%

Nie no coś tu nie gra...wiesz jest chyba tak możliwość żeby obejrzeć w OKE swoją pracę i się odwołać(?) w sumie to niemożliwe żeby ktoś napisał wypracowanie z histy na 70%, a nie umiał zinterpretowac chlopów czy makbeta. Mogła zajść jakaś pomyłka, bo ci egzaminatorzy teraz to tacy są, że :idiota:

Czarnulka - Pią Lip 21, 2006 19:51

Jest mozliwość i w Jaworznie też się było.Tu nie chodzi o to,ze nie potrafi się pisac tylko o to,ze nerwy mogą zeżrec człowieka i sprawuic,ze sie pomyli.
Major - Pią Lip 21, 2006 19:53

A co to ma wspólnego z rządzeniem? Przejdzcie do tematu matury :cisza:
tuchałowa - Pią Lip 21, 2006 22:45

Major napisał/a:
A co to ma wspólnego z rządzeniem?

Ma bo gdyby rządzili nami normalni ludzie to nie byłoby takich problemów :(

tuchałowa - Pią Lip 21, 2006 22:50

Dobrze, już dobrze, przeniosłam swoje pytanie do Czarnulki do tematu o maturze :)
manexxl - Czw Sie 03, 2006 12:00

Rządy są coraz lepsze. Teraz nie trzeba będzie się stresować maturą. Roman wielki zadba o to że czy napisze się dobrze czy nie i tak i tak się zda. Ja myślę że w tym roku i w przyszłym ludzie z PISu matury pisali i będą pisali. :)
frohike - Czw Sie 03, 2006 12:14

manexxl napisał/a:
Ja myślę że w tym roku i w przyszłym ludzie z PISu matury pisali i będą pisali.


raczej z LPR

manexxl - Czw Sie 03, 2006 12:27

frohike napisał/a:


raczej z LPR



Ogólnie to skożystają na tym wszyscy. I członkowie Samoobrony też maturki pozaliczają, i LPR.

A może to bracia kazali Romanowi z tymi amnestiami??

frohike - Czw Sie 03, 2006 12:54

manexxl napisał/a:
frohike napisał/a:


raczej z LPR



Ogólnie to skożystają na tym wszyscy. I członkowie Samoobrony też maturki pozaliczają, i LPR.

A może to bracia kazali Romanowi z tymi amnestiami??


albo chciał sie pokazać przed zwolennikami PO oraz komunistami

ta opcja chyba jest najbardziej prawdopodobna

przynajmniej teraz beda mieli legalne maturki a nie kupione na bazarku

Major - Czw Sie 03, 2006 13:00

Zauważyłem w naszym mieście kilka nowych billboardów. Reklamują partie LPR :szok:
manexxl - Czw Sie 03, 2006 13:19

frohike napisał/a:
albo chciał sie pokazać przed zwolennikami PO oraz komunistami

ta opcja chyba jest najbardziej prawdopodobna

przynajmniej teraz beda mieli legalne maturki a nie kupione na bazarku



Faktycznie bardzo prawdopodobna opcja. Szkoda tylko że z egzaminu maturalnego zrobili coś .... no nie wiem jak to nazwać. Ja zdawałam maturę w 1997. Były zupełnie inne zasady niż teraz. Ale był stres, mówiono nam że to pierwszy poważny egzamin w dorosłym życiu.
A teraz?? Zda czy nie zda to go amnestia obejmie i po co się stresować. Uczeń będzie miał świadomość już przed egzaminem że go nie obleje.

frohike - Pią Sie 04, 2006 06:59

manexxl napisał/a:
Faktycznie bardzo prawdopodobna opcja. Szkoda tylko że z egzaminu maturalnego zrobili coś .... no nie wiem jak to nazwać. Ja zdawałam maturę w 1997. Były zupełnie inne zasady niż teraz. Ale był stres, mówiono nam że to pierwszy poważny egzamin w dorosłym życiu.
A teraz?? Zda czy nie zda to go amnestia obejmie i po co się stresować. Uczeń będzie miał świadomość już przed egzaminem że go nie obleje.


bezstresowe wychowywanie jest w modzie :rotfl:

Gmeras - Pią Sie 04, 2006 10:51

Cytat:
bezstresowe wychowywanie jest w modzie :rotfl:
kampania wyborcza jest na podwyzszonym poziomie ;D
Jacek13 - Sob Sie 05, 2006 10:28

Lustracja Zyty Gilowskiej to jedna wielka ściema :kijemgo: :kijemgo: :kijemgo: :kijemgo: :kijemgo: :kijemgo: :kijemgo: :kijemgo: :kijemgo: :kijemgo:
Major - Sob Sie 05, 2006 12:00

Jacek13, może coś więcej?
kobi - Nie Sie 06, 2006 01:48

Major napisał/a:
Jacek13, może coś więcej?

Więcej emotek? :niepewny:

Jacek13 - Wto Sie 15, 2006 14:57

Ostatnie zachowanie premiera i prezydenta woła o pomstę do nieba.Oni powinni się zastanowić nad dalszym postępowaniem aby całkowicie nie ośmieszyć tego biednego kraju na forum międzynarodowym.PRECZ Z KACZYZMEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :dobani: :dobani: :dobani:
kobi - Wto Sie 15, 2006 19:10

Jacek13 napisał/a:
Ostatnie zachowanie premiera i prezydenta woła o pomstę do nieba.

Co takiego zrobili? Ostatnio nie jestem na bieżąco z wiadomościami... :niepewny:

Piotrulek - Wto Sie 15, 2006 19:18

Dzisiaj prezydent fundnął sobie defiladę jak kiedyś Breżniew i Czernienko do kupy wzięci...przypomnialy mi się czasy i slowa komuno wroć
manexxl - Wto Sie 15, 2006 22:58

Zbłaźnił się błazen. Mówił że Polska musi się zbroić i strzelił takie zdanie:

"Polska należy do NATO i otaczają ją "prawie z reguły" przyjaźni sąsiedzi, to musi doskonalić swoją zdolność obronną."


Oczywiście bardzo skrzętnie wyłapały to media, i nie tylko w Polsce.
Pan prezydent kaczka widzi gdzieś nieprzyjaciół!!!! :szok:

Major - Sro Sie 16, 2006 13:43

Co za pajace. Boże kogoś nam zesłał na przewodnictwo. :szok:
kobi - Sro Sie 16, 2006 14:33

Major napisał/a:
Co za pajace. Boże kogoś nam zesłał na przewodnictwo.

Nieszczęścia chodzą parami :rotfl:

manexxl - Sro Sie 16, 2006 15:37

kobi napisał/a:
Nieszczęścia chodzą parami :rotfl:



:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

fekete - Sro Sie 16, 2006 17:51

:rotfl: :rotfl: :rotfl: ?
:rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: !!!

Piotrulek - Sro Sie 16, 2006 18:51

Major napisał/a:
Boże kogoś nam zesłał na przewodnictwo



Ty nie mieszaj Boga do wyboru kaczyńskiego na prezydenta,tylko zastanow się na kogo ty glosowaleś...

Major - Czw Sie 17, 2006 18:41

Ja wiem na kogo głosowałem i nie był nim Kaczyński.
manexxl - Czw Sie 17, 2006 18:46

A ja na nikogo nie głosowałem i już nigdy nie zagłosuję. I tak i tak nigdy nie wygrywa mój kandydat.
Dorothea - Pią Sie 18, 2006 11:54

Często na ekranach naszych telewizorów słyszymy walki słowne politycznych przeciwnikow.Aby się w tym nie pogubic i wiedziec o czym mowia te jełopy pewna gazeta przygotowała słownik IV RP.

AKSAMITNY KAPELUSZ-o człowieku któremu się wydaje ze jest lepszy, ale……zawsze przegrywa z tymi gorszymi.

AMNESTIA MATURALNA- sposób na osiagniecie dojrzałości,której nie można osiągnąć za pomoca własnego umysłu.

BEATA-kobieta niesłusznie podejrzewana(od TW „Beata”, czyli agentki która nigdy nie istniała)

BEGEROWKA-przestepstwo związane z fałszowaniem dokumentow.

BE?CIKOWE-inaczej o zasiłku becikowym, według przeciwnikow jego kwota wystarcza zaledwie na impreze zakrapianą tanim winem.

BULTERIER-agresywny członek partii od czrnej roboty.

BURA suczka-ktos kto kłamie; dawniej kłamca oszust.

DZIADEK W WEHRMACHCIE- tajemnicza przeszłość rodzinna, która nieskrywana może zaszkodzic politykowi.

DELEGAT-agent, który działa w czasie wyjazdu na delegacje.

KACZYZM- według przeciwnikow polityki braci Kaczyńskich ustrój, w którym wszystkich pragnie się „trzymac za morde” strasząc „kamaszami” i „układem” oraz nieustannie weszy się spisek i demaskuje agentow SB.

KAMASZE- grozba wcielenia do armii uzywana wobec nieposłusznych rzadowi, najczęściej uzywana w zwrocie :wziąć kamasze”.

KARTOFEL- najdotkliwsza obelga jaka można urazic polityka polskiego.

LUMPENLIBERALIZM-specyficzny rodzaj liberalizmu, który ma być wspolnym dziełem sił postkomunistycznych i czesci obozu solidarnościowego.

?ŻE-ELITY-, ludzie krorzy tylko udaja elitarnych.

MOHER-1.-czesc społeczeństwa opowiadajaca się za rzadami Pis słuchajaca Radia Maryja; 2.-symbolicznie:zaściankowość, zacofanie.

PISUAR- obraźliwie o członku partii rządzącej.

RYDZYKANT- polityk, który onie się po władze, dzieki ryzykownemu związkowi z o. Rydzykiem.
TANIE PAńSTWO-panstwo, w którym np.otrzymuje się zasiłek becikowy w wysokości 1 tys.zł., a dziecięcy wozek średniej klasy kosztuje 1,2 tys. Zł.


TECZKA-1.- cos,co może mieć każdy Polak i istnienia czego może się nawet nie domyślać, a co może mu bardzo zaszkodzic; 2.-narzedzie walki politycznej.

UK?AD- pakt utworzony, nie wiadomo przez kogo, nie wiadomo z kim, ale któremu stanowczo należy się przeciwstawic.

Z ZIEMI WOLSKIEJ DO POLSKI-czyli marsz właściwie nie wiadomo skąd do Polski, ale zawsze w jedynie słusznym kierunku(i oczywiście z nieustannym oglądaniem się przez ramie, czy aby jakis agent z układu nie psuje szykow)

manexxl - Sob Sie 19, 2006 12:19

Dorothea napisał/a:

Z ZIEMI WOLSKIEJ DO POLSKI-czyli marsz właściwie nie wiadomo skąd do Polski, ale zawsze w jedynie słusznym kierunku



W kaczym kierunku !

tuchałowa - Nie Sie 20, 2006 19:10

Statystycznie ponad 50 procent uzytkowników forum głosowało na Kaczyńskich. A teraz wszyscy ich krytykują. Trzeba było tak zrobić przed wyborami, teraz to już za późno :hyhy:
manexxl - Nie Sie 20, 2006 23:48

Bezdomny oskarżony o znieważenie prezydenta


h t t p;//wiadomosci.wp, p l/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8469338&rfbawp=1156110349.347&ticaid=122df


Sie porobiło. Głowa państwa ośmiesza się na każdym kroku.

Major - Pon Sie 21, 2006 18:12

W zasadzie to chyba w każdym kraju istnieje takie prawo, które nie zezwala na publiczną obraze głów państwa.
A tak odnośnie polityki. Jedynie co mi się narazie podoba w tym rządzie to to, że zaczynają wychodzić różne machloje. Może to nie zasługa PiS, ale napewno troche się krętacze zastanowią nad kolejnymi przekrętami.

fekete - Pon Sie 21, 2006 19:05

Podobno w Hyde Parku w Londynie w narożniku mówców tylko królowej nie wolno obrazić :) .
Piotrulek - Pon Sie 21, 2006 19:41

tuchałowa napisał/a:
Statystycznie ponad 50 procent uzytkowników forum głosowało na Kaczyńskich



na szczęście ja bylem w tej drugiej 50 procentowej grupie,można sobie o tym przeczytać jako dowod na moje slowa...

Arex30 - Pon Sie 21, 2006 19:57

A dzisiaj łatwo powiedziec ze sie glosowało przeciw. lecz demoktarcja to jest tak ze wybór wiekszoscie jest wyborem wszystkich
czyli tez Twoim
Piotrulek napisał/a:
na szczęście ja bylem w tej drugiej 50 procentowej grupie,można sobie o tym przeczytać jako dowod na moje slowa...

Piotrulek - Pon Sie 21, 2006 20:00

Arex30 napisał/a:
A dzisiaj łatwo powiedziec ze sie glosowało przeciw


widać za malo czasu poświęcileś na zapoznanie się z moimi poglądami,poczytaj troche a potem walnij podsumę...

Arex30 - Pon Sie 21, 2006 20:06

Piotrulek
Luz
pisze ze twoje stwierdzenie
Piotrulek napisał/a:

na szczęście ja bylem w tej drugiej 50 procentowej grupie

nie ma tutaj tak naprawde znaczenia
moezsz być przeciw a nawet za lub za a nawet przeciw.
W demokracji górą jest ten co potrafi przekonać 50%+1 osobę
Brutalna prawda
A ci co niegłosują oddają głos na wygranego

Major - Wto Sie 22, 2006 00:08

manexxl napisał/a:
Sie porobiło. Głowa państwa ośmiesza się na każdym kroku.


Chciałbym zauważyć, że to nie głowa państwa oskarża tych "bluźnierców", tylko osoby, które słyszały takie odzywki i poczuły się nimi urażone. Takie artykuły to dobry sposób, żeby oczerniać władze i ściemniać mniej uważnych lub takich co każdą wiadomość kojażą z czymś złym i mogącym wiązać się z jakimś spiskiem.
Nie popadajmy w jakieś paranoje. To mniej więcej tak ma się z władzą jak dziadek z wermachtu.

tuchałowa - Wto Sie 22, 2006 08:11

Hm, w więzieniach są całkiem dobre warunki do mieszkania, to się chyba ten bezdomny ucieszy :)
manexxl - Sro Sie 23, 2006 09:31

Oto czym się zajmuje pan prezydent.

h t t p;//wiadomosci.wp, p l/wiadomosc.html?kat=9912&wid=8472664&rfbawp=1156317989.354&ticaid=12319


Zamiast myśleć o przyszłości to rozdrapują rany sprzed 50 lat. Po co to komu? Jakie to ma znaczenie?

Major - Sro Sie 23, 2006 10:26

Taka prawda, ze moglby sobie na chwile obecną darowa. Jak sie cos zacznie poprawiac i stabilizowac, a sytuacja w kraju bylaby na tyle spokojna wtedy moglby cos takiego robic. Obecnie to chyba udawanie ze cos robi dla nas. Tylko mi to i tak zwisa kto te ordery ma, a kto nie.
trunks - Sro Sie 23, 2006 23:50

oj cos mi sie zdaje, ze PiS skonczy marnie
Major - Czw Sie 24, 2006 11:27

W sumie to mnie wczoraj kumpel uświadomił i stwierdzam jednak, że odbieranie tych orderów jest potrzebne. Władze poprzedniego ustroju zadbały dobrze o swoją przyszłość i każdy odznaczony dostawał rente 5tys zł. To jest ogromna kasa, a przecież idzie z naszego budżetu. Ludzie którzy katowali często niewinnych, dla własnej zabawy mordowali ukradkiem i oni jeszcze za to dostają tak ogromną rente, gdzie weterani, działacze AK dostają marne 500zł. Gdzie tu sens i logika ?
Taka prawda, ale żeby postawić nowy dom na gruzowisku, trzeba jednak ten gruz usunąć i może dość kontrowersyjnie, ale powoli PiS to robi.

manexxl - Czw Sie 24, 2006 12:42

Oskarżony o znieważenie prezydenta RP 31- letni bezdomny Hubert H. nie stawił się w Sądzie Okręgowym w Warszawie, gdzie miał rozpocząć się jego proces. Zostały wszczęte ogólnokrajowe poszukiwania przez policję w celu doręczenia mu wezwania i doprowadzenia go na rozprawę.

h t t p;//wiadomosci.wp, p l/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8474439&rfbawp=1156416048.548

Hehe. Śmieszne

Dorothea - Czw Sie 24, 2006 12:45

manexxl napisał/a:
Hehe. Śmieszne


zbyt łagodnie to ująłes.........


:kibol: :wsciekly:

manexxl - Czw Sie 24, 2006 12:46

A tu to się kozik w kieszeni otwiera:


Wicepremier i minister rolnictwa Andrzej Lepper rządowym samolotem lata w weekendy do domu pod Darłowem. Tylko na trzy lipcowe loty wydał z publicznych pieniędzy prawie 17 tysięcy złotych.


h t t p;//wiadomosci.wp, p l/wiadomosc.html?kat=12591&wid=8474111&rfbawp=1156416148.745


:szok: :przestraszony:

Dorothea - Czw Sie 24, 2006 12:59

No a co se bedzie załował..........
manexxl - Czw Sie 24, 2006 13:00

Dorothea napisał/a:
No a co se bedzie załował..........


No w sumie, racja. Groszowe sprawy :]

monic@ - Czw Sie 24, 2006 15:40

Dorothea napisał/a:
No a co se bedzie załował..........



no tak... co se będzie żałował... w końcu nie za swoje lata... tylko my za to płacimy :/

A tak z innej beczki... przeczytałam tutaj takie słowa, że sami wybraliśmy sobie partię, która nami rządzi i takie tam inne. Powiedzcie mi, czy widzicie wśród naszych polityków KOGOKOLWIEK do kogo macie zaufanie? Jeśli chodzi o mnie to myślę, że zły był wybór PISu (wyłączam tutaj tylko pana Ziobro - to chyba jeden z nielicznych osób, które są odpowiednie na odpowiednim stanowisku) , ale każdy inny wybór - byłby tak samo zły :/

Major - Czw Sie 24, 2006 23:04

Ja sądze, że złym wyborem byłoby ponowne wybranie SLD. Oni już pokazali na co ich stać i kolejnych powrotów tej partii w jakimkolwiek składzie nie życze polsce :D
Niestety dobrych opcji podczas wyboru chyba nigdy nie ma, więc trzeba obierać mniejsze zło. Taka już niestety jest polityka.

manexxl - Pią Sie 25, 2006 09:19

Cytat z WP:

Zamiast "taniego państwa" wzrost wydatków

Rośnie liczba urzędników, rządowych samochodów i telefonów komórkowych - policzyła w specjalnym raporcie Platforma Obywatelska. Jego wyniki podaje "Gazeta Wyborcza".

Według PO wydatki rządu na rozmowy telefoniczne, sprzęt biurowy, kserokopiarki, samochody, inwestycje oraz remonty od początku roku wzrosły o 2 mld zł.
Rządząca partia zapowiadała cięcia w administracji i zwolnienie 150 tys. urzędników. Według PO zatrudniła 3 tys. dodatkowych. Obiecywano zmniejszyć liczbę służbowych aut z 50 tys. do 30 tys. Od początku roku przybyło ponad sto nowych. Koszty rozmów telefonicznych miały spaść o 20-40%. Wzrosły, bo urzędnicy dostali kilkadziesiąt nowych telefonów komórkowych.

trunks - Pią Sie 25, 2006 23:57

ja zaglosuje na lewice
manexxl - Sob Sie 26, 2006 10:26

trunks nic tym nie wskórasz :P bo:

PiS: nie oddamy władzy przez 8 lat

Premier Jarosław Kaczyński
Stratedzy Prawa i Sprawiedliwości już układają plan, który ma doprowadzić rządzącą partię do wygranej w wyborach parlamentarnych za trzy lata - dowiedział się "Dziennik".
(źródło WP)


A tutaj więcej: h t t p;//wiadomosci.wp, p l/wiadomosc.html?kat=50316&wid=8477315&rfbawp=1156580649.378&ticaid=12362


Nieźle to sobie wykombinowali.

Major - Sob Sie 26, 2006 14:15

Jeśli to ma pomóc naszemu krajowi, to niech będzie nawet za pomocą kaczyńskich. Tak naprawde to oni też nie sa za wszystko odpowiedzialni. Za nimi stoji setka osób, która ostro pracuje nad tym co się ma dziać. Kaczyńscy to tylko wizerunek PiS. W zasadzie w tej chwili mam już w tyle kto jest u władzy, tyle lat było różnych ludzi i co zmiana kadencji to coraz bardziej mieszali, niby poprawiali, a tak naprawde nic z tego nie wynikało. Jeśli jakaś partia utrzyma się u władzy dłużej niż 4lata może mają szanse naprawić coś zanim ktoś to następny spier***i
trunks - Sob Sie 26, 2006 15:04

ja chce kogos normalnego u władzy !!!!
darkenstein - Nie Sie 27, 2006 03:23

trunks napisał/a:
ja chce kogos normalnego u władzy !!!!

glosuj na mnie :) zapewniam ze napewno bedzie lepiej dla nas :D

kisia - Nie Sie 27, 2006 04:32

darkenstein, ale trunks, chce kogoś normalnego :P
darkenstein - Nie Sie 27, 2006 04:47

kisia napisał/a:
darkenstein, ale trunks, chce kogoś normalnego

no wlasnie z tym moze byc maly problem :D
ale w wystapieniach przedwyborczych bede obiecal ze znormalnieje :rotfl:

trunks - Nie Sie 27, 2006 14:18

no juz predzej bym zaglosował na darkensteina niz na PIS :P
darkenstein - Nie Sie 27, 2006 15:09

trunks, dziekuje bede pamietał o Tobie :D
monic@ - Czw Sie 31, 2006 13:08

a ja sama nie wiem co robić.. SLD pokazało co "potrafi" ... PIS robi to samo w inny sposób i jest przy tym bardziej denerwujące :/ a z PO podejrzewam też nie byłoby różowo.. no i co dalej?? ale jedno wiem na pewno... bardzo bardzo bardzo nie chcaiałbym na czele władzy zobaczyć opalnonej gębusi pana Leppera <bec>
kobi - Nie Wrz 03, 2006 00:04

Kod:
Po interwencji Romana Giertycha prokuratorom z Kalisza odebrano śledztwo w sprawie afery Wielkopolskiego Banku Rolniczego. Podejrzani o milionowe nadużycia politycy LPR mogą odetchnąć - w tym roku nie siądą na ławie oskarżonych.

Roman Giertych, który zasiadał w radzie nadzorczej WBR, uniknął zarzutów. Prokuratura ustaliła, że kiedy rada przegłosowywała niekorzystne dla banku decyzje, wychodził do toalety.


w w w gazeta, p l


No cóż... jak dla mnie to bez komentarza :kwasny:

izia - Nie Wrz 03, 2006 12:02

a sprawa J. KURONIA? bardzo łatwo kopać i opluwać kogoś, kto nie może się już bronić, właśnie w tej chwili zbierają sie jego przyjaciele i zwolennicy przy jego grobie, żeby dać wyraz swojej solidarności z tym wielkim człowiekiem, nie mogę być w w-wie, to chociaż tu zapalę świeczkę (*)
monic@ - Nie Wrz 03, 2006 14:05

Roman powinien w tej toalecie zostać i już się nie wychylać... naprawdę...jestem kompletnie zdegustowana .... :dobani:
kobi - Nie Wrz 03, 2006 19:01

monic@ napisał/a:
Roman powinien w tej toalecie zostać i już się nie wychylać

Sugerujesz, że powinien zostać cowboy'em? ;)

Żenujące jest to, że osoba poniekąd zamieszana w tą sprawę, nagle ucina śledztwo... To raz... A dwa: wszyscy czekali aż Romusia przyciśnie klocek i głosowali za jego plecami? :niepewny:

Piotrulek - Nie Wrz 03, 2006 20:14

izia napisał/a:
a sprawa J. KURONIA? bardzo łatwo kopać i opluwać kogoś, kto nie może się już bronić



ale po co ten Wielki Człowiek ma się bronić,wszak to przyklad do nasladowania,tworca KOR,jeden z liderów i ideologówSolidarności,moim zdaniem nawet większy niż Wałęsa,był i jest wzorem do naśladowania,za swoje poglądy i realizacje tych poglądów...Panie Jacku Jesteś Wielkim Tego Świata historia o Tobie powie wiele dobrego i nie groźny Ci jest jakiś tam giertych...

super_sonic - Pon Wrz 04, 2006 01:13

cymanski ma kumpli w ministerstwie edukacji wiec powinien uzupelnic swoje braki z podstawowki z zakresu biologii a dokladniej klasyfikacji zwierzat, bo cos do konca nie rozroznia drapieznikow od roslinozercow
MajkeL - Wto Wrz 05, 2006 12:09

Słyszałem wczoraj że Romek wypowiedział pewne hasło 4xP
mam dla niego pewną alternatywę

(wice)Premier Potrzebuje Poważnej Pomocy

a może macie swoje propozycje ;)

Piotrulek - Wto Wrz 05, 2006 19:56

MajkeL napisał/a:
a może macie swoje propozycje


chccialem to napisaćw wersji bardziej wulgarnej ale się powstrzymalem i powiem tak

Przestań Pociskać Pierdoły (wice)Premierze

Krzysio - Sro Wrz 06, 2006 23:04

widac wszyscy lubia romka :P czarna owca polskiej polityki jest z lpr-u, wiec chyba pis moze odetchnac :P

swoja droga tak glupiego wice premiera chyba dawno nie bylo w tym kraju, moze byli zlodzeje kretacze i burasy i koryta, ale zeby ktos z takimi dennymi pomyslami jak giertych wyskakiwal to nie pamietam [:

Major - Sro Wrz 06, 2006 23:51

Niestety Giertych obecnie idzie na ilość pomysłów niż na jakoś, chociaż jest w nich pare dobrych nad którymi możnaby się zastanowić. Choćby te bardzo obrzucane błotem mundurki, a przecież na całym świecie w szkołach stosuje się je nawet dla samego bezpieczeństwa uczniów i szkoły. Poza tym trudniej wtedy do szkół wejść dealerom (chyba, że będzie to ktoś ze szkoły), lub jakimś zboczeńcom. Ten pomysł akurat uważam za trafiony.
Jednak becikowe, niepotrzebnie dodatkowy przedmiot Patriotyzm, który jest ładną intencją, ale zbędną no i te nieszczęsne giertychowe matury.

Pipeliner - Czw Wrz 07, 2006 08:59

Witam wszystkich serdecznie.

Obserwujac, nagonke na Giertycha, dochodze do wniosku, ze winna temu jest po czesci Jego "zazylosc" z Mlodzieza Wszechpolska, wynikajaca z faktu ze jest jej zalozycielem.
Zatem kazdy nowy pomysl Pana Giertycha prowadzi do wnioskow u niektorych osob, ktore w prostej linii lacza go z MW.
Ja do niego jako do Ministra Edukacji nic nie mam, jest nawet lepszym ministrem niz poprzednicy lewicowi... Moze to teraz kogos zaszokowac, albo obrazic, dlatego jak ktos poczuje sie dotkniety to przykro mi... Odczuwam, mimo ze po sredniej i podstawowce szmat czasu minal, ze uczniom teraz wygodnie jest "wszystko" robic, wlazic wszystkim na glowe, skandowac jakie to oni maja prawa (ale glownego obowiazku-nauki nie ma). Przyszedl czlowiek ktory zagraza ich "wolnosci" i zaczynaja sie demontracje.
Za moich czasow (ledwie te pare-lat wstecz) nie wyobrazalem sobie sytuacji ze moge nauczyciela opluc albo krzeslem uderzyc, dziisiaj to normalne. Giertych probuje (lepiej czy gorzej) temu zaradzic, i jesli mu sie uda to bede szczesliwy (przyszlosc moich nienarodzonych dzieci) a jesli nie to bede wiedzial ze probowal.
Mundurki swietna sprawa, bo niektorzy maloletni obywatele prowokuja ubiorem, zdjec nie mam ale by sie znalazlo tego troche na korytarzach.
Co do lekcji Patriotyzmu, tzn. Historii Polski jestem calkowicie za tym pomyslem. Jestem dumny za to ze Polakiem jestem i ze znam barwna, okupiona krwia bohaterow, historie mojego narodu... Ale czy mlodziez sie tego uczy ? Czy nie powinna wiedziec ze byly 3 rozbiory a nie 5 ? Ze Polska byla krajem ktory najwaleczniej walczyl w czasie II WŚ.
Wiem kosztem jednej lekcji WF. A ten WF to farsa, smiech na sali... jestem zapoznany z sytuacja na WF w jednym z LO w Gl-cach (sytuacja z innych roznic sie nie rozni zapewne)
80% uczniow ma zwolnienia lekarskie na caly rok (sic!)... A tu podnosza sie lamenty bo im sie na historie nie chce chodzic, tylko woleliby w szatni papierosy cmic...

Pozdrawiam.

tuchałowa - Czw Wrz 07, 2006 10:29

Sądzę, iż część osób nie zastanawia się nad pomysłami Giertycha, po prostu opluwają go za to, że jest Giertychem. Już od samego początku, zanim zdołał coś zrobić rzucano się na niego.
Nie podobają mi się jego poglądy i działalność jego partii, ale w wielu sprawach jako ministra go popieram. Cieszę się, że wreszcie znalazł się ktoś kto odważy się wprowadzić dyscyplinę w szkole, bo dzieje się coraz gorzej. Fakt, że nauczyciele sami nie potrafią zadbać o szacunek i o to by być autorytetem, ale ich się raczej nie wymieni, dlatego warto postarać się o kilka zakazów i nakazów dla rozpieszczonych dzieciaków.

tuchałowa - Czw Wrz 07, 2006 10:30

Bzyki napisał/a:
widac wszyscy lubia romka :P czarna owca polskiej polityki jest z lpr-u, wiec chyba pis moze odetchnac :P

swoja droga tak glupiego wice premiera chyba dawno nie bylo w tym kraju, moze byli zlodzeje kretacze i burasy i koryta, ale zeby ktos z takimi dennymi pomyslami jak giertych wyskakiwal to nie pamietam [:
_________________


I niektórzy mogli by uzasadnić czemu tak uważają, a nie pisać po prostu, że tak uważają :hyhy:

Krzysio - Czw Wrz 07, 2006 14:58

Cytat:
I niektórzy mogli by uzasadnić czemu tak uważają, a nie pisać po prostu, że tak uważają :hyhy:

a ja wcale sie nie czepiam jego pracy jako ministra edukacji :] co mi do tego ? :D chodzi mi min o sprawe kary smierci, ktora romek chcialby wprowadzic w naszym kraju :]

tuchałowa - Czw Wrz 07, 2006 23:15

Bzyki napisał/a:
kary smierci, ktora romek chcialby wprowadzic w naszym kraju

No właśnie, a nie napisałeś tego :P

trunks - Czw Wrz 07, 2006 23:38

Bzyki napisał/a:
chodzi mi min o sprawe kary smierci, ktora romek chcialby wprowadzic w naszym kraju

ten pomysl akurat uwazam za słuszny :)

frohike - Pią Wrz 08, 2006 06:36

trunks napisał/a:
Bzyki napisał/a:
chodzi mi min o sprawe kary smierci, ktora romek chcialby wprowadzic w naszym kraju

ten pomysl akurat uwazam za słuszny


wogole wszystkie kary powinni zaostrzyc

tuchałowa - Pią Wrz 08, 2006 13:39

trunks napisał/a:
ten pomysl akurat uwazam za słuszny
Wiesz, ale jak dwa lata wcześniej Polska podpisuje umowy międzynarodowe, a potem je chce łamać bo zmieniła się ekipa rządząca to chyba coś jest nie tak :hyhy:
Krzysio - Pią Wrz 08, 2006 21:29

tuchałowa napisał/a:
No właśnie, a nie napisałeś tego :P

zapomnialo mi sie :]

trunks napisał/a:
ten pomysl akurat uwazam za słuszny :)

a niby to czemu ? czy my wygladamy na narod prymitywow ? nie odpowiadajcie twierdzaco :P, wbrew pozorom polska nie jest prymitywna :rotfl:

frohike napisał/a:
wogole wszystkie kary powinni zaostrzyc

no wlasnie, zmienic prawo, zaostrzyc kary, wykroczenia przekwlifikowac na przestepstwa, zwiekszyc wyroki za najciezsze przestepstwa, ale nie mordowac :]
zdaje sie ze byl taki temat o karze smierci, chcialbym uniknac offtopa na 400 postow ;)
z przyczyn politycznych przywrocenie kary smierci to by bylo dla naszego kraju samobojstwo,
z uni by nas wyrzucili i bysmy sie znalezli miedzy mlotem a kowadlem, miedzy unia a rosja, i tu zle i tam nie dobrze :) gratuluje inteligencji giertycha, z takimi premierami daleko zajdziemy :]

trunks - Pią Wrz 08, 2006 23:30

Bzyki napisał/a:
z przyczyn politycznych przywrocenie kary smierci to by bylo dla naszego kraju samobojstwo, z uni by nas wyrzucili

niestety tak...

kobi - Pią Wrz 08, 2006 23:52

Czegoś nie rozumiem... Skoro są za ochroną wszelkiego życia - aborcja jest fe nawet gdy zagrożone jest życie matki... to skąd nagle pomysł o karze śmierci? :niepewny:
trunks - Sob Wrz 09, 2006 00:01

kobi, no widzisz, a z drugiej strony lewica jest przeciw karze smierci, a za zliberalizowaniem prawa aborcyjnego. Politycy LPR mówią, że lewica chce chronic przestępców, a zabijać niewinne istoty....jednak to chyba demagogia ? :oczami:
kobi - Sob Wrz 09, 2006 00:09

trunks, ale lewica nie argumentuje sprzeciwu karze smierci prawem do życia. A w tym co robi LPR widze sprzeczność :kwasny: Zresztą... każda opcja polityczna potrafi sama się zaplątać w swoich postulatach i nadal twierdzić, że wszystko jest w porządku :kwasny:
MajkeL - Sob Wrz 09, 2006 11:06

To co wczoraj usłyszałem co mówił Romek to poprostu kpina.....
Śmiech na sali......
Tak maturzystów wyrolować......(tych z amnestią)
Świadectwa dostaną pod koniec września, a Wyższe Uczelnie (Państwowe) kończą pobór za niecałe 1,5 tygodnia.... (oczywiście są Uczelnie Prywatne, ale na te nie każdego stać)
Na pytanie co maturzyście teraz mają robić Romek powiedział, że będą mieć rok przerwy które mogą spożytkowac na powtórkę materiałów.....

Co za przekręt..... :kwasny:

fekete - Sob Wrz 09, 2006 11:56

Na pewno oglądaliście pojawiającą się od około dwóch tygodni reklamę Platformy Obywatelskiej. Dziecko płacze w łóżeczku, mamusia przełącza pilotem kanały tv. Na każdym kanale jest Kaczyński, dziecko ciągle płacze. Wreszcie mamusia trafia na kanał z Donaldem Tuskiem, dziecko natychmiast się uspokaja i zasypia. Durniejszej reklamy i bardziej niesmacznej dawno nie widziałem :kwasny: Pomijając to kogo popieram.
Major - Sob Wrz 09, 2006 12:11

fekete napisał/a:
Donaldem Tuskiem, dziecko natychmiast się uspokaja i zasypia

Coś pomieszałeś. Mamusia wyłącza telewizor i w domu jest cisza i spokój, dziecko zasypia i potem Tusk dopiero mówi.

Krzysio - Sob Wrz 09, 2006 15:45

kobi napisał/a:
ale lewica nie argumentuje sprzeciwu karze smierci prawem do życia.

bo lewica jest w opozycji i robi wszystko przeciwko koalicji rzadowej :D taki nasz piekny kraj jest ;-)

Cytat:
Na pytanie co maturzyście teraz mają robić Romek powiedział, że będą mieć rok przerwy które mogą spożytkowac na powtórkę materiałów.....

Co za przekręt..... :kwasny:

:rotfl: nie moge z niego :rotfl: a nie mowilem ze to pacan ? :D

fekete napisał/a:
Wreszcie mamusia trafia na kanał z Donaldem Tuskiem

a ty jak byles mlody co wolales ogladac ? kaczki dziwaczki czy kaczora donalda ? :P

fekete - Sob Wrz 09, 2006 18:50

Bzyki napisał/a:
a ty jak byles mlody co wolales ogladac ? kaczki dziwaczki czy kaczora donalda ?

Ja kaczora Donalda, ale już z tego wyrosłem, teraz wolę Kubusia Puchatka :) .
Major napisał/a:
Coś pomieszałeś.

Możliwe, bo to było żałosne :rozpacz: .

Krzysio - Nie Wrz 10, 2006 11:56

Cytat:
Ja kaczora Donalda, ale już z tego wyrosłem, teraz wolę Kubusia Puchatka :) .

no wlasnie, to dziecko tez woli donalda :D

Basiorek - Pon Wrz 11, 2006 19:19

na ul. Bohaterów Gatta na bilbordzie ze szczurem ( "śląsk na to nie zasłużył" ) ktoś podpisał- obywatel IV RP...

komentarz? złośliwość?

trunks - Pon Wrz 11, 2006 23:29

Basiorek napisał/a:
komentarz? złośliwość?

haha zabawny pomysł :D

MajkeL - Wto Wrz 12, 2006 22:03

Niewiem czy dzisiaj oglądaliście Wiadomości, ale w nich pokazywali fragment powitania Kaczyńskiego z Ministrami w którym to o mały włos Kaczyńsiki nie pocałował w reke Ministra Obrony...... :D
trunks - Wto Wrz 12, 2006 23:48

widzialem...hehe z rozpedu tak
tuchałowa - Wto Wrz 12, 2006 23:48

MajkeL napisał/a:
Niewiem czy dzisiaj oglądaliście Wiadomości, ale w nich pokazywali fragment powitania Kaczyńskiego z Ministrami w którym to o mały włos Kaczyńsiki nie pocałował w reke Ministra Obrony...... :D

Ojej, zachwycacie się takimi pierdołami jakby to miało ogromne znaczenie dla przyszłości naszego kraju..i na wyborach ludzie takim czymś się kierują... żałosne

Major - Sro Wrz 13, 2006 00:01

tuchałowa napisał/a:
i na wyborach ludzie takim czymś się kierują... żałosne

Dokładnie. Ludzie mają uprzedzenia to i już wszystkiego będą się czepiać. Taki już nasz naród... niestety.

super_sonic - Sro Wrz 13, 2006 00:38

"Dokładnie. Ludzie mają uprzedzenia to i już wszystkiego będą się czepiać. Taki już nasz naród... niestety. "
ta, to akurat nieistotne, ta wladza sie skompromitowala w rekordowym czasie, sld przy nich to niewiniatka. takiej parady kolesiostwa i klamstw jakie zaprezentowal PiS, LPR i lepper w zyciu nie widzialem. sld obsadzilo swoimi ludzmi glowne urzedy a pis wymienia ludzi do samego dolu, kaczynscy posadzili swoich ludzi nawet w regionalnych radiach, a najlepsze jest to ze uwazaja ze to jest sluszne, a ja wciaz pamietam ich krzyk gdy tracili stolki kilka lat temu. czysta hipokryzja. wezmy np tegoroczny budzet, wiecie ze deficyt pozostaje na tym samym poziomie co rok temu? przy czym sytuacja gospodarcza jest lepsza i wplywy budzetu sa wieksze, a jakie byly zapowiedzi? sluzba zdrowia lezy, edukacja kwiczy nadal ( wiem cos o tym bo moja dziewczyna jest nauczycielka, dostala za pelny etat 700zl i nawet glupie mazaki do tablicy, klucze do sal oraz papier musi kupowac z wlasnej kieszeni), reforme sil zbrojnych (przejscie na zawodowstwo) wstrzymano, co zostalo z reformy sadownictwa (ziobro cos bredzil o 24 godzinnych sadach i dodatkowych etatach)?, rolnicy pozostaja jak dawniej nieopodatkowani, miasto placi skladki na ich emerytury i renty a polska wies nie jest juz tak biedna jak niegdys (a propos systemu emerytalnego : jesli pis nie przestanie wlazic w d.. emerytom to bedzie tragedia - ktos policzyl ze w latach 80 na jednego emeryta przypadalo 12 osob pracujacych , a obecnie 2,5, niech ktos sie wreszcie zdobedzie na odwage i zlikwiduje wszelkie wczesniejsze emerytury i podwyzszy wiek emerytalny - naprawde zyjemy dluzej niz 30 lat temu :/) gornicy nadal zarabiaja dwa razy tyle co lekarze, drogi dziurawe nadal jak byly. a czym sie zajmuje obecna wladza?? szkalowaniem zasluzonych Polakow, probami zniszczenia Balcerowicza (ktory moim zdaniem winny jest tylko temu ze byl tak glupi ze podjal sie przeprowadzenia transformacji gospodarczej i w kazdym normalnym kraju noszony bylby na rekach), szukaniem hakow na kwasniewskiego (nawet nad millerem sie rozczulaja) szukaniem ukladow ,spiskow i wszelkiej targowicy. jako mlody czlowiek, prawie inzynier myslacy przede wszystkim o wlasnej przyszlosci, chcacy zostac w Polsce (ktora jakby nie bylo darze uczuciem) mam w d... duchy przeszlosci i urojenia macierewiczow kaczynskich czy giertychow i domagam sie aby ludzie ktorych spoleczenstwo zatrudnia wzieli sie wreszcie do uczciwej pracy i zajeli tym co naprawde wazne

Major - Sro Wrz 13, 2006 00:48

super_sonic,
Tylko nie bierzesz pod uwage, że dobrze nie będzie nawet po dwóch latach dobrego rządu (nie twierdze, że obecny taki jest). Jeśli zmiany w tym kraju mają być na lepsze to trzeba ewolucji, a nie rewolucji jakie szykowały nam co wybory nowe rządy. To, że obsadza się stanowiska swoimi ludźmi to normalne i chyba tak dzieje się na całym świecie. Poprostu stawia się ludzi którym się ufa. Dlaczego mają trzymać gdzieś tam lewe mordy skoro są przeciw ich pomysłom i sposobie rządzenia. To by poprostu kolidowało z całym procesem rządzenia.
Balcerowicza w to nie mieszaj. Tak naprawde nie wielu ludzi jest w stanie zrozumieć jak wiele mógł dla polski dobrego zrobić ten człowiek. Sam dokładnie nie rozumiem tego, ale z tego co wiem osoby znające się dobrze na gospodarce i walutach rozumieją jego próby reformowania naszego rynku.

P.S sorki, że napisałem do Ciebie żeby nie mieszać Balcerowicz... Oczywiście napisałeś o nim pozytywnie. Nie uważnie przeczytałem posta i z drugą częścią jego się zgadzam jak najbardziej.

MajkeL - Sro Wrz 13, 2006 10:09

tuchałowa napisał/a:
Ojej, zachwycacie się takimi pierdołami jakby to miało ogromne znaczenie dla przyszłości naszego kraju..i na wyborach ludzie takim czymś się kierują... żałosne

W każdej dziedzinie życia trzeba znaleźć coś wesołego..... w/w sytuacja była pewnie spowodowana roztargnieniem, ale kto się nad tym zastanawia.... sytuacja była wesoła...
Jeśli każdy podchodził by do polityki tak poważnie to nie byłoby kabaretów i innych śmiesznych skeczy politycznych....
Trzeba czasem rozgraniczyć powagę sytuacji od poglądów politycznych......
tuchałowa troszkę luzuuuuuuuu ;) :D

sorry za OT

super_sonic - Sro Wrz 13, 2006 11:28

no wlasnie trzeba ewolucji a jak nazwac to co sie dzieje? obsadzanie stanowisk jest normalne ale do pewnego szczebla a nie do samego dolu, a poza tym wymiana co 4 lata wszystkich ludzi szkodzi polsce, bo usuwa sie osoby z doswiadczeniem a nowi urzednicy traca polowe kadencji na nauke. istniala sluzba cywilna ktora miala temu zaradzic ale pis ja roz... i tyle.
frohike - Sro Wrz 13, 2006 12:11

super_sonic napisał/a:
poza tym wymiana co 4 lata wszystkich ludzi szkodzi polsce


no tak ale kto powiedzial ze nastepnych wyborow tez nie wygraja, wtedy beda mieli juz wykwalifikowanych ludzi na tych stanowiskach i beda mogli wiecej zdzialac

Major - Sro Wrz 13, 2006 12:18

frohike napisał/a:
no tak ale kto powiedzial ze nastepnych wyborow tez nie wygraja, wtedy beda mieli juz wykwalifikowanych ludzi na tych stanowiskach i beda mogli wiecej zdzialac

To prawda, bo nikt nie powiedział też, że Ci co już siedzieli na tych stanowiskach czegoś się nauczyli, bądź też cokolwiek działali. Z tego co słyszałem to w wielu urzędach gdzie do tej pory przesiadują stare komuchy, robi się co chce i nie wielki wpływ ma na nich wyższa władza. Poprostu stworzyli sobie takie małe własne państewka w których prubóją zastraszać ludzi.
Mam przykład takiego czegoś w jakby mogło się wydawać bardzo nieistotnej formie. Zarząd działkowców gdzieś tam na ulicy G. Chełmskiej. Ci pod pretekstem władzy chcieli odebrać komuś działke, a kiedy napotkali się na sprzeci zaczęli straszyć cmentarzem itp. Sprawa nabrała na szczęście innego biegu i zarząd dostał pouczenie z centrali. Teraz są potulniejsi.

monic@ - Sro Wrz 13, 2006 13:22

Major napisał/a:
Sprawa nabrała na szczęście innego biegu i zarząd dostał pouczenie z centrali. Teraz są potulniejsi.

Ja miałam niestety inne doświadczenia, za to że byłam "za mądra" dostałam po nosie i tyle :/ To i tak nie zmieniło sytuacji, że kolesiostwa i głupoty ludzi na stanowiskach nigdy nie zaakceptuję, i nadal będę im mówić w twarz o tym, że są głupi.

super_sonic - Sro Wrz 13, 2006 23:44

taka ciekawostka z zycia komisji sledczej ds. bankow, pan posel zawisza jej naczelny ten sam ktory oskarzal balcerowicza o zlamanie prawa gdy ten odmowil stawienia sie przed komisja od czterech lat jest oskarzony o pobicie lecz jego proces stoi w miejscu bo pan zawisza nie stawia sie przed sadem. drugi jego problem to sledztwo w sprawie prania pieniedzy w które zamieszane sa m.in. spółka Eastern Enterprises (był w jej radzie nadzorczej) i Fundacja Rozwoju Komunikacji Społecznej (Zawisza był jej prezesem). trzeci jego problem to SKOKi , nie dopuscil do zbadania ich przez komisje za co zreszta dostal od nich nagrode. jak partia ktora sama siebie nazwala Prawo i Sprawiedliwosc i pieprzy caly czas o ukladach i moralnosci dopuscila do tego ze w jej szeregach jest ktos taki wyznaczyla go na tak odpowiedzialne stanowisko i broni go przed usunieciem z komisji?
monic@ - Pon Wrz 18, 2006 19:36

h t t p;//fakty.interia, p l/kraj/news/ta_swita_mi_sie_nalezy,792109,3

bez komentarza <bec

Major - Pon Wrz 18, 2006 22:18

Lepper król polskiego Lansu.
trunks - Pon Wrz 18, 2006 23:17

to typowe dla wieśniaczkow i dorobkiewiczów
MajkeL - Czw Wrz 21, 2006 23:33

.......ale magiel..... :kwasny:
Niewiem czy się śmiać czy zamartwiać......

Major - Czw Wrz 21, 2006 23:36

Nareszcie samoobrona zaczyna sprzeciwiać się Leperowi. W końcu ktoś u nich zaczyna rozumieć jakim bencwałem on jest. Każdy projekt budżetowy neguje i cofa do poprawki, a to nie dość, że kosztuje to i tak nigdy mu nie spasuje jeśli nie będzie 100% kasy na to co on chce :cisza: JE?OP
trunks - Czw Wrz 21, 2006 23:38

lepper po prostu przegiął pałke i dobrze, ze dostał wypad...

Major napisał/a:
Nareszcie samoobrona zaczyna sprzeciwiać się Leperowi

nom troche posłów odejdzie, bo raczej nie sa w partii z przekonań tylko dla własnych korzyści

Major napisał/a:
W końcu ktoś u nich zaczyna rozumieć jakim bencwałem on jest

hehe wg mnie wiekszosc w samoobronie to becwaly

Major - Czw Wrz 21, 2006 23:39

trunks napisał/a:
hehe wg mnie wiekszosc w samoobronie to becwaly

To swoją drogą prawda ;)

p4cz3k - Pon Wrz 25, 2006 11:41


Basiorek - Pon Wrz 25, 2006 19:25

:rotfl: :rotfl: :rotfl: nie mogę :ok: spoko
MajkeL - Wto Wrz 26, 2006 11:39

Ogłoszenie:

POS?A - pilnie przyjmę
PiS

p4cz3k - Sro Wrz 27, 2006 00:47

w w w terazmy.onet, p l



heheh .. porazka...

trunks - Sro Wrz 27, 2006 22:22

wg mnie takie rozmowy toczą sie od zawsze i tyle. A ten gosciu co gadał z Renatą to mówił jej to co chce ona uslyszec, zeby tylko odeszla (bo to w koncu bliski wspolpracownik leppera), a co z tego by spełnili to juz inna sprawa, w koncu jakby odeszla z samoobrony to juz by nie miala powrotu.
frohike - Czw Wrz 28, 2006 04:01

zgadzam sie z trunksem, mi to wyglada na celowe zagranie ze strony leppera, chce sie odgryzc na koncu swojego bytu w rzadzie, przez ten rok wystarczajaco pokazal ze nie potrafi rzadzic, jak go kaczynski zalatwic to teraz chcial sie odegrac, nawet ladnie mu to wyszlo tylko dlaczego ma to prowadzic do ciaglych przepychanek

kurcze dlaczego nie moga sie jakos tam dogadac aby sprawic ze bedzie sie lepiej zylo

p4cz3k - Czw Wrz 28, 2006 11:07

Tak zgadza sie, tylko zauwaz ze nie slyszalo sie nigdy wczesniej o czyms takim ? wydaje mi sie ze wynika to z braku kultury politycznej pis'u i kaczynskich. Jasne prowokacja, ale wyglada na to tak jak by pis wystapilo z propozycja do beger/so (sic!), nie mieli juz do kogo podbic? to sie sami pograzyli. Pala za soba mosty, a teraz zachowuja sie tak jakby nic sie nie stalo, ale dla potencjalnego wyborcy takie zachowanie - handlowanie stanowiskami - nie jest normalne i oczywiste.

pis swojego czasu wiele zdzialal dla dobra polski...ale bylo to lata temu...w zupelnie innych realiach i mozna powiedziec w innym ustroju, niestety nie odnajduja sie w dziejszym systemi politycznym, krzykacze z po/sld/pd/i inni maja lepsze obeznanie w temacie : taka prawda.

ktos kiedys powiedzial ze polska polityka nie bedzie zdrowa dopuki nie przejma ich ludzie ktorzy nie pamietaja stanu wojennego...moze za 20 - 30 lat gdy obecni wlodarze pojda do piachu.

Major - Czw Wrz 28, 2006 11:22

frohike napisał/a:
na celowe zagranie ze strony leppera

Ta prowokacja była przygotowana przez chyba którąś z telewizji, albo gazet i posłanke Begger. Cóż takie akcje są specjalnie robione, żeby mieszać ludziom w głowie. Przecież nikt tego nie zrobił bez powodu, a taką akcją łatwo oczernić obecny rząd.

zancia26 - Czw Wrz 28, 2006 11:36

hehe nie narzekajcie Polska bogata ma 2 kaczorow tylko niech jeden z nich zmieni zone bo straszy nam kontrachentow

:rekin: taką bym zasponsorowałam naszym polityką wycieczke :witamy:

he to dadam jeszcze tyle ze są jak pustaki nawet walenie nimi o podłoge nic nie da :idiota: :oblicze:

kobi - Czw Wrz 28, 2006 11:43

Wkurzyła mnie wczoraj wypowiedź któregoś z ważnych gości z PiSu. Komentując ostatnie wydarzenia, nazwał prowokację Beger jako ataki na PiS, rząd, sejm, premiera i Bóg wie kogo jeszcze. A przecież oni wszyscy są tacy świetni, dzięki nim znacząco spadło bezrobocie (szkoda, że nie wspomniał czym tak naprawdę jest to spowodowane: masowa emigracja i letnie prace sezonowe - czyli sukcesem to jak najbardziej nie jest :kwasny: ), gospodarka ma wspaniałe wyniki (niestety, dla nich, to wynik poprzednich rządów, gospodarka jest po prostu rozpędzona, ale dzięki nim wyhamuje i to szybko :kwasny: ). Już nie wspominając o ich obietnicach wyborczych. Co prawda wszyscy kłamią, ale oni nie tyle nie spełniają tego, ale perfidnie robią wszystko na odwrót :kwasny: Żenada :kwasny:
Rozmawiałem ostatnio w Wiedniu z Węgrami i szczerze to mam nadzieję, że u nas też będą takie zamieszki, że w końcu ludzie przejrzą na oczy :kwasny:

morgoth - Czw Wrz 28, 2006 12:55
Temat postu: Wybory?
Faktem jest, ze w kraju zle sie dzieje. dzialo sie zle lecz czy widzimy alternatywe. rozpatrzmy wczesniejsze wybory. wygrywa PO przed PiSem,Samoobrona i moze Lewica, zegnamy romana z rzadu. po nie ma jednak 231 miejsc wiec trzeba koalicji. mozliwa koalicja z lewica?moze lecz czy to da 51%?watpie. koalicja z samoobrona?mozliwe,czy doszlo do spotkania w zeszly pt andrzeja i donalda diabli wiedza, jezeli tak to nie spotkali sie by pogadac o wypowiedzi bena16 o islamie. czy moze jednak po wyciagnie reke do pisu?watpie bo urazy sa za mocne, tusk nadal ma za zle 2x wygranej pisu i widac to po wypowiedziach. wogole w programie wyborczym beda anty pisowskie oswiadczenia wiec i pis sie duma uniesie. tak czy inaczej nie wyglada to najpiekniej. jednak musimy poczekac pare lat by wykrystalizowal sie u nas jak w cywilizowanych panstwach(nie wszystich ale wiekszosci)uklad 2partyjny by nie bylo rzadow mniejszosciowych bo za to placimy my. podatnicy.
p4cz3k - Czw Wrz 28, 2006 13:49

" Roman Giertych dodał, że wydają się potrzebne także szybkie zmiany w telewizji publicznej, by ta informowała, a nie destabilizowała. "


czemu w tej pozornie nic nie znaczacej wypowiedzi ... doszukuje sie wzmianki o wprowadzeniu cenzury ? :]

asik - Czw Wrz 28, 2006 14:15

kobi napisał/a:
Rozmawiałem ostatnio w Wiedniu z Węgrami i szczerze to mam nadzieję, że u nas też będą takie zamieszki, że w końcu ludzie przejrzą na oczy

ludzie przejrzeli na oczy już dawno ale nie bardzo mogą coś zrobić..

kobi - Czw Wrz 28, 2006 14:54

asik napisał/a:
ludzie przejrzeli na oczy już dawno ale nie bardzo mogą coś zrobić..

Jak to nie mogą? Węgrzy mogli a my nie?
p4cz3k napisał/a:
" Roman Giertych dodał, że wydają się potrzebne także szybkie zmiany w telewizji publicznej, by ta informowała, a nie destabilizowała. "

czemu w tej pozornie nic nie znaczacej wypowiedzi ... doszukuje sie wzmianki o wprowadzeniu cenzury ? :]

No właśnie... ciekawe dlaczego większość tak to widzi... :niepewny:

krystian - Czw Wrz 28, 2006 16:37

prowokacja prowokacją ale to nie zmienia faktu, że taka propozycja padła i została uwieczniona. wstyd i upokorzenie obecnego rządu. jego obietnice, i hasla wyborcze szlag trafił. wstyd przed całą europa...szkoda gadać. powinno się obalić ten rząd! rozbraja mnie to,że pis zwala winę na wszystkich, za to co sie wydarzyło tylko nie na siebie. czekam tylko,aż zacznie obwiniac za to wszystko PO. tak jak bylo gdy podpisywali pakt koalicyjny z samoobroną i ligą polskich rodzin. wtedy tez mowili ze podpisują ten pakt przez PO.
kobi - Czw Wrz 28, 2006 16:50

Ciekawie jest wysłuchać komentarzy ludzi za granicą. Podczas każdego wyjazdu zdarza mi się rozmawiać na temat polityki. I niestety cały świat się z nas śmieje, ale i też współczuje. Sytuacja gdy krajem rządzą bracia bliźniacy już sama w sobie jest niepokojąca. Wszyscy odbierają to jako rodzinny interes :kwasny:
Może wyjdziemy na ulice? ;)

Major - Czw Wrz 28, 2006 17:00

Głosowałem na PO i podobnie jak mój kumpel, ale jak teraz wygra wybory PO to chyba będzie czego żałować. Znwou powtórzy się sytuacja sprzed około 8miu miesięcy, kiedy to szukano ugrupowania do wspólnego rządzenia. Znowu będzie niestabilnie i znowu ucierpi na tym samo państwo. Zaczynało się obecnie już troche układać. Zresztą fakt, że PO wejdźie na podium już mi się nie podoba, bo z prawicowej partii zrobili się centro-lewicowi. Tak jechali po lewicy, a teraz z nią będą chcieli współpracy?
Przestaje mi się podobać cała polityka, i odziwo jestem za rządami PiS`u.

krystian - Czw Wrz 28, 2006 17:19

Major napisał/a:
Tak jechali po lewicy, a teraz z nią będą chcieli współpracy?
Przestaje mi się podobać cała polityka, i odziwo jestem za rządami PiS`u.
a pis jest lepszy? tak jechal po samoobronie i lidze polskich rodzin a teraz sa koalicjantami? z lepera i giertycha...(jak to mowili o nich przed wyborami...najwieksze warcholy i prowodyrzy wszystkiego co najgorsze w kraju)...zrobili z nich prawie najwyzsze glowy panstwa!:/ nie dosc ze zostali powolani wice premierami to zostali szefami jednymi z najwazniejszych ministerstw w kraju. skandal i rozboj w bialy dzien.
Major - Czw Wrz 28, 2006 17:34

kobi napisał/a:
Ciekawie jest wysłuchać komentarzy ludzi za granicą.

Tylko Ci ludzie mają troche zniekształcony obraz tego co się u nas dzieje. Tak samo jak nie moge się wypowiadać na temat polityki na węgrach ( dopuki o manifestacjach nic nie mówiono w telewizji to nie miałbym świadomości, że jest u nich źle) to tak samo Węgrowie z pewnością nic nie wiedzą o naszej polityce. Chyba, że ktoś z nich ją studiuje. ?atwo oceniać po tym co się słyszy z jednego źródła, tylko trudno jest wyciągać wnioski i oceniać na podstawie wielu przekazów, a raczej zagraniczne telewizje czerpią z tego samego miejsca informacje.

kobi - Czw Wrz 28, 2006 20:08

Major napisał/a:
Tylko Ci ludzie mają troche zniekształcony obraz tego co się u nas dzieje

A może to właśnie my mamy zniekształcony obraz? Przecież każdy z nas opowiada się za którąś z opcji politycznych więc tym samym staje po jej stronie. Osoba z zewnątrz jest wolna od emocji i może bezstronnie podejść do tematu.

morgoth - Czw Wrz 28, 2006 20:25

[quote="kobi"]
Major napisał/a:
Osoba z zewnątrz jest wolna od emocji i może bezstronnie podejść do tematu.


Tylko wiesz polityka to taka specyficzna dziedzina zycia,ktora rzadzi sie innymi czesto chorymi zasadami i nie da sie podejsc racjonalnie i bezstronnie jednoczesnie w sumie.niestety.

zancia26 - Czw Wrz 28, 2006 23:11

niby to forum i mozna wyrazac swoje opinie a wcale nie prawda nic tu nie mozna nawet kulturalnie wyrazic swojego zdania nie chce byc tam gdzie musze grac manekina wrr bądzmy poprostu adminka sobą pozwol nam zyc w demokratycznym kraju to nie rosja cos ci sie pokiełbasiło :zabawa:
zancia26 - Czw Wrz 28, 2006 23:13

czuje ze w ramach demokracji dostane bana trudno sie mowi zyje sie dalej :padam:
Major - Czw Wrz 28, 2006 23:21

zancia26 napisał/a:
niby to forum i mozna wyrazac swoje opinie a wcale nie prawda nic tu nie mozna nawet kulturalnie wyrazic swojego zdania nie chce byc tam gdzie musze grac manekina wrr bądzmy poprostu adminka sobą pozwol nam zyc w demokratycznym kraju to nie rosja cos ci sie pokiełbasiło

Jeszcze jakbys przetłumaczyła to zdanie ;) Tutaj każdy może się wypowiedzieć jak chce, każdy też może daną wypowiedź skomentować.

trunks - Czw Wrz 28, 2006 23:41

"Doszło do semantycznego nadużycia"
Major - Czw Wrz 28, 2006 23:42

No i chyba jednak wyszło na to, że prowokacja poszła ze strony telewizji TVN i niesłusznie oskarżono ministra od przekupstwo. Podobno jest jakaś kaseta która to udowadnia. Czyżby władze telewizji TVN próbowały mącić w naszych głowach? W końcu właścicielem jest niemiec, a im nie odpowiada władza Kaczyńskich.
krystian - Pią Wrz 29, 2006 06:23

Major napisał/a:
No i chyba jednak wyszło na to, że prowokacja poszła ze strony telewizji TVN i niesłusznie oskarżono ministra od przekupstwo
jak to nieslusznie??!! to ze to byla prowokacja to nie istotne...wazne jest to,ze PROPOZYCJA padla! i to jest najwazniejsze. dlaczego ludzi bardziej interesuje to, przez kogo, z czyim udzialem...itd niz to, ze ktos komus prponuje stolek i to nie byle jaki w ministerstwie w zamian za cos!
Major napisał/a:
W końcu właścicielem jest niemiec
z tego co ja wiem to zalozycielem tvn jest mariusz walter, ktory urodzil sie we lwowie, a cale swoje zycie spedzil w polsce. teraz jego role w tvn sprawuje jego syn piotr walter, ktory urodzil sie w polsce...wiec gdzie tu powiazania niemieckie,to ja nie wiem...
Major napisał/a:
a im nie odpowiada władza Kaczyńskich
a komu ona odpowiada? a pomysl uregulowania weksli czlonkow (z) samoobrony z panstwowej kasy jest po prostu przegieciem!
Major - Pią Wrz 29, 2006 13:56

krystian, tylko tu chodzi o to, że ta rozmowa przedstawiona w telewizji jest przekręcona i tak naprawde to Beger proponowała takie rozwiązanie a nie minister. Tylko, że machina złej informacji ruszyła i tematu już się nie odkręci.
Co do telewizji, sam fakt, że zaadoptowała wszystkie wcześniej niemieckie programy na swój emblemat jest jakimś kierunkowskazem na niemiecką strone. Może i jest polakiem z Lwowa, ale to do końca o niczym nie świadczy.

krystian - Pią Wrz 29, 2006 17:59

Major napisał/a:
o do telewizji, sam fakt, że zaadoptowała wszystkie wcześniej niemieckie programy na swój emblemat jest jakimś kierunkowskazem
z tego co sie orientuje to zaadaptowala z holenderskiej telewizji.
Major napisał/a:
ylko tu chodzi o to, że ta rozmowa przedstawiona w telewizji jest przekręcona i tak naprawde to Beger proponowała takie rozwiązanie a nie minister
wiesz...gdybym o tym czytal to moze teraz byn ci przyznal racje. ale ze to slyszalem i widzialem to niestety musze sie niezgodzic. meskiego glosu pana lipinskiego i mojzesowicza nie podlozyli. rozumiem to co slysze i dla mnie to jest przekret. jesli ktos mysli inaczej...jego sprawa.
krystian - Pią Wrz 29, 2006 20:22

krystian napisał/a:
czekam tylko,aż zacznie obwiniac za to wszystko PO
i dlugo nie musialem czekac... h t t p;//fakty.interia, p l/fakty_dnia/news/pis-po-wymuszala-na-nas-korupcje-po-wyborach,796495,2943
trunks - Pią Wrz 29, 2006 23:52

krystian napisał/a:
dlaczego ludzi bardziej interesuje to, przez kogo, z czyim udzialem...itd niz to, ze ktos komus prponuje stolek i to nie byle jaki w ministerstwie w zamian za cos!

bo to nie jest takie proste, a przeciez inspirator prowokacji i cele jakimi sie kieruje maja podstawowe znaczenie w ocenie tej sytuacji.

krystian napisał/a:
a pomysl uregulowania weksli czlonkow (z) samoobrony z panstwowej kasy jest po prostu przegieciem!

zgadzam sie, ale to Lipinski sam wymyslil i mowil o tym "teoretycznie jest taka mozliwość" - praktycznie raczej by to nie przeszlo

Major napisał/a:
Może i jest polakiem z Lwowa

gwoli formalnosci - "ze Lwowa" :P

krystian - Sob Wrz 30, 2006 06:43

trunks napisał/a:
zgadzam sie, ale to Lipinski sam wymyslil i mowil o tym "teoretycznie jest taka mozliwość" - praktycznie raczej by to nie przeszlo
nie no prosze was!! padla propozycja, ktora sama w sobie jest korupcja!!!!!!!!!!! jak mozna upatrywac w tym uczciwe zamiary??nie wiem czy sam to wymyslil czy koledzy pomogli czy co tam jeszcze i szczerze mowiac nie interesuje mnie to. slyszalem to co slyszalem a to co on myslal lub jakie mial zamiary mam gleboko! premier wegier tez myslal co innego a powiedzial co innego....ale tam jakos nikt nie pytal do kogo on to mowil...czy to byla prowokacja...dlaczego on to powiedzial...po prostu narod to uslyszal i zrobil zadyme, a kazdy mial gdzies powody!a u nas jest jakas dziwna sytuacja...ktos nas ewidentnie w dupe kopie...na naszych oczach. a wy go jeszcze bronicie upatrujac w tym wine beger i telewizji tvn. wydaje mi sie, ze gdyby roli glownej w tej sprawie nie grala beger to ludzie by ich juz dawno zlinczowali. a teraz nie wiem dlaczego niektorzy wola uniewinnic sprawce a z beger zrobic zlo najwieksze. poza tym czytalem ich rozmowe chyba 4 razy...nie rzucilo mi sie w oczy slowo "teoretycznie" natomiast rzucilo mi sie bardzo w oczy zdanie.... Adam Lipiński:"Ale rozumiem, ze pani propozycja to jest kwestia sekretarza stanu w ministerstwie rolnictwa i wstąpienia do PiS-u, to jest moja jedna rozmowa z prezesem, szczerze mówiąc..." jak dla mnie to jest wal...PIS strzelil sobie gola do wlasnej bramki i to w bardzo perfidny sposob. sam pamietam slowa jaroslawa kaczynskiego...koniec z korupcja i kolesiostwem na najwyzszych szczeblach panstwowych....buahahahaha to sobie kaczorek zazartowal:P
trunks - Sob Wrz 30, 2006 15:31

krystian napisał/a:
Ale rozumiem, ze pani propozycja to jest kwestia sekretarza stanu w ministerstwie rolnictwa i wstąpienia do PiS-u, to jest moja jedna rozmowa z prezesem, szczerze mówiąc..."

tak to jest jego prywatne zdanie, bo kaczor powiedzial, ze nie zgodzi sie na sekretarza stanu dla niej.

krystian - Sob Wrz 30, 2006 15:36

trunks napisał/a:
tak to jest jego prywatne zdanie, bo kaczor powiedzial, ze nie zgodzi sie na sekretarza stanu dla niej.
powiedział to już po całej tej aferze. a co miał innego powiedzieć?
MajkeL - Czw Paź 05, 2006 10:40

h t t p;//wiadomosci.wp, p l/kat,40354,statp,dHlsa29XV1A%3D,wid,8537760,wiadomosc.html?rfbawp=1160037440.293]Krajobrac po marszach
:)

Basiorek - Pią Paź 06, 2006 22:53

zawsze chciałam ustrzelić 6 :hyhy:
Jacek13 - Nie Paź 08, 2006 11:22

Co z burdel w tym kraju!!!!!!!!!!!!!!! :cenzura: Wszyscy ciągną w swoją stronę aż wreszcie rozerwą wszystko na strzępy!!!!!!!!!Przykładem tego były wczorajsze demonstracje w Warszawie.Jeden szkalował drugiego zamiast połączyć się i wspólnie zabrać do roboty.A jest wiele do zrobienia :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:
nisia - Nie Paź 08, 2006 20:31

Tak to już jest. Każdy gada a robić nie ma komu... :przestraszony:
p4cz3k - Wto Paź 10, 2006 10:00


Anula - Wto Paź 10, 2006 15:26

p4cz3k,
niezłe, niezłe

super_sonic - Wto Paź 10, 2006 16:07

jakby to byla Francja to Warszawa stalaby juz w ogniu :luka:
Major - Wto Paź 10, 2006 21:21

super_sonic napisał/a:
jakby to byla Francja to Warszawa stalaby juz w ogniu

Cudowny tekst.
Jakby to była Polska to Paryż zalałby się wodą :P
A babcia byłaby dziadkiem.

nisia - Czw Paź 12, 2006 12:38

a żwistak siedzi i zawija w te sreberka ....
MajkeL - Czw Paź 12, 2006 13:02

nisia napisał/a:
a żwistak siedzi i zawija w te sreberka ....

.....a potem chowa do szafy Lesiaka :D

trunks - Czw Paź 12, 2006 22:19

szafe lesiaka faktycznie na allegro wystawili :)
Coyote - Sob Paź 21, 2006 20:30

Zamiast tak nawijac o rzadach w Polsce, lepiej odpowiedzcie mi na pytanie czy to rządami mozna nazwać :rotfl:
Basiorek - Sob Paź 21, 2006 23:39

nie można! dla mnie to nie władanie państwem tylko kumoterstwo i rozpaczliwe uczenie się udawania, że się rządzi, tylko za błedy płaci społeczeństwo...
trunks - Sob Paź 21, 2006 23:50

teraz mamy koalicje warchołów z chamami :wstyd: :dobani:
super_sonic - Sro Lis 08, 2006 10:57

zaspalem dzis na zajecia i prawde mowiac lepiej zebym nie wstawal :
"Posłowie pracujący nad "Narodowym programem wspierania rodziny" chcą ustawowo ograniczyć używanie środków antykoncepcyjnych. - Prowadzą do niepłodności - twierdzą autorzy projektu

Fot. Wojciech Surdziel / AG
Posłanka Anna SobeckaKilkudziesięciu posłów PiS, LPR oraz Ruchu Ludowo-Narodowego pracuje nad projektem ograniczającym używanie tabletek antykoncepcyjnych i prezerwatyw. Pomysł powstaje w ramach pakietu ustaw składających się na "Narodowy program wspierania rodziny", którym już niebawem zajmie się rząd.

- Polska rodzina jest zagrożona, bo mamy mało urodzeń. A prezerwatywy są jednym z nich - twierdzi Anna Sobecka z Ruchu Ludowo-Narodowego.

- Antykoncepcja rozregulowuje organizm kobiety i prowadzi do niepłodności - alarmuje z kolei Marian Piłka z PiS, który od dawna był orędownikiem walki ze środkami antykoncepcyjnymi. Według niego problem z niepłodnością ma w Polsce blisko milion kobiet.

Jak posłowie chcą ograniczać używanie środków antykoncepcyjnych? Proponują umieszczanie haseł ostrzegających przed skutkami ich używania. Chcą, by na każdym opakowaniu prezerwatyw i pigułek pojawiły się przestrogi podobne do tych, które umieszczane są na papierosach. Innym pomysłem jest zorganizowanie kampanii społecznej z budżetu ministerstwa zdrowia, informującej o zagrożeniach związanych z używaniem antykoncepcji. - Trzeba przerwać to milczenie - postuluje poseł Marian Piłka. - Młodzi ludzie nie mają żadnej wiedzy na ten temat. A przecież to tak samo duże zagrożenie jak narkotyki czy papierosy - dodaje. Co ciekawe, resort zdrowia wcale nie wyklucza, że się w tą akcję włączy. - Nie jest wcale tak, że antykoncepcja nie jest szkodliwa - mówi Jarosław Pinkas, wiceminister zdrowia - Faktycznie, należałoby doprowadzić do lepszego informowania o tych zagrożeniach. W dużej kwestii ten obowiązek powinien spoczywać na lekarzach ginekologach - twierdzi.

Walczący z antykoncepcją poseł Piłka podpiera się badaniami, które mają świadczyć o tym, że m.in. prezerwatywy zwiększyły niepłodność u kobiet. Zapytani o nie naukowcy i lekarze dziwią się. Twierdzą, że takich badań nigdy nie było i nie ma. - Żadna poważna publikacja medyczna nie opublikowała takiej tezy - mówi dr Anna Marzec-Bogusławska z krajowego centrum do spraw AIDS. Dr Stanisław Radowicki, krajowy konsultant do spraw ginekologii i położnictwa: - Jedna ze starych metod leczenia niepłodności to właśnie podawanie pacjentkom przez określony czas tabletek antykoncepcyjnych - podkreśla.

Rząd zajmie się "Narodowym programem wspierania rodziny" w przyszłym roku. Zadecyduje, czy program wejdzie w życie i na jakiej zasadzie."

Gdyby macius zalozyl gumke , zaoszczedzilby nam romka.

poslowie z lpru rozumuja chyba ze jesli mezczyzna zalozy gumke i do zaplodnienia nie dojdzie, wiec jest to oznaka nieplodnosci :zdziwko:

Major - Sro Lis 08, 2006 11:05

Napewno trzeba się zgodzić z jedny: w polsce coraz mniej jest narodzin i coraz gorzej wygląda z tego powodu sytuacja społeczna. Tylko rozwiązaniem nie jest brak antykoncepcji, a jedynie polepszenie statusu, zwiększenie stopy życiowej i zapewnienie ludziom statecznej przyszłości. To napewno trudniejsza droga do sukcesu, ale nasz rząd nigdy nie szedł po dobrej linii.
Co do prezerwatyw to lekka kpina, ale o tabletkach to akurat nie raz słyszałem, że powodują duże komplikacje i o tym należy informować osoby mające brać takie środki.

tuchałowa - Sro Lis 08, 2006 18:04

?atwo jest wprowadzić jakieś bzdurne ustawy typu becikowe, ograniczenie antykoncepcji itd. pod hasłem polityki prorodzinnej, co sprzyja głównie rozwojowi rodzin patologicznych, bo kto jest mądry nie decyduje się na dziecko wiedząc, że nie będzie w stanie zatroszczyć się o jego los. Niech zastanowią nad przyczynami problemu malejącej liczby narodzin, a także jakie zagrożenia wynikają z braku antykoncepcji, a wysnuwanie tez niepotwierdzonych przez ludzi znających się na tym lepiej - to powoli staje się normą...


:upal:

Aither - Pią Gru 29, 2006 17:35

Co myslicie o tym ze Marcinkiewicz ma byc doradca w NBP ? czy sie do tego nadaje? posiada taka wiedze czy to tylko dlatego ze to byly premier ? Myslicie ze sobie poradzi ? :D
Major - Pią Gru 29, 2006 22:21

Coz zdaje mi sie ze na takie stanowiska jednak powinny byc dobierane osoby ktore maja ogromne pojecie na temat polityki finansowej, chocby takie osoby jak bardzo znienawidzony Balcerowicz (zreszta znienawidzony przez tanie teksty jego przeciwnikow). Decydowanie o kazdym ruchu finansowym calego kraju to ogromna odpowiedzialnosc i chyba powinny siedziec tam tylko osoby z wyksztalceniem w tym kierunku czyli jacys profesorowie lub inni dlugo dzialajacy maklerzy.
trunks - Pią Gru 29, 2006 23:46

Marcinkiewicz nie nadaje sie na tego typu stanowiska po prostu z braku przygotowania merytorycznego
Aither - Sob Gru 30, 2006 16:40

to tylko nauczyciel fizyki... no ale moze sie czegos nauczyl przez ten czas swoich rzadow :) kto wie :)
Coyote - Wto Sty 30, 2007 21:28

Zauważyliście jedno ? W Koalicji kaczki - karatecy - 3 ligowcy stosuje sie taktyke szantazu- mianowicie: jak nam kaczki nie dadza piór na wypchanie poduszek to odchodzimy z koalicji i w sejmie panuja rzady mniejszosciowe. W wyborach wyborcy zauwazaja ze stado kaczek nie dalo se rady, kaczki atakuje ptasia gryba bo wygrywa platforma. I co dalej... ?
trunks - Wto Sty 30, 2007 22:30

bo ta koalicja trzyma sie do kupy ze strachu przed wczesniejszymi wyborami, a szantaze to tylko taka gra pod publiczke
Coyote - Pon Lut 05, 2007 06:46

Chyba zaczyna sie koniec świata:
h t t p;//wiadomosci.onet, p l/1479196,11,item.html

Cytat:
"Może to resort Ministerstwa Obrony Narodowej, ale o to trzeba pytać ministra Gosiewskiego" - dodał Lepper. Wicepremier zaznaczył, że ma dobrą opinię o ministrze Sikorskim. "Ministerstwo obrony jest dobrze zarządzane, minister Sikorski jest kompetentną osobą. Jeżeli nasz koalicjant uważa - a jest to w jego puli - że są dzisiaj jakieś problemy, to jest to sprawa PiS-u nie nasza. My do ministerstw PiS-u się nie wtrącamy" - podkreślił Lepper."

trunks - Pon Lut 05, 2007 22:41

to banda debili pozbyli sie kolejnego kompetentnego ministra, no ale cóż nie nadawal sie, bo miał własne zdanie. Woleli oszołoma macierewicza -_-
Coyote - Wto Lut 06, 2007 07:27

trunks napisał/a:
to banda debili pozbyli sie kolejnego kompetentnego ministra, no ale cóż nie nadawal sie, bo miał własne zdanie. Woleli oszołoma macierewicza -_-


Zastanawiam się czy ten oszołom Marcinkiewicz, sam nie służy dla jakiegoś innego wywiadu. Rozwalenie czegoś co było postrzegane za wzór wywiadu zabrało mu niewiele czasu. Jak kazda agencja wywiadowcza łamie się w niej prawo na swoj sposob.
Nawet USA wiele zawdzięczały WSI- pustynna burza - Polski wywiad na czele z Gromosławem Czempińskiem [ mam nadzieje, że nie przeinaczyłem nazwiska ], wyciuaga ambasadorow USA i UK z Iraku. Do tego szereg innych sukcesow. A teraz co mamy ? Kraj bez wywiadu i kontrwywiadu = lepszy cel dla terrorystow [ pod warunkiem ze ich na granicy nie okradną ], żołnierze nie mają osłony w walce.
A ostatnia tragikomiczna sprawa to uhawnienie nazwisk agentów.
Na miejscu tych ludzi juz bym znikał z miejca mojej pracy zmieniajac nazwisko i twarz...

trunks - Wto Lut 06, 2007 22:20

bo to chory człowiek z manią prześladowczą
krystian - Sro Lut 07, 2007 06:16

DAGFEN napisał/a:
Zastanawiam się czy ten oszołom Marcinkiewicz, sam nie służy dla jakiegoś innego wywiadu. Rozwalenie czegoś co było postrzegane za wzór wywiadu zabrało mu niewiele czasu. Jak kazda agencja wywiadowcza łamie się w niej prawo na swoj sposob.
mowisz chyba o Macierewiczu tak? bo napisales Marcinkiewicz
kobi - Sro Lut 07, 2007 08:15

Chyba Macierewicz? :dobani: Tfu tfu po stokroć tfu :kibol: Gdy go widzę to... ech... szkoda słów, czas przejść do czynów hihi :kijemgo:
Coyote - Sro Lut 07, 2007 10:04

Tak sorki za literówke.

A teraz nastepna paranoja -
Cytat:

Premier przyjął dymisję Ludwika Dorna

Premier przyjął dymisję szefa MSWiA Ludwika Dorna - poinformował rzecznik rządu. Ludwik Dorn pozostaje jednak w rządzie w randze wicepremiera. Zmiany w resorcie były spodziewane, jednakże spekulacje dotyczyły Marka Bieńkowskiego, który został w trybie pilnym wezwany do Warszawy.
"Możemy spodziewać się w resorcie kompleksowych decyzji o dużej skali, których nikt się nie spodziewa" - dowiedzieli się dziś rano reporterzy RMF FM w MSWiA.

Przyszłe stanowisko Ludwika Dorna na razie nie jest znane, tak samo jak kto zostanie jego następcą w MSWiA.


Kod:
http://wiadomosci.onet, p l/1480986,11,item.html

trunks - Sro Lut 07, 2007 22:56

co to ma byc, co chwila jakies zmiany bez podawania konkretnych przyczyn. Kaczynski tylko sieje niepotrzebnie zamęt, zamiast sie zająć problemami...
super_sonic - Czw Lut 08, 2007 01:07

dorn jako szef policji i sikorski jako minister ON winni byli zapewnic bezpieczenstwo kaczynskiemu, a ten zlamal reke wiec musieli poleciec :)
trunks - Czw Lut 08, 2007 23:03

prosciej i taniej by bylo jakby sam kaczynski odszedł
Szamanka - Nie Lut 11, 2007 22:55

Wczoraj mialam rozmowe z internetowym znajomym i powiadomil mnie ze rzad zawiesil pilkarzy noznych ( w sumie moze to stare wiesci ale dla mnie jak by nowosc)


czy oni juz calkowicie powariowali :mur:

trunks - Nie Lut 11, 2007 23:29

nie zawiesił piłkarzy tylko skompromitowany zarząd PZPN <_<
Coyote - Wto Lut 13, 2007 11:57

Szamanka napisał/a:
czy oni juz calkowicie powariowali


Powiariować to już dawno powariowali. Cale szczescie pilkarzy nie mga zawiesic :P

kobi - Wto Lut 13, 2007 15:46

Nie wiem na co narzekacie. Już mamy tanie i oszczędne państwo :P

Kod:
Resort finansów: mamy 1,5 mld zł nadwyżki w budżecie
(PAP, pb/13.02.2007, godz. 12:43)
Nadwyżka w budżecie po styczniu 2007 roku wyniosła 1,4-1,5 mld zł wobec planowanego deficytu na cały 2007 rok w kwocie 30 mld zł - poinformowała we wtorek PAP wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.

"Szacujemy, że po styczniu będzie to 1,4-1,5 mld zł nadwyżki. Są bardzo dobre dochody. W styczniu nie ma takiego zaangażowania jeśli chodzi o wydatki" - powiedziała PAP Suchocka.

Wiceminister dodała, że harmonogram dochodów i wydatków budżetowych w tym roku będzie opracowany pod koniec lutego.

Po styczniu 2006 roku budżet zanotował około 600 mln zł nadwyżki.

Zgodnie z ustawą budżetową deficyt budżetowy w 2007 r. ma wynieść 30 mld zł.

Coyote - Wto Lut 20, 2007 21:28

Zapraszam wszystkich aby dzisiaj ogladneli o 22:30 TVN program "Teraz My". Zobaczycie co zniszczono.
trunks - Wto Lut 20, 2007 22:44

WSI trzeba było zreformować, ale oni po prostu je rozwalili w dodatku ujawniając nazwiska działających agentów. Jak zwykle zrobili to niefachowo, ale to juz jest cecha tego rządu
desperado - Wto Lut 20, 2007 22:46

W tym kraju potrzeba Stalina
Coyote - Wto Lut 20, 2007 23:17

Mam nadzieje, że panowie ogladneli "Teraz My". Jakieś konkretne wnioski ?
Arex30 - Wto Lut 20, 2007 23:38

DAGFEN, K....
Spi.... m z tego pop...o kraju.
Jap.....
Masakra
I ja miałem .......
Ech

Coyote - Sro Lut 21, 2007 13:31

Arex30 napisał/a:
DAGFEN, K....
Spi.... m z tego pop...o kraju.
Jap.....
Masakra
I ja miałem .......
Ech


Niestety, nie da sie nie myślec o wyjechaniu z tego bagna :zalamany:
przynajmniej nie za rzadów kaczek.

Major - Sro Lut 21, 2007 23:28

O jakze zdrowy sie czuje nie wiedzac o czym Wasza rozmowa. Ja nawet nie wiem co sie w samej anglii dzieje.
Coyote - Czw Lut 22, 2007 08:42

Na pocieszenie Ci powiem, ze w to było zamieszane tez Brytyjskie MI5 :)
Wiec sprawa jest niemała. Zrobili kawał dobrej roboty, a od kaczek dostali "podziękowanie" w postaci- ujawnienia danych osobowych.

katarzyna35k-ce - Pon Kwi 09, 2007 22:17

Jestem bardzo ciekawa jak to teraz bedzie z Panem Kwaśniewskim.NIe ukrywam ze wolałam jego na miejscu głowy Panstwa :|
frohike - Wto Kwi 10, 2007 12:15

katarzyna35k-ce napisał/a:
Jestem bardzo ciekawa jak to teraz bedzie z Panem Kwaśniewskim.NIe ukrywam ze wolałam jego na miejscu głowy Panstwa


ostatnio niezle sie skompromitowal z ta jakoscia dróg w Polsce, Jak przestal byc prezydentem (marionetka) to nagle zauwazyl ze w Polsce nic sie nie wybudowalo hihi defakto za czasow jego rzadzenia

jak dla mnie (powtarzam jak dla mnie) koles jest daremny :dobani:

h t t p;//wiadomosci.wp, p l/felieton.html?kat=37078&wid=8810086&rfbawp=1176201694.103]Artykuł

vkimi - Wto Kwi 10, 2007 17:13

Major napisał/a:
O jakze zdrowy sie czuje nie wiedzac o czym Wasza rozmowa. Ja nawet nie wiem co sie w samej anglii dzieje.


Hmmm w Anglii to chyba właśnie w wiadomościach są praktycznie same wiadomości z kraju, prawie nic zza granicy, jakby reszta świata nie istniała

trunks - Wto Kwi 10, 2007 21:53

frohike napisał/a:
jak dla mnie (powtarzam jak dla mnie) koles jest daremny

wg mnie jest na poziomie :oczami:

Major - Sob Kwi 14, 2007 13:04

trunks napisał/a:
wg mnie jest na poziomie

na poziomie czego? Chyba morza czyli zero :D Tak z tym sie zgodze. Ten typ tylko dobrze oczy mydlil a tak to tylko chapał kase do kieszeni, zreszta i niestety jak stanowcza wiekszosc politykow nie tylko w naszym kraju.

trunks - Sob Kwi 14, 2007 16:08

Major, nie zgodze sie, oglądałem ostatnio Kwacha w programach Lisa i Teraz My i podobało mi sie jego podejscie do roznych spraw. Jest to czlowiek z klasą...
kobi - Nie Kwi 15, 2007 10:20

A Kaczyńscy to niby trzymają poziom? Mają klasę? "Pani zgubiła buty" :kwasny: Coś zbyt często zdarzają się takie "nietakty" :kwasny:
Major - Nie Kwi 15, 2007 22:27

kobi, ale czy ja pisze, że trzymaja. Jedynie stwierdzilem, że Kaczyński nie jest człowiekiem na poziomie, bo gdyby nim był to by w pierwszej linii nie pokazywał swojego tytułu, którego nigdy nie zdobył, po drugie jako głowa państwa nie pokazywałby sie na wielu spotkaniach pijany, a po drugie nie byłby uwikłany w tak wiele afer na których nawet nie przyszedł się bronic tylko chowal sie nie wiadomo gdzie. Przeciez jakby nie byl winny to by mogł spokojnie przyjsc sie bronic i odpowiadac na pytania. Sorki, ale ten czlowiek nie bedzie mial mojego szancunku nigdy, tylko tak naprawde kto o to dba ? :P
katarzyna35k-ce - Nie Kwi 15, 2007 22:53

Major napisał/a:
bo gdyby nim był to by w pierwszej linii nie pokazywał swojego tytułu, którego nigdy nie zdobył,

Jakby mnie tak naciskali jak jego tez bym załatwiła sobie papier, a co? Jak jest taka możliwosc to czemu nie ?
Major napisał/a:
po drugie jako głowa państwa nie pokazywałby sie na wielu spotkaniach pijany

Kazdemu zdazaja sie wpadki. Jak to było w bibli jak jestes niewinny rzuc kamieniem?
Major napisał/a:
a po drugie nie byłby uwikłany w tak wiele afer na których nawet nie przyszedł się bronic tylko chowal sie nie wiadomo gdzie. Przeciez jakby nie byl winny to by mogł spokojnie przyjsc sie bronic i odpowiadac na pytania.

A ja mysle ze on z całkowita swiadomoscia sie "ukrywał" bo narozrabiał troszeczke! ;)
Pozatym kto z nas bedac na jego stanowisku nie nakradł by? NIe zabezpieczył sobie bytu i całej rodzinie? Kazdy! Bo tak sie zyje w tym kraju , ze kto jest przy złobie to bierze!
Kwasniewski przynajmniej ma troche oleju w głowie i umie sie zachowac i prezentowac.Własciwy człowiek na własciwym miejscu!

:hurra: Olek Olek wygraj Olek Olek wygraj na prezydenta tylko TY!!!! :hurra:

super_sonic - Pon Kwi 16, 2007 00:52

wezcie sie wreszcie ludzie odczepcie od kwasniewskiego, czytajac fora internetowe odnosze wrazenie ze kwasniewski skonczyl zawodowke. studiowal pelne piec lat zamknal sesje egzaminacyjna na semestrze X, nie obronil pracy magisterskiej, ma absolutorium. wiec ma wyksztalcenie wyzsze niepelne.
trunks - Pon Kwi 16, 2007 10:51

niektorzy po prostu po kazdym jadą, taką mają nature :/
krystian - Sob Kwi 28, 2007 12:02

h t t p;//fakty.interia, p l/fakty_dnia/news/beda-nowe-luksusowe-samochody-dla-rzadu,903352,2943

sadze, ze brak komentarza bedzie odpowiednim komentarzem

Arex30 - Sob Kwi 28, 2007 12:28

taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
tanie państwo

trunks - Sob Kwi 28, 2007 15:18

uuua no nieźle :dobani:
ansc - Sro Sie 29, 2007 17:28

No tak podobno niedługo wybory. Zastanawiam się czy w ogóle ktoś na nie pójdzie a jak już pójdzie to na kogo w tym kraju głosować? Nie będę się wyrażać ale w tym rządzie są same d.......piiiiiiii
katarzyna35k-ce - Sro Sie 29, 2007 18:25

ansc napisał/a:
Zastanawiam się czy w ogóle ktoś na nie pójdzie a jak już pójdzie to na kogo w tym kraju głosować?

niestety takie własnie mamy społeczenstwo i dlatego mamy taki rzad bo nie chodzimy głosowac! kazdy z nas ma prawo wyboru ostatnio Polacy olali wybory i dzieki temu zwyciezyli ci co zwyciezyli! Jak nie pujdziemy do urn to znow bedzie granda w polityce!

mefkm - Sro Sie 29, 2007 19:58

katarzyna35k-ce napisał/a:
niestety takie własnie mamy społeczenstwo i dlatego mamy taki rzad bo nie chodzimy głosowac! kazdy z nas ma prawo wyboru ostatnio Polacy olali wybory i dzieki temu zwyciezyli ci co zwyciezyli! Jak nie pujdziemy do urn to znow bedzie granda w polityce!


niby tak, ale prosze popatrzec ile % glosow ma nadal PIS RP, bo wkrotce sie przeistocza bo chca kolejne mln zł na swoje naprawde pieknie utopijne spoty reklamowe, czy naprawde az 28% spoleczenstwa tak bardzo korzysta z tego haosu, ktory wprowadzila partia rządząca - rozumie ze murem stoi mocher commander ale zeby az takie duze poparcie nadal mieli, znowu po wyborach beda przepychanki - bo PO nie bedzie mialo wiekszoci i co bedzie laczylo sie z samoobrona, bo mam nadz ze LPR nie uzyska 5%, szkoda mi lewicy ze tak malo aktywna byla, bo naprawde to co teraz rzad oglasza ze to sa ich sukcesy to tylko zbieraja plony poprzedniego rzadu.

trunks - Sro Sie 29, 2007 22:22

ja zagłosuje...na LiD :)
luciddreamer - Sro Sie 29, 2007 22:27

trunks napisał/a:
ja zagłosuje...na LiD :)


mamy sie smiac czy plakac? ;)

mefkm - Sro Sie 29, 2007 22:37

Cytat:
ja zagłosuje...na LiD


tez o tym myslalem, ale maja strasznie male poparcie wsrod spoleczenstwa - popatrze troche co pokaza sondaze i wtedy podejme decyzje miedzy lewica a PO

trunks - Sro Sie 29, 2007 22:40

luciddreamer napisał/a:
mamy sie smiac czy plakac?

chyba z tego, ze głosujesz na UPR ;)

luciddreamer - Sro Sie 29, 2007 22:42

uzasadnij swoje zdanie, bo ja tylko zapytalem :P
trunks - Sro Sie 29, 2007 23:36

to najpierw to swoje niby "pytanie" uzasadnij ;)
MajkeL - Czw Sie 30, 2007 00:30

Panowie tematy wyborcze macie w odpowiedznim temacie.

Tutaj rozmawiamy o tym: "Kto rządzi, jak rządzi i gdzie to mamy (...)"

mefkm - Czw Sie 30, 2007 08:44

MajkeL napisał/a:
Panowie tematy wyborcze macie w odpowiedznim temacie.

Tutaj rozmawiamy o tym: "Kto rządzi, jak rządzi i gdzie to mamy (...)"



niestety ale w tym kraju rzadza Potwory i Spółka a ich rzadzenie mozna zapisac wyłacznie jak widac ponizej:

Ze słownika PiS-u:

Program wyborzy PiSu - brudnoPiS
Twórca programu PiS - bajkoPiSarz
Członek PiSu, który tworzy ustawy – PiSmak
Lista członków partii – sPiS
Wyrzucenie z partii – wyPiS
Głos oddany na PiS – zaPiS
Wyborca PiS-u – zaPiSek
Broń PiS-u – PiSa
Stosowany wobec opozycji – PiStolet
Polityka wobec PO – sPiSek
Kancelaria Prezydenta – PiSownia
Prezydent lub premier za granicą – daleko-PiS
Buldweiler braci Kaczyńskich – PiSek
Np. Zyta Gilowska – doPiSek
Jaka jest Zyta Gilowska? - PiSkata
Człowiek spoza partii - podPiS
Wizja Kaczorów po powtórzonych wyborach – długo-PiS
Polak pod rządami PiSu - traPiSta
Ulubiona ryba Kaczyńskich – PiSkorz
Stołówka PiSu – PiSeria
Śmierdzi w budynku PiSu – PiSuar
Członek PiSu - PiS....... cenzura
Członkini PiSu – PiS.. cenzura
Młoda członkini – PiSia
Kopulujący członek PiSu – koPiSta
Członek członka PiSu – cienkoPiS
Jajka członka PiSu – PiStacje, na Wielkanoc - PiSanki
Aplauz na widok bliźniaków – PiSk
Duchowni z kręgu ks. Dyrektora – ePiSkopat
ks. Rydzyk dla PiSu - PiSkup
Bóg PiSu - APiS
IV RP? – raczej APiSynia
Stanowisko w Rządzie dla Religi lub Gilowskiej – od-PiS
Matka Kaczyńskich przy porodzie – prze-PiS
Człowiek PiSu w Czechach – CyPiSek
Słowo bliźniaków – PiSmo św.
Obietnice bliźniaków - na wodzie PISane

super_sonic - Czw Sie 30, 2007 10:42

ja tez zaglosuje na LiD tradycyjnie juz:) chyba ze bedzie trzeba dac odpowiednie poparcie PO, jak dla mnie tuski i rokity to mniejsze zlo niz obecne bagno
luciddreamer - Czw Sie 30, 2007 10:47

MajkeL napisał/a:
Panowie tematy wyborcze macie w odpowiedznim temacie.

Tutaj rozmawiamy o tym: "Kto rządzi, jak rządzi i gdzie to mamy (...)"


kto rzadzi wiadomo (agenci ;)) jak rzadzi to widac, a gdzie to mamy? niestety kazdy powinien miec to w glowie zeby przy nastepnej okazji nie wybrac podobnych bandytow

kobi - Sro Wrz 05, 2007 19:10

Tak w ogóle to...
h t t p;//wearesorry.ovh.org/


:]

Coyote - Sro Wrz 05, 2007 19:26

Na nieszczęscie nasze, w każdym Polskim ugrupowaniu znajdzie się jakiś "burak" :wstyd: .
vkimi - Pią Wrz 07, 2007 21:40


Coyote - Pią Wrz 07, 2007 21:47

Oglądał\ogląda ktoś obrady sejmu dzisiejsze ? :)
Mówie Wam, lepsze niż kabaret :P Wypowiedzi polityków pobudzaja moje kanaliki lzowe do plakania ze smiechu xP Szczególnie rozbawiła mnie wypowiedz "Szmajdela", który nazwał Gosiewskiego hetmanem xP :rotfl:



trunks - Nie Wrz 09, 2007 00:06

niezła Szopka, a Giertych fajnie Kurskiego dojechał :)
kobi - Nie Wrz 09, 2007 11:29

Fajne to teraz mamy billboardy z serii "Zasady PiS": oszczerstwa, agresja, pogarda :D
Coyote - Wto Wrz 25, 2007 17:05



Cytat:

“ W żadnym wypadku nie zostanę premierem, jeśli mój brat Lech wygra wybory prezydenckie. Byłaby to sytuacja nie do zaakceptowania przez polskie społeczeństwo.”
Jarosław Kaczyński, 10.2005

"Dla mnie raz dane słowo jest święte i sądzę, że dla koalicjantów także.”
Jarosław Kaczyński, “Życie Warszawy”, 10 lipca 2006

“Władza Samoobrony w Polsce to będzie kryzys europejski, dużo większy niż ten austriacki.”
Jarosław Kaczyński, 2002.11.15, Trójka

“Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa. Mój brat, który był ministrem stanu do spraw bezpieczeństwa, dostał raport, z którego wynikało, że grupa byłych oficerów SB założyła Związek Zawodowy ‘Samoobrona’, to formacja używana do osłony tyłów tego całego układu i ochrony tego nieporządku, który jest w kraju, i jednocześnie korzystająca z tego nieporządku. To są ludzie, którzy nabrali kredytów i chcą żyć jak przedsiębiorcy, a mają kwalifikacje do kopania rowów”
Wywiad z panem posłem Jarosławem Kaczyńskim w “Głosie Wybrzeża” z 18 i 22 czerwca 2003 r.

“Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną. Uważam, że mam dowody na potwierdzenie moich słów i w odpowiednim momencie je przedstawię”
Jarosław Kaczyński, PAP z 2004.03.25

“My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy, bo proszę zauważyć, że kolejne takie rządy w Polsce jak te, które mamy obecnie, albo te które były w poprzedniej kadencji i mamy do czyniena z Samoobroną przy władzy i naprawdę z nieszczęściem dla naszego kraju.”
Jarosław Kaczyński, 2004.02.16, PR3

“Ja jestem przeciwnikiem mówienia o koalicjach przed wynikiem wyborów. Mamy dwa wyraźne zakazy, które dziś obowiązują w samorządach, a będą też obowiązywać w nowym parlamencie - SLD i Samoobrona. A dziś powinno się powiedzieć odwrotnie - Samoobrona i SLD.”
Jarosław Kaczyński, 22 marca 2004, Czat gazeta, p l

RMF FM: Czy w przyszłej kadencji Sejmu będzie możliwa sytuacja kiedy partia poprze ludzi mających kłopoty z prawem ?
Lech Kaczyński: “Nie ma takiej możliwości. PIS jest partią ludzi praworządnych, którzy dążą do rozliczeń krzywd. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS”.
RMF FM: Czyli poparcie dla takiego polityka jak na przykład Andrzej Lepper gdyby starał się o fotel marszałka jest niemożliwe?
Lech Kaczyński: “Nie ma takiej możliwości. Najwyższe funkcje w państwie muszą sprawować ludzie czyści jak łza. Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PISu dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne.”
Marzec 2005 rok / antena RMF FM



Cos jeszcze dodać ?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group