OLED vs QLED – przyszłość technologii w twoim domu

QLED czy OLED? Jedna literka, a tak wiele zmienia. Wbrew pozorom nie mamy do czynienia z dwoma odmianami tej samej technologii – podobieństwa dotyczą wyłącznie nazwy, a nie doświadczeń podczas oglądania.

OLED kontra QLED – różnice

 

W technologii QLED, opracowanej przez firmę Samsung, wyświetlacze opierają swoje działanie o kwantowe kropki, które gwarantują najwyższą jakość kolorów i jasność. QLED wykorzystuje prawdziwy model przestrzeni barw, dzięki czemu kolor jest czysty i głęboki, a odcienie – realistyczne. Technologia OLED wykorzystuje panele WOLED, które odpowiadają za łączenie bieli z kolorami bazowymi.

 

Telewizor QLED (np. qe75q8camtxxh) wyświetla niemal wszystkie barwy przewidziane w standardzie dla branży filmowej, precyzyjnie wyrażając ich natężenie. Dzięki tej technologii można uzyskać niespotykaną gamę odcieni, które sprawiają, że obraz jest absolutnie urealniony, a widz ma wrażenie, że wchodzi w głąb ekranu.


Telewizor OLED nie zapewnia tak mocnych wrażeń. Obraz może wydawać się zbyt jasny, a blaknące barwy wyrażają ok. 70 procent natężenia.

 

Dlaczego warto kupić telewizor QLED?

 

Technologia QLED została stworzona z myślą o osobach, które chcą oglądać mecze, filmy, seriale, klipy bez nadmiernego wysilania wzroku. Aby uprzyjemnić seans i nadać mu wrażenia realności, producenci stosują HDR, który powoduje zwiększenie stosunku światła do cienia, przez co oglądane filmy wyglądają tak, jak widzi je ludzkie oko. Nie musisz chodzić do kina, aby poczuć się, jakbyś oglądał seans na dużym ekranie. W ofercie firmy Samsung znajdziesz wiele modeli telewizorów o średnich i dużych przekątnych, dzięki którym stworzysz własny kącik filmowy. Jednym z chętniej wybieranych modeli jest qe75q8camtxxh o wysokiej wydajności świetlnej i doskonałej jakości obrazu. Model qe75q8camtxxh, w przeciwieństwie do telewizorów OLED, nie posiada ograniczeń w zakresie osiągania najwyższych poziomów jasności. Bez względu na to, pod jakim kątem oglądasz telewizję, kolory nie zmieniają swojej barwy.

 

QLED TV i OLED TV – trwałość

 

Telewizor QLED qe75q8camtxxh posiada ulepszoną metaliczną kropkę kwantową pokrytą specjalnymi warstwami ochronnymi, co znacznie podwyższa odporność urządzenia na uszkodzenia mechaniczne i inne usterki fizyczne. Nawet po wielu latach od rozpoczęcia użytkowania kolory pozostają głębokie, a obraz – stabilny. W przypadku telewizorów wykonanych w technologii OLED, do których produkcji wykorzystywane są materiały organiczne, kolor z czasem blaknie, a obraz staje się mniej wyraźny, co znacznie obniża przyjemność płynącą z oglądania.

Telewizor to zakup na lata, dlatego warto poświęcić chwilę na wybór modelu, który nawet po wielu latach eksploatacji utrzyma tę samą jakość obrazu. Nowoczesne modele projektowane w technologii QLED dają nam taką możliwość. To zakup, który w przyszłości się zwróci.Zobacz także:

Sprzedam mieszkanie 4 pokojowe w Knurowie oś. WP2

odnawianie wanien - nowa wanna w stara

odnawianie wanien - nowa wanna w stara

Komentarzy: 0, Czytano: 3327, Pobierz w PDF


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR

Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008