dupiate forum

Nasze miasto - Mikrus zamiast multikina

Gmeras - Pią Kwi 01, 2005 10:19
Temat postu: Mikrus zamiast multikina
„MIKRUS” ZAMIAST MULTIKINA

Na terenie położonym obok hotelu „QUBUS” przy ul. Dworcowej w Gliwicach nie powstanie planowa­ne multikino. Inwestor zrezygnował definitywnie z realizacji przedsięwzięcia. Przypomnijmy, że projekt przewidywał wzniesienie w tym miejscu nowoczesnego multipleksu, przylegającego bezpośrednio do budynku hotelowego. 27 kwietnia ubiegłego roku wydano nawet pozwolenie na budowę obiektu. Po przeprowadzeniu szczegółowych analiz opłacalności projektowanej inwestycji zapadła jednak decyzja o odstąpieniu od pomysłu. Przeważyły argumenty ekono­miczne: gliwickie multikino nie wytrzymało­by konkurencji ze swoim odpowiednikiem w sąsiednim Zabrzu.
Teren obok hotelu nie pozostanie pusty. Inwestor zamierza odbudować dawne kino „Mikrus”, które przed laty stało właśnie w tym miejscu. Obiekt zostanie z pietyzmem odtworzony na podstawie zachowanych zdjęć archiwalnych. Panująca obecnie moda „retro” oraz nostalgia skłoniły szefów firmy do podjęcia takiej sentymentalnej decyzji. Odbudowane kino będzie specjalizować się w projekcjach filmów „retro”. Widzów z pewnością nie zabraknie - zakładają pomysłodawcy no­stalgicznej inwestycji. Prace rozpoczną się już w najbliższy piątek. (luz)

---

ja mysle ze nawet dobrze do zabrza nie ma daleko a w gliwicach zostanie odbudowane kino co zostalo kiedys zbuzone :) tylko szkoza ze konkurencja koło konkurencji mogo 4 kina koło siebie

Frycek - Pią Kwi 01, 2005 10:44

szczerze powiem ze jest to dowcip na prima aprilis po pierwsze :
nowiny juz robily psikusy z terenem zwiazanym wlasnie z tym miejscem...jak pamietacie mialo powstac tam kino samochodowe.....
po drugie musieli by wykupic troszke gruntow
po trzecie konkurencja....

zobaczycie za tydzien ze zrobili dowcip :)

Gmeras - Pią Kwi 01, 2005 10:47

hmmm ale ja to wyczytalem na w w w um.gliwice, p l i to było wydane 31 marca wraz z Miejskim informatorem
ale to tez byc moze ze to jest mozliwe
w ubiegłym roku pisali ze ma byc na lotnisku wesołe miastecko :D:D

Aither - Pią Kwi 01, 2005 11:01

Ja tam wole kameralne kina... nie lubie smrodu pop cornu i jak siorbią colą z czasie seansu... jestem szczęśliwa gdy w sali kinowej jestem po prostu sama :)
Gmeras - Pią Kwi 01, 2005 11:06

czesto sie tak zdaza jak sie jedzie na mała sale do multikina :)
Aither - Pią Kwi 01, 2005 11:09

Ostatnim razem [jakies 1.5 roku temu] z multikina wyniesiono mnie siłą, że tak to powiem... pobiłam jednego chłopaka dość dotkliwie za to iż rzucał we mnie popcornem... a mnie jak to się wczepi we włosy to potem już problem... natrzaskałam i mnie grzecznie wyprosili z kina... jeszcze kase za bilet oddali :)
Gmeras - Pią Kwi 01, 2005 11:15

i dobrze zrobiłas wazne tez ze kase Ci odali hehe :mg:
Aither - Pią Kwi 01, 2005 11:17

tak... ale potem w domu musiałam moje biedne włosy czyścić z pop cornu... bleh... były tłuste jakbym olejem po nich przejechała...
Stanowczo wole małe kina... mają taki urok w sobie i to "coś" co mnie przyciąga :) może i są niewygodne siedzenia... ale przynajmniej mogę skupić się na filmie a nie na tym aby puszką po coli nie dostać... czy też pudełkiem od pop cornu...

Frycek - Pią Kwi 01, 2005 11:53

Cytat:
pobiłam jednego chłopaka dość dotkliwie

zaczynam sie bac :cry:

Aither - Pią Kwi 01, 2005 12:00

Frycek ... czy ja wyglądam na aniołka? Ja od razu powiedziałam, że mnie jak się za skórę wlezie... no to już inna rzecz :)
Frycek - Pią Kwi 01, 2005 12:19

Cytat:
czy ja wyglądam na aniołka?


:idea: :wink:

Dana - Pią Kwi 01, 2005 12:22

Jeśli to nie żart to napewno takie kino odwiedze
Nie zapomne nocnych,letnich maratonów filmowych zorganizowanych w ruinach Starego Teatru/dwa i trzy lata temu /siedzenie mega nie wygodne ale atmosfera cymesik dla dusz kinomaniaka :spoko:

Piotrulek - Pią Kwi 01, 2005 20:27

Ludzie nie dajcie się wodzić za nos!!!!!!Czy wy naprawde nie wiecie gdzie kiedyś byl Mikrus???Przecież w tej chwili zbudowanie tego budynku od nowa jest kompletnie nie możliwe,gdyż na części dzialki stoi hotel Qubus i parking.Ja mialem ten zaszczyt jako dziecko chodzić na filmy do Mikrusa(byly w nim zawsze poranki dziecięce w niedziele).A jak to za komuny bylo to w niedzielę ,jak się nie mylę o 9.00 do 10.15 można bylo chodzić do kina na tzw.poranki w których byly to zestawy filmowe rysunkowych z tamtych lat,a godziny emisji przeszkadzaly w chodzeniu do kościola św.Piotr i Pawła( wtedy jeszcze nie katedry) na mszę poranną dla dzieci o 9.00. :D :D :D W kinie tym bylo kilka tzw miejsc feralnych ,a mianowicie kino to bylo rzeczywiście malutkie i konstrukcja opierala sie na kilku filarach i pech chcial,że za tymi filarami też byly miejsca siedzące,wyobraźcie sobie teraz kupić bilet za takim filarem,to głowa mogla odpaść od kręcenia nią ,aby film zobaczyć. :lol: :lol: :lol:
glewitz - Czw Cze 23, 2005 20:38

ja sądzę, że zamiast myultpleksu Qubus mógłby wykupić Bajkę i zrobić ją "na bóstwo" tzn. przywrócić wygląd przedwojenny, kiedy to jej arcxhitektura nie odbiegała od archiutektury najlepszych kin berlińskich. Wtedy może byłoby w Bajce więcej premier ogolnopolskich (dotychczas była podobno jedna...)
frohike - Czw Cze 23, 2005 23:00

glewitz nie wydaje mi sie aby problemy kin wynikaly tylko ze zlego wyglada

ja osobiscie wole isc do kina gdzie jest nowoczesne naglosnienie, duzy ekran, wygodne siedzenie.
Bajka mi tego nie oferuje wiec tam nie chodze

glewitz - Czw Cze 23, 2005 23:08

i tu się mylisz. Bajka ma o wiele lepsze nagośnienie od Multikina. Ekran też ma duży zresztą. No więc tylko siedzenia są do wymiany
frohike - Czw Cze 23, 2005 23:24

czy lepsze to nie wiem, jednakze ma u mnie wiecej minusow niz multikino
glewitz - Czw Cze 23, 2005 23:29

w multikinie śmierdzi starym popcornem :looka:
Zagiel - Sro Cze 29, 2005 18:15

Ja bardzo przepraszam, moze nie jestem bardzo spostrzegawczy, ale jakos nie widzialem by cokolwiek dzialo sie jesli chodzi o odbudowe tego kina "Mikrus" :looka:
Gmeras - Sro Cze 29, 2005 19:05

sorley napisał/a:
Ja bardzo przepraszam, moze nie jestem bardzo spostrzegawczy, ale jakos nie widzialem by cokolwiek dzialo sie jesli chodzi o odbudowe tego kina "Mikrus" :looka:


bo to był jednak zart aprylisowy

glewitz - Sro Cze 29, 2005 22:26

moim zdaniem i tak powinno się bardziej skupić na Bajce !
Zagiel - Czw Cze 30, 2005 14:45

w "bajce" to ja juz od bardzo dawna nie bylem, tzn. od kiedy skonczyly sie dla mnie szkolne wycieczki na jakies zeranizowane lektury ;) i - szczerze - to mnie jakos to kino niespecjalnie zacheca do odwiedzenia. oki, w multi - kicz & plastic is fantastic i rzadzi, ale co z tego? jest wygodnie, klima, dobry dzwiek no i spore ekrany, a chyba do kina to sie na film idzie a nie na zapach popcornu i lyk coca-coli, prawda?

poza tym, nie wiem co prawda jakie sa ceny biletow w "bajce", ale mysle, ze w okolicach 13zl bankowo, a za tyle to ja mam seans w multi.

no, a tak z zupelnie innej beczki, to ja mysle, ze jakis multipleks w centrum gliwic bylby zagrozeniem dla multikina w zabrzu, a nie odwrotnie. bo jesli mam byc szczery, to dojazd komunikacja miejska do multikina w zabrzu nie jest wcale taki swietny, a do centrum gliwic dojedzie kazdy ;)

glewitz - Czw Cze 30, 2005 15:18

ja tesh się cieszę, że będzie multikino w gliwicach. Będzie konkurencja dla Zabrza, a to za sobą ciągnie niższe ceny biletów :hyhy:
Gmeras - Czw Cze 30, 2005 15:22

to bedzie chyba cinema citi
Aither - Czw Cze 30, 2005 18:34

bajka jest mila ale dla mnie amlo miejsca na nogi... :looka:
glewitz - Czw Cze 30, 2005 19:33

bo to wszystko zepsuła przebudowa Bajki z lat boddajże 70. Oredtem Bajka miała porządne fotele, loże, balkony... jednym słowem było to kino z prawdziwego zdarzenia (1000 miejsc)
Aither - Czw Cze 30, 2005 21:05

coz nie wiem... ale jak tam siedze to kolana mam pod zebami... jakos malo wygodne :(
glewitz - Pią Lip 01, 2005 20:57

bo towszystko przez kommunę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :zly:
Aither - Pią Lip 01, 2005 22:24

e tam od razu komuna.... ja sie nie mieszcze miedzy rzedami :)
glewitz - Pią Lip 01, 2005 22:30

w latach 60. byś się zmieściła. O ile byś dostała bilet
Aither - Pią Lip 01, 2005 22:32

glewitz poprawka w latach 60 to mnie jeszcze w planach nie bylo :P az tylu lat nie mam :P
glewitz - Pią Lip 01, 2005 22:34

a gddybyś była już na świecie, to byś się zmieściła. A myślisz, że ja byłem w planach. Ja zaszczyciłem świata swoją osobą <-----skromność dopiero 3 dekady później
Aither - Pią Lip 01, 2005 22:36

o jasne mow do mnie kodem binarnym... predzej zajarze :]
glewitz - Pią Lip 01, 2005 22:37

30 lat później<--- może być ??
Aither - Pią Lip 01, 2005 22:38

hmmm nie wiem jak wygladalo kino w latach 90 :) co prawda powinnam znakomicie pamietac to juz duza bylam :) ale jakos sobie nie przypominam :)
glewitz - Pią Lip 01, 2005 22:42

ja tesh nie wiem, bo urodziłem się u schyłku lat 80. rocznik '89 dokładnie rzecz biorąc
Aither - Pią Lip 01, 2005 22:43

no ja bylam juz duza w latach 90... ale jakos sobie nie przypominam wygladu kina... moze moi rodzice beda wiedzieli :) ale co to mi da... i tak to nie sprawi ze bede sie tam teraz miescic :D
glewitz - Pią Lip 01, 2005 22:46

hyhy... po prsotu Bajka musi odzyskać swóją dawną świetność. Może wtedy nie będzie miała milionów widzów, ale chętniej będą w niej organizowane premiery...
Aither - Pią Lip 01, 2005 22:48

ale to wszystko rozbija sie o fundusze... trudno... nikt nie znajdzie sie taki glupi aby inwestowac w cos co mu sie potem nie zwroci z nadwyzka...
glewitz - Pią Lip 01, 2005 22:54

niestety... czeka Bajkę los kina "Marzenie" w Zabrzu
Aither - Pią Lip 01, 2005 22:55

glewitz bo powstalo multikino... jak u nas bedzie cinemacity to wszystkie mniejsze kina jak amok X czy bajka beda mieli spore klopoty...
glewitz - Pią Lip 01, 2005 23:00

amok kłopotów nie będzie mial, bo przedstawia inny repertuar
X raczej tesh nie będzie miał problemów, bo to kino studenckie sponsorowane przez PŚ
tylko Bajka goodbye ;(

Aither - Pią Lip 01, 2005 23:02

glewitz ja bym na to tak nie obstawiala... powstanie CC to zobaczymy
glewitz - Pią Lip 01, 2005 23:06

mam nadzieję że się mylę
Aither - Pią Lip 01, 2005 23:23

we will see :)
glewitz - Pią Lip 01, 2005 23:26

Do U speak English ???
Aither - Pią Lip 01, 2005 23:32

I will remind something... our conversation in english is a big offtopic :)
glewitz - Pią Lip 01, 2005 23:34

trudno
a niech będzie sobie offtopiciem chyba za to mandató nie ma prawda ???

Zagiel - Sob Lip 02, 2005 11:20

eee... cinema city - o ile powstanie - to bedzie kapa, bo chyba w katowicach jest i ponoc drogo, niefajnie i w ogole w rankingach multipleksow dno, ale jesli chodzi o zle inwestycje w miescie to juz nic mnie nie ma prawa zdziwic, ja bym wolal ck helios czy cos, ale co ja moge :kwasny:
Gmeras - Sob Lip 02, 2005 11:43

w rudzie sl tez jest tylko nie wiem jakie ceny zawsze tez mozna jechac do zabrza nikt nikomu niebroni ;p
glewitz - Sob Lip 02, 2005 11:55

w tamtymn roku pisało w Nowinach żę inwestycja która powstanie na miejscu fabryki materiałów ogniotrwałych ma się zakończyć do końca sierpnia tego roku. Ale chyba nic z tego nie wyjdzie :/
Aither - Sob Lip 02, 2005 21:15

w ogole zaczeto cos robic? bo jedynie wiem, ze wyrownali teren i to wszystko
limnea - Nie Lip 03, 2005 12:00

Aither napisał/a:
w ogole zaczeto cos robic? bo jedynie wiem, ze wyrownali teren i to wszystko

dokładnie (czyli exactly) jest jak piszesz. ;)
glewitz napisał/a:
w tamtymn roku pisało w Nowinach żę inwestycja która powstanie na miejscu fabryki materiałów ogniotrwałych ma się zakończyć do końca sierpnia tego roku

Pisali już że wybudują do końca 2006 :oczami:

Aither - Nie Lip 03, 2005 12:25

tia czyli jak zwykle realizacja weszlakich inwestycji jest opozniona... ciekawe czy gdzies chociaz pokazali jak "to" ma wygladac...
limnea - Nie Lip 03, 2005 12:33

Aither napisał/a:
nie wiem jak wygladalo kino w latach 90

Mikrus czy Bajka? Bo Mikrus nazywałem korytarzem. W rzędzie było ok. 10-15 miejsc a ten korytarz nie był prosty tylko miał lekki zakręt i przez to trzeba było siadać w odpowiednich miejscach żeby można było widzieć cały ekran :rotfl: Kino to znikło z powierzchni ziemi w latach 70 ubiegłego wieku razem z cała zabudową tej strony ul. Dworcowej. Teraz stoi tam hotel Qubus. Co do Bajki to w zasadzie o ile mi wiadomo poza powierzchownymi remontami nie zmieniło się od remontu po II wojnie. :oczami:

Aither - Nie Lip 03, 2005 12:38

limnea hehehe mikrusa nie pamietem w tamtych czasam jeszcze na swiecie mnie nie bylo :) a co do bajki hm... nie wiem ja pamietam ja taka jaka jest w tej chwili :)
glewitz - Pon Lip 04, 2005 18:38

Aither napisał/a:
ciekawe czy gdzies chociaz pokazali jak "to" ma wygladac...

w Nowinach Glwiickich w tamtym roku pokazali projket. Do teraz gdzieś mam ten projekt

limnea napisał/a:
zasadzie o ile mi wiadomo poza powierzchownymi remontami nie zmieniło się od remontu po II wojnie.


bardzo dużo się zmieniło. Przede wszystkim zniknęły balkony i loże, które jeszczer do lat 70. były. I wogóle zmniejszyła się liczba miejsc :/

Aither - Pon Lip 04, 2005 18:40

glewitz hm... jakos sobie nieprzypominam tego aby dawali ale spoko :) poczekam az zbuduja... o geez to se poczekam :|
glewitz - Pon Lip 04, 2005 19:16

dawali dawali, do teraz w jakieś teczce mam ten artykuł :P
Aither - Pon Lip 04, 2005 20:47

ech... mogliby zaczac juz budowe :P :looka: :zdegustowany:
glewitz - Pon Lip 04, 2005 20:53

mogliby już zakończyć budowę :zly: :zdegustowany: :looka:
Aither - Pon Lip 04, 2005 21:00

hahahaha :) no wiesz od tego co jest... do konca budowy moze potrwac... lepiej aby cos zaczeli... bo na zakonczenie poki co nie licze :D
glewitz - Wto Lip 05, 2005 13:11

ja jush na nic nie liczę
ziutek997 - Wto Lip 05, 2005 18:27

tak naprawde to w multipleksie w zabrzu obraz jest beznadziejny :zdziwko: a to mzliwe ze dlatego ze sale obsługiwane sa automatycznie i nikt sie nie przygląda co się dzieje na ekranie.
Na wiekszosci filmow na ktorych tam byłem obraz wpadał w odcień zgniłej zieleni, a czern była cos nie do końca czarna.

A tak naprwde to w Gliwicach maja powstac dwa multipleksy i to na oba wydana jest zgoda. Bo w powstaje przecież w gliwcach całkiem nowe centrum chandlowe w ktorym także ma się znaleśc spory multipleks :przestraszony: .

glewitz - Wto Lip 05, 2005 19:40

to tak źle ??


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group