Implanty zębowe – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Sposobów na piękny i zdrowy uśmiech jest wiele. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście odpowiednia pielęgnacja naszego uzębienia. Niestety na skutek wielu okoliczności, przebytych chorób itp., stan naszego uzębienia często daleki jest od ideału.

Aby uniknąć tej niekomfortowej sytuacji, odwiedzamy gabinety dentystyczne w poszukiwaniu pomocy. Jedną z najskuteczniejszych i najbardziej estetycznych metod uzupełniania ubytków zębowych jest wszczepianie implantów. Dowiedz się, czym są implanty zębowe, kto może z nich skorzystać i poznaj zalety tej formy leczenia ubytków.


Dlaczego warto uzupełniać ubytki zębowe?


Ubytki zębowe w naszej jamie ustnej prowadzą do wielu niekorzystnych zmian, a brak ładnego, lśniącego uśmiechu to tylko jedna z licznych konsekwencji zepsutego uzębienia. Niestety, brak zdrowych zębów niesie ze sobą poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Problemem może być nawet brak jednego zęba, z uwagi na fakt, że pozostałe zęby ulegają coraz większemu osłabieniu, co również prowadzi do ich psucia, przesunięcia w jamie ustnej czy pochylenia. Co więcej, kości szczękowe w miejscu, gdzie brakuje zęba, ulegają znacznemu osłabieniu, co w konsekwencji prowadzić może do poważnych zmian fizjonomicznych. Nasze policzki stają się zapadnięte, a na twarzy pojawiają się liczne zmarszczki.


Implanty zębowe – zalety i zastosowanie


Mając na uwadze negatywne konsekwencje braku kompletnego uzębienia, nie dziwi fakt, że coraz więcej osób szuka skutecznej metody leczenia lub uzupełnienia ubytków w jamie ustnej. Jednym z najpopularniejszych sposobów są implanty zębowe, które nie tylko skutecznie i trwale zastępują utracone zęby, ale jednocześnie pomagają chronić kości szczękowe przed zanikaniem, przywracając naszej twarzy jej naturalne rysy i poprawiając jej estetykę. Implanty zębowe, w odróżnieniu od protez, mocowane są na stałe, dzięki czemu nie powodują dyskomfortu oraz problemów ze zgryzem, wymową i innymi podstawowymi czynnościami.


Z zabiegu implantologii może skorzystać każdy. Wiek nie jest tu żadnym ograniczeniem, dzięki zastosowaniu coraz nowocześniejszych technologii, jak np. odtwarzanie zanikających kości szczękowych. Jak czytamy na stronie poradni stomatologicznej www.borczyk.pl, implanty zębowe z powodzeniem mogą być stosowane u osób nawet po 80. roku życia.



Komentarzy: 0, Czytano: 1268, Pobierz w PDF


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOÅšP-Gliwice 2008