Kredyt hipoteczny – gdzie najkorzystniej?

Ostatnie lata to wzmożona aktywność banków, instytucji finansowych oraz konsumentów na tynku kredytów hipotecznych. Tego rodzaju kredyty cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród osób fizycznych, jak i firm. Zanim jednak podpiszesz umowę kredytu hipotecznego, przeanalizuj rynek i sprawdź, gdzie wzięcie takiego kredytu opłaci się najbardziej.

Czym jest kredyt hipoteczny?

 

Kredyt hipoteczny to szczególna forma wsparcia finansowego. Jak sam nazwa wskazuje, jest on zabezpieczony hipoteką, czyli nieruchomością, zajmowaną przez bank lub inna udzielająca kredytu instytucję, w razie niespłacania zobowiązania przez konsumenta. Kredytobiorca może otrzymać kredyt hipoteczny pod nieruchomość już istniejącą lub planowaną – tą, którą kredytuje. Musi jednak liczyć się faktem, że do czasu spłaty kredyt, to bank będzie współwłaścicielem nowego domu, biura, hali produkcyjnej czy dowolnej, innej nieruchomości, która powstanie za pieniądze z kredytu.

 

Jak znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny?

 

Mimo iż oferty kredytów hipotecznych w poszczególnych instytucjach mogą różnić się pomiędzy sobą wieloma istotnymi aspektami, takimi jak oprocentowanie, ubezpieczenia, wysokość wkładu własnego i inne, jest coś, co je łączy – uznawane są za jedne z najtrudniejszych do pozyskania. W odróżnieniu od kredytów konsumpcyjnych, gotówkowych czy nawet samochodowych, które osoba z pozytywną historią kredytową powinna otrzymać bez większych problemów, rynek kredytów hipotecznych rządzi się swoimi własnymi prawami. Ubiegając się o kredyt pod hipotekę, powinniśmy przygotować się na znacznie większą liczbę formalności niż w przypadku kredytów o innym charakterze. Bank bardzo skrupulatnie sprawdza zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy przed udzieleniem pożyczki, a wymagania dotyczące obowiązkowego zabezpieczenia lub wkładu własnego, zwykle są bardzo restrykcyjnie przestrzegane. Wszystko to sprawia, że starając się o kredyt na budowę domu, mieszkania lub innej nieruchomości, trzeba nastawić się na prawdziwy maraton spotkań, zaświadczeń, weryfikacji i dodatkowych formalności, które pozwolą ocenić czy bank może nam zaufać.

 

Skuteczna analiza rynku nie musi być jednak bardzo uciążliwa. Aktualne i kompleksowe porównanie kredytów możesz zrobić w porównywarce kredytów www.lowcakredytow.pl. Zaletą takiego rozwiązania jest gwarancja znalezienia najkorzystniejszej oferty bez wychodzenia z domu. Porównywarka kredytów hipotecznych, która jest dostępna w www.lowcakredytow.pl pozwala szybko i bezbłędnie zestawić ze sobą poszczególne oferty banków w poszukiwaniu najkorzystniejszego kredytu hipotecznego.Zobacz także:

Zwrot prowizji bankowej - Spłaciłeś wcześniej Kredyt? Zadzwoń !

Komentarzy: 0, Czytano: 5922, Pobierz w PDF


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008