Na co zwrócić uwagę, kupując ubezpieczenie na życie?

Tylko co czwarty Polak posiada wykupione ubezpieczenie na życie. Biorąc pod uwagę zalety takiej polisy, to naprawdę bardzo słaby wynik. Warto więc poznać kryteria dobrej „życiówki”, aby przekonać się, że to jednak korzystne rozwiązanie.

Podczas, gdy większość Polaków odkłada pieniądze „na czarną godzinę”, tak niewielkie grono osób decyduje się na polisę na życie. Tymczasem można ją traktować jako formę inwestycji i sposób finansowego zabezpieczenia przyszłości w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych.

 

Ubezpieczenie na życie – tylko dostosowane do potrzeb

Wybierając indywidualne ubezpieczenie na życie na Rankomat.pl, należy dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Przypadkowy wybór może sporo kosztować – jeśli nie teraz, to na pewno w przyszłości, gdy ubezpieczyciel będzie zobowiązany do wypłaty odszkodowania.

 

Polisa na życie musi być dostosowana do potrzeb, dlatego nie zawsze dobrym wyjściem jest wybór ubezpieczenia takiego jak np. sąsiad, brat czy dobry znajomy.

 

Decydując się na „życiówkę”, warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak np.:

  • suma ubezpieczenia – im jest ona wyższa, tym wyższego świadczenia można się spodziewać, np. w razie nieszczęśliwego wypadku, śmierci
  • zakres ochrony – im więcej ryzyk obejmuje polisa, tym lepsze stanowi zabezpieczenie
  • konieczność wykonania badań potwierdzających stan zdrowia
  • maksymalny wiek ubezpieczonego
  • czas trwania umowy – polisa może mieć charakter bezterminowy, jak i terminowy.

 

Warto także zapoznać się z wyłączeniami odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego. Istnieje bowiem kilka przypadków, w których ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania lub świadczenia. Wśród nich pojawiają się sytuacje, kiedy śmierć nastąpiła wskutek samobójstwa lub pobytu w kraju objętym konfliktem zbrojnym, itp.

 

Kiedy najtańsze ubezpieczenie na życie to dobra opcja?

Z ubezpieczeniem na życie jest nieco inaczej niż w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. O ile przy OC faktycznie można kierować się wyłącznie ceną, tak koszt polisy na życie wpływa w dużym stopniu na zakres ochrony ubezpieczeniowej. Można więc przypuszczać, że im tańsza polisa, tym posiada więcej wyłączeń.

 

Dlatego wybierając najtańsze ubezpieczenie na życie w Rankomat, zwróć przede wszystkim uwagę na zakres ochrony dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań, a także sumę ubezpieczenia. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, faktycznie możesz wybrać najtańszą polisę.Komentarzy: 0, Czytano: 773, Pobierz w PDF


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR

Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008