dupiate forum

Polityka - Kaczyński kontra Komorowski

TheBozanna - Pią Maj 14, 2010 20:21
Temat postu: Kaczyński kontra Komorowski
.........................................

Wybór jest prosty...
Prezydentem Pan Komorowski.

[ Komentarz dodany przez: kisia: Sob Maj 15, 2010 14:09 ]
filmik został usunięty

Major - Pią Maj 14, 2010 20:39

kubozaur
1 godzinę temu Szkoda tylko że pokazałaś te złe strony Kaczyńskiego, którym i tak jest tyle ile w tym filmiku.
Wad Komorowskiego jednak nie raczyłaś ukazać...

Zacytowalem komentarz do filmiku, jakze trafny...

Nie popieram nikogo z nich bo nie jestem w polskiej polityce juz zbyt zorienowany, ale widze ze temat bardzo propagandowy.

Nikaa - Pią Maj 14, 2010 21:09

dla mnie wybor tez jest prosty.. Komorowski..
trunks - Pią Maj 14, 2010 23:17

Olechowski deklasuje obu !
Noemi - Sob Maj 15, 2010 10:56

W Komorowskim przeszkadza mi to ze na spotkaniach
z wyborcami zamiast przedstawiac swój program mówi o innych kandydatach :zabawa:




Wybór jest prosty Kaczyński :hurra: :hurra: :hurra: :hurra:

Noemi - Sob Maj 15, 2010 10:58

// dajac taki filmik wystawiasz swiadectwo o sobie ze nie masz za grosz kultury i poszanowania innego zdania
Nikaa - Sob Maj 15, 2010 11:40

Noemi, a w kaczynskim przeszkadza mi jego program wyborczy... i to ze powiedzial ze chce isc droga brata.. a to jest nie za bardzo na miejscu..
plusz0wy - Sob Maj 15, 2010 12:12

Filmik tendencyjny !!!!!
Major - Sob Maj 15, 2010 23:02

Nikaa napisał/a:
Noemi, a w kaczynskim przeszkadza mi jego program wyborczy... i to ze powiedzial ze chce isc droga brata.. a to jest nie za bardzo na miejscu..


Dlaczego to nie jest na miejscu? Ja bym stwierdzil ze to jest jak najbardziej na miejscu i jaknajbardziej sluszne - nie dlatego ze go popieram, ale ze chce zachowac ciaglas polityczna jego poprzednika, co w polsce niestety nigdy nie mialo miejsca i co jest jednym z najwiekszych problemow naszego rzadu. Kazdy chce cos zmienic po poprzednikach i robi kolejne bezsensowne reformy...Poraz n-ty powtarzam nic rewolucja, najwazniejsza jest ewolucja, bo to ona prowadzi do idealnosci - jako przystosowanie do warunkow panujacych na danym terytorium.

Nikaa - Nie Maj 16, 2010 00:24

Major, super.. ale mogl obejsc sie bez slow.. ze bedzie isc sladami brata.. tylko.. mogl przedstawic taki program jak jego brat.. nie opierajac sie na tym..
Major.. mnie poprostu razi w oczy to ze (to oczywiscie moje zdanie) Pan Jarosław Kaczyński.. bardzo szybko "wykorzystuje" cale zamieszanie zwiazane ze smiercia swojego brata.. to jak polacy zjednoczyli sie w momentach tej wielkiej katastrofy..
Mogl tylko przestawic swoj program.. i tyle jak kazdy polityk.. a nie co chwile dodawac i wyciagac historie ze Smolenska..

Marzena - Nie Maj 16, 2010 01:09

Pytanie: niby KTO "co chwila dodaje i wyciaga historie ze Smolenska.."? :zdziwko: :/ :zdegustowany: :looka:
A mnie po prostu razi w oczy to, jak łatwo ludzie łykają te wyświchtane pseudo- prawdy nienaturalnie produkowane przez media i "prawych" polityków.

Major - Nie Maj 16, 2010 01:51

Marzena napisał/a:
niby KTO "co chwila dodaje i wyciaga historie ze Smolenska.."?


Ktos to ma w tym interes i proboje na tym skorzystac. Prawdy my szarzy ludzie sie nie dowiemy. Spekulowac mozna w kazda strone. Trzeba jedynie ocenia, ktora prawda jest lepsza, badz nam (konkretnej osobie) blizsza.

Arex30 - Nie Maj 16, 2010 18:45

Jak Kazik śpiewa w "Amnezji" ..... to były super super chwile nie złodzieje rządzili lecz debile ... "

----------------
Now playing: h t t p;//w w w foxytunes, c o m/artist/10+-+motorhead/track/enter+sandman?locale=pl]10 - Motorhead - Enter Sandman (Metallica)
via h t t p;//w w w foxytunes, c o m/signatunes/]FoxyTunes

Dorothea - Pon Maj 17, 2010 00:27

szkoda, ze Kalisz nie startuje
Gmeras - Pon Maj 17, 2010 09:57

h t t p;//w w w youtube, c o m/watch?v=fbcwteMBvFI&feature=player_embedded#! Reklama znana z poprzednich wyborów ale dodany w niej jest jeden element warto zobaczyć :)
Noemi - Pon Maj 17, 2010 23:51

Nikaa napisał/a:
Noemi, a w kaczynskim przeszkadza mi jego program wyborczy... i to ze powiedzial ze chce isc droga brata.. a to jest nie za bardzo na miejscu..


Racjonalne jest to ze ma ten sam program wyborczy skoro byli w tej samej partii no chyba ze mnie cos ominęło

Marzena Nie spotkałam sie w oficjalnym spocie Pis z żadnymi wyciaganymi sprawami Smoleńska :chytry: za to strasznie sie zawiodłam na PO gdyż miała byc spokojna kampania a to co wymyślili z Oficjalną Radą Poparcia (cos takiego) z Wajdą , Bartoszewskim że chcą normalnego prezydenta -to jestem w szoku(to wystąpienie nawet sam Palikot uznał za niestosowne - to samo było na spotkaniu ze studentami w Katowicach (z Komorowskim) :kwasny:
Dlaczego PO nie przedstawi swojego programu tylko cały czas mówi o PISie albo kiedy zacznie mówic o innych kandydatach niż Pis? :wsciekly:

Dzis u Szymona Majewskiego było pokazane jak mamy dosc słuchania narzekan PO na Pis :)

Może gdyby Po zaczeło mowic o swoim programie miałoby wiecej zwolenników :) :) :|

ja proszę tylko o obiektywizm i tolerancje o której tyle sie mówi w dzisiejszych czasach całkowice zgadzam sie z Majorem


The Bozanna Chcesz miec Komorowskiego?! :) po co masz czekac ->to już jedz na Białorus do ?ukaszenki :) :wstyd: ? Masz jeszcze jakiś problem ? Wykorzystaj internet do mądrzejszych celów niż bezmyślnie szukac sensacji tam gdzie jej nie ma ... :kwasny: :kwasny: :wsciekly: :)

Major - Wto Maj 18, 2010 00:00

No i wracamy do sporow politycznych ktorych rozwiazac sie nie da :)
Ale tak zwolennikow PO chcialbym sie zapytac co wprowadzili, co zmienili ze zyje Wam sie lepiej, co (...) premier Tusk zrobil, zeby w kraju bylo lepiej? Jedyne co on ostatnio potrafi to nasladowac Putina, ktory chyba stal sie jego bogiem. Zreszta sam pomysl o zwiekszeniu wladzy premiera, a obcieciu prezydentowi jest ewidentnie zerzniety z projektu rzadowego Putina. Jak chcecie wracac do komuny z naklejka kapitalizmu to moze lepiej tak jak Noemi napisala jedzcie na Bialorus.

Nikaa - Wto Maj 18, 2010 00:09

Noemi, nie rozumiem czemu tak agresywnie do tego wszystkigo podchodzisz.. kazdy z nas ma prawo wyrazenia swojego zdania.. kazdy z nas ma prawo do wolnego wyboru.. ale jesli ty masz problem z uszanowaniem jego i tal bardzo podnosi ci to cisnienie.. to moze lepiej temat zamknac.. bo skoro w kraju jest tyle sporow po co poglebiac to na forum..
Nie przytaczaj programu Szymona Majewskiego.. na wyznacznika ludzkich odczuc.. bo to jest SHOW program rozrywkowy.. :niepewny: :niepewny:

Gmeras - Wto Maj 18, 2010 09:33

Major napisał/a:
Jak chcecie wracac do komuny z naklejka kapitalizmu to moze lepiej tak jak Noemi napisala jedzcie na Bialorus.
jesteście nietolerancyjni politycznie :P każdy ma swoje poglady wszyscy żyjemy w demokratycznym kraju i każdy zagłosuje na tego kogo uważa za słusznego. Z tego co wydze tyś już się pożegnał z tym krajem i nikt Ci nie broni glosować
Major - Wto Maj 18, 2010 12:32

Gmeras, nigdy sie z tym krajem nie pozegnam. Nie traktuj wyjazdu na obczyzne jako zdrady narodowej. Jestem tutaj bo dostalem taka mozliwosc, bo lepiej moge zarabiac i zyc spokojniej niz we wlasnej ojczyznie. A jestem nietolerancyjny, bo tak samo jak nie moglbym zaakceptowac kopania biednego psa na ulicy, tak samo nie moge zaakceptowac kopania wlasnej ojczyzny nieslusznymi wyborami. Wiem, nie jestem nikim wielkim i waznym zebym mogl to w taki sposob oceniac, ale oceniam to wedlug wlasnego odczucia.
Gmeras - Wto Maj 18, 2010 12:52

Major napisał/a:
A jestem nietolerancyjny, bo tak samo jak nie moglbym zaakceptowac kopania biednego psa na ulicy
a wypraszać wyborców na Białoruś to wypada ?
plusz0wy - Wto Maj 18, 2010 14:06

Major napisał/a:
nie moge zaakceptowac kopania wlasnej ojczyzny nieslusznymi wyborami

ja nie mogę patrzeć jak "młoda inteligencja" napala się na PO. Szkoda, że ludzie nie mają teraz swojego zdania tylko kierują się opinią mediów i ludzi z ich otoczenia... Wiadomo poglądy można mieć jakie się chce i nie można ich nikomu narzucać ;) Więc proszę nie narzucać ich też pisowcom :D

Nikaa - Wto Maj 18, 2010 16:59

plusz0wy, ale nikt nie narzuca nic pioswca.. niech pisowcy sobie swoje racje maja.. ja nie jestem jakos mega bardzo za zadnym z kandytatow.. tylko pisze o tym co mnie razi w oczy.. Swoje zdanie mam i nikt mnie do tego nie przekonuje.. Media to jeden z srodkow komunikacji ktory dostarcza nam wiedzy.. ale to ja wiem czy ta wiedze wykorzystam czy jej sie poslucham czy wierze w miliony rzeczy ktore dziennie do mnie doplywaja..
Noemi - Wto Maj 18, 2010 17:34

Agresją było wrzucenie subiektywnego filmiku przez TheBozanna, :)

Nikaa, ja szanuje Twóje poglądy i nic mi do tego :) :) :)

a to ze dałam troche tych etimonek i grubsza czcionke to zeby ubarwnic moją wypowiedz :)
//wszyscy wiedza ze mi uśmiech nie schodzi z twarzy wiec ... Nikaa, nie bierz nic do siebie // :) :) :)
a przytoczyłam własnie Majewskiego który podkreslił tzw tolerancje wyboru
//o której tyle pisałam i Gmeras też próbuje :) :) :) //z różnym skutkiem/ :P /

plusz0wy napisał/a:
Wiadomo poglądy można mieć jakie się chce i nie można ich nikomu narzucać Więc proszę nie narzucać ich też pisowcom
o właśnie kolega po fachu -student :) :ok:

Gmeras, ja wysłałam tylko jedną osobe a nie żadnych wyborców :) :) :)

Major napisał/a:
Jak chcecie wracac do komuny z naklejka kapitalizmu to moze lepiej jedzcie na Bialorus.

bardzo ładnie rozwiniecie :)
{+Putin}
Wspaniale ze można zaobserwowac iż poza granicami Polski obywatele są bardziej zorientowani w życiu politycznym niz w niej :) :) :)


Nikaa Pluszowy Gmeras chodzi nam o to samo a koleżanka The Bozzanna
zdezerterowała wiec zamykam wszelkie zamieszki na granicy Polsko-Chińskiej :P :) :P

Pozdrawiam :)

//zazwyczaj moje wypowiedzi ograniczały sie do kilku słów wiec taka mała dla Was niespodzianka :P //

// Panie Majorze Generale jak bedzie Pan na spotkaniu forumowym prosze mi przypomniec ten temat a ja chetnie dowiem sie jak działa Polonia w Londynie :) //

plusz0wy - Wto Maj 18, 2010 17:38

no niech ci będzie Nikaa ;) A że nie potrafisz dobrze wybierać, które informacje należy przyswoić a które puścić kantem to już niestety nie moja wina :P ŻARTUJę, tak trochę hehe :rotfl:
Nikaa - Wto Maj 18, 2010 17:53

Noemi, wiem ze z buzi ci usmiech nie schodzi :) bo sie znamy juz troche..plusz0wy, ale to moja sprawa ktore wybieram ktore nie.. nie wiem czy wiesz ale ja mam bardzo duzy dystans do tego co ludzie tu pisza.. i do wielu rzeczy podchodze z przymrozeniem oka.. i usmiechem na twarzy
look - Wto Maj 18, 2010 20:17

Komorowski się ośmiesza a Kaczyński jest niewiadomy,reszta nie ma szans..nie wiem na kogo...
Gmeras - Wto Maj 18, 2010 20:21

bo Kaczyński sie duzo nie wypowiada i to mu leci na plus :) poczekamy az sie odezwie ;D
plusz0wy - Wto Maj 18, 2010 20:27

Gmeras napisał/a:
poczekamy az sie odezwie ;D

ludzie czy wy postradaliście zmysły ? Chcecie głosować na tego który umie ładnie gadać, obiecywać i omamiać ? ARMIAGEDON ! A miałem nie iść głosować hehe Ale jednak pójdę a co ;)

Nikaa - Wto Maj 18, 2010 20:35

kazdy z nas powinien isc glosowac.. jesli bys nie poszedl teraz glosowac.. bo tych wszystkich wypowiedziach to u mnie mial bys takiego strasznego minusa.. bo narzekac lub chwalic maja prawo osoby ktore ruszyly swoje 4 litery i zaglosowaly.. inni moim zdaniem nawet nie powinni zabierac glosu..
plusz0wy - Wto Maj 18, 2010 20:41

każdy powinien ale większość tego nie robi....ludzie nie wierzą, że coś się zmieni...Bo kto by nie rządził to i tak jest to samo :/ A co do minusa to zebrałbym kolejnego i byłby "+" ;) A narzekać i chwalić może każdy. Ci co nie głosowali mogą narzekać na tych którzy źle wybrali ;) Też mają takie prawo ;) Poddawać ocenie można wszystko więc dlaczego nie wyborców....
Gmeras - Wto Maj 18, 2010 20:48

Cytat:
ludzie czy wy postradaliście zmysły ? Chcecie głosować na tego który umie ładnie gadać, obiecywać i omamiać ? ARMIAGEDON ! A miałem nie iść głosować hehe Ale jednak pójdę a co ;)
Czy ja napisałem że będe glosować na Komorowskiego ? albo innego co ładnie mówi ?
Nikaa - Wto Maj 18, 2010 20:49

bo sami nie sa lepsi.. dlatego nie powinni narzekac.. nawet na tych co zle wybrali.. bo moze wlasnie jakby oni poszli zaglosowac cos by sie zminilo i wygral by ich faworyt..
Noemi - Sob Maj 22, 2010 10:20

Mój faworyt wygra :P jak ostatnio :P
:) :) :) koniec posiedzenia :) :) :)

Karlus - Sro Maj 26, 2010 10:36

Ja chciałem głosować na Szmajdzińskiego, napewno nie z powodu jego przynależności tylko uważałem go za naprawde dobrego człowieka który gdy był ministrem oborny narodowej to dbał o ten resort i rodzimy przemysł.
A teraz na kogo oddam głos?
Nie wiem :wstyd:

Nikaa - Sro Maj 26, 2010 11:24

Karlus, ja tez chcialam tak zaglosowac..
Major - Sro Cze 09, 2010 19:55

A tu cos co pewnie wielu widzialo :) h t t p;//statichg.demotywatory, p l/uploads/201006/1275547794_by_ZnawcaEKRANU_500.jpg
krystian - Sro Cze 09, 2010 23:19

troche to zabawne, jak blizniak byl preydentem a drugi premierem to wszyscy za glowy sie lapali i krzyczeli "skandal". Gdy jednemu sie zmarlo to teraz wszyscy kochaja braci malutkich i stwierdzaja, ze ich prostota, chamstwo, gburowatosci, nie tolerancyjnosc, antysemityzm i homofobia to nawet fajna sprawa. I to jest skandal i trudny orzech do zgryzienia przez socjologow i psychologow. Proponuje glosowac na Leppera, on ma wszystkie te "zalety" a przy okazji jest fajnie opalony. Mielismy prezydenta elektryka po zawodowce, mielismy prezydenta z wyzszym wyksztalceniem chociaz studiow nie skonczyl, pozniej mielismy prezydenta, ktory krzyczal do ludzi "spieprzaj dziadu" lub "malpa w czerwonym" ktory tez byl posmiewiskiem na calym swiecie bo nie znal etykiety i nie mial konta bankowego to teraz mozemy miec prezydenta ktory ma kota, czemu nie;)
A do tych co mowia, ze Jaroslaw bedzie kontynuowal dzielo brata...o jakim dziele mowimy? Wie ktos moze? Prezydent nie moze byc stronniczy, wiec o zadnym pomysle politycznym nie moze byc mowy. Wszelkie obiecanki przedwyborcze... proponuje zadac sobie jedno pytanie "ile prezydent moze?". Odpowiedz....nie wiele. Moze zawetowac ustawe. To rzad ustala ustawy, to rzad przedstawia pomysly. To premier ma wladze (jak w kazdym normalnym kraju), a prezydent....ma ladnie wygladac i reprezentowac nasz kraj. Czy Jarek to towar eksportowy...no nie wydaje mi sie:)


Komorowski czy Kaczynski?.... Zaden. Olechowski wyglada odpowiednio, ma to cos co powinien miec prezydent.

Karlus - Czw Cze 10, 2010 01:33

Ja po bardzo długim namyśle, Andrzej Olechowski.
Komorowski - odrzuca debate w tvp, bo niby pisowska, ale chce debaty w tvn, a jaką tvn jest telewizją to wiemy :rotfl:
Kaczyński - nie podoba mi się jego styl, na siłe próbuje udawać tego lepszego brata co nawet dobrze mu wychodziło.

Major - Czw Cze 10, 2010 01:34

krystian napisał/a:
Prezydent nie moze byc stronniczy

Pokaz mi czlowieku w naszym kraju, w III RP ktory prezydent nie byl stronniczy, pokaz mi kraj w ktorym jakis prezydent nie byl z jakiejs partii czy stronnictwa, lub w jakikolwiek sposob niezwiazany. Nie da sie! Jesli chcesz zaslynac na scenie politycznej to albo musisz komus sie podporzadkowac, albo musisz byc wyjatkowo wyjatkowy. W dzisiejszym swiecie liczy sie manipulacja i wplywy i nie ma co sie ludzic ze jest inaczej.

A wracajac do Prezydenta polski, no coz nie wiem sam o jakim dziele sie mowi, ale pewnie jest cos czego nie wiemy :) Jak zwykle nie mamy szczescia do politykow, do poki polska mentalnosc sie nie zmieni i nie przestanie popierac byleczego.

Poranna kawa - Czw Cze 10, 2010 11:12

To, że jesteśmy oburzeni sposobem funkcjonowania naszych polityków, nie jest rzeczą nową i odkrywczą. Ciekawi mnie jednak, czy przełoży się to kiedyś na to, że Polacy w wyborach będą uczestniczyć, ale - na przykład - dość masowo oddawać puste głosy, które dałyby zrozumienia rządzącym, że ich zachowanie nam się nie podoba...
espi - Czw Cze 10, 2010 11:26

Nie liczyłabym na to. Polakom się nie chce tyłków sprzed tv ruszyć bo uważają że jeden głos nic nie zmieni. W ostatnich wyborach byłam w lokalu wyborczym tuż przed zamknięciem i z mojej ulicy były oprócz mojego 3 podpisy. :/
Aither - Czw Cze 10, 2010 13:32

Głupota dawać puste głosy to tak samo jakbyś nie poszedł na głosowanie :) nie da się polityków wychować... zauważmy, że w rządzie są politycy którzy sasiadali przy okrągłym stole za czasów Solidarności... dlaczego ? przecież oni żyją komuną - nikogo nie chce obrażać - gdzie młodzi politycy? naszego pokolenia ? pokolenia pokomunistycznego gdzie w polityce nie ważne jest to do jakiej partii należysz ale to co uda się zrobić... nie ma u nas dobrych polityków bo co to znaczy ? czym powienien się charakteryzować dobry polityk?

A co do Kaczyńskiego... co to za prezydent bez Damy u boku? No wybaczcie... ale jakoś nie wyobrażam sobie międzynarodowych zjazdów gdzie damy głów państw są jako ozdoba.. a Kaczyński co... z kotem przyjedzie ? Pierwsze Damy nie politykują to prawda... ale zajmują się np akcjami charytatywnymi, fundacjami i innymi takimi co dla mnie jest wazniejsze niż to czy ma buty z tesco czy od guciego...

Noemi - Czw Cze 10, 2010 19:45

Aither napisał/a:


A co do Kaczyńskiego... co to za prezydent bez Damy u boku? No wybaczcie... ale jakoś nie wyobrażam sobie międzynarodowych zjazdów gdzie damy głów państw są jako ozdoba.. a Kaczyński co... z kotem przyjedzie ? Pierwsze Damy nie politykują to prawda... ale zajmują się np akcjami charytatywnymi, fundacjami i innymi takimi co dla mnie jest wazniejsze niż to czy ma buty z tesco czy od guciego...


Nie interesują cię buty a interesuje Cie czy ma partnerke życiową ? :)

Myślałam ze głosuje sie ze wzgledu na program wyborczy a nie czy ma żone ??

Prezydent ma rządzic by mi było dobrze-ludowi - nie interesuje mnie jego życie prywatne co swietnie widac we Włoszech :) :)
i wyobrażam sobie zjazdy ,gorsze spotkały nas chwile których faktycznie nie można było sobie wyobrazic w najczarniejszych scenariuszach ...
taki problem to nie problem
lepsza jest komuna by pierwszy sekretarz miał żone czy dobry demokratyczny prezydent :)
możliwe ... jeszcze jest demokracja ale prosze bez takich żartów z kotem , Komorowskiemu jak żona zachoruje- to co pojedzie z psem ? nie rozumiem

krystian - Czw Cze 10, 2010 20:00

Noemi napisał/a:
Myślałam ze głosuje sie ze wzgledu na program wyborczy a nie czy ma żone
Noemi napisał/a:
Prezydent ma rządzic by mi było dobrze
nie ten ustroj.
Noemi napisał/a:
nie interesuje mnie jego życie prywatne co swietnie widac we Włoszech
a mnie interesuje, bo to on mnie reprezentuje na arenie swiatowej.
Noemi napisał/a:
lepsza jest komuna by pierwszy sekretarz miał żone czy dobry demokratyczny prezydent
komuna w czystej formie to jeden z lepszych ustrojow politycznych jaki istnieje. To ludzie ten ustroj sprowadzili do takiego poziomu.
Po raz kolejny mowie...prezydent pelni role reprezentacyjna. Zupelnie nie rozumiem dlaczego ludzie interesuja sie tym co oni mowia. On i tak nie ma zadnych mozliwosci zeby to co mowi wprowadzic w zycie. Rzad i premier maja wladze, dlatego Tusk nie kandyduje.

Nikaa - Czw Cze 10, 2010 21:33

krystian, masz racje.. Prezydent jest osoba ktora powinna godnie reprezentowac nasz kraj..
Zawsze mi sie Kwasniewski i Kwasniewska pod tym wzgledem podobali..

plusz0wy - Czw Cze 10, 2010 22:33

Nikaa napisał/a:
Zawsze mi sie Kwasniewski i Kwasniewska pod tym wzgledem podobali..

Kwaśniewski alkoholik. A jego żonka nieby nie wiadomo jaka dama ale słoma z butów jak dla mnie wistawała....
Aither napisał/a:
ale zajmują się np akcjami charytatywnymi, fundacjami

zajmują się tym bo można na tym zbić niezłą lewą kasę...Przy okazji dla picu komuś pomóc. Przykład właśnie damy Kwaśniewskiej która była podejrzana o machlojki ale wiadomo, że damie się nic nie udowodni :P

Nikaa - Pią Cze 11, 2010 07:48

plusz0wy, wiec jesli sie nie udowodnilo to machlojek nie bylo.. Ale mowiac o Kwasniewskim alkoholik.. troche przesadzasz.. Ok pil jak 91% naszego spoleczenstwa.. A i wogole chcialam powiedziec ze te cale afery z jakiego piciem to najwieksze wyszly jak juz nie byl prezydentem..
Aither - Pią Cze 11, 2010 08:25

No tak ponoć na zdjęciach najlepiej wychodzi się ze swoim kotem :zdegustowany:

zgadzam się - prezydent - to reprezentant nazego państwa a nie "dyktator". Nie wyobrażam sobie żeby mnie jako Polaka reprezentował człowiek który nie odnosi sukcesów w życiu osobistym. Rodzina to sukces i sądzę, że to dobrze stawia takiego kandydata na stanowisko prezydenta. A co do Kwaśniewskich... nad jego prezencją pracowało masa ludzi... i nad jego jak i Kwaśniewskiej. Sprawy finansowe mnie nie interesują... niech zarabiają prawe czy lewe pieniądze - wisi mi to - jego obowiązkiem jest godnie prezentować nasz kraj w świecie.

Poranna kawa - Pią Cze 11, 2010 08:39

Aither, może to nie taka całkiem głupota oddawać puste głosy (chociaż efekt wyborczy będzie pewnie podobny), bo jeśli nie iść na wybory dajemy sygnał, że to wszystko nas nie interesuje, a idąc na wybory i oddając pusty głos można przekazać wyraźny sygnał, że zachowanie polityków nam się nie podoba.

Choć przyznam, że taki sygnał byłby wyraźny wtedy, gdyby wiele osób tak zrobiło i nie jest to marginalne zjawisko (bo wtedy niektórzy gotowi pomyśleć, że powodem tego nie była świadoma decyzja, ale np. nieumiejętność postawienia krzyżyka w odpowiednim miejscu...). Też mam wątpliwości, co do możliwości wychowywania polityków w taki sposób, ale może choć trochę to na nich wpłynie?

Aither - Pią Cze 11, 2010 09:16

Poranna kawa, tylko zastanawiam się czy politycy odbiorą ten sygnał dobrze? Juz raz pamiętam była taka sytuacja kiedy to frekfencja na wyborach była niska... i nikt nie odebrał tego ze coś jest nie tak z politykami ale partie polityczne zarzucały drugim partiom, że przez nich wyborcy się zrazili... oni są cacy to Ci drudzy swoją kampanią zrazili wyborców :) Pomysł przedni oddawania pustych kartek tylko pytanie... czy nasi politycy zrozumieją to przesłanie ? :) jakoś szczerze w to wątpię :)
Arex30 - Pią Cze 11, 2010 09:20

Aither, bobrze prawisz mówiąc ze czas na zmianę..... 20 lat sie juz nachapali . czas wpuścić młodą krew a najlepiej anarchistyczną :)
espi - Pią Cze 11, 2010 09:31

Arex30, zamierzasz wystartować? :hyhy:
Nikaa - Pią Cze 11, 2010 09:35

OOOo kurde.. gdybym Arex zostal prezydentem... masakra jakas :zdziwko: :zdziwko: :rotfl:
Arex30 - Pią Cze 11, 2010 09:44

espi napisał/a:
zamierzasz wystartować
hmmm na prezydnta Gliwic .... hmmmmm dobry początek. potem się zobaczy :)
Nikaa, zostaniesz szefową komitetu wyborczego ?

Aither - Pią Cze 11, 2010 09:47

Nie chodzi o to czy się nachapali czy nie :) ale osobiście uważam, że brakuje nam młodych polityków :) takich z naszych czasów a nie średniowiecza...
Nikaa - Pią Cze 11, 2010 10:15

Arex30, taaa oczywiscie.. juz mysle nad haslem wyborczym :) bedzie zaskakujace :)
Arex30 - Pią Cze 11, 2010 10:34

Aither napisał/a:
młodych polityków
sie nadaje ??;>
Aither - Pią Cze 11, 2010 12:33

nie wiem ale sporo młodych ludzi studiuję politologię... dlaczego oni nie zostają politykami ? mają to wyuczone a jakoś nie zauważyłąm aby polityk skończył politologie... młodzi powinni dojść do włądzy i pokazać im jak się rządzi państwem :P Arex idziemy na polityków :D
Lama71 - Pią Cze 11, 2010 16:28

Aither napisał/a:
Arex idziemy na polityków

macie wystarczającą dozę cynizmu? Umiecie powiedzieć, każdemu to co chce usłyszeć?
Przyjrzyjcie się takim "rasowym" politykom - Brudzyński, Niesiołowski, Kurski albo mój ulubieniec Rysio Czarnecki. Specjalnie dobieram te menażerię ze średniej głębokości śmietnika. Nie sięgam tzw. trzewi.
Żeby zostać politykiem, trzeba się najpierw przebić. A to... stara gwardia czuwa.
Piszecie też o pierwszej damie. Jaka to ona być powinna, czym się zajmować/zajmuje. Pamiętacie Dankę Wałęsową? Czółko myślą nieskalane. Ona dobrze wychodziła jedynie na zdjęciach i to pozowanych.
Nasz dziwny kraj jest tak dziwny, że żadne dziwadło, nawet największe może u nas piastować funkcję publiczną. Nie ma znaczenia program, rozum, chęci. Bo i tak, musi realizować linię partii. Wytyczne w głosowaniach...

Karlus - Pią Cze 11, 2010 23:59

Tyle że tych młodych polityków nie mamy, chcoiaz kilku by sie znalazło:
Olejniczak,Arłukowicz.
Pamietam słowa Tuska z 16 maja, że nie ma katastrofy i żeby nie wzbudzać paniki wśród ludzi w związku z powodzią.
Jaki mamy bilans? Ponad 20 zabitych, 31 000 zalanych domów(?) nie dosłyszałem w radiu :dobani: .

Noemi - Sob Cze 12, 2010 10:18

krystian napisał/a:
Noemi napisał/a:
Prezydent ma rządzic by mi było dobrze- ludowi
nie ten ustroj. On i tak nie ma zadnych mozliwosci zeby to co mowi wprowadzic w zycie. .
O ile wiem to prezydent podpisuje i wotuje ustawy :] :]

nie ten ustrój ??? Skoro uważasz że osoby sprawujące władze mają działac przeciw ludowi -swojej ojczyznie to żadne wypowiedzi w tym temacie nie mają sensu , :)
-szkoda czasu pisania postów na takie Twoje "wypowiedzi"
<przemyślenia z 1000 i jednej nocy>

// Pluszak :) to była choroba z Filipin -ze prezydent wchodził w Rosji do bagażnika
-pomyliło mu sie gdzie siedzi sie w samochodzie :)
szkoda ze w takiej sytuacji żadna dobrze reprezentująca sie żona ,
<kochanka,córka ,pies i kot >
nie miała wpływu na własną wspaniałą prezentacje prezydenta :)

krystian - Sob Cze 12, 2010 12:21

Noemi napisał/a:
O ile wiem to prezydent podpisuje i wotuje ustawy
podpisuje i wetuje, ale ich nie ustanawia. Ma prawo do weta ustawodawczego, ale rzad wiekszoscia glosow ma prawo to weto odrzucic.
Noemi napisał/a:
nie ten ustrój ??
a no nie ten ustroj. Gdyby prezydenci mieli taka wladze i takie mozliwosci o ktorych mowia w trakcie kampanii prezydenckiej (czego sobie i tobie zycze)...to mieli bysmy do czynienia z pieknym swiatem...wrecz utopia;P ale tak jak juz napisalas...
Noemi napisał/a:
<przemyślenia z 1000 i jednej nocy>

Prezydent reprezentuje nas na arenie miedzynarodowej, slowo "reprezentuje" mowi samo za siebie.

trunks - Sob Cze 12, 2010 15:26

Prezydent może też samemu projekty ustaw zgłaszać, ale wiadomo, że musi mieć poparcie w sejmie, aby przeszły
Lady Nyks - Nie Cze 13, 2010 09:53

Czyli Prezydent jest od reprezentowania kraju ew od podpisywania, wetowania lub (tu są zdania podzielone) ustanawiania... ustaw... W naszym ustroju politycznym.
A premier od rządzenia krajem.

Co do ustroju. Słuchałam sobie radia a tam pewien znawca polityki oznajmił, że Lech Kaczyński dążył do konstytucyjnego zwiększenia sobie praw jakie ma prezydent. Teraz, jeśli wygra pan Jarosław, to być może ponowi te próby. Kandydat PO nie będzie się sprzeciwiać w nadziei, że przy okazji następnych wyborów wygra, i co za tym idzie, on otrzymają przywileje, jakie wypracował sobie pan Jarosław :zdziwko:
Wiecie co, ja kiepska jestem z polityki. Niewiele rzeczy o niej wiem.
Po co w ogóle zmieniać konstytucję? Po co dawać większe uprawnienia prezydentowi? Może lepiej nakreślić wyraźną linię obowiązków jakie spoczywają na premierze i prezydencie i dąrzyć raczej do symbiozie i współpracy tych dwóch stanowisk.

Czy ktoś wie, kiedy będzie jakaś debata między dwoma kandydatami? Taka merytoryczna, na poziomie. Czy w ogóle się odbędzie?...

espi - Nie Cze 13, 2010 09:59

Lady Nyks napisał/a:
Czy ktoś wie, kiedy będzie jakaś debata między dwoma kandydatami? Taka merytoryczna, na poziomie. Czy w ogóle się odbędzie?...


Między dwoma to dopiero w drugiej turze jeśli takowa będzie, ale czy będzie merytoryczna i na poziomie to tu już osobiście wątpię. :zdegustowany:

Niedźwiedź - Nie Cze 13, 2010 10:05

Lady Nyks napisał/a:
(tu są zdania podzielone) ustanawiania
prezydent NIE jest władzą ustawodawczą! Ma wprawdzie inicjatywę ustawodawczą ale ustaw nie uchwala!
Tak Premier jak i Prezydent są władzą Wykonawczą.
Polecam rozdział V i VI Konstytucji RP.
Co do wyłącznych kompetencji Prezydenta RP to polecam art 144 Konst. RP

Matrix - Nie Cze 13, 2010 19:10

plusz0wy napisał/a:
Nikaa napisał/a:
Zawsze mi sie Kwasniewski i Kwasniewska pod tym wzgledem podobali..

Kwaśniewski alkoholik. A jego żonka nieby nie wiadomo jaka dama ale słoma z butów jak dla mnie wistawała....
Aither napisał/a:
ale zajmują się np akcjami charytatywnymi, fundacjami

zajmują się tym bo można na tym zbić niezłą lewą kasę...Przy okazji dla picu komuś pomóc. Przykład właśnie damy Kwaśniewskiej która była podejrzana o machlojki ale wiadomo, że damie się nic nie udowodni :P


Kwaśniewskiej słoma z butów wystawała?? To chyba raczej Wałęsowej prędzej. Takiej eleganckiej, szykownej pierwszej damy jak Kwasniewska jeszcze długo nie będziemy mieli

plusz0wy - Nie Cze 13, 2010 19:22

Matrix napisał/a:
Takiej eleganckiej, szykownej pierwszej damy jak Kwasniewska jeszcze długo nie będziemy mieli

może i była elegancka ale to sztuczna elegancja. Jak się prostak naczyta książek to też może rzucać cytatami. Co nie oznacza, że jest inteligenty lub mądry.

Major - Pon Cze 14, 2010 13:43

Wiecznie pytacie gdzie sa mlodzi politycy? A kim sa mlodzi politycy, co oni beda prezentowac i co macie na mysli mlodzi? Tacy miedzy 20-30 lat czy moze mlodzi starzem?
Moim skromnym zdaniem zanim mlodzi politycy pojawia sie na scenie (ci z naszego wieku) to juz mlodzi nie beda, bo po pierwsze czekaja na wyszkolenie przez tych starych, po drugie juz tacy mlodzi nie beda i kolejne pokolenie bedzie takie same zale rzucac. Pamietajcie ze do polityki nikt przypadkowy nie trafia, a juz napewno nikt z szarego ludu. Nawet tacy niepozorni chocby jak lepper pojawiali sie nie z przypadku. Swiatem polityki na calym swiecie rzadzi czyjs interes i dopoki komus on idzie po mysli to go zmieniac nie bedzie.

trunks - Pon Cze 14, 2010 23:45

młody jest Grzesiek Napieralski - jak na kandydata na prezydenta oczywiście
Coyote - Sro Cze 30, 2010 21:04

"Przyjacielu mam do Ciebie ogromną prośbę,ale proszę nie zawiedź mnie - Idź 4 lipca na wybory i zrób wszystko co możesz,aby w niedalekiej przyszłości w czasie spotkań dyplomatycznych Pierwsza Dama nie szczała do kuwety" :rotfl:
Noemi - Pią Lip 02, 2010 22:56

Mówi sie że lepiej nie mówic niż miałoby sie powiedziec coś głupiego ...
lepiej żeby nie było pierwszej damy niż ... :)

Noemi - Pią Lip 02, 2010 22:58

Jolka, właśnie- ŚWIETNY przykład -
na tyle miala jeszcze zachamowań że nie musiała pomagac meżowi w kampanii!!!!!!!

trunks - Nie Lip 04, 2010 23:31

no i mamy cząstkowe wyniki wyborów, jak narazie niewielka między nimi różnica - 1,22%, ale ma se ponoć zwiększyć. Czyli Bronek wygrał, ale wynik Jarka zaskoczył mnie, nie spodziewałem sie aż tyle...
Major - Wto Lip 06, 2010 15:30

No i mamy - komornik zostal prezydentem.
Juz tylko czekam na to jak zwolennicy jego za 4 lata beda stekac. Zreszta beda jeczec na caly rzad i nie wazne czy bylby u wladzy PiS czy PO czy Kaczynski czy Komorowski, bo tak naprawde nikt z nich nic nie naprawi i nie zmieni.

Lama71 - Wto Lip 06, 2010 15:32

też tak myślę. Niestety. Ja nie głosowałem za Komorowskim, głosowałem przeciwko Kaczyńskiemu
Karlus - Wto Lip 06, 2010 20:30

Lama71 napisał/a:
też tak myślę. Niestety. Ja nie głosowałem za Komorowskim, głosowałem przeciwko Kaczyńskiemu

Tak samo jak ja.
Już jego gomułkowskie rządzy przeżyliśmy, starczy tego.

Noemi - Sob Lip 17, 2010 11:37

LOL


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group