dupiate forum

Osiedla i Dzielnice - slynni 'obywatele' waszych dzielnic :)

szyja - Nie Lip 16, 2006 19:11
Temat postu: slynni 'obywatele' waszych dzielnic :)
Jakie slawne osoby macie w waszych dzielnicach albo jacy pochadza z waszych dzielnic/ osiedli? nie musza to byc artysci czy cos w tym stylu? bo z Brzezinki chyba najslynniejsza osoba jest pewna starsza pani... wiekszosc z was pewnie wie o kogo chodzi.. pani sympatyczna jest.... :) ale serio mowie, czasem jest ok :)
atena - Nie Lip 16, 2006 19:15

szyja napisał/a:
bo z Brzezinki chyba najslynniejsza osoba jest pewna starsza pani... wiekszosc z was pewnie wie o kogo chodzi.. pani sympatyczna jest.... ale serio mowie, czasem jest ok

Znam, znam! :super:

szyja - Nie Lip 16, 2006 19:24

nie dziwie sie, pewnie wiekszosc osob na tym forum ja zna :P
a u Ciebie jest ktos slawny?:P:P

Asienka - Nie Lip 16, 2006 19:28

hmmmm u mnie hmmm hmmm hmmmm JA? :rotfl:
Dorothea - Nie Lip 16, 2006 19:39

szyja napisał/a:
wiekszosc z was pewnie wie o kogo chodzi


hmm ja nie wiem..... :niepewny: :niepewny:

szyja - Nie Lip 16, 2006 19:45

Dorothea napisał/a:


hmm ja nie wiem..... :niepewny: :niepewny:



jezdzi busem 57 i chodzi do kosciola sw. Krzyza, mowia na nia Babcia Brzezinka, Pani Generalowa czy coos..

Dorothea - Nie Lip 16, 2006 19:54

Nie miałam niestety okazji spotkac tej osoby...., a czy Ona wyroznia sie w jakis sposob???
szyja - Nie Lip 16, 2006 19:59

tak, na wszystkich krzyczy :) chociaz w sumie jak jestes z Sosnicy to raczej jej nie ebdziesz znac
Dorothea - Nie Lip 16, 2006 20:02

szyja, ale cały czas nie siedze w tej Sosnicy, rowniez poruszam sie autobusami i chodze po ulicach Gliwic :D
Gmeras - Nie Lip 16, 2006 20:02

Asienka napisał/a:
hmmmm u mnie hmmm hmmm hmmmm JA? :rotfl:
i i i i ja :D
Cytat:
Jakie slawne osoby macie w waszych dzielnicach albo jacy pochadza z waszych dzielnic/ osiedli? nie musza to byc artysci czy cos w tym stylu? bo z Brzezinki chyba najslynniejsza osoba jest pewna starsza pani... wiekszosc z was pewnie wie o kogo chodzi.. pani sympatyczna jest.... :) ale serio mowie, czasem jest ok :)
ja tez nie znam i niekojaze :P
szyja - Nie Lip 16, 2006 20:10

no ok, niewazne..... piszcie kto u was :) nie koniecznie musi to byc ktos taki, jak u mnie, ale inaczej slawny :)
atena - Nie Lip 16, 2006 21:31

No to z Kopernika: Jerzy Buzek, Agata Buzek, Katarzyna Groniec.
Wiecej informacji nie posiadam ;)

szyja - Nie Lip 16, 2006 21:37

eeeeeee....... szalejesz :P p. Buzek tam jeszcze mieszka?:)
atena - Nie Lip 16, 2006 21:39

Nie :D
Zreszta nikogo z nich juz nie widac, bo mialam na mysli raczej "przeszlosc i pochodzenie" ;)

jasiu101 - Nie Lip 16, 2006 21:40

Lubański :P i Podolski :P
trunks - Nie Lip 16, 2006 23:41

z mojej to chyba tylko ja :D
kisia - Pon Lip 17, 2006 00:25

trunks, poza Toba i mna oczywiście ;) :D y żył na naszej dzielnicy pewien znany człowiek, nazywał sie Horst Bienek, mieszkał w jednym z domów przy ulicy która teraz nosi właśnie nazwę Horsta Bienka :D
szyja - Pon Lip 17, 2006 00:33

no przeciez :P w ciagu ostatnich miesiecy glosno bylo o tym panu :)
kisia - Pon Lip 17, 2006 01:22

w niejednej dzielnicy tez mieszkaja radni naszego miasta, moze nie są sławni ale napewno znaczący dla naszych dzielnic i Gliwic :)
perll1 - Pon Lip 17, 2006 21:06

szyja napisał/a:
jezdzi busem 57 i chodzi do kosciola sw. Krzyza, mowia na nia Babcia Brzezinka, Pani Generalowa czy coos..

Znam ! :D tylko myśmy na nią mówili ;Parle vu France ( czy jak to sie pisze ) bo czasami krzyczała właśnie po francusku.

trunks - Pon Lip 17, 2006 23:25

kisia napisał/a:
Horst Bienek

a tak czytalem kiedys ta tablica o nim co jest na tej ulicy ale zapomnialem kim on byl -_-

szyja - Wto Lip 18, 2006 00:01

perll1 napisał/a:

tylko myśmy na nią mówili ;Parle vu France ( czy jak to sie pisze ) bo czasami krzyczała właśnie po francusku.


takiej wersji jeszcze nie slyszalam :D

shor - Wto Lip 18, 2006 10:13

kisia napisał/a:
w niejednej dzielnicy tez mieszkaja radni naszego miasta, moze nie są sławni ale napewno znaczący dla naszych dzielnic i Gliwic :)


a ja codziennie przechodze obok nowej hacjendy Przewodniczącego Rady Miasta, pana Ogryzka. Oj, niewiele osób widziało pana radnego w roboczych ciuchach i z łopatą w ręku;)

kisia - Wto Lip 18, 2006 11:15

Cytat:
Oj, niewiele osób widziało pana radnego w roboczych ciuchach i z łopatą w ręku;)

noo w takim stroju go nie widziałam, ale za to jak unosi kieszki i jak wyglada w stanie mocno wskazujacym to i owszem i to niejeden raz :kwasny:

szyja - Wto Lip 18, 2006 13:19

znacie kogos kto na codzien chodzi po domu w garniturze? :) kazdy sie musi zrelaksowac :) a prace w ogrodko czesto sa relaksem dla takich osob
manexxl - Sro Lip 19, 2006 15:53

Na trynku swego czasu mieszkał pewnien taki kolo, który był jakby to powiedzieć szefem albo przewodnikiem tych najbardziej zagorzałych kibiców Piasta Gliwice. Było to ładnych parę lat temu, kto mieszkał na trynku w tym czasie to pewnie wie o kogo chodzi. :)
Piotrulek - Sro Lip 19, 2006 19:32

manexxl napisał/a:
szefem albo przewodnikiem tych najbardziej zagorzałych kibiców Piasta Gliwice



a pamiętasz jego nazwisko,bo mi się wydaje ,że wiem o kim mowa??

manexxl - Sro Lip 19, 2006 21:36

Pamiętam i imię i nazwisko ale nie chciałbym tutaj na forum rzucać nazwiskami. Ale wszyscy znają go jako: "Struś" :)
Krzysio - Pią Lip 21, 2006 16:07

jasiu101 napisał/a:
Lubański :P i Podolski :P

zapomniales dodac mnie :> :P
hmm z pilkarzy to chyba cala druzyne bysmy uzbierali :p z tych slawniejszych to jeszcze joachim marx *chyba tak sie to pisze), to samo pokolenie co lubanski, na jedym podworku razem w pilke grali :P zloty medalista io monachium 72 :]

Szamanka - Pon Lip 24, 2006 12:28

Andrzejek Palasz z Gornika Zabrze :D


czesto mu mowilam dzien dobry....mieszkal w Maciejowie :D

manexxl - Pon Lip 24, 2006 12:59

Stanisław Legocki - wychowanek Gliwickiego Klubu Karate Kyokushinkai, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Europy oraz uczestnik mistrzostw świata w Japoni.
Obecnie mieszka w Dortmundzie

atena - Pon Lip 24, 2006 16:55

kisia napisał/a:
przy ulicy która teraz nosi właśnie nazwę Horsta Bienka

kisia, a jak wczesniej nazywala sie ta ulica?

Piotrulek - Pon Lip 24, 2006 19:50

Cytat:
a jak wczesniej nazywala sie ta ulica?



jak się nie mylę to Światowida,chociaż kisią nie jestem

madi - Pon Lip 24, 2006 21:14

Z Gliwic pochodzi tez p. Beata Rybotycka ... znana w Krakowskich kręgach i nie tylko
Dorothea - Pon Lip 24, 2006 21:15

madi napisał/a:
Beata Rybotycka .

cos mi mowi to nazwisko, ale jakos nie wiem gdzie je wsadzic :zdziwko: :niepewny:

atena - Pon Lip 24, 2006 21:21

Dorothea napisał/a:
cos mi mowi to nazwisko, ale jakos nie wiem gdzie je wsadzic

Spiewa w "Piwnicy pod..." Jest zona Krzysztofa Jasinskiego (notabene bylego meza Maryli Rodowicz ;) ) Kojarzona raczej z piosenka aktorska, poetycka...

Alinka - Pon Lip 24, 2006 21:22

madi napisał/a:
p. Beata Rybotycka
znam, widzialam, słyszałam.. ładna pani ładnie śpiewa :oczami: ,kiedys miała koncert w Zabrzu, czasem śpiewa w telewizji na takich biesiadach.
Dorothea - Pon Lip 24, 2006 21:22

atena, kurcze nadal mi dzwoni ,ale nie wiem w ktorym kosciele, pewnie sobie przypomne w najmniej oczekiwanej chwili :D
atena - Pon Lip 24, 2006 21:25

Dorothea,
to zajrzyj na w w w merlin, c o m, p l i wpisz 'beata rybotycka", a zobaczysz ja na okladce! :super:

Dorothea - Pon Lip 24, 2006 21:28

atena, dzieki, kamien z serca, myslałabym o tym poł nocy a tak juz wiem, uratowałas moj sen, dziekuje :calus:
Alinka - Pon Lip 24, 2006 21:28

albo w google , grafika
atena - Pon Lip 24, 2006 21:33

Dorothea napisał/a:
dziekuje

och, drobnostka! :zawstydzony:

kobi - Pon Lip 24, 2006 21:37

Hmmm... nie wiem czy to się liczy, ale moją dzielnicą jest os. "Przylesie" w Lubinie... a stamtąd pochodzi Renata Dancewicz :D
kisia - Pon Lip 24, 2006 21:40

Piotrulek napisał/a:
Cytat:
a jak wczesniej nazywala sie ta ulica?

jak się nie mylę to Światowida,chociaż kisią nie jestem

ja mogę jedynie potwierdzić :D

krystian - Wto Lip 25, 2006 06:15

mieszkalem kiedys na starowce i tam swego czasu szla plotka ze Jan Kobuszewski w latach 70 zamieszkiwal ta okolice. pozniej dojechal do niego Wiktor Zborowski. dla jasnosci dodam ze Jan Kobuszewski jest wujkiem Wiktora Zborowskiego. nistety nie jestem pewien tego na 100% gdyz sam ich nigdy nie widzialem...w latach 70 to wiadome:P. wiem to tylko z opowiadan starszyzny:P. a w obecnej dzielnicy...rowniez centrum ale juz nie starowka, to najslynniejszymi obywatelami sa...ja i moj pies:P
Krzysio - Sro Lip 26, 2006 13:27

kobi napisał/a:
nie wiem czy to się liczy, ale moją dzielnicą jest os. "Przylesie" w Lubinie...

nie, nie liczy sie :P no chyba ze zaliczymy lubin jako dzielnice gliwic :P

manexxl - Sro Lip 26, 2006 13:46

Bzyki napisał/a:
P no chyba ze zaliczymy lubin jako dzielnice gliwic :P



Na upartego idzie podciągnąć pod dzielnicę Gliwic. Kto jest za?? :)

Piotrulek - Sro Lip 26, 2006 14:23

Nie tylko dzielnice mialy swoich bohaterow rodzaju Bieniek,Podolski,Buzek i inni,ale również każda ulica,lub kilka ulic miało takiego kogoś,kto był bardzo charakterystyczny dla tego miejsca z różnych powodów czasem z dziwactwa swojego czasem ułomnosci lub choroby.Na Sikorniku bylo kilka takich indywidualności między innymi na gornym Sikorniku taką "ciekawostką"do tej pory jest "jednoręki"Arnold G. znowu w dolnej części osiedla królowal z piosenką na ustach Krzysiu W.Starsi mieszkańcy zapewne ich pamiętają.
atena - Sro Lip 26, 2006 20:13

Nie ma tu starszych mieszkancow! ;)
madziar - Sro Lip 26, 2006 21:28

nie wiem czy to sławny obywatel ale na chorzowskiej w wysokim bloku kolo lotosu mieszkal tomek tadla - obecnie pan prokurator, rzecznik prokuratury w katowicach, czasem go widac w tv. Ale niezły kidys był gagatek ;)
atena - Czw Lip 27, 2006 10:35

madziar napisał/a:
Ale niezły kidys był gagatek

Takie "zwroty akcji" sa najciekawsze! :super:

trunks - Czw Lip 27, 2006 11:43

w sumie nie dziwne bo jak sie za mlodu wyszaleje to potem bedzie spokojniejszy :oczami:
Marysia - Sob Lip 29, 2006 00:12

Ktoś pytał o H. Bienka- to pisarz, nawet opisał w ksiązce " Historia pewnego przedmieścia" ulice Swiatowida i jej mieszkańcow. Co do ludzi sławnych to na Zatorzu na ulicy Jodłowej mieszkało swego czasu małżeństwo znanych artystów- p. Acedańscy- pani była malarką / znaną/ a jej mąż grafikiem. Bardzo często w Gliwicach , innych miastach i poza krajem odbywały się wystawy ich obrazów.A z Gliwic /innych dzielnic/ pochodzi poeta Różęwicz/ mieszkał na ulicy Zygmunta Starego/ aktor Pszoniak - chodził do LO II, oraz Krzaklewski , ktory pracował w PAN na ul. Bałtyckiej. Napewno są jeszce inni , ale nie pamięta się tego!
atena - Sob Lip 29, 2006 17:09

Marysia napisał/a:
Ktoś pytał o H. Bienka

Nie o niego, bo to oczywiste kim byl! :rotfl: tylko o wczesniejsza nazwe ulicy nazwanej jego imieniem ;)

Marysia - Pon Lip 31, 2006 23:39

Na poprzedniej stronie - trunks- prosił o przypomnienie kim był Bieniek - poprzedni tekst w celu przypomnienia
klaus - Sro Sie 02, 2006 00:12

hejka ,dodałbym jescze pana Czoka jednego ze słynniejszy alpinistów ,niestety juz nie zyje . no i Wojaczka ,poete który również w gliwicach mieszkał.
nie mozna tez zapomnieć o Merciku i Duszy dwaj muzycy którzy założyli w latach 80-tych zespół reggae R.A.P. jeden z nielicznych przedstawicieli roots reggae w polsce.kto zna płyte shakina dudiego ten moze tam usłyszec gitare Duszy własnie.

Krzysio - Czw Sie 10, 2006 18:43

klaus napisał/a:
no i Wojaczka ,poete który również w gliwicach mieszkał.

a w jakiej dzielnicy mieszkal ? wiesz moze ? :>

manexxl - Czw Sie 10, 2006 18:52

A ja znam z Sośnicy takich dwóch słynnych braci. Słynni inaczej. Ten starszy bardziej się wsławił, głównie o nim było w kronikach kryminalnych. Jako że obaj siedzieli i jeden do dziś siedzi to napiszę tyle że to bracia R. z sośnicy :)
Dorothea - Pią Sie 11, 2006 10:13

manexxl napisał/a:
że to bracia R. z sośnicy


nie znaju :zdziwko: :niepewny:

fekete - Pią Sie 11, 2006 10:18

Z Gliwic pochodzą również ( a przynajmniej chodzili do szkoły) aktorzy Wojciech Pszoniak, Elżbieta Starostecka, jakiś czas mieszkał tu Stanisław Sojka, Z pilkarzy nie wymieniono wcześniej Andrzeja Buncola byłego zawodnika kadry narodowej, Jerzy Ziętek - powstaniec śląski, generał, członek rządu h t t p;//pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Zi%C4%99tek, Wincenty Styczyński w czasie powstań śląskich mieszkał i zmarł w Gliwicach h t t p;//pl.wikipedia.org/wiki/Wincenty_Styczy%C5%84ski, Herbert Bednorz biskup katowicki zmarły w roku 1989 h t t p;//pl.wikipedia.org/wiki/Herbert_Bednorz h t t p;//pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Ludzie_zwi%C4%85zani_z_Gliwicami :)
Piotrulek - Pią Sie 11, 2006 18:31

fekete napisał/a:
jakiś czas mieszkał tu Stanisław Sojka



jego rodzice do dzisiaj mieszkają w Gliwicach

Morqana - Pią Sie 11, 2006 18:32

Slyni, a w jakim wzgledzie? :zdziwko: .Twierdze, ze w takim jakim ja mysle :rotfl:

Moja sasiadka pani Michalina M. wspaniala sasiadka, zamieszkujaca moja ulice, jak rowniez i moja klatke.Kobieta bo prostu kosmiczna,ja niewiem czy tacy ludzi ejeszcze istnieja ? :niepewny: Najwidoczniej, jeden maly szmer na ulicy i jest w oknie, zdecydowanie powinna zostac detektywem :) Wszystkiego sie czepi, najwidoczniej nie ma kogo :/ No jak mi przykro.... Jakby ktos chcial swiadka na policji to ona bedzie chetna, nawet jak zdarzenia nie widziala,wybitna artyska, poetka (wspaniale wolgaryzmy w moja i innych strone),wrecz idealna sasiadka sluzaca pomoca... :) i oczywiscie slawna na cala dzielnice :P

fekete - Pią Sie 11, 2006 20:16

Piotrulek napisał/a:
fekete napisał/a:
jakiś czas mieszkał tu Stanisław Sojka
jego rodzice do dzisiaj mieszkają w Gliwicach


brat też :) .

Piotrulek - Pią Sie 11, 2006 21:09

fekete napisał/a:
brat też


zgadza się masz racje...ale zapomnieliśmy o Jurku Różyckim,Gang,potem Gang Marcela i te klimaty,a jego solówki są też ekstra...wszak Jurek to historia polskiej muzyki rozrywkowej...

fekete - Pią Sie 11, 2006 23:08

Masz rację Piotrulku, zapomnieliśmy o nim. Ale przypomniało mi się jeszcze parę osób.
Janusz Śliwka - artysta plastyk znany bardziej poza granicami kraju, niż w Polsce, obecnie chyba mieszka w Brzezince.
Jacek Bierkowski - wielokrotny medalista i reprezentant Polski w szermierce, mieszkał gdzieś w okolicach Wieczorka.
Czesław Kwieciński - zapaśnik w stylu klasycznym, również reprezentant kadry narodowej, srebrny medalista mistrzostw Europy, jeżdził ostatnio taksówką bagażową.
Ewa Gryziecka (żona Czesława Kwiecińskiego) - wielokrotna reprezentantka Polski w rzucie oszczepem.
Stefan Dryszel - reprezentant Polski w tenisie stołowym, później trener kadry narodowej.
Mieczysław Glinka - były reprezentant Polski w judo, obecnie prowadz własną szkółkę judo Daishi-Do dla dzieci, młodzieży i starych pierników.
To na razie tyle ;) .

fekete - Pią Sie 11, 2006 23:13

Aha, Jurek Różycki ma swój program w radio ccm :) .
katarzyna35k-ce - Pią Sie 11, 2006 23:22

na moim osiedlu mieszkał słynny pan Kukuczka z rodzina:)
Piotrulek - Sob Sie 12, 2006 06:52

fekete napisał/a:
Czesław Kwieciński
fekete napisał/a:
Ewa Gryziecka (żona Czesława Kwiecińskiego)


znam ich dobrze,byli moimi klientami gdy mialem sklep na sikorniku,kapitalni ludzie...

manexxl - Sob Sie 12, 2006 09:37

Czesław Garncarz - to on tworzył i tworzy historię Gliwickiego Judo. To on wytrenował kilku naprawdę bardzo dobrych zawodników.

Bronisław Wołkowicz - instruktor judo, zawodnik gliwickiego AZS, olimpijczyk z Atlanty (1996).

Major - Czw Sie 17, 2006 22:55

Swego czasu znany był piłkarz chyba piasta Ryszard Majka. Obecnie już chyba zapomniany :P
szyja - Pią Sie 18, 2006 21:02

z jakiej dzielnicy jest Podolski?:)
Szamanka - Czw Sie 24, 2006 20:55

szyja, ze Sosnicy
Olaa - Pon Gru 11, 2006 02:44

fekete napisał/a:
Stefan Dryszel - reprezentant Polski w tenisie stołowym, później trener kadry narodowej


moj byly sasiad :P

fekete napisał/a:
Mieczysław Glinka - były reprezentant Polski w judo, obecnie prowadz własną szkółkę judo Daishi-Do

moj obecny w-f-ista, z ktorym wlasnie spedzilismy wycieczke 3-dniowa :rotfl: a takze ze szkolka, ktora prowadzi :P :hyhy: :D

fekete - Pon Gru 11, 2006 15:10

Olaa, czy może aktualnie męczysz się w szkółce p. Mietka :hyhy: ?
Olaa - Pon Gru 11, 2006 18:55

jeszcze niezupelnie choc niewykluczone ze tak sie zdarzy w niedalekiej przyszlosci- juz od dluzszego czasu jestem systematycznie namawiana na treningi ;) fekete, a Ty jestes czlonkiem szkolki?? :hyhy:
fekete - Pon Gru 11, 2006 19:17

Przed półtora rokiem byłem :) , kiedy treningi były jeszcze na Obrońców Pokoju.
Danielo - Pon Gru 11, 2006 19:34

Babcie z Brzezinki dobrze postałem w tranwaju LOL ustopiłem miejsca jak się należy :rotfl: zaczeła po wszystkich jechać i coś śmiesznego powiedziała ponoć była nauczycielką czy profesorką dostała do głowy
Re-wersJa - Wto Gru 12, 2006 12:10

Cytat:
tak, na wszystkich krzyczy chociaz w sumie jak jestes z Sosnicy to raczej jej nie ebdziesz znac


to dość stary post ale chciałabym go skomentować :rotfl:
je również jestem z Sośnicy a Babcię Brzezinkę znam :hyhy: no może raczej kojarze niż znam ;)

Re-wersJa - Wto Gru 12, 2006 12:15

Cytat:
manexxl napisał/a:
że to bracia R. z sośnicy


nie znaju


ja również, ale kojarzę ;] tzn. wiem o kim mowa :]

frohike - Sro Gru 13, 2006 14:49

szyja napisał/a:
z jakiej dzielnicy jest Podolski?:)


Szamanka napisał/a:
szyja, ze Sosnicy


hmm a nie ze Sw. Marka czyli boczna Tarnogorskiej?

De_Luca - Sro Gru 13, 2006 14:59

ja słyszałam ze z Soslandii
LemonPL - Sro Lut 07, 2007 07:48

A znacie moze takiego goscia:
Wsiada do losowych autobusow (ja go spotykam w 32) i po pewnym czasie jazdy zaczyna na caly glos jechac: "Jaruzelski to stara k..., z k... generala zrobili, Lechu Walesa z nim walczyl, itd...". Gosc moze kolo 40 lat.

Basiorek - Czw Lut 08, 2007 01:03

taaak :] a później wywrzaskuje swoje "przemyślenia" na temat sytuacji na świecie :]
kisia - Czw Lut 08, 2007 01:11

a ja przypomnie że piszemy tutaj na temat
Cytat:
jakie slawne osoby macie w waszych dzielnicach albo jacy pochadza z waszych dzielnic/ osiedli ?

:P

zajaFFka - Sob Lut 17, 2007 13:37

LemonPL napisał/a:
A znacie moze takiego goscia:
Wsiada do losowych autobusow (ja go spotykam w 32) i po pewnym czasie jazdy zaczyna na caly glos jechac: "Jaruzelski to stara k..., z k... generala zrobili, Lechu Walesa z nim walczyl, itd...". Gosc moze kolo 40 lat.

W zeszły piątek było mi dane z nim jechać :P wpakował się do busa na wysokości pierwszego przystanku przy Toszeckiej. :P

kisia - Sob Lut 17, 2007 14:06

jeszcze raz upominam o trzymanie sie tematu :cisza:
zajaFFka - Nie Lut 18, 2007 10:30

Pardon :D
Ale na upartego tego pana można podciągnąć do słynnych mieszkańców, tak jak i babcię Brzezinkę z linii 57 :P :hyhy:

trunks - Nie Lut 18, 2007 14:52

on chyba raz w tramwaju jechał, bo raz z takim typem jechałem, co podobne rzeczy wykrzykiwał, a na odchodnem powiedział, ze nastepnym razem weźmie pistolet i nas pozabija O_o :przestraszony:
kisia - Pon Lut 19, 2007 02:40

to ja moze przeniose te posty do tematu o autobusowych zboczeńcach, bo ludzie przeciez różne mają zboczenia, jedni obmacują inni wrzeszczą na polityków :zdegustowany: :offtopic:
Iron - Czw Kwi 26, 2007 18:37

Potwierdzę Podolski jest z Sośnicy nawet wiem gdzie jego rodzice mieszkają.
Także Włodzimierz Lubański niegdyś reprezentacyjny piłkarz mieszkał w Sośnicy.
I może jeśli ktoś kojarzy z Sośnicy pochodzi także piłkarz Cracovi Jacek Wiśniewski:)

shayenne - Czw Kwi 26, 2007 19:42

Co do dziwnych sławnych ludzi których mozna spotkac w Gliwicach:
idzcie na mecz Piasta :D tam zawsze w sektorze dla Pikników (bo tak to sie ponoć nazywa) jest pewien Pan który zacheca do dopingu takimi slowami:
- no dalej k... pokazemy im kto tu rządzi ale teraz wszyscy ... WSZYSCY RAZEM ... PIAST GLIWICE :P
i tak na okrągło - co za koleś :P

Sorry Kisia ale musialam to z siebie wyrzucic :P

Dam sobie samam kare: :offtopic: :kijemgo: hihihi ;)

Wieczorny - Czw Kwi 26, 2007 21:26

co do słynnych obywateli, u mnie dom dalej mieszka śpiewak.

śpiewak to typ, który jak sobie popije to zatrzymuje się pod naszymi balkonami i drze japę : milóóóówka tyś moja jedyyyyna.
jakiś czas temu palę papieros na balkonie, patrzę, o! spiewak idzie.
idzie, śpiewa, stanął przed klatką schodową u siebie i krzyczy do sąsiadów, że chamy, i inna łacina bo go do domu nie chcą wpuścić.
nagle słyszę tup tup tup, o, ktoś nie wytrzymał.
kilka strzałów po gębie i śpiewak od jesieni zamilkł.

a było tak fajnie :rotfl: ;)

Morqana - Pią Kwi 27, 2007 15:25

U mnie jest kilka "sław" :) Między innymi pani. Micha.... :] <z tego miejsca serdecznie panią pozdrawiam..., życie bez pani byłoby takie spokojbe :] > oraz wiele innych "moherowych<ch> :niepewny: " beretów :P. Kobiety słynne na cała dzielnice, zaniedługo chyba otoworzą lokalną redakcję i beda drukować lokalna gazetkę "Głos Modrzejewskiej" :P Każda wszystko wie... i co ważne !! Każdy je zna, kto tutaj mieszka :)
Szamanka - Nie Maj 06, 2007 20:43

Tego aktora pewnie niewiele zna

Hans Krause (Hansi Kraus)

urodzony w Gliwicach, obecnie gra w znanym niemiecki serialu Marienhof.

olol - Nie Maj 27, 2007 11:25

Ja mieszkam w żernikach a tam mieszka nie kto inny tylko Prezydent Frankiewicz
kajusiaw - Sro Cze 27, 2007 22:18

A na Kopernik slynny jest taki bezdomny co chodzi bez butow i tak trze tymi nogami po chodniku a jakie zapachy to juz lepiej nie mowic :hyhy:
olgens - Pon Lip 09, 2007 00:00

ZATORZE - Horst Bienek :)
exen - Pon Gru 17, 2007 09:53
Temat postu: Re: slynni 'obywatele' waszych dzielnic :)
szyja napisał/a:
Jakie slawne osoby macie w waszych dzielnicach albo jacy pochadza z waszych dzielnic/ osiedli? nie musza to byc artysci czy cos w tym stylu? bo z Brzezinki chyba najslynniejsza osoba jest pewna starsza pani... wiekszosc z was pewnie wie o kogo chodzi.. pani sympatyczna jest.... :) ale serio mowie, czasem jest ok :)


Darek Nowicki

:padam:

fekete - Pon Gru 17, 2007 19:47

Ale który? W google znalazłem muzyka, psychologa, sportowca, artystę fotografa, kardiologa, biznesmena...
trunks - Pon Gru 17, 2007 19:52

piłkarz chyba....
fekete - Pon Gru 17, 2007 21:00

Piłkarza nie znalazłem, tylko kogoś z Taekwondo :/ . A miał być ktoś słynny...
exen - Pon Gru 17, 2007 22:11

trunks napisał/a:
piłkarz chyba....


w w w nowicky, p l

fekete - Wto Gru 18, 2007 19:12

Pierwsze słyszę, posłuchamy :)
razor30 - Pon Wrz 27, 2010 20:56

wznawiam dyskusję :D
u mnie na osiedlu mieszka pewien słynny żulek zwany Krystkiem, któremu oferowano tira z cyganami :D
h t t p;//w w w youtube, c o m/watch?v=39tuatG5VM0 - oto on :)

Solid_Wood - Pon Wrz 27, 2010 21:33

żałosne są takie filmiki
Klementynaaa - Pon Wrz 27, 2010 22:30

A na moim osiedlu mieszka Burmistrz Miasta Pyskowice :D
Karlus - Sro Paź 06, 2010 01:20

Solid_Wood napisał/a:
żałosne są takie filmiki

Niektóre są nawet zabawane, a i są swego roadzju ostrzeżeniem co picie robi z ludzi.

marcin111 - Sro Paź 06, 2010 21:34

Ciekawa strona internetowa radnego
nie wiem, czy to slynny obywatel, ale stronka jest ok
i mozna go poznac osobiscie ;)
h t t p;//tiny, p l/h9578

parys1983 - Pią Paź 08, 2010 23:42

U nas to:
prezydent Frankiewicz
- na Kopernika Buzki
- Bierkowski akurat nie na mojej dzielnicy, ale mieszka w mieszkaniu nad moja cicia :)
-Rybotycka i jej rodzice prychodzili do sklepu moich rodzicow, okolice Orlickiego
-Adam Wiercioch (szpadzista, olimpijczyk) -chodzilam z nim do szkoly
Alez znam slawnych osob ohoho :zabawa:

Toby - Nie Kwi 17, 2011 21:16

kisia napisał/a:
trunks, poza Toba i mna oczywiście ;) :D y żył na naszej dzielnicy pewien znany człowiek, nazywał sie Horst Bienek, mieszkał w jednym z domów przy ulicy która teraz nosi właśnie nazwę Horsta Bienka :D


Te wspomnienia :D.

Ja na Okrzei mieszkam :D.

fot.MKOWAL - Czw Cze 02, 2011 22:49

Hmm, w bloku obok...dawno,dawno temu mieszkał Jerzy Buzek wraz z rodziną. :)
dzierlatka - Wto Sie 09, 2011 20:42

Grażyna Świtała - piosenkarka...
Wiktor Zatwarski - piosenkarz

dzierlatka - Wto Sie 09, 2011 20:48

"znani" inaczej - Śródmieście :

Zdzisław Najmrodzki - ps.Szaszłyk....
Zygmunt Leżoń - ps. Sandokan
wejdzcie w Google , a dowiecie się więcej....



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group