Narodowy sport Polaków

Na palcach jednej ręki można policzyć na starówce każdego większego miasta lokale, które podczas ważnych rozgrywek piłki nożnej nie umożliwiają swoim klientom ich oglądania. Niewielu też jest szefów, którzy podczas mundialowych zmagań sztywno trzymają się godzin pracy swoich pracowników. Jeżeli na przyjęciu wśród całkowicie nieznanych nam osób nie wiemy, jak zacząć rozmowę, to możemy być niemal pewni, że temat piłki nożnej wzbudzi u naszego rozmówcy zainteresowanie i z dużym prawdopodobieństwem odnajdziemy szybko wspólną nić porozumienia, nawet jeżeli będziemy kibicować przeciwnym drużynom. Nie da się ukryć, piłka nożna jest narodowym sportem Polaków i na pewno ukochaną dyscypliną większości mężczyzn bez względu na narodowość.

Grać, żeby wzbudzać prawdziwe emocje

 

Możemy się irytować, że w telewizji prędzej powiedzą o wygranej trzecioligowego zespołu piłki nożnej niż o mistrzostwie Europy w innej dyscyplinie sportowej. Może nam się też nie podobać ilość czasu, jaką poświęca się w mediach na różnego rodzaju porównania, komentarze, analizy i zestawienia konkretnych drużyn piłkarskich, nawet jeżeli ich gra pozostawia wiele do życzenia. Było to widoczne zwłaszcza w latach, kiedy rozgrywki naszej reprezentacji narodowej pozostawiałały wiele do życzenia i nie osiągaliśmy sukcesów na arenie międzynarodowej, a każdy mecz w lidze polskiej kończył się zadymą kibiców i demolowaniem stadionu.

 

Rozrywka dla kibiców

 

Niemniej jednak każdy, kto chociaż raz był na stadionie podczas ważnych rozgrywek piłkarskich, kto choć raz był częścią tej niesamowitej atmosfery, tej niezwykłej wspólnoty, którą można porównać do mobilizacji przed wielka bitwą, nie zapomni tych emocji do końca życia. Zawsze już futbol będzie dyscypliną bliską jego sercu. Przede wszystkim piłka nożna mobilizuje do zwiększonego wysiłku, czy to na boisku, czy też w trakcie indywidualnego treningu uprawiania tej szlachetnej dyscypliny sportu. Ta magia działa również przed telewizorem, kiedy śledzimy swoich ulubionych zawodników czy, kiedy bukmacherzy polecają postawić w tym meczu na taką a nie inną drużynę i na dodatek okazuje się, że na wstępie dostajemy bonus bez depozytu. Ten dodatkowy wysiłek staje się wtedy świętem jakże odmiennym od szarej codzienności, w której zazwyczaj funkcjonujemy i za to właśnie kochamy futbol.

O piłce nożnej mówi się dużo i napisano wiele. Dlatego też od najmłodszych lat dzieci trenują na mniej lub bardziej przygotowanych boiskach amatorską grę lub też angażuja się w działania drużynowe. Poza niewątpliwym atutem, jaki jest aktywność fizyczna, taki sport uczy również pracy zespołowej, rywalizacji, umiejętności przegrywania i wygrywania oraz strategii. A te umiejętności przydają się we wszystim, co w życiu robić musimy.

 Zobacz także:

Sprzedam Mazdę 6 1.8 Sport Kombi

Komentarzy: 0, Czytano: 218, Pobierz w PDF


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR

Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008