dupiate forum

Forum Ogólne - Konstytucja Europejska

FlashMan - Czw Maj 12, 2005 22:34
Temat postu: Konstytucja Europejska
Chciałbym sie Was zapytać co sądzicie o tym dokumencie. Co Wam sie w nim podoba, a co Was zraża. A może narzekacie na zbyt małą wiedzę na temat tegoż ważnego dokumentu? Jesteście za czy przeciw?
Piotrulek - Pią Maj 13, 2005 09:53

FlashMan napisał/a:
Jesteście za czy przeciw?



Jestem zdecydowanie przeciw,podobnie jak bylem przeciwny wejściu Polski do Unii.

Aither - Pią Maj 13, 2005 11:26

a ja prawde mowiac nic nie wiem o tej konstytucji i jakos malo mnie ona interesuje... jej brak nie potarwi zycia a wejscie tez nie zapowiada na lepszy byt wiec po co sie mezyc? poza tym to walka na wyzszych szczeblach... nie moja :)
Gmeras - Pią Maj 13, 2005 19:16

nieczytałem tego dokumentu ;p
frohike - Sob Maj 14, 2005 15:45

przebrnalem przez Konstytucje RP i mi wystarczy z takich pozycji :D
Aither - Pon Maj 16, 2005 12:27

nie ma porownania PL z UE poza tym nie wiem po co szary czlowiek ma to czytac.... i tak to jest tak napisane ze nic nie wie z tego :P jak czasem sie tym prawnicy musza zajmowac by analizowac ... ech.... po prostu jeden wielki burdel... kto wie czy nie bedzie wiekszych konfliktow o te konstytucje... bedzie drugie przedstawienie... bo pierwsze to juz mam widzac obrady naszego sejmu.
ANIUS - Pon Maj 16, 2005 16:42

moim zdaniem sa tacy, ktorych zadaniem jest czytanie tej konstytuacji, nastepnie sa tacy, do ktorych nalezy jej analiza, a potem gdzies jestem ja, do komentowania publikacji, z przekladem na jezyk codzienny:)
limnea - Pon Maj 16, 2005 21:54

Słyszałem że to podobno jest 4 tomiska do przeczytania. Kto przez to przebrnie??? :zdziwko: :zdziwko:
Aither - Pon Maj 16, 2005 23:21

dobra odpoadam..... ja nie potrafie przebrnac przez gazete telewizyjna co dopiero przez 4 tomy konstytucji Uni Europejskiej O_o
limnea - Pon Maj 16, 2005 23:23

A z czasem dowalą suplement :hyhy: :hyhy: :hyhy:
Aither - Pon Maj 16, 2005 23:26

limnea no tak jakos mnie to nie pocieszylo ;]
limnea - Pon Maj 16, 2005 23:51

Smoku , ale ja nie chcę w tym topicu cię pocieszać. :zdziwko: Tu gadamy o Konstytucyji :D :D
Aither - Wto Maj 17, 2005 10:45

limnea no ja wlasnie o tym mowie... skoro tera "gola" konstytucja ma 4 tomy... to co dopiero jak zaczna dodawac do niej "(...)" ? Ciekawe kto to bedzie potem czytac? A prawde mowiac MY jako wspolnota Europejska powinnismy miec konstytucje w domu... ja Polski mam na polce :P wiec skoro jestem tez w jakims stopniu Europejka to i Europejska konstytucje powinnam miec w domu... jak ja rozbuduja to chyba z wlasnego pokoju zrobie Unijna biblioteke i czeytelnie Konstytucji Europejskiej... :looka:
Volt - Wto Cze 21, 2005 00:31

To cudo to może z trzy cztery osoby w Polsce zmogły. Ale tak to już jest jak do konstytucji ładuje się wszystkie dotychczasowe ustalenia. Kuriozum.

Osobiście bardzo się cieszę, że Francuzi uwalili konstytucję, a dobili ją Holendrzy. Żeby było śmieszniej to ten dokument był właśnie dla Francuzów bardzo istotny i co istotniejsze dla nich bardzo KORZYSTNY.

Na tym koniec pozytywów. Unia w obecnym kształcie się sypie, budżet za sprawą Anglików padł (co jest dla nas niekorzystne). Jedyne światełko w tunelu, że dzięki temu stetryczała, przesocjalizowana, niewydolna unia ma szansę się zmienić.

Jak to się skończy czas pokaże.

cinque - Wto Cze 21, 2005 12:14

Volt napisał/a:
stetryczała, przesocjalizowana, niewydolna unia ma szansę się zmienić


jakos nie chce mi sie w to wierzyc, jest tak skostniala, uwiklana tak mocno i gleboko w przerozne ukladziki, kliki itp...
ale moze... pomarzyc mozna :D

tez sie ciesze z wynikow referendum :)

zania - Wto Cze 21, 2005 12:36

nie przeczytalam bo zbyt opasle tomy, lecz ze streszczenia wynika ze niezbyt jest ona korzystna dla Polski, a inne kraje? czy one sie martwia o nas? sadzac po ostatniej batalii o budzet to nie
Piotrulek - Wto Cze 21, 2005 13:43

zania napisał/a:
lecz ze streszczenia wynika ze niezbyt jest ona korzystna dla Polski, a inne kraje?



A co korzystnego wynika wogóle z Unii Europejskie????????

trunks - Wto Cze 21, 2005 20:03

nie wiem co myśleć nie czytałem....
Volt - Wto Cze 21, 2005 21:20

Piotrulek napisał/a:
zania napisał/a:
lecz ze streszczenia wynika ze niezbyt jest ona korzystna dla Polski, a inne kraje?



A co korzystnego wynika wogóle z Unii Europejskie????????


Sporo

Nie wiesz co - wstyd

:-)))

kisia - Wto Cze 21, 2005 21:44

ja też nie czytałam :wstyd:
Volt - Wto Cze 21, 2005 22:11

cinque napisał/a:
Volt napisał/a:
stetryczała, przesocjalizowana, niewydolna unia ma szansę się zmienić


jakos nie chce mi sie w to wierzyc, jest tak skostniala, uwiklana tak mocno i gleboko w przerozne ukladziki, kliki itp...
ale moze... pomarzyc mozna :D

tez sie ciesze z wynikow referendum :)


Po wyborach w Niemczech być może powstanie całkiem ciekawy układ brytyjsko - niemiecki. I wtedy kto wie

Nie zapominajmy, że teraz właśnie brytyjczycy, którzy obok Irlandczyków mają najbardziej liberalną gospodarkę w UE obejmują przewodnictwo.

A Schroeder chcąc niechcąc musiał zacząć ciąć przywileje socjalne i urzędnicze - program Agenda 2010

Jak UE chce konkurować z USA to głęboka reforma jej nie ominie

Volt - Wto Cze 21, 2005 22:12

kisia napisał/a:
ja też nie czytałam :wstyd:


Ja też nie :wstyd:

Zacząłem, ale wysiadłem po pierwszych kilku stronach.

Aither - Sro Cze 22, 2005 14:27

dla mnie tez za duzo tego :] wole ksiazke telefoniczna :) co prawda malo akcji ale za to ilu glownych bohaterow :D
kisia - Sob Cze 25, 2005 01:45

Volt napisał/a:
kisia napisał/a:
ja też nie czytałam :wstyd:

Ja też nie :wstyd:
Zacząłem, ale wysiadłem po pierwszych kilku stronach.


Myśle, że konstytucja europejska powinna istniec ale powinna być prosta i czytelna. Powinna zawierać podstawowe prawa i obowiazki, zeby kazdy obywatel byl w stanie ja zrozumiec by znac swoje prawa i obwowiazki. Konstutucja liczy sobie chyba około 300 stron więc wydaje mi się że jest to fizycznie nie mozliwe aby wszysko zrozumieć. Mimo to słyszałam że sa ludzie popierający obecny kształt konstytucji, jestem ciekawia czy ktokolwiek z nich przeczytał ja do końca i zrozumiał :?:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group