dupiate forum

Z życia wzięte ;) - ZHP

Arex30 - Wto Sty 15, 2008 21:44
Temat postu: ZHP
Ciekawe czy to tylko zbieg okoliczności czy tez skauting przeżywa renesans.....
interesuje mnie wasz stosunek do tego typu spraw.
A może są w śrud nas ;) harcerze.....

Harcerka - Wto Sty 15, 2008 21:46

ideowo zawsze;))))
z praktyka troche gorzej:))))
ale jakis mini-survivalik ze zjazdami po linkach by sie zdalo:)))

Arex30 - Wto Sty 15, 2008 21:48

wiesz to my wiemy ..............................
znaczy sie Ty i ja... bo pewnie się spotkamy na ty czymś ........ :)

Harcerka - Wto Sty 15, 2008 21:51

nie no..
ja wygladam jak pisanka.....

jak mam wlezc na drzewo zeby slizg zaliczyc?:)))))))))) hehehehehehehe chiba ze winda;)

Arex30 - Wto Sty 15, 2008 21:54

ale do maja sie wyklujesz co ?
Harcerka - Sro Sty 16, 2008 19:11

mam nadzieje;)
termin mam na poczatek maja:))) a ze planuje ze to bedzie BYK to musze zdazyc do max do 21szego:))))

tylko moge miec potem male problemy z siedzeniem:))) przez jakis czas;)

Arex30 - Sro Sty 16, 2008 20:54

Harcerka, miał być rekonesans w kwietniu a tu sie zapowiada istny desant :D
Arex30 - Nie Sty 27, 2008 19:28

Tak
Dzisiaj nastąpił rekonesans Ośrodka w ?ączy.......
:zalamany: :rozpacz:
Dokumentacje zrobilim
Strach sie bać.
A najważniejsze to spotkanie.... Zając ,Fizyk,Gorbi,Krasiol,?aduś, no i moja skrona osoba.....
Siedzieli gadali i ugadali...... Bedzie biwak :)
Plan Biwaku..... :)
1.Rozbijanie namoitów
2.Małpi Gaj
3.ognisko

Lama71 - Nie Lut 10, 2008 23:09

co do harcerstwa... ja się zraziłem, jeszcze w pedałówie. Jako szczyl mały, jeździłem na zuchowskie obozy. Kicha pełna. Mieszkanie w szkołach, jakieś bezsensowne sprawności, za 3 tygodnie zdobyłem chyba wszystkie jakie się tylko dało, ileś tam gwiazdek mi przydzielili, ale to nie było to. Bardzo myślałem o harcerstwie. No jak byłem już starszy, zapisałem się - i tu dopiero było jajo. na początek starsi harcydupkowie dojeżdżali nas. Padnij.. te sprawy. Atmosfera kijasta. A na dodatek skłądki - na coś tam, coś tam jeszcze, i na jeszcze coś. Nie byłem zbyt bogaty, starzy nie mieli tyle kasy.
Koniec był paskudny - jakiś pajac kazał mi robić padnij - powstań. Powiedziałem mu, żeby spadał, a on mi - cytuję dosłownie - "czy jesteś marksistą-leninistą" :/ . No nie byłem niestety. Zawołał kumpla, i chcieli mi wlać, ale dałem mu w ryło i uciekłem. A ta menda poskarżyła się druchowi, czy komuś tam, kto był naszym szefem że go pobiłem. I mnie wylali. I cholera nie żałuję. A tych składek do dzisiaj nie zapłaciłem.
Survival - czemu nie, może nie koniecznie małpi gaj, ale plecak, nóż, manierka i "tam idziesz gdzie wola". Wieczorkiem szybkie robijanie namiotu, ta kolacja po cięzkim dniu :) ... i rano od nowa... Może niedługo, jak mały nieco podrośnie ;)

Yeti - Sro Lut 20, 2008 16:41

Co do harcerstwa... Chyba wszystko zależy od konkretnych ludzi, bo moje wspomnienia są dokładnie przeciwieństwem tego o czym pisze Lama71.
Zaczynałem od zucha, a kończyłem tą przygodę będąc uczniem szkoły średniej.
Nigdy nie spotkałem się z żadnymi bzdurnymi naciskami ideologicznymi (chyba, że za takie uznać konieczność udziału w pochodzie pierwszomajowym, ale jakoś nie stanowiło to dla nikogo tragedii, ani nie spotkałem się z represjami wobec nieobecnych). Nigdy też nie spotkałem się z upokarzaniem przez starszych, wyższych stopniem lub silniejszych.
Niewątpliwie, harcerstwo wiązało sie z pewną szkołą dyscypliny, ale uważam to doświadczenie za pozytywne.
Umiejętność współdziałania w grupie o ustalonej hierarchii i celu, umiejętność praktycznego radzenia sobie w sytuacjach trudnych i zaskakujących, nawet umiejętność zaciśniecia zębów gdy to konieczne i skupienia się na sprawach ważniejszych, to cnoty, jakie ZHP kształtowało i pielęgnowało. Myślę, że jeszcze coś... Coś o co dzisiaj coraz trudniej... Czerpanie radości z niesienia bezinteresownej pomocy osobom potrzebującym. A co najmniej szacunek dla tych, którzy to potrafią. Również - pomimo, że wtedy ZHP było organizacją ateistyczną - szacunek wobec wartości, które należy traktować jak świętość.
Dla ubogiego chłopca z prowincji, harcerstwo było świetnym sposobem organizacji czasu wolnego oraz jedyną szansą na wakacyjny wyjazd.
No i te urocze druhny... :)

Oto obraz harcerstwa, jaki pozostał w mojej pamięci. Ja zawsze będę go wspominał z sentymentem.

Jagoda - Sro Lut 20, 2008 18:01

tez bylam w harcerstwie...póki nie wyroslam z pierwszego mundurka (byl obowiazkowy), na kolejny moich rodziców nie było stac...pamietam, ze bylo mi zal
Arex30 - Sob Wrz 13, 2008 09:48

A czy posłalibyście swoje dzieci do harcerstwa ?
kisia - Sob Wrz 13, 2008 15:57

Arex30 napisał/a:
A czy posłalibyście swoje dzieci do harcerstwa ?
jeżeli by chciały to czemu nie. Moja Kaska w podstawówce chodziła i nawet jej się to podobało, ale gimnazjum jej przeszło
vkimi - Sob Wrz 13, 2008 21:12

nie wiem, harcerstwo fajna sprawa, ale ostatnio dużo się tam sypie
MajkeL - Sob Wrz 13, 2008 22:45

vkimi napisał/a:
ale ostatnio dużo się tam sypie

To zależy czy mówimy o ZHP czy ZHR

vkimi - Pon Wrz 15, 2008 15:41

to wcale nie zależy.
Arex30 - Pon Wrz 15, 2008 18:10

vkimi napisał/a:
ale ostatnio dużo się tam sypie
a co masz na myśli ?
vkimi - Pon Wrz 15, 2008 22:11

lepiej by było 'czego nie mam na myśli'.. bo za to,co myślę, wyrzucili mnie ''z tąd i z tamtąd''. z resztą, czy tylko mnie ;)

zhp już nie jest taki sam

Arex30 - Wto Wrz 16, 2008 07:09

vkimi, a dokładniej ?
Arex30 - Pią Sty 23, 2009 10:35

h t t p;//w w w telewizja.gliwice, p l/artykul.php?id=1247
Amy - Sob Sty 24, 2009 12:35

myślę,że w ZHR mniej się wali
a w gliwickim hufcu się wali
wiem o tym dobrze więc nie ściemniajmy.. i nie tylko ja wiem.

zadawajcie pytania może dowiemy się prawdy,może są jakieś nowe wyjścia
hah.


nie ,nie wiem czy bym puściła to zależy od ludzi,W?ADZ.

Harcerka - Sob Sty 24, 2009 19:07

co bys puscila?

jest ZHR w Gliwicach??

Amy - Sob Sty 24, 2009 19:41

PATRZ WYŻEJ
chodziło o to,czy bym puściła swoje dziecko do ZHP

nie ma ale jest w innych miastach.

Kwiaciarnia IZA - Nie Mar 01, 2009 21:44

Ja w podstawówce zaliczyła ZHP i miło wspominam :)
wyjazd do łączy najbardziej hihi jak się zgubiłam w lesie...

Arex30 - Pon Mar 02, 2009 08:32

IZA, w drugi weekend maja odbywa sie w ?ączy " Biwak OLD edycja 2,0 "
Na stronie Hufca bedzie info.
Zapraszamy wszystkich byłych i obecnych harcerzy.

Cytat:
Niezmiernie jest mi miło poinformować szanowne grono gliwickich harcerzy ( byłych, obecnych, przyszłych ) iż podjęto kroki organizacyjne w celach przygotowania Biwaku OLD edycja 2.0. Termin biwaku to 8-10 maj 2009.
Jest nam niezmiernie miło zaprosić was na to spotkanie.
O szczegółach będziemy na bieżąco informować.


Cytat:
Pierwsze szczegóły.
Biwak BęDZIE
I to jest pewne.
Prosze o przesyłanie na moje adressa arex30(at)gmail(dot)com wszelkich uwag i propozycjii.
Koszt biwaku to 55 PLN. W cenie posiłki, materiały programowe oraz okolicznosciowa koszulka w jakże modnych w ostatnich czasach kolorach.
Czerwona lub Granatowa.
W programie liczne atrakcje i zawody.
Bedzie tez ulubione zajęcie oboźnego na nude. Co to jest ?
Na odpowiedzi czekam do 10-04-2009.
Dla prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrodę.


Cytat:
Kolejna garstka informacji.
Odpowiedzi na powyższ pytanie przesyłamy na maila : arex30(at)gmail(dot)com


Cytat:
W ziazku z Biwakiem poszukuje map, szkiców, planów ( w formie skanów dobrej jakości ) terenów łączańskich ze wszystkich lat.
Informuje iz w dalszym ciagu oczekuje n aodpowiedz na pytanie konkursowe.
Do wygrania atrakcyjne niespodziewajki.
Na NK jest temat w klasie OLD z lista obecności. Prosiemy uprzejmie o zapisy.


Cytat:
Kolejna garsteczka informacji
Są już pierwsze odpowiedzi na pytanie konkursowe.
Jednak coś mało jest zgłoszeń na biwak.
Jak już było powiedziane zapraszamy wszystkich i dużych i małych i starych i młodych i byłych i obecnych ( harcerzy ) a także wszystkich sympatyków, znajomych, przyjaciół, wrogów.... Słowem wszystkich którzy mają ochotę na zabawę odpoczynek w stary harcerski sposób.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group