Czy wiek ma znaczenie przy braniu pożyczki?

Czy wiesz, że przyznanie pożyczki jest zależne nie tylko od osiąganych dochodów i historii kredytowej, ale również od wieku pożyczkobiorcy? Jeśli jesteś za młody lub za stary, istnieje ryzyko, że po prostu nie otrzymasz pieniędzy, na których Ci zależy. Zastanówmy się, jakie znaczenie ma wiek przy braniu pożyczki.

Za młodzi na pożyczkę

Teoretycznie osoba, która skończyła 18 lat, dysponuje pełnymi prawami obywatelskimi i odpowiada sama za siebie, więc nie powinna mieć problemów z zadłużeniem się. Praktyka wygląda jednak inaczej, ponieważ w rzeczywistości nastolatki nie uzyskają pożyczki w każdej firmie. Wiele podmiotów oferujących możliwość zadłużenia się blokuje dostęp do swoich produktów osobom w wieku 18-20 lat. Bardzo często właśnie 20. rok życia stanowi dolną granicę, której przekroczenie uprawnia do zaciągnięcia pożyczki. Takie zasady obowiązują m.in. w firmach Vivus i Filarum.

 

To, że duża część firm pożyczkowych kieruje swoją ofertę do osób w wieku co najmniej 20 lub 23 lat, nie znaczy, że klienci z grupy wiekowej 18-20 lat nie mają szans na uzyskanie pożyczki. Niektóre podmioty na rynku pozabankowym umożliwiają bowiem zadłużenie się również osobom, które nie przekroczyły 20. roku życia. Chodzi m.in. o takie marki jak MoneyMan, Wonga czy Szybka Gotówka.

 

Maksymalny wiek pożyczkobiorcy

W firmach pożyczkowych obowiązują nie tylko dolne, ale również górne limity wieku dla klientów chcących się zadłużyć. Zarówno dolny, jak i górny pułap wiekowy zabezpieczana firmy pożyczkowe przed ryzykiem niespłacenia zobowiązania. Ile w takim razie można mieć maksymalnie lat, żeby móc szybko i bez problemu pożyczyć pieniądze? Ponieważ nie istnieje żaden przepis regulujący tę kwestię, ustalenie limitu wiekowego leży wyłącznie w gestii firm pożyczkowych. Firmy stosują różne pułapy maksymalnego wieku. Jedne, tak jak np. Vivus, proponują wysokie limity, umożliwiając zadłużenie się osobom, które nie przekroczyły 78. roku życia. Rekord pobiła marka PoloŻyczka, zapraszając do współpracy pożyczkobiorców w wieku do 100 lat. Znacznie niższe limity obowiązują np. w Credit.pl, gdzie osoby w wieku powyżej 65 lat nie mają czego szukać. Istnieją jednak również firmy, które nie stosują górnego pułapu wiekowego – wśród nich można wymienić takie marki jak Ferratum Bank, Szybka Gotówka czy MoneyMan.

 

Tak więc zanim złożysz wniosek o pożyczkę w wybranej firmie, zorientuj się, gdzie można wziąc chwilówki od 20 latZobacz także:

Praca przy dostarczaniu paczek, Hamburg

pozyczki - profi credit

Komentarzy: 0, Czytano: 249, Pobierz w PDF


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR

Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008